#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/04/2010 13:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δώστε ένα υπουργείο στον Καρατζαφέρη να ησυχάσουμε!



Άκουγα σήμερα το πρωί τον Γιώργο Καρατζαφέρη να ομιλεί στον σταθμό των κυρίων Κουρή και Χατζηνικολάου  και δεν πίστευα αυτά που άκουγα!

 Ο  κ. Καρατζαφέρης πρότεινε  λέει, «κοινή κάθοδο Ν.Δ. και ΛΑΟΣ  στις δημοτικές εκλογές για να  μην πάρει το ΠΑΣΟΚ και τις 13 περιφέρειες»!

 Και πως ξέρει ο κ.  Καρατζαφέρης από τώρα τον εκλογικό  νόμο;

 Πώς ξέρει τις περιφέρειες όταν ακόμα δεν έχει ψηφιστεί ο νόμος;

 Πως προεξοφλεί από τώρα το αποτέλεσμα των εκλογών που θα γίνουν τον  Νοέμβριο;

 Γιατί τον έπιασε   τέτοιος πόνος για τη Νέα Δημοκρατία;

 Μέχρι πριν λίγες  μέρες δε λιβάνιζε τον κ. Παπανδρέου;

 Στην πρόσφατη συζήτηση στη Βουλή δεν επιτέθηκε ανοίκεια εναντίον του Αντώνη Σαμαρά,  ενώ αυτός ήταν εκτός αιθούσης;

 Ανακοίνωσε,  επίσης,  ότι θα συναντηθεί  και με τον Μιλτιάδη Έβερτ,  ενώ  ζήτησε συνάντηση και  από τον Κώστα Καραμανλή! (Θέλω να ελπίζω ότι ο τελευταίος τουλάχιστον δεν θα δεχθεί να συμμετάσχει  στο σώου του κ. Καρατζαφέρη(.

 Είναι προφανές ότι ο κ. Καρατζαφέρης πολιτεύεται με αποκλειστικό σκοπό  να πλήξει την Ν.Δ. και τον Αντώνη Σαμαρά.

Τα ίδια έκανε και  με τον Καραμανλή!

 Είναι επίσης φανερό  ότι φλέγεται από την επιθυμία να ασκήσει εξουσία.

Δεν του έκανε  αυτή τη χάρη ο Καραμανλής.

 Ας του δώσει τουλάχιστον ένα υπουργείο ο κ. Παπανδρέου,  για να τελειώνουμε!

 Δεν αντέχουμε άλλο αυτές τις καθημερινές  οβιδιακές μεταμορφώσεις του!

  Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 13/04/2010 13:58:31

    Το παιζει παραγων της δεξιας.Αυτες οι εκκλησεις για συνεργασια μου μοιαζουν με τις εκκλησεις του ΠΑΣΟΚ για συνεργασια με το ΣΥΡΙΖΑ και του ΣΥΡΙΖΑ με το ΚΚΕ.Γινονται για εσωτερικους λογους για να δειχνουν στους ψηφοφορους του κομματος οτι θελουν την ενοτητα με την ευρυτερη παραταξη.

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ ψυχραιμια 13/04/2010 18:43:22

      Δεξιός με τον Βελόπουλο δεν λέει.

  2. Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ avatar
    Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ 13/04/2010 13:59:14

    ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΘΑ ΥΠΟΣΤΕΙ ΠΑΝΩΛΕΘΡΙΑ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΠΑΣΟΚΟΙ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΑΝ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΓΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΜΑ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ. ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΘΑ ΠΑΡΕΙ 5- 6 ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ 13/04/2010 17:17:44

      εσύ αγαπητέ μπορεί να απογοητεύτηκες, υπάρχουν όμως και οι νεοέλληνες, που δεν έμαθαν ακόμη πόσα απίδια έχει ο σάκκος

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ 13/04/2010 21:55:54

      Με 530.000 Ελληνοποιημένους λίγο δύσκολο.
      Εμείς θα τη πάθουμε τη πανωλεθρία!

      • MΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
        MΑΝΩΛΗΣ Μ @ paratiritis2000 14/04/2010 01:13:55

        πανωλεθρίαμβος!

  3. ataktos avatar
    ataktos 13/04/2010 14:14:32

    Το υπουργείο Προπαγάνδας θα του ήταν ταμαμ ….

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ ataktos 13/04/2010 14:47:01

      Πιστεύω ότι το Υπουργείο Κυβίστησης και Λοιπών Εναερίων Ακροβατικών του είναι πιο πρέπον.

      • ataktos avatar
        ataktos @ TopGunZ 13/04/2010 14:49:31

        καλόοοοοο..

  4. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 13/04/2010 14:24:32

    Το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζει πλέον το ΠΑΣΟΚ δεν είναι η αδυναμία εξυπηρέτησης του δημοσίου χρέους αλλά η αδυναμία εξυπηρέτησης του κομματικού μηχανισμού του. Αυτό τελικά θα οδηγήσει και στην ενδόρρηξη του.

    Ο Καρατζαφέρης πλέον είναι αψυχολόγητος. Τα στοιχειωδώς σοβαρά στελέχη του λογικά θα πρέπει να αρχίζουν να προβληματίζονται και να ψάχνουν "διέξοδο".

  5. Γιώργος avatar
    Γιώργος 13/04/2010 14:32:50

    Έλεος πια μ'αυτόν τον παμμίαρο πολιτικάντη, ας κάνει πρόταση συνεργασίας με το ΠΑΣΟΚ και τον Πάγκαλο αν θέλει, που τα πηγαίνει τόσο καλά...Παντώς με τη δεξιά δεν έχει σχέση.
    Δεκανίκι του ΠΑΣΟΚ είναι με "δεξιά" αμφίεση.

    • Tassos avatar
      Tassos @ Γιώργος 13/04/2010 15:45:54

      Εύγε!

  6. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 13/04/2010 14:33:22

    Το προσχέδιο έχει βγει στον ΣΚΑΪ από χτες και στα κόμματα υπήρχε ακόμη πιο πριν.

    http://www.skai.gr/articles/news/greece/%CE%9F%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%81%CE%AC%CF%84%CE%B7%CF%82%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B2%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B7%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%A3%CE%9A%CE%91%CE%AAgr110410/

  7. Tassos avatar
    Tassos 13/04/2010 15:47:27

    Πόσο μίσος πρέπει να νιώθει γιατον Αντώνη που αρνείται έστω και να του απευθύνει τον λόγο, να του ρίξει έστω μια ματιά? Ο τύπος πρέπει να έχει παραφρονήσει.

  8. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 13/04/2010 15:49:31

    Όμοιος ομοίω, αεί πελάζει ....και η κοπριά στα λάχανα

    ΥΓ

    Πάντα μου έκανε εντύπωση στη Πολιτική μας σκηνή, ότι όσο περισσότερο εύσωμος είναι ο πολιτικός τόσο ικανότερος στις κυβιστήσεις είναι....

  9. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 13/04/2010 15:52:26

    Μάθαμε τι ακριβώς θα συζητήσει ο κ. Εβερτ με τον κ. Καρατζαφέρη;

  10. socrates avatar
    socrates 13/04/2010 15:52:57

    Λένε ότι ο κάθε άνθρωπος διαπρέπει επαγγελματικά σε αυτό που του αρέσει, δηλαδή όποιος μπορεί να κάνει το χόμπυ του καριέρα.
    Εάν υπήρχε Υπερ-υπουργείο Κωλοτούμπας, ο Καρατζαφέρης θα ήταν ο ιδεώδης προϊστάμενος.
    Φαντάσου τπν τώρα με υφυπουργό τον Πάγκαλο και γενικό γραμματέα τον Παπκωνσταντίνου για τί τρίδυμο θα μιλούσαμε.
    Θα αναβίωναν τόσο πολύ οι επιθεωρήσεις στα θέατρα της Αθήνας που θα ανέβαινε το ΑΕΠ και θα μειωνότανε το έλλειμμα.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ socrates 13/04/2010 15:57:16

      Να θυμίσω επίσης ότι ο κ. Καρατζαφέρης είναι ιδιοκτήτης:
      1. Τηλεοπτικού Σταθμού
      2. Ραδιοφωνικού Σταθμού
      3. Εκδότης εφημερίδας

      Υπάρχει άλλος αρχηγός κοινοβουλευτικού κόμματος που έχει τέτοιες δραστηριότητες;
      Γιατί αυτό περνάει απρατήρητο και ουδείς ασχολείται;

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Κώστας Ροδινός 13/04/2010 16:40:09

        Επειδή αυτό θέλει να ασχολούνται μαζί του....
        Όσο λιγότερο μιλάμε για τον ορισμό της κυβίστησης και του καιροσκοπισμού τόσο γρηγορότερα θα συναντήσει τη λήθη....και αυτό τον τρομάζει οπότε κάνει θόρυβο για να προσελκύσει προσοχή...μόνο που θόρυβο κάνει και ο αέρας όταν βγαίνει από οπές...πχ στα μπαλόνια όταν τα αφήνεις να πλανηθούν και ξεφουσκώνουν...
        ;-)

      • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
        ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Κώστας Ροδινός 13/04/2010 18:46:21

        Εμπρός στο δρόμο που χάραξε ο Μπερλουσκόνι.

        Μου θυμίζει από την άλλη μεριά,στην Κύπρο τον Κωστή Χατζηκωστή (πατέρα του εκλιπόντος Ανδρέα και μεγαλοεκδότη κλπ.κλπ) ο οποίος ήθελε (δεν γνωρίζω τώρα) να γίνει Πρόεδρος της Δημοκρατίας.

  11. laiki vasi avatar
    laiki vasi 13/04/2010 16:28:20

    Η Ρηγίλλης οφείλει να ασχοληθεί ποιο σοβαρά και το συντομότερο δυνατό με το φάκελο "Καρατζαφέρης", πριν από τις αυτοδοικητικές εκλογές. Μέρα με τη μέρα αποδεικνύεται ο ρόλος και η ανάγκη της ύπαρξης αυτού του κόμματος. Ο κόσμος βλέπει τη συγκυβέρνηση "ΠΑΣΟΚ-ΛΑΟΣ' και εξοργίζεται. Δεν φθάνει όμως να το αντιλαμβάνονται μόνο όσοι έχουν μία βαθύτερη σχέση με την πολιτική. Η ΝΔ να αποκαλύψει τώρα την "παγίδα" που στήνουν σε δήθεν απογοητευμένους ψηφοφόρους, να περάσει το μήνυμα παντού για το ποιος είναι ο εξωκοινοβουλευτικός υπουργός του κ. Παπανδρέου...με απλά λόγια να τον εκθέσουν στα μάτια της λαικής βάσης.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ laiki vasi 13/04/2010 16:30:24

      Ως Laiki vasi σωστά ομίλησες.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ laiki vasi 13/04/2010 16:41:40

      Η Ρηγίλλης θα πρέπει να τον αγνοήσει εντελώς όσο περισσότερο του δίνεις σημασία τόσο περισσότερο νομίζει ότι είναι ...σημαντικός...

      • laiki vasi avatar
        laiki vasi @ Ο Ιθαγενής 13/04/2010 16:58:06

        Έτσι τον αγνόησαν και οι προηγούμενοι και έφθασε στο ποσοστό που έφθασε! Σε κάθε περίπτωση, χρειάζονται χειρουργικού τύπου κινήσεις...

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 13/04/2010 19:04:41

        Εφτασε εκεί που έφτασε γιατί κάποιοι δεν έκαναν τη δουλειά τους και του άφησαν ζωτικό χώρο για ελιγμούς...

  12. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 13/04/2010 16:39:40

    O άνθρωπος είναι τώρα υπερβολικά low profile, δεν κάνει για υπουργείο. Gauleiter ίσως, ειδικά τώρα με τις αναβαθμισμένες Περιφέρειες. Αλλά δεν θα θέλει.
    Υπομονή: Μόλις (και άν, που δύσκολο το βλέπω) αγγίξει το 10%, και άν δεν υπάρχει αυτοδυναμία κανενός (πάλι δύσκολο), θα πεί "α-μπε-μπα-μπλόμ" και θα διαλέξει. ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ.
    Τότε θα γίνει υπουργός. Έτσι το θέλει, έτσι άς γίνει (άν του βγεί). Αλλά είπα, δύσκολα θα το πιούμε αυτό το ποτήρι.

    • Jimbaran avatar
      Jimbaran @ Sic transit gloria mundi 13/04/2010 22:16:17

      Μα που τον Θυμήθηκες τον Gustav Simon αγαπητέ η αγαπητή? δεν είχες άλλο όνομα να μας αποκαλύψεις? Άκου Gauleiter εκτος και εάν και εσύ είσαι ακόμη ένας Ιστορικός ,Πραγαματικά Λυπούμαι διά τη υπενθύμιση αυτού του Αισχρού δολοφόνου "μνήσθητι" μου κύριε και θαυμαστά τα έργα σου.

  13. χανιμπαλ avatar
    χανιμπαλ 13/04/2010 16:56:38

    >Να θυμίσω επίσης ότι ο κ. Καρατζαφέρης είναι ιδιοκτήτης:
    1. Τηλεοπτικού Σταθμού
    2. Ραδιοφωνικού Σταθμού
    3. Εκδότης εφημερίδας

    Υπάρχει άλλος αρχηγός κοινοβουλευτικού κόμματος που έχει τέτοιες δραστηριότητες;
    Γιατί αυτό περνάει απρατήρητο και ουδείς ασχολείται
    --------
    ποιο σταθμό, ποια εφημερίδα? φαίνοντα κάπου σε μετρήσεις agb - focus κλπ; έχουν ακροατήριο; αναγνώστες; μάλλον όχι.

    η προβολή του λαος και του καταζαφέρη γίνεται μέσα από το mega & antinews!

    (αν και είναι αξιο παρατήρησης, πως από το t/c ξεπετ'αχτηκαν αρκετοί γνωστοί τηλεπαρουσιαστές ειδήσεων! λιάγκας κλπ στο μεγκα.)

    με την ψηφιακή τηλεόραση αυξάνουν οι διατθιέμενες συχνότητες, όποος είναθι ικανός ας ανοίξει σταθμό. αλλού είναι το κόλπο!

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ χανιμπαλ 13/04/2010 17:13:48

      Xανιμπαλ,

      Στις μετρήσεις καταγράφονται όσοι θέλουν να καταγραφούν.
      Κατά τα άλλα συμφωνούμε στα εξής:
      1. Οτι η μεγαλύτερη προβολή γίνεται από το MEGA, αλλά και τον ΑΝΤΕΝΝΑ και τον ALHA επίσης
      2. Και ότι "αλλού είναι το κόλπο"

  14. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 13/04/2010 17:30:09

    Υπήρχαν ακόμα αλάνες πρίν κάποια χρόνια,στην Αθήνα και παίζαμε μπαλίτσα και ιδρώναμε και ματώναμε και μεγαλώναμε.Μεγαλώσαμε με αλάνα,μπαλίτσα,ραβασάκια γιά το σκοτεινό αντικείμενο του πόθου μας κρυμμένα στις εσοχές των χαλασμάτων.Κάθε αλάνα κι ο ψηλός της ,κάθε αλάνα κι ο χαζός της ,κάθε αλάνα κι ο χοντρός της.Θυμάστε 'την χρήση' του χοντρού εφήβου;Σπάνια έπαιζε μπάλα,καμιά φορά τον βάζαμε γκολκίπερ γιά να φράζει το τέρμα με τον όγκο του,μα πιό συχνά βλέπαμε τους εκτοταξίτες να τον κερνάνε ...τσικουλάτο πίσω από τα θαμνάκια.Ο έρμος ο χοντρούλης....Πού και τι δεν έκανε γιά να ενσωματωθεί στην παρέα.Εφερνε κλεμένα κέικ απ'τη θειά του την Αμέρσα και κλεμένα τσιγάρα από τον πατέρα του.Αυτός ήταν που πιό συχνά απ'όλους μας,έκανε απογευματινά πάρτι στην αυλή του,με γκαζόζα,ΕΒΓΑ ξυλάκι παγωτό και Paul Anka,Platters καί Τρίο Ατενέ στο φορητό πικαπάκι.Περνούσαμε όλοι ανέμελα κι ωραία τότε,μα στο τέλος της κάθε γιορτής,ο χοντρός μετρούσε τα κομμάτια της θρυμματισμένης του ψυχούλας.

  15. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 13/04/2010 21:44:40

    Πάτησε τα 63 ο κωλοτούμπας, δεν έχει καιρό να περιμένει. Δεν προλαβαίνει να γίνει υπουργός και κάνει ό,τι μπορεί για να βρει λόγο ύπαρξης στο πολιτικό στερέωμα.

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ ΓΙΑΝΝΗΣ 13/04/2010 22:14:30

      Σε 4 χρόνια, θα γίνουν εκλογές και που ξέρεις; Λίγες οι πιθανότητες αλλά, ποτέ μη λές ποτέ. Είπαμε, άν του κάτσει το νούμερο, προλαβαίνει να ρίξει ένα περιποιημένο α-μπέ-μπα-μπλόμ κι ότι βγεί!
      Και τον υποβίβασα άγαρμπα πριν, ομολογώ: Aπό K-führer σε Gauleiter. Σόρρυ πρόεδρε.

  16. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 13/04/2010 22:09:54

    O Καρατζαφέρης επιβεβαιώνει για άλλη μια φορά την πάγια στάση του, αυτήν του «υαλοκαθαριστήρα»! Το πιο πιθανό είναι να παίρνει ήδη άσχημα μαντάτα, από τους ψηφοφόρους που είχε καταφέρει να εγκλωβίσει στο κόμμα του!
    Είναι πια φανερό πως έτσι που πορεύεται, θα μείνει στο τέλος μόνος με την αδελφή Ντόρα, να κλαίνε τη μοίρα τους και να ψάχνουν να βρουν την αιτία που ναυάγησε τόσο άδοξα το καλοστημένο και πολυετές σχέδιό τους. Όχι βέβαια, πως δεν θα συνεχίσουν την παλιά τους τέχνη, αφού το χούι, λέει ο λαός μας, βγαίνει τελευταίο!
    Κατά πάσα πιθανότητα, μετά το «χαστούκι» που έφαγε μόλις προχθές η Ντόρα με την προκλητική απουσία της από την Κ.Ε., θα συνεκλήθη το «επιτελείο» και θα αποφάσισαν να τον ξαναβγάλουν στο κλαρί, παριστάνοντας τον επιθυμούντα την εκ «νέου συγκατοίκηση» στη γνωστή «πολυκατοικία».
    Και όσο εκείνη θα προκαλεί τη διαγραφή της και ο Αντώνης δεν θα της κάνει τη χάρη, τόσο ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ θα κάνει απανωτές «κυβιστήσεις», άλλοτε στηρίζοντας την κυβέρνηση και άλλοτε κτυπώντας την πόρτα της Ν.Δ.
    Κύριε Καρατζαφέρη, δυστυχώς για σας, τώρα πια δεν πείθετε! Καταλάβετέ το, πως ο ρόλος σας αποκαλύφθηκε πλήρως μετά την 29η Νοεμβρίου! Κάντε επιτέλους κάτι να περισώσετε την αξιοπρέπεια, τουλάχιστον εκείνων των πολιτών που σας στήριξαν και σας εμπιστεύθηκαν κάποτε!

  17. ευτυχια avatar
    ευτυχια 14/04/2010 00:01:47

    Ο Κ.είχε την ευκαιρία του και την έχασε. Αποκαλυφθηκε η πολιτική του λαιμαργία και δεν ήταν αρκετά καλλιεργημένος ώστε να μπορεί να περιμένει.Ετσι έδειξε τον χειρότερο εαυτό του σ όλο του το μεγαλείο.Η εκλογική του βάση, η οποία δεν είναι καθόλου συμπαγης, διαμορφώθηκε απο τους παλιούς δεξιούς-εθνικιστές, κάποιους ανεπιθύμητους ΠΑΣΟΚους της πρώτης περιόδου του ΠΑΣΟΚ, κάποια φρικιά και τέλος τους απογοητευμένους Νεοδημοκράτες (γνωρίζω πολλους συνδικαλιστές που κάναν αγώνα εναντίον της κυβέρνησης Καραμανλή και υπερ του ΛΑΟΣ)που τον χρησιμοποίησαν σαν πτυελοδοχείο εναντίον του Καραμανλή και που επέστρεψαν άρδην στις κάλπες για εκλογή αρχηγού της Παράταξης, χωρίς να γυρίσουν να ξανακοιτάξουν πίσω.
    Επειδή ο χοντρός φημίζεται για την ασυνειδησία του, τον εγωισμό και την απροθυμία του να πληρώνει πολιτικούς λογαριασμούς, στις Ευρωεκλογές δέχτηκε πόλεμο απο την πτέρυγα των Εθνικιστών, η οποία βράζει απ τον θυμό της και δεν βλεπει με καθολου καλό μάτι ούτε την αποδεξιοποίηση του κομματικού μηχανισμού (τύπου) με την χρησιμοποίηση μόνο ΠΑΣΟΚΩΝ και κατι λαμογοξεκωλων, ούτε τον αλληθωρισμό προς τους Βουλευτές της ΝΔ (που δήθεν τον θέλουν, αλλά δεν τους παίρνει).Ποιός εξάλλου στοιχειωδώς έξυπνος θα έδειχνε εμπιστοσύνη σ αυτόν τον κωλοτούμπα και θα άφηνε την παράταξη? Ουτε ο Τσιτουρίδης δεν του κάθησε. Ετσι το να μείνει ορφανός και μόνος και στις επόμενες εκλογές να μη μπορεί να κάνει ούτε ψηφοδέλτιο είναι το πιθανότερο σενάριο.

  18. Tassos avatar
    Tassos 14/04/2010 00:11:53

    Νομίζω ότι το ξεμπρόστιασμα που υπέστησαν από τον Ψινάκη (ιδίως αυτός ο καραγκιόζης ο Γεωργιάδης) αποδίδει το status αυτού του χουντικού εσμού.

  19. Κώστας avatar
    Κώστας 14/04/2010 00:42:47

    Έγραψε ιστορία με:
    -την πρότασή του για εκλογές(μέσω της Προεδρικής εκλογής) εν μέσω της δεινότερης κρίσης των τελευταίων δεκαετιών.
    -την πρότασή του για επανσύσταση της ΜΟΜΑ για επίλυση της ανεργίας.
    -την γελοιοποίηση του κόμματος και των οπαδών του με τις υποψηφιότητες Σαρή,Ψινάκη κλπ
    -το γλοιώδες γλύψιμο στον Πάγκαλο("μακάρι να είχε 20 τέτοιους η κυβέρνηση)

    Το αρχείο των τηλεοπτικών εκπομπών του θα μπορούσε να έχει τίτλο "πως να αλλάζετε συνεχώς θέσεις" και ενδεικνυται σε όσους θέλουν να παρακολουθήσουν μαθήματα λαικισμού της εσχάτης υποστάθμης, εξυπανκισμού και πολιτικού χαμαιλεοντισμού.Το 1993 ήταν υπέρμαχος της πολιτικής Μητσοτάκη στο θέμα των Σκοπίων...
    Οι παρουσιαστές των 8 και των πρωινών εκπομπών, που τον έχουν μία φορά τουλάχιστον την εβδομάδα καλεσμένο, δεν σέβονται καθόλου την όποια εναπομείνασα αξιοπιστία τους;Ή αν μη τι άλλο την αισθητική τους;
    (του ερωτήματος εξαιρείται η περίπτωση Αυτιά, λόγω μακράς και επιτυχημένης θητείας στον φθηνό λαικισμό και την ημιμάθεα.Κύλησε ο τέτζερης...)