12/06/2010 15:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εκπαιδευτικοί και Φοιτητές έβαλαν στο κυνήγι ... βουλευτές του ΠΑΣΟΚ στην Πάτρα!

Σκηνές απείρου κάλους εκτυλίχθηκαν σήμερα στη Πάτρα μεταξύ εκπαιδευτικών, φοιτητών και βουλευτών του ΠΑΣΟΚ. Αλλά ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή.

Σήμερα το πρωί λοιπόν οι εκπαιδευτικοί και οι φοιτητές , κρατώντας πανό και θέλοντας να διαμαρτυρηθούν για την πολιτική που ακολουθεί η κυβέρνηση στον χώρο της Παιδείας πραγματοποίησαν συγκέντρωση έξω από το Δημοτικό Θέατρο «Απόλλων», περιμένοντας την υπουργό Παιδείας Άννα Διαμαντοπούλου η οποία θα ερχόταν στην Πάτρα για να παραστεί στην εκδήλωση φιέστα που διοργάνωσε ο Δήμος Πατρέων προς τιμήν των αιρετών της Τοπικής Αυτοδιοίκησης που έχουν αποφοιτήσει από τα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα της πόλης και στην οποία φιέστα η υπουργός επρόκειτο να ήταν η κεντρική ομιλήτρια.

Η κυρία Διαμαντοπούλου μετά την τελευταία …άτυχη επίσκεψή της στον Βόλο μάλλον θεώρησε ότι το όλο κλίμα δεν την σηκώνει για εκτός έδρας επισκέψεις. Έτσι, η οργή των παρευρισκομένων όπως ήταν φυσικό ξέσπασε στους κυβερνητικούς βουλευτές του νομού. Με την παρουσία μεγάλης αστυνομικής δύναμης άρχισαν να καταφθάνουν οι επίσημοι, μητροπολίτης, δήμαρχοι, πρυτανικές αρχές, ο βουλευτής της Ν.Δ Νίκος Νικολόπουλος κ.α οι οποίοι πέρασαν μάλλον εύκολα μέσα στο Δημοτικό Θέατρο. Όταν όμως μετά από 10 περίπου λεφτά έφτασαν μαζί οι τρεις βουλευτές του κυβερνώντος κόμματος ο υφυπουργός κ. Κατσιφάρας, και οι κ.κ Παπαδόπουλος και Τριανταφυλλόπουλος και στη προσπάθεια τους να μπουν μέσα ο κόσμος άρχισε να τους φτύνει και να τους στολίζει με κοσμητικά επίθετα!!

Τα χειρότερα όμως δεν είχαν έρθει ακόμα για τους πολιτικούς ταγούς της Αχαΐας. Μετά από μια ώρα περίπου η ψυχική οδύνη τους εκτοξεύθηκε στα ουράνια! Είδαμε λοιπόν έντρομους τον υπουργό και τους βουλευτές κουστουμαρισμένους να τρέχουν κυνηγημένοι από το πλήθος, διασχίζοντας την μεγάλη πλατεία Γεωργίου, σε χρόνο που θα ζήλευε και ο παγκόσμιος ρέκορντμαν Γιουσέιν Μπόλτ , παρακάμπτοντας και σκοντάφτοντας σε σκουπίδια που έχουν μαζευτεί σε λόφους σε όλη τη πόλη λόγω του κλεισίματος της χωματερής στην Ξερόλακα, και οι οποίοι βουλευτές στην προσπάθεια τους να σωθούν εισέβαλλαν σε γνωστή καφετέρια στέκι της πόλης.

Περιττό να πούμε ότι …φύγανε καφέδες, …. αναποδογυρίστηκαν τραπεζάκια και πολλά άλλα κωμικοτραγικά που τα βλέπουμε μόνο σε ταινίες. Η όλη ιστορία πάντως τελείωσε όταν μετά από κάποιο διάστημα οι βουλευτές μετέβηκαν σε παρακείμενο γραφείο του κόμματος.

Όλα τα παραπάνω γεγονότα είχαν την τύχη να τα τραβήξουν και κάμερες τοπικών καναλιών, τα οποία κανάλια είχαν μαζευτεί για ρεπορτάζ για τις εκλογές της ΟΝΝΕΔ που γινόντουσαν δυο τετράγωνα μακριά από την πλατεία και έτσι με τα πρώτα επεισόδια έτρεξαν και αποθανάτισαν τα γεγονότα. Αυτό όμως που μένει να δούμε είναι αν τα κανάλια δείξουν αυτές τις σκηνές!! Μιας και όπως είδαμε και στη Τρίπολη στην επίσκεψη του πρωθυπουργού, στα περισσότερα ΜΜΕ επικρατεί η λογική «μούγκα στην στρούγκα» .

http://online-pressblog.blogspot.com/2010/06/blog-post_7736.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. πολίτης avatar
    πολίτης 12/06/2010 16:05:46

    Τα βιντεάκια πότε θα κυκλοφορήσουν;

    • ΠΕΛΙΑΣ avatar
      ΠΕΛΙΑΣ @ πολίτης 12/06/2010 20:19:21

      Ποιά βιντεάκια πολίτη μου;

      δέν πρόκειται για κάποιο γεγονός, για κάποια είδηση. Για ... προβοκάτσια πρόκειται. Όπως και για την προβοκάτσια με την πτώχευση, που ξεσήκωσε και ΅Εισαγγελέα. Ή μήπως είδες και είδατε κάποιο ΜΜΕ να αναφέρεται στο κωμικοτραγικό αυτό γεγονός;

      ΠΕΛΙΑΣ

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ ΠΕΛΙΑΣ 12/06/2010 21:29:13

        Δεν ήσουν εκεί, άρα δεν έχεις ιδίαν αντίληψη, Πελία. Η σιωπή των ΜΜΕ δεν αποτελεί απόδειξη ότι δεν έγινε, πολύ περισσότερο ότι είναι προβοκάτσια - τίνος, αλήθεια?

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ ΠΕΛΙΑΣ 12/06/2010 22:09:55

        και το Ηρώδειο προβοκάτσια; και η Τρίπολη;

  2. Il marinero avatar
    Il marinero 12/06/2010 16:34:22

    Να φανταστώ κάτι από κυνηγητό αλα' Benny Hill?

  3. Σαος avatar
    Σαος 12/06/2010 16:42:52

    Αν τα κανάλια δεν τα δείξουν, υπάρχει και το youtube καθώς και το wikileaks, αρκεί να υπάρχει κάποιος καλός άνθρωπος μέσα σε αυτά τα ΜΜΕ που δεν γουστάρει την λογοκρισία.

  4. Στέργιος avatar
    Στέργιος 12/06/2010 16:55:52

    Κι όλα αυτά στην Πάτρα, έτσι; Στο Ηράκλειο τής ηπειρωτικής Ελλάδας που βγάζει ΠΑΣΟΚ με πάνω από 50% σταθερά από το 1981.

  5. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 12/06/2010 17:27:40

    Φτάνει πια με την κολακεία των τραμπούκων! Είναι δυνατόν να επιδοκιμάζετε τέτοιες ενέργειες επί δικαίων και αδίκων; Που θα οδηγηθούμε; Στη δημοκρατία του ΚΚΕ και των αριστερίστικων ομάδων;

    • Άναυδος avatar
      Άναυδος @ Ανώνυμος 12/06/2010 17:56:53

      Οπότε αποφάσισες να βγεις εσύ μπροστά σαν ενεργός πολίτης, μιλώντας πίσω απο το... "Ανώνυμος".

    • νεόπτωχος avatar
      νεόπτωχος @ Ανώνυμος 12/06/2010 18:16:25

      Δεν ξέρω άν είσαι βολεμένος αλλά εμένα η αγοραστική μου δύναμη έχει μειωθεί 40% μέσα σε λίγους μήνες.
      Δεν είμαι κομματόσκυλο και βολεμένος, δεν έχω οφσόρ, ούτε υπογράφω μνημόνια, δεν έχω 16 μισθούς, δεν παίρνω σύνταξη μετά από 2 θητείες στη βουλή και γενικώς είμαι ο μακάκας που τους πληρώνει.
      Τί σχέση έχουν όλα αυτά με το ΚΚΕ και τις αριστερίστικες ομάδες;
      Θοδώρα εσύ είσαι;
      Πέρασε το τριώδιο κούκλα μου.

    • πολίτης avatar
      πολίτης @ Ανώνυμος 12/06/2010 18:33:25

      Επί δικαίων όχι. Μόνο που στο ΠΑΣΟΚ δεν υπάρχουν δίκαιοι, πλην των τριών που ψήφισαν "όχι".

      • καινός avatar
        καινός @ πολίτης 14/06/2010 11:07:53

        παρόν, όχι "οχι"

    • BlueSky avatar
      BlueSky @ Ανώνυμος 12/06/2010 19:49:38

      Ανώνυμε, πρέπει να είσαι ο γνωστός διορισμένος δημόσιος υπάλληλος με τα μόρια του πασόκ. Εκτέλεις αποστολές, κακόμοιρε!!!

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ Ανώνυμος 12/06/2010 20:08:50

      Έχεις δίκιο. Έπρεπε να τους στρώσουν κόκκινο χαλί για το ...χάλι τους.

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ Ανώνυμος 12/06/2010 20:25:29

      Στη δημοκρατία ΚΚΕ και των αριστερίστκων ομάδων, αυτά τα λέσια που μας κυβερνούν, θα βλέπουν τον κόσμο πίσω απο τα κάγγελα γιά όλη την υπόλοιπη ζωή τους.
      Comprende?

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Ανώνυμος 12/06/2010 21:40:14

      Δεν πρόκειται εδώ όμως για τραμπουκισμό, αλλά για πηγαία αγανάκτηση. Δεν είναι εδώ οι επαγγελματίες επαναστάτες του ΠΑΜΕ, δεν είναι τα παιδιά των νεόπλουτων που τα σπάγανε το Δεκέμβριο επειδή τους έπεισαν ότι έτσι γίνονται οι επαναστάσεις, εδώ είναι άνθρωποι που βλέπουν τη ζωή τους να καταρρέει και να μην έχουν ελπίδα.

      Είναι το υλικό από το οποίο ξεκινούν οι επαναστάσεις.

      Τα τελευταία χρόνια έχουμε πήξει βέβαια στην επαγγελματική "επαναστατικότητα" ΠΑΜΕ και αναρχομπάχαλων, όμως θα πρέπει να μάθουμε να ξεχωρίζουμε τα κοινωνικά φαινόμενα.

      Η Ελλάδα βαδίζει προς επανάσταση. Δεν ξέρω τι είδους επανάσταση, αλλά προς επανάσταση.

      Αν είχαμε στρατιωτικό παρακράτος όπως παλιά, τώρα αναμφίβολα θα είχαμε χούντα. Δεν έχουμε, αλλά επειδή το καθεστώς είναι πια μη αντιπροσωπευτικό του λαού και επειδή όλος ο καθεστωτισμός έχει μαζευτεί απέναντι (από δημοσιογράφους, μέχρι Καρατζαφέρη-Μητσοτάκη), αναπόφευκτα θα έρθει κάποιας μορφής εξέγερση. Όχι πια από το στρατό, αλλά από τον ίδιο το λαό.

      Πολιτικοί κοινωνιολόγοι χωρίς μεταπολιτευτικά κόμπλεξ θα μπορούσαν να πουν ότι αυτό δεν έχει μεγάλη διαφορά το ένα από το άλλο, διότι και τα στρατιωτικά κινήματα προϋποθέτουν μια δεκτικότητα του λαού σε μια τέτοια επέμβαση. Όμως σε όρους πραγματικής πολιτικής κάνει τεράστια διαφορά. Μια γνήσια λαϊκή εξέγερση χωρίς τη συμμετοχή του στρατού είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΜΕΝΗ από κάθε οπτική. Ιστορική, πολιτική, κοινωνιολογική. Δεν μπορεί να την πλήξει καμία πολιτική ορθότητα, τουλάχιστον όχι άμεσα. Μπορεί βέβαια να τη συκοφαντήσει - και θα το κάνει - αλλά αυτό θα είναι διαστρέβλωση της πραγματικότητας.

      Ο συνταξιούχος που παίρνει στο κυνήγι το βουλευτή ή τον υπουργό έχει κοινωνική και πολιτική νομιμοποίηση που δεν έχει ο συνταγματάρχης.

      Ευτυχώς λοιπόν που ζούμε σε εποχές χωρίς (επίσημο) παρακράτος και η επανάσταση θα είναι γνήσια.

      Το λαϊκό αίσθημα δεν θα ικανοποιηθεί αυτή τη στιγμή με τίποτε ψεύτικο, όπως θέλει να νομίζει ο ΓΑΠ. Που πιστεύει ότι θα του δώσει μερικούς πολιτικούς στη φυλακή για εκτόνωση και θα τελειώνει.

      Η μπάλα θα πάρει πρώτα από όλα τον ίδιο, διότι σήμερα αυτός είναι ο πιο στυγνός εκπρόσωπος του καθεστωτισμού.

      Όσο πιο βαθιά θα είναι η σήψη του συτήματος και η καταπίεση ενάντια στην εξέγερση - είτε σε επίπεδο προπαγάνδας, είτε σε επίπεδο καταστολής - τόσο πιο έντονο και ριζικό θα είναι το αίτημα αλλαγής και τόσο πιο απότομο το ξέσπασμα της επανάστασης.

      Οι συνθήκες ωριμάζουν. Όσοι έχετε διαβάσει Λένιν ετοιμαστείτε για μερική διάψευση των όσων έχετε διαβάσει, γιατί αυτή εδώ η επανάσταση δεν θα μοιάζει με τις άλλες.

      Θα είναι γνήσια!

      • ψυχραιμια avatar
        ψυχραιμια @ Επώνυμος 12/06/2010 22:00:11

        To παρακρατος του ΠΑΣΟΚ υπαρχει και ειναι ετοιμο.Δε σας κανει εντυπωση οτι ολη η αληταρια που εκαιγε επι Καραμανλη απο βαγονια τραινου ως περιπτερα για ενα αλλο κοσμο που ειναι εφικτος εχει αποσυρθει;
        Εχει αποσυρθει και ειναι σε εφεδρεια.Αλλωστε η κυβερνηση ειναι "διεθνιστικη".Οταν ομως εγινε μια σχετικα μεγαλη διαδηλωση πεταξαν βομβες και εκαψαν τους εργαζομενους της Marfin και ολοι παγωσαν.
        Αν απειληθει η κυβερνηση οι αναρχικοι θα σκοτωσουν παλι.

      • tiramola avatar
        tiramola @ Επώνυμος 12/06/2010 22:22:32

        @Ψυχραιμία.
        καλά πλάκα μας κάνεις?
        Σε ανάλογο περιστατικό σαν του Γρηγορόπουλου μας λες ότι δεν θα καιγόταν η Αθήνα?
        Τον Καλτεζά τον ξέχασες?
        Άσε που θέλει και πολλούς ηθοποιούς το σενάριο σου.

      • mitsosms avatar
        mitsosms @ Επώνυμος 12/06/2010 22:22:43

        Η πολύ ενασχόληση με το internet σε έχει κάνει να νομίζεις ότι οι μύχιες σκέψεις σου θα πραγματοποιηθούν κιόλας. Έλεος, ας σοβαρευτούμε.

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Επώνυμος 12/06/2010 22:30:56

        Ναι μεν αλλά. Σωστά αυτά που λες, αλλά αυτό το παρακράτος είναι ανεπίσημο. Γι' αυτό και δεν μπορεί να κάνει κάτι διαφορετικό για να "σώσει" την κατάσταση. Δεν είναι εναλλακτική στη σημερινή κατάσταση, ΕΙΝΑΙ η σημερινή κατάσταση.

        Αυτή τη στιγμή έχουν μαζευτεί όλοι από τη μια μεριά, Παπανδρέου, Μητσοτάκηδες, Καρατζαφέρης, ΜΜΕ, παρακράτος των δήθεν αναρχικών, ξένες πρεσβείς, λαμόγια τραπεζικά κατασκευαστικά, εμπορικά κλπ., με τον κόσμο να μαζεύεται όλος μαζί σιγά σιγά από την άλλη. Αντέχουν λίγο ακόμη οι Πασοκτσήδες (όπως ο mitsosms) για λόγους κομματικού πατριωτισμού, αλλά όχι για πολύ ακόμη. Σύντομα θα έρθουν κι αυτοί όλοι μαζί μας. Δεν είναι ανάγκη να έρθουν υπό το Σαμαρά, μπορούν και αλλιώς. Αλλά μαζί μας, στο ίδιο στρατόπεδο. Στο στρατόπεδο της πραγματικής Ελλάδας.

        Σύντομα θα δεις mitsosms ότι αυτά που σου λέω είναι ρεαλιστικά. Ο παλμός του κόσμου κινείται σε αυτή την κατεύθυνση. Το κράτος μας χάνει κάθε μέρα τη νομιμοποίησή του στον κόσμο. Αυτός είναι ο προπομπός της επανάστασης.

      • mitsosms avatar
        mitsosms @ Επώνυμος 12/06/2010 22:38:41

        Επανάσταση γίνεται όταν υπάρχει προοπτική. Εδώ δεν υπάρχει. Η άλλη προοπτική είναι η απόλυτη εξαθλίωση. Ο κόσμος προτιμά να παίρνει μειωμένους μισθούς και συντάξεις από το να μην παίρνει καθόλου.

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Επώνυμος 12/06/2010 22:42:04

        Σωστό είναι αυτό που λες, αλλά αυτές οι δύο προϋποθέσεις είναι που οδηγούν στο να μην γίνεται επανάσταση ΣΗΜΕΡΑ. Αν αύριο λείπουν (αν δηλαδή δεν παίρνει μισθούς ή συντάξεις, ή δεν του φτάνουν πραγματικά, όχι αλα Τσιαμτσίκα, και υπάρχει και κάποια προοπτική - π.χ. να φύγουν οι ξένοι που κάνουν κατασχέσεις στα ελληνικά περιουσιακά στοιχεία για τα δάνεια), τότε θα μπορεί να γίνει.

        Το πρώτο βήμα όμως είναι η απονομιμοποίηση του κράτους και προχωρούμε με ταχείς ρυθμούς προς τα εκεί.

      • mitsosms avatar
        mitsosms @ Επώνυμος 12/06/2010 22:45:21

        Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα. Ο κόσμος που διαμαρτύρεται βλέπει όλα αυτά τα θηρία τζιπ που κυκλοφορούν (και είναι πραγματικά πολλά) και εξοργίζεται. Αν γίνει πραγματικά επανάσταση δεν θα λιντσάρουνε την κυβέρνηση αλλά τους τζιπάτους.

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Επώνυμος 12/06/2010 22:48:13

        Βασικά, αν γίνει επανάσταση, θα γίνει ότι σε όλες τις επαναστάσεις. Καθένας θα βγάλει το άχτι του με διαφορετικό τρόπο. Εσύ θα λυντσάρεις αυτούς με τις τζιπάρες, ο απέναντι τους πολιτικούς, ο παραδίπλα τους δημοσιογράφους, ο πιο παραδίπλα τους δικαστές, εγώ ίσως κάποιους άλλους.

        Ο Θεός βοηθός, σύντροφοι.

      • zackii avatar
        zackii @ Επώνυμος 13/06/2010 06:43:35

        Μετά από ώριμη σκέψη οι στρατιωτικές δικτατορίες αντικαταστάθηκαν από κοινοβουλευτικές.

  6. Monocultural avatar
    Monocultural 12/06/2010 17:45:55

    Προς τον ανώνυμο...θα σαι και συ από αυτούς που φοβούνται τις ντομάτες...Βουλευτής ή στέλεχος?

    • ανώνυμος avatar
      ανώνυμος @ Monocultural 12/06/2010 22:37:25

      Αγαπητέ, βιάσεσαι και συ και οι υπόλοιποι να βγάλετε συμπεράσματα. Από μικρό παιδί στο όνομα ΠΑΣΟΚ ή ΚΚΕ ή (προσφάτως) ΣΥριζα γίνομαι αλεργικός. Δεν ψήφισα ποτέ κανέναν από δαύτους. Ούτε βουλευτής ή στέλεχος πουθενά, είμαι. Αντιτίθεμαι στην πολυπολιτισμικότητα, δε θέλω λαθρομετανάστες και συχαίνομαι τους ετερόφωτους "διανοούμενους". Αγαπώ την Ελλάδα και στην παρούσα κρίση υφίσταμαι βαριές συνέπειες. Αλλά να φτάσουμε ξανά στην εποχή των "αγανακτισμένων" πολιτών, πάει πολύ. Η πατρίδα μας έχει ανάγκη και από τις συντηριτικές φωνές. Μην ξεχνάμε είμαστε κοινοβουλευτική δημοκρατία αν δεν κάνω λάθος. Λένε πως η δημοκρατία αυτή δεν έχει αδιέξοδα... Ας μην περιμένουμε λοιπόν ένα νέο Λένιν.

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ ανώνυμος 12/06/2010 22:39:18

        Έναν νέο Κολοκοτρώνη όμως; Ένα νέο Μέγα Κωνσταντίνο;

      • αμπλαουμπλας avatar
        αμπλαουμπλας @ ανώνυμος 13/06/2010 17:16:44

        μιλας λες και ολοι συμμεριζομαστε τις ηλιθιες και ανωριμες ρατσοστικες σου αποψεις, εισαι αστειος ρε. λες και ειχαμε βγαλει αλλα συμπερασματα για σενα, και μας διεψευσες θριαμβευτικα, με τον φοβερο λογο σου. δεν υπαρχει φιλε πολυπολιτισμικοτητα στην ελλαδα, η ελληνικη κουλτουρα ειναι αφωμοιοτικη, γι αυτο ειμαστε τα ιδια σκατα απ την αρχαιοτητα, νομιζεις ολοι οι δουλοι, οι μετοικοι, τα προελληνικα φυλα, οι ρωμαιοι, οι σαρακηνοι, οι δεξερωκαιγωποιοι, που πηγαν εξαφανιστηκαν ;;; οχι αφοιμοιωθηκαν, και ετσι θα γινεται, αλλου δε συμβαινει αυτο, τι να κανουμε ;;; δεν ειναι κομματοποιημενος, ειναι απο τους μοντερνιζοντες "επαναστατες" δεξιο-φασι$%#^ βλεπε λιακοπουλο, χρυση αυγη. παλι καλα που γραφει στα ελληνικα, δεν το συνηθιζουν... ηλικια 30-40, ή και νεωτερος που το παιζει σοφιστικε, πες μου οτι βγαζω συμπερασματα τωρα ! εχω σιχαθει να σας διαβαζω ρε

  7. φύγετε επιτέλους avatar
    φύγετε επιτέλους 12/06/2010 18:12:13

    Μπορεί να προπονείται καθημερινά ο Παπανδρέου για να τρέχει πιό γρήγορα από εμάς και να γλυτώσει το μπερτάκι αλλά είναι κάτι δεν γλυτώνει με τίποτε:
    Αυτά που θα του πετάει ο κόσμος.
    Τα γιαούρτια και τις πέτρες.

    • Δημήτρης Δ. avatar
      Δημήτρης Δ. @ φύγετε επιτέλους 12/06/2010 20:45:19

      Ο Παπανδρέου προπονείτε γιατί ο πατέρας του χρειάστηκε αλλαγές στις βαλβίδες και αεροσυνοδό. Φοβάται ότι έχει το κληρονομικό χάρισμα.

      Αυτός μέχρι να τελειώσει η θητεία του θα κάνει βόλτες στο εξωτερικό. Στην Ελλάδα θα έρχεται όταν θα έχει καύσωνα με 40 βαθμούς, όταν θα ξεσπάσει κάποιο μη πολιτικό τηλεοπτικό σκάνδαλο ή θα έχει αγώνα(όλοι θα αποβλακώνονται στην τηλεόραση) και γενικά όταν θα «γίνεται-φτιάχνεται» κάτι κουφό και δεν θα του δίνουν προσοχή. Οι υπουργοί θα κάνουν το ίδιο.

      Το ΠΑΣΟΚ και ΝΔ έχουν σπάσει κάθε ρεκόρ αναισθησίας μπροστά στην κοινή γνώμη. Αν φύγουν, θα φύγουν μαζί με το ΔΝΤ και θα μας αφήσουν χρεοκοπημένους.

  8. JOHN avatar
    JOHN 12/06/2010 18:50:35

    Για αρχη καλο ηταν.Σε χλωρο κλαρι δεν πρεπει να μενουν αυτα τα ποντικια που μας κυβερνουν γι αυτα που μας κανουν και για τα ακομα χειροτερα που μας ετοιμαζουν!Απο 1ης Ιουλιου +2 μοναδες επανω ο ΦΠΑ!Με την επι πλεον ακριβεια που θ ακολουθεισει μηπως υδρωνει κανενος το αυτι πως θα ζησουμε?Η μηπως πιστευουν οτι η ακριβεια θιγει μονο τους ΚΚΕδες,ειναι υποθεση ολων των Ελληνων πια η τουλαχιστον αυτων που δεν ειναι ακομη παγιδευμενοι στα μαντρια αυτων που μας εξαθλιωνουν,που υπογραφουν μνημονια ντροπης κι εξευτελισμου!!

  9. Alex avatar
    Alex 12/06/2010 19:28:29

    video yparxei?????????????????????????????

    • dim avatar
      dim @ Alex 12/06/2010 19:53:52

      Ούτε από το γιούχα στο Γιώργο στο Ηρώδειο υπήρξαν video! Σημαίνει ότι δεν γιουχαίσθηκε ο Γιωργάκης;

  10. αντισταση avatar
    αντισταση 12/06/2010 19:58:57

    deite to,AXIZEI!
    http://www.youtube.com/watch?v=_XKohWYCUKA

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ αντισταση 12/06/2010 21:06:15

      Καλό όμως το βίντεο, παρόλο που δεν έχει αυτά τα επεισόδια. Εμένα μου άρεσε.`

  11. πολίτης avatar
    πολίτης 12/06/2010 20:10:45

    Παραιτούνται στελέχη του ΛΑΟΣ. Διαβάστε κυρίως τους λόγους της παραίτησης:
    http://tiresias-press.blogspot.com/2010/06/to.html

  12. Β.Κ.Σ. avatar
    Β.Κ.Σ. 12/06/2010 20:19:06

    Φίλε του λαού είναι ο ξυλοδαρμός, τούρκικα.
    στα μέρη που απελευθερωθήκαμε αργά μας έχουν μείνει στην καθομιλουμένη (γούγλησε μπερντάχι)

  13. ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ avatar
    ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ 12/06/2010 20:24:46

    Καιρός είναι να πηγαίνουν σε συγκεντρώσεις και ομιλίες στο εξωτερικό.
    Εκεί μέχρι στιγμής δεν πέφτουν γιαούρτια και γιούχα.
    Κάτι ξέρει ο μέγας κωπηλάτης που προτιμά τα εξωτερικά.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ 12/06/2010 21:07:15

      Κι εκεί θα έρθουν οι γιούχες πολύ σύντομα. Δεν πρόκειται να μείνουν μόνον εντός των συνόρων.

      Πού να είχε συνειδητοποιήσει και την αλήθεια ο ελληνικός λαός, ότι στο ΔΝΤ μας πήγε επίτηδες για να αποφύγει το πολιτικό κόστος των πολύ πιο ελαφρών μέτρων που χρειαζόταν να πάρει μόνος του τον Οκτώβριο...

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ 12/06/2010 22:17:34

      Τα εξωτερικά ο Μέγας Κωπηλάτης τα προτιμάει γιατί εκεί μιλάει στα εγγλέζικα φαρσί. Εδώ πρεπει να μιλήσει τα ρωμέικα και τα μιλάει σαν αδιάβαστο της Γ΄Δημοτικού που σηκώνεται να πει το μάθημα.

  14. Giorgos avatar
    Giorgos 12/06/2010 20:46:38

    Μην παρασυρθείτε (όπως εγώ). ΔΕΝ είναι βίντεο από τα επεισόδια.

  15. Μαυρη Αντιδραση avatar
    Μαυρη Αντιδραση 12/06/2010 22:01:01

    ΟΚ κανεις δεν εγκρινει ακραιες συμπεριφορες αλλα το γιουχαισμα, το κραξιμο η η αποδοκιμασια εκδηλωνει το λαικο φρονημα.Συνηθιζεται ακομα και στις καλλιτεχνικες εκδηλωσις!Δε μιλαμε για τραμπουκισμους η ακραιες συμπεριφορες αλλα με ποιο τροπο θα αποδοκιμαστουν ολοι αυτοι που στηριζουν τη δοσιλογικη αυτη συμπεριφορα ΓΑΠ _Δρουτσα κι ολου αυτου του συρφετου? Θα περιμενουν μετα απο $ χρονια τη καλπη? Και τοτε... θα υπαρχει Ελλαδα να στηθει καλπη αραγε????

  16. lolos avatar
    lolos 13/06/2010 00:29:28

    Δεν μας λετε αν χρησιμοποιήθηκαν πισσα καιπούπουλα...για συμπληρωστε το ρεπορταζ

  17. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 13/06/2010 02:06:40

    Κί εκεί που τρέχαν για να σωθούν ήρθε ένα διαστημόπλοιο και τους πήραν οι εξωγήινοι!
    Και ζήσανε αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα.

    Ή έχετε μεγάλη φαντασία ή τρώτε κουτόχορτο εκεί στην Αθήνα!
    Χαιρετίσματα από την Πάτρα...

  18. Γραβατοφορος avatar
    Γραβατοφορος 13/06/2010 08:56:36

    Ανώνυμος
    Τα χθεσινα γεγονοτα στη Πατρα θα ξεπερασουν καθε φαντασια
    Αρκει να δειξουν τα video.

    Οι πιεσεις που ασκουνται στα τοπικα καναλια απο ολα τα κομματα και καθε μορφης τοπικες εξουσιες να μη τα δειξουν, ειναι πρωτοφανεις.

  19. πατριωτης avatar
    πατριωτης 13/06/2010 12:10:17

    ξερεικανεις αν εχει ανεβει σε βιντεο?

  20. ciaoant1 avatar
    ciaoant1 13/06/2010 13:34:09

    Εντάξει, επειδή στην Πάτρα είμαι και ήμουν εκεί, το άρθρο τα δραματοποιεί λίγο, ωστόσο όντως η Διαμαντοπούλου δεν εμφανίστηκε (φοβούμενη το γιουχάρισμα), και βουλευτές του ΠΑΣΟΚ αποδοκιμάστηκαν, όπως και ο Φούρας (ΠΑΣΟΚος δήμαρχος) και άλλοι "ψηλά ιστάμενοι". Έγινε και ψιλοχαμός με τα σκουπίδια, που έκλειναν την πόρτα του μεγάρου που είχαν κλειστεί, ή μάλλον κλειδωθεί, καθώς είχαν βάλει την αστυνομία να φυλάει τις πόρτες για να μη μπει ο κόσμος μέσα στην "ανοιχτή" κατά τα άλλα εκδήλωση τους και τους χαλάσει τη μόστρα.

    Όσο για αυτό με το [νεοδημοκράτη] Νικολόπουλο που "πέρασε εύκολα", μάλλον το άρθρο είναι φιλονεοδημοκρατικό, δεν εξηγείται αλλιώς να τα λέει αυτά

  21. toumparxos avatar
    toumparxos 13/06/2010 13:47:38

    Τέλικά πρέπει να παρετηθεί το ΠΑΣΟΚ και να πάμε σε εκλογές.

    Μετά εσείς θα τρέχετε και θα ζητάτε τους βουλευτές και τους υπουργούς του ΠΑΣΟΚ μου φαίνεται!!

    Και σίγουρα αν ήταν 70-80 ατομα από το βρωμερό ΚΚΕ μπορεί να το κάνανε!!!

    Άλλωστε ξέρουν... με 10 άτομα κάνουν απεργεία και αποκλείουν καράβια χιλιάδων επιβατών.

  22. αγγελικη τσαμου avatar
    αγγελικη τσαμου 13/06/2010 13:55:31

    γεια χαρα!!!

  23. lambrou.k avatar
    lambrou.k 13/06/2010 19:58:25

    EPOMENOS STOXOS ME KANO STHN LIBYA TOU MEGALOU KOPHLATH .OTAN DEN THA YPARXEI PETRELEO KE BENZINH NA KINITHUN AEROPLANA KE VAPORIA.OPOS LEH KE TO ASMA THS MPELOU..EKEI THN PAH THN DOULEIA TO PAINTI.