17/05/2009 14:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Είναι αδιανόητα αυτά που συμβαίνουν στην τηλεόραση

Είναι αδιανόητα αυτά που συμβαίνουν στην εκπομπή της «Μπουμπούκας» του ΛΑΟΣ. Δείτε σε βίντεο που μας έστειλαν πως ξευτελίζει μια 19χρονη Αλβανίδα η οποία προκειμένου να εισπράξει μερικά χιλιάρικα «ομολογεί» ότι πήγε με τον γκόμενο της φίλης της, κάνει διακοπές με πλούσιους που δεν της αρέσουν, αλλά περνάει καλά μαζί τους, δοκίμασε ναρκωτικά, θα έπαιζε σε πορνό για 50.000 και «παρακολούθησε» μια παρτούζα με περισσότερα από δέκα άτομα, αλλά επειδή τα μπέρδεψε στο ...μέτρημα έχασε στο τέλος. Κι από πάνω αισθάνεται και κατατρεγμένη επειδή «οι Έλληνες είναι ρατσιστές». Προφανώς εκείνοι  που δεν γνώρισε.

Καλά το ξέρουμε ότι δεν υπάρχει κυβέρνηση και ραδιοτηλεοπτικό συμβούλιο στη χώρα αυτή. Εισαγγελέας δεν υπάρχει; Κανείς άλλος δεν αντιλαμβάνεται ότι δημιουργούν έτσι πρότυπα για μιμητισμό;

κλικ εδώ για να δείτε το βίντεο

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/05/2009 15:18:00

    Θα διαφωνήσω κάθετα με το πνεύμα της ανάρτησης. Συγγνώμη δηλαδή, αλλά φταίει το κανάλι ή η παρουσιάστρια ή το ΕΡΣ επειδή η κοινωνία μας έχει γεμίσει σούργελα τα οποία ονειρεύονται να γίνουν μοντέλα και παρουσιάστριες και δεν ξέρω γω τι άλλο αλλά στην πράξη καταλήγουν απλά βίζιτες στην καλύτερη περίπτωση; Δεν φταίει ο γονιός; Το σχολείο; Τα γονίδια; Φταίει η εκπομπή; Εδώ και 2 δεκαετίες τα ΜΜΕ προβάλλουν αυτά τα πρότυπα με προεξάρχουσα την "εθνική" μπίμπο ηρωίδα Ρούλα Κορομηλά. Δεν γνωρίζαμε ότι αυτό θα ήταν και το αποτέλεσμα; Καταντήσαμε να έχουμε μπίμπο στο κοινοβούλιο. Δεν πήραμε χαμπάρι τίποτα; Το ΕΡΣ φταίει; Η εκπομπή φταίει που αναδεικνύει την ύπαρξη σκουπιδιών ανάμεσά μας; Θα πρέπει δηλαδή να σπρώχνουμε τα σκουπίδια κάτω απ`το χαλί για να μη τα βλέπουμε; Οχι διαφωνώ. Η εν λόγω εκπομπή κάνει καλό διότι σε ένα βαθμό εκθέτει τα σούργελα και τα καθιστά μοντέλα αποφυγής σε όποια νοήμονα αγόρια και κορίτσια τα παρακολουθούν να ξεφτιλίζονται λάιβ.
    Όσο για την εν λόγω Αλβανίδα, διορθώνω. Πήγε με τον άνδρα της ξαδέλφης της, πηγαίνει με μεγαλύτερους που την πληρώνουν, πήγε με μαντρά με σκοπό να της δωρίσει αμάξι, έκανε ναρκωτικά πάνω από 6 μήνες, πήγε με γυναίκα! κλπ κλπ και όλα αυτά όταν .... ήταν μικρή!! (τώρα είναι 19 χρονώ) Πότε δηλαδή; Στα 11 της; Ευτυχώς που στο τέλος μπέρδεψε τον αριθμό της νουμεράδας στην οποία συμμετείχε και έχασε τα χρήματα διότι το να τα κερδίζε θα ήταν αμαρτία και ΥΒΡΙΣ μέσα στο γενικότερο πλάνο των πραγμάτων στο σύμπαν.
    Θα δικαιωνόταν σε κάποιο μεταφυσικό επίπεδο η παρτουζιά και αυτό είναι λάθος ηθικά.
    Πάντως για εμένα είναι από τις καλύτερες εκπομπές διότι χρησιμεύει για μάθημα ζωής...
    Ναι συνέλληνες, έχουμε και μεις τα white trash μας.

  2. Hase avatar
    Hase 17/05/2009 15:22:18

    Μαλλον ολα αυτα θα τακανε και η μπουμπουκα, αν δεν ειχε τον μπουμπουκο με την βουλευτικη αποζημιωση.

    Ο μπουμπουκος τι λεει ομως για ολα αυτα;; Ρε μηπως φταινε οι σκοπιανοι;; Μηπως ειναι κομμουνιστικος δακτυλος; ( δεν θα τον προτιμουσε η μπουμπουκα, αλλα σε ωρα αναγκης ολα ειναι δυνατα.

    Ντροπη μεγαλη για τον μπουμπουκο.

  3. Hase avatar
    Hase 17/05/2009 15:23:23

    (αλλα αυτος δεν κοκκινιζει, το κοκκινισμα θεωρειται κομμουνιστικο προνομιο).

  4. Hase avatar
    Hase 17/05/2009 15:27:01

    @1 Strange Attractor
    Πηγε η γυναικα, η πηγε να κονομησει τα φραγκα που τις εδωσε το καναλι;. Ολοι οι φτωχοι την ιδια δουλεια κανουν. Νομιζεις πως ειναι τοσο ευκολο να αυτοεξευτελιζεται καποιος; Απο αναγκη οι περισσοτεροι βγαινουν στα καναλια, για το πεντακοσαρικο.

  5. Lavazza avatar
    Lavazza 17/05/2009 15:27:53

    Συμφωνώ με τον Strange.

    Το ΛΑΟΣ που κολλάει στην εκπομπή;

    Δηλαδή οι πορνοταινίες της Ματσούκα, της Μπάρμπα και της Φόνσου καθώς και τα ξεβρακώματα της Γκερέκου είναι "τσόντες του ΠΑΣΟΚ";;;

    Γιατί είστε εγκάθετοι;

    Οι ερωτήσεις που επιβάλλει το κανάλι να κάνει η παρουσιάστρια στον "παίχτη" τί σχέση έχει με το ΛΑΟΣ που το έχετε με μεγάλα πράγματα;

    Δηλαδή τα "βογγητά" της Γκερέκου και της "ξέσκισέ με μάτια μου" της Φόνσου είναι οι επίσημες θέσεις του ΠΑΣΟΚ;;;

  6. Lavazza avatar
    Lavazza 17/05/2009 15:28:42

    πραγματα=γραμματα

  7. Lavazza avatar
    Lavazza 17/05/2009 15:32:31

    Υ.Γ:

    Πώς να ΄πει Εισαγγελέας στις εκπομπές βρε παιδιά;

    Εσείς οι "βαθειά δημοκράτες" δεν κόπτεσθαι για την ελευθερία του λόγου και την ελευθερία του τύπου;;;

    Τί έγινε Hase;

    Έχει πλάκα να έγινες "Φασίστας"...

    Ή μήπως να επεμβαίνει ο Εισαγγελέας εκεί που νομίζεις εσύ...

    Διαλέξτε, ή να επεμβαίνει ή να μην επεμβαίνει.

  8. Lavazza avatar
    Lavazza 17/05/2009 15:36:18

    @Hase 5

    πες μας τώρα να λυπηθούμε και την καημένη την Αλβανίδα που αντί να πάει στε κανα Hotel που ζητάνε αβέρτα καμαριέρες πάει και πηδιέται με μαντράδες...

    Κλωτσιά και στην Αλβανία κι ας πηδιέται εκεί με όποιον θέλει...

  9. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/05/2009 15:42:23

    @9 Λαβάτσα.
    Η εν λόγω λάγνα Αλβανίς ζει εδώ από 3 ετών, άρα δεν είναι θέμα εθνικότητας ή υπηκοότητας η πουτανιά. Εκτός και αν νομίζεις ότι είναι θέμα γονιδίων.
    Αλλά ειλικρινά πιστεύεις ότι οι "δικές μας" είναι ηθικότερες; Δεν σε κόβω για αφελή.

  10. W.be avatar
    W.be 17/05/2009 15:42:42

    ΜΗΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΤΕ. ΣΤΗΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ, ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΕΥΡΩ & ΔΙΑΣΗΜΟΤΗΤΑ 30'. ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΦΤΙΛΙΖΟΝΤΟΥΣΑΝ ΕΤΣΙ. ΣΤΗΜΕΝΕΣ ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΜΕΝΕΣ & ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΚΟΚΚΙΝΟ ΣΤΗΝ AGB.

  11. olympiada (male) avatar
    olympiada (male) 17/05/2009 15:45:41

    "ΑΘΛΙΟ ΚΡΟΥΣΜΑ ΡΑΤΣΙΣΜΟΥ" Χαρακτήρισε η ΥΠΕΞ την παρτούζα των 10 ατόμων στην οποία συμμετείχε η νεαρά. Για μένα κανείς;;; συμπλήρωσε.

  12. Lavazza avatar
    Lavazza 17/05/2009 16:00:23

    @Strange 10

    είναι το περιβάλλον που μεγαλώνουν μέσα στις οικογένοιές τους τέτοιο...

    Γεννήθηκα και μεγάλωσα στη Γερμανία, σπούδασα στην Ελβετία, έζησα σε Ισπανία και Ιταλία μέχρι πριν 5 χρόνια που ήρθα στην Ελλάδα και ξεκίνησα με τους Καφέδες.

    Μιά ζωή ήμουν αλλοδαπός εκεί που ζούσα.

    ΔΕΝ είμαι ρατσιστής!

    Θα σου φέρω ένα παράδειγμα:

    350.000 Έλληνες στη Γερμανία. Φυλακισμένοι οι 117.
    17.000 Αλβανοί στη Γερμανία. Φυλακισμένοι οι 2.158!!!

    Στις άλλες ευρωπαϊκές χώρες το ίδιο.

    Η συγκεκριμένη Αλβανίδα τί να το κάνεις άμα είναι από 3 χρονών εδώ όταν οι γονείς μέρα-νύχτα μες στο σπίτι την μπιρμπιρίζουν για το πόσο κακοί είναι οι Έλληνες;

    Όντως η πουτανιά δεν έχει πατρίδα υπό κάποια έννοια αλλά δεν μπορεί να μη σημειωθεί οτι πολλές συμπατριώτισες της Αλβανίδας καθώς και άλλες από το ανατολικό μπλογκ, ενώ υπάρχουν τόσες δουλειές του ποδαριού (καθαρίστριες, καμαριέρες, λάντζα κτλ.) το ρίχνουν στην "κυριλέ πορνεία"...

  13. Hase avatar
    Hase 17/05/2009 16:04:32

    Lavazza
    Εσυ για τι στεναχωρεθηκες; Για την μπουμπουκα; η για την Αλβανιδα;
    Αν στεναχωρεθηκες για την μπουμπουκα τοτε μαλλον υποστηριζεις την μπουμπουκα ετσι, οποτε μαλλον φασιστας εισαι εσυ, για τον απλο λογο οτι επικροτεις να γινονται τετοιου ειδους σιχαμερες εκπομπες. Και θα επικροτεις και την συντροφο του Καρβελα την κυρια Πανια.
    Αν ομως στεναχωρεθηκες για την Αλβανιδα τοτε γιατι με λες φασιστα;; (με αυτη την μαλακια χαμογελασε το πληκτρολογιο, η οθονη, ακομα και το ποτηρι που πινω την μπυρα μου).

    Φασιστακο!

  14. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/05/2009 16:10:31

    Λαβάτσα ελήφθη. Στην εν λόγω εκπομπή μάλιστα, η μαμά πάτησε το κουμπί μόλις τέθηκε θέμα να εκτεθεί διότι αυτή καθοδηγούσε από μικρή την κόρη της να εκμεταλλεύεται τους άνδρες οικονομικά.

    Πάντως έχω σε μεγάλη εκτίμηση τις πόρνες (δηλωμένες, επαγγελματίες κλπ) διότι προσφέρουν αληθινό έργο. Αυτό που σιχαίνομαι είναι η συγκαλυμένη πορνεία. Η αδήλωτη. Τις πουτάνες που δεν το λένε αλλά κρύβονται πίσω από άλλες ιδιότητες ξεγελώντας τον εαυτό τους (μοντέλα, τραγουδίστριες, χορεύτριες, μπαργούμεν, πόρτα!!, δημόσιες σχέσεις σε ...μπαρ!!! κλπ κλπ).

  15. Hase avatar
    Hase 17/05/2009 16:15:17

    Lavazza

    Mich interessiert nicht wie lange du in Germany warst.
    Die statistiken, die du da anschreibst sint aber total falsch. Die Griechen die in Deutscland waren, die waren normal dahingegangen , mit Aufernthalserlaubnis, ausgewaelt, und sie waren niemals den Bedingungen auwgesetzt, denen hauete alle illegale auslaender ausgesetzt sind.
    Erzaehl nicht einen von Pferd. Wenn du nicht verstehst,ich erklaere dies auf deutsch.

  16. Hase avatar
    Hase 17/05/2009 16:17:06

    mit anderen Worte, einfacher, klar?

  17. Αurora avatar
    Αurora 17/05/2009 16:19:03

    16, Σωστα τα λες Στρειντζ
    Το κακο ειναι οπως κι εγω διαπιστωσα οτι πισω απο αυτες τις αδεσποτες στεκεται η ιδια η μανα, που επειδη δεν τα καταφερε η ιδια καποτε, τωρα για την κοινη κονομα εκδιδει την κορη της.
    Θλιβερο να ακους απο στομα 55αρας μανας να σου λεει οτι κατεβηκε μια τσαρκα στην αμμουδια μπας και τρακαρει κανεναν φραγκατο.
    Αλλα για δυστυχια της συναντησε μονο μερικα συνταξιοβια ραμολιμεντα να ψαρευουν στα ρηχα με πετονια.

  18. ataktos avatar
    ataktos 17/05/2009 16:40:31

    Η μάνα μου έλεγε όταν ήμουν μικρός “για να υπάρχει που...πρέπει να υπάρχει πουτάνας “ έτσι και εδώ φαίνεται ....

  19. Hase avatar
    Hase 17/05/2009 16:42:38

    @Αurora Says
    Για τις αλβανιδες μιλαμε; Η μηπως για τις πουτανες; Για τις εκπομπες της τηλεορασης και για την μπουμπουκα μιλαμε. Γιατι μαλλον εχετε ξεφυγη απο το θεμα. Πουτανες παντα υπηρχαν και θα υπαρχουν, αλλα το νταβατζηλικι διαφερει αναλογα με τον νταβατζη, ετσι δεν ειναι;;.

  20. donaE avatar
    donaE 17/05/2009 17:04:06

    Γιατι δινετε υποσταση σε αυτες τις περιπτωσεις?Η χαμηλη τηλεθεαση ειναι ο φοβος και ο τρομος των καναλιων.Κλειστε τα για αρχη.

  21. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 17/05/2009 17:49:36

    Κύριοι, η περίπτωση της μπουμπούκας και του μπουμπούκου είναι ένα παράδειγμα ότι στις πολιτικές μας αναλύσεις δεν πρέπει να εφαρμόζουμε τη συλλογική (οικογενειακή, καταγωγική, φυλετική κλπ) ευθύνη. Από έγκυρες και διασταυρωμένες πληροφορίες που συνέλεξα, η εν λόγω παρουσιάστρια ψηφίζει ΣΥΡΙΖΑ, αν και συμπαθεί την ''πατριωτική του πτέρυγα'' (ΔΗΚΚΙ, Γλέζος, Λαφαζάνης κλπ).

  22. ergatis avatar
    ergatis 17/05/2009 18:07:52

    Lavazza, τα βογγητά και τα "ξεσκισέ με" σίγουρα δεν είναι θέσεις κανενός πολιτικού κόμματος, Τα κόμματα όμως παίρνουν παίρνουν για στελέχη κάτι απίστευτους γελοίους καραγκιόζηδες που στη συνέχεια με την πλύση εγκεφάλου της TV καταφέρνουν να τους ψηφίζουμε..

    Η εκπομπή είναι γενικά άθλια, όχι μόνο το συγκεκριμένο θέμα. Το ΕΣΡ και τα "προσωπικά δεδομένα" υπάρχουν μόνο για να κηνηγούν δημοσιογράφους όταν κάνουν ρεζίλι κάποιο μεγαλόσχημο.

    Ο αντίστοιχος του Ζαχόπουλου σεο Ισραήλ δικάζεται ενώ εδώ την πλήρωσε το θύμα... Και μάλιστα κανένα πολιτικό κόμμα δεν συμαραστάθηκε και δεν καταδίκασε των "δικαστών" - εγκάθετων της εξουσίας.

  23. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 17/05/2009 18:16:20

    ενημερωτικα:
    ξερουν απο πριν τις ερωτησεις τοτο η παικτρια οσο και ολη η οικογενεια. εχουν το χρονο να τις συζητησουν και να αποφασισουν οχι μονο αν θα απαντησουν, αλλά αν θα συμμετασχουν.
    Οποτε με τις ερωτησεις δεν ξαφνιαζονται. τις αναμενουν και, υποτιθεται, εχουν προετοιμαστει γιαυτες.
    αρα ουδεν αλλοθι

  24. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 17/05/2009 18:20:21

    @Lavazza,
    σε λιγο περιμενω να μπλεξεις μπεζετακου με Γκερέκου.
    λιγο απο καρακλιουμη? ή ειναι ασχημη και δεν διεγειρει την φαντασια σου.
    -θα ελεγες κατι και για την ελένη σωτηριου του ΣΥΡΙΖΑ αλλα αυτη κι αν σου πεφτει ασχημη !
    ειναι και μαοικη, αρα αντιερωτικη

  25. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 17/05/2009 18:49:16

    Για να σκουζετε ετσι για την επομπη,πα να πει οτι τη βλεπετε.
    Μου θυμιζετε τη μακαριτισσα τη γιαγια μου,που ελεγε,"βρωμαει ψαριλα",αφου ομως ειχε φαει πρωτα το ψαρι.
    Εγω που δν τη βλεπω ποτε,ουτε και ξερω τι ρωταει,δεν εχω και προβλημα.
    Και απο ο,τι ξερω,η τελεοραση,η συσκευη δηλαδη,εχει και κουμπι ον-οφ,που σβηνει.
    Και οι οικογενειες,πρεπει να μιλανε μεταξυ τους,και οχι να βλεπουνε μαλακιες στο γυαλι.
    Και η πολυ γκρινια,δειχνει οτι δεν παει καλα το εργαλειο.
    (Ασπρα μαλλια στην κεφαλη,κακα μαντατα στην ...φωλη).
    Αααμα πια!

  26. Hase avatar
    Hase 17/05/2009 18:57:21

    Ανωνυμε στο 24
    Αν εσυ εισουν βουλευτης κομματος και ειχες βαλει την γυναικα σου να κανει τετοια τηλεσκουπιδια τοτε ΚΑΙ για την γυναικα σου, ΚΑΙ για σενα τα ιδια θα εγραφα.

    Αν ενας βουλευτης δεν μπορει να βαλει ταξη στο σπιτι του τοτε κατα μειζονα λογω δεν μπορει να βαλει και στο δικο μου. Ασε τα κολπα περι συλλογικης ευθυνης.

    Φαινεται πως βλεπεις πολυ Παπαγιαννη για να τον αναφερεις. Και μαλλον σου αρεσουν και οι εκπομπες της μπουμπουκας.

    Αλλα το ενδιαφερον σου δεν ειναι σε αυτους, το κομμα σου πας να υποστηριξεις.

    Για το αν πινω οταν γραφω ( και για το πως γραφω) αυτο ειναι σιγουρα ενα μεγαλο θεμα για σενα διαφορετικα δεν θα το αναφερες.

  27. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 17/05/2009 18:57:22

    Εγώ με την donaE και τον προβοκάτορα... Κλείστε το το χαζοκούτι...

    Βέβαια, 10 λεπτά Τιβι ή μια σελίδα εφημερίδα, δίνει τροφή για ώρες γκρίνιας...

  28. Ηellenic avatar
    Ηellenic 17/05/2009 19:12:32

    Για να μαθει ο κοσμος να ξεφτιλιζεται για το χρημα πρεπει να εκπαιδευτει, για να μαθει να παρακολουθειται αδιαμαρτηρητα παλι πρεπει να εκπαιδευτει. Τον ρολο αυτο φυσικα θα τον αναλαβει η τηλεοραση. Κανονικα επρεπε να κλεισουν ολοι οι ιδιωτικοι σταθμοι με προεδρικο διαταγμα, μεχρι να μπορεσει να μπει ταξη και κανονες.

  29. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/05/2009 19:22:00

    @31 και να αναλάβει για μια μεταβατική περίοδο η Ιερά Σύνοδος τον προγραμματισμό των καναλιών....

  30. Ηellenic avatar
    Ηellenic 17/05/2009 19:28:47

    @31-αντιπαρερχομαι την ειρωνια σου, και ειμαι σιγουρος οτι η υπουλη προπαγανδα της διαβρωσης των κοινωνικων αξιων, των παραδοσεων και της ηθικης που αποτελουν συνεκτικο κρικο μιας κοινωνιας θα αποτυχουν, γιατι η Ελλαδα δεν ειναι Αμερικη, εχει μεγαλη Ιστορια, γιατι αυτο που τη κρατησε ζωντανη μεσα στα 400 χρονια σκλαβιας, ηταν ακριβως η πιστη της στην Ιστορια την Θρησκεια και τις παραδοσεις του Εθνους. Παντα σαν Ελληνες θα υπερασπιζομαστε την Ελευθερια και το δικαιωμα σε μια δικαιη κοινωνια.

  31. Αurora avatar
    Αurora 17/05/2009 19:39:22

    32, εννοεις ο Οσιος Παντελεημων να τα ευλογησει;;

  32. M avatar
    M 17/05/2009 19:50:15

    Πρέπει να είναι κανείς ΠΟΛΥ ηλίθιος για να μην καταλαβαίνει πόσο σοβαρό θέμα είναι, γυναίκα βουλευτού να παρουσιάζει τέτοιο σίχαμα.

    Όπως σίχαμα είναι και το ίδιο το κόμμα του συντρόφου της βέβαια.

    Γκέγκε;

    ΠΟΛΥ ΗΛΙΘΙΟΣ.

    Και για τους ανώνυμους βαλτούς, μπουμπούκο χαρακτήρισε εκείνη πρώτη τον σύντροφό της.
    Και κάποιοι θέλουμε ακόμα να κρατάμε τις παραδόσεις.
    Η γυναίκα του παπά, είναι η κυρά παπαδιά, η γυναίκα του φούρναρη, η κυρά φουρνάρισα, η γυναίκα του μπουμπούκου, η κυρά μπουμπούκα.

    Αλλά πρέπει να χετε τουλάχιστον iq ραδικικού για να καταλάβετε έστω αυτό το απλό. Εσείς όμως... ούτε καν.

    Περαστικά.

  33. Orestios avatar
    Orestios 17/05/2009 20:09:36

    Τα εργασιακά δικαιώματα αποτελούν τις μεγαλύτερες κατακτήσεις του Εργατικού και Γυναικείου Κινήματος στον 20ο αιώνα. Τα διακιώματα αυτά, ως Δημόσια Κοινωνικά Αγαθά, οφείλει να προστατεύει και να διασφαλίζει, για κάθε πολίτη, η πολιτεία.

    Από ανακοίνωση της Ένωσης Γυναικών Ελλάδας. Της οργάνωσης της Μαμάς.

  34. ανώνυμος avatar
    ανώνυμος 17/05/2009 20:14:38

    Η μπουμπούκα και τα επιτευγματά της υπάρχουν γιατι τα σχολιάζετε. Αντε, για πιάστε κανένα σοβαρό θέμα. Αναμασάτε τα σκουπίδια. Αγνοήστε τα πάντα υπήρχαν και παντα θα υπάρχουν.

  35. zonitis avatar
    zonitis 17/05/2009 21:17:51

    Σε ποια πολη της Ελβετιας και τι σπουδασες αν επιτρπετε Lavazza? Οσο για σενα Hase μαθε πρωτα γερμανικα και μετα εξηγησε σε οποιον θελεις οτι θελεις.

  36. Hase avatar
    Hase 17/05/2009 23:12:44

    zonitis Says
    Με μεγαλη μου ευχαριστηση να μου μαθεις γερμανικα ρε φιλε. Απλα ειμαι λιγο χαζουτσικος και δεν ταμαθα καλα. Καμια 15ρια δημοσιευσεις και μερικα χρονια ακαδημαικος επιτροπος σε πανεπιστημιο στην Δυτ. Γερμανια δεν μουφτασαν να τα μαθω. Τι να κανουμε, υπαρχουν και πιο ξυπνιοι απο μενα. Εσυ για παραδειγμα.

  37. Hase avatar
    Hase 17/05/2009 23:15:42

    zonitis Says
    Α ναι ξεχασα και το διδακτορικο. Πως μου τοδωσαν οι μαλακες.

  38. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 17/05/2009 23:35:43

    Εγω θα γραψω κατι,και εξαιρουνται οι παροντες.
    Το ανθρωπινο μυαλο,δουλευει με κουτακια.
    Αλλα ειναι γεματα,και αλλα,αδεια.
    Γι αυτο,και βλεπουμε ανθρωπους,που αν και εχουν εγκυκλια μορφωση,καμια φορα,αρχιζουν και λενε κατι κοτσανες,μα κατι κοτσανες...

  39. Γιόζεφ Κ. avatar
    Γιόζεφ Κ. 17/05/2009 23:55:37

    Είστε όλοι τόσο αφελείς, δεν καταλαβαίνετε πως είναι στημένα όλα τα παιχνίδια, όπως και οι κληρώσεις;
    Καλά, μόνο ο 11 W.be το έχει πιάσει ή "κουβέντα να γίνεται";

  40. M avatar
    M 18/05/2009 00:24:39

    Ουάου...
    O Ανώνυμος 38 είναι σίγουρος αυτή την στιγμή, ότι μου την είπε...

    Πώ πώ τι πάθαμε.

    Εννοείται ότι το κόμμα του καρατζαφύρερ είναι σίχαμα.
    Λες να φοβηθώ το "ένδοξο" παρελθόν σου και να μην το πω;
    Don't worry kiddo, το λέω όπου βρεθώ.

    Ανάλογα ράμματα έχω και για τις γούνες των αλλωνών, αλλά ειδικά για τα δικά σου τα καμάρια, μια αφιερωσούλα παραπάνω πάντα.

    Κατάλαβες γλυκιά μου;

    (Σόρρυ για την οικειότητα αλλά μιας και είμαστε και τα δύο κοριτσάκια, είπα να σπάσω λίγο τους πάγους).

    Στόκε.

  41. koinos_nous avatar
    koinos_nous 18/05/2009 08:29:27

    Ρε παιδια το θεμα ειναι η εκπομπη και οχι η μπουμπουκα ο μπουμπουκος ο Χιτλερ η ο Καρατζαφέρης.
    Αυριο μπορει να την παρουσιάζει η Καγια ή η κυρα-κατινα.

  42. dr.thess avatar
    dr.thess 18/05/2009 08:33:22

    ελληνορθόδοξη εκπομπη....

  43. αντικαθεστωτικός avatar
    αντικαθεστωτικός 18/05/2009 11:28:14

    lavazza strange

    εκπληκτικά φαινόμενα διαδραματίοζνται. "δεν φταίνε τα κανάλια που επιβάλλουν "πρότυπα", φταίει ο λαός που απο την πλύση εγκεφάλου έχει γίνει αρνάκι με ζαρτιέρες - και δονητές.

    με μιας σκίζονται χιλιάδες μελέτες για το ρόλο των ΜΜΕ στις κοινωνίες

    συμφωνώ και εγώ μαζί σας το ΛΑΟΣ δεν φταιει για την εκπομπή,

    φταίει όμως για τα πρακτιριλίκια μητσοτάκη-μεγαλοκαλαρχών-μυστικών υπηρεσιών.

    φτου σας να μη μας χαθείτε

  44. M avatar
    M 18/05/2009 12:55:39

    Βρε ομορφόπαιδα...
    Τι θα πει το ΛΑΟΣ δεν φταίει για αυτή την εκπομπή;

    Δεν φταίει που επιβραβεύει τα μπουμπούκια του;

    Δεν λέω ότι την ξεκινήσε... αν και θα μπορούσα κάλλιστα να το πω, γιατί αν δεν ήταν το ΛΑΟΣ στην Βουλή, γύρευε πού θα ταν η κυρά μπουμπούκα... πρώτη μούρη στην ξεφτίλα και στα κανάλια/περιοδικά πάντως χλωμό...

    ... αλλά δεν φταίει ούτε που δεν το σταματάει;

    Υποτίθεται ότι όταν είσαι βουλευτής, λειτουργείς τουλάχιστον ως πρότυπο. ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΣ. Δεν ξεφτιλίζεις.

    Και αν δεν κάνω λάθος, ο Καρατζαφύρερ είναι τόσο ευχαριστημένος από τον Άδωνη και την ξεφτίλα του που θα τους παντρέψει κιόλας.

    Όλες οι παρατηρήσεις του προς βουλευτές του ίδιου κόμματος, είχαν εξαντληθεί τότε στον Σπηλιωτόπουλο;

    Τώρα δεν βλέπει τίποτα το μεμπτό;

    Φανταστείτε να γινόντουσαν και κυβέρνηση αυτοί οι άνθρωποι τι θα βλέπαμε.

    Πολλά τα λεφτά Μίνωα...

  45. Lavazza avatar
    Lavazza 18/05/2009 12:56:18

    @Hase

    bitte erzaehl mir nichts ueber die Albaner.

    Die sind nicht nur in Deutschland der groesste Kopfschmerz der Polizei.

    Ob legal oder illegal eingewandert (egal in welchem Land), bereiten die nur Probleme.

    Ich bin mit 2 Herren vom BKA (Wiesnbaden) befreundet.

    Das Albanerproblem in Deutschland ist groesser als das Tuerkenproblem.

    In Italien ist die "Albanersituation" viel schlimmer aber dort haben die Behoerden rechtzeitig reagieren koennen.

    Die kriminelle Energie die diese Personen mitbringen ist erheblich hoeher einzuschaetzen als die der anderen (legalen oder ilegalen) Einwanderer.

    Nur in Griechenland will es keiner "sehen"...

  46. Lavazza avatar
    Lavazza 18/05/2009 12:58:14

    @Hase

    καλύτερα Φασίστας (που δεν είμαι) παρά FRITZ σαν εσένα...

  47. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 18/05/2009 13:25:16

    Δηλαδη δεν φταιει η Αλβανις που πηρε τη μιση Ελλαδα και περηφανευεται αλλα φταιει Το ΛΑΟΣ; Φταιει ο Γεωργιαδης που η Αλβανιδα ειναι πορνη και ναρκομανης στα 19 της;

  48. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 18/05/2009 13:29:52

    @Lavazza είναι κουραστικό να κάνεις επίδειξη γνώσεων. Θα σε παραλάβει η @αurorα και θα σου δείξει τι σημαίνει πραγματικά γνώση ξένων γλωσσών.

    Εκτός κι' αν είσαι ο μικρός Πλεύρης που έχει σπουδάσει στη Χαϊδελβέργη και δεν είσαι ο εισαγωγέας καφέ Lavazza.

  49. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 18/05/2009 20:17:30

    Εγω εισαγω καφε για παρτη μου,απο την Αγγλια,square mile coffee roasters,Λαβατζα,με ημερομηνια φρυξεως,και οχι ληξεως,και πινω ΤΟΝ καφε.Spring blend.
    Τον προτεινω ανεπιφυλακτα,σε οσους ειναι κολλημένοι με τον εσπρεσσο.
    Ας ειναι καλα το Ιντερνετ.
    Με το μπαρδον για το off topic,αλλα μπορει να υπαρχει κανενας ομοιοπαθης εδω.