#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/03/2011 08:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Είχε δίκαιο ο Πρόεδρος





Συνηθίζουμε εμείς οι «εξυπνάκηδες», να κατηγορούμε τον πρωθυπουργό μας ότι μας κορόιδεψε, ότι μας είπε ψέματα, κλπ. όταν προκειμένου να τον ψηφίσουμε, μας δήλωσε, στεντόρεια τη φωνή, ότι «λεφτά υπάρχουν».

Κάποιοι μάλιστα συνεχίζουν να τον λοιδορούν, θυμίζοντας κάθε τόσο, όπου σταθούν και όπου βρεθούν, αυτή τη περιβόητη φράση του.

Μήπως όμως έχουν άδικο όλοι όσοι πιστεύουν ότι ο ΓΑΠ μας ξεγέλασε;

Και που στο στηρίζω αυτό;

Ε λοιπόν, αν δεν το γνωρίζετε, ήρθε ο καιρός να το μάθετε.

Κοτζάμ Google, έρχεται και επιβεβαιώνει, αν μη τι άλλο, την ειλικρίνεια του πρωθυπουργού μας.

Κρατηθείτε λοιπόν, και ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα:

 

1-Πάτε στην αρχική σελίδα αναζήτησης της Google

2-Πάτε στη μετάφραση

3-Επιλέξετε από ελληνικά στα αγγλικά

4-Πληκτρολογήσετε με μικρά γράμματα και χωρίς τόνους τη φράση: υπαρχουν χρηματα

5-Δείτε το αποτέλεσμα.

6-Πιείτε λίγο κρύο νερό…

 

Και αφού συνέλθετε από την αρχική ζάλη, μετανοήστε, και πείτε χίλιες φορές δυνατά «Συγγνώμη Πρόεδρε».

Εγώ το έκανα ήδη.

Τώρα μάλιστα ψάχνω για τοπική στη γειτονιά μου, να πάω γραφτώ ισόβιο μέλος του ΠΑΣΟΚ.

Άντε γιατί, καλή η κριτική, αλλά όχι η άδικη κριτική.

 

Strange Attractor

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 23/03/2011 08:47:19

    Ναι, και ο λόγος είναι ότι ο άνθρωπος επειδή έχει μητρική γλώσσα τα αγγλικά, ήθελε να πει no money και ο μεταφραστής του google του το έβγαλε αλλι΄ς.

    Δεν φταίει ο άνθρωπος, έγινε λάθος στη μετάφραση.

    • Fanis avatar
      Fanis @ Επώνυμος 23/03/2011 10:40:08

      Το γαπ δεν εχει καμμια μητρικη γλωσσα τα Αγγλικα.
      Το ΙΔΙΟ ασυναρτητα μιλαει και τα Αγγλικα. Χωρις ειρμο ,ακριβως γιατι λογω του τεραστιου IQ που διαθετει ,δεν ειναι σε θεση να κανει λογικη επεξεργασια αυτων που προκειται να πει..
      Ο εγκεφαλος του ..αναπαυεται. Εχει 50 χρονια στην Ελλαδα ,διοριστηκε βουλευτης ,υπουργος ,ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΣ θα ειχε μαθει Ελληνικα και καλα Ελληνικα..
      Και αυτο το γαπ ..ξερει Ελληνικα αλλα δεν ειναι σε θεση να κανει λογικη επεξεργασια ...
      Ακομα ..εμαθε και τη λεξη .."θεσφατο"!!! Ναι ,τον ακουσα με τα ιδια μου τα αυτια !! Ακομα και οι δικηγοροι/νομικοι σπανια την χρησιμοποιουν!!

      Και το ποδηλατο ακομα ζοριζεται.. Την αλλη φορα εσπασε το χερι του γιατι επεσε απο το ποδηλατο..
      Το ιδιο επαθε και ο γυιος μου στα 5,5 του χρονια..
      Παιδακι ειναι τετοιο μυαλο εχει..

      • Aίθρα avatar
        Aίθρα @ Fanis 23/03/2011 12:36:20

        Mπράβο, επιτέλους το επισημαίνει κάποιος! Στην πραγματικότητα, τα αγγλικά του δεν είναι καθόλου, μα καθόλου καλά. Ο άνθρωπος αδυνατεί να εκφράσει μία ολοκληρωμένη σκέψη σε οποιαδήποτε γλώσσα, επομένως αλλού είναι το πρόβλημα.

        • Fanis avatar
          Fanis @ Aίθρα 23/03/2011 13:08:29

          Τα ιδια με τα Ελληνικα ειναι..
          Απλα τα .."συσκευαζουν" τα βοθρο-καναλα και τα παιζουν επιλεκτικα..

          Αν δεν τον πατροναριζαν ,το γαπ θα ηταν ανεκδοτο της κοινωνιας..
          Μιλαμε ο ανθρωπος ειναι ..τεραστιος!!

  2. Αστος avatar
    Αστος 23/03/2011 08:53:46

    Αυτο που με τρομαζει ακομα περισσοτερο ειναι η πιθανοτητα να το ακουσω σαν δικαιολογια απο επισημα χειλη στις επομενες βουλευτικες (οποτε και αν γινουν) μαζι με ενα καινουργιο "σχεδιο διασωσης" το οποιο περιλαμβανει να μυνησουμε για καποιο αστρονομικο ποσο την διασημη μηχανη αναζητησης ως τον κυριως υπαιτιο για την αυξηση των σπρεντς λογω της λαθεμενης μεταφρασης που εκανε στα λογια του αφεντη και κυρη μας ΓΑΠ.......

  3. popolaros avatar
    popolaros 23/03/2011 10:08:17

    χαχα αστο καλό,δίκιο έχεις, αυτό βγάζει.
    Sorry Giorgos, my mistake.
    ..και η φώτο με τον γίγαντα, όλα τα λεφτά.

  4. Νίκος avatar
    Νίκος 23/03/2011 10:25:39

    Χαχαχα! Καλό.
    Πάντως όταν το βάζω μου βγάζει το "Money available" και όχι το "δεν υπαρχουν λεφτά".

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Νίκος 23/03/2011 13:45:40

      Το κάνεις σωστά; Ακολουθείς τις οδηγίες.
      Εμένα πάντα μου βγάζει "νο μάνεϊ".

      • Fanis avatar
        Fanis @ Strange Attractor 23/03/2011 13:52:47

        Ενα σωρο παπαριες σου βγαζει..
        "Επαιξα" καμποσο εκει και ειδα τα πιο απιστευτα πραγματα..

        Μπορει να σου βγαλει ..ακομα και το γαπ ..πρωθυπουργο!!

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ Fanis 23/03/2011 14:08:33

          Εμένα πάντως μου βγάζει πάντα αυτό:

          Μετάφραση από Ελληνικά σε Αγγλικά
          no money

          • Fanis avatar
            Fanis @ Strange Attractor 23/03/2011 14:25:58

            Αμα κανεις συνδυασμους παπαριες σου βγαζει.
            Π.χ : χρηματα υπαρχουν =money is there
            υπαρχουν χρηματα =no money
            λεφτα υπαρχουν =any money

            υπαρχουν λεφτα =there is no money

            Ειπαμε παπαριες . Το "εργο" εχει παιξει και παλιοτερα..

          • Fanis avatar
            Fanis @ Strange Attractor 23/03/2011 14:29:28

            h++p://translate.google.com/#el|en|%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%84%CE%B1%20%CF%85%CF%80%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BD%20

  5. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 23/03/2011 10:32:06

    Όταν ο Γιώργος έγινε πρωθυπουργός, στο πρώτο μέρος που έψαξε επίμονα για τα λεφτά, ήταν η Google. Για να μην πέσουν οι servers, η Google αποφάσισε να γράψει no money και να τον ξεφορτωθεί.

  6. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 23/03/2011 13:55:34

    Ακουσα ότι στα Καλάβρυτα τα χώσανε στον αδερφό συγγραφέα.Είναι αλήθεια?Φανταστήτε τι έχει να γίνει στις 25/3 με ολους τους γελοίους....

  7. Fanis avatar
    Fanis 23/03/2011 14:28:59

    http://translate.google.com/#el|en|%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%84%CE%B1%20%CF%85%CF%80%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BD%20

  8. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 23/03/2011 14:55:08

    "δεν ειναι αξιοπιστο το σαιτ του Κανταφι.... ο λαος θα κρινει, δεν πιστευετε εμενα που το λεω??" - ΓΑΠ

    Αν δεν ειναι αξιοπιστο το σαιτ του δολοφονου γιατι πηγες για αυτογραφο στην τεντα???? μηπως εκαναν λαθος και ηταν το ονομα του μπαμπα σου?

    ΠΠ

    • Μουά avatar
      Μουά @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 23/03/2011 23:50:42

      Ό,τι και να λέμε εμείς, ο ΓΑΠ μία και μόνο άποψη έχει κρατήσει κατά νου σχετικά με τον Καντάφι και τη Λιβύη του. Είναι αυτή του πατέρα του τού Ανδρέα το 1977: «Δεν είναι στρατιωτική δικτατορία. Το αντίθετο. Πρόκειται για μια διακυβέρνηση του Δήμου στα πρότυπα της Αρχαίας Ελλάδας».