#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/03/2012 21:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εκλογές επειγόντως: Οι δεξιοί κάνουν λιγότερο ... σεξ μετά το Μνημόνιο !!!



(Ανανεωμένο) Μετά από αυτή την τόσο δυσάρεστη είδηση για το μέλλον του τόπου πώς να «λειτουργήσει» ο δεξιός ψηφοφόρος: Λιγότερο σεξ, δραματική μείωση των γάμων αλλά και αύξηση της απιστίας, είναι τα ευρήματα δημοσκοπικής έρευνας που πραγματοποιήθηκε μεταξύ 22 και 29 Φεβρουαρίου στο λεκανοπέδιο Αττικής και αποκαλύπτει  σοβαρές συνέπειες στη σεξουαλική ζωή των Ελλήνων εξαιτίας της οικονομικής κρίσης.

Την έρευνα διεξήγαγε η εταιρεία ALCO για λογαριασμό της Εταιρίας Μελέτης Ανθρώπινης Σεξουαλικότητας (ΕΜΑΣ) και του Ανδρολογικού Ινστιτούτου, σε .δείγμα 600 ανδρών και γυναικών, ηλικίας 25 - 64 ετών, με τη μέθοδο των προσωπικών συνεντεύξεων.

Σύμφωνα με την έρευνα, το τελευταίο τρίμηνο η συχνότητα των σεξουαλικών επαφών των Ελλήνων μειώθηκε σε ποσοστό 34%, ενώ η οικονομική κρίση έχει επηρεάσει αρνητικά το 47% των ερωτηθέντων όσον αφορά στην επαγγελματική τους ζωή. Το 46% των ζευγαριών δηλώνει επίσης αρνητικά επηρεασμένο στη διαπροσωπική του ζωή. Περισσότερο φαίνεται να επηρεάζονται οι ψηφοφόροι της δεξιάς παράταξης (58%) και των μεσαίων οικονομικά στρωμάτων συγκριτικά με αυτούς της Αριστεράς σε ποσοστό 33% και των υψηλών ή χαμηλών εισοδημάτων. Οι άνδρες σε ποσοστό 36% (σε έρευνα του 2011 το ποσοστό αυτό ήταν μόλις 18%) και ηλικία 55- 64 ετών και οι γυναίκες (27%) οδηγήθηκαν στην απιστία εξαιτίας των σοβαρών ενδοοικογενειακών προβλημάτων που αναδύθηκαν μετά την κατάρρευση των οικονομικών δεδομένων που υπήρχαν στην οικογένεια. Η μόνη σταθερή αξία η οποία αντέχει στη δοκιμασία του μνημονίου είναι η φιλία, η οποία δεν φαίνεται να επηρεάζεται από τις συνέπειές του.

Δηλαδή το Μνημόνιο επηρεάζει τη σεξουαλικότητα εντός του γάμου και κυρίως τους δεξιούς. Εκλογές επειγόντως, μπας και γυρίσει ο τροχός...

Εκτός γάμου, δεν αλλάζει τίποτα. Εκεί τα πράγματα φαίνεται ότι πάνε καλά ανεξαρτήτως πολιτικών πεποιθήσεων...

Έτσι το οικονομικό επιτελείο μελετά την εισαγωγή της εξωσυζυγικής σχέσης ως τεκμηρίου. Εκεί να δείτε «διεύρυνση της φορολογικής βάσης». Αν και το ηθικό θα ήταν να φορολογείται αυτοτελώς και βάσει των πραγματικών επισκέψεων στον οδοντίατρο…

Το Έθνος εκτός από τις σεξουαλικές του επιδόσεις αγωνιά επίσης αν ο κ. Μπαμπινιώτης θα εξακολουθήσει να είναι Υπουργός Παιδείας για 40 μέρες ακόμη, ή αν θα παραιτηθεί. Μέχρι να λύσει το γρίφο κοιτά  την ετυμολογία της λέξης νόμος και απορεί.

Η πρόταση του άλλωστε για μόνιμο Υπουργό Παιδείας δεν βρίσκει ανταπόκριση.

Από τη στιγμή κατά την οποία το αξίωμα του δεν θα είναι ισόβιο, φαίνεται να μην τον αφορά…

Μ.Ο.

Κατεβάστε το Δελτίο Τύπου της έρευνας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 29/03/2012 21:23:09

    Ναι, αλλά σύμφωνα με εκείνη τη διαδικυτακή έρευνα για την παραταξιακή μας ταυτότητα, οι περισσότεροι εδώ μέσα βγήκαμε φανατικοί οπαδοί του Καρόλου. Οπότε, υμείς οι "κομμουνισταί" ουδέν πρόβλημα έχομεν!

  2. η Dimi avatar
    η Dimi 29/03/2012 21:28:02

    Στιγμές ηρεμίας κι αυτοσυγκέντρωσης, με απαράμιλλο Ελληνο-Βυζαντινό στυλ http://bit.ly/ZshcW

  3. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 29/03/2012 21:40:10

    Πώς ἒχουμε λιγότερο σέξι ἀφοῦ ἒχουμε αὒξηση τῆς ἀπιστίας; Ἒπειτα ἡ μείωση τῶν γάμων δέν σημαίνει λιγότερο σέξι,ἀπλά γίνεται ἐκτός γάμου.Ἀκόμη,ἀναφέρει ἡ ἒρευνα ὃτι λόγω τῶν ἐνδοοικογενειακῶν καβγάδων ἒνεκα τῆς κρίσης,αὐξήθηκε,πάλι,ἡ ἀπιστία...,μά μέ αὐτους,-ές πού πηγαίνουν,δέν ἒχουν αὐτοί ἀνάλογα προβλήματα; πώς ἒχουν ὂρεξη γιά ἀπιστίες; Ἒπειτα,πῶς γίνεται οἱπερισσότεροι δεξιοί νά ἒχουν λιγότερη ὂρεξη γιά σέξ,ἀφοῦ στίς δημοσκοπήσεις τά δεξιά κόμματα ἀθροιστικά βγάζουν μεγαλύτερα ποσοστά ἀπό τά ἀριστερά; Βρέ ὃσα μνημόνια καί νά μᾶς φορτώσουν,ἐμεῖς δέν καταλαβαίνουμε τίποτα....,μήν ἀπογοητεύεστε...

    • vonchristoforakos avatar
      vonchristoforakos @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 29/03/2012 22:59:56

      Πηδάνε περισσότερο οι αριστεροί και οι διαζευγμένοι (αυτοί οι απαράδεκτοι εαμοβούλγαροι που είναι κατά των παραδόσεων) βρε Κυθήριε, γράφει η έρευνα. χαχαχαχααχαχα

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ vonchristoforakos 29/03/2012 23:29:16

        Χα χαχα,σιγά τήν ἒρευνα,ἂστους νά λένε! ἐμεῖς ξέρουμε...

  4. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 29/03/2012 22:01:16

    Κι έλεγα κι εγώ, σαν πολλές τράτες βγαίνουν τελευταία στ΄ανοιχτά...

  5. katalytikos avatar
    katalytikos 29/03/2012 22:06:22

    Αν λάβουμε υπόψη και τα ευρήματα άλλης έρευνας που δημοσιεύθηκε σήμερα ότι η Πέμπτη είναι η καλύτερη μέρα για σεξ, τότε η πρόταση μου για να ξεθυμάνουμε είναι οι εκλογές να μην γίνουν Κυριακή αλλά Πέμπτη!!!

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ katalytikos 29/03/2012 22:15:51

      Ναί καί τό Μνημόνιο 1 Πέμπτη ὑπογράφηκε!

  6. np_complete_problems avatar
    np_complete_problems 29/03/2012 22:14:21

    Η "έρευνα" ανάμεσα στα άλλα "αποκάλυψε" και το εξής:
    ** ενώ η οικονομική κρίση έχει επηρεάσει αρνητικά το 47% των ερωτηθέντων όσον αφορά στην επαγγελματική τους ζωή. **

    Σύμφωνα με την "έρευνα" λοιπόν, το υπόλοιπο 53% των Ελλήνων ΔΕΝ έχει επηρεαστεί αρνητικά/επαγγελματικά από την κρίση !!!!

    Χονδρό "δούλεμα" 'επεσε από το "δείγμα" στους "ερευνητές".
    Καλά δεν τα κοιτάνε λίγο τα στοιχεία πριν τα δημοσιεύσουν.

  7. Δημόσιος Υπάλληλος avatar
    Δημόσιος Υπάλληλος 29/03/2012 22:54:16

    Γιατί το βρίσκεται περίεργο το εύρημα; Στο δημόσιο είμαστε όλοι αριστεροί και χαλαροί, οι δεξιοί που μείνανε απέξω είναι λογικό να επηρεάζονται περισσότερο από την κρίση και άρα και στις σεξουαλικές τους επιδόσεις...

    • bird avatar
      bird @ Δημόσιος Υπάλληλος 29/03/2012 23:24:56

      Ο συλλογισμός σου παρουσιάζει ενδιαφέρον.

  8. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 29/03/2012 23:06:03

    Οἱ ἀναποφάσιστοι τοῦ ἐκλογικοῦ σώματος,σύμφωνα μέ τήν ἒρευνα πού ἐντάσσονται;

  9. vonchristoforakos avatar
    vonchristoforakos 29/03/2012 23:11:39

    Πλάκα πλάκα, αλλά τα αποτελέσματα της έρευνας δείχνουν να είναι πολύ σωωωωστά

    -Προβλήματα στυτικής δυσλειτουργίας δηλώνει ότι έχει το 55% των ατόμων, που ανήκουν στα μεσαία στρώματα, έναντι 23% εκείνων, πουανήκουν στα χαμηλά και 22% αυτών, που βρίσκονται στα ανώτερα

    -(σιγά την είδηση) Ακόμη, συμπτώματα στυτικής δυσλειτουργίας «χτυπούν» πολύ συχνότερα τους παντρεμένους. Μάλιστα, το 77% των παντρεμένων, που πήραν μέρος στην έρευνα, παραδέχθѳηκαν ότι έχουν τέτοια συμπτώματα, ενώ το αντίστοιχο ποσοστό στους διαζευγμένους ήταν μόλις 8%

    -Όσον αφορά στο βαθѳμό ικανοποίησης από τη σεξουαλική τους ζωή, το 49% των ελευθѳέρων επαγγελματιών απάντησαν λίγο ή καθѳόλου.

    -Αδυναμία στύσης εμφανίζει συχνά το 41% των ελευθѳέρων επαγγελματιών,
    το 38% των επιστημόνων, ελευθѳέρων επαγγελματιών, το 28% των
    εργατών και μόνο το 13% των ιδιωτικών υπαλλήλων, το 10% των
    στελεχών, το 7% των δημοσίων υπαλλήλων και το 5% των τεχνιτών

  10. xp avatar
    xp 29/03/2012 23:49:12

    Αυξηση της απιστίας ! Με χαρτηλικάκι πολλά γίνονται σήμερα..........

  11. Δρομολογητής avatar
    Δρομολογητής 30/03/2012 02:20:33

    Δεν ξέρω τι λέει η έρευνα αλλά σε μένα δεν ισχύει. Μάρτυρας η γειτόνισσα μου.

    • daughter of mercy avatar
      daughter of mercy @ Δρομολογητής 30/03/2012 07:36:56

      Δημόσιος υπάλληλος ε;

      • franc avatar
        franc @ daughter of mercy 30/03/2012 08:33:24

        Αριστερός προφανώς...

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Δρομολογητής 30/03/2012 08:27:29

      Τυχερέ,ἐσύ δέν εἶχες ἀγοράσει ὁμόλογα τοῦ Δημοσίου!

  12. avanti avatar
    avanti 30/03/2012 10:04:26

    Τελικά οι αριστεροί λένε τα περισσότερα ψέματα, μεταξύ τους, στους άλλους, ακόμη και στα γκάλοπ. Τι σου κάνει η κατήχηση!

  13. juliet avatar
    juliet 30/03/2012 10:28:22

    Τώρα το κατάλαβες; και στο πασοκ κατήχηση κάνουν ..ένας να σου αναλύσει τ΄επιχειρήματα κατάλαβες τη θεωρεία.Καλημέρα

  14. juliet avatar
    juliet 30/03/2012 13:06:21

    Κύριος.....παντρεμένος; αρραβωνιασμένος;και μη κουράζεσαι .....τόσο , ίδρωσες.

  15. Επιθετικός avatar
    Επιθετικός 30/03/2012 13:08:27

    ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΝΗΜΟΝΙΑΚΟΣ..

  16. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 31/03/2012 14:37:57

    Θυμήθηκα εκείνον τον ανεκδιήγητο παπά κεντροδυτικής ενορίας της Αθήνας: Γύρω στο 1990, αντί γαι αγιαστούρα με βασιλικό είχε πιάσει φιάλη με βαφή σπραίυ και είχε γεμίσει τους τοίχους σε ακτίνα 2 χιλιομετρων γύρω από την εκκλησία με το πιό περίφημο σύνθημα οικογενειακού προγραμματισμού που γνώρισε ο πλανήτης:
    "Χριστιανοί μαμάτε γιατί χανόμαστε".

  17. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 01/04/2012 11:53:35

    Ευτυχώς εμένα δεν με πιάνει, γιατί σύμφωνα με το ερωτηματολόγιο της REAL, είμαι αριστερός :)