#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/02/2011 19:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δωράκι 345.000 ευρώ του ΠΑΣΟΚ στη Μονή Βατοπαιδίου



 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Θεσσαλονικιός (εκ Πελοποννήσου) avatar
    Θεσσαλονικιός (εκ Πελοποννήσου) 25/02/2011 19:30:01

    Έλεος, ρε αδέρφια! Στο Άγιο Όρος πάνε τα χρήματα, δεν πάνε ούτε στον ΠΑΟΚ ή τον Ολυμπιακό ούτε στους εθνικούς μας εργολάβους. Κάντε λίγο κράτει. Καλή η αντιπολίτευση, αλλά μη γίνεστε και τόσο μίζεροι!

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ Θεσσαλονικιός (εκ Πελοποννήσου) 25/02/2011 21:23:38

      Στον Δήμο Νεάπολης Συκεών δεν ήταν εκείνος ο ακομμάτιστος δήμαρχος που έκανε σωρηδόν Ελληνοποιήσεις;;; Στο ΠΑΣΟΚ πάνε φίλε μου με τον έναν ή άλλον τρόπο...

      • vardarskian avatar
        vardarskian @ vardarskian 25/02/2011 21:24:33

        ώπα..λάθος..είδα ΠΑΣΟΚ αντί ΠΑΟΚ...

    • Γιώργος Γκ. avatar
      Γιώργος Γκ. @ Θεσσαλονικιός (εκ Πελοποννήσου) 25/02/2011 21:57:40

      Αγαπητέ μήπως ξέρεις με πόσα εκατομύρια Ευρώ μπήκε η Μονή Βατοπεδίου στην τελευταία αύξηση κεφαλαίου της Μαρφίν; Με 50 εκατομυριάκια και πρέπει εμείς οι μισθωτοί και οι συνταξιούχοι να της δώσουμε 450.000 για αναστήλωση; Για αυξάνουν αυτοί το χαρτοφυλάκιό τους και ποιός ξέρει ίσως να τσοντάρουν και κανένα αναξιοπαθούντα Ρουσσόπουλο ή Τσοχατζόπουλο;

      • thanasis avatar
        thanasis @ Γιώργος Γκ. 26/02/2011 21:09:56

        οταν εχεις συμβουλους αποτην wall street κανεις
        διαφορα αλλα ανεβοκατεβαζεις και κυβερνησεις
        μηπως τωρα το βατοπαιδι ειναι η παγιδα του ΠΑΣΟΚ

  2. kiki avatar
    kiki 25/02/2011 19:31:30

    Ε τωρα , οι φιλιες τωρα βγαινουν στην επιφανεια.
    αν θυμαμαι καλα στην προ ΝΔ εποχη , την ιστορια με το Βατοπαιδι την ειχαν ξεκινησει πασοκοι, Φωτιαδης, Ξενιδης, Ο βουτυρομπεμπες Πεταλωτης, ε ηρθε ο καιρος να ανταμειφθει ο Εφραιμ.
    Ειναι ολοι τους σαν κατι νεοπλουτους, ας πουμε Ακη, που πρωτα τα τρωνε κανουν για λιγο υπομονη να μην τους πιασουν και μετα , το ριχνουν εξω και μας την βιδωνει εμας.
    Δεν στελνουν κανα φραγκο στις πρεσβειες μας πριν τις κλεισουν οι ανθρωποι και γυρισουν πισω.
    Εκτος και αν ειναι σχεδιο να μας εκπροσωπει μονο , η κορυφαια προσωπικοτητα της χωρας, ο Διανοουμενος Στοχαστης.

  3. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 25/02/2011 19:53:06

    Από τα παραπάνω βλέπω να πήγαν σε παρόμοιους ή και πολύ διαφορετικούς παραλήπτες πολλαπλάσια ποσά. Δεν φαίνεται κάτι το υπερβολικό ή ανεδαφικό στην αιτιολογία. Αν υπάρχει κάτι περισσότερο να πεί κανείς για τη συγκεκριμένη περίπτωση ας δώσει στοιχεία, αλλιώς ας μην παρασυρόμαστε. Εξάλλου μεγάλα ποσά για τον ίδιο σκοπό δόθηκαν κι από ευρωπαϊκά κονδύλια και είναι γνωστό. Ή πρόκειται ακριβώς γι' αυτήν την περίπτωση εντός του 2011;

    Τα φώτα σας παρακαλώ για μια άλλη είδηση, Εισαγγελέας (εκ νέου) για την Αττική Οδό h++p://www.capital.gr/News.asp?id=1142360
    Πώς προέκυψε αυτό, πως τόλμησε ο εισαγγελέας να επιμείνει; Πόσο ψητό υπάρχει στην υπόθεση; Έχει πιθανότητες να ριχτεί φώς;

  4. Μιχαήλ Μανωλόπουλος avatar
    Μιχαήλ Μανωλόπουλος 25/02/2011 20:20:32

    Περιμένω πως και τι να έρθει η ΝΔ και να τους κρεμάσει όλους τους Βατοπαιδινούς ανάποδα στο Σύνταγμα. Και για να σοβαρευτούμε. Ενώ στην ουσία δεν έχει προκύψει τελεσίδικα εκτός από το διασυρμό τους τίποτα εναντίον τους, να θυμίσω ότι ανεξάρτητες επιτροπές απεφάνθησαν ότι οι ανταλλαγές ακινήτων δεν ήταν εις βάρος του δημοσίου, εσείς συνεχίζεται το ύποπτο βιολί του ΠΑΣΟΚ. Ξυπνούν άραγε παλιές έντυπες καταβολές;

  5. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 25/02/2011 20:59:28

    Και λίγα είναι εάν μιλάμε για ένα εθνικό μνημείο όπως το Βατοπαίδιο. Εάν σκεφτείς πως το ποσό αυτό είναι τα ταγιέρ της κυρίας Τρέμη για το 2010... Πολύ λίγα είναι!

  6. Hellas-Orthodoxy avatar
    Hellas-Orthodoxy 25/02/2011 22:56:38

    Γιατι ενοχλειστε;Το διπλασιο ποσο που δινεται στη Μονη Καρακαλλου δεν σας πειραζει;Ή κανει "τζιζ" και μονο το ονομα "Βατοπαιδι";

    Τα υπολοιπα ποσα δεν ειναι "δωρακια";

    Καταντια οι οπαδοι (;) ενος κομματος που διασυρθηκε με ενα ανυπαρκτο και στημενο "σκανδαλο",να καταφευγουν στις ιδιες γελοιες,πρασινες μεθοδους.

  7. xmmm avatar
    xmmm 26/02/2011 00:20:18

    τοσο ανυπαρκτο που ενω αφορουσε ανταλλαγη αναμεσα στο δημοσιο και σε ΝΠΔΔ (!!!!) οπως η μονη, 45ΜΕ, εχουμε τωρα αναληψη υποχρεωσεις απο το δημοσιο 95ΜΕ για χρεη ΝΠΙΔ, με 50% συμμετοχη δημοσιου στο ΔΣ μονο, φυσικα μιλαω για το Μεγαρο Μουσικης, που του χαρισαν 95 εκατομυρια εν μεσω κρισης!!!!

  8. kostas avatar
    kostas 26/02/2011 00:43:20

    Από τη σελίδα της χρυσης αυγής : «Το σίγουρο είναι ότι καπιταλισμός και αντιρατσισμός είναι δύο έννοιες σχεδόν ταυτόσημες και αλληλένδετες, αφού καπιταλισμός χωρίς αντιρατσισμός σπάνια μπορεί να υπάρξει.». Με λίγα λόγια σύμφωνα με τη χ.α. στα φασιστικά καθεστώτα δεν υπαρχει καπιταλισμός επειδη υπαρχει ρατσισμός. Μολις δηλαδη μαθαμε ότι επι Φράνκο στην Ισπανία δεν υπήρχε καπιταλισμός, επι Μουσολίνι στην Ιταλία δεν υπηρχε καπιταλισμός, στη ναζιστική Γερμανία δεν υπηρχε καπιταλισμός ( η πολιτικη και οικονομική στήριξη του φασισμού από τη Φορντ, τη Στανταρ οιλ, Ντιπον κτλ. είναι προφανώς δημιούργημα των εβραιομπολσιβικων και των νεφελιμ μη σουπω) και στην Ελλάδα επι χούντας και επι Μεταξά από ότι φαινεται κουμμουνισμό είχαμε …
    Ας τους πει κάποιος ότι ο ρατσισμός είναι ιδεολογία των αφεντικών για να διαχωρίζουν τους εργαζόμενους φυλετικά και να διασπούν την ενότητα της εργατικης τάξης και πως ο φασισμος είναι το τελευταίο χαρτι του καπιταλισμού σε περιοδους έντονων ταξικών συγκρούσεων, μπας και μας μείνει καμιά τριχα στα μαλλιά γιατι εχουμε καραφλιάσει με τις μαλακιες που γράφουν…

    • varanus komodoensis avatar
      varanus komodoensis @ kostas 26/02/2011 20:34:56

      ...γι'αυτο ιδρυσε και 'συ μια αντιρατσιστικη μκο για να κανεις αντισταση στο κεφαλαιο..

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/02/2011 13:57:09

    Mα στο Βατοπεδι ειναι ΜΚΟ... εγω ετσι ξερω.. χαχααα
    Ειναι στη λιστα!!

    Ευλογημενες ΜΚΟ..

    ΠΠ