#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/04/2011 13:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Είναι σκέτοι ΠΑΣΟΚοι - όλοι τους!




Οι απαρτίζοντες την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ είναι αυτοί που ψήφισαν το κόψιμο των μισθών.Ολοι τους!

Οι απαρτίζοντες την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ είναι αυτοί που ψήφισαν τηνπερικοπή των συντάξεων.Ολοι τους!

Οι απαρτίζοντες την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ είναι αυτοί που ψήφισαν το κόψιμο των δώρων. Ολοι τους!

Οι απαρτίζοντες την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ είναι αυτοί που ψήφισαν τομνημόνιο με τις «επικαιροποιήσεις» του. Ολοι τους!

Οι απαρτίζοντες την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ είναι αυτοί που με την ψήφο τους προσκάλεσαν στην Ελλάδα, αρωγό των βιομηχάνων, των εφοπλιστών, των τραπεζιτών, τοΔΝΤ και την ΕΚΤ.Ολοι τους!

Οι απαρτίζοντες την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ είναι αυτοί που ψήφισαν τοασφαλιστικό τερατούργημα, αυτοί που «εξασφάλισαν» στον εργαζόμενο δουλειά χωρίς σύνταξη ως τον τάφο. Ολοι τους!

Οι απαρτίζοντες την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ είναι αυτοί που σήκωσαν τo χεράκι τους και ψήφισαν τα μέτρα που εκτίναξαν την επίσημη ανεργία στο 15%, τα «λουκέτα»στα μαγαζιά στο 20% και την ύφεση στο μείον 6,6%. Ολοι τους!

Οι απαρτίζοντες την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ είναι αυτοί που ψήφισαν την κατάργηση των εργασιακών δικαιωμάτων, την «εκ περιτροπής» επιστροφή των εργασιακών σχέσεων στην εποχή των ειλώτων. Ολοι τους!

Οι απαρτίζοντες την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ είναι αυτοί που ψήφισαν υπέρ της καταστρατήγησης των συλλογικών συμβάσεων εργασίας. Ολοι τους!

Οι απαρτίζοντες την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ είναι αυτοί που ψήφισαν για να μπορούν οι εργοδότες να απολύουν εργαζόμενους όταν θέλουν, όσους θέλουν και όποτε θέλουν. Ολοι τους!

Οι απαρτίζοντες την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ είναι αυτοί που ψήφισαν υπέρ των αυξήσεων των φόρων τρεις φορές σε ένα χρόνο. Ολοι τους!

Οι απαρτίζοντες την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ είναι αυτοί που ψήφισαν υπέρ τηςκατάργησης και συγχώνευσης σχολείων και νοσοκομείων. Ολοι τους!

Οι απαρτίζοντες την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ είναι αυτοί που ψήφισαν τη ληστεία του λαού μέσω του «Καλλικράτη».Ολοι τους!

Οι απαρτίζοντες την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ - όλοι τους! - είναι εκείνο το εκλεκτό σώμα το οποίο στηρίζει και διακινεί το θράσος τού «όλοι μαζί τα φάγαμε».

Οι απαρτίζοντες την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ είναι αυτοί που - όλοι τους! - με το ένα χέρι ψηφίζουν για να φορτώνονται νέα δανειακά χρέη στο λαό και με το άλλο χέρι ψηφίζουν για να χαρίζονται 108 δισ. ευρώ στις τράπεζες.

Οι απαρτίζοντες την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ είναι αυτοί που - όλοι τους! - ψήφισαν αυξήσεις στα διόδια, αυξήσεις στο ρεύμα, αυξήσεις 40% στα εισιτήρια των συγκοινωνιών.

Οι απαρτίζοντες την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ είναι - όλοι τους! - του ιδίου κόμματος με τον Τσουκάτο και τον Μαντέλη της υπόθεσης «Ζήμενς», τους «πράσινους» Βατοπεδινούς, τους «σοσιαλιστές ναυάρχους» των υποβρυχίων που «γέρνουν», τους «Σόρος» της χρηματιστηριακής απάτης και τους «Πινδάρους» της Ολυμπιακής λαμογιάς.

Οι απαρτίζοντες την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ είναι αυτοί που - όλοι τους! - περιφέρονται ανά την επικράτεια σφετεριζόμενοι και διαπομπεύοντας την έννοια και τον όρο«σοσιαλιστής».

*

Οσο για τα «φρουτάκια»:

Οι απαρτίζοντες την κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ είναι αυτοί που έχουν ψηφίσει - όλοι τους! - τη μετατροπή της Ελλάδας σε «ηλεκτρονική μπαρμπουτιέρα», και το έχουν ψηφίσει όχι μια, αλλά τέσσερις (αριθμός: 4!) φορές:

Μια φορά όταν ψήφιζαν το μνημόνιο, που εξ' αρχής περιλάμβανε τη διάταξη για τη νομιμοποίηση των «κουλοχέρηδων» και άλλες τρεις φορές στηρίζοντας τις ισάριθμες «επικαιροποιήσεις» του μνημονίου, που επίσης περιλαμβάνουν τη ρύθμιση για τα «φρουτάκια».

*

Οσοι πάνε, επομένως, να βγάλουν την «ουρίτσα» τους απ' έξω, ατύχησαν.

Τζάμπα πασχίζουν να περιφέρουν το Πάσχα στις εκλογικές τους περιφέρειες την τσίκνα του ...«αντάρτη».

Τζάμπα προσπαθεί κι ο Παπανδρέου να ενθαρρύνει το παιχνίδι τού «άλλο η κυβέρνηση», «άλλο η κοινοβουλευτική ομάδα», «άλλο το κόμμα». Το έργο παίχτηκε ήδη την εποχή του πατέρα του. Και «κάηκε».
Νίκος ΜΠΟΓΙΟΠΟΥΛΟΣ  στον Ριζοσπάστη

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 22/04/2011 13:33:13

    Ενα μεγαλο Μπραβο στον Μπογιοπουλο που τα μαζεψε ολα σε ενα !!
    Καλη Ανασταση του ευχομαι.

    ΠΠ

    • Cal avatar
      Cal @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 22/04/2011 16:03:36

      Πράγματι, σχεδόν πάντα εξαιρετικός, θα έπρεπε να τον αξιοποιήσουν πιο πολύ στον Περισσό!

    • anonymous avatar
      anonymous @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 22/04/2011 19:39:44

      Το άρθρο είναι καλό αλλά ο Μπογιόπουλος γιορτάζει την άνοιξη και όχι την Ανάσταση. Συνεπώς καλή Άνοιξη. ;)

  2. Γιώργος Σακελλαρόπουλος. avatar
    Γιώργος Σακελλαρόπουλος. 22/04/2011 13:40:33

    Και οι απαρτίζοντες τον πολιτικό σχηματισμό που αυτοαποκαλείται
    Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό κίνημα λεηλατούσε την χώρα επί μία ει-
    κοσαετία περίπου,με μάζες κερδοσκόπων και τυχοδιωκτών που λυ-
    μαίνονταν το ελληνικό κοινοβούλιο,υπο την αιγίδα τής Ε.Ε.και τών
    Η.Π.Α.,με βουλευτές ανδρείκελα και κυβερνητικούς αχυρανθρώπους.

  3. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 22/04/2011 13:41:43

    Τώρα ήρθε η σειρά τους να καούν και οι ίδιοι. Το κάψιμο του Ιούδα πλησιάζει.

    • Νικος avatar
      Νικος @ ΙΩΝΑΣ 22/04/2011 14:17:20

      Δεν νομίζω. Στην χειρότερη των περιπτώσεων αν ρίξουμε την κυβέρνηση θα φύγουν με το λίαρ τζετ για το εξωτερικό και θα ζήσουν ζωή και κότα σε κανά Λονδίνο η Νέα Υόρκη. Όλα είναι ήδη παραγραμμένα, και δεν πρόκειται να επιστρέψουν ούτε Ευρώ.

      • SAVAS avatar
        SAVAS @ Νικος 22/04/2011 17:25:35

        Παραγεγραμμένα θα είναι όσο κυβερνάνε αυτοί και οι ομοίοι τους. Όταν, άμα, το εύχομαι, κυβερνήσει ποτέ ο λαός θα τύχουν την τιμωρία που τους αρμόζει. Καλή Ανάσταση σε όλους.

  4. Παναγος avatar
    Παναγος 22/04/2011 13:44:17

    Τζάμπα πασχίζουν να περιφέρουν το Πάσχα στις εκλογικές τους περιφέρειες την τσίκνα του …«αντάρτη».
    ==
    Για να δουμε .
    Δεν θαχουμε κανενα καψιμο με μολοτωφ κανενος απο αυτα τα αντρεικελα??

    Για να δουμε. Για να δουμε.. Εκτοε αν ερθουν με "διμοιριες ΜΑΤ"..
    Το συνηθιζουν αυτο οι "ανταρτες" της αλητοσυμμοριας πασοκ

  5. Tem avatar
    Tem 22/04/2011 13:44:39

    Ναι είναι όλοι πασόκοι βουτηγμένοι στη διαφθορά. Βρώμικοι για πάντα.

  6. Γιώργος Σακελλαρόπουλος. avatar
    Γιώργος Σακελλαρόπουλος. 22/04/2011 13:46:08

    Και οι απαρτίζοντες τον πολιτικό σχηματισμό που αυτοαποκαλείται
    Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα ελυμαίνοντο την χώρα επί μία ει-
    κοσαετία περίπου,με κρατικοδίαιτους κερδοσκόπους,βουλευτές αν-
    δρείκελα και κυβερνητικούς αχυρανθρώπους,υπο την αιγίδα τής Ε.Ε.
    και τών Η.Π.Α.

  7. Ιεροκλής avatar
    Ιεροκλής 22/04/2011 14:24:33

    Αριστεροί και δεξιοί έχουν τις διαφορές που έχει η νύχτα με τη μέρα. Έχουν όμως και οι μεν και οι δε ΑΓΆΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΊΔΑ (ο ΠΑΣΟΚος δεν έχει πατρίδα, μόνο τσέπη έχει). Αυτό που τους ενώνει είναι ΜΕΓΑΛΟ και μπορεί να βάλει τις διαφορές τους σε δεύτερο πλάνο.Επιτέλους να συνεννοηθούν να αποτινάξουν τους ΠΑΣΟΚους Μαοτσεπίστες...
    http://ierokliss.pblogs.gr/

  8. Rote Phane avatar
    Rote Phane 22/04/2011 14:39:15

    Οι απαρτιζοντες το ΛΑ"ΟΣ και η ΘΥΓΑΤΕΡΑ τι ειναι;
    και αυτοι σηκωσαν το κουλο τους.
    Ντρεπεσε να το πεις;

  9. Νίκος Δελατόλας avatar
    Νίκος Δελατόλας 22/04/2011 16:11:50

    Ξέχασε να προσθέσει ότι ΟΛΟΙ τους, ψήφισαν και το Λαθρονομοσχέδιο, που είναι η πυραμίδα όλων. Και που το ΚΚΕ δεν το ψήφισε, γιατί το βρήκε αρκετά...συντηρητικό!!! Υποκριτής ο σύντροφος...

  10. 23 Απριλίου avatar
    23 Απριλίου 22/04/2011 21:55:00

    Και όσοι τους ξαναψηφίσουν θα είναι μαλάκες στον αιώνα τον άπαντα. ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ!!!!

  11. anonym avatar
    anonym 22/04/2011 22:14:29

    Όλα τα σχόλια καλά μου ακούγονται...έχω όμως μία απορία. Αφού αυτός ό έρημος ο λαός μας έφαγε τους Πασόκους με τις μεγάλες τσέπες τόσα χρόνια στην μάπα γιατί δεν εκτίμησε το νοικοκύρεμα που έγινε τα τελευταία πεντέμισυ χρόνια?... Αλήθεια πιστεύεται ότι εκτός από εσάς (που τα λέτε μια χαρά...μεταξύ σας όμως μόνο) υπάρχουν και άλλοι που πιστεύουν ότι αν αλλάξουν τα πράγματα θα κυβερνάει ο λαός?

  12. Y. avatar
    Y. 23/04/2011 01:52:29

    Αυτόν τον Μπογιόπουλο πολύ τον πάω. Βγαίνει ελάχιστα στα κανάλια, αλλά όταν τον πετυχαίνω, δε χωρταίνω να τον ακούω
    Οι συνάδελφοι δημοσιογράφοι, πε΄στε του να βγαίνει συχνότερα. Είναι διαμάντι!!!

  13. Y. avatar
    Y. 23/04/2011 01:57:03

    ..τέτοιους χρειάζεται η Ελλάδα (να το ακούν αυτό και πολλοί δημοσιογράφοι της από δω μεριάς)

  14. anonymos avatar
    anonymos 23/04/2011 05:18:42

    Ολοι οι Ελληνες πλεον πιστεύουν οτι βρισκόμαστε σε νεο Βρωμικο 89!
    ΝΔ και ΚΚΕ ιδρυουν και πάλι την παραφύση συμμαχια!!

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ anonymos 23/04/2011 13:51:47

      Έχεις δίκιο.
      Βρώμικο ήταν το 89.
      Αφου δεν καθάρισε τη χώρα απο τους βρωμιάρηδες!
      Αλλά τουλάχιστον, καθυστέρησε τον Αντρέα και δεν πρόλαβε να κάνει το πραξικόπιμα που σχεδίαζε. Κάτι είναι κι αυτό!

  15. anonymos avatar
    anonymos 23/04/2011 05:19:58

    Ναι φίλε αλλά δεν υπάρχουν κουμπάροι στο ΠΑΣΟΚ

  16. anonymos avatar
    anonymos 23/04/2011 05:24:26

    Φίλε Νίκο,σε ευχαριστώ γιατί μου θυμισες το Μεγάλο Εθναρχη Κ. Καραμανλή που εφυγε με τζετ ως Τριανταφιλλιδης!!
    στο ΠΑΣΟΚ δεν υπάχουν Καραμανληδες, αλλά Ελληνες που δεν λυποτακτούν!!
    Καλά ανασταση!!

    • Anon avatar
      Anon @ anonymos 23/04/2011 20:17:22

      ...στο ΠΑΣΟΚ δεν υπάχουν Καραμανληδες, αλλά Ελληνες που δεν λυποτακτούν!!...

      Έλληνες; Όχι και έλληνες ρε Άκη απλά Ελληνόφωνοι είναι. Και συχνά με γερμανίδες συζύγους

  17. anonymos avatar
    anonymos 23/04/2011 05:26:10

    Ρε φίλε γιατί χρησιμοποιείς γλάσσα του υπόκοσμου?

  18. anonymos avatar
    anonymos 23/04/2011 05:36:47

    Ετσι ειχε πεί το 1989 κα ο περίφημος δημοσιογράφος <> οτι οσοι θα ξαναψηφιζαν ΠΑΣΟΚ θα ηταν ψηχασθενείς.. αλλά τρια χρόνια αργότερα το 1993 ___3,500.000.00 Ελληνες Ψηφιασαν ΠΑΣΟΚ