02/03/2009 13:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εκλέγονται ο Κυριάκος και ο Λιάπης (!!!)

Το τι έγινε με τον Γιάννη Πρετεντέρη και τον επικεφαλής της GPO Tάκη Θεοδωρικάκο θα το έχετε πληροφορηθεί ασφαλώς. Όταν στην τελευταία εκπομπή «Ανατροπή» του πρώτου ο Πάγκαλος δημιούργησε θέμα με το στημένο δημοσκοπικό ερώτημα «Συναίνεση Καραμανλή ή εκλογές που λέει ο Παπανδρέου;», ο Θεοδωρικάκος έσπευσε να συμφωνήσει μαζί του και άδειασε τον μεγαλοδημοσιογράφο λέγοντας ότι αυτός ήθελε να μπει. Ενώ ο κ. Θεοδωρικάκος δεν ήθελε  - για βλάκες μας περνάει προφανώς ο πρώην γραμματέας της ΚΝΕ και αγαπημένος δημοσκόπος της ΝΔ και του ΘΡ.

Τώρα δοκιμάζει τις αντοχές μας και μια άλλη δημοσκόπηση της Alco για το Πρώτο Θέμα και την Β΄ Αθηνών. Όπου ο Κυριάκος έρχεται τέταρτος και ο Μισέλ δέκατος (!!!), βγαίνει δηλαδή οριακά ακόμα κι αν η ΝΔ έλθει δεύτερο κόμμα.

Με άλλα λόγια η εκλογική βάση είναι τυφλή και κουφή. Δεν πήρε χαμπάρι τίποτα από το σκάνδαλο της Μήζενς. Εμ τότε πως ρε παιδιά προηγείται το ΠΑΣΟΚ;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. bill avatar
    bill 02/03/2009 14:31:45

    Αφού ξέχασε να το πληρώσει ο υπάλληλος ρε παιδιά, γιατί είστε τόσο σκληροί μαζί του;
    Τέτοια ψηλά και λεβεντόκορμα στελέχη που θα ξαναβρεί ο τόπος;
    Η Θεοδορούλα και ο Κουλης έχουν να προσφέρουν ακόμα πολλά στον τόπο (ο οποίος πρέπει να κυβερνηθεί... )

  2. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 02/03/2009 15:36:38

    Σιχαμα!

  3. Ο Φυγάς avatar
    Ο Φυγάς 02/03/2009 15:55:04

    Εδώ είχε εκλεγεί ο γιός του Μένιου Κουτσόγιωργα που τον είχαν πιάσει με τα λεφτά του Κοσκωτά στα χέρια και εσείς ασχολείστε με τον Κυριάκο.

  4. αλογοσκουφιτσα avatar
    αλογοσκουφιτσα 02/03/2009 16:13:44

    Οι φωστηρες της Ελληνικης δεξιας. Καμαρωστε τους και στη συνεχεια αναλογιστειτε τι θα συμβει αμα τη ανοδου αμφοτερων στην εξουσια.
    Μα αφου δεν υπαρχει αλλο πατος

  5. osaperas avatar
    osaperas 02/03/2009 16:24:27

    Με τον Κυριάκο δεν είναι μόνο η ιστορία της ζήμενς ή το άλλο το θέμα που είχαν ζητήσει την άρση της βουλευτικής του ασυλίας.

    Το παιδί γενικά δεν τραβάει. Είναι πολιτικά φελός.

    και "τραγουδισμένος" όπως λένε στο ποδόσφαιρο για τους διαιτητές αλλά και φελός.

    Ο άλλος ο Βουλγαράκης ή ο ριρής είναι απλά "τραγουδισμένοι"

  6. Anonymous avatar
    Anonymous 02/03/2009 17:16:21

    o στόχος των δημοσκοπίσεων και αυτων που κάνουν την παραγγελία είναι το 'λέγε- λέγε' η ιδέα περνάει στο υποσυνείδητο, προβληματίζει, αμφισβητεί,παραπλανά.άρα ο στόχος επιτεύχθηκε.η νέα εφεύρεση είναι το κόμμα των οικολόγων το οποίο πιστεύω ότι χρησιμοποιήθηκε και χρησιμοποιείται δημοσκοπικά.όχι ότι έχω κάτι με τους ανθρώπους αλλά πιστεύω πως είναι η κραυγαλέα περίπτωση του 'λέγε-λέγε', που θα πάει ,θα μπει στη βουλή και ύστερα βολεύονται καταστάσεις...γιατί μη μου πείτε ότι δεν υπάρχουν κόμματα και άνθρωποι μέσα σ'αυτά που να παλεύουν για τα ίδια ζητήματα τους ίδιους στόχους με την ίδια αγωνιστικότητα...άρα τραγούδα-τραγούδα κάτι μπορεί να γίνει και με τους συγκεκριμένους.
    ύστερα ποντάρουν στη λογική των συμπερασμάτων,δηλαδή αφού εκλέγονται και τόσοι πολλοί αγνόησαν τα όσα έχουν πράξει άρα και γιατί όχι και εγώ,μέσα στις τόσες κομπίνες ε.. και μία παραπάνω δεν χάθηκε ο κόσμος...(εμείς τη δουλειά μας να κάνουμε)δλδ τον πο... μας....έτσι διαβρώνεται η κοινωνία και το συστηματάκι που κάθε μέρα του κάνουν κριτική δουλεύει ρολόι....και βούτυρο στο πεντασπάνι κάποιων...

  7. kanis avatar
    kanis 02/03/2009 17:37:50

    ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΛΑΤΕΣ >>ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!
    ==============================================
    ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ Ο ΛΑΪΚΙΣΤΗΣ: «ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΝΟΙΞΗ ΝΕΩΝ ΔΡΟΜΩΝ ΣΤΟΝ ΥΜΗΤΤΟ,
    ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ 4500 ΝΕΕΣ
    ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ»!


    O αρμόδιος για θέματα περιβάλλοντος βουλευτής της Ν.Δ. Κυριάκος Μητσοτάκης, ο άνθρωπος ο οποίος –υποτίθεται- καλείται να προστατέψει τον Υμηττό από τους υποψήφιους καταπατητές του, αντί να καταγγείλει τους σχεδιασμούς Σουφλιά, που θέλει να κάνει σουρωτήρι τον Υμηττό, διανοίγοντας νέους δρόμους μέσα από αυτόν, είπε: «ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΝΟΙΞΗ ΝΕΩΝ ΔΡΟΜΩΝ ΣΤΟΝ ΥΜΗΤΤΟ, ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ 4500 ΝΕΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ».
    Το απόσταγμα του λαϊκισμού σε όλη του τη μεγαλοπρέπεια. Ο άνθρωπος αυτός θα προστατέψει τον Υμηττό!!!
    Η ΞΕΦΤΙΛΑ!


    www.press-bank.gr

    28/2.2009

  8. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 02/03/2009 17:56:43

    Μήπως ο Πρετεντέρης είναι απλά σε άδεια; Μήπως;

  9. anonymous avatar
    anonymous 02/03/2009 17:59:40

    Βρε ΕΜΠΑΘΕΣΤΑΤΟ ΑΝΤΙ ότι μια δημοσκόπηση δείχνει έναν βουλευτή (Κυριάκο) στην 4η θέση στην Β' Αθηνών με αντιπάλους όλους τους Υπουργούς της Κυβέρνησης σημαίνει ότι ελέγχεται. Το αντίθετο σημαίνει ότι επιβραβεύεται και θα σας σκίσει το κωλ.....ακι στις εκλογές

  10. βλαχος avatar
    βλαχος 02/03/2009 18:19:00

    Το antinews κάνει καλό ρεπορταζ. Μπορείτε να βρείτε ποια είναι η ιδιοκτησιακή κατάσταση της GPO και τι δουλειές κάνει ο ιδιοκτήτης της...
    Ο Θεοδωρικάκος δεν φαίνεται ιδιοκτήτης. Ωστόσο έχει μεγάλη σημασία ποια είναι η διαδρομή μου. Με ποιους συνεργάστηκε και τι δουλειές έκανε. Οι μπίζνες του αφεντικού πάντως, είναι πολύ πιο χοντρή ιστορία.

  11. mikrh_loulou avatar
    mikrh_loulou 02/03/2009 19:00:06

    peite sthn mikrh loulou parakalw, eidika o factoras, ti douleia exei anamesa stous apatwniskous pretenterh kai theodwrikako me ta sthmena xronia twra gallop, o daskalos hlias nikolakopoulos?

  12. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 02/03/2009 19:18:08

    Όποιος ψηφίσει έστω και έναν απ' αυτούς της λίστας, είναι "για τα μπάζα". Κλινική περίπτωση ηλίθιου. Ή "αυθεντικό παράδειγμα βαριάς κοινωνικής νόσου"...

  13. kanis avatar
    kanis 02/03/2009 19:25:05

    @13

    Mην ξεχνάμε, τον αντίποδα με το προβάδισμα...

    ΜΙΛΕΝΑ!!!

  14. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 02/03/2009 19:28:55

    Μιλένα! Από τα πιο ακονισμένα μυαλά της εποχής μας.....

  15. kanis avatar
    kanis 02/03/2009 19:52:04

    anonymous Says:
    March 2nd, 2009 at 5:59 pm
    Βρε ΕΜΠΑΘΕΣΤΑΤΟ ΑΝΤΙ ότι μια δημοσκόπηση δείχνει έναν βουλευτή (Κυριάκο) στην 4η θέση στην Β’ Αθηνών με αντιπάλους όλους τους Υπουργούς της Κυβέρνησης σημαίνει ότι ελέγχεται. Το αντίθετο σημαίνει ότι επιβραβεύεται και θα σας σκίσει το κωλ…..ακι στις εκλογές
    =============================================


    ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΣ ΑΥΤΟ;

    ΠΟΙΕΣ ΚΑΛΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΤΗ Β' ΑΘΗΝΩΝ;


    =============================================

  16. kanis avatar
    kanis 02/03/2009 20:06:10

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

    Δεν υπάρχει κάποιος έντιμος, να μας αναλύσει,
    πως μαγειρεύονται όλα αυτά τα στατιστικά αποτελέσματα, κι οι αίσχατοι έσονται πρώτοι και τούμπαλιν;

    Οι ψηφοφόροι αποφασίζουν στο δημοκρατικό πολίτευμα!

  17. Xase avatar
    Xase 02/03/2009 20:31:15

    Παιδες!

    Νομιζετε οτι μονο το ΚΚΕ μπορει να βγαλει οποιον βουλευτη θελει;;. Οτι κανει το ΚΚΕ μπορει να το κανει και η κομματικη μηχανη της δεξιας. Οι κουμπαριες ξεχωρα, μετρανε και αυτες. Ο Βαρβιτσιωτης πως βγηκε δηλαδη ( και πολλοι αλλοι γονοι φυσικα). Αλλα και να μην αδικουμε μονο την ΝΔ, απο την αλλη μερια υπαρχουν επισης παρομοια φαινομενα, πχ. Αλεβ(γ)ας, Κουτσογιωργας, Φωφιτσα Και αλλοι πολλοι. Για τις στημενες δημοσκοπησεις, ε τι να πουμε πια. Στο σαιτ εχουν γινει πολλες αναρτησεις, παλι τα ιδια θα λεμε;;.

  18. kanis avatar
    kanis 02/03/2009 20:41:33

    @18 Xase


    ...ASE!

    Τον Κυριάκο δεν τον φτάνει κανένας άλλος !

    Το απόλυτο τίποτα, έχει εκλεγεί πρώτο στη Β' Αθηνών. ΓΙΑΤΙ; ΤΙ ΚΑΛΟ ΕΚΑΝΕ και διέλαθε της προσοχής μας;

  19. Xase avatar
    Xase 02/03/2009 20:43:25

    Και οι αλλοι;; Οι σεξολογοι και οι "καλιτεχνες", οι μπασκεμπωλιστες και οι ηθοποιοι τι σχεση εχουν με την πολιτικη. Και οι ωραιες γκομενες;. Αντε και αν το ρευμα ειναι μαζι τους θα δουμε και κανα πουστη (υπαρχουν και μερικοι αλλα δεν ψηφιζονται γιαυτην τους την ιδιοτητα) στα ψηφοδελτια. Ολοι αυτοι ειναι τα μυρωδικα που μας σερβιρουν για να κανουν το πιατο τους πιο ωραιο. Και το καλαμπουρι ειναι οτι περναει, και μεις οι ηλιθιοι ¨τσιμπαμε" και τους φηφιζουμε.

  20. Xase avatar
    Xase 02/03/2009 20:45:58

    19@ Κανις
    Το ερωτημα πρεπει να το απευθυνεις στην κυρα Κατινα και στον κυρ Μητσο. Κυβερνηση και βουλευτες δεν βγαζει η "ελιτ" σε αυτη την χωρα, αλλα οι κουτοι. Οι αλλοι επονται.

  21. kanis avatar
    kanis 02/03/2009 20:54:13

    21@Xase

    H "κυρά Κατίνα κι ο κυρ Μήτσος" έχουν ένστικτο και ξέρουν τι ψηφίζουν.

    Για κάτι πληρωμένους, που παρεισφρύουν και σταυρώνουν τα ασταύρωτα ψηφοδέλτια, έχεις ακουστά;

  22. Xase avatar
    Xase 02/03/2009 21:01:19

    Κανις
    Σιγουρα υπαρχουν πληρωμενοι, αυτοι υπαρχουν παντα και παντου.Μιλαω για τον απλο κοσμο που την τελευταια στιγμη του πετανε καμια πενηνταρια "ΘΑ" και τους ψηφιζει πιστευοντας στους λαγους με τα πετραχηλια. Τα κομματικα ψηφοδελτια,ειναι παντα σταυρωμενα με τον "εκλεκτο" και μονο με αυτον. Ενα ειδος μονοσταυριας, εκτος και αν υπαρχει συμφωνια με καποιον αλλο υποψηφιο. Αλλα ακομα και εκει υπαρχουν προδοσιες. Εχω ακουσει πολλα στο παρελθον.

  23. kanis avatar
    kanis 02/03/2009 21:40:12

    Χασε

    Ο Μαυρογιαλούρος πέθανε, τη μέρα που γεννήθηκε το Λαμόγιο!

    Οπου μονοσταυρία, οι εγκάθετοι πληρωμένοι στα εκλογικά κέντρα, σταυρώνουν τον εκλεκτό!!!

    Τώρα βέβαια, υπάρχουν κι οι άλλοι, όπως μας έδειξε ο Ζούγκλας, που μπαίνουν στο σύστημα και πριμοδοτούν ηλεκτρονικά!!!

    Είδες η Μιζενς μεχρι που μπορεί να φτάσει!

  24. thanos avatar
    thanos 03/03/2009 06:02:38

    3-Ο Φυγάς Says:
    March 2nd, 2009 at 3:55 pm

    Για τον πατερα του Κυριακου ασφαλως δεν εχεις να πεις τιποτα ετσι? Απολια μνημης σε ολο το μεγαλειο της....