#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/03/2012 10:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δυο τρεις αποχωρήσεις δεινοσαύρων ακόμα και κλείδωσε η αυτοδυναμία Σαμαρά



Δυστυχώς στη Νέα Δημοκρατία, επί μακρόν, ανθούσαν τα ... νούμερα.

Ήταν πάντα στον αφρό, εξ αιτίας οικογενειακών δεσμών αίματος, και όλο βολεύονταν κάπου.

Με κάθε αρχηγό.

Χαρακτηριστικό δείγμα ο  γίγαντας της πολιτικής και δεινός οδηγός τρακτέρ, Σωτήρης Χατζηγάκης.

Υπουργός από την πρώτη ημέρα που μπήκε στη Βουλή.

Και από έργο;

Θα μείνει διάσημος στους ανά την επικράτεια καφενέδες τότε που ηγείτο των τρακτέρ του Θεσσαλικού κάμπου δονώντας την ατμόσφαιρα με το γνωστό σύνθημα "όλα τα κιλά, όλα τα λεφτά"

Άσχετα, αν  πολλά κιλά ήταν ανύπαρκτα!

Στη συνέχεια ο  τιτάνας της πολιτικής, ως υπουργός Γεωργίας μοίρασε από τον κρατικό προϋπολογισμό 500 εκατομμύρια επιδοτήσεις, τα οποία ζητάει πίσω η Κομισιόν.

Σιγά μην ιδρώσει το αυτί του!

Τον σκοπό του τον πέτυχε.

Χθες μάθαμε ότι μετά τον κ. Σιούφα και ο κ. Χατζηγάκης δεν θα είναι υποψήφιος.

Τεράστια εθνική απώλεια ασφαλώς, αλλά δύο –τρεις αποχωρήσεις «δεινοσαύρων» ακόμη και «κλείδωσε» η αυτοδυναμία.

Ο κ. Χατζηγάκης μας ...απειλεί επίσης οτι θα επανέλθει στην πολιτική όταν φύγει από ...αρχηγός της ΝΔ ο Σαμαράς.

Ας του πεί κάποιος ότι θα βαρεθεί να ... περιμένει

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. avanti avatar
    avanti 30/03/2012 10:52:15

    Πέραν των όσων αναφέρατε, οι εν λόγω κύριοι είναι και κάποιας ηλικίας, αν δεν κάνω λάθος, ε λοιπόν σύνταξη, το καλάμι στην πλάτη και για ψάρεμα. Μπορούμε να τα βγάλουμε πέρα μόνοι μας χωρίς τους πατερούληδες.

    • airman avatar
      airman @ avanti 30/03/2012 11:30:33

      Σε αυτή την ηλικία όντως το ψάρεμα ενδείκνυται ως η καταλληλότερη ασχολία! Το μόνο που με χαλάει είναι ότι θα τραγανίζουν παχηλή σύνταξη με αντιστρόφως ανάλογη προσφορά! Ας είναι, τουλάχιστον το ψάρεμα ως ασχολία είναι μακριά ακόμα ....... Όσο για σύνταξη, μάλλον μόνο για ψάρεμα θα πηγαίνω!

  2. juliet avatar
    juliet 30/03/2012 10:53:49

    ...........ψώφια σε κατάσταση σήψης και οι αναθυμιάσεις ανυπόφορες.

    • juliet avatar
      juliet @ juliet 30/03/2012 11:14:21

      Καλημέρα,Πειραιώτη.....χθες ήμουνα κάπου εκεί.
      ''To χιούμορ όχι μόνο έχει κάτι απελευθερωτικό,αλλά και κάτι θείο και υψηλό''.Φροΰντ

  3. juliet avatar
    juliet 30/03/2012 10:57:09

    Αυτό γιατί το είπες ,δηλ. η Θεσσαλία φημίζεται για μπαγλαμαδάκια;

  4. franc avatar
    franc 30/03/2012 10:58:38

    Γιατί οι υπόλοιποι δεινόσαυροι που μείνανε και έχουν ήδη ετοιμάσει υπουργικά κοστούμια είναι λίγοι?

    • Λ.Υ. avatar
      Λ.Υ. @ franc 30/03/2012 14:47:44

      Πέστα αγαπητέ!

  5. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 30/03/2012 11:06:07

    Ας περιμένει λίγο ακόμη μέχρι να ωριμάσει.
    Μικρός είναι ακόμα.
    Κανονικά θα έπρεπε να ευχαριστεί τον Σαμαρά
    που τον γλύτωσε από το μαύρισμα.
    Αντε και καλή ψυχή.

  6. juliet avatar
    juliet 30/03/2012 11:16:33

    Καμμιά ''ανηψιά'';
    Καμμιά ''αδελφή''; δεν λέω άλλα...

    • juliet avatar
      juliet @ juliet 30/03/2012 11:29:35

      Δεν πληρώ τις προυποθέσεις .
      1.Ειμαι της αναρχικής δεξιάς .
      2.Ειμαι κατά της συσσώρευσης κοπριάς .
      3.Δεν μπορώ να καθήσω πολλή ωρα-εξαίρεση όταν γράφω στο antinews.
      4.Πολύ πειθαρχημένη για ένα κόμμα.
      5. ξέρω να γελάω και να πιστεύω στην ισότητα των ανθρώπων
      6.Ξέρω να φεύγω
      7.Πίστη μου ...η ελευθερία της σκέψης και ο σεβασμός της γνώμης.
      Πολλές φορές την αποζητάω την ρημάδα τη θάλασσα εδω στα βουνά που ζω .

      • avanti avatar
        avanti @ juliet 30/03/2012 11:48:36

        Καλημέρα Juliet, Κάτσε κορίτσι μου στα βουνά .... έτσι και έρθεις στην θάλασσα θα σε χάσουμε, έχεις ήδη τα 7 αμαρτήματα που ανέφερες, που θα φτάσεις βλέποντας και μυρίζοντας την θάλασσα το σκέφτηκες???

        • juliet avatar
          juliet @ avanti 30/03/2012 12:01:19

          Η θάλασσα είναι έρωτας ...που δεν τον ξεπερνάς ποτέ !
          Καλημέρα !!!

          • FEAX avatar
            FEAX @ juliet 30/03/2012 12:59:46

            Το σήμα του νησιού μας η "απηδαλος ναυς". Οι ποντοπόροι "καπετάνιοι" μας έριχναν άγκυρα έξω από τα λιμάνια της υφηλίου, όπου υπήρχαν ψαρότοποι για να ψαρεύουν, όσο περίμεναν την είσοδό τους!!!
            Ναι η θάλασσα είναι παντοτινός έρωτας, όλων των αισθήσεων

          • juliets avatar
            juliets @ FEAX 30/03/2012 13:20:21

            Κέρκυρα!!!!!!!!!!!
            Ζάκυνθος ,χαίρε,ολόανθη, Κεφαλλονιά δουλεύτρα,
            ω Κύθηρα,ω Παξοί,
            κι εσύ του νου και της καρδιάς ,ω Κέρκυρα ,μαγεύτρα,
            και Ιθάκη εσύ ,ακουστή.
            Χαιρετώ!

        • maria avatar
          maria @ avanti 30/03/2012 13:27:35

          Εχει ένα μεγάλο ελάττωμα ,ότι ωραίο και αν κάνει το αφήνει στους άλλους και φεύγει.Πάντα αθόρυβη .
          Μάνα ,σ΄ευχαριστώ γι΄αυτό που είμαι!

          • juliet avatar
            juliet @ maria 30/03/2012 16:23:13

            εεεεεε,μη το ξανακάνεις.Ξέρεις τι σημαίνεις για μένα...άστο.Δεν θα ξαναγράψω.....μετά τις εκλογές .

          • juliet avatar
            juliet @ juliet 30/03/2012 16:24:32

            απάντηση στη Μαρία.

          • juliets avatar
            juliets @ juliet 30/03/2012 16:28:04

            Factor,
            κάνε μου μιά χάρη ,την οικογενειακή συζήτηση διέγραψέ τη ....σε παρακαλώ πολύ.

          • Φελίζα avatar
            Φελίζα @ juliet 30/03/2012 16:43:38

            Δίκιο έχει η Μαρία ...μην θυμώνεις! Πολύ γλυκό!

            ΥΓ είπα για λίγο νάχω μια ενημέρωση και έπεσα πάνω σας. Μπράβο κορίτσια!

          • juliet avatar
            juliet @ juliet 30/03/2012 16:51:32

            Φελίζα ,
            γεια ,μου είπε ότι με βρήκε και άρχισα να ψάχνω και είδα τα θαύματά της.Κάνε παιδιά να δεις καλό .Αχ ..μου λείπει.

  7. airman avatar
    airman 30/03/2012 11:23:22

    Για να είμαι ειλικρινής, ακόμα προβληματίζομαι εάν είναι προτιμότερο να αποχωρήσουν οικειοθελώς ή εάν θα πρέπει να ζητήσουν την ψήφο μας και να ψάχνουν τη δική τους! Μπορούμε και μόνοι μας να ανανεώσουμε πλήρως το πολιτικό δυναμικό της χώρας. Όπως μπορούμε να ξεχωρίσουμε τον κάδο απορριμάτων από τον κάδο της ανακύκλωσης. Τόσο απλά.
    Υ.Γ. Δεν αποκλείεται δε η οικειοθελής αποχώρηση να μεταφραστεί από τους ίδιους αργότερα σε μεταμέλεια και πάει λέγοντας.

  8. toptz avatar
    toptz 30/03/2012 11:30:10

    ... και μετά ξύπνησες...
    Τι εύκολα που τα βλέπεις όλα.
    Να δούμε πόσοι θα μείνουν αν είναι να φεύγουν όλοι...

  9. STAM avatar
    STAM 30/03/2012 11:42:32

    Οι δεινόσαυροι (συμφωνώ) αποτελούν ηλικιακή τάξη μόνο;
    Κυριάκος; Μιλτιάδης; Αρούλης;

  10. Φιλιππος avatar
    Φιλιππος 30/03/2012 12:14:06

    Στους δεινοσαυρους περιλαμβανεις και τον Δημα;

    • factorx avatar
      factorx @ Φιλιππος 30/03/2012 12:59:34

      Δεν είπε ο Δήμας ότι δεν θα είναι υποψήφιος;

  11. Γιώργος Αχαιός avatar
    Γιώργος Αχαιός 30/03/2012 12:18:17

    Τον πούλο άρμ οι δεινόσαυροι αρκεί να μην γίνεται υπουργός όποιος γυμνάζεται μαζί με τον αρχηγό, παίζει μαζί του παιχνίδια στον υπολογιστή ή γνωρίστηκαν στο μαγαζί που αγόρασaν το άι παντ.

  12. romeo avatar
    romeo 30/03/2012 12:22:17

    Σωτήρη ότι θέλεις λες! Αν δεν ήταν ο Λάι Βαγγέλης ο Θείος κανένας δε θα σου έλεγε καλημέρα στα Τρίκαλα! Πείσε μας κιόλας πως είσαι ... αυτόφωτος!

  13. ΑΠΟΣΒΟΛΩΜΕΝΟΣ!!! avatar
    ΑΠΟΣΒΟΛΩΜΕΝΟΣ!!! 30/03/2012 13:20:58

    Το μεγεθος του πολιτικου ανδρος το δειχνει και αλλο περιστατικο πολιτικης δειλιας του..οταν το Ηρακλειο ζητουσε επιμονα εδρα Εφετειου για να μην ταλαιπωρηται ο μισος πληθυσμος της Κρητης πηγαινοντας στο Εφετειο Χανιων για απονομη δικαιωσυνης τουτος νομιζε οτι η θεση του στο υπουργειο ηταν για να κανει τον Ποντιο Πιλατο και ψελλιζε οτι δεν θα βαλει τον Κρητικο λαο σε εμφυλιο λογω αυτου του αιτηματος...το εφετειο εγινε με την κυβερνηση του Γιωργακη χωρις να ανοιξη μυτη και του εμεινε τουτου η πολιτικη δειλια...αντε γεια πολιτικε γιγαντα!!!!

  14. Καλλίξενος avatar
    Καλλίξενος 30/03/2012 15:58:51

    Εγώ θα πρότεινα σε όποιον «γηραιό» αποχωρεί απ την ενεργό δράση το κόμμα να του κάνει μια γιορτούλα, να του απονέμει μια αναμνηστική πλακέτα συνοδευόμενη από ένα λογίδριο «για τις υπηρεσίες σας στο έθνος, στο κόμμα . . . δυσαναπλήρωτο το κενό που αφήνετε. . .» και άλλα τέτοια ωραία και καλά. Στη συνέχεια να τον ορίσει κάπου «σύμβουλο» και να προσπαθήσει να προσεταιρισθεί τις όποιες «προσωπικές» του ψήφους λέγοντας «Μη στεναχωριέσαι σύντροφε, ο Χ μπορεί να αποχώρησε αλλά εμείς θα είμαστε πάντα εδώ για σένα . . . .και κοίτα να δείς έτσι κι αλιώς αύριο θάμαστε κυβέρνηση, που πας να γυρεύεις τώρα κλπ». Έτσι (αλλά όχι μόνο) κερδίζονται οι αυτοδυναμίες, όχι με ευχές , όχι απαξιωτικά ή διχαστικά σχόλια, ούτε με κατηγόριες. Είσαι όντως αδέξιος.

    • romeo avatar
      romeo @ Καλλίξενος 30/03/2012 16:35:34

      Τι ... γηραιός κύριέ μου; Απειλεί πως θα ξανάρθει στη ΝΔ μετά Σαμαρά! Και είναι και καμιά εικοσαριά χρόνια μεγαλύτερος από τον Αντώνη! Σκέψου αυτόν στα εκατόν δύο και τον Μητσοτάκη στα εκατόν τριάντα τόσα!

      • juliet avatar
        juliet @ romeo 30/03/2012 17:08:08

        χαχαχαχα,αυτό και αν είναι απειλή!!!!!!άκου στα εκατον τριάντα και βάλε.....

        • airman avatar
          airman @ juliet 30/03/2012 17:15:31

          Μόνο που ο Μητσοτάκης έχει πάρει ήδη σύνταξη και θα την τραγανίζει ως τα 130 (με τη δρακουλομασελίτσα του!), ενώ εμείς πρέπει να φτάσουμε πρώτα τα 130 και μετά να πάρουμε σύνταξη!
          Άσε που οι επόμενες γενιές θα μαθαίνουν τι σημαίνει σύνταξη μόνο από τα λεξικά!

          • juliet avatar
            juliet @ airman 30/03/2012 17:22:50

            Ασε που μη υπάρξεως ,υπάρχει περίπτωση να την καταργήσουν και από τα λεξικά ...προς αποφυγή επαναλήψεων και μελλοντικών απαιτήσεων.

  15. Κώστας Τ avatar
    Κώστας Τ 30/03/2012 16:54:51

    Απαιτείται ριζική ανανέωση των βουλευτών της παράταξης,η οποία θα επιβληθεί από εμάς!Προσωπικά ψηφίζω ΝΔ από το 1984(Ευρωεκλογές),θα ψηφίσω τον πιό άγνωστο υποψήφιο(Πιερία), ώστε να δώσω την δύναμη στον Σαμαρά να υλοποιήσει την πολιτική του χωρίς εξαπτέρυγα!

  16. elena76 avatar
    elena76 30/03/2012 21:57:59

    Δηλαδή με το Βαρβιτσιώτη (υιό), με τον Μητσοτάκη (υιό), με τον Δήμα (υιό), με την Κεφαλογιάννη (κόρη) η αυτοδυναμία της Ν.Δ. είναι σίγουρη.........(ερώτηση κρίσεως)

  17. SOTPAP avatar
    SOTPAP 30/03/2012 23:58:56

    ο Χατζηγάκης φταίει για την κατρακύλα ή οι κωλοτούμπες
    κόψτε τις αδεξιότητες γιατί δεν θα πάμε καλά

  18. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 31/03/2012 10:32:08

    Αφιερωμένο:
    http://www.youtube.com/watch?v=2lP-gTeN4HE

  19. billyplayer avatar
    billyplayer 31/03/2012 12:39:20

    τοσοι εφαγαν γιατι να μην ψηφισουν???