26/10/2008 00:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Δυο υπουργεία» θέλει ο Καρατζαφέρης

Δεν ξέρω ακόμα αν είναι για γέλια η για κλάματα να βλέπει κανείς τον Καρατζαφέρη σε ρόλο ....Ρουσόπουλου. Να κάνει δηλαδή ό,τι μπορεί ο άνθρωπος για να σώσει τον αρχηγό της παράταξης. Όχι βέβαια ότι νοιάζεται για τον ίδιο, αλλά για την έκταση του μαγαζιού που θ΄ αφήσει πίσω του. Γιατί ο αρχηγός του ΛΑΟΣ φιλοδοξεί να γίνει αυτός αρχηγός της παράταξης, ή τέλος πάντων ο πιο ισχυρός παράγοντάς της. Και γιατί όχι άλλωστε, εδώ που φτάσαμε;

«Ανίερες» συμφωνίες Ν.Δ - ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ»  βλέπει λοιπόν το ixnos.blogspot.com και όχι «Ν.Δ- ΛΑ.Ο.Σ», επειδή το «τραγικό» για τα στελέχη και τους οπαδούς του είναι ότι τις αποφάσεις για τις «συμφωνίες» αυτές τις παίρνει ο αρχηγός, μαζί με ένα πολύ-πολύ κλειστό κύκλο συνεργατών του, εν αγνοία όλων των υπολοίπων. Μια φορά που προσπάθησε να «περάσει» απόφαση «συνεργασίας» με την Ν.Δ στο εκτελεστικό για να τους «κάνει» συνένοχους έσπασε τα μούτρα του. Καταψηφίστηκε με 12-0 . Δεν βρέθηκε ούτε ένας να στηρίξει την πρόταση του - εμείς γνωρίζουμε τα σχέδια του από πρώτο χέρι. Είχαμε γράψει σε προηγούμενα ποστ ότι υπάρχει «συμφωνία».Να που έρχεται και το χθεσινό ΒΗΜΑ να τα επιβεβαιώσει. βλέπε εδώ.

Όπως επίσης γνωρίζουμε από «εκμυστηρεύσεις» πρωτοκλασάτων στελεχών ότι προσβλέπει να πάρει από αυτήν την υπόθεση δυο υπουργεία. Τους το έχει ο ίδιος

πει σε κατ΄ ιδίαν συζητήσεις, και ότι ονειρεύεται μέχρι πρωθυπουργία. Είναι δηλαδή να τρελαίνετε κανείς. Και μην μας διαψεύσει κανείς γιατί θα πέσει πολύ γέλιο τα «στοιχεία» δεν σηκώνουν διάψευση. προέρχονται από πολύ «στενό» κύκλο....

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Daskalos avatar
    Daskalos 26/10/2008 02:54:46

    Αναξιόπιστο πρόσωπο ο Καρατζαφέρ, λαικιστής, χαμαιλέων με δεξί χέρι τον φυγόστρατο βουλευτή.

  2. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 26/10/2008 03:42:54

    Καθρεφτης της σημερινης Ελληνικης κοινωνιας οι Αφοι Καρατζαφεροι...
    Α ρε Καραμαζοφακια,εσεις φυγατε νωρις!

  3. Κίτσα avatar
    Κίτσα 26/10/2008 03:43:41

    αξιόπιστο ή αναξιόπιστο... κάθε χρόνο και καλύτερα! εδώ και μαλλί φουντωτό βγάζει στα ήντα τόσα.. και κουρεμα "πεζοναυτίκ"!

    έχει φάση η παρακολούθηση τολκσόου με το χρυσανθακόπουλο και τους καλεσμένους του. ο καημένος κάνει μπαμ από μακρυά πως δυσκολεύεται να προσαρμοστεί λεκτικά στις αξίες του λαος... προκύπτει ένα αισθηματόχρωμα κάτι μη ορίτζιναλ...

    αν του κλείσουν το κανάλι, τον έσβησαν

    αλλά για δες ρίζες που έβγαλε... δυο δικοί του (ξεκίνησαν από το κανάλι του δηλαδή) πήγαν σε καλές θέσεις στο μέγκα...

    στο έξτρα3 η δημοσιογράφος του πολιτικού ρεπορταζ απο το τελεσίτυ δεν ξεκίνησε;

    αμ μια διευθύντρια μεγάλης δεξιάς εφημερίδας; που νομίζω πως τσακώθηκε...

    αμ ο βαγγ παπαδόπουλος..

    παντού κόσμο του τελεσίτι βρίσκεις...

  4. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 26/10/2008 10:00:42

    ...πεζοναυτίκ....

    χαχαχαχαχα
    θεικό !

  5. ΚΟΜ avatar
    ΚΟΜ 26/10/2008 10:22:21

    Γιατί δύο να πάρει τέσσερα ,για να πάζουνε και αυτοί όπως και οι προηγούμενοι.Ο λαός πέστε μας τί και πότε θα πάρει ,γιατί μέχρι τώρα πέρνει ξέρετε όλοι τι.
    Αντε νούμερα όπως πάτε θα μας κάνετε φασίστες και μαλάκες ,μια και ξεφτιλήσατε την πολιτική ,την δημοκρατία και την ψήφο μας

  6. Lara avatar
    Lara 26/10/2008 11:09:20

    Η παραλυση του βρομικου συστηματος σε πληρη εξελιξη.
    Τι θα δουν ακομη τα ματια μας μετα απο τα καλογεριτικα νταλαβερια με την μαφιοζικη εξουσια και τα συναφια των ευγενων πλουσιων ερωμενων των απεξω;

  7. o βουνισιος avatar
    o βουνισιος 26/10/2008 11:25:14

    Τα πράγματα δεν είναι καθόλου εύκολα, στη ΝΔ υπάρχουν αρκετοί που έχουν συμβιβαστεί με τα διάφορα, πάσης φύσεως συμφέροντα διαπλοκής και διαφθοράς..

    Στο πασοκ όλοι οι συμβιβασμένοι του παρελθόντος έχουν αρχίσει και πανηγυρίζουν, επειδή, βλέπουν ότι υπάρχει ελπίδα να ξαναέρθουν στην εξουσία.

    Υπάρχουν 2 επιλογές

    Η να πεταχθεί στη θάλασσα η σαβούρα.
    Η να αλλάξουμε χώρα κατοικίας!

  8. ronnie avatar
    ronnie 26/10/2008 11:49:47

    -Υπουργός Πολιτισμού ο μπουλούκος και
    Υπουργός Παιδείας ο μπουμπούκος.

  9. Αθ. Κλάρας avatar
    Αθ. Κλάρας 26/10/2008 12:18:57

    Τώρα που ο don έμεινε χωρίς consiglieri όλοι καταθέτουν τα βιογραφικά τους.
    Μπορεί να ξαναδούμε επιστολή της Μπεζεντάκου.

  10. LEON avatar
    LEON 26/10/2008 13:19:44

    “«Δυο υπουργεία» θέλει ο Καρατζαφέρης”...

    Κι'ένα από μένα...τρία!!

  11. Le canard avatar
    Le canard 26/10/2008 13:40:49

    Γράφει σήμερα η Καθημερινή: Ξεσκεπάζω την «παράγκα»
    Συνέντευξη - σοκ με τον διαιτητή Δημήτρη Ποντίκη

    Ενας από τους αρνητικούς πρωταγωνιστές της περιόδου της περιβόητης «παράγκας», ο διαιτητής Δημήτρης Ποντίκης, σπάει το νόμο της σιωπής και μιλάει για πρώτη φορά για όσα συνέβαιναν στην πιο αμαρτωλή περίοδο του επαγγελματικού ποδοσφαίρου. Με συνέντευξή του στην «Κ», ρίχνει φως σε σκοτεινές πτυχές που θα προκαλέσουν σοκ σε φιλάθλους, ποδοσφαιριστές, παράγοντες και στον κόσμο της διαιτησίας. Ο Δημήτρης Ποντίκης αναφέρεται και στον νυν πρόεδρο της ΕΠΟ Βασίλη Γκαγκάτση, για τον οποίο εκφράζει εύλογες απορίες σε σχέση με την παρουσία του ως «Νο 2» στην ιεραρχία της ΕΠΟ εκείνη την περίοδο.

    Ο Κλαδάς, όσο ήταν επικεφαλής του ΣΔΟΕ μέχρι να τον «φάει» ο Αλογοσκούφης (http://www.antinews.gr/?p=4021) είχε ξεκινήσει έρευνες για τον Γκαγκάτση και για τα τηλεοπτικά δικαιώματα των καναλιών για τους ποδοσφαιρικούς αγώνες. Τελικά, μαθαίνω, ότι η σημερινή ηγεσία του ΣΔΟΕ δεν βρήκε παρά μερικές … φορολογικές παραβάσεις. Ητοι, θα κληθεί να πληρώσει μερικά πρόστιμα.

  12. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 26/10/2008 13:45:12

    Φαντάζομε τώρα τον «πατέρα» τον blogers Ν.Δ. να ξεκινήσει την σταματημένη ιστοσελίδα ,δεν θέλω να πιστεύω ότι θα κάθετε με τα σταυρωμένα χέρια .

  13. Papanakos avatar
    Papanakos 26/10/2008 13:46:56

    το κείμενο περι αναγκαίας αλλαγής δομής του Ελληνικού Στρατού εν όψει πρώτης ταυτόχρονης επιθέσεως εναντίον της Ελλάδος απο τους τέσσερις γείτονες συν την Ρουμανία, και εν όψει δεύτερης επιθέσεως του "Συμφώνου της Σαγκάης" ή άξονος Ρ.Ι.Κ., Ρωσίας- Ισλαμικών Κρατών- Κίνας, εναντίον της Ελλάδος και της λοιπής Δύσεως. Το σύνολο των στρατευμάτων της Ρ.Ι.Κ. υπολογίζεται σε 400.000.000 άνδρες σε πλήρη επιστράτευση, εκ των οποίων τα 250.000.000 προορίζονται για επίθεση εναντίον της Δύσεως και της Ελλάδος. Εξ αυτών τα 200.000.000 συνεισφέρει η Κίνα, και τα λοιπά 50.000.000 η Ρωσία και το Ισλάμ. Αυτήν την στιγμή η Κίνα έχει στρατό ξηράς αποτελούμενον μόνον απο 1.500.000 Αξιωματικούς, Λοχαγούς και άνω, και άρα ο δυνητικός αριθμός του κινεζικού στρατού είναι 300.000.000 ήτοι 1.500.000 χ 200 οπλίτες εκάστου λόχου. Όστις εννόησε, εννόησε. Είναι δυνατή η άμυνα εναντίον αυτών των επερχομένων ορδών, υπο τον όρο ότι θα ληφθούν απο τώρα τα μέτρα τα οποία προτείνει η Ο.Ε.Α. στο σχετικό σήμα. Αν αυτά τα μέτρα ληφθούν, υπάρχει ελπίδα επιβιώσεως. Εάν δεν ληφθούν Εδώ και Τώρα, υπάρχει η βεβαιότητα της γενοκτονίας μας. Πράξτε κατα συνείδηση. Γιάννης Καραγεωργίου!

    http://makelio.blogspot.com/2008/10/s-s.html

    http://diasvsmetatron.blogspot.com/2008/10/blog-post_8566.html

  14. Καραμανλης Κατάρ avatar
    Καραμανλης Κατάρ 26/10/2008 14:09:21

    ... και στο βάθος Ολυμπιακή; Ή μήπως ούτε και αυτή τη φορά;

    Γράφει σήμερα το Βήμα:

    Συνοδευόμενος από υπουργούς και 93 επιχειρηματίες κατέφθασε στο αραβικό εμιράτο ο κ. Καραμανλής
    Ο Πρωθυπουργός για μπίζνες στο Κατάρ
    «Καθαρές δουλειές» ζητεί ο εμίρης Χαμάντ μπιν Χαλίφα αλ Θάνι για να κάνει επενδύσεις στην Ελλάδα
    Ν. ΧΑΣΑΠΟΠΟΥΛΟΣ
    Το διπλωματικό πρωτόκολλο σε μια αραβική μουσουλμανική πετρελαιοπαραγωγό χώρα, όπως το Κατάρ, με το 1 εκατομμύριο κατοίκους (οι περισσότεροι μετανάστες) και τα 66.000 δολάρια κατά κεφαλήν εισόδημα, τηρείται αυστηρά για όλες τις επίσημες επισκέψεις. Αυτή τη φορά με την επίσκεψη του πρωθυπουργού κ. Κ. Καραμανλή στην Ντόχα, που άρχισε χθες, σημειώθηκε μια μικρή, πλην όμως σημαντική παρέκκλιση του πρωτοκόλλου. Ο Πρωθυπουργός της Ελλάδας τυγχάνει στο Κατάρ υποδοχής αρχηγού κράτους, όπως αποφάσισε η κυβέρνηση του αραβικού κρατιδίου, επιθυμώντας με αυτόν τον τρόπο να τιμήσει στο πρόσωπο του Πρωθυπουργού ολόκληρη την Ελλάδα. Ετσι ο αρχηγός του κράτους, ο εμίρης Χαμάντ μπιν Χαλίφα αλ Θάνι, 57 ετών, από τους πλουσιότερους εμίρηδες στον κόσμο, όχι μόνο θα συναντηθεί κατ' ιδίαν με τον Πρωθυπουργό και θα του παραθέσει επίσημο γεύμα στην οικία του, αλλά και θα τον ξεναγήσει στο τεχνητό νησάκι «Περλ», το οποίο αποτελεί τεχνολογικό επίτευγμα, την κατασκευή του οποίου έχουν αναλάβει ελληνικές κατασκευαστικές εταιρείες.




    Ο πρωθυπουργός κ. Κ. Καραμανλής με τον εμίρη του Κατάρ κ. Χαμάντ μπιν Χαλίφα αλ Θάνι σε παλαιότερη συνάντησή τους στην Αθήνα

    Τον Πρωθυπουργό και τη σύζυγό του συνοδεύουν στο Κατάρ η υπουργός Εξωτερικών κυρία Ντόρα Μπακογιάννη, δύο υπουργοί, υπηρεσιακοί παράγοντες και 93 επιχειρηματίες οι οποίοι ευελπιστούν να αρχίσουν τις «μπίζνες» με το πλούσιο αυτό αραβικό κρατίδιο. Ανάμεσά τους εκπρόσωποι του Συνδέσμου Επιχειρήσεων, της ΕΑΒ, του ΕΟΤ, της ΕΥΔΑΠ, της ΔΕΠΑ (για συμφωνίες για προμήθεια φυσικού αερίου), φαρμακευτικές, κατασκευαστικές, ναυτιλιακές εταιρείες, αντιπρόσωποι ιατρικών μηχανημάτων, επιχειρηματίες με οικοδομικά υλικά, ιδιοκτήτες εταιρειών real estate, εκπρόσωποι δικηγορικών γραφείων, ξενοδοχειακών επιχειρήσεων και σημαντικός αριθμός τουριστικών πρακτόρων και διοργανωτών διεθνών συνεδρίων. Τέλος, επιχειρηματίες με είδη ένδυσης, αλλά και γούνας. Τώρα θα πείτε, πάνε να πουλήσουν γούνες στο Κατάρ; Οχι ακριβώς, αφού στο γειτονικό Ντουμπάι λειτουργούν 65 ελληνικές εταιρείες γούνας από την Καστοριά. Τι κάνουν τις γούνες οι κάτοικοι των αραβικών αυτών εμιράτων; Τις αγοράζουν, για να τις πουλήσουν εν συνεχεία στους ρώσους τουρίστες.

  15. τεχνοκριτικός avatar
    τεχνοκριτικός 26/10/2008 14:12:55

    Για τον προηγούμενο αρθρογράφο.

    Κάτι τέτοια γράφει κι ο Τριβιζάς, αλλά με άλλα ονόματα..π.χ. ραπανομάχος, καμπρολαχανοφρουρός κλπ κλπ και τα ΄κονομάει...

    Τα κείμενά του μπαίνουν στα σχολικά βιβλία!

    Επειγόντως κάποιες μικροαλλαγούλες και μπαίνεις και συ στο κλαμπ!

  16. nas avatar
    nas 26/10/2008 17:37:43

    Διάβασα την παραπομπή στο ΒΗΜΑ και δεν έγινα σοφώτερος. Δηλαδή, τι κακό κάνει ο Καρατζαφέρης, στηρίζοντας μιά παράταξη για την οποία ο ίδιος έχει πεί πολλές φορές πως ειναι σαρξ εκ της σαρκός της; Δηλαδή επειδή είναι δεξιά της Ν.Δ. δεν δικαιούται να λέει "στηρίζω Καραμανλή, ελέγχω τον Ρουσόπουλο"; Μήπως άραγε είπε κάποιος απο τους..."πολέμιους" του Καραμανλή, πως είχε ο ίδιος κάποιες ευθύνες για όσα συνέβησαν στις υποκλοπές, στα ομόλογα, στη Ζαχοπουλειάδα, στο Βατοπαίδι, εκτός από αυτά τα ηλίθια επιχειρήματα πως έκανε "λάθος" μόνο στην επιλογή συνεργατών; ε, αυτό του λέει κι ο Καρατζαφέρης: πως ο ίδιος και τα στελέχη του ΛΑΟΣ, είναι καλύτεροι απο το Ρουσόπουλο, τον Βουλγαράκη, τον Ζαχόπουλο και τους άλλους... ο άνθρωπος δεν το κρύβει... ΔΕΝ θέλει να παίξει το ρόλο του ΣΥΡΙΖΑ και του ΚΚΕ απο τα δεξιά... έκανε κόμμα, είναι στη Βουλή και γουστάρει συμμετοχή για να αλλάξει την (δεξιά) πολιτική της κυβέρνησης! Λοιπόν;

  17. εκλογολογος avatar
    εκλογολογος 26/10/2008 20:09:58

    οι ψηφοφόροι το λαος, ναι μεν προέρχονται από τη δεξιά, τη νουδού δηλαδή.... αλλά μισούν τη σημερινή δημοκρατία. το όνειρό τους είιναι κυβέρνηση συνεργασίας με ΠΑΣΟΚ!

    έστω με 1 υπουργείο και τον τηλεοπτικό σταθμό.

    μετά θα πιάσουν αυτοί τα ποσοστά της νουδού.

  18. εκλογολογος avatar
    εκλογολογος 26/10/2008 20:10:24

    > μισούν τη σημερινή δημοκρατία.
    ΛΑΘΟΣ
    μισούν τη σημερινή ΝΕΑ δημοκρατία.

  19. Σαος avatar
    Σαος 27/10/2008 14:32:19

    Τα δύο υπουργία τα θέλει στο χέρι ή να τα τυλίξουν σε λαδόκολλα;