#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/11/2010 12:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Είχαν και ... χορηγούς οι μαραθωνοδρόμοι της κυβέρνησης;





ΣΧΟΛΙΑ

  1. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 01/11/2010 12:41:33

    Εντάξει είναι ο χορηγός μην υπερβάλουμε όλοι αυτό έχουν η διαφορά βλέπω είναι οτι τα VIP νούμερα είναι με κίτρινο και ποιο εμφανή από τα άλλα.

    • Factorx avatar
      Factorx @ Σοσιαληστής 01/11/2010 13:03:56

      τα σήματα στα ρούχα δες

      • παραέλληνας avatar
        παραέλληνας @ Factorx 01/11/2010 13:54:47

        και τις ξυρισμένες γάμπες.

  2. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 01/11/2010 12:42:26

    Το πορτοκαλί πεπέ το διάλεξε η Αντα ή η Μάμι;

  3. nasos avatar
    nasos 01/11/2010 12:48:43

    λες και βγήκε από την βαλκανική εκδοχή του Μάτριξ μοιάζει ο ΓΑΠ

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ nasos 01/11/2010 13:09:54

      Για κάποιον λόγο μου θυμίζει πολύ έντονα Ρον Περλμαν:

      h**p://www.flixster.com/photos/blade-ii-ron-perlman-as-reinhardt-in-blade-ii-10696068

      Μάλλον φταίει ότι ο πολύ καλός Ρον παίζει συνήθως αντιπαθητικούς μικρόνοες...

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ (A)θανάσης 01/11/2010 18:42:31

        (Α)θανάση

        εκτός από εκείνον τον λεοντόμορφο στην ΕΤ-1 που καψουρεύτηκε την Λίντα Χάμιλτον.

        Η πεντάμορφη και το τέρας...

        • (A)θανάσης avatar
          (A)θανάσης @ tsilivithras 01/11/2010 20:35:38

          Τρελαίνομαι για Περλμαν!!!

          Μαζί με Ντεφόε οι τοπ καρατερίστες στο Χόλυγουντ IMHO...

  4. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 01/11/2010 12:49:16

    Δεν πρόκειται για χορηγία. Για "γλάστρες" σε διαφημιστικό πρόκειται.

  5. tidbit avatar
    tidbit 01/11/2010 13:56:06

    Βραχιολάκι power balance κι ο θλιβερός Δρούτσας...ε ρε ψώνια...

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ tidbit 01/11/2010 14:18:19

      Μπας και είναι από τα τελευταία ψώνια στο νιου γιορκ;

  6. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 01/11/2010 14:17:46

    Το τρίο στούντζες, ο "σπίθας", η πράσινη τίνα και ο είδα φως και μπήκα.

    την κατανομή κάντε την μόνoι σας :lol:

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Σοσιαληστής 01/11/2010 18:50:27

      Το τρίο Μούντζες...λίαν προσεχώς.

  7. popolaros avatar
    popolaros 01/11/2010 14:57:25

    Ρε κοιτάτε ποιοι μας κυβερνάνε....
    Ο Nio από το Matrix.
    χαχαχαχα

  8. vive la revolution avatar
    vive la revolution 01/11/2010 15:03:40

    Καλα ολα αυτα που λετε, μεσα στο "πνευμα" του blog... δεν μας ειπατε μονο που ηταν χθες ολοι αυτοι οι μεντορες της Ν.Δ.? Αφηστε μην πειτε, ξερω... δουλευαν προφανως για το καλο της χωρας υπερωριες κυριακατικα... Τα καραγκιοζιλικια του αυτοκρατορα σας που τωρα κανετε πως δεν τον ξερετε τα ξεχασατε...? Που μπηκε σε ενα 5Χ5 να κανει πως κλωτσαει μια μπαλα καποτε να τον δουν τα προβ... εεε εννοω οι οπαδοι του και επαθε ρηξη χιαστων...
    Με τι θελατε να πηγαιναν να τρεχανε με τα φανελακια που δινει ο στρατος...? Ή μολις ειδαν την Τινα οι υπευθυνοι της Abercrombie τρεξανε να την κλεισουν μην χασουν το μοντελο...? Με αυτες τις κοτσανες ασχολειστε και αν δειτε ποτε τον Σαμαρα πρωθυπουργο εγω θα παω να γινω μελος της οργανωτικης του Κικιλια...
    Το παραπανω ισχυει και αν τυχον δημοσιευτει και το σχολιο... :P

    • Factorx avatar
      Factorx @ vive la revolution 01/11/2010 18:20:41

      1. καταρχήν μάθε να γράφεις ελληνικά
      2. Ο Καραμανλής είναι ιστορία - κι αν θες να ασχοληθουμε με αυτήν να μιλήσουμε και για αεροσυνοδούς και καλαμποκια

      3. Στοιχειώδης ευθυξία επέβαλε στον Π/Θ και τα μελη της κυβέρνησης να μην βάλουν ρούχα με το σήμα τις εταιρείας πάνω

      4. εισαι σε θεση να καταλάβεις αυτα τα απλά ελληνικά;

      • vive la revolution avatar
        vive la revolution @ Factorx 01/11/2010 20:52:45

        1. Το τι θα μαθω ασε το σε μενα...
        2. Περιμενω να μου απαντησεις με τι θα τρεξουν οι ανθρωποι... Ξερεις εσυ καμια εταιρεια αθλητικης ενδυσης που βγαζει στοιχειωδως καλα ρουχα για τρεξιμο, κολυμπι μπριτζ να μην εχει το logo της σε εμφανες σημειο...?
        3. Για πες μου τι μαρκα ειναι η μπλουζα του ΓΑΠ..? Γιατι εγω δεν ξερω καν.
        4. Το μπλουζακι του Δρουτσα εχει το logo της διοργανωσης, οποτε πολυ πιθανο να του το δωσανε επι τοπου...
        5. Πες για την Τινα που πηγε σε μαραθωνιο με μπλουζακι για καφε, αυτο μαλιστα...
        6. Εξηγησε μου το σκοπο αυτου του ποστ ακομα να τον καταλαβω, ισως δεν ειμαι τοσο εξυπνος οσο εσυ...

        • AegeanHawk avatar
          AegeanHawk @ vive la revolution 02/11/2010 01:37:12

          Το μπλουζάκι του ΓΑΠ είναι Under Armour... αντιϊδρωτικό, ειδικό για αθλητές.

          Εδώ ο κόσμος καίγεται... και αυτοί τρέχουν και δεν φτάνουν κιόλας.

        • (A)θανάσης avatar
          (A)θανάσης @ vive la revolution 02/11/2010 02:08:48

          Αγαπητό μέλος της οργανωτικής του Κικίλια "vive la revolution", τελικά πως γίνεται καλός πρωθυπουργός κανείς, με πόζες και επώνυμες φίρμες και "μαραθώνιους"? Μήπως αν φορούσαν κάνα noname μπλουζάκι ή ελληνικής εταιρείας, δίναν και κάνα καλό παράδειγμα? Μήπως αν αντί για μαραθώνιο παίξουμε τις μουσικές καρέκλες για να βρούμε καλύτερο πρωθυπουργό?

          'Ακου "οι άνθρωποι"...

        • archaeopteryx avatar
          archaeopteryx @ vive la revolution 02/11/2010 03:04:03

          Εεε... τώρα, το μαύρο κολλάν, το πορτοκαλί παπούτσι, το γυαλί και το ουώκμαν ή τι είχε στα αυτιά, κάνουν "δήλωση".

          Προσωπικά, δεν με ενοχλεί (ε το μαύρο κολάν για τρέξιμο... ντρέπομαι να το δοκιμάσω). Τον μπατζανάκη μου όμως, στην Κόρινθο, τον ξένισε, του ξύνισε και είναι και πασόκος και τον κορόϊδευαν τα φιλαράκια του το βράδι και δεν γούσταρε.

  9. AegeanHawk avatar
    AegeanHawk 01/11/2010 15:43:32

    Χμμμ.... μήπως το νούμερο στο στήθος του Δρούτσα "υποδηλώνει" το έτος οριστικής εξόδου απο το μνημόνιο ?

  10. Orestios avatar
    Orestios 01/11/2010 16:06:58

    Κατέ ο χέρις.
    Έλεος!

  11. kiki avatar
    kiki 01/11/2010 18:22:33

    Κριμα που γελατε εις βαρος του ΓΑΠ,επρεπε να ειμασταν ολοι εκει να τον χειροκροτησουμε ,γιατι ειναι το μονο πραγμα που πραγματικα κανει σωστα,ΑΘΛΗΤΑΙ.
    Λοιπον μικροψυχοι,κακοπιστοι,και λοιπες αντιμνημονιακες δυναμεις,να τωρα το πληγωσατε το παιντι,και θα ξαναβγαλει την αλυσιδα απο το ποδηλατακι του την ωρα που κινειται.

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ kiki 01/11/2010 18:38:09

      Ας το καλό σου...δάκρυσα...

      χικ...εεεεε συγνώμη...σνιφ ήθελα να πω

      • kiki avatar
        kiki @ tsilivithras 01/11/2010 18:43:24

        Λεω να σας στειλω και δικο μας τσιπουρο αν προλαβω στον δευτερο γυρο.
        ΧικΧικ και απο μας.

  12. man8os avatar
    man8os 01/11/2010 18:32:30

    Το φον Δρουτσα, πως χαιρεταει ετσι?

    • kiki avatar
      kiki @ man8os 01/11/2010 19:22:48

      Αυτος μοιαζει με τον Κριστοφερ Λη.
      Το βραδυ μακρενουν οι κυνοδοντες.

  13. tsilivithras avatar
    tsilivithras 01/11/2010 18:48:49

    Κικι

    και μόνο η σκέψη φτάνει.
    Να στε καλά κι οι δυο.

  14. Misha avatar
    Misha 01/11/2010 19:09:02

    Ο ΓΑΠος είναι ίδιος ο Άβερελ Νταλτον. Αν ο Ανατόλιος, που κάνει τι φοβερές εικονοσυνθέσεις ,έχει κέφια μπορεί να κάνει και τη μαμα Μάργκι σαν μαμά Ντάλτον και την υπόλοιπη κομπανία.

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Misha 01/11/2010 19:16:22

      Τζο, εγώ που πείνασα μπορώ να κόψω ένα κομμάτι από το άλογό μου;;

      • kiki avatar
        kiki @ tsilivithras 01/11/2010 19:48:59

        @ τσιλιβιθρα,
        Τον ΠΑΟΚ,ακουσα οτι θα τον παρει ο σειχης Αμπλ.....ταδε, του ΚΑΤΑΡ,αντε σας εφεξε.

        • tsilivithras avatar
          tsilivithras @ kiki 01/11/2010 20:10:02

          Κικι

          Είμεθα ενήμεροι επί του θέματος.

          Να δω πετρελαιά εμίρη στον ΠΑΟΚ που να τον έχει φέρει το ΠΑΣΟΚ και θα ξυπνήσουν εφιάλτες με Μπένυ, Άκη και Μπατμαν...!!!

          χαχαχα

  15. ένας Άμλετ avatar
    ένας Άμλετ 02/11/2010 04:47:08

    «Υπεροψίαν και μέθην θα είχεν ο Δαρείος
    ……
    Η μάχη του Μαραθώνα, αν έχει μια αντιστοίχηση στο τώρα, το αξιακό της μήνυμα στο σήμερα, είναι πως προσέφερε ιστορικά την ορθή απάντηση στο ερώτημα:
    Οι θεωρούμενοι «αδύναμοι», όταν αντιστέκονται, όταν πολεμούν, όταν αγωνίζονται, συσπειρωμένοι, ενωμένοι και αποφασισμένοι, μπορούν να εμποδίζουν και να ανατρέπουν τα σχέδια των «δυνατών»; Μπορούν να ακυρώνουν τις επελάσεις των σχεδιαστών της «νέας τάξης»;
    Και η ορθή απάντηση είναι: «Ναι».
    *
    Με αφορμή τη «μάχη της προπαγάνδας» που ζήσαμε με φόντο την επέτειο από τη μάχη του Μαραθώνα, ρωτάμε: Αλήθεια, αυτοί που με την αθλητική τους ή χωρίς την αθλητική τους περιβολή, ποζάρουν σαν δήθεν απόγονοι των τότε «αντιστασιακών» Αθηναίων, τι ακριβώς εκπροσωπούν στην εποχή μας;
    Τους υπέρ ή τους κατά της «νέας τάξης»;
    *
    Τότε, απέναντι στους Πέρσες της «νέας τάξης», δεν βρέθηκαν όλοι οι κάτοικοι του ελλαδικού - όπως θα λέγαμε σήμερα - χώρου. Εκτός από τους Αθηναίους, που έδωσαν τη μάχη της ανυπακοής, υπήρχαν, για παράδειγμα, και οι Θηβαίοι, που τάχθηκαν με τον Δαρείο.
    Σήμερα, όσοι ποζάρουν σαν γνήσιοι θεματοφύλακες του «νενικήκαμεν», τίνος στρατοπέδου «μαχητές» είναι; Ποιον ελλαδικό χώρο εκπροσωπούν; Των «Αθηναίων» ή των «Θηβαίων»;

    (Νίκος Μπογιόπουλος, «Ημεροδρόμος», 2/10/10)