29/09/2009 22:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εκνευρισμός στην Αγία Οικογένεια από τις δηλώσεις Ζαγορίτη περί …μαυρίσματος



Σάλο προκάλεσε ως γνωστόν σήμερα το κάλεσμα του γραμματέα της ΝΔ  Λευτέρη Ζαγορίτη προς τους ψηφοφόρους της ΝΔ , μόλις έξι μέρες πριν από τις εκλογές, να … «μαυρίσουν» εκείνους που τους πλήγωσαν.

«Παρα το γεγονός ότι υπήρξαν λάθη, καθυστερήσεις, παραλείψεις, για το ότι υπήρξαν προσωπικές συμπεριφορές που δυσαρέστησαν τους νεοδημοκράτες δεν φταίει η παράταξη», δήλωσε ο Λ. Ζαγορίτης (στον «9,89»).  Και κάλεσε τους ψηφοφόρους «Να μαυρίσουν εκείνους που είχαν αυτές τις προσωπικές συμπεριφορές, όσους είναι στα ψηφοδέλτια».

Ο προσκείμενος στο ΠΑΣΟΚ Τύπος έσπευσε φυσικά να αξιοποιήσει την δήλωση, στη ΝΔ μιλούσαν για αυτογκόλ», ο Κουμουτσάκος προσπάθησε να τα μαζέψει και γενικώς όλοι διασκέδασαν πολύ. Κατόπιν τούτου ας κάνουμε κι ένα σοβαρό ρεπορτάζ:

Το ρεπορτάζ  λέει, λοιπόν,  πως η δήλωση του πολύπειρου και προφανώς όχι αφελούς Λ. Ζαγορίτη είχε σκοπό τον Κυριάκο Μητσοτάκη, με τον οποίο πολιτεύονται στην ίδια περιοχή (Β΄ Αθηνών) γεγονός που έχει δημιουργήσει ήδη μεγάλη δυσαρέσκεια στην οδό Αραβαντινού, έδρα ως γνωστόν της Αγίας Οικογενείας.

Δεν είναι άλλωστε τυχαίο πως κυρίως οι θετικά προσκείμενοι στην «Αγία Οικογένεια» δημοσιογράφοι, μίλησαν αμέσως για «γκάφα» του Ζαγορίτη.

Σε κάθε περίπτωση ο εκνευρισμός τους είναι μεγάλος, προφανώς και από το γεγονός πως οι τελευταίες δημοσκοπήσεις για τη Β περιφέρεια Αθήνας κατέτασσαν τον Κ. Μητσοτάκη στην 5η θέση, από την 1η που είχε καταλάβει το 2007.

 Και, επίσης σε κάθε περίπτωση, το έργο του καθενός εκτιμάται αυτή την Κυριακή

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kanis avatar
    kanis 29/09/2009 23:00:45

    Εξαντλείτε την δυνατότητα σταυροδοσίας στα ψηφοδέλτια. Δύο σταυρουδάκια μπορείτε να βάλετε...δύο βάλτε, τρία..τρία, τέσσερα..τέσσερα!
    Οπου υπάρχουν περιθώρια, υπάρχουν και επιτήδιοι στις καταμετρήσεις, που πριμοδοτούν όσους... πλειοδοτούν! Παλιό το κόλπο, αλλά πλέον γνωστό!

  2. αχαβαχ avatar
    αχαβαχ 29/09/2009 23:11:04

    χρήσιμη η διευκρίνιση του άρθρου...

  3. OTC avatar
    OTC 29/09/2009 23:20:07

    .
    Ο παπάς[ΚΑΡΑΜ], η παπαδιά[Ν.Δ]
    κι’ο διάκος[ΚΑΡΑΤΖ]

    Η παπαδιά[ΝΔ]
    [Γ.Σουρής]

    Η κυρά[ΝΔ] ενός παπά[ΚΑΡΑΜ]
    ένα διάκο αγαπά[ΚΑΡΑΤΖ]
    και πολύ μ' αυτόν τα έχει...
    και ο άντρας της κοιτά[ΚΑΡΑΜ]
    τα πολλά της χωρατά[ΝΔ]
    και για τούτον πέρα βρέχει.

    Επερνούσαν μια χαρά[ΠΟΛΥΚΑΤ]
    έως ότου μια φορά
    έγινε παπάς βαρβάτος
    και ο διάκος, ο αφράτος[ΚΑΡΑΤΖ]
    Κι ο παπάς της ο φτωχός[ΚΑΡΑΜ]
    διόλου δεν εφθόνησε,
    και ο ίδιος μοναχός
    τον εχειροτόνησε.[ΚΑΡΑΤΖ]

    Τίγκι, τουγκ!... μεγάλη σχόλη.[4.10]
    "Αξιος !" φωνάζουν όλοι[κι’ο ΚΑΡΑΜ]
    νέοι, γέροι και παιδιά.[ΧΕΡΙ-ΧΕΡΙ..]
    Μα με όλο της το νάζι[ΝΔ]
    "Υπεράξιος !" φωνάζει
    τρεις φορές κι η παπαδιά.[ΝΔ]

    Ήρθε η μεγάλη μέρα
    και ο πρόεδρος Παπούλιας
    είχε την τιμητική του,
    το Γιωργάκη φώναξε να…
    μα δεν τα κατάφερε
    κι’ ύστερα την παπαδιά[ΝΔ]
    ναι του λέει, μια χαρά.

    Με τον πρώτο τον παπά[ΚΑΡΑΜ]
    και το δεύτερο αφράτο[ΚΑΡΑΤΖ]
    το κουβέρνο κάνουμε
    κι’ όλα πάνε μια χαρά
    ο Λαός θα κυβερνά.

  4. maquis avatar
    maquis 29/09/2009 23:32:28

    Χαλαρώστε λίγο ρε παιδιά! Απολαύστε το 2ο γκολ της Αρσεναλ, το απίστευτο τακουνάκι του Αρσάβιν στον εθνικό μας κηπουρό Νικοπολίδη.

  5. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 29/09/2009 23:33:47

    Αν και είμαι ΑΕΚ maquis , ήταν offsaid

  6. maquis avatar
    maquis 29/09/2009 23:38:24

    Αυτές είναι οι βλακείες με τα offsides, καταστρέφουν τις καλύτερες φάσεις! Τι τα χρειαζόμαστε;

  7. stam avatar
    stam 29/09/2009 23:49:42

    ....δεν πειραζει...ολο και καποιος Δαλουκας θα βρεθει για παρηγορια

  8. babis3565 avatar
    babis3565 01/10/2009 10:24:52

    kanis ΕΙΣΑΙ ΣΩΣΤΟΣ.
    ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΥΧΗ ΤΑΚΤΙΚΗ (ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΔΟΣΙΑΣ ΤΩΝ ΗΜΕΤΕΡΩΝ ΤΕΚΝΩΝ ΣΕ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ ΜΕ ΛΙΓΟΥΣ Η΄ ΧΩΡΙΣ ΣΤΑΥΡΟΥΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ, ΑΠΟ ΤΙΣ ΧΥΔΑΙΕΣ ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ, ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΓΚΑΘΕΤΟΥΣ ΕΚΛΟΓΙΚΟΥΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ) ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΤΗΣ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΗΣ ΝΟΜΕΝΚΛΑΤΟΥΡΑΣ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ.
    ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ, ΟΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΚΕΙΝΟΥ, ΤΟΝ ΑΝΗΨΙΟ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΚΟΚ.
    ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ, ΟΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΩΝ ΓΛΟΙΩΔΩΝ ΜΜΕ...
    ΜΑ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΕ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ....
    ΛΟΙΠΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΕ ΛΑΕ, ΜΑΘΕ ΟΤΙ ΣΕ ΕΜΠΑΙΖΟΥΝ ΑΙΣΧΡΑ.
    ΝΑ ΣΤΑΥΡΩΝΕΙΣ, ΤΟ ΑΝΩΤΑΤΟ ΟΡΙΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ.