#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/01/2014 13:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δύο off shore της Χρυσής Αυγής με την ονομασία «Ελλάς Α.Ε.» και «Αίμα, Τιμή»



Είμαι άνεργος, έχω καταθέσεις μόλις 7 ευρώ, ζω σε σπίτι 50 τ.μ., το παίζω πατριώτης αλλά έχω και κρυφές καταθέσεις 150.000 ευρώ. Δεν είμαι χελώνα είμαι… Λαγός.

Αυτή είναι λίγο πολύ η ζωή του αρχιμπράβου της Νίκαιας, βουλευτή της Χρυσής Αυγής Γιάννη Λαγού ο οποίος δεν δήλωσε ποτέ τον κρυφό λογαριασμό των 150.000 ευρώ (ποιος έχει τη σήμερον ημέρα έστω και 5.000 ευρώ στην τράπεζα;) αλλά τώρα λέει ότι είχε πάρει το 2005 μια κληρονομιά.

Υπάρχουν επίσης και δύο υπεράκτιες εταιρείες με έδρα την Κύπρο οι οποίες ανήκουν σε στέλεχος της Χρυσής Αυγής που σχετίζεται με τα οικονομικά του κόμματος κι έχουν βρει οι ελεγκτές του ΣΔΟΕ. Προφανώς τις off shore θα τις είχαν ονομάσει «Ελλάς Α.Ε.» και «Αίμα, τιμή» έτσι για να μην ξεχνάνε και τους αγώνες για την πατρίδα.

Που τα βρήκαν τα λεφτά οι Χρυσαυγίτες αφού δεν είναι λαμόγια όπως αυτοί που μας κυβέρνησαν τόσα χρόνια;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Tassos avatar
    Tassos 14/01/2014 13:53:44

    Πέφτω από τα σύννεφα! Μα το παιδί μοιάζει αρσακειάς.

    • ΝΑΥΤΗΣ avatar
      ΝΑΥΤΗΣ @ Tassos 14/01/2014 16:51:17

      Ποιό πολύ για κολλεγιόπαιδο φέρνει...

  2. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 14/01/2014 13:57:15

    Η πλέον φοβερή ανακάλυψη είναι ένα ποσό 150.000 ευρώ σε λογαριασμό δηλωμένο και νόμιμο του προφυλακισμένου βουλευτή Γ.Λαγού που προέρχεται από δηλωμένη και με εκκαθαρισμένους τους φόρους κληρονομιά.

    Ούτε στα οικονομικά του Νίκου Μιχαλολιάκου, της οικογένειάς του, του Χ.Παππά, των άλλων προφυλακισμένων βουλευτών κλπ, βρέθηκε το οτιδήποτε επιλήψιμ

    • helios avatar
      helios @ ΠΙΛΟΤΟΣ 14/01/2014 15:34:46

      εφοσον δεν ειναι μεγαλη ανακαλυψη γιατι δηλωνε μονο 7€ καταθεσεις;

      τι ειχε να φοφηθει εφοσον προερχεται απο δηλωμενη και με εκκαθαρισμενους τους φορους κληρονομια;

      σαν δεν ντρεπομαστε λεω εγω.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ ΠΙΛΟΤΟΣ 14/01/2014 17:21:45

      Αφού "Ούτε στα οικονομικά του Νίκου Μιχαλολιάκου, της οικογένειάς του, του Χ.Παππά, των άλλων προφυλακισμένων βουλευτών κλπ, βρέθηκε το οτιδήποτε επιλήψιμο", οι 2 off shore γιατί υπήρχαν. Όπως όλοι γνωρίζουν, οι off shore έχουν ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΚΟΠΟ ΙΔΡΥΣΗΣ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ το ξέπλυμα μαύρου χρήματος.

      • occultist avatar
        occultist @ Γεώργιος Τ. 14/01/2014 23:16:28

        Γεώργιος Τ. είπε:
        ""Όπως όλοι γνωρίζουν, οι off shore έχουν ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΚΟΠΟ ΙΔΡΥΣΗΣ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ το ξέπλυμα μαύρου χρήματος.""
        Εάν είναι έτσι, γιατί η πολιτεία τις επιτρέπει;;;;

        • Giorgis avatar
          Giorgis @ occultist 15/01/2014 06:54:53

          Δεν τις επιτρέπει ... "off shore" είναι λογαριασμοί σε άλλο κράτος, και ιδιέτερα κράτη που δεν το πολυψάχνουν από που ήρθαν τα λεφτά. Μεταφορά χρημάτων εντός και εκτός Ελλάδος δεν είναι και δύσκολο, εκτός και αν θές να απαγορέψουμε πάσης φύσης εμπορικές και τουριστικές ενέργειες

  3. Athena avatar
    Athena 14/01/2014 14:21:58

    Στην αναπαραγωγή των ΔΟΛίων ειδήσεων έχετε γίνει άσσοι!!! Στο κάτω κάτω τι είναι 150.000 ευρώ; Τόσα χρειάστηκε να δώσει το κομματόσκυλο Τομπούλογλου για να είναι έξω παρά τη μίζα που πήρε. Η τακτική σας να δείξετε ότι όλοι τα παίρνουν δεν σας σώζει από την πανωλεθρία του Μαϊου. Όσο για τη Χ.Α. στελέχη του υπουργείου Οικονομικών σημείωναν ότι «δεν έχουν εντοπισθεί μέχρι στιγμής ποσά που συνδέονται με παράνομη χρηματοδότηση του κόμματος. Όμως ίσως η έρευνα επεκταθεί και σε άλλα πρόσωπα που πιθανώς σχετίζονται με τέτοιου είδους ύποπτες συναλλαγές».

  4. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ avatar
    ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 14/01/2014 15:00:08

    Σκοτεινούς χρηµατοδότες δε βλέπω και ανησυχώ ! Ο Σαμαράς μας υποσχέθηκε ότι θα τους ξεσκεπάσει.

  5. Jimakos avatar
    Jimakos 14/01/2014 15:19:19

    Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο IQ για να είσαι υποστηρικτής/ψηφοφόρος κάποιου που δηλώνει καταθέσεις 7€;

    • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
      ΠΙΛΟΤΟΣ @ Jimakos 14/01/2014 19:16:47

      Φιλιππίδης Κοντομηνάς Τσοχατζόπουλος Μαντέλης Τσουκάτος Λούβαρης Λαυρεντιάδης αυτοί σας αξίζουν !

    • manos avatar
      manos @ Jimakos 14/01/2014 22:02:25

      Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο IQ για να είσαι υποστηρικτής/ψηφοφόρος των κομμάτων που κατακλέβουν την Ελλάδα 40 χρόνια τώρα; Αυτών που έχουν πάρει δάνεια εκατοντάδων εκ. και δεν πληρώνουν ούτε τη ΔΕΗ; Αυτών που ταϊζουν τα κομματόσκυλά τους με το αίμα του ελληνικού λαού; Αυτών που οι μίζες τρέχουν δεξιά και αριστερά και έχουν εξαθλιώσει τους έλληνες πολίτες;

  6. Οβιδιακή μεταμόρφωση avatar
    Οβιδιακή μεταμόρφωση 14/01/2014 16:10:33

    Με τόσο ευγενική φυσιογνωμία, εμένα για μέλος των Γιατρών Χωρίς Σύνορα μου κάνει.... Τι, δεν είναι;

    • soulis avatar
      soulis @ Οβιδιακή μεταμόρφωση 14/01/2014 22:37:16

      Γιατι τι ειναι δηλαδη "οι γιατροι χωρίς συνορα";
      Απο εμποριο οργανων στο Τσαντ και αλλου μεχρι και για κατασκοπεια υπερ του νατο σημαδεμα στοχων και κτιριων για χειρουργικα (εδω παει το γιατροι) χτυπηματα με βομβες λειζερ και πολλα αλλα εχουν κατηγορηθει μελη της ακρως υποπτης αυτής οργανωσης.
      Δραστηριοποοιουνται και στην Ελλαδα και μαζι με τους αλλους του "γιατρους του κοσμου " του Κανακη σκηνοθετουν ρατσιστικες επιθεσεις κατα μετανστων και στοχοποιουν την ΧΑ ωστε πανω στις ψευδεις καταγγελιες τους να στηριχθουν μετα τα πορισματα περι εγκλημαυικης οργανωσης.Δουλευουν χρονια και μεθοδικα.

  7. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 14/01/2014 16:51:32

    Ας ντρέπονται αυτοί που αναπαράγουν ψεύδη.
    Το ΣΔΟΕ ακόμα ψάχνει...

  8. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 14/01/2014 16:52:14

    Έχει συνηθίσει ο κόσμος στου Λιάπηδες και τους Φιλιππίδηδες...

  9. guest avatar
    guest 14/01/2014 16:54:29

    Μάλλον με μέλος των VILLAGE PEOPLE μοιάζει

  10. yiannos avatar
    yiannos 14/01/2014 21:11:26

    17%

  11. Tassos avatar
    Tassos 14/01/2014 21:49:00

    Καγχάζαν, λέγαν μεταξύ τους ότι θα μας δέσουν, γελάγαν με τους λαπάδες πολιτικούς. Είναι βαθιά τα μπουντρούμια της Δημοκρατίας όμως, μπορεί και να μη βγεις ποτέ. Τους κόπηκε λοιπόν το γέλιο και τους έρχεται στο μυαλό ο Παπαδόπουλος κι ο Ντερτιλής.

    • Σωτηρης avatar
      Σωτηρης @ Tassos 14/01/2014 22:23:05

      Σωστός Tassos

    • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
      ΠΙΛΟΤΟΣ @ Tassos 14/01/2014 22:40:09

      Κι αν τους κάτσει ; τότε να δείς γέλιο...

      • Tassos avatar
        Tassos @ ΠΙΛΟΤΟΣ 15/01/2014 09:21:22

        Τι να σας κάτσει ρε κακομοίρηδες? Μπίζνες κάνατε. Ο αρχηγός σας με ρόζ ξενοδοχείο, ο Λαγός σωματέμπορας, και όλοι του κοινού ποινικού δικαίου. Αντε στα ντους με τα σαπούνια και τους λαθρομετανάστες τώρα...

        • αραχνούλα avatar
          αραχνούλα @ Tassos 15/01/2014 10:59:49

          Σιγά, θα σπάσεις το πληκτρολόγιο σου, από τον παραληρηματικό τρόπο που γράφεις.Πρόσεξε το. Φιλικά στο λέω.

    • occultist avatar
      occultist @ Tassos 14/01/2014 23:13:28

      Παπαδόπουλος και Ντερτιλής πέθαναν στην φυλακή ιδία βουλήση.

      • τάσος avatar
        τάσος @ occultist 15/01/2014 22:50:57

        και για το φόβο των ιουδαίων και των ξηρών.

  12. VPX avatar
    VPX 15/01/2014 00:44:05

    Μετά τα μούφα οπλοστάσια ήρθαν και οι μούφα καταθέσεις και offshore.
    Ας πάει μια βόλτα το ΣΔΟΕ σε Συγγρού,Ιπποκράτους Περισσό έστω και 1 εβδομάδα..

  13. TopGunZ avatar
    TopGunZ 15/01/2014 09:15:45

    Αυτό είναι το μεγαλύτερο έγκλημα των μεταπολιτευτικών πολιτικών. Μας φαίνονται τα περίεργα 150.000 ευρώ ενός μαφιόζου ως μη επιλήψιμα.