#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/01/2010 14:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δώστε τις φωτογραφίες της στο λαό



Όπως ανακοινώθηκε, σε διαθεσιμότητα τέθηκε για ιδιαίτερα αναξιοπρεπή συμπεριφορά γυναίκα αστυνόμος Β’, η οποία υπηρετεί σε υπηρεσία της Γενικής Αστυνομικής Διεύθυνσης Αττικής. Παράλληλα, με την ίδια απόφαση του αρχηγείου της ΕΛ.ΑΣ. διατάχθηκε Ένορκη Διοικητική Εξέταση σε βάρος της. Ειδικότερα, όπως διευκρινίζεται στη σχετική ανακοίνωση, στο πλαίσιο έρευνας από τη Διεύθυνση Εσωτερικών Υποθέσεων σε συνεργασία με τη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος της Διεύθυνσης Ασφάλειας Αττικής, εντοπίστηκε η εν λόγω αστυνομικός σε ιστότοπο κοινωνικής δικτύωσης (στο διαδίκτυο), να διατηρεί προσωπικό λογαριασμό (με ψευδώνυμο και ελεύθερη πρόσβαση) με φωτογραφίες της, που την απεικονίζουν σε στάσεις, με ιδιαίτερα αναξιοπρεπή και ανάξια συμπεριφορά για την ιδιότητά της.

Καλά, τι σεμνοτυφίες είναι αυτές; Καλά έκανε η κοπέλα. Πήξαμε απο φωτογραφίες αστυνομικών να δέρνουν, ή να τους δέρνουν (συνηθέστερο τελευταία).  Γι αυτό και η κατηγορούμενη αστυνομικός αποφάσισε να βελτιώσει την εικόνα της αστυνομίας. 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 30/01/2010 14:12:56

    τώρα μας τσιγκλίζεις... Το όνομα του ιστότοπου;

  2. Eastrader avatar
    Eastrader 30/01/2010 14:13:58

    Ειναι λαικη απαιτηση να δωθει ο ιστοτοπος στον Λαο.

  3. Orestios avatar
    Orestios 30/01/2010 14:14:35

    Δεν πειράζει. Μπορεί να πάρει θέση σε υπουργείο όμως. Τόσες είχαν φωτογραφίες με "αναξιοπρεπή και αναιδή συμπεριφορά" και τις βλέπετε να κατέχουν υψηλές δημόσιες θέσεις.

  4. parsifal avatar
    parsifal 30/01/2010 14:18:15

    Εάν είναι καλλίπυγος γιατί οχι ? Ποία η επίπτωσις εις τα αστυνομικά της καθήκοντα ?
    Μόνη ενστασις, "να αξίζει τον κόπο" ! Αλλά θα πρέπει να γίνει δημοσία διαβούλευσις, αρα σωστά ζητείται παραπάνω το ονομα του ιστοτόπου !

  5. Λάκωνας avatar
    Λάκωνας 30/01/2010 14:27:40

    παρακαλούνται οι γνωρίζοντες όπως μας χορηγήσουν σχετικούς υπότιτλους άμεσα

  6. Factorx avatar
    Factorx 30/01/2010 14:33:01

    Παρακαλώ πολυ τον αστυνομικό μας συντακτη να μην λουφάρει πίνοντας καφε στο Κολωνάκι και να παρέμβει πάραυτα

  7. GEORGE avatar
    GEORGE 30/01/2010 14:36:08

    Στο υπουργείο ΠΡΟ.ΠΟ.δεν χρειάζονται άλλη σύμβουλο;

  8. tony avatar
    tony 30/01/2010 14:39:05

    ...στο πλαίσιο έρευνας από τη Διεύθυνση Εσωτερικών Υποθέσεων σε συνεργασία με τη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος της Διεύθυνσης Ασφάλειας Αττικής, εντοπίστηκε η εν λόγω αστυνομικός σε ιστότοπο κοινωνικής δικτύωσης....
    Λογικό.Σε μια χώρα με μηδενική εγκληματικότητα όπως η δική μας όλες οι υπηρεσίες δεν έχουν τίποτα σοβαρότερο να ασχοληθούν και ασχολούνται με την σελίδα της κοπέλας.Προχτές μέτρησαν τα τασάκια στο καφενείο και τον έγραψαν επειδή ήταν περισσότερα από τα προβλεπόμενα.Έξω ο δρόμος ήταν γεμάτος λαθρομετανάστες.Ο καφετζής σκέφτεται σοβαρά να κλείσει το καφενείο για να μην ξανά απασχοληθούν μαζί του.
    Τωρα για το τι έβαλε η κοπέλα στη σελίδα της. Μπράβο της. Δικαίωμα της.
    Σελίδα της είναι και ότι γουστάρει την κάνει.

  9. exomatiakaivlepo avatar
    exomatiakaivlepo 30/01/2010 14:56:04

    Φίλοι μου ξεχάστε αυτά που ξέρατε...
    Τώρα θα 'εχουμε : Αστυνόμευση "νέου τύπου" και τέρμα στους "ψευτοτσαμπουκάδες"...

    http://exomatiakaivlepo.blogspot.com/2010/01/blog-post_7129.html

  10. parsifal avatar
    parsifal 30/01/2010 14:56:51

    Να υποθέσω οτι μετά την Angelina - Lara Croft η εν λόγω εφωτογραφήθη ως Demi Moore - SEAL Commando ?

  11. F avatar
    F 30/01/2010 14:58:27

    http://news247.gr/a/43!118037

    • ΜιχΜιχ avatar
      ΜιχΜιχ @ F 30/01/2010 23:51:07

      "διατάχθηκε έρευνα που ανατέθηκε στη Διεύθυνση Εσωτερικών Υποθέσεων και το Τμήμα Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος της Ασφάλειας Αττικής, οι οποίοι κατάφεραν να εντοπίσουν το ηλεκτρονικό ίχνος που αντιστοιχούσε στη σελίδα και να την ταυτοποιήσουν"

      Συγγνώμη, αλλά κάτι δεν πάει καλά με την ιστορία. Για ποιον λόγο έγινε άρση απορρήτου;


      http://dikigoria.blogspot.com/2008/07/blog-post_9420.html

      Τα κακουργήματα του Ποινικού Κώδικα για τα οποία είναι επιτρεπτή η άρση του απορρήτου ειναι συγκεκριμένα:

      ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ
      ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΑ
      ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ
      ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ
      ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
      ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ
      ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ
      ΔΩΡΟΔΟΚΙΑ
      ΕΜΠΡΗΣΜΟΣ, ΕΚΡΗΞΗ, ΕΚΡΗΚΤΙΚΕΣ ΥΛΕΣ
      ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΤΩΝ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
      ΑΝΘΡΩΠΟΚΤΟΝΙΑ ΜΕ ΠΡΟΘΕΣΗ
      ΑΡΠΑΓΗ
      ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΑΝΗΛΙΚΩΝ ΣΕ ΑΣΕΛΓΕΙΑ
      ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΣΗ ΑΚΟΛΑΣΙΑΣ ΑΛΛΩΝ
      ΠΟΡΝΟΓΡΑΦΙΑ ΑΝΗΛΙΚΩΝ
      ΔΙΑΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΚΛΟΠΗΣ
      ΛΗΣΤΕΙΑ
      ΕΚΒΙΑΣΗ

  12. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 30/01/2010 15:14:25

    Συγγνώμη, ωστόσο βλέπω υποκρισία. Αν ήταν σερβιτόρα, η ταξιτζού, δεν θα πείραζε. Αν κάνει show με μαστίγια, σαύρες, φίδια. αν δεν παρανομεί, εμένα δεν με ενοχλεί. Αν δεν παρανομεί, να βγει οδηγία τι είναι συμβατό με την ιδιότητά της να ξέρουν οι επόμενες.

  13. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 30/01/2010 15:23:35

    Το ότι η ειδική σύμβουλος του Υπ. ΠροΠο Αφροδίτη Γκιουλμπαξέ (ή κάπως έτσι τέλος πάντων)έχει δημοσιευμένες πρόστυχες (και καλά καλλιτεχνικές) φωτό σε περιοδικά δεν τους πείραξε; Η επιδειξίας αστυνομικίνα με τα εξτρίμ διαδικτυακά γούστα τους πείραξε;

  14. exomatiakaivlepo avatar
    exomatiakaivlepo 30/01/2010 15:28:07

    Απο βδομάδα θα κυκλοφορήσει το ημερολόγιο για το 2010 με τις ωραίες και σέξυ κυρίες του ΠΑΣΟΚ !!!

  15. Σαος avatar
    Σαος 30/01/2010 15:36:29

    Ναι, μας έγινε και υπερασπιστής των παρθένων κορασίδων και διατηρητής της τάξεως και της ηθικής ο ΠΡΟΠΟτζής υπουργάρας!

  16. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 30/01/2010 15:49:16

    Εδώ υπουργίνες και σύμβουλοι του ασθενούς φύλλου τα έχουν πετάξει κατά καιρούς

  17. Orestios avatar
    Orestios 30/01/2010 15:52:23

    Μήπως ο υπουργός είναι σεξιστής?

  18. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 30/01/2010 16:11:27

    Τελικά,τη γλυτώσαμε.Η Αθήνα δεν έγινε Καμπούλ,έγινε Ταιλάνδη.Και μετά μου διαμαρτύρεσθε παληοαχάριστοι.

  19. trochalos avatar
    trochalos 30/01/2010 18:06:35

    Αυτά έγιναν με εντολή του υπουργού κ.ΠΡΟΠΟ ή δεν ξέρει τίποτα;σιγά τι έκανε η κοπέλα,έδειξε λίγα κάλη που της χάρησε ο κάλος θεούλης.
    Οι άλλοι που ξεβρακώθηκαν στο ΝΤΑΒΟΣ ούτε κουβέντα

  20. Βρασίδας avatar
    Βρασίδας 30/01/2010 18:47:03

    Υποκρισία: Όταν την ξεβρακώνουν την ΕΛΑΣ με αποδράσεις από τα τμήματα, με επιθέσεις και με αρπαγή οπλισμού δεν τρέχει τίποτα. Όταν ξεβρακώνεται από μόνη της δημιουργείται μείζον θέμα! Τσουτσούρωσα!

    Τελικά βρήκε κανείς την ιστοσελίδα;

  21. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 30/01/2010 19:04:51

    Όσοι δημόσιοι υπάλληλοι διατηρούν προσωπικές ιστοσελίδες με αναξιοπρεπείς αναρτήσεις, όχι μόνον προσωπικές φωτογραφίες, αλλά και επώνυμες χυδαιολογίες, δεν έχουν καμμία θέση στο Δημόσιο, με την ίδια λογική που δεν προσλήφθηκε στο υπουργείο ως γενικός γραμματέας κάποιος διότι επωνύμως εκφραζόταν απρεπώς για το κόμμα που κέρδισε τις εκλογές. Αυτό είναι το κράτος μας, το κράτος είμαστε εμείς και όποιος δεν το σέβεται, δεν σέβεται εμάς.
    Να τους περιθάλψει ο ιδιωτικός τομέας. ή να βολευθούν στην ανωνυμία και χωρίς σέξυ πόζες.

    • Βρασίδας avatar
      Βρασίδας @ B.K.Σ. 30/01/2010 19:18:17

      ΣΕ τί διαφέρει ο Δημόσιος από τον ιδιωτικό τομέα όσον αφορά τις αναξιοπρεπείς προτιμήσεις του καθενός; Το βίτσιο είναι χούι. Πρώτα βγαίνει η ψυχή... Και στο "εμείς" του κράτους εμπεριέχονται να ξέρεις και οι δημόσιοι υπάλληλοι. Όχι μόνο οι αυταπασχολούμενοι που τα χώνουν σε Νομάρχες και δεν τους κλείνουν τα μαγαζάκια όταν τους συλλαμβάνουν ...κλέπτοντες οπώρες

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ B.K.Σ. 30/01/2010 19:42:40

      ακριβώς! και ο Δημόσιος Υπάλληλος οφείλει και να εμπνέει σεβασμό και να μην ρεντικολιάζει με τα χούγια του την υπηρεσία του, διότι μέσω αυτού και σέβεσαι το κράτος και σε σέβεται το κράτος! γιά να ξαναγυρίσουμε λιγάκι σε κάτι αξίες που ισοπεδώθηκαν μετά το 81, γιά να τις ξαναθυμόμαστε σιγά σιγά....!!

  22. ΙΔ avatar
    ΙΔ 30/01/2010 19:55:19

    Άs την περιθάλψει ο προπό .Γιά να γίνει το σκορ 1-1 αφού ο βούγιαs περιθάλπει υην Άφρο.

  23. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 30/01/2010 20:25:58

    Ακριβοί στα πίτουρα... Έχει Δ.Υ. που συνελήφθησαν επίσημα κλέπτοντες, και όμως προήχθησαν σε θέσεις ευθύνης λόγω κομματικών εξαρτήσεων και γλυψιμάτων... αλλά τώρα τους φταίει η αστυφύλαξ Μπόμπα; Που πρόσφερε απλώς λίγη οπτική χαρά; Φαρισαϊσμός!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Strange Attractor 30/01/2010 20:29:17

      Σωστά.

  24. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 30/01/2010 21:58:55

    http://news247.gr/a/43!118037

  25. parsifal avatar
    parsifal 30/01/2010 22:04:22

    Να αρθεί πάραυτα η θέσις εις διαθεσιμότητα της τολμηράς φρουρού της Τάξεως ! Επιπλέον ηργάζετο εις gothic style ευαγές ιδρυμα και ουχί εις χυδαίο μαγαζί με σκυλάδικα.
    Ητο αμεμπτος εις τα αμιγώς αστυνομικά της καθήκοντα ? Αυτό ενδιαφέρει !

  26. man8os avatar
    man8os 30/01/2010 22:14:04

    Οταν το κρατος γινετε αναξιοπιστο τοτε ο πολιτης γινετε παρανομος.
    Οταν δεν υπαρχει παρανομια, το κρατος γινετε αυθαιρετο.
    Η γυναικα πρεπει να συνεχισει κανονικα την εργασια της. Δεν απαγορευτε σε κανεναν να χρησιμοποιει οποιο site κοινωνικης δυκτιοσης θελει. Αλλοιως καταχρατε την εξουσια του και λογοκρινει τους πολιτες του. Σημερα αστυνομος, αυριο εφοριακος, μεθαυριο αγροτης, παραμεθαυριο ο καθε δημοσιος υπαλληλος θα πρεπει να ειναι γραμμενος στην σελιδα υποστηριξης του ΠΑΣΟΚ.

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ man8os 30/01/2010 22:29:02

      δηλαδή εσύ τώρα που την είδες στην φωτογραφία και πας μεθαύριο στο αστυνομικό τμήμα δί΄ υπόθεσήν σου και σ΄ εξυπηρετήσει, θα την αντιμετωπίσεις ως αξιοσέβαστο Δημόσιο Υπάλληλο.
      και αν γράψεις ναι, με έπεισες!

  27. πολίτης avatar
    πολίτης 30/01/2010 22:54:30

    Συγγνώμη, τέθηκε σε διαθεσιμότητα η αστυνομικός, η οποία τέλος πάντων δε δήλωνε και την ιδιότητά της οπότε δε θίχτηκε το σώμα, όταν υπάρχει ειδική σύμβουλος δίπλα στον υφυπουργό Προστασίας του Πολίτη με τις καταπληκτικές στάσεις που θαυμάσαμε προ μηνών; Α, εκείνο όμως ήταν τέχνη!!! Ουαί υμίν...

    • man8os avatar
      man8os @ πολίτης 30/01/2010 23:08:05

      Συμφωνω.

  28. Βρασίδας avatar
    Βρασίδας 30/01/2010 23:16:18

    Συμφωνώ με τους προλαλήσαντας. Μωραίνει Κύριος ους βούλεται ....

  29. provocateur avatar
    provocateur 31/01/2010 14:52:16

    Το πρωί αξιωματικός της Ασφάλειας, το βράδυ χορεύτρια σε σαδομαζοχιστικά πάρτι. Είναι η διπλή ζωή μιας αστυνόμου που υπηρετεί ως προϊσταμένη σε υπηρεσία της ΕΛ.ΑΣ. και έχει ως κρυφό ταλέντο να μεταμορφώνεται σε άγριο θηλυκό, να ανεβαίνει στις μπάρες περίεργων κλαμπ της Αθήνας και να δίνει το δικό της εκκεντρικό σόου. Ντυμένη με ολόσωμες βινίλ στολές, ζαρτιέρες και μαστίγια, χορεύει προκλητικά και επιδίδεται σε λεσβιακές περιπτύξεις.
    Κι όμως, η ξανθιά «αγριόγατα» καταφέρνει εδώ και χρόνια να κρατά κρυφή τη διπλή αμαρτωλή ζωή της. Ελάχιστοι από τους συναδέλφους της γνωρίζουν πως η αυστηρή και τυπική αστυνόμος μόλις πέσει το σκοτάδι αλλάζει χαρακτήρα και εμφάνιση. Πετά τη στολή και το πηλήκιο με το εθνόσημο και φορά ζαρτιέρες, σκισμένα καλσόν, ψηλές μπότες και καυτές στολές από βινύλιο και δαντέλα που τονίζουν τα καλλίγραμμα πόδια της και το αβυσσαλέο της ντεκολτέ. Το πρωί παίρνει διαταγές από τους ανώτατους αξιωματικούς της ΓΑΔΑ και το βράδυ δίνει... διαταγές σε υπάκουους σκλάβους ντυμένη με δερμάτινα

  30. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 31/01/2010 15:40:36

    Κάτι σαν τη ταινία China Blue με την Cathleen Turner, δηλαδή;

  31. Άγνωστος avatar
    Άγνωστος 02/02/2010 00:00:01

    Η Αλ-Σαλέχ γιατί έγινε σύμβουλος του υπουργού μετά την τσοντο-φωτογράφιση και η αστυνομικός πρέπει να παραπεμφθεί; Προτείνω ο γιος του μπαμπά, Γιωργάκης, να το θέσει σε δημόσια διαβούλευση! Είναι άδικο!