#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/09/2008 20:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εθνική αποπεμφθέντων σκαφάτων

Σιγά σιγά δημιουργείται και .... «εθνική αποπεμφθέντων σκαφάτων υπουργών».
Με τη σειρά:
Σπήλιος Σπηλιωτόπουλος, πρώην υπουργός Άμυνας.
Γιώργος Βουλγαράκης, πρώην υπουργός Δημοσίας Τάξεως, Πολιτισμού, Ναυτιλίας.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Vass avatar
    Vass 12/09/2008 21:05:32

    Φάκτορα
    Kαλός ο παραλληλισμός. Σου έχω και tip για την αξία του criuser του Πατρινού. Τιμή πώλησης καινουργί 800.000 ευρώ. Ας ψάξει κάποιος πόσο αγοράστηκε από τον ιπτάμενο και αν κάλυπτε το έσχες. Τώρα για το πόθεν, θου Κύριε...
    (Άσχετο, έγραψες κάτι για την ματαίωση του ΕΛΠΑ και για το απόστημα ΕΛΠΑ;)

  2. sakis avatar
    sakis 12/09/2008 21:14:28

    Ο πιλότος ήλθε πουλησε αυτούς που τον κάνανανε φίρμα και έγινε Υπουργός και μετά απο την λάμψη ,έσβεισε σαν κεράκι και εγκατέλειψε την πιάτσα.Τώρα αν έχει σκάφος ακριβό ,θα πρέπει να ψάξετε πριν γίνει Υπουργός τι φράγκα κρατούσε πάνω του καί τι τώρα.
    Πάντως τον πατριώτη του που τον έκανε Αρχηγό και σε λίγο θα τον δεί και υποψήφιο βουλευτή.
    Φαβλος κύκλος φίλοι μου.

  3. sweet revenge avatar
    sweet revenge 12/09/2008 21:19:22

    Φούντο στον Ατλαντικό, μαζί με το αφεντικό.
    Λυπάμαι μόνο τους καρχαρίες που θα πεθάνουν από το δηλητηριασμένο γεύμα.

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 12/09/2008 21:27:32

    Θα πω κατι τωρα σε σχεση με τα σχολια για δαυτους.

    Εαν τους βαλει μπομπα ενας ΕΛΑ και τους κανει μαριδες.. διοτι προσβαλλουν το κοινο αισθημα με τον προκλητικο τροπο ζωης τους και τις αναδημοσιευσεις απ ολα τα μεσα... τι θα λεμε?

    Λεω ν αφησουμε τις φωτογραφιες και τις ακροτητες διοτι ειναι δυνατον να οδηγησουν σε εξαρση τραμπουκων.

    κι επειδη οι "ΔΕΞΟΙ/ΦΑΣΙΣΤΕΣ/ΚΕΦΑΛΑΙΟΚΡΑΤΕΣ κλπ παπαριες" παντα ηταν στο στοχο δικαιως η και αδικα, ειναι κριμα να μπλεξουμε παλι σε Ευλογημενους Ξηρους. Δε νομιζετε?

    Τωρα θα μου πειτε μπαινει μπομπα στο αβατοπέδι?

    ΠΠ

  5. Factorx avatar
    Factorx 12/09/2008 21:28:12

    Vass. Ξέρεις ότι έχει το ψευδώνυμο που χρησιμοποιούσα όταν άρχισα τους αγώνες (Vas);

    Ψάξε συμφωνία αεροπλάνων που εξόργισε Καραμανλή

    Τι να γράψω για την ΕΛΠΑ; Οι άνθρωποι δεν παίζονται με τίποτα. Ούτε βρίσκεις άκρη με τα κυκλώματα. Θέλει άλλη παρέμβαση/πρωτοβουλία αλλά όπως ίσως ξέρεις δεν υπάρχουν άνθρωποι να συνενοηθείς.

    Αυριο έχει Rally Sprint Πλαστήρα - Κύπελλο Χώματος κλπ. Η ειδική περνάει έξω από το χωριό μου. θα τους πιώ το αίμα

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 12/09/2008 21:32:30

    Φακτωρα

    βαλε σπονσορα το Βατοπεδι. "Λανσερ Εβο Βατο"

    Ασχετο τωρα... με τα 3 Jet που ηθελαν να παρουν στην κυβερνηση τι εγινε? Αλλο η Ντορα, αλλο ο Τεκμηροσκουφης, αλλο ο PSP. Ειπες ΕΛΠΑ και τσιμπισα ο ροφος... χαχα

    ΠΠ

  7. Aline avatar
    Aline 12/09/2008 21:47:32

    Βαλτε τη φωτογραφια με τη Λουλου υπο μαλης πανω στο τρεχαντηρι για να του αποδωσουμε τις πρεπουσες τιμες, οπως αρμοζει σε ενα υψηλα ισταμενο κυβερνητικο μελος, που αφιερωνεταιψυχη τε και σωματι απο τον υπουργικο θωκο στον Αυτοπλουτισμο.

  8. Στελιος avatar
    Στελιος 12/09/2008 21:57:06

    Μην αμφισβητειτε τον αλτρουισμο του Βουλγαρακη...ειναι απο παιδι στο κομμα.

  9. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 12/09/2008 21:59:04

    O Βουλγαράκης ήταν στο στόχαστρο της τρομοκρατίας εδώ και καιρό.Έγιναν τρεις απόπειρες που απέτυχαν.
    Δεν πετυχαίνουν ολες.

  10. Στελιος avatar
    Στελιος 12/09/2008 22:01:55

    ψυχραιμια, τη δικη του δραση στα νιατα του πως θα την χαρακτηριζες?

  11. Theodore avatar
    Theodore 12/09/2008 22:13:13

    Καλα,εισαστε τοοσο xxxxx και αναμοχλευετε παθη, που ξερουμε πολυ καλα, που οδηγουν;
    Αν δε σας αρεσει καποιος, μην τον ψηφισετε,αλλοιως μ αυτα που λετε,ειναι σα να γραφετε ολους αυτους που ψηφιζουν αλλον απο σας, και ειναι οι περισσοτεροι,στ αρχιδια σας.
    Και μετα, μιλατε για δημοκρατια.
    Καντε προσπαθεια, να αλλαξετε τους συσχετισμους με τα λογια. Με τα επιχειρηματα.Οχι με τρομοκρατια.
    Αλλοιως, παμε γι αλλου και αυτο, δεν ειναι ο,τι καλυτερο.
    Ρωτηστε και κανα μεγαλυτερο, που εζησε στα γεγονοτα 1944-1949, να σας πει τη γλυκα.

  12. διπλωμάτης avatar
    διπλωμάτης 12/09/2008 22:22:34

    περιμένουμε οι απειλές του πεθερού Πελέκη να πιάσουν τόπο....πελεκησέ τους όλους, ωχ Ρουσό πνευματικό τεκνό του Εφραίμ τι σε περιμένει...

  13. thanos avatar
    thanos 12/09/2008 22:28:27

    @9.ψυχραιμια
    September 12th, 2008 at 9:59 pm

    Ναι ολοι τις εχουν πιστεψει τις αποπειρες του κωλου. Οπως και του Μιχαλολιακου. Δεν περναει το εμπορευμα σου φιλε, σας πηρανε χαμπαρι.

  14. sweet revenge avatar
    sweet revenge 12/09/2008 22:29:34

    @Φίλε Theodore,
    για να μή τους ψηφίσετε άλλη φορά, δυστυχώς, πολύ δυστυχώς, είναι αναγκαίο να τους ξεφτιλίσουμε. Αυτό μόνον, σε τέτοιες καταστάσεις το γέλιο είναι κι αυτό μια καλή τροφή της δημοκρατίας.
    Το 1944-1949, αλλά και με τους τρομοκράτες, είχαμε πήξει στους βλοσυρούς και "σοβαρούς" που αγωνιζόταν αγέλαστοι για το "έθνος" ή το "προλεταριάτο". Θα τους ξεφτιλίσουμε απλά και μόνον για να έχουν κάποιο μέλλον, ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ, και τα δικά μας παιδιά
    Επιχειρήματα πάμπολλα υπήρχαν και πέρισυ το Σεπτέμβριο του 2007, αλλά αρκετοί προτιμούσαν να ακούν τα καραγκιοζιλίκια του Κουρή και του Πρετεντέρη. Καλά να πάθουν, θα μου πείς, άς πρόσεχαν. Μας πήραν όμως κι εμάς στο λαιμό τους. Εμείς τι φταίμε να κάθονται τώρα στην πλάτη μας οι ρόμπερς.

  15. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 12/09/2008 22:36:00

    @ Στέλιος.
    Ήταν στο 10% των νέων της μεταπολίτευσης που δεν πίστευαν στη σοφία του σοσιαλισμού.Ξϋλο στα αμφιθέατρα έπεφτε από όλες τις πλευρές αλλά αντίποινα στη δράση της 17Ν δε σκέφτηκε ποτέ κανείς να κάνει.Αυτός ήταν και ο λόγος που επέζησε η Γ' Ελληνική Δημοκρατία.

    @ thanos.
    H τρομοκρατία υπάρχει στην Ελλάδα και έχει αποκλειστικά αριστερή προέλευση εδώ και τρεις δεκαετίες.Όταν γίνονται δολοφονίες τότε φταίνε προβοκάτορες ή "κοινωνικοί αγωνιστές".Όταν αποτυχαίνουν είναι σικέ.

  16. Anonymous avatar
    Anonymous 12/09/2008 22:51:04

    Βουλγαράκης Υπουργός Δημοσίας Τάξεως: Πακιστανοί, υποκλοπες
    Βουλγαράκης Υπουργός Πολιτισμού: Ζαχόπουλος
    Βουλγαράκης Υπουργός Εμπορικής Ναυτιλίας: Βατοπέδι κλπ
    Αυτός δεν είναι υπουργός, ο Αρμαγεδδών είναι.

  17. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 12/09/2008 23:04:00

    Τυχερος Ανωνυμε 16. ! ΤΥΧΕΡΟΣ. εχει μαζεψει θεματα και ραμματα για γουνες. Αρχοντας μπηκε αρχοντας βγηκε.

    Εκτος εαν σκασει ο επιταχυντης της ΜΙΖΕΝΣ και περπατα-κολυμπα-βουτα απεριμνα ο Βιλγαρακης στον "οριζοντα γεγονοτων" και τον ρουφιξει η μαυρη τρυπα.

    ΠΠ

  18. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 12/09/2008 23:18:40

    @Sweet revenge: "Imagine", φίλε, μια new wave "τρομοκρατική" οργάνωση, που να βάζει βόμβες σε εγκαίνια, ορκωμοσίες, δοξολογίες, ομιλίες κλπ, οι οποίες όταν σκάνε να ...αμολάνε σκατό, πίσσα, πούπουλα και αμπούλες που βρωμάνε! Να μην παθαίνει κανείς τίποτα, ΑΛΛΑ να πέφτει το γέλιο της αρκούδας σε πανελλήνια ζωντανή σύνδεση!

    (Χμμμ! Καλή ιδέα, τελικά, ακούγεται! Γιατί με τον ντόρο που θα γίνεται, θα διαβάζουν και τις προκηρύξεις, που είναι το ζητούμενο! Αλλά τις "μπόμπες" ποιος θα εφεύρει; Κανένας εθελοντής ερευνητής τριγύρω;)

  19. Le canard avatar
    Le canard 12/09/2008 23:43:53

    Και άλλοι σκαφάτοι. Ο Βαρβιτσιώτης, ο ... γιός του πρώην προέδρου του Αρείου Πάγου, ο Αρούλης.... και άλλοι πολλοί που δεν τα κρύβουν.

    ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ 1.
    Ο Χατζηδάκης, υπουργός Μεταφορών, έχει φτιάξει και δίνει σε δημοσιογράφους, ορισμένοι εκ των οποίων λέγεται ότι είναι στο πέϋ ρόλλ του υποργείου, φάκελλο για να απαξιώσει την Ολυμπιακή. Ηδη, έχουν αρχίσει τα πληρωμένα (;) ή μη δημοσιεύματα σε κάποιες φυλλάδες. ορισμένοι δημοσιογράφοι, ευτυχώς, αρνήθηκαν και κράτησαν ορισμένα δεοντολογικά προσχήματα. Η ώρα της Ολυμπιακής έχει έλθει.

    ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ 2.
    Ο Αράπογλου ξεπουλάει τη μεγαλύτερη ασφαλιστική εταιρεία της Ελλάδας, την "Εθνική".

  20. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 13/09/2008 00:07:23

    Factorx, το κύπελο!!!

  21. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 13/09/2008 00:43:08

    Επαναλαμβανω! Οι πολλες λαμογιες του Βουλγαρακη με τον Πελεκη εγιναν με τις πλατες του Κολοκυθα,φρικτου τοκογλυφου και κορακι πληστειριασμων...

    Στην κρεμαλα!

  22. Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο Πέλαγος 13/09/2008 04:25:58

    @Theodore
    Η προτροπή σου είναι πολύ σωστή.
    Σε προηγούμενο ποστ χρησιμοποίησα άστοχα τη λέξη "δήμιος", σαν σχήμα λόγου και δημιουργήθηκε ένταση.
    Δυστυχώς η μάζα κρύβει μέσα της επιθετισμό και σύνδρομα.
    Μήπως όμως έχουν ευθύνες και αυτοί, που σκόπιμα εδώ και καιρό οικοδομούν στον μαζάνθρωπο;

  23. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 13/09/2008 10:27:37

    σε πρακτικό επίπεδο.. Κάτω είναι ο Βουλαράκης. Πάνω ποιος είναι? Διαφορετικά σκάφη, ασπρομάλλης ο πάνω...

  24. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 13/09/2008 10:29:40

    Τι νόημα έχει να πουλήσει η ΕΤΕ την ασφαλιστική της? Κουταμάρα Τάκη, εκτός εάν σου έδωσαν εντολή από τον ανταγωνισμό. Μην ενδώσεις, please.

  25. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 13/09/2008 10:54:14

    Είναι υποχρεωμένες οι τράπεζες να ξεφορτωθούν τις ασφαλιστικές διότι έτσι επιβάλλει το διεθνές καθεστώς των τραπεζών. Το ίδιο έγινε και με την αγροτική ασφαλιστική.

    Κατά τη γνώμη μου έπρεπε να τις συγχωνεύσουν και να τις κρατήσει το κράτος μέσω ΔΕΚΑ πληρώνοντας τις τράπεζες.

  26. Lara avatar
    Lara 13/09/2008 11:16:45

    Oi Ελληνικες ασφαλιστικες εταιριες ειναι προχειροστημενα, αναδιοργανωτα και προχειρα μικρομαγαζα, τα οποια σε λιγο θα εχουν την τυχη των υπολοιπων αντιστοιχων της δεκαετιας του 80 και 90 στην υπολοιπη ηπειρο.
    Ερχονται οι Ευρωπαικοι γιγαντες με κεφαλαιο και περιουσιες υπερτριπλασιο αυτων των τραπεζων να τις καταβριχθισουν.
    λαρα

  27. saska avatar
    saska 13/09/2008 13:56:27

    archaeopteryx αυτά παθαίνεις αν μπαίνεις μόνο για να γράψεις χωρίς να διαβάζεις το άρθρο!!
    Αιντέεεεεεεεε να γιατί γράφετε άλλα αντ άλλων υπερήφανοι μπλοκέρ της αντιπολίτευσης.

  28. aionios avatar
    aionios 13/09/2008 15:32:56

    @saska
    Εσύ μη μιλάς.
    Ξεχνάς τα ονόματα με τα οποία γράφεις.

  29. saska avatar
    saska 14/09/2008 07:35:01

    archaeopteryx έχει δικηγόρο τον aioniο ο οποίος έχει αρχιδικηγόρο τον Factorx, καλά πάτε!!!