06/02/2009 21:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δυσφορία στο Μαξίμου για Λειβαδά

ΣΧΟΛΙΑ

  1. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 06/02/2009 21:42:49

    πατακαλω πιο ευαισθητοι προς τον γραμματεα. ερως η αιτια για μεταβαση στη Ν.Υ.
    περιτυλιγμα η επικοινωνια..

  2. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 07/02/2009 01:11:23

    Ποιος ειναι αυτος παλι ??Καινουργιο φρουτο??Και μετα σου λενε να περιορισουμε τις σπαταλες.Δεν πηδιομαστε λεω εγω με τους μαλακες που εχουμε μπλεξει.!!

  3. ariel avatar
    ariel 07/02/2009 02:26:28

    Τις εστί Λειβαδας φιλαράκια? Που έχει εμφανισθεί ο τύπος και δεν τον ξέρω, έχω χάσει συνέχειες??

  4. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 07/02/2009 02:38:12

    Γενικός Γραμματέας Τύπου ...άγνωστος; Πολύ μούτρο, ή αχυράνθρωπος, πρέπει να 'ναι. Για δώστε καμιά πληροφορία οι επαΐοντες...

  5. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 07/02/2009 03:18:50

    τπτ σπουδαιο. επικοινωνιολόγος,παλιός οννεδίτης, από τα γκολντεν μπου που συναναστρέφονταν τους ισχυρους του Μαξίμου (ρουσσόπουλο), με κάποια αλεργία για τα εθνικά θέματα, τα οποία υποβάθμισε και στην γενική γραμματεία ενημερωσης όπου προιστατε.

  6. Factorx avatar
    Factorx 07/02/2009 03:33:44

    Δεξί χέρι του Ρουσόπουλου, κάνει κουμάντο στην κρατική προπαγάνδα (γραφεία τύπου εξωτερικού κλπ)

  7. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 07/02/2009 05:00:07

    ΑΡΑ: "απογαλάκτιση" Μαξίμου από Ρουσσόπουλος- σύστεμ, ε; ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ! Εξ ού και η εμφανής αλλαγή "εικονικής" συμπεριφοράς ΚΚ. Ρε, τον Καραμανλή! Τι λιμοκοντόρος Ρουσώ, τι ραμολιμέντο Αντώναρος, "τα ΜΜΕ-ποντίκια ν απιάνει"! Με όλους είναι, αρκεί να είναι πρώτος! Και οι "όλοι" συμφωνούν, γιατί αν κάνει βήμα ο "μπουλάκος", μείνανε με "μια ολίγη" από το "όλοι", όλοι!

    ΕΜΕΙΣ τι φταίμε;;;

    Κι έρχεται από το βάθος, είδα, χθες, ο "by the way" Κουλούρης με eye-liner, ο Αλευράς με φαλακρο-χαίτη, ο γενναίος των "Κολάδων" Γείτονας, η τριανταφυλλοπουλένια Μιλένα, ο Χάρης "άχαρος" Καστανίδης, η Μπίλιω της Βουλής Συλβάνα Ράπτη, και δεν συμμαζεύεται ο θίασος.

    Α! και η είδηση της ...νύχτας: ΣΥΝΕΛΗΦΘΗΣΑΝ μέλη του ΠΑΜΕ για χρηματισμό! Πάει! χάλασε ο κόσμος. Τελεσίδικα. Εκτός, αδέρφια, κι αν κάνει κανά θαύμα ο Καρατζαφέρ και αναστήσει τον ...Χριστόδουλο! Ή κάνει κατάληψη το πνεύμα του Τσε, -άντε! έστω-, του Βελουχιώτη στον Τσίπρα.

    Βλέπεις άλλη σωτηρία;

  8. Anonymos avatar
    Anonymos 07/02/2009 09:58:48

    Ενας απo τα πολλα γκολτεν μποϋς ειναι, καβαλημενος με την εξουσια (ειχε ξεστομισει ξεδιαντροπα το ιστορικο: "Τωρα αλλαξαν τα πραγματα, τωρα ειμαστε εμεις στην εξουσια" πριν κατσει καλα-καλα 1 μηνα στην καρεκλα του), ασχετος σχετικα με ισορροπιες στην εξωτερικη πολιτικη, θα ελεγα μαλιστα οτι δεν εχει κολλησει ουτε ενα ενσημο στη ζωη του , φαινεται να ιδαιτερες σχεσεις με ρασοφορους στι ΗΠΑ, του αρεσει να λυνει και να δενει, και κατα τη γνωμη μου σπαταλησε αλογιστα δημοσιο χρημα με κατι εξωτερικα συνεργεια οταν θα μπορουσε καλιστα να χρησιμοποειησει τα της ΝΕΤ.

  9. Anonymos avatar
    Anonymos 07/02/2009 10:07:42

    Α... περιοδευει κατα προτιμηση στις ΗΠΑ οπου σε βαρυσημαντες ομιλιες μιλα κατα προτιμηση για το "τιποτα στη μεση του μηδεν"
    βλεπε πχ.:


    Πάνος Λειβαδάς
    Την Ελλάδα ανέκαθεν την θαύμαζαν οι πάντες, ακόμα κι εκείνοι που την εχθρεύονταν. Δεν μπορούσε να ήτανε αλλιώς, μιας και από εκεί αναδύθηκαν ο δυτικός πολιτισμός και ιδεώδη μεγάλα, όπως η Ελευθερία και η Δημοκρατία. Η Ελλάδα παρέμεινε επίσης ζηλευτή αιώνες ολόκληρους και για τις πάμπολλες φυσικές καλλονές της, που περιλαμβάνονται ανάμεσα στις πιο παινεμένες του κόσμου.

    Υπήρξανε όμως και φορές που η θετική εικόνα της Ελλάδας αντισταθμίστηκε στα μάτια πολλών ξένων από εξελίξεις τις οποίες θεώρησαν σαν κοντόφθαλμους χειρισμούς σε θέματα τόσο οικονομικής όσο και εξωτερικής πολιτικής της κι επίσης από τα κρούσματα εσωτερικής τρομοκρατίας που σημειώθηκαν περιοδικά στο έδαφός της.

    Αλλά οι αρνητικοί τούτοι παράγοντες ανήκουνε στο παρελθόν και δεν υπάρχει πια τίποτα που να σκιάζει το γόητρο της σημερινής Ελλάδας. Αυτό με απλά λόγια ήτανε το μήνυμα που απηύθυνε προχτές ο Γενικός Γραμματέας Ενημέρωσης, Πάνος Λειβαδάς, στην πρώτη επίσημη ομιλία του προς μέλη της κοινοβουλευτικής ομάδας προώθησης Ελληνικών Υποθέσεων στο Αμερικανικό Κογκρέσο

    http://www.voanews.com/greek/archive/2007-06/2007-06-18-voa7.cfm

  10. ΑΦΡΙΚΗ avatar
    ΑΦΡΙΚΗ 07/02/2009 10:19:18

    Οι Ελληνες Φορολογουμενοι πληρωνουν παντοτε ως Μα....κες για τις δημοσιες σχεσεις των καβαλημενων στελεχων της Νουδουλας...