11/02/2009 01:27
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εκλογικά παιχνίδια με τους ομογενείς

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Aλογοσκουφιτσα avatar
    Aλογοσκουφιτσα 11/02/2009 09:07:47

    1. Τους φορους που πληρωνεις εσυ μπορει να μην πληρωνουν οι αποδημοι στην Ελλαδα, αλλα με τις επενδυσεις εκατομ. σε επιχειρησεις, ακινητα και συναλλαγμα, καταφερε να κρατησει το μισο πληθυσμο της χωρας στη ζωη και εδωσε ρευστο ζεστο στην αγορα εργασιας.
    Δες τι εισερχεται ακομη και σημερα σε συναλλαγμα μεσω τραπεζων και θα βεβαιωθεις απολυτα.

  2. zapata avatar
    zapata 11/02/2009 10:30:47

    εισέρχεται το απολύτως τίποτε σε συνάλλαγμα, όσο δε για τις επενδύσεις τους στην Ελλάδα είναι από μηδενικές ως ανύπαρκτες.Να ψηφίζουν όσοι έχουν δικαίωμα και είναι εγγεγραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους με επιστολική ψήφο, οι υπόλοιποι δεύτερης και τρίτης γενιάς που κατά τύχη τελειώνει το επίθετό τους σε -όπουλος να πάνε να πνιγούνε. Θέλει η ΝΔ να κερδίσει το 10% που χάνει εδώ και ψάχνει να το βρεί στους αχέπανς? Ο μετανάστης στην Γερμανία από πότε είναι το ίδιο με τον Τζωρτζ Στεφανόπουλος????

  3. Aλογοσκουφιτσα avatar
    Aλογοσκουφιτσα 11/02/2009 12:07:04

    4. Συμμαζεψε τα λογια σου Ζαπατα,
    γιατι χωρις τα 12εκ. ομογενων το Ελληνικο κρατος, που ποτε δεν εξηγαγε ουτε χαρτι υγειας,
    θα ειχε υποκυψει στο φαλιμεντο.

    Τα πρωτα αυτοκινητα, που κυκλοφορησαν στους Ελληνικους δρομους το παλαι ποτε ηταν ομογενιακα δωρακια σε αυτοχθονες συγγενεις τους.
    Το μονο που εξηγαγε ηταν οι μιζες πολιτικων, που κατατιθονταν απευθειας στα ξενα ατοκια κοντι των τραπεζων της κεντρ. Ευρωπης καθως επισης και τα ξεπλυμενα τους μαυρα στα οποια η ΝουΔου προσφατα νοιαστηκε να τους παραχωρησει Ασυλο επαναπατρισμου, λογω στενης συγγενειας.
    Οσο για την δευτερη και τριτη γενια σε πληροφορω οτι διαπρεπει στον οικονομικο και επιστημονικο τομεα.
    Φροντιστε μονο να κερδισετε την αγαπη των νεοΕλληνων της διασπορας, γιατι αυτοι ειναι το σπουδαιοτερο χαρτι διαφημισης του Ελληνικου τουρισμου στην απανταχου υφηλιο, που θα σωσει
    τη χωρα και θα της διασφαλισει ενα σημαντικο κεφαλαιο.

  4. Aλογοσκουφιτσα avatar
    Aλογοσκουφιτσα 11/02/2009 15:12:54

    Αν οι αποδημοι Ελληνες του εξωτερικου ειναι για την Ελλαδα πολιτες Β κατηγοριας
    τοτε εσεις κυριε με τα ωα σας
    ανηκετε στην 50η λιαν επιεικως κατηγορια Ευρωπαιων πολιτων.
    Με το αγουρο, ξερο και αξεστο τσερβελο που κουβαλατε κοκκορομυαλοι φτασατε στο σημειο να ζητιανευετε ψιχουλα απο μας για να επιβιωσετε.
    Ντροπη σου Ανατολιτικο εισαγμενο προιον

  5. adbusters avatar
    adbusters 11/02/2009 23:29:08

    Εγώ που είμαι αρβανίτικο προιόν μπορώ να σου θυμίσω πολλά εκλεκτά μέλη της "ελληνικής" κοινότητος στην Αμερική. Και κάθε φορά που θα λες ασυναρτησίες αλογοσκουφίτσα θα σου λέω και έναν. Ας ξεκινήσω. Σπύρος Άγκνιου. Σου θυμίζει κάτι?

  6. Aλογοσκουφιτσα avatar
    Aλογοσκουφιτσα 12/02/2009 08:06:57

    Πω, πω, ,πω.
    Αρβανιτοβλαχος και πρωτοκλασσατος Ελληνας.
    Ειναι η ταξη στην Ελλαδα που ανηκει στην Α κατηγορια πολιτων εν συγκρισει με αυτη των ομογενων τη Β.
    Φτου σου βρε, Σκεπεταρ
    Τωρα αν αυτο το ακουσει ενας γηγενης Ευρωπαιος θα γελασει και θα γελασει και θα γυρισει το κεφαλι του με απαιχθεια απο την αλλη πλευρα.

  7. zapata avatar
    zapata 12/02/2009 09:03:03

    έχεις πρόβλημα με τους αρβανίτες και τους βλάχους? με αυτούς που οργάνωσαν και πρωτοστάτησαν στην επανάσταση του 21? με αυτούς που δεν μιλούσαν καν ελληνικά και όμως έχτισαν το νεοελληνικό κράτος? πω,πω,πω...