21/09/2008 00:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δυο ξένοι στο ίδιο κόμμα

O Θ. Ρουσόπουλος άρχισε ήδη να χαρακτηρίζεται από τα ΜΜΕ (ακόμα και από μέχρι πρότινος θερμούς υποστηρικτές του) ως «ο ξένος του πρώτου ορόφου» (του Μαξίμου). Ή «ξένος μέσα στο κόμμα». Ευρισκόμεθα λοιπόν λίγο προ του τέλους.

Ξέρετε όμως και ποιος άλλος αποκαλείτο κάποτε στη ΝΔ «ξένος»; Κανείς άλλος από τον κ. Κ. Μητσοτάκη. Έτσι τον αποκαλούσε η σκληρή «αβερωφική» πτέρυγα της ΝΔ πριν από πολλά χρόνια κι αν δεν κάνω συνεχίζει και σήμερα να τον αποκαλεί έτσι (κρυφά όμως) η καραμανλική.

Φαίνεται το έχει η μοίρα της ΝΔ να την πατάει από ξένα σώματα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 21/09/2008 01:28:24

    Α ρε φραγγελιο που χρειάζονται οι θεομπαίχτες!

  2. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 21/09/2008 02:15:58

    Δυο ξενοι που τους ψηφισαμε,τρομαρα μας!!!!

  3. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 21/09/2008 03:59:58

    @Ο Χαζος του χωριου: επ! Ψηφίσατε!

  4. thanos avatar
    thanos 21/09/2008 04:02:03

    Εθελεστα,επαθεστα,ξερεις το μαθημα σου τωρα.

  5. saska avatar
    saska 21/09/2008 09:00:54

    Τον Βουργαράκη τον στειλατε σπίτι του την Ζαχαρέα και αυτή τώρα η προσπάθεια είναι να ξαποστείλουμε τον Ρουσώ!
    Βλέπω οτι οι περισσότεροι δεν ξέρετε και που ψηφίσατε στις προηγούμενες εκλογές άρα η μαλάκυνση εγκεφάλου είναι μια πάρα πολύ κακή αρρώστια, δυστυχώς φαίνεται ότι κτυπά και την νέα γενιά, κρίμα.

  6. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 21/09/2008 09:04:54

    Ο Χαζός του χωριου-σε παρακαλώ μόνο μην κόβεις τα χεριά σου όπως παλιά κάποιοι που το 1981 είχαν ψηφήσει Αντρέα , δεν αξίζει να ξεφτιλιζόμαστε και να έχουμε ευθηνές για αυτούς

  7. ο μετρητής avatar
    ο μετρητής 21/09/2008 09:47:54

    Από το Σάββατο της Εκθεσης μέχρι σήμερα: ημέρες 16.

    (Μετράω πότε θα πάει σπίτια του ο Ρουσό).

  8. Mozart avatar
    Mozart 21/09/2008 13:48:08

    Ο Λούλης χωρίς τους Ψυχάρη, Πρετεντέρη και Μπόμπολα θα είχε αποδειχθεί άχρηστος εδώ και 3 χρόνια.
    Αυτοί - με μαέστρο τον Ρουσσό - ήταν τα πρώτα βιολιά και οι τρομπέτες στην ορχήστρα που προφύλαγαν τον Καραμανλή ως κόρη οφθαλμού, την ώρα που για να "ξεκαρφωθούν' έθαβαν τους πιό γραφικούς υπουργούς του.
    Ο Λούλης έπαιζε μόνον (μαλακό) κλαρινέτο.
    Τώρα φαλτσάρει άγρια όλη η ορχήστρα.

  9. aksiokraths avatar
    aksiokraths 21/09/2008 16:20:33

    Ξέρετε όμως ποιό είναι το κοινό τους στοιχείο έ; Πως και οι δυό θεωρούν το "λαουτζίκο" ηλίθιο! Τόσο ηλίθιο που ο πρώην (και φυσικά κι η κόρη του), όπως ΘΥΜΑΣΤΕ όλοι έλεγε πως ο ελληνικός λαός θά'χει ξεχάσει το Μακεδονικό εντός δεκαετίας. Όπως θα... ξεχάσει και τους κουμπάρους, τους ρασοφόρους, τους Βαρθολομαίους, Ζαχόπουλους, Ζήμενς, κοκ. Προφανώς τους αρέσει να πιστεύουν πως έχουμε Άλτζχαιημερ! Άρα λοιπόν προτείνω του Θοδωράκη και του Λούλη το σλόγκαν στις επόμενες εκλογές να είναι: "Γιατρεύουμε και Αλτζχαημερ. Ζήτω η αμνησία, η θρησκεία, η ΝΔ"! Και επόμενα βήματα, τα... ΝΤΟΡΙΤΟΣ του Κωστάκη...

  10. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 22/09/2008 09:11:33

    σε όποιον αρέσει ο Ρουσσω, μπορεί να τον προσλάβει ιδιωτικά. Προβλέπω λαμπρή καριέρα.

    Για τον άλλο, ή την κόρη του, η μόνη πρόσληψη είναι για ειδικές αποστολές. Ελα κούκλα μου να σε προσλάβω για να με στηρίζει ο μπαμπάς.

    Με πεθαίνει αυτή η αρισταρχία, αξιοκρατία και δημοκρατία.