#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/11/2013 00:27
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εκεί που κρεμάγαν οι κλέφτες τ’ άρματα κρεμάει η Τζάκρη τα ταγέρια



Παίρνουμε πίσω όλα όσα είπαμε για τον ΣΥΡΙΖΑ και την πρόταση μομφής του. Είχε σχέδιο ο κ. Τσίπρας και το πέτυχε απόλυτα. Κατάφερε να κλέψει από τον κ. Βενιζέλο ένα κολοσσό της πολιτικής, την πρώην υφυπουργό Θεοδώρα Τζάκρη.

Η αυτοκράτειρα Θεοδώρα μπορεί πλέον απελευθερωμένη να περάσει τις πύλες της Κουμουνδούρου και να φέρει μια… εσάνς διαφορετική στο κόμμα των Εξαρχείων.

Δεν ξέρουμε πώς μπορούν να συνταιριάξουν τα ταγεράκια της κ. Τζάκρη με τα ταγάρια του Διαμαντόπουλου, όμως, όπως ξέρουμε τα ετερώνυμα έλκονται. Μπορεί η κ. βουλευτής να περάσει στην απέναντι όχθη.

Σας είχαμε προειδοποιήσει για το τεράστιο πολιτικό κεφάλαιο της κ. Τζάκρη με άρθρο στο antinews (http://www.antinews.gr/2013/07/07/221195/). Αλλά δε μπορούμε να μην κηρύξουμε τριήμερο πένθος γιατί η κυβέρνηση έχασε έναν τόσο σημαντικό βουλευτή και τον κέρδισαν οι αντιμνημονιακές δυνάμεις. Γι’ αυτό ίσως και ο ΣΥΡΙΖΑ μπορεί να αισθάνεται δικαιωμένος από την πρόταση μομφής. Επέφερε… μεγάλο πλήγμα στην κυβέρνηση. Εμείς, όμως, παραφράζοντας το γνωστό λαϊκό τσιτάτο και προσαρμόζοντάς στα δεδομένα της χθεσινής εξέλιξης μπορούμε να πούμε: «Εκεί που κρεμάγαν οι κλέφτες τ’ άρματα κρεμάει η Τζάκρη τα ταγέρια».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Wolf avatar
    Wolf 11/11/2013 01:20:02

    Άδικη καινονιααα!
    Άντε να ζήσει τώρα η Θεοδωρα, δίχως louboutin και Manolo Blahnik.
    Αλήθεια τώρα που τη θυμηθήκαμε, η Θεοδωρα δεν ήταν υφυπουργός του Τιτάνα της πολιτικής Γιαννη Ραγκούση, οταν υπέγραφε το μνημόνιο, με τον άλλο τιτανοτεραστιο Γιώργο Παπανδρέου και την κυβέρνηση του -που λέει ο λόγος-; Εεε;;;

  2. Eva avatar
    Eva 11/11/2013 01:41:43

    Αν θυμάμαι καλά το μηνιαίο κόστος για την φροντίδα της κόμης ήταν 1000 ευρώ?

  3. Διογένης avatar
    Διογένης 11/11/2013 05:23:21

    Δεν νομίζω ότι η εξέλιξη αυτή πρέπει να υποτιμηθεί. Η Τζάκη είναι ενεργούμενο του ΓΑΠ και ο ΓΑΠ ενεργούμενο όσων θέλουν να συντηρήσουν την κρίση στην Ελλάδα. Αρχίζει το ροκάνισμα της κυβέρνησης από τους παπανδρεϊκούς βουλευτές, των οποίων η κυβέρνηση είναι αριθμητικά όμηρος. Θα προσπαθήσουν να αποσταθεροποιήσουν σταδιακά την κυβέρνηση, ώστε να έχει περισσότερη διάρκεια η προσπάθεια αποσταθεροποίησης της χώρας.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Διογένης 11/11/2013 06:56:14

      Σωστό, μόνο που για να ακολουθεί ακόμη κάποιος τον ΓΑΠ στην ατζέντα του, πρέπει να έχει ανάγκη μεγάλη σε χρήμα ή σε μυαλό.

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ Γεώργιος Τ. 11/11/2013 08:08:44

        Σωστοί κι οἱ δύο.

      • Πλάνη εικαστική avatar
        Πλάνη εικαστική @ Γεώργιος Τ. 11/11/2013 11:27:05

        Καλά τώρα.... Αν ζυγίσουμε το ειδικό βάρος των ''μυαλών'' εκεί μέσα !

  4. Πλάνη εικαστική avatar
    Πλάνη εικαστική 11/11/2013 06:58:02

    Μέχρι το 2016 που θα γίνουν εκλογές σύμφωνα με τα υποσχεμένα, εξασφαλισμένο το έχει το δεκαχίλιαρο μηνιαίως. Αν είναι και η δεύτερη κοινοβουλευτική θητεία της, εξασφαλισμένη και η αξιοπρεπής σύνταξη (1.200 ευρώ).
    Δεν έχουνε ανάγκη οι ...εκλεκτοί. Έχουνε κάνει από πριν τα κουμάντα τους. (Σάμπως αν έμενε στην αυλή του ...αθώου -που ποιός ξέρει που θα βρεθεί μετά τις εκλογές-, υπήρχε περίπτωση να επανεκλεγεί; 'Οχι. Άρα, αποχωρεί ....ηρωϊκά, να μην τη βρίζουν κι οι συγχωριανοί.
    Σοφή κίνηση!)

    • Eva avatar
      Eva @ Πλάνη εικαστική 11/11/2013 07:35:36

      Δεν μιλάτε σοβαρά, λέγοντας ότι στοχεύει στη σύνταξη των 1200 ευρώ.........

      • Πλάνη εικαστική avatar
        Πλάνη εικαστική @ Eva 11/11/2013 11:23:51

        :-) Δεν .....στοχεύει σε ψίχουλς, εννοείται.
        Απλά έχει εξασφαλισμένο και το μανικιούρ - πεντικιούρ εφ΄όρου ζωής. Λίγο είναι;

  5. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 11/11/2013 08:09:21

    Απλως της αρεσει ο Notis...
    ''Δωσε ενα τελος να αρμοζει
    κανε μια εξοδο μεγαλη
    να σε χειροκροτησουν ολοι
    τα πληθη μαγεψε και παλι''

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Μεγαλες στιγμες 11/11/2013 10:47:20

      Φίλε Μεγάλες στιγμές,ἄσχετο,ἀλλά τελικά τό λιμάνι ἦταν πολύ βαθύ...
      Καλή συνέχεια.

      • Μεγάλες στιγμές avatar
        Μεγάλες στιγμές @ Κυθήριος 11/11/2013 23:35:04

        Ναι,βαθύ...4 μετρα και 6 πόντους!!
        Τι να πω,πολύ λίγοι αποδείχθηκαν.
        Περισσότερο με ενόχλησε που άφησαν την αξιοπρέπεια εκτός αποστολής.

  6. Κάλος avatar
    Κάλος 11/11/2013 08:31:29

    Tα ορφανά του ΓΑΠ έχοντας μνημειώδη ανεπάρκεια σηκώνουν μπαϊράκι και όπως είναι φυσικό πάνε στο Σύριζα το πλυντήριο του πασοκικού καρακιτσαριού. Βλέπε την κολοσσιαία Τζάκρη και ακολουθεί ο άλλος μεγάλος κολοσσός Μωραίτης.Βρε παιδιά και οι δύο ήταν του Γιωργάκη τα απόνερα. Καθόσον γνωρίζω πολλά έχουν ακουστεί για τη θητεία τους σε υπουργικούς θώκους επί παντοκρατορίας Γιωργάκη.Είναι θράσος μεγάλο να το παίζουν και επαναστάτες

  7. sofo avatar
    sofo 11/11/2013 09:19:12

    Η επιλογή της εχτές μου μοιάζει περισσότερο συμφεροντολογική.

    Εδώ που τα λέμε δεν είχε ποτέ και σημαντικό πολιτικό εκτόπισμα και μάλλον είδε πως ήρθε η ώρα να στραφεί σε άλλα πολιτικά σχήματα.

    εχει κορμάρα πάντως....

    • Σοφία avatar
      Σοφία @ sofo 11/11/2013 18:15:09

      Δεν σου ξεφεύγει τίποτα . .
      D:

  8. Eva avatar
    Eva 11/11/2013 10:13:03

    Δυστυχώς εμείς ο ταλαιπωρημένος λαός
    είμαστε οι χορηγοί των επώνυμων ενδυμάτων
    των πλαστικών και των αξεσουαρ
    κάθε άγνωστης κυρίας και κάθε άγνωστου κυρίου.
    Και επι τη ευκαιρία
    άντε με το καλό να γίνουν 200 οι τριακόσιοι.

  9. Tassos avatar
    Tassos 11/11/2013 10:59:03

    Αξέχαστη στιγμή στην Π.Πατρών Γερμανού στην Θεσνίκη: Ο άντρας της, ένα συμπαθέστατο παιδί ντυμένος με τζινάκι ,t-shirt και σταράκια και αυτή με κόκκινο φόρεμα της φωτιάς και αστραφτερές κόκκινες γόβες. Ο άνθρωπος περπατούσε κανα δυό μέτρα πίσω της για να μην γίνονται σχόλια ( που γίνονταν, την χλεύαζε η μπουρζουαζία της Θεσνίκης)

    • Άφωνος... avatar
      Άφωνος... @ Tassos 11/11/2013 15:38:19

      Ο άνδρας είναι υπεύθυνος για την εμφάνιση της συζύγου του (και της γκόμενάς του και της κόρης του).

  10. anton avatar
    anton 11/11/2013 11:02:21

    Αντε και πότε να γίνουν οι 300 , 200 να δούμε ποιά ΤΖΑΚΡΗ και ποιος άλλος "απίθανος" (από όλες τις πτέρυγες) θα μπορέσει να επιπλεύσει. Πρόεδρε, κ. Σαμαρά, φέρε, εδω και τώρα, νόμο στη Βουλή για μείωση του αριθμού των βουλευτών. Θέλει 200 ψήφους. Ας μήν τόν ψηφίσουν! Θα σε εξυψώσει ο λαός και θα καταδικάσει όλους τού λαικιστές! ΤΟΛΜΑ!

    • Πλάνη εικαστική avatar
      Πλάνη εικαστική @ anton 11/11/2013 11:31:15

      Πρόεδρε αν αποφασίσεις να ξεκινήσεις τις αλλαγές, τότε φέρε πρώτο το νόμο περί ....αθώωσης ενόχων υπουργών, προς ΑΜΕΣΗ ακύρωση.

  11. Αιρετικός avatar
    Αιρετικός 11/11/2013 11:34:01

    Σωστά, πλην κάποιοι την ψήφισαν την Τζάκρη (από τζάκι και με άκρη...?) στην Πέλλα...

  12. factorx avatar
    factorx 11/11/2013 11:39:31

    Από το twitter για την Τζάκρη


    Κάνε στη Τζάκρη να περάσω, απόψε θα σε ξεπεράσω.


    Τουλάχιστον η Τζάκρη αποδείχτηκε πολύ πιο αντράκι από πολλούς μέσα στο ΠΑΣΟΚ που καταψήφισαν με ...μισή καρδιά!!...


    Και πριν κάνετε σημαία την Τζάκρη, να θυμηθούμε και λίγο πόσες φορές ως τώρα ψήφισε μνημόνια και τόσες άλλες ξεφτίλες.


    Σκανδαλίδη, το περίμενες ότι θα σ' έκανε ρόμπα μια Τζάκρη;


    Ο Βενιζέλος άκουσε το ΝΑΙ της Τζάκρη και είδε ένα υποβρύχιο να του έρχεται στη μάπα.


    Τρεις μέρες επανάσταση στο τουίτερ για να διώξουμε τη Τζάκρη; Χάσαμε σύντροφοι...


    θα είμαστε μαζί μέχρι την Τζάκρη του κόσμου


    Oι εναπομείναντες βουλευτές ΠΑΣΟΚ απόψε θα ονειρευτούν γαλήνια ότι είναι η Τζάκρη.


    Εσείς που γράφετε ότι στις 07.00 η Τζάκρη θα πάρει σβάρνα τα κανάλια, πάτε καλά; Ξέρετε κανένα κομμωτήριο να ανοίγει στις 06.00;;;


    Πάει κι η Τζάκρη. Σε λίγο δε θα γεμίζει ούτε τραπέζι στο "Καστελόριζο" η Κ.Ο. του ΠΑΣΟΚ.


    Έτσι, πριν καλά καλά στεγνώσει το ΝΑΙ της Τζάκρη, διαγράφηκε. Φαντάζομαι συνεδρίασαν κιόλας τα αρμόδια όργανα του ΠΑΣΟΚ ε;


    αύριο που θα μας κάνετε αναμετάδοση,όσα θα λέει η Τζάκρη στα κανάλια,να μας τα γράφετε ψευδά.


    Η Τζάκρη αύριο στον ΟΑΕΔ για κάρτα ανεργίας.


    Κάλλιο γόβα και στο χέρι, παρά γαλότσα και καρτέρει


    Ναι μωρή Τζάκρη, αντάρτισσα των σαλονιών!


    Ειδικό φόρο περιβάλλοντος σε όσα σπίτια έχουν Τζάκρη


    Κάνε στη Τζάκρη να περάσω, απόψε θα σε ξεπεράσω.


    Είμαστε όλοι Θοδώρα Τζάκρη #vouli #klaiw


    Και δεν έχει και ψηφοδέλτια σήμερα, να πει η Τζάκρη ότι κατά λάθος ψήφισε "ναι", σαν τον Κεγκέρογλου.


    Το Τζάκρη ναι θα το ισοφαρίσει με οχι στο 90 ο Ψαριανός ...


    Η Τζάκρη ψήφισε ναι και τίναξε το μαλλί


    Ραχήλ κάνε χώρο. Δώσε λίγο κάγκελο & στη Τζάκρη βρε μονοφαγού


    Ψαριανέ,εμπρός να καλύψεις το κενό Τζάκρη


    Το χειρότερο δεν είναι ότι δεν έγινε τελικά σήμερα επανάσταση, αλλά ότι επαναστάτησε μόνο η Τζάκρη...


    Αντώνη, Βαγγέλη: γρήγορα αύριο να μαζεψετε τη Τζάκρη. Θα χαλασει την αναπτυξη.


    Έλα μωρή Τζάκρη αρρώστεια με το Λουμπουτέν #vouli


    Είστε σίγουροι ότι είπε Ναι; Την ακούσατε να το προφέρει καθαρά;


    Αντωνάκη ,να το ξέρεις πάντως,ότι τα αρχ... δεν είναι μόνιμο αξεσουάρ της γραβάτας. Ενίοτε φοριούνται και με δωδεκαποντα !


    Ψήφισε ολα τ μέτρα όλων των μνημονίων κ οταν ηρθε η ωρα να βγουμε απο τα μνημόνια,ψηφισε υπερ όσων θελουν να'μαστε παντα σε μνημόνια #tzakri


    Σηκώθηκαν και τα λουμπουτέν να κάνουν επανάσταση #tzakri

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ factorx 11/11/2013 11:55:51

      Τα μάτια μου τζακρήσανε από τα γέλια!...

    • πΔπ avatar
      πΔπ @ factorx 11/11/2013 14:09:40

      Αυτά δεν είναι τίποτα!
      Για ζήτησέ της να διαβάση, "ζωντανά", την ανακοίνωσή της...

      • Άφωνος... avatar
        Άφωνος... @ πΔπ 11/11/2013 15:57:36

        Α, γεια σου!

        Πάντως, έτσι και κάνανε κανέναν θίασο στη Βουλή, θα ...έσπαγαν ταμεία!

  13. Ρεαλιστης avatar
    Ρεαλιστης 11/11/2013 13:40:14

    Ηταν μια , η Ζωη. Γινανε 2 με την Μακρη. Γινανε 3 με την ΘεοδωΡΟΥΛΑ.
    Και οι Γοβες στα καγκελα.
    Ο εφιαλτης των ΜΑΤ να αντιμετωπισουν τις κραυγες των ανωτερω κυριών.

  14. Β. Μαγγανάς avatar
    Β. Μαγγανάς 11/11/2013 14:40:33

    Όλοι αναφέρονται στα ταγιερ και στα Louboutin της Τζάκρη αλλά κανείς δεν έχει επισημάνει την ανθελληνική της δράση.

    Όσοι είναι συντοπίτες γνωρίζουν ότι κανείς δεν την φωνάζει Θεοδώρα ή Δώρα ή Ντόρα όπως θα ήταν το σύνηθες αλλά "Ντόρκα" κατά το σλαβοσκοπιανικό (είναι απαίτηση της ίδιας).
    Επιπλέον είναι γνωστό ότι είναι τιμώμενο πρόσωπο σε εμποροπανήγυρις που διοργανώνουν γυφτοσλάβοι οι οποίοι αυτοχαρακτηρίζονται ως "ντόπιοι" ή "Μακεδόνες" και τραγουδάνε σλαβοσκοπιανικά τραγούδια μιλώντας (γιουγκο)σλαβική διάλεκτο.

  15. ΤΗΕΟ... avatar
    ΤΗΕΟ... 11/11/2013 16:32:55

    ΘΕΟΔΩΡΑ...ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΟΥ ΕΣΩΣΕ ΤΗΝ ΜΟΜΦΗ...

  16. Eva avatar
    Eva 11/11/2013 19:16:53

    Αμαν, αμαν....να σταματήσουμε αμέσως τα σχόλια
    μόλις άκουσα οτι
    το δελτίο ειδήσεων του σταρ διαφωνεί
    δεν είναι σωστό λέει να σχολιάζουμε τις γόβες...

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Eva 11/11/2013 20:05:45

      Ὁ Τάκης ὁ Στάθης τό εἶπε;

  17. Eva avatar
    Eva 11/11/2013 19:23:13

    Να πληροφορήσω όμως τους κυρίους
    που ενοχλήθηκαν τόσο πολύ
    την ίδια γνώμη είχαμε και πριν την ψήφο.

  18. hellasatt avatar
    hellasatt 11/11/2013 20:56:58

    Κάνω λάθος ή έχει μία μόνιμη έκφραση αηδίας στο πρόσωπό της;