#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/07/2011 11:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εγκαταλείπει την πολιτική....




Η κυρία Μπακογιάννη δήλωσε το πρωί, συνεντευξιαζόμενη σε τηλεοπτικό κανάλι, ότι αν δεν μπεί στη Βουλή, θα εγκαταλείψει την πολιτική!

Σκέφτηκε άραγε το ενδεχόμενο ότι ο ελληνικός λαός μπορεί να μην την ψηφίσει για αυτόν ακριβώς το λόγο;

Για να εγκαταλείψει δηλαδή την πολιτική;

Όταν ένας πολιτικός κάνει τέτοιες σκέψεις βρίσκεται σε αδιέξοδο και δεν βλέπει μέλλον...

Όφις Ιοβόλος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Υψηλάντης avatar
    Υψηλάντης 26/07/2011 11:59:25

    Αφού είδε κι απόειδε!!!Αχ τι μας κάνεις ρε Φάκτορα μεγάλη σστεναχώρια πρωί-πρωί από το θλιβερό μαντάτο!!

    • madprof avatar
      madprof @ Υψηλάντης 26/07/2011 16:30:39

      Όρνιθα αλαλάζουσα ήταν και είναι.
      ΥΓ. Έχει πλάκα να προταθεί η ορνιθοπούλα κόρη της, στην ν.δ.! Αν το δω κι αυτό θα λαλήσω ο κόκορας!

  2. Anonymous avatar
    Anonymous 26/07/2011 12:02:01

    Επιτέλους, μετά από καιρό και μιά καλή είδηση!!! Ναι, να εγκαταλείψει την πολιτική, αρκετό κακό έκανε και να ηρεμήσουν και τα νεύρα του κόσμου.

  3. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 26/07/2011 12:02:27

    ΜΗΗΗΗ ΦΕΥΓΕΙΣ ΜΗΗΗΗ ΜΕ ΠΟΝΟ ΣΟΥ ΦΩΝΑΑΑΑΖΩΩΩ: Όχι ρε Ντόρα μη μας το κάνεις αυτό. Μια φωνή είχε ο λαός μας και αυτή θα φύγει;;;

  4. κοκορόμυλος avatar
    κοκορόμυλος 26/07/2011 12:06:04

    Γιά να μην μπει η Ντόρα στην Βουλή , θα πρέπει ο Σαμαράς να πάρει 42% με ποσοστό συμμετοχής στις εκλογές πάνω από 80% .......

    • koinos_nous avatar
      koinos_nous @ κοκορόμυλος 26/07/2011 14:56:37

      Το απλο οτι θα πρεπει να παρει κατω απο 3% για να μην μπει, δεν σου κανει?

  5. Γιώργος Π avatar
    Γιώργος Π 26/07/2011 12:11:48

    Όχι ρε γαμώτο...
    Μετά τον τζέφρυ μας απειλεί και ο δεύτερος εκπρόσωπος των Αμερικανών με αποχώρηση.
    ΕΛΕΟΣ

    • Σ.τ.γ.θ avatar
      Σ.τ.γ.θ @ Γιώργος Π 27/07/2011 07:51:21

      Γιατί να μας το κάνει αυτό ; γιατί ; τι θα γίνει μετά αυτό το έρημο κράτος ; τι κακό είναι αυτό Μα να έρθουν όλοι μαζί και οι 4 ιππότες της αποκαλύψεως... Δεν το αντέχω
      Ρε παιδιά να κάνουμε μια μή κυβερνητική οργάνωση με σκοπό να αποτραπεί η αποχώρηση από την πολιτική της κυρίας,Τα οικονομικά εξασφαλισμένα.Τόσα υπουργεία υπάρχουν...

  6. man8os avatar
    man8os 26/07/2011 12:16:31

    Ενα καλο νεο!

  7. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 26/07/2011 12:18:06

    Τα είδα τα μαύρα σημάδια απ' το πρωί. Η γάτα μου είχε βαλαντώσει στο κλάμα.

    Ελπίζω να είναι η πρώτη πολιτικός που θα κρατήσει την υπόσχεσή της.

  8. φωνή avatar
    φωνή 26/07/2011 12:38:13

    Από το 12 θα έχει άπειρο χρόνο για κεφτεδάκια, σαρμαδάκια και τούρκικα σίριαλ.

  9. alakran avatar
    alakran 26/07/2011 12:39:16

    H μεγαλύτερη επιτυχία του Μητσοτάκη ήταν που έπεισε τους Έλληνες ότι η κόρη του είναι πολιτικός.
    Στην πραγματικότητα, είναι η πολιτική που ποτέ δεν αποδέχθηκε την Μπακογιάννη και όχι η Μπακογιάννη που θα εγκαταλείψει την πολιτική.

  10. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 26/07/2011 12:41:11

    Οχι ρε μεγαλη μη μας το κανεις αυτο θα παθουμε στερητικο και με τι θα σε υποκαταστησουμε.

  11. Bloody Mary avatar
    Bloody Mary 26/07/2011 12:41:51

    Μάλλον δίνει το "σήμα" εκεί που πρέπει, για να τη στηρίξουν.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Bloody Mary 26/07/2011 13:14:33

      Αυτό πιστεύω κι εγώ. Στο ρεπορτάζ αναγράφεται "...Δεν απέκλεισε επίσης το ενδεχόμενο συνεργασιών με άλλα κόμματα εφόσον βρεθεί κοινό έδαφος."

      Αν αυτό δεν είναι σήμα στη "Δράση" του Μάνου, να τη στηρίξει μπας και το 2% γίνει 2,75% (ποντάροντας στο ενδεχόμενο, λόγω μειωμένης συμμετοχής, αυτό να μετασχηματιστεί σε οριακό 3,00001%), τι είναι;

  12. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 26/07/2011 12:42:29

    Θα πάει κι αυτή για Γ.Γ. του ΟΗΕ; Άντε να λυθεί και το Κυπριακό (μπρρρ...).

    Εκτός κι αν πάει για επόμενη ΠτΔ!

  13. ΡΗΓΑΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ 26/07/2011 12:42:50

    Και πως θα ζήσει ρε παιδιά το κορίτσι ?Δεν έχει μάθει ούτε πιάτα να πλένει,τι θα κάνει?

    • Bloody Mary avatar
      Bloody Mary @ ΡΗΓΑΣ 26/07/2011 15:21:41

      Θα προσληφθεί στη Siemens.

  14. Anonymous avatar
    Anonymous 26/07/2011 12:43:30

    Να πάρει και την διαμαντοπούλου και την ξενογιαννακοπούλου και τα άλλα κορίτσια του πασοκ, να πάνε όλες για spa. Θα έχει και ωραία πρωινάδικα και μαγειρικές η TV από Σεπτέμβρη.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Anonymous 26/07/2011 13:16:48

      Της χρειάζονται επίσης ο Φλωρίδης και ο Γεώργιος -εεε... συγγνώμη, Αλέκος ήθελα να γράψω- Παπαδόπουλος. Αμφότεροι άλλωστε χαίρουν της εκτιμήσεως του μπαμπάκα της.

  15. Χαζούλης avatar
    Χαζούλης 26/07/2011 12:46:43

    θα μου λείψει το ειλικρινές αυθεντικό χαμόγελό της...

  16. jkr avatar
    jkr 26/07/2011 12:47:47

    Πρώτη είδηση έπρεπε να το βάλετε...τέτοιο γέλιο

  17. sereos avatar
    sereos 26/07/2011 13:04:48

    μπορεί να πάρει μια άδεια ταξί!!!!!!!!!!!!!

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ sereos 26/07/2011 13:12:00

      Μη το γελάς, όλες οι εξελίξεις σχετίζονται μεταξύ τους.

  18. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 26/07/2011 13:13:53

    Αντε δρόμο και οι τρείς οικογένειες που μας κατέστρεψαν τόσα χρόνια.....

  19. jkr avatar
    jkr 26/07/2011 13:22:54

    όχι και 3, αδελφέ..

    • Dee Jay Stelios avatar
      Dee Jay Stelios @ jkr 26/07/2011 14:25:02

      Ποιά βγάζεις απέξω,αν κατάλαβα καλά τους Καραμανλήδες,αν το πιστεύεις τι να πω,σεβαστές όλες οι απόψεις....

      • Φωτεινή avatar
        Φωτεινή @ Dee Jay Stelios 26/07/2011 18:16:05

        Good for you!

  20. ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ avatar
    ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 26/07/2011 13:25:26

    Η ΝΤΟΡΑ είναι χρήσιμη στην Ελληνική βουλή.
    Θα βοηθήσει στην ανοδο του μεσου δείκτη εφυίας των Βουλευτών ,που μετα την αποχώρηση του ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ εχει πέσει πολύ.
    Εξάλλου υπάρχει ανάγκη ενίσχυσης του αντιλαικιστικού μετώπου.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 26/07/2011 14:17:16

      Από πότε ο βυζαντινισμός και η μηχανορραφία ευφημίζονται ως "ευφυία";

  21. lala avatar
    lala 26/07/2011 14:00:58

    Ελπιζω συντομα να ωριμασουν οι συνθηκες και να πραγματοποιησει την απειλη της αφηνοντας χωρο στα νεα ανερχομενα αστερια της οικογενειας , παιδια , αδελφια , ξαδελφια , εγγονια και λοιπους συγγενεις

  22. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 26/07/2011 14:09:54

    Προτού αποχωρήσει θα μας πει που είναι ο Καραβέλας οέο ? Ποιος είναι αυτός ? Ξεχνάτε γρήγορα ορέ γκιαούρηδες !!! Υπόθεση Siemens .... Υπουργός Εξωτερικών Ντόρα .... Ελληνική πρεσβεία στην Ουρουγουάη .... Τώρα θυμηθήκατε ?

  23. Linus avatar
    Linus 26/07/2011 14:16:35

    Aντε να ετοιμάζεσαι σιγά σιγά για το σπιτάκι σου,άντε να τυλίξεις κανένα ντολμαδάκι,που ήθελες να κυβερνήσεις και από πάνω.

    • Dee Jay Stelios avatar
      Dee Jay Stelios @ Linus 26/07/2011 18:12:32

      Μεγάλε με την πετούγια έγραψες,ακόμα γελάω, να είσαι καλά φίλε μου

  24. ΒΑΣΙΛΗΣ avatar
    ΒΑΣΙΛΗΣ 26/07/2011 14:34:12

    ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΓΡΑΦΕΙΣ...ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΙ ΟΛΟ ΣΟΥ ΤΟ ΣΟΙ ΜΑΖΙ!!!ΣΕΙΡΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΟΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΙΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥ ΛΑΟΥ!!!

  25. koinos_nous avatar
    koinos_nous 26/07/2011 14:59:10

    Ρε τη Μητσοτακαινα, εχει χιουμορ :) :)

  26. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 26/07/2011 15:03:42

    Και τι απήχηση νομίζεις ότι έχει στην κοινωνία ο επίτιμος βρυκόλακας;

    Επειδή οι Παπαχελάδες τον βγάζουν στο γυαλί κάθε τόσο, νομίζεις ότι μπορεί και να διαμορφώσει συνειδήσεις στην κοινωνία; Απλώς ξέρουν ότι θα τους δώσει θεαματικότητες από τον κόσμο που θα στηθεί να τον βλέπει για να τον βρίζει, και γι' αυτό τον βγάζουν...

    • Anonymous avatar
      Anonymous @ Αυριανιστής 26/07/2011 16:39:43

      Εχει ακροαματικότητα ο αλέξης με το βαμπίρ? να βλέπαμε τα ποσοστά (τα αληθινά όμως). Πάντως όσοι βλέπουν ή παρακολουθούν την αγια οικογένεια πρέπει να θέλουν να νοιώσουν το φόβο, αυτή την αίσθηση της ανατριχίλας... έπρεπε να έβλεπε κανείς το μάτι της αρχηγού όταν μίλαγε τις προάλλες για τις επιθέσεις εναντίον των βουλευτών του πασοκ, ακόμη και τον Hannibal Lecter θα τρόμαζε.

  27. adanaklasi avatar
    adanaklasi 26/07/2011 15:14:28

    Χάσαμε την Ντόρα. ΣΤΟΠ
    http://adanaklasi.blogspot.com/2011/07/blog-post_8431.html

  28. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 26/07/2011 15:37:41

    Αν το κανει αυτο η Θοδωρα , τοτε φευγω κι εγω και τοτε
    θα μεινετε μονοι σας.
    Τετοιο τελος σας αξιζει.

  29. ikaros avatar
    ikaros 26/07/2011 15:42:54

    Την ώρα που ο Αντώνης Σαμαράς θα περνά το κατώφλι της Ρηγίλλης, εγώ θα εγκαταλείπω οριστικά τη Ν.Δ.,και η ευθύνη της αποχώρησής μου δεν θα βαρύνει εμένα.
    (Ντόρα Μπακογιάννη, στα Νέα της 12.8.2000)

    Τα περί αποχώρησης τα ξανακούσαμε. Καμιά εντύπωση και καμιά αξιοπιστία.

  30. Κατ.Κατ. avatar
    Κατ.Κατ. 26/07/2011 16:51:51

    Ξέρετε τι μου μυρίζει αυτή η δήλωση της; Ότι βλέπει τα σκούρα και δε θα κατέβει κ´αν στις εκλογές...

  31. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 26/07/2011 17:22:21

    Εμένα αυτό που είπε η ατυχήσασα της 29ης/11 δεν μου μοιάζει με απειλή, ούτε καν με εκβιασμό. Ποιόν να εκβιάσει; Τους πολυπληθείς σύντεκνους ή τα βαφτιστήρια της οικογένειας;
    Πιο πολύ μου φέρνει προς έκκληση απελπισίας, αφ' ενός προς τους ξένους προστάτες και μέντορές της να την αξιοποιήσουν διεθνώς (μη χάσει η διεθνής πολιτική σκηνή «τη σκέψη της Ντόρας») και αφετέρου προς το ΠΑΣΟΚ και τις άλλες μνημονιακές δυνάμεις, για να την πάρουν μαζί τους.
    Τώρα όμως ήρθε η ώρα, να δούμε και την αδελφική αγάπη του ομογάλακτου πρωταθλητή! Θα της ανοίξει άραγε την πόρτα ή θα την αφήσει στην παγωνιά του 1,5%, που απ’ ότι φαίνεται και πολύ της πέφτει.

  32. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 26/07/2011 18:30:12

    Για τη Ντόρα δε με νοιάζει...για την Έλσα κλαίω και σπαράζω...

    • juliet avatar
      juliet @ ΕΥΑ 26/07/2011 21:09:27

      Eύα μου, συμφωνώ απόλυτα .....και το ίδιο θέμα έχω και κτυπιέμαι..στα πατώματα.

  33. aris. A avatar
    aris. A 26/07/2011 18:39:33

    Η Ντόρα δεν θα κατέβει στις επόμενες εκλογές θα αποσυρθεί για χάρη του Κυριάκου.

    Ακόμα και να μπει στην βουλή δεν έχει κανένα νόημα για αυτήν.

    Ο στόχος της πρωθυπουργίας τελείωσε οριστικά γι αυτήν και τώρα που κατακάθεται ο εγωισμός βλέπουν στην οικογένεια ότι η Ντόρα με την πολεμική της στην ΝΔ και τον Σαμαρά έχουν κάνει τεράστια ζημιά στον Κυριάκο.

    Για μεγάλο χρονικό διάστημα έχει σταματήσει τις επιθέσεις στην ΝΔ.

    Η οικογένεια θα ασχοληθεί με το να σπρώξει τον Κυριάκο όπως μπορεί μπας κια έρθει πάλι σε πρωταγωνιστικό ρόλο μέσα από τον έλεγχο της ΝΔ.

    Για αυτό και ο Κυριάκος έχει ξεκινήσει τις πρωτοβουλίες που είδαμε το προηγούμενο διάστημα προσπαθώντας να ερθει στην δημοσιότητα.

  34. BlueSky avatar
    BlueSky 26/07/2011 18:54:37

    Άντε ούστ να ξεκουμπίζονται οι ΔοΝηΤές

  35. giannis avatar
    giannis 26/07/2011 19:01:01

    Aκριβώς, με την πολεμική της στη ΝΔ και τον Σαμαρά έκανε τεράστια ζημιά
    και στον εαυτό της και στον αδελφό της, ήμουν σύμμαχός της και τώρα θέλω
    να μη μπει στη βουλή, προσεύχομαι να μη μπει.

  36. Εκηβόλος avatar
    Εκηβόλος 26/07/2011 20:09:37

    To ΠΑΣΟΚ θα της ανοίξει τις πύλες της κολάσεως.Εξάλλου,το ΠΑΣΟΚ ακροδεξιό και νεοφιλελεύθερο κόμμα είναι πια.

  37. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 27/07/2011 10:50:05

    Αν θέλει μπορούμε να τη βοηθήσουμε στη μετακόμιση...

  38. Αρουρης avatar
    Αρουρης 01/08/2011 10:23:46

    Mήπως φεύγοντας μπορεί να ειδοποιήσεις τον μπαμπά να επιστρεψει τα περσικα χαλιά απο την ανακαίνιση, στο μέγαρο Σταθάτου; Ετσι και αλλοιώς τωρα δεν θα τα χρειάζονται σε δεξιώσεις.