Εκθετος ο Καμμένος: Πλήρωνε 1.400 δολάρια τη βραδιά για σουίτα σε ξενοδοχείο - 920 δολάρια για ένα γεύμα!
30/05/2015 18:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εκθετος ο Καμμένος: Πλήρωνε 1.400 δολάρια τη βραδιά για σουίτα σε ξενοδοχείο - 920 δολάρια για ένα γεύμα!

Μείζον πολιτικό θέμα για την κυβέρνηση και προσωπικά για τον Πάνο Καμμένο, προκαλεί το δημοσιίευμα του Πρώτου Θέματος για το κόστος διαμονής του σε πολυτελές ξενοδοχείο στη Νέα Υόρκη.

Ο υπουργός Εθνικής Αμυνας αρχικά είχε δηλώσει ότι η διαμονή του σε πολυτελές ξενοδοχείο ήταν σε απλό δωμάτιο, με κόστος 268 ευρώ την ημέρα, ενώ στη συνέχεια συνταξιδιώτης του είχε δημοσιεύσει στο Twitter έγγραφο που εμφανίζει τον κ. Καμμένο να πληρώνει 300 δολάρια τη βραδιά.

Στην πραγματικότητα, σύμφωνα με το «Πρώτο Θέμα», αυτό ήταν το ποσό που πλήρωσε ο υπουργός σε μετρητά, αφού με βάση με τον επίσημο λογαριασμό 3.132 δολάρια χρεώθηκαν σε πιστωτική κάρτα.

Οπως αναφέρει η εφημερίδα, σύμφωνα με τον επίσημο λογαριασμό, ο υπουργός Αμυνας δεν έμεινε σε απλό δωμάτιο, αλλά στη σουίτα «Georgetown», πληρώνοντας 1.408,56 δολάρια τη βραδιά. Μάλιστα, ο ίδιος λογαριασμός αποκαλύπτει ότι για ένα γεύμα ο κ. Καμμένος πλήρωσε 920 δολάρια!

imerisia.gr

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ουδέτερος avatar
    ουδέτερος 30/05/2015 19:01:10

    ζήλεψε το ταξίδι του μεσαιοχωρίτη Στυλιανίδη

  2. iconology2009 avatar
    iconology2009 30/05/2015 19:16:53

    Άρχοντας!

    • ουδέτερος avatar
      ουδέτερος @ iconology2009 30/05/2015 22:11:12

      κατά τα λοιπά είναι ο εκφραστής της .... λαικής δεξιάς!!!

  3. Φρουρός avatar
    Φρουρός 30/05/2015 21:23:32

    Τον αγλέορα θα έφαγε ....

  4. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 30/05/2015 21:46:06

    Τι έφαγες με 900 δολάρια;Αυτο μόνο πες μας και χαλάλι σου

  5. ουδέτερος avatar
    ουδέτερος 30/05/2015 21:55:26

    μόλις θυμήθηκα και το πρωτοσέλιδο του Πρώτου Θέματος για τα ταξίδια του Άρη Σπηλιωτόπουλου στη Μόσχα και τη Σαγκάη. Άλλος μεσαιοχωρίτης σωτήρας που νοιάζεται για το καλό της παράταξης...

  6. roadrunner avatar
    roadrunner 30/05/2015 22:30:10

    Γεύμα εννιακοσίων ευρώ δικαιολογείται μόνο αν ήταν εξαιρετικά πλούσιο σε... υδρογονάνθρακες .... Τώρα για σουίτα, άμα τη λέγαν και Georgetown πολύ θέλει να μπερδευτεί ο άνθρωπος ; θα σκέφτηκε στα ελληνικά Γιωργιούπολη, που στα Χανιά έχει καλές τιμές δωματίων..... άρα γιατί όχι και στην Αμερική ;

  7. Ρηνα avatar
    Ρηνα 31/05/2015 11:55:35

    Θα κερασε κι αλλους....Οταν ακουνε Ελληνες, πλακωνουν ολοι να συμφαγουν γιατι ξερουν οτι τα σκορπαμε...

  8. Κληρικός  της  εορτολογικής   καινοτομίας avatar
    Κληρικός της εορτολογικής καινοτομίας 31/05/2015 21:47:06

    Ε , αφού το λέει το "Πρώτο Θέμα" έτσι θα είναι.

  9. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 31/05/2015 22:21:57

    Αν αποδειχθεί ότι και η πιστωτική κάρτα είναι δικιά του,ας κάτσει να τρώει ακόμη...