04/05/2009 18:54
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εκστρατεία αναγνώστη του Antinews

Προς  Αγαπητούς  Φίλους - σχολιαστές  - επισκέπτες του Antinews , και «συμπολεμιστές με τα πληκτρολόγια, του διαδικτύου».

Ξεκίνησα μια «επικοινωνιακή προσωπική εκστρατεία»  ξεκινώντας, με επιστολή- αίτημα που ήδη έστειλα , και στα 300 μέλη-βουλευτές της Βουλής,  το οποίο το έχω αναρτήσει σε ιστοσελίδα στο διαδίκτυο  http://sites.google.com/site/mporite/

Στην οποία,  θα βρείτε:

1.       Αντίγραφο της επιστολής προς τους Βουλευτάς.

2.       Κατάλογο με τις Ηλεκτρονικές Διευθύνσεις όλων των Βουλευτών και οδηγίες  εύκολης αποστολής ηλεκτρ. μηνύματος

3.       Επιστολή- πρόσκληση προς κάθε φίλο ( οποίος συμφωνεί με το αίτημα μου) να στείλει e-mail συμπαράστασης και αυτός.

Η συμπαράσταση σας και η τυχόν προτροπή φίλων σας η συναδέλφων σας ,να το κάνουν και αυτοί θα είναι σημαντική υποστήριξη και σας ευχαριστώ εκ των πρότερων.

Εάν δεν σας είναι αρκετή η πληροφόρηση που παρέχω στην ανάρτηση ,είμαι στην διάθεση σας για περαιτέρω πληροφόρηση σας ,μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου στο mporite@gmail.com

Ευχαριστώ

Μακρής Κωνσταντίνος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 04/05/2009 18:57:15

    Έχει να πέσει σπάμινγκ στα Βουλευτικά ε-μαίλ...

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 04/05/2009 20:03:48

    Καλή και Δονκιχωτική η προσπάθεια του συνσχολιαστή μας αλλά πολύ αμφιβάλλω αν θα ανοίξει τα εν λόγω e mail κάποιος απ`τους τριακόσιους "πατέρες". Μάλλον αυτά είναι τα official κοινοβουλευτικά τους domains και δεν τα ανοίγουν ποτέ.

  3. Vass avatar
    Vass 04/05/2009 20:15:53

    Έχει να σταλεί ιός στους χοίρους που δεν περιγράφεται.

  4. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 04/05/2009 20:43:59

    @2 Strange Attractor
    1. Κατ` αρχας , μια δοκιμη θα σε πειση.
    2. Αν δεν δοκιμασεις δεν θα ξερεις.
    3. Μην Βιαζεσαι ποτε, να κρινεις.
    4. Καποιος μπορει να το λαβει αμεσως και να απαντηση ,καποιος όχι. Όλα πιθανα.
    5. Ολοι δεν ανοιγουν καθημερινα τα emails, ισως και να ενημερωνονται από καποιον άλλο, αρα δικαιουνται ευλογο χρονο κρισεως
    6. Όταν περασει ο ευλογος χρονος που δικαιουνται , θα σας ενημερωσω ποιος το εκανε και ποιος όχι ,τωρα δεν είναι σωστο να το κανω, αλλα σε οποιον ενδιαφερθει πιστευω ότι πρεπει να του αναγνωρισθει.
    7. Μπορει να είναι και η Ευα μεταξυ αυτων , οποτε στειλε προλαβαινης γιατι εάν πιασω τα Κονε εγω ,σε βλεπω χλωμο.
    8. Το εφτιαξα τοσο ευκολο να στειλης, στειλε, εχεις το ελευθερο να το χρησιμοποιησης τον καταλογο όπως θελεις. Στειλτους διαφημιση για Παμπερς, ότι γουσταρεις κανεις.
    9. Αλλα μην απογοητευεις τους αλλους , ασε ηρεμο τον καθενα να πραξει ότι η
    συνειδηση του επιτασει.

    10. Εκτιμω ότι το σχολιο σου, είναι κατωτερο των πραγματικων δυνατοτητων σου, περιμενα κατι πιο ευφυες . Καντο μπορει και να τους στειλω το δικο σου ,τωρα που πηρα το κολλαι

  5. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 04/05/2009 21:03:43

    Μακρή Κων/νε μην απογοητεύεσαι, δεν καταλαβαίνω γιατί η κίνηση αυτή, ελπίζω να τα καταφέρεις να μείνεις εδώ, πάντως τα μέιλ δεν επιτρέπεται να μην τα ανοίγουν, δεν είναι ιδιώτες, είναι δημόσια πρόσωπα και δεν επιτρέπεται να δηλώνουν ανενεργά ή ψευδή ή παρελκυστικά στοιχεία. Τα ανοίγουν οι γραμματεις, αν και δεν έχω βρεθεί μέχρι σήμερα στην θέση να κτυπήσω την πόρτα τους και εύχομαι ούτε να βρεθώ ποτέ, καλύτερα να πάω να σκάψω στο χωράφι, πιο υγιεινό θα είναι.

  6. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 04/05/2009 22:20:49

    Ο.Κ.

  7. οκτώ avatar
    οκτώ 04/05/2009 23:29:34

    Θέλετε να στείλετε ένα μήνυμα στην γαλαζοπράσινη σέχτα που κατάστρεψε οικονομικο-πολιτικά αυτή την χώρα ;
    Στις επικείμενες ευρωεκλογές δώστε την ψήφο σας σε ένα από τα υπόλοιπα 25 "μικρά" κόμματα.

    Τα ανακάλυψα σε ένα Κυπριακό site :
    http://elections.pblogs.gr/2009/04/efrwekloges-2009-kommata-poy-ehoyn-ekdhlwsei-endiaferon-proeklog.html

  8. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 04/05/2009 23:48:15

    @8 hevy
    Απλή συνωνυμια , ισως και μακρινη συγγενεια ,εγω καταγομαι από τα Λαγκαδια Γορτυνιας ,αυτος νομιζω από Καλαματα.
    Κατά τυχη σημερα του εστειλα εμαιλ ,ζητωντας του δουλεια, αλλα δεν ξερω εάν τα λαμβανει προσωπικα, η καποια γραμματευς.
    Εάν εσεις εχετε την δυνατοτητα επαφης μαζι του ,θα σας ημουν ευγνωμων εάν του μιλουσατε.
    Εάν εχετε παρακολουθησει και εδώ τις αποψεις και θεσεις μου, θα εχετε και μια καλυτερη εικονα του τι ειμαι σαν χαρακτηρας.
    Γνωριζω καλα από παλια τον Κουγια ,αλλα δεν μου αρεσαν ποτε οι προθαλαμοι ,ουτε οι καφενεδες της πλ. Κολωνακιου….

    @5 αλλενάκι
    Δεν απογοητευομαι ποτε,ωραια η ιδεα σου και εμενα μου αρεσει, αλλα δυστυχως ουτε χωραφι εχω, αλλα και να ειχα, εχω μικρο παιδι και εχουμε και μεγαλη διααφορα ηλικιας, οποτε εχω μεγαλυτερες υποχρεωσεις από αλλους,καταλαβαινης, ετσι μας εμαθαν …..
    Και αλλωστε είναι το σκαρι μου τετοιο δεν μπορω στην απραξια και ο πατερας μου δουλευε εντατικα και καθημερινα μεχρι τα 75 του.

  9. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 04/05/2009 23:52:59

    @ 9 PANAXA
    ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΙ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΣΟΥ, ΚΑΙ ΠΕΤΑΣ ΛΑΣΠΗ ΠΑΝΤΟΥ;
    ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΟΥ, ΕΣΕΝΑ ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΞΕΡΕΙ, ΓΡΑΨΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΟΤΣΙΑ.

    factorx: τώρα τον είδα και τον έκοψα. Έμπενε και με άλλα ψευδώνυμα, τον είχα ξανακόψει και παρίστανε και τον δημοκρατικώς θιγμένο. Αμα ξαναμπεί ....

  10. Προφήτης avatar
    Προφήτης 05/05/2009 00:02:14

    Αγωνιστή της ζωής και συναγωνιστή του πληκτρολογίου Μακρή
    η συμπαράσταση δεν σε χορταίνει και δεν σού λύνει τα άμεσα βιοτικά προβλήματα.
    Αυτό όμως που, προς το παρόν, μπορώ να καταθέσω είναι ότι συναισθάνομαι τη θέση σου.
    Και ανακαλώ πόσους κοπρίτες έχω βρει σε πάσης φύσως δημόσιες υπηρεσίες, ενώ εσύ αγωνιάς για το παιδί και τη γυναίκα σου.
    Τεκμαίρεται ότι δεν ανήκεις σε αυτούς, βρίσκεσαι στο στίβο της αγοράς και όχι σε προστατευόμενο περιβάλλον επαγγελματικού θερμοκηπίου.
    Επειδή είναι γνωστή η δυσκολία επαγγελματικής αναπροσαρμογής σε ώριμη ηλικία, θα έλεγα να πιέσεις ΚΑΙ προς την κατεύθυνση αυτή τους κ.κ. ΒΟλευτές.
    Βρίσκω υπερβολικά "χριστιανική" την επιστολή σου.
    Οι βολευτές ψήφισαν χαριστική διάταξη που αφορά την αδελφή του Αλεξ. Γρηγορόπουλου -λες και είναι εθνικός ήρωας- η οποία δεν έχει και ιδιαίτερο οικονομικό πρόβλημα. Γιατί να μην βοηθήσουν και κάποιον με πρόβλημα διαβίωσης;
    Δυστυχώς η ελληνική κοινωνία δεν λειτουργεί με όρους κοινωνικής προβλεπτικότητας αλλά μόνο με όρους δυνατότητας άσκησης ωμής πίεσης :
    Αν, λέω αν, φοβόντουσαν ότι θα ζωστείς εκρηκτικά, θα παρεισφρύσεις στο εντευκτήριο και θα τούς τινάξεις στον αέρα, να είσαι σίγουρος ότι θα βρισκόταν αμέσως θέση να απαλύνει το προσωρινό επαγγελματικό σου αδιέξοδο.

  11. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 05/05/2009 00:21:58

    Το μήνυμά μου αυτό ας θεωρηθεί ως τρυφερό και ενθαρρυντικό χτύπημα στον ώμο σου, φίλε Κωνσταντίνε Μακρή.

  12. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 05/05/2009 00:45:18

    @11 Προφήτης

    Πηγαινε σε αυτή την διευθυνση
    sites.google.com/site/profitisantinews/
    (Μπροστα βαλε http://) το κοψα για το moderation
    Καταλαβαινης ότι δεν το εφτιαξα τωρα για την περισταση και είναι πραγματικο.
    Λεει ότι εχω 1.000.000 + και ,ελληνικα εμαιλς ,στειλε μου και το εμαιλς σου να σου στειλω και κατι άλλες διευθυνσεις που δεν θελω να τις δουν οι πολλοι, και θα βεβαιωθεις ότι εχω αλλα 80.000.000 ξενα εμαιλς , να σου βαλω και ολες τις περισσοτερες διευθυνσεις του παγκοσμιου τυπου ,πανεπιστημιων κτλ
    Αμα θελησω πολεμο επικοινωνιακο τον κανω , ξερω πως τους ποναει, εγω απλως ζητησα μια δουλεια ,και βεβαιως δεν στηριζομαι ολες τις ελπιδες μου εκει ,απλως κανω μια προσπαθεια να συντομεψω τα πραγματα.
    Γι αυτό όταν σας ελεγα να κανουμε μια κινηση ολοι μαζι , ηξερα ότι μπορουσα να σας κανω την δυναμικοτερη επικοινωνιακη πολιτικη, φαντασου να εγραφε ο Μποτιλιας , εσυ , ο νηπιως Γερων και τα αλλα παιδια ,με την γραφη την δικια τους , τι πανηγυρι θα γινοτανε. Αλλα δεν λεγονται όλα δημοσια .

  13. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 05/05/2009 00:48:21

    @12 Σπατζιώτη
    η καταγωγη μου απο την μητερα μου ειναι απο τα Τρικαλα, ειδα οτι ανεφερες για την καταγωγη σου την Θεσσαλια,απο που

  14. donaE avatar
    donaE 05/05/2009 00:49:04

    Αυτα περνανε κ.Μακρη ειμαι σε θεση να το ξερω.Το οτι εχετε την συντροφο σας και το παιδι σας ειναι σαν εχετε τα παντα.Τα αλλα πηγαινοερχονται.

  15. Μακρης Κωνστ. avatar
    Μακρης Κωνστ. 05/05/2009 00:52:56

    15@donaE
    ευχαριστω γλυκεια και παντα τρυφερη donaE ,την ιδια γνωμη εχω και εγω.

  16. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 05/05/2009 01:11:39

    @14 Μακρης Κωνστ.
    Πλάκα στον Skorpios έκανα - Μωραϊτης είμαι.

  17. Σπύρος avatar
    Σπύρος 05/05/2009 01:45:52

    Aγαπητέ, εύχομαι τά Καλύτερα,προσωπικά και Οικογενειακά.
    Κατά τά άλλα μόνον νά σωπάσω μπορώ,όταν διαβάζω τέτοια κείμενα.

  18. Lucifer avatar
    Lucifer 05/05/2009 08:54:52

    Έχει δίκιο ο στρεντζ. Κανένας δεν θα ασχοληθεί. Περί άλλων τυρβαζουν οι βουλευτές. Εδώ δεν φάγανε τον Παυλίδη θα ασχοληθούν με τον Μακρή;

  19. Γιόζεφ Κ. avatar
    Γιόζεφ Κ. 05/05/2009 09:11:34

    Αν και δε θα 'θελα να σε χάσουμε από συνομιλητή, σέβομαι την επιλογή σου και θα στείλω το mail. Να'στε πάντα καλά, εσύ κι όσοι αγαπάς και καλή επιτυχία στη νέα αρχή.

  20. Γιόζεφ Κ. avatar
    Γιόζεφ Κ. 05/05/2009 09:13:35

    ...και συμφωνώ με τη donaE. Το πού να σταθείς το έχεις ήδη.

  21. Ο Κομματικός. avatar
    Ο Κομματικός. 05/05/2009 09:34:27

    θα μπορούσε ο Μακρής αν είχε μυαλό να γινει αφισοκολλητής ενός απ τα 2 κομματα εξουσιας.
    Τοτε θα ειχε 50/50 ευκαιριες να διοριστεί η και να φάει καλά ανεξαρτήτως προσόντων.
    Αχ βρε Μακρή, δεν ήξερες; Δεν ρώταγες; Ε;

  22. ΦΑΝΤΟΜΑΣ avatar
    ΦΑΝΤΟΜΑΣ 05/05/2009 09:36:42

    ΚΥΡΙΕ ΜΑΚΡΗ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ.
    ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΑΣ ΣΥΜΠΑΘΗΣΑ ΘΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕΡΙΚΑ ΣΙΝΤΙ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΣΥΝΤΡΟΦΕΥΕΙ ΣΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΩΡΕΣ.
    ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΣΩ ΝΑ ΣΑΣ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ.

  23. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 05/05/2009 10:20:03

    -Η Έφη Θώδη εισήχθη εσπευσμένα στο νοσοκομείο σε αλλόφρονα κατάσταση, δεμένη χειροπόδαρα, μετά από εισαγγελική εντολή που ζήτησαν μέλη της οικογενείας της. Τις τελευταίες ημέρες, η γνωστή τραγουδίστρια είχε εξαφανιστεί.-

    Και αυτηνα για Οστραλια την βλεπω.

  24. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 05/05/2009 10:54:54

    Αγαπητέ κύριε Μακρή,
    Εύχομαι να βρέιτε την ανταπόκριση που ζητάτε, και πέρα από το ελάχιστο που μπορώ να κάνω, με το να προωθήσω την επιστολή σας, δηλώνω διαθέσιμος και για ότι άλλο χρειαστείτε.
    Να είστε καλά και δυνατός.

  25. Ηellenic avatar
    Ηellenic 05/05/2009 12:12:53

    H αγωνια-απελπισια της μεσαιας ταξης ειναι και η αγωνια της Δημοκρατιας. Εαν δεν υπαρξει παιδεια που να προαγει την κριτικη σκεψη, συμμετοχη του λαου με δημοψηφισματα για ολα τα μεγαλα θεματα που τον απασχολουν, εαν δεν υπαρξει πληροφορηση για το τι συμβαινει πραγματικα σημερα στον κοσμο,εαν δεν σταματησει η ψυχολογια και η προπαγανδα του φοβου απο κατευθυνομενα ΜΜΕ, τοτε δεν θα υπαρξει και χειραφετηση του λαου για να μπορει να διαμορφωσει ο ιδιος το μελλον του και να παρει την τυχη του στα χερια του, αλλα και την ευθυνη των επιλογων του.

  26. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 05/05/2009 12:56:05

    @26: μπράβο, μαφιοποίηση της χώρας λέγεται αυτό.Πολύ φοβάμαι όμως ότι είναι πλέον 50-50.

  27. somis avatar
    somis 05/05/2009 15:08:47

    Αγαπητέ κύριε Μακρή,
    παρακολουθώ το λόγο σας μέσα από το antinews και τις περισσότερες φορές συμφωνώ μαζί σας.

    Με ξαφνιάσατε, σαν λουόμενος σε πολύ κρύα θάλασσα, συμπαρίσταμαι και ενισχύω την προσπάθειά σας.

    Φιλικά