10/10/2011 18:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δ. Κουσελάς: Ποτέ δεν είχα λίστα με φοροφυγάδες!!!

Κάθε θαύμα τρεις ημέρες, του Κουσελά πέντε. Τα πήρε πίσω όλα όσα του αποδόθηκαν στο ΚΤΕ του ΠΑΣΟΚ ο Δημήτρης Κουσελάς και μάλιστα με δημόσια δήλωσή του στη Βουλή. Στην συζήτηση του προϋπολογισμού του 2012 στην επιτροπή οικονομικών υποθέσεων της Βουλής ο Δ. Παπαδημούλης (ΣΥΡΙΖΑ) ζήτησε να κληθούν όσοι εμπλέκονται στην υπόθεση.

Ο Χρ. Μαγκούφης του φώναξε ότι ο Κουσελάς δεν είπε τέτοια πράγματα στο ΚΤΕ και ο ίδιος ο Κουσελάς υποχρεώθηκε να διευκρινίσει πως «ποτέ δεν δήλωσα ότι διαθέτω λίστα με φοροφυγάδες ή ότι την έστειλα στο Μαξίμου».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΜΝΒ avatar
    ΜΝΒ 10/10/2011 18:24:34

    Σωστά! ούτε ο ΓΑΠ είπε οτι ''λεφτά υπάρχουν''

  2. Κρης avatar
    Κρης 10/10/2011 18:32:29

    Ειχε γραφεί ότι είπε
    ''εχω λιστα με 3,800 άτομα που χρωστανε πανω απο 1,000,000
    και η οικονομική τους κατάσταση είναι τετοια που μπορεί
    να πληρωσουν ''
    - εισπράξιμα -


    .....''Λίγο αργότερα μάλιστα ο κ. Κουσελάς έλεγε στους δημοσιογράφους ότι μπορεί να αποδείξει τα λεγόμενά του καθώς διαθέτει λίστα 3.800 προσώπων που οφείλουν στο Δημόσιο άνω του ενός εκατομμυρίου ευρώ έκαστος, ενώ -πρόσθεσε-τα ποσά είναι εισπράξιμα.
    Διευκρίνισε δε, ότι δεν πρόκειται για τη λίστα των μεγαλοοφειλετών που έδωσε πρόσφατα στη δημοσιότητα το υπουργείο Οικονομικών και που περιλαμβάνει «μη εισπράξιμα» ποσά''

    • madprof avatar
      madprof @ Κρης 10/10/2011 20:02:52

      Γιατί δεν βγαίνει στο διαδίκτυο το video με τις δηλώσεις του στους δημοσιογράφους; Θυμάμαι ότι τις άκουσα και τις είδα!

  3. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 10/10/2011 18:38:21

    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΙΛΟΤΙΜΟ;;;Ο πασοκισμός,ΜΙΑ ΖΩΗ,Ο ΙΔΙΟΣ!!!Εδώ και τριάντα χρόνια,άλλα δηλώνουν,άλλα δηλώνουν πως είπαν,άλλα εξηγούν πως δήλωσαν και στο τέλος όλοι εμείς πάμε να βγούμε τρελοί!!!!Ας μην απορεί ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΩΣ φτάσαμε ΕΩΣ ΕΔΩ!!!!

    • xenios avatar
      xenios @ Komis Montechristo 11/10/2011 18:19:31

      Ο άνθρωπος έχει πέσει θύμα εκβιασμού.

      Ποιος ξέρει τι συμφέροντα κρύβονται στην λίστα;

  4. Wolf avatar
    Wolf 10/10/2011 18:39:24

    Δημήτρη Κουσελά: κο κο κο κο!!!!

    • Kargia avatar
      Kargia @ Wolf 10/10/2011 18:58:40

      Η καλύτερα Κο-κο-σελάς. Δηλαδή το βίντεο που υπάρχει είναι παραποιημένο? Έλεος! Πόσο πιο χαμηλά θα ρίξουν το επίπεδο του πολιτικού αυτά τα ανθρωπάρια?

  5. Γιάννης Καλαματιανός avatar
    Γιάννης Καλαματιανός 10/10/2011 18:56:29

    Κολοσσοί της πολιτικής ζωής του τόπου.
    Εντελώς πασόκ ο άνθρωπος.

    • Σταύρος avatar
      Σταύρος @ Γιάννης Καλαματιανός 10/10/2011 19:15:48

      "Εσείς" που τον ψηφίσατε! ;) :) ;)

  6. zap-zap avatar
    zap-zap 10/10/2011 18:59:53

    κικιρικου...

  7. Tem avatar
    Tem 10/10/2011 19:25:43

    κλασσικός πασοκάνθρωπος

  8. μαρικα avatar
    μαρικα 10/10/2011 19:33:33

    Γουδη?

  9. faulos avatar
    faulos 10/10/2011 20:28:17

    ετοιμάζεται να κανει παρέα στον ετερο κωλοτούμπα;;

  10. Aris. A avatar
    Aris. A 10/10/2011 20:32:19

    ΚοΚοΣεΛας πολύ καλό

  11. kp8 avatar
    kp8 10/10/2011 21:07:11

    το αίσχος αυτών των ανθρώπων δεν έχει τέλος !

  12. Θ.Α. avatar
    Θ.Α. 10/10/2011 21:39:01

    Και επι ΟΤΟΕ τα ίδια καραγκιοζολίκια. Καλά ποιοί τον ψηφίζουνε μωρε ????

  13. σταμ avatar
    σταμ 10/10/2011 21:56:56

    .... του ξεφυγε και αφου ακουσε τα μπι,,,,,,κια του το πηρε πισω , η ,,τα ειπε κατ εντολη των προισταμενων του για να δωσουν μυνημα-υπενθυμηση σε φιλους που γιναν ενοχλητικοι τελευταια

  14. panikos avatar
    panikos 10/10/2011 22:59:56

    Ενας κωλοτουμπας παραπανω

  15. ΙΩΝΑΣ2 avatar
    ΙΩΝΑΣ2 10/10/2011 23:04:41

    Κανα δωρακι στο παιδακι καποια υποσχεση και ουτε
    ειπε ουτε ξερει τιποτα.
    Και μετα θελεται εσεις αυτα τα υποκειμενα να ριξουν τον ΓΑΠ και να σωσουν την χωρα.
    Ολοι και οι 154 στο κολπο μην πιστευεται κανενα.
    Κοτουλες χειροτερες και απο του Μιμικου απο πλευρας ποιοτητας.

  16. Άνθρωπός τις avatar
    Άνθρωπός τις 11/10/2011 00:34:47

    Όποιος παρακολούθησε το σημερινό κεντρικό δελτίο της ΝΕΤ, θα πρόσεξε κάτι ενδιαφέρον. Παρότι κυβερνητικός βουλευτής και πρώην υπουργός, ο εν λόγω κύριος λοιδωρήθηκε ανοιχτά. Το θέμα δεν είναι αν το άξιζε, το θέμα είναι ο επικοινωνιακός χειρισμός: "Όποιος μας εκθέτει, πρώτα εξαναγκάζεται σε αυτοδιάψευση και μετά τον χλευάζει η Στάη", ως εάν η αυτογελοιοποίησή του να μην αρκεί. Δείγματα πανικού.

  17. man8os avatar
    man8os 11/10/2011 00:54:48

    Ευστροφια δεν εχει και ομως εγινε πολιτικος.
    Ειλικρινεια δεν εχει και ομως εγινε βολευτης.
    Αποφασιστικοτητα δεν εχει και ομως συμμετειχε σε κυβερνηση.
    Οικονομικα δεν ξερει αλλα τον αντεξαμε 8 μηνες υφυπουργο.

    ΜΑ ΠΟΣΟ ΖΩΑ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟΙ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?
    Γιατι αυτος ειναι ενας μεσος πολιτευτης του ΠΑΣΟΚ, με ολα τα πρωτερηματα και τα μειωνεκτηματα τους!

    • Σταύρος avatar
      Σταύρος @ man8os 11/10/2011 03:09:29

      Καλαματιανοί, που πίνουν μπάφους (από τους καλούς!) και παίζουν pro!!!

    • tpe avatar
      tpe @ man8os 11/10/2011 11:10:04

      Αγαπητέ μου, για να γίνεις βολευτής, πρέπει να ΜΗΝ έχεις ειλικρίνεια. Ευστροφία δεν χρειάζεται, αρκεί να ακούς ότι σου λέει το πάνσοφο κόμμα...
      Άρα, έχει όλα τα προσόντα.

  18. Ανω θρώσκων. avatar
    Ανω θρώσκων. 11/10/2011 14:16:04

    Μην και του παν θα τον φάνε;

  19. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 11/10/2011 15:19:14

    Καλά τόσο πολύ τους φοβούνται αυτούς του 3.800?

  20. Γιώργος msn avatar
    Γιώργος msn 11/10/2011 17:16:53

    Τι είπε αυτός;
    Δεν είχε πει για λίστα με φοροφυγάδες;
    ...
    ό, τι να ναι!