#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/02/2011 23:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εγκαίνια των νέων γραφείων της ΝΔ με σφοδρή επίθεση στην κυβέρνηση



Παρουσία του συνόλου σχεδόν των βουλευτών της ΝΔ, στελεχών και πλήθους οπαδών του κόμματος, ο Αντώνης Σαμαράς εγκαινίασε σήμερα τα νέα γραφεία του κόμματος επί της Λεωφόρου Συγγρού , εξαπολύοντας νέα επίθεση στην κυβέρνηση για το θέμα της δημόσιας περιουσίας και των πρόωρων εκλογών, αλλά και στον υπουργό Οικονομικών προσωπικά.

«Η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ βρίσκεται σε αδιέξοδο, σε σύγχυση και δεν είναι τυχαίο που διαρρέουν τις τελευταίες ημέρες σενάρια για εκλογές» ανέφερε ο κ. Σαμαράς και πρόσθεσε: «Μόνοι τους τα διαρρέουν και μόνοι τους τα διαψεύδουν. Χθες ο κ. Παπανδρέου απέκλεισε άμεση προσφυγή στις κάλπες, λυπάμαι αλλά εγώ δεν μπορώ ούτε να τον πιστέψω ούτε να τον εμπιστευτώ».

Αναφερόμενος στο θέμα που έχει ανακύψει με τη δημόσια περιουσία ο κ. Σαμαράς επανέλαβε ότι «άλλο αξιοποίηση και άλλο ξεπούλημα και εκποίηση» και σημείωσε ότι η Νέα Δημοκρατίας έχει προτείνει από τον περασμένο Ιούλιο να αξιοποιήσει η Ελλάδα την αδρανή περιουσία του Δημοσίου για να βγούμε από τον φαύλο κύκλο της υπερχρέωσης.


«Τη μια προσυπογράφουν αυτά που λέει η τρόικα, την άλλη καταγγέλλουν την τρόικα, τη μία εκπρόσωπος της τρόικας δηλώνει ότι πρέπει να πουλήσουμε τα πάντα, την άλλη ο πρωθυπουργός δηλώνει ότι θα απαγορευθεί κάθε πώληση δημόσιας γης. Σήμερα ο κ. Παπακωνσταντίνου έφθασε στο σημείο να με κατηγορήσει ότι ζήτησα τα έσοδα από την αξιοποίηση της δημόσιας περιουσίας να μπουν στο Μνημόνιο. Ποιον; Εμένα που ήμουν από την αρχή αντίθετος, που το καταψήφισα, που κατηγορήθηκα γι΄ αυτό. Τι να πει κανείς; Πρόκειται γα αληθινό παραλήρημα» είπε ο κ. Σαμαράς.

Από εδώ αρχίζει η πολιτική μας αντεπίθεση

Εμείς τους αφήνουμε να ξεμπλέξουν τις γραμμές τους και νάνουμε τη δουλειά μας, κατέληξε ο κ. Σαμαρας. Προωθούμε τις θέσεις μας παντού, σε όλη την Ελλάδα. Είμαστε έτοιμοι για όλα. Κι αύριο θα είμαστε ακόμα πιο έτοιμοι.

Από εδώ, απ’ αυτό εδώ το σημείο αναφοράς μας. Από αυτό εδώ το στρατηγείο…

Με τη βοήθεια του Θεού το νέο κτίριό μας θα γίνει αυτό ακριβώς:

Ο δικός μας χώρος και το Στρατηγείο μας!

Χώρος μας, για την προσωπική καθημερινή επαφή μας…
Και Στρατηγείο, για τη νικηφόρα πορεία μας.

Κυψέλη κομματικής δουλειάς και μετερίζι αγώνα.

Για την αναγεννημένη Νέα Δημοκρατία...

Σας ευχαριστώ όλους και όλες.

Και καλορίζικο το νέο σπίτι μας.

Το δικό σας σπίτι…

Εδώ και συμβολικά γίνεται το νέο μας ξεκίνημα. Από εδώ αρχίζει η Πολιτική μας Αντεπίθεση. Η Πολιτιστική Αναγέννηση. Η επιβεβαίωση ότι Νέα Δημοκρατία είναι αληθινά λαϊκό κόμμα. Ενωμένο και κοντά στο λαό. Όχι κόμμα των ομάδων, των ομαδοποιήσεων και των κλειστών κυκλωμάτων.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. 3η Σεπτέμβρη avatar
    3η Σεπτέμβρη 16/02/2011 23:47:33

    Εσύ να ψηφίσεις ΘΑΣΟΚ. Θα σου λύσει σίγουρα ότι πρόβλημα έχεις. Κυρίως αυτό της αντίληψης...

    • thanasis avatar
      thanasis @ 3η Σεπτέμβρη 17/02/2011 19:35:32

      καλυτερα να ψηφισεις ΠΕΣΟΚ[ΠΑΝΕΛΗΝΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
      ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ]

  2. Anagnostis avatar
    Anagnostis 16/02/2011 23:54:12

    Εγώ είμαι με το κόμμα των νικητών του τελευταίου γκάλοπ: 48%. ΄΄Κόμμα του καναπέ΄΄. Όσοι ψηφίζουν έλληνες πολιτικούς να μη παραπονούνται. Είναι άξιοι της τύχης τους.

    • loretta avatar
      loretta @ Anagnostis 17/02/2011 00:16:59

      εσυ που εισαι του καναπε ...αν συνεχισεις να μην ψηφίζεις δεν θα εχεις καναπε να κατσεις...!!

      δεν υπαρχει πιο ευκολη λυση απο την...κοπανα!!

    • skeptomenos avatar
      skeptomenos @ Anagnostis 17/02/2011 00:23:34

      Αγαπητέ φίλε του κόμματος του καναπέ,
      έχε υπόψη σου ότι στην περίοδο που διανύουμε τώρα,
      περίοδο σήψης και παρακμής,
      ένας πολιτικός με αγάπη για την πατρίδα όπως ο Σαμαράς,
      που θέλει να κάνει έργο χρήσιμο για την πατρίδα, και ξέρει πώς να το κάνει,
      πρέπει να έχει και δύναμη για να το κάνει.
      Εσύ του κόμματος του καναπέ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ να γίνουν ταχύτατα πράγματα,
      που μόνο ο Σαμαράς με μεγάλη δύναμη μπορεί να τα κάνει.
      Εσύ είσαι η δύναμη του Σαμαρά.
      Οι εργολαβοδημοσιογράφοι που δεν θέλουν τον Σαμαρά με δύναμη,
      κάθε βράδυ στις 8 προσπαθούν να σε κοιμίσουν .
      ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΧΑΤΙΡΙ?

      • Πέτρος avatar
        Πέτρος @ skeptomenos 17/02/2011 02:19:14

        Με τον ίδιο τρόπο μίλαγαν και για τον ΓΑΠ τις μέρες δόξας του, όταν αφού είχε πάρει το "δαχτυλίδι" έκανε "εκλογές με έναν υποψήφιο.
        Τότε πολλοί πίναν νερό στ' όνομά του.
        Ρώτα τους τώρα αν αισθάνονται δικαιωμένοι;

        • η Dimi avatar
          η Dimi @ Πέτρος 17/02/2011 08:43:07

          @ Πέτρος Ατυχής η σύγκριση. Aνόμοια τα μεγέθη, αγαπητέ.

        • skeptomenos avatar
          skeptomenos @ Πέτρος 17/02/2011 10:21:42

          Φίλε Πέτρο.
          Δυο άλλα πράγματα πρέπει να συγκρίνουμε:
          Σαμαράς με δύναμη, - Σαμαράς χωρίς δύναμη.
          Στην πρώτη περίπτωση κάνει απλώς μια καλή διαχείριση.
          Στην δεύτερη περίπτωση η Ελλάδα αλλάζει, και παίρνει τη θέση που της αξίζει.
          Αυτό το σενάριο σε κάποιους δεν αρέσει καθόλου, και θα το πολεμήσουν.
          Αυτούς εξυπηρετεί το επιχείρημα σου.
          Ανήκω στους πολίτες εκείνους, που κάνουν τις επιλογές τους,
          με μοναδικό γνώμονα το συμφέρον της πατρίδας.
          Ποτέ άλλοτε, το συμφέρον αυτό δεν ήταν τόσο ξεκάθαρο.
          Σαμαράς με δύναμη.

        • Πέτρος avatar
          Πέτρος @ Πέτρος 17/02/2011 11:07:30

          Αγαπητοί φίλοι,
          απλά έκανα ένα συνειρμό που μου ήρθε αυτόματα. Νομίζω ότι είναι δικαιολογημένος.
          Τώρα το πώς ο καθένας θα διασφαλίσει τη σιγουριά της επιλογής του είναι ατομική (όπως πάντα) ευθύνη, αλλά λένε πως η Ιστορία επαναλαμβάνεται.
          Εγώ απλά δεν έχω πειστεί ακόμη.
          Αναρίθμητοι ειδικοί και μη ξελαρυγγιάζονται λέγοντας πως το μνημόνιο και τις συνέπειές του στο ξεπούλημα του εθνικού πλούτου, δεν μπορούμε να το ξεφορτωθούμε με οικονομικές μεθόδους αλλά με πολιτικές αποφάσεις.
          Ο Σαμαράς ποτέ δεν υποστήριξε την άρνηση μέρους του χρέους, ή τουλάχιστον δεν το φωνάζει. Πώς να πειστώ ότι δεν θα είναι απλά ένας άλλος διαχειριστής;

  3. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 17/02/2011 06:59:15

    Επιτέλους ένας πολιτικός αρχηγός αναφέρει το Θεό.
    Σαμαρά προχώρα μπροστά.
    Η Ελλάδα χρειάζεται ηγέτη.

    • Πέτρος avatar
      Πέτρος @ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 17/02/2011 11:09:16

      Ο Θεός δεν είναι επικοινωνιακό μέσο. Πιστεύεις και πράττεις, ή δεν πιστεύεις και Φαρισαΐζεις

  4. corfiot avatar
    corfiot 17/02/2011 07:21:36

    πρασινοι vs βενετων και ο μυλος εξακολουθει να γυριζει στον ιδιο ρυθμο............

    • man8os avatar
      man8os @ corfiot 17/02/2011 10:54:53

      Οχι απο τη στιγμη που οι πρασινοι ειπαν να πουλησουν την χωρα.

  5. τάσος avatar
    τάσος 18/02/2011 00:42:20

    ο καραμανλής γιατί δεν πήγε στα εγκαίνια;