#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/05/2010 13:13
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Είναι αλήθεια !!!



Δεν μου φτάνουν όλα πρέπει να ξυπνάω κάθε πρωί τον Φαήλο και να του λέω «είναι αλήθεια, η Ντόρα διαγράφηκε».

Μετά παίρνω τον Γιώργο τον γιατρό στην Καρδίτσα και του λέω τα ίδια

Στο τέλος θα βάλω σχετική υπηρεσία αφύπνισης στο antinews

Πως αποκαλούν στην Βουλή την τριάδα των επιστήθιων βουλευτών της Ντόρας; «Τρόικα της συμφοράς»

Maximus the Merciful, Σαμαράς ο Ανεκτικός. Χαχαχαχα.

Μου κάνει εντύπωση, πάντως, που οι δημοσκοπήσεις λένε ότι ο κόσμος στηρίζει τα μέτρα Παπανδρέου.

Αν είναι έτσι, Γιώργος, χάνεις μια φοβερή ευκαιρία, που δεν κάνεις δημοψήφισμα για τα μέτρα

Υπουργός, άκουσα, μπήκε στη Βουλή μεταμφιεσμένος. Σε τι; Σε χορεύτρια μπαλέτου με λευκό κολάν;

Να ξέρετε πάντως ότι οι βουλευτές δεν πήγαν κοντά στο λαό διότι ο τελευταίος φώναζε “έξω οι κλέφτες” και αν έβγαιναν μπορεί να δημιουργούνταν ατυχείς συνειρμοί

Την Κανέλλη την βρίσκω περισσότερο νευρική απ’ ότι συνήθως. Ή έκοψε το τσιγάρο ή είναι αλλεργική στον Adonis

Πάντως η γυναίκα δεν παίζεται. Μόλις πήγε να της κολλήσει ο Γεωργιάδης, του είπε ότι αυτή δεν είναι Ψινάκης και μετά τον αποκάλεσε 17 φορές φασίστα

Πως είναι «συνείδηση» στα γερμανικά; «Siemens»

Φτου να πάρει, πρόλαβε και έστειλε τελικά επιστολή η Έλσα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. nancy avatar
    nancy 07/05/2010 13:46:22

    Τί είναι αυτά που μας ψεκάζουνε εδώ και δυό-τρείς μέρες βρε παιδιά? Chemtrails λέγονται? ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?

    • popolaros avatar
      popolaros @ nancy 07/05/2010 14:10:44

      Όντως γίνεται χαμός στον ουρανό.
      Θα μας ξεκάνουν πριν τα μέτρα..

    • Αρράκις الراقص avatar
      Αρράκις الراقص @ nancy 07/05/2010 14:35:27

      Κόψτε το Λιακόπουλο...και οι δύο...βλάπτει σοβαρά την ψυχική υγεία

      • nancy avatar
        nancy @ Αρράκις الراقص 07/05/2010 15:16:41

        ο Λιακόπουλος είναι ερώτηση φίλε, όχι απάντηση. Η ερώτηση υφίσταται.

    • Αρράκις الراقص avatar
      Αρράκις الراقص @ nancy 07/05/2010 16:16:52

      Δεν υπάρχουν chemtrails, παραμύθια & ηλιθιότητες είναι γιά να φοβίζουν τον κόσμο. "Chemtrails" είναι οι ουρές που αφήνουν πίσω τους τα αεροπλάνα και εμφανίζονται επειδή πετάνε σε μεγάλο υψόμετρο που επικρατούν πολύ χαμηλές θερμοκρασίες και τα καυσαέριά τους μετατρέπονται σε παγωμένους κρυστάλλους (και σχηματίζουν τις ουρές
      από σύννεφα). Μου θυμίζει το μύθο του αντικαβλ...κού που ρίχνουν στο τσάΐ στο Στρατό

      • otiprepei avatar
        otiprepei @ Αρράκις الراقص 07/05/2010 16:46:08

        μα στο τσάι ρίχνανε αντικαβλ..στο στρατό.

      • CRAZY DOCTOR avatar
        CRAZY DOCTOR @ Αρράκις الراقص 07/05/2010 18:10:59

        ημουν γιατρος στο στρατό και το εριχνα εγω ο ιδιος

      • nancy avatar
        nancy @ Αρράκις الراقص 07/05/2010 18:27:43

        O Λιακο είχε κάνει σε εκπομπή του πλήρη ανάλυση του τί περιέχουν οι ουρές αυτές, γιατι είναι καθ.φυσικής στο Πανεπιστήμιο. Καλό είναι να είμαστε και υποψιασμένοι.

      • Digon avatar
        Digon @ Αρράκις الراقص 07/05/2010 20:07:57

        Δυό γέροντες απόστρατοι αξιωματικοί, συζητούν στο καφενείο. Θυμάσαι στρατηγέ τότε που είμαστε στη Σχολή και μας έρριχναν αντικαβλωτικό στο τσάι;
        - Βεβαίως πως δε θυμάμαι..
        - Ε, εμένα τώρα μ'έπιασε.

  2. μας δουλεύουν avatar
    μας δουλεύουν 07/05/2010 13:49:58

    Η κυρία Θεοδώρα Μητσοτάκη (γνωστή με το πιό πιασάρικο νίκ Ντόρα Μπακογιάννη) εκλέχτηκε με τη σημαία της Ν.Δ., άρα με ψήφους νεοδημοκρατών.
    Τώρα που η κυρία αυτή βρέθηκε εκτός Νέας Δημοκρατίας οφείλει να παραδώσει ΑΜΕΣΩΣ τη βουλευτική έδρα της, αλλιώς εξομοιώνεται με το γύφτουλα τον Τατούλη και ένα σωρό άλλα ξεπεσμένα ρετάλια της πολιτικής.
    Η ξεροκεφαλιά της της κατέστρεψε την πολιτική της καριέρα.
    Ας προσπαθήσει τουλάχιστον να διασώσει την όποια υστεροφημία της.

    • Στέλιος Χ. avatar
      Στέλιος Χ. @ μας δουλεύουν 07/05/2010 14:39:34

      Μα μας δουλεύετε; Τι υπαινίσσεστε; ;)

      Η Ντορούλα έχει την αποστασία, στο DNA της, άλλωστε θέλω να την βλέπω στην βουλή, να υποστηρίζει τον γιο εκείνου που ο πατέρας του, αποκαλούσε τον μπαμπάκα της αποστάτη και εφιάλτη;

      Η Ντορούλα θα μας απασχολήσει λίγο ακόμα, θα κάνει το δικό της κόμμα, θα κάνουν θεαματική έξοδο από την Νέα Δημοκρατία, όλες οι ορντινάτσες-υποτακτικοί της και κάπου εκεί θα τελειώσει η ιστορία.

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ Στέλιος Χ. 07/05/2010 21:53:11

        ναι, αλλά ρωτάς αυτούς που την ψηφίσανε αν θέλουν να στηρίζεται το ΠΑΣΟΚ ή ο ΛΑΟΣ με τη δική τους φωνή ?

        (και που ψηφίσανε και όλους αυτούς που υπονοείς) - οι άνθρωποι αυτοί ψηφίσανε υποψηφίους της ΝΔ πάνω απ' όλα

  3. BlueSky avatar
    BlueSky 07/05/2010 13:56:48

    Σήμερα η ΝΔ ΑΝΑΠΝΈΕΙ σε καθαρό αέρα, ούστ συνεργάτες του γιωργάκη....

  4. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 07/05/2010 14:26:56

    Συμφωνώ με την διαγραφή, την αποβολή από το κόμμα και με τον αποφασιστικό τρόπο που έγινε. Θεωρώ ότι θα έχει θετική απήχηση στην κοινωνία για πολλούς λόγους. Αυτό όμως που πρέπει να αποφευχθεί είναι μετά τη διαγραφή να αρχίσουν να εμφανίζονται τάσεις εκκαθάρισης σε όλα τα επίπεδα. Θα δώσουμε λαβή στα ΜΜΕ να μας κατηγορήσουν για εσωστρέφεια και ότι, ενώ ο κόσμος χάνεται, επιδιδόμαστε σε ξεκαθάρισμα λογαριασμών, στο οποίο θα έχουν και δίκιο. Θα χαθεί δε το νόημα και ο σκοπός της διαγραφής, η οποία για μένα σημαίνει καθαίρεση της μεταπολιτευτκής ελίτ.

  5. nina avatar
    nina 07/05/2010 14:29:50

    ε άμα έφυγε η Ντόρα υπάρχει ελπίδα. επιτέλους γέλασε και το χειλάκι μας λίγο.
    μήπως μπορείς να το λές και σε μένα καθε πρωί? ευχαριστώ

  6. panos33 avatar
    panos33 07/05/2010 14:32:01

    ειναι αληθεια!!!και επισημα πλεον εχουμε ΔΙΚΤΑΚΤΟΡΙΑ!!!!!!ερχονται τρομερα μετρα και με την τροπολογια,δεν χρειαζονται ψηφο πλεον απο το κοινοβουλιο!!!!!
    http://kafeneio-gr.blogspot.com/2010/05/blog-post_44.html

  7. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 07/05/2010 14:39:07

    Γιατί σήμερα η ζωή φαίνεται πιό αισιόδοξη;
    Γιατί όλα δείχνουν, ότι θα πάνε καλύτερα;
    Γιατί οι πολιτικοί μου μοιάζουν, να έχουν αίσθηση ευθύνης;

  8. georyia avatar
    georyia 07/05/2010 14:41:09

    Δεν ψηφισε η Ντορα το νομοσχεδιο και σε χρονο dt τη διεγραψε, οπως και ο Παπανδρεου τους αλλους τρεις. Το ιδδιο ευκολα γιατι δε διαγραφουν ολους τους υποπτους για σκανδαλα;ελεος

  9. Spm avatar
    Spm 07/05/2010 14:58:27

    Εγω πάντως, ξέρω κι αλλους που παίρνεις καθε πρωϊ, μεσημέρι, απόγευμα και βράδυ για ενημέρωση!!!
    χαχαχαχα!!!

  10. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 07/05/2010 15:22:04

    Φαήλο και γιατρέ Γιώργο Καρδιτσιώτη (ηρωικέ αγωνιστή και πραγματικέ φίλε, πάντα σε σκέπτομαι), θα ξυπνούμε τον Αρχηγό κάθε πρωί να του ψιθυρίζομε οτι έφυγε η υπονομεύτρια, η διασπάστρια, αυτή που δεν χώνεψε ποτέ την ήττα της. Όλοι εμείς ξέρομε το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ αποτέλεσμα της 29ης Νοεμβρίου 2009: Αντώνης Σαμαράς 56%, Ν.Μπακογιάννη 34%. Αυτή είναι η αλήθεια. Η νέα Νέα Δημοκρατία κοιτά μπροστά.

  11. GreenHorses avatar
    GreenHorses 07/05/2010 15:27:32

    Ράους Ντοριτεν

  12. Dr.Kazos avatar
    Dr.Kazos 07/05/2010 15:37:13

    Μια κουβέντα έχω να πω:
    http://www.kourdistoportocali.com/default.aspx?pageid=167

  13. O Chazos tou choriou avatar
    O Chazos tou choriou 07/05/2010 16:24:22

    ΑΛΗΘΩΣ ΑΝΕΣΤΗ !!!

  14. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 07/05/2010 18:12:06

    τι μισος για την κορη αυτουνου που τιμήσαν με 47 και 40%

  15. nick name@ta lefta iparhoun.gr avatar
    nick name@ta lefta iparhoun.gr 07/05/2010 20:58:19

    ξέρει κανείς ποιά ήταν τα 10 παληκάρια που έλαβαν μέρος στην περίφημη σύσκεψη πρόπαραμονή της ..διαγραφής;;

  16. ΣΒΕΤΛΑΝΑ avatar
    ΣΒΕΤΛΑΝΑ 07/05/2010 22:42:01

    Η κα Έλσα ήταν "ασθενής" για να πάει στη ψήφιση του νομοσχεδίου εχθές. Το βράδυ όμως παραβρέθηκε στα γενέθλια της φιλενάδας-κολητής στο σπίτι της δεύτερης στο Κολωνάκι... Τι ψηφίζαμε τόσα χρόνια... Ανδρίκελα, ψεύτες, ΚΟΤΕΣ... ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ...
    Και από την άλλη η Ντόρα λέει δεξιά και αριστέρα στους φίλους της (δημοσιογραφίσκους και λοιπά παπαγαλάκια και παρατρεχάμενους) ότι έχει το 40% των ψηφοφόρων της Ν.Δ. Μα τι παίρνει? Μάλλον ληγμένα και με τις χούφτες...

  17. απαπαπα avatar
    απαπαπα 07/05/2010 23:03:41

    Πόσο καιρό έχετε να δείτε αληθινά καθαρό ουρανό στην Αθήνα;
    Ακόμα και αυτό να το πάρουν; Την χαρά να ξυπνάς το πρωί και να βλέπεις ενα λαμπρό γαλάζιο πάνω από το κεφάλι σου να χαμογελάς και να ελπίζεις κάτι ν΄ αλλάξει σήμερα! Κι αν δεν αλλάξει να χαίρεσαι που έχεις μια ομορφιά να σου συντροφεύει την μέρα!
    Είμαι σε κτήριο με θέα κοντά στον Υμμητό!
    Οχι δεν ειναι οι πορδές των αεροπλάνων αυτό που συνέβη σήμερα και χθες και τους τελευταίους μήνες.
    Ειναι συστηματίκες υπερπτησεις που καλύπτουν αδιάκοαπα από τις 6 το πρωί τουλαχιστον το αττικό ουρανό με ιδαίτερη ένταση το μεσημέρι.
    Μη το βάζετε σε επίπεδο Λιακόπουλου ως καταφρόνια. Εξ αλλου "από παιδί κι από τρελλο μαθαίνεις την αληθεια".
    Πρεπει να ενδιαφερθούμε, να πιέσουμε και να μάθουμε!
    Πλεον δεν υπάρχει καν κάλυψη και προσπάθεια να μη το καταλαβαίνουμε!
    Παρακολουθείστε το και παρατηρείστε το!
    Ουτε ένα "σύννεφο" δεν ήταν σύννεφο σήμερα, πάνω από την Αθήνα!
    Πορδές ήταν! Και δυστυχώς αγνοούμε τίνος ...Εδρα τις εξαπολύει!
    με την ιατρική ορολογια του όρου!

    • nancy avatar
      nancy @ απαπαπα 08/05/2010 13:40:05

      Η έδρα του μεγάλου τραγουδιστή.

  18. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 08/05/2010 00:24:43

    Τα χει χαμένα η Ντόρα. Το πρεςς τζι αρ δημοσιεύει εμετική επιστολή της Αλεξίας!!! για να πείσει το κόσμο πόσο άγια είναι η μαμά και πόσο κακός ο Σαμαράς! Μπρρ....

  19. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 08/05/2010 00:32:37

    http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=25544&catid=9
    Το 50% των ψηφοφορων της ΝΔ δε συμφωνει με τη διαγραφη της Ντορας.
    Απο ολα τα στοιχεια της δημοσκοπησης προκυπτει η μεγαλυτερη αντοχη του ΠΑΣΟΚ στην κριση.
    Δεν ειναι κακο να εισαι οπαδος ενος μικρου κομματος αρκει να το ξερεις.