06/08/2009 19:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δωράκι του Χρυσοχοΐδη στην κυβέρνηση



Καλοκαιρινό …δωράκι φαίνεται πως έκανε στην κυβέρνηση ο Μιχάλης Χρυσοχοΐδης δηλώνοντας χθες ότι το ΠΑΣΟΚ δεν δεσμεύεται από τις προσλήψεις και τα μέτρα που εξαγγέλλει η  κυβέρνηση.

 «Επιχειρούν να δεσμεύσουν τη χώρα με προσλήψεις, ρουσφέτια, μονιμοποιήσεις, υποσχέσεις παροχών. Αυτά δεν μπορεί να αποτελούν δεσμεύσεις για μας», δήλωσε συγκεκριμένα χθες ο κ. Χρυσοχοΐδης.

Δημοσιογραφικές πληροφορίες αναφέρουν ότι στην Ιπποκράτους δεν έμειναν και τόσο ικανοποιημένοι από τις δηλώσεις του, επειδή η κυβέρνηση μπορεί να τις εκμεταλλευθεί σε βάρος του Κινήματος. Πράγμα, άλλωστε, που σπεύδει να κάνει ο φιλοκυβερνητικός Τύπος.

 Στελέχη του ΠΑΣΟΚ εξηγούσαν σήμερα σε αρμόδιους συντάκτες ότι ο κ. Χρυσοχοίδης δεν εννοούσε ότι το ΠΑΣΟΚ θα απολύσει όσους προσλαμβάνει τώρα η κυβέρνηση της ΝΔ, ούτε θα ζητήσει πίσω τα … δάνεια. Και ότι εννοούσε μόνο ότι το ΠΑΣΟΚ δεν δεσμεύεται από τις παροχές της κυβέρνησης σε συγκεκριμένες ομάδες.  Τα έκαναν δηλαδή χειρότερα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 06/08/2009 20:23:54

    πάλι....

  2. Orestios avatar
    Orestios 06/08/2009 20:36:43

    Αποκαλύπτουν το πραγματικό πρόσωπο τους οι άνθρωποι του GAP.

    • Αλεκος avatar
      Αλεκος @ Orestios 07/08/2009 01:20:45

      και γιατι να μην τους διωξουν οσους προσελαβε η ΝΔ αλλωστε εχουμε αρκετους τεμπελχαναδες στα γραφεια?Να καθαριζει η πιατσα σιγα σιγα!!!
      Και μερικους που ειναι αρκετα χρονια στην καρεκλα πρεπει να την κανουν με ελαφρα πηδηματακια!!!!!

  3. stamat avatar
    stamat 06/08/2009 20:44:01

    Γλώσσα λανθάνουσα........

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 06/08/2009 21:52:35

    Την αγροφυλακή δεν θα προλάβουν να την καταργήσουν διότι θα αυτοδιαλυθεί καθώς οι περισσότεροι αγροφύλακες συνταξιοδοτήθηκαν ήδη λόγω ορίου ηλικίας!!! (Άσχετα αν ορκίσθηκαν μόλις πριν 3 χρόνια...)Γειάσου μεγάλε Βύρωνα, σαμουράι και λόγιες! Agrofilakis Te Salutant. Agricola silvam et umbram silvarum amat etc. etc.

    • AGRO avatar
      AGRO @ Strange Attractor 20/08/2009 00:29:47

      Φιλε αν δεν εισαι εμπαθης,σιγουρα εισαι ασχετος.Αυτοι που πηραν συνταξη ειναι οι αγροφυλακες που ειχαν μεινει οταν καταργηθηκε η αγροφυλακη,και ειχαν διοριστει την δεκαετια του 1970 και συμπληρωσαν 35 χρονια υπηρεσιας.Αυτοι που διοριστηκαν το 2007 θα υπηρετησουν μεχρι τα 67 τους χρονια.Πως να δεις ομως καθαρα οταν τα γυαλια σου ειναι καταπρασινα?

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 06/08/2009 21:54:41

    Σαμουράϊ και λόγιε... (διόρθωση)

  6. Swell avatar
    Swell 07/08/2009 09:47:36

    Βρε σεις δεν δεσμεύονται για να βάλουν πράσινους στη θέση των γαλάζιων που προσλαμβάνει η ΝΔ. Πολύ παλιά ιστορία. Την καθιέρωσε το SKIP.

  7. Στέργιος avatar
    Στέργιος 09/08/2009 22:03:09

    Εμένα πάλι με αηδιάζουν οι σταρλετίτσες βουλευτές που αφού αναδειχθούν στην πολιτική από την τοπική κοινωνία στην οποία ζουν, μετά μαζεύουν τα μπογαλάκια τους και πάνε στην Αθήνα, στο Μεγάλο Μήλο, ή μάλλον, το Μεγάλο Κορόμηλο τής Ελλάδας.

    Την έφτυσε κατάμουτρα τη Βέροια ο Χρυσοχοΐδης για να πάει στο Άθενς. Το ίδιο έκανε και η Μάτζικα ντε Σπελ, φτύνοντας τους Κοζανίτες, αυτή.

    Από τη μια έχουμε τον πολιτικό γενιτσαρισμό (σιγά μη νοιαστεί ποτέ για την Βέροια ο Μιχάλης), και από την άλλη έχουμε την πολιτική αποικιοκρατία, όπου σημαίνοντα αθηναϊκά στελέχη τού κόμματος (ή τέκνα τους) πολιτεύονται σε άλλους αντ'άλλων νομούς για να μη διαταρχτούν οι αθηναϊκές ισορροπίες (Καραμανλής στη Θεσσαλονίκη, Παπανδρέου στην Αχαΐα - προ αρχηγίας και οι δυο, σε λίγο Μπακογιάννης στην Ευρυτανία - που στην Ευρυτανία πήγαινε μόνο κάθε Πάσχα να ευχηθεί στη γιαγιά του).

    Αλλά δεν φταίει κανείς, εμείς φταίμε που τους ψηφίζουμε.