#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/05/2011 12:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δολοφονία για μια κάμερα στο κέντρο της Αθήνας



Σοκ στο πανελλήνιο έχει προκαλέσει το απίστευτο έγκλημα που έγινε σήμερα τα ξημερώματα στο κέντρο της Αθήνας, το οποίο έκρυβε πίσω του και μία ασύλληπτη οικογενειακή τραγωδία.

Θύμα του φονικού ήταν ένας 44χρονος Ελληνας που ετοιμαζόταν να πάει τη γυναίκα του στο μαιευτήριο για να φέρει στη ζωή το δεύτερο παιδί τους. Η ημέρα όμως που θα γεννιόταν το μωρό έμελλε να είναι η τελευταία στη ζωή του πατέρα.

Σύμφωνα με τα μέχρι στιγμής στοιχεία, τρεις άγνωστοι, πιθανότατα αλλοδαποί (ένας αυτόπτης μάρτυρας μίλησε για μελαψά άτομα) σκότωσαν με μαχαίρι τον 44χρονο την ώρα που πήγαινε να πάρει το αυτοκίνητό του για να μεταφέρει στο μαιευτήριο την ετοιμόγεννη γυναίκα του. Το περιστατικό συνέβη στις 5 τα ξημερώματα, στην οδό Γ' Σεπτεμβρίου 57, στο κέντρο της Αθήνας.

Οπως έγινε γνωστό από την αστυνομία, ο 44χρονος βγήκε από το σπίτι του στην οδό Ηπείρου και πήγαινε σε πάρκινγκ στην οδού Ιουλιανού, που είχε το αυτοκίνητό του, όταν δέχθηκε επίθεση από τρία άτομα. Οι δράστες τον τραυμάτισαν με μαχαίρι τουλάχιστον τρεις φορές στην πλάτη, στα χέρια και στο λαιμό επειδή αντιστάθηκε και προσπάθησε να διαφύγει, του άρπαξαν μία κάμερα και εξαφανίστηκαν.

Η γυναίκα του και η πεθερά του που τον περίμεναν στο διαμέρισμα, επειδή άργησε να εμφανιστεί, κατέβησαν να τον περιμένουν στον δρόμο και εκεί τον βρήκαν νεκρό.

Οι δύο γυναίκες έπαθαν ισχυρό σοκ, ενώ γείτονες κάλεσαν ασθενοφόρο που τον μετέφεραν στο νοσοκομείο, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του. Η ασφάλεια έχει εξαπολύσει ανθρωποκυνηγητό σε όλη την Αθήνα για τον εντοπισμό και τη σύλληψη των δραστών.

Σύμφωνα με πληροφορίες, η γυναίκα μεταφέρθηκε σε ιδιωτικό μαιευτήριο και γέννησε το δεύτερο παιδί της, λίγες ώρες μετά το φονικό.

http://www.protothema.gr/

Χωρίς επιπλοκές η γέννα

Χωρίς επιπλοκές κατάφερε να φέρει στον κόσμο ένα κοριτσάκι η τραγική σύζυγος του 44χρονου, ο οποίος δολοφονήθηκε με μαχαίρι, τα ξημερώματα της Τρίτης στο κέντρο της Αθήνας, από στυγερούς εγκληματίες, που επιχειρούσαν να του αποσπάσουν την κάμερα, με την οποία θα βιντεοσκοπούσε τη γέννηση του παιδιού του.

Η γυναίκα, που είδε με τα μάτια της το σύζυγο της νεκρό, διακομίσθηκε σε κατάσταση σοκ σε μαιευτήριο των βορείων προαστίων. Οι γιατροί, καταβάλλοντας μεγάλες προσπάθειες, την ηρέμησαν και γεννήσει χωρίς προβλήματα το δεύτερο παιδί της.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/05/2011 12:56:58

    Θεμα για το Ζαππειο !!
    Ποσο λυπαμαι τη γυναικα και το παιδι του !!!! τι να πω... που ζουμε? πως ζουμε? πως ανεχομαστε ακομη αυτη την κατοχη?

    ΠΠ

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/05/2011 14:03:32

      +10000

  2. enianos avatar
    enianos 10/05/2011 12:59:35

    Ηθικοί αυτουργοί, που με την ανοχή τους καλύπτουν το διαρκές έγκλημα κατά των Ελλήνων Πολιτών. Οι εκάστοτε υπουργοί δημόσιας τάξης! Όσο και αν αλλάζουν τίτλους στα υπουργεία τους, οι ευθύνες είναι στους ώμους τους, εύχομαι οι ερινύες να τους κατατρέχουν για όλοι τους την ζωή !

  3. Απορία avatar
    Απορία 10/05/2011 13:13:00

    Να πάει στο μαιευτήριο να κυττάξει την γυναίκα του μακαρίτη στα μάτια ο Τσίπρας ο προστάτης των "μελαμψών", ο Παυλόπουλος που τους ευχαριστούσε που διάλεξαν τη χώρα μας και ο Ραγκούσης που θέλει να τους δώσει την ελληνική ιθαγένεια.

    Η ΝΔ στο ζάπειο οφείλει να πάρει θέση στο θέμα της λαθρομεταναστευσης με πρακτικές και άμεσες λύσεις αν θέλει να δει ψήφο.

    • Απορία avatar
      Απορία @ Απορία 10/05/2011 14:05:54

      Το κέντρο φίλε βράζει, εαν τα υπόλοιπα κόμματα δεν δώσουν άμεση λύση στο πρόβλημα η χρυσή αυγή θα χτυπήσει διψήφια ποσοστά.

      Το μόνο που μας σώνει μετά είναι ότι είναι κοθώνια και πιθανώς να κάνουν λάθη και να μειωθεί το ποσοστό τους, αλλιώς αν φερθούν έξυπνα τραβάτε να ράψετε αγκυλωτούς σταυρούς...

      • SPYROS T. avatar
        SPYROS T. @ Απορία 10/05/2011 14:06:51

        *****

      • Greece Pleading avatar
        Greece Pleading @ Απορία 10/05/2011 20:34:58

        Ε και τι θα γινει που θα χτυπησει η Χρυση Αυγη διπλασια ποσοστα?
        Αυτα ειναι χαζομαρες που μας ταϊζει το συστημα.
        Θα παρουν το μπαχτσισι τους κι αυτοι ΟΠΩ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΟΛΟΙ ως σημερα, γιατι "ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ" ειναι πολυ μεγαλυτερο απο αυτους κι απο δω παν κι οι αλλοι.
        Σας εμαθαν να περιμενετε ψευτικες ελπιδες. Τρενα που δεν παιρνουν ποτε.
        Σε λαθος αφετηρια περιμενετε. Σε λαθος σταση

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Απορία 10/05/2011 14:18:32

      Αν ο Σαμαράς δεν βάλει ψηλά στην ατζέντα το θέμα της λαθρομετανάστευσης και της ιθαγένειας και αφήσει τον κάθε Άδωνι να παίζει μπάλα στο ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ γήπεδο της Κεντροδεξιάς, εγώ δεν θα τον ψηφίσω και κυριολεκτώ.

    • what avatar
      what @ Απορία 10/05/2011 16:38:24

      Συμφωνώ απόλυτα. Αν δεν δούμε ξεκάθαρες θέσεις ψήφο δεν έχει!
      Γιατί μέχρι τώρα κάτι δυναμικό δεν έχουμε δει.

    • Tonia G avatar
      Tonia G @ Απορία 10/05/2011 16:56:05

      Ακριβώς Αυριανιστή.
      Δεν υπάρχουν Λαγοί και Αδωνιδηδες. Αυτούς τους έχει πάρει "πρεφα" ο κόσμος.
      Δυστυχώς με τα γλυκανάλατα της ΝΔ στο θέμα, ο λαός θα βγάλει 1-2 βουλευτές της Χρυσής Αυγής στην Α΄Αθηνων. Όπως τα λες.

  4. Igor Rasputin avatar
    Igor Rasputin 10/05/2011 13:19:16

    Για την κατάντια αυτή, επρεπε να ειμασταν ολοι στους δρομους σημερα.
    Είναι αδιανοητο να ειμαστε υπο καθεστώς κατοχής μεσα στην πόλη μας, στα σπίτια μας, στην πατρίδα μας.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Igor Rasputin 10/05/2011 13:27:23

      Θα παραφράσω ένα παλιό σύνθημα των αναρχικών:

      "Όταν οι λάθρο σκοτώσουν τα παιδιά σας,
      τότε θα βγείτε απ' τα κλουβιά σας!"

      • σκαθάρι avatar
        σκαθάρι @ Αυριανιστής 10/05/2011 14:28:36

        ΤΣΟ&ΛΟ (ψάξτε στο ίντερνετ να βρείτε τι σημαίνει) στους μετανάστες λάθρο ή μη που κάνουν και το παραμικρό αδίκημα. Είμαι οργισμένος και θέλω να δω αντίδραση θέλω οι λάθρο να βλέπουν ΄Ελληνα και να φοβούνται. Θα έγραφα και άλλα απλά αυτολογοκρίνομαι απλά θεωρώ με αυτά που βλέπω ότι και η Χρυσή Αυγή με τέτοιους μετανάστες που έχουμε (δεν αναφέρομαι σε όολους βέβαια) και πολύ ευγενική είναι

      • Σοφία avatar
        Σοφία @ Αυριανιστής 11/05/2011 16:41:10

        Να κάνουμε στους πολιτικούς ό,τι κάνουν οι λαθροπροστατευόμενοί τους σε μας.
        Η Νταλάρα, όταν την ρώτησαν "πόσους μετανάστες μπορεί να αντέξει η Ελλάδα" απάντησε "ο αριθμός αναπροσαρμόζεται"!!!
        Κι η συμπεριφορά μας απέναντί σου θα "αναπροσαρμόζεται" ανάλογα με τον αριθμό τους και με την εγκληματικότητα.

        Και θα σας κάνουμε κάτι "αναπροσαρμογές" που δεν θα ξέρετε πού να κρυφτείτε καφρόπουλοι!

    • Γιώργος Μεσσηνία avatar
      Γιώργος Μεσσηνία @ Igor Rasputin 10/05/2011 18:07:06

      Ο κόμπος έφτασε στο χτένι, πρόκειται για βαρβάτη ασυδοσία σε βαθμό φανερής προβοκάτσιας πλέον.
      Αγέλες αλλοδαπών -δεν αναφέρομαι σε όποιους μετανάστες ζουν στη χώρα με υγιή τρόπο και είναι ανθρώπινοι- έχουν αφεθεί στο κέντρο της Αθήνας και στη περιφέρεια και κάνουν πάρτι κανονικό...
      Αυτή είναι η καταραμένη αλήθεια και είναι απορίας άξιο που κανείς δεν βλέπει αυτό το αίσχος!
      Τώρα έφυγε από τη ζωή ο άνθρωπος για μια παλιο-κάμερα ρε (...)
      Πόσο να συγκρατήσει κανείς αυτά που θέλει να πει;

  5. H pena tis orghs avatar
    H pena tis orghs 10/05/2011 13:23:09

    Πρακτικές λύσεις θέλετε; Ορίστε μερικές :
    1. Η παράνομη είσοδος είτε από το έδαφος είτε από την θάλασσα να αποτρέπεται με την χρήση βίας.
    2. Αυστηροποίηση των ποινών για τους λαθραίμπορους.
    3. Επίτελους ο στρατός που είναι στον Έβρο και βαράει μύγες ας ενεργοποιηθεί. Τόσο δωρεάν προσωπικό υπάρχει εκεί και κάθετε και τρώει σάντουιτς και κρουασάν στα Κ.Ψ.Μ και βαράει ανούσιες σκοπιές!
    4. Για όσους είναι λαθρομετανάστες είναι εντός. Άμμεση ηλεκτρονική καταγραφή σε ειδική βάση δεδομένων και την παροχή ηλεκτρονικής ταυτότητας την οποία θα είναι υποχρεωμένοι να κουβαλούν μαζί τους.
    5. Εφαρμογή ποσόστοσης για πόσους θέλουμε. Στους υπολοίπους να τους δωθούν χαρτιά να πάνε όπου θέλουν στην Ευρώπη.
    Αυτά είναι μερικά αυτονόητα που έπρεπε να είχαν γίνει ήδη.

    • GEODETIS avatar
      GEODETIS @ H pena tis orghs 10/05/2011 20:24:39

      Λοιπόν με το 2 συμφωνώ - το 4 τώρα που μιλάμε (αλλά και περίπου εδώ και τρία χρόνια) ισχύει, χωρείς βέβαια να τους δίνετε κάποιο έγγραφο ταυτοπροσωπίας, διότι υπάρχει συνταγματικό κόλλημα τους αναγνωρίζει δικαιώματα που δεν τους παρέχει το σύνταγμα και εκείνη η απλή καταγραφή όπως σου ανέφερα, είναι δύσκολη μιας και έρχονται χωρείς κανένα επίσημο ταξιδιωτικό έγγραφο .... το 1 δεν το επιτρέπει το σύνταγμα, είναι συγκεκριμένη η διαδικασία κατά την οποία ένα όργανο της τάξης κάνει χρίση της λεγόμενης ¨νόμιμης βίας¨, σε αυτούς δε που έρχονται δια θαλάσσης περιπλέκονται ακόμη περισσότερο τα πράγματα διότι εφαρμόζεται διεθνής συνθήκη (που έχει ενσωματωθεί στο Ελληνικό σύνταγμα) περί της προστασίας της ανθρώπινης ζωής στη θάλασσα ... και το 3 δεν προβλέπετε απο το σύνταγμα, αντικρούει στα καθήκοντα και το έργο του Ελληνικού στρατού, μόνο σε ορισμένες περιπτώσεις συνδράμουν για την φύλαξη και μόνο των κρατουμένων αλλοδαπών, όταν οι αστυνομικές δυνάμεις δεν έχουν το απαραίτητο προσωπικό ... και τέλος σχετικά με το 5 ένα έχω να πω, ας μην παραμυθιαζόμαστε δεν το δέχεται η Ευρώπη ούτε σε εκατό χρόνια ... ο συνάνθρωπος μας πάει τζάμπα, ας την έδινε την σκ@τοκάμερα να έβλεπε σήμερα το παιδί του αυτά ....

  6. thespieys avatar
    thespieys 10/05/2011 13:28:47

    Ισως χρειάζεται επαναφορά της θανατικής ποινής με τοσους υπανθρώπους που εχουμε μαζεψει.

    • Φακ Κωστας avatar
      Φακ Κωστας @ thespieys 10/05/2011 15:57:58

      Έτσι καλύτερα..
      Η ΕΥΠ πρέπει να βρει τους ενόχους και να τους "διαγράψει" οριστικά από τους καταλόγους..
      Και δεν θα πληγεί η Αστικη Δικαιοσύνη, και θα αποδοθεί πραγματική δικαιοσύνη και θα δημιουργηθεί ενας διαρκώς διογκούμενος θρύλος ότι το έγκλημα τιμωρείται κρυφά και υποδειγματικά..

      Πρέπει με κάθε τρόπο να γίνουμε αντάξιοι των ένδοξων προγόνων μας..που μπροστά στη θέα της λόγχης τους οι βάρβαροι το έβαζαν στα πόδια...

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Φακ Κωστας 11/05/2011 01:22:26

        Η ΕΥΠ όμως αποτελείται απο ΔΥ... αυτούς που επιθυμείς διακαώς την απόλυσή τους δηλαδή.

  7. rekeep avatar
    rekeep 10/05/2011 13:51:00

    Τραγικό, τι να πω... Είμαι άφωνος. Θερμά συλλυπητήρια. Νομίζω πως μετά από αυτό θα ανεβούν και άλλο τα ποσοστά γνωστού κόμματος με ακροδεξιές αντιλήψεις. Πως έγινε έτσι αυτή η χώρα; Πότε χάσαμε τον έλεγχο; Κρίμα, πολύ κρίμα.

    • what avatar
      what @ rekeep 10/05/2011 16:52:11

      Η απάντηση μπορεί να είναι πιο απλή απ'ότι νομίζεις.

      Παλαιότερα η προπαγάνδα αντιρατσισμού ξεκινούσε από τα πανεπιστήμια, σήμερα ξεκινάει από τα νηπιαγωγεία.

      Ένας ολόκληρος συρφετός από πανεπιστημιακούς, δημοσιογράφους, δασκάλους, καθηγητές, πολιτικούς, δικηγόρους και χρήσιμους ηλίθιους που θρέφονται από ΜΚΟ με στόχο την αποεθνοποίηση της Ελλάδας έχει κάνει πολύ καλή δουλειά τα τελευταία 20 χρόνια.

      Όσο το ψάξεις τόσο περισσότερο θα αηδιάσεις και άλλο τόσο θα τρομάξεις.

      Πριν από λίγες μέρες ήρθε στη ζωή το τέταρτο από τα παιδιά μου. (Οπότε νιώθω πάρα πολύ πόνο για το περιστατικό στην Αθήνα). Η μεγάλη η κόρη μου γυρίζει και μου λέει: "μπαμπά και τώρα πότε θα πάρει την ιθαγένεια ο μπέμπης"; Γούρλωσα τα μάτια. Τι τα μαθαίνουνε στο σχολείο τα παιδιά;

      (Ψάξε για τη "χωχαρούπα" στο διαδίκτυο και θα καταλάβεις αρκετά).

  8. Ναυσικά... avatar
    Ναυσικά... 10/05/2011 13:57:36

    Γι' αυτό το αίσχος θα πάρει κανείς θέση στη βουλή;
    Ερώτηση: μήπως μας πληρώνουν για να τους έχουμε μέσα στη χώρα;

    • Dora avatar
      Dora @ Ναυσικά... 10/05/2011 16:44:17

      Ναυσικα,αυτην την σκεψη την εχω κανει κι εγω πολλες φορες...

  9. Orestios avatar
    Orestios 10/05/2011 14:05:46

    Απελευθέρωση του εμπορίου όπλων.
    Κάθε οικογένεια να έχει τουλάχιστον ένα όπλο.
    Δημιουργία πολιτοφυλακής.

    • juliet avatar
      juliet @ Orestios 10/05/2011 14:30:12

      ο γέροντας 77χρόνων στην Ηλεία που σκότωσε για να σώσει τη ζωή του,μέσα στο σπίτι του ξέρεις πόσα χρόνια δικάστηκε;1ο χρονάκια απο δικασ τήριο της Πάτρας Σε μιά πόλη,που οι λαθρο βιάζουνε γυναίκες ,παιδιά που το βράδυ φοβάσαι να κυκλοφορήσεις .
      Αυτό που αναφέρει η Ναυσικά μήπως αληθεύει;σε τούτη τη χώρα όλα έχουνε τιμή οι μόνοι που δεν κοστολογούνται είναι οι Ελληνες,είναι άνευ αξίας....

      • Orestios avatar
        Orestios @ juliet 10/05/2011 16:15:33

        Γι' αυτό και η Δικαιοσύνη απαξιώνεται τάχιστα.

      • Dora avatar
        Dora @ juliet 10/05/2011 16:49:10

        Juliet,
        Τελικα θα πρεπει να βγουμε ΟΛΕΣ οι γυναικες στους δρομους και να απαιτησουμε να φυγουν ολοι οι λαθροφαλλοκρατες του αλλαχ.
        Καμμια δεν θα γυρισει σπιτι,εαν δεν ικανοποιηθει το αιτημα μας.
        Ασε τους αντρες να κοβουν φιλολογιες,αναλυσεις κλπ,κλπ.
        Απεδειξαν οτι δεν ειναι ικανοι να χωρισουν ενος γαιδαρου αχυρα!
        Το θεμα χρειαζεται πρακτικη αντιμετωπιση τωρα.

  10. η Dimi avatar
    η Dimi 10/05/2011 14:13:20

    Τoν περασμένο Δεκέμβριο, στην εξοχική περιοχή που μένουμε: ένα νεαρό κορίτσι σαν τα κρύα τα νερά, που επέστρεφε από απογευματινή επίσκεψη στη γιαγιά του στο σπίτι του, βιάστηκε σώμα και ψυχή από δίμετρο μελαμψό. Η αντίσταση και οι κραυγές απελπισίας του κοριτσιού το έσωσαν από βέβαιο στραγγαλισμό. Ο βιαστής διέφυγε με δίκυκλο δίχως πινακίδες και μέχρι σήμερα παραμένει ασύλληπτος.

    Εκτοτε το κορίτσι, υπό ψυχιατρική παρακολούθηση. Το σπίτι που μένει, δίχως ζωή. Το βλέμμα των γονιών και γειτόνων μας, παγωμένο και απλανές. Τις νύχτες οι άνδρες αθέατοι, κάνουν περιπολίες στα τετράγωνα. Οποιος αλλοδαπός τύχει και περάσει από εκεί, οι μέρες του στην Ελλάδα, είναι τελειωμένες.

    Οι Ελληνες χρειάζεται να ανακαταλάβουμε την Ελλάδα μας. Την Ελλάδα που καταμαύρισε ο μαθητευόμενος Μαύρος Μάγος. Αυτό απαιτείται πλέον.
    Τελεία και Τέλος.

    • Dora avatar
      Dora @ η Dimi 10/05/2011 16:57:09

      Dimi,
      Ειμαι αγανακτησμενη οσο δεν παιρνει πια!
      Παρτε το ΟΛΕΣ αποφαση:ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΡΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!
      ΕΜΑΣ βιαζουν κι οι μπαμπαδες,αδελφοι,αντρες γκομενοι και γειτονες κυτταν με αδεια ματια.
      Οπλοφοροντας ΟΛΕΣ,χριστιανες και αθεες κι οποιος μας την πεφτει βαραμε στα γεννητικα οργανα,ετσι ωστε να μην υπαρχει φοβος ν'αφησει κι αλλους σπορους ο Ιμπραημ,στην Ελλαδα και στον κοσμο.
      ΝΑΙ ειμαι ρατσιστρια! ΝΑΙ ειμαι φασιστρια η οτι αλλο σας αρεσει.Δεν πειραζω κανεναν,αλλα δεν θ'αφησω να μ'αγγιξει και κανενας παρα την θεληση μου.

      Εδω οι γιοι του αλλαχ το λενε ανοιχτα,οτι οι απιστες ειναι π......ς!!!

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ Dora 11/05/2011 00:33:50

        Dora, Η νεο-αταξία μάς έχει κηρύξει άγριο πολέμο. Εκτός ελέγχου η ΛΑΘΡΟ-εγκληματικότητα. Το παραμύθι του πολυπολιτισμού και των δήθεν οικονομικών μεταναστών, ΤΕΛΟΣ! ΔΕΝ υπάρχει ούτε ένας νόμιμος από δαύτους. ΟΛΟΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ και ΑΠΡΟΣΚΛΗΤΟΙ ΚΑΙ ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ εφόσον μάς επέβαλαν την ανεπιθύμητη παρουσία τους, απέκτησαν, αν απέκτησαν, κάποια πατσαβουρόχαρτα.

        ΛΑΘΡΟ-εποικισμός, φόνοι, βιασμοί, ληστείες, ΛΑΘρεμπόριο, εμπόριο μαύρης σαρκός, λέπρα, χολέρα, αφροδίσια, έμπολα και διάφορες πρωτοεμφανιζόμενες λοιμώδεις ασθένειες είναι οι... «ΠΡΟΣΤΙΘΕΜΕΝΕΣ ΑΞΙΕΣ» της ΛΑΘΡΟ-μετανάστευσης στην ΛΑΘΡΟ-Ισλαμο-μαυρισμένη Ελλάδα.

        Είναι στο DNA του Ελληνα να παίρνει τη τύχη του στα χέρια του, στο ακέραιο της ώρας. Οπως πάντα, Δεν έχουμε τίποτα να περιμένουμε από "φίλους και συμμάχους". Η Ελευθερία, ουδέποτε υπήρξε αγαθό δεδομένο γιά τους Ελληνες. Το ωραιότερο οικόπεδο του κόσμου, το ορέγονται πολλά αρπακτικά όρνεα. Είμαστε γιά τα πολύ δύσκολα, Εμείς.

  11. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 10/05/2011 14:13:35

    Η Αλγερία και το Μαρόκο αρνούνται την επανεισδοχή υπηκόων τους που είναι εδώ χωρίς χαρτιά και έχουν ως μόνη δραστηριότητα το έγκλημα.
    Τι θα έκανε μία χώρα που σεβόταν τον εαυτό τους και τους υπηκόους της;
    1. Θα έκλεινε την πρεσβεία της Αλγερίας και του Μαρόκου εδώ.
    2. Θα έκανε τη ζωή ΚΟΛΑΣΗ με κάθε νομιμοφανές και ημι-νομιμοφανές μέσο στους εδώ Μαροκινούς και Αλγερινούς. Θα τους ανάγκαζε να φύγουν τρέχοντας.
    3. Θα εξαπέλυε προπαγάνδα εναντίον τους μέσω διαφόρων ΜΜΕ όπου υπάρχουν άκρες. Χρειάζεται ένα εύσχημο και σιωπηρό, αναίμακτο πογκρόμ για να φυγουν αυτοί οι ληστές. Αλλά εν ανάγκη και καμία εξαφάνιση κακοποιού ("πήγε για τσιγάρα και δεν ήρθε").
    Για τη Σομαλία, όπου δεν υπάρχει πρεσβεία, ισχύουν τα 2 και 3.
    Τα ψέμματα τελείωσαν. Η αυτοί ή εμείς.

    • Dora avatar
      Dora @ ΒΙΣ 10/05/2011 17:02:26

      ΒΙΣ,οι χωρες τους δεν τους θελουν,γιατι ειναι στο γενικο σχεδιο της δημιουργιας του παγκοσμιου χαλιφατου,η εξαγωγη των μουσουλμανων "φτωχων" μεταναστων.
      Ειναι λογικο οτι δεν τους θελουν πισω: Εχουν ως κυρια αποστολη να σπειρουν σπορο εδω,στους απιστους.
      Ξερεις πολυ καλα,οτι αυτο σημαινει η λαθρομεταναστευση.Ειρηνικη εισβολη κι εξισλαμισμος,λογω δημογραφικης διαφορας.Εχουν σχεδιο και υπομονη.Εμεις βλακεια και αγνοια!

  12. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 10/05/2011 14:15:36

    O ΣΥΡΙΖΑ πρέπει να τεθεί σε πολιτική καραντίνα. Κυριολεκτικά.

  13. Κεφαλλονίτης avatar
    Κεφαλλονίτης 10/05/2011 14:18:41

    Θαυμάσια! Μια κάμερα – μια ζωή. Τόσο φτηνοί έχουμε γίνει οι Έλληνες! Και πρέπει να κάνουμε και το βλάκα! Πόσα χρόνια το έφτιαχναν και το μελέταγαν να μας στριμώξουν έτσι ορέ;

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Κεφαλλονίτης 10/05/2011 14:24:27

      Τόσο φτηνοί γίναμε. Αλήθεια, είμαι περίεργος να δω: θα μαζευτούν άραγε βουνά λουλουδιών στον τόπο δολοφονίας του ανθρώπου αυτού, όπως μαζεύονταν για μέρες στον τόπο δολοφονίας του Αλέξη; Ή έχουν διαφορετική αξία οι ζωές τους επειδή τον δεύτερο τον σκότωσε "μπάτσος" ενώ τον πρώτο τον σκότωσαν τρεις "κυνηγημένοι από τον τόπο τους μετανάστες";

      • σκαθάρι avatar
        σκαθάρι @ Αυριανιστής 10/05/2011 14:34:32

        Ο μόνος που στις δύο τελευταίες εκλογές είχε θέσει το θέμα των μεταναστών είτε σας αρέσει είτε όχι ήταν ο Καρατζαφέρης. Η ΝΔ με το Παυλόπουλο να μοιράζει εφειδών ταυτότητες και άδειες παραμονής πρέπει να κάνει την αυτοκριτική της και να πάρει κεφάλια αλλά δεν το βλέπω...Να το χαίρεσται λοιπον το Πάκη...που τον καλύπτει απόλυτα και ο πρώην αρχηγός σας όσο τον ανέχεστααι ταυτίζεσται με αυτόν.

      • what avatar
        what @ Αυριανιστής 10/05/2011 16:58:29

        Όχι φίλε μου. Μην περιμένεις τίποτα.
        Έχουν τόσο διαποτιστεί με μίσος εναντίον της Ελλάδας που πολλοί από αυτούς χάρηκαν κιόλας.

      • Dora avatar
        Dora @ Αυριανιστής 10/05/2011 17:04:05

        Αυριανιστη,οπως το λες ειναι.

    • juliet avatar
      juliet @ Κεφαλλονίτης 10/05/2011 14:33:36

      Για πες μου ,εσεις οι Κεφαλλονίτες θεωρούσατε τους αλλους εμιγκρέδες ,πόσους αλλοδαπούς έχετε τώρα ;

      • Κεφαλλονίτης avatar
        Κεφαλλονίτης @ juliet 10/05/2011 14:50:31

        Λοιπόν Juliet όλα κι΄όλα δεν είμαστε όλοι ίδιοι, τι μας πέρασες; Δεν μπορώ να καταλάβω πραγματικά γιατί μου πετάς αυτό με τους εμιγκρέ για δεύτερη φορά αν θυμάμαι καλά. Πλάκα κάνεις, ή πας να με κουρλάνεις; Έχουμε έναν ΕΛΛΗΝΑ αδικοσκοτωμένο και εσύ βρίζεις κάποιους Έλληνες που παλιά τους κρέμαγαν οι Άγγλοι στα πλατάνια γιατί ζητούσαν την ένωση. Διάβασε και λίγο ιστορία, καλό κάνει….

  14. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 10/05/2011 14:22:41

    Γιατί η ΝΔ στην ανακοίνωσή της δεν καταγγέλει τη λαθρομετανάστευση;
    Ποιος εγκληματίας υπέγραψε το Δουβλίνο ΙΙ; Μήπως αυτός αυτή τη στιγμή το παίζει "πρωθυπουργός" της Ελλάδας;
    Γιατί η ΝΔ δεν λέει τα πράγματα με το όνομά τους;
    Περιμένουμε να ακούσουμε από τη ΝΔ ότι ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΟΙ ΕΔΩ.

  15. The Saint avatar
    The Saint 10/05/2011 14:27:50

    Eτσι όπως αναμένεται να εξελιχθούν τα πράγματα με όλους αυτούς τους Ηomo Akoinonitous ημιπίθηκους που έχουν κουβαληθεί εδώ μέσα, μάλλον μόνο με οπλα θα μπορούν αντιμετωπισθούν.
    Οσοι κυνηγοί, ας έχουν παρα πόδας τις καραμπίνες....

    • Απορία avatar
      Απορία @ The Saint 10/05/2011 14:35:16

      Ρε μια φορά στο μετρό μπαίνουν κάτι τέτοιοι που λες και ενώ τα περισσότερα καθίσματα ήταν άδεια αυτοί κάθησαν στο πάτωμα!

      Από τη σκηνή στη τόρα μπόρα στην ομόνοια...

  16. jkr avatar
    jkr 10/05/2011 14:32:49

    Αυτοοργάνωση αλά Κερατέα, κι η αυτοδικία κι η άμυνα είναι νομίμως επιτρεπτή, εάν η βοήθεια της αρχής δεν μπορεί να φθάσει έγκαιρα.

  17. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 10/05/2011 14:32:52

    Όχι σε Απογραφή που δίνει το Πάσο Ελευθέρας στους Λαθρομεταναστες και Ανακρίνει τους Ελληνες.

    Μποϊκοτάζ και ξεχωριστή Απογραφή!

    Βάσει της καταγεγραμμένης ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ ΛΑΘΡΟΑΛΛΟΔΑΠΗΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ και εν όψει των καταιγιστικών πολιτικών εξελίξεων και των διαφαινόμενων εκλογών, διαμορφώνονται στη χώρα μας ΣΥΝΘΗΚΕΣ που απαιτούν το μποϊκοτάρισμα στη φάση αυτή της Έωλης, Ανακριτικής, Εξοργιστικής, Ταπεινωτικής και Ρουφιανίστικης Απογραφής-Ανάκρισης 3ου βαθμού.
    Είναι θέμα Εθνικής Επιβίωσης!!!
    ΔΕΝ προτείνω να ΜΗΝ απογραφούμε.
    Όοοχι, δεν τους κάνουμε τη χάρη να εξαφανιστούμε από τους καταλόγους τους!
    Προτείνω να απαιτήσουμε ΜΗΝ απογραφούμε ΤΩΡΑ οι Έλληνες.
    Να απαιτήσουμε απογραφούμε ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ, ει δυνατόν με άλλο έντυπο, μόνο αριθμητικής απογραφής. Όλα τα άλλα στοιχεία υπάρχουν στις υπηρεσίες του κράτους.

    Στη φάση αυτή να καταγραφούν ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ τώρα οι λαθρομετανάστες και "μετανάστες", με το έντυπο αυτό που θα αποτυπώσει πλήρως την κυκλοφορία ξένων πληθυσμών και απαιτώντας φυσικά ΚΑΙ τα ονόματα ΚΑΙ τα στοιχεία τους ΚΑΙ τα στοιχεία εισόδου τους στη χώρα ΚΑΙ τις άδειές τους, ώστε να αποτυπωθεί επιτέλους μια κατάσταση και διαχωρισθεί η ήρα από το στάρι. Στην απογραφή αυτή δεν απαιτείται να έχουν μαζί τους ούτε τα χαρτιά που να πιστοποιούν το όνομά τους έστω!
    Ενώ από εμάς απαιτούν να δηλώσουμε και την κοιλιά της μάνας μας!

    “Η ΠΟΡΤΑ ΚΛΕΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΛΥΜΕΝΑ!”
    Το αιτιολογικό είναι το εξής:
    1. Βάσει των ερωτήσεων που περιλαμβάνει το έντυπο, η απογραφή είναι Ανάκριση 3ου Βαθμού, κατ’ ευφημισμόν ονομάζεται Απογραφή Ελλήνων και η διαδικασία είναι έωλη, εξοργιστική και ταπεινωτική για μας! Είμαστε καταγεγραμμένοι και καταχωρισμένοι από δέκα πάντες! Έχουν όλα τα στοιχεία μας στις υπηρεσίες.

    2. Εφόσον έχει εκτυπωθεί το έντυπο με τις εκατοντάδες ερωτήσεις, είναι ευκαιρία να καταμετρηθούν τώρα οι λαθρομετανάστες ξεχωριστά, για να μάθουμε επιτέλους πόσα Κατακάθια Δολοφόνοι κυκλοφορούν ελεύθερα στην Πατρίδα μας και ποιοί είναι!!!

    ΕΠΙΜΕΝΩ σε Διαχωρισμό της Απογραφής μεταξύ Ελλήνων και λαθρομεταναστών, διότι η απογραφή τους στη γενική απογραφή, θα τους εντάξει ΥΠΟΥΛΑ στο γενικό πληθυσμό, οδηγώντας στο ΑΜΕΣΟ μέλλον σε καταγεγραμμένες ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΕΣ αλλοεθνών και διαμελισμό της Ελλάδας -καθόσον αυτοί διατηρούν κρυφά τα διαβατήριά τους- στα “πρότυπα” της Γιουγκοσλαβίας. Προσωπικά δεν έχω αμφιβολία ότι αυτός είναι ο στόχος τους!

    Επι του θέματος της έντεχνης απογραφής των λαθρομεταναστών στο γενικό πληθυσμό και της συναπεγόμενης άμεσης δημιουργίας εθνο-μειονοτήτων, υπάρχει πλήθος περιπτώσεων στο Διεθνές Δίκαιο που δημιουργούν προηγούμενο!!!

    3. Προτείνω για τους Έλληνες να εκτυπωθεί νέο έντυπο μόνο Αριθμητικής καταγραφής, με 5 ερωτήσεις όλες κι όλες που δεν θα προσκρούουν στο φορολογικό και προσωπικό απόρρητο!
    Άλλωστε ο νόμος δεν επιβάλλει κυρώσεις σε φυσικό πρόσωπο που αρνείται να παράσχει εκεί και ως έτυχε πληροφορίες για θέματα που εμπίπτουν στο φορολογικό και προσωπικό απόρρητο, και εφόσον δεν κατηγορείται ενώπιον της δικαιοσύνης ή δεν υπάρχει εισαγγελική παραγγελία γι αυτό.

    Ή, εάν αυτό δεν είναι δυνατόν, δήθεν για λόγους κόστους εκτύπωσης και ταχύτητας, να απαιτήσουμε με το ίδιο έντυπο να απαντούμε σε ελάχιστα από τα ερωτήματα της ξεχωριστής -πάντα- απογραφής, τα εξής:
    Οι απαντήσιμες ερωτήσεις θα ήταν:

    * Έλληνας πολίτης
    * ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ
    * Μόνιμος κάτοικος Ελλάδας
    * Περιοχή …
    * Οικογενειακή κατάσταση (αριθμός μελών οικογένειας)
    (όλα τα υπόλοιπα στοιχεία υπάρχουν στα Ε9, στα Ληξιαρχεία, στα Νεκροταφεία, στους Δήμους, στην Εφορία και στην Πολεοδομία, στο ΙΚΑ).
    ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ!
    _________________________________________________________
    Τελευταία επείγουσα ενημέρωση από σχόλια αναγνωστών του διαδικτύου που απογράφησαν σήμερα:

    Δεν ζητούν αν είσαι Έλληνας ή αλλοδαπός.
    Δεν γίνεται ΚΑΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ. Ο στόχος προφανής.

    Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ Η ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΧΥΛΟΥ

    Η μόνη ερώτηση που γίνεται προς αυτή την κατεύθυνση είναι "που βρισκόταν η μητέρα σου όταν σε γέννησε;" από εκεί θα εξάγουν το συμπέρασμα, ενώ δεν γνώρίζουμε πως θα καταγραφεί αυτό, διότι οι λαθρομετανάστες δεν χρειάζεται να έχουν ούτε καν ταυτότητα μαζί τους!

    ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ αλλενάκι 10/05/2011 15:41:34

      Εχω το εγγραφο !! δειτε το !!
      entupo_apografis.pdf
      http://www.filefactory.com/file/cb3e423/n/entupo_apografis.pdf

      ΠΠ

  18. platon avatar
    platon 10/05/2011 14:33:07

    ας μην κρυβομαστε αλλο πισω απο το δαχτυλο μας
    η κατασταση αντιμετωπιζεται πλεον μονο με πολεμο
    πρεπει ο ελληνικος λαος να βρει τη δυναμη να σκοτωσει μερικα εκατομυρια ξενους εισβολεις και τους αναρχοκομουνιστες υποστηρικτες τους, του παρακρατους της αριστερας και προοδου...
    αλλιως θα μας εξοντωσουν αυτοι εναν προς εναν με μαθηματικη ακριβεια...

  19. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 10/05/2011 14:37:17

    Δραματική αύξηση της λαθρομετανάστευσης
    από τον Ελ. Τύπο

    1. Σε άθλια κατάσταση, χωρίς νερό και τροφή, 51 λαθρομετανάστες εντοπίστηκαν από άνδρες του Κλιμακίου Ειδικών Αποστολών του Λιμεναρχείου Ηγουμενίτσας, χθες το βράδυ, μέσα σε μια ειδικά διαμορφωμένη κρύπτη νταλίκας, που μετέφερε πλαστικά.
    2. Το φορτηγό είχε προορισμό την Ιταλία, και στο λιμάνι κατά τον έλεγχο που έκαναν οι λιμενικοί, εντόπισαν τους κρυμμένους παράνομους μετανάστες. Ο 33χρoνος Iρανός οδηγός συνελήφθη, ενώ η νταλίκα κατασχέθηκε.
    3. Σύμφωνα με πληροφορίες οι λαθρομετανάστες που στερούνται ΟΛΟΙ νόμιμων εγγράφων, ΠΑΡΑΒΙΑΣΑΝ πριν από 2 ημέρες στην κρύπτη της νταλίκας στην Αθήνα.
    4. Στο μεταξύ, μέρα με τη μέρα αυξάνεται ο αριθμός των παράνομων μεταναστών στην Ηγουμενίτσα. Σύμφωνα με στοιχεία που έχουν συγκεντρώσει το Λιμενικό και η Αστυνομία φτάνουν στο λιμάνι από την Αθήνα, όχι μόνο μέσα σε φορτηγά αλλά και με λεωφορεία του ΚΤΕΛ.
    5. Η ανησυχία των φορέων και των κατοίκων ενόψει και της τουριστικής περιόδου, καθημερινά μεγαλώνει, όπως και η ανάγκη να δοθεί λύση στο πρόβλημα.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ αλλενάκι 10/05/2011 14:45:19

      Η Ηγουμενίτσα είναι μια πόλη 15 χιλιάδων κατοίκων. Φανταστείτε τι εκρηκτικό κοκτέιλ έχει να δημιουργηθεί αν μαζευτούν 5 χιλιάδες λάθρο εκεί (όσους έχει τώρα η Πάτρα δηλαδή)... Σχεδόν ένας λάθρο προς τρεις ντόπιους!

  20. SPYROS T. avatar
    SPYROS T. 10/05/2011 14:47:50

    "Η εγκληματικότητα παραμονεύει παντού."

    Μάλιστα...

    Στην ανακοίνωση της ΝΔ δεν γίνεται κανένας λόγος για το οτι οι δράστες ήταν ΛΑΘΡΟμετανάστες!!!!!!!!!!!!

    Απλώς οτι πληθαίνουν τα περιστατικά και η εγκληματικότητα αυξάνεται...

    Από ποιόν αυξάνεται αγαπητοί μου εκεί στη ΝΔ;;;

    Εάν απόψε το χειριστεί ο Καρατζαφέρης καλά στα κανάλια (όπου μόνιμα τον έχουν καλεσμένο) βλέπω από 7% να πάει σε διψήφιο ποσοστό και η Χ.Α τουλάχιστον να διπλασιάζει το 1,5...

    Για τη ΝΔ ποιός θα βγει στα κανάλια;;;

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ SPYROS T. 10/05/2011 14:52:19

      Αν ο Μιχαλολιάκος (της ΧΑ) το χειριστεί έξυπνα, απόψε θα πάει να καταθέσει λουλούδια στον τόπο της δολοφονίας...

      • EPICOUROS avatar
        EPICOUROS @ Αυριανιστής 10/05/2011 18:21:01

        ΗΔΗ ΚΑΝΕΙ ΣΥΓΚΕΝΤΩΣΗ!

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ SPYROS T. 10/05/2011 14:54:01

      Σήμερα βγήκε ο Δημαράς και ο Οικονόμου και απαίτησαν στη βουλή μέτρα.

      Αυτοί λειτουργούν για λογαριασμό του ΠαΣόκ γιατί έχουν την οξυδέρκεια να αντιληφθούν ότι το ζήτημα της λαθρομετανάστευσης θα καθορίσει όχι μόνο τις εκλογές αλλά και το μέλλον της Ελλάδας.
      Έτσι προσπαθούν να "σύρουν" το ΠαΣοΚ σε θέσεις που ουσιαστικά δεν ενστερνίζεται, διότι ο αρχηγός του είναι ταγμένος εθνοαποδομητής και διεθνιστής, σε δεκάδες ομιλίες.

      Η βραδύνους ΝΔ θα υπερφαλαγγιστεί στη φάση αυτή από το ΠαΣοΚ που προκειμένου να εκλεγεί θα γίνει "ακροδεξιότερο" του "ακροδεξιού".

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ αλλενάκι 10/05/2011 15:10:38

        Όχι κατ' ανάγκη βραδύνους. Βραδυφλεγής όμως, σίγουρα.

        • αλλενάκι avatar
          αλλενάκι @ Αυριανιστής 10/05/2011 15:28:49

          σωστά...

        • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
          ΝΙΚΟΛΑΣ @ Αυριανιστής 10/05/2011 15:39:43

          Στα κρίσιμα θέματα της καθημερινότητας, η ΝΔ μας έχει κουφάνει με την .... αφωνία της.

    • Dora avatar
      Dora @ SPYROS T. 10/05/2011 17:12:40

      spyro,
      Εγω δεν εχω ακουσει ακομα κανεναν δεξιο(αριστερο δεν το συζηταμε)εκτος απο αυτους του Λαος να εχουν ασχοληθει σοβαρα μ'αυτην την πληγη του Φαραω.
      Απο τον κ.Σαμαρα περιμενα περισσοτερα,κριμα...

  21. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 10/05/2011 14:50:53

    Καμιά χιλιάδα είναι στον καταυλισμό και επιτίθενται συνέχεια σε γυναίκες.

    • Dora avatar
      Dora @ αλλενάκι 10/05/2011 17:09:21

      αλλενακη,αντρες...εχουν αυτες οι γυναικες?Η πηγανε ολοι για...πιανο και γαλλικα?

  22. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 10/05/2011 14:50:55

    Η πραγματική αναλογία μάλιστα θα είναι ακόμα περισσότερο εις βάρος των Ελλήνων κατοίκων, αφού στις 15 χιλιάδες συνυπολογίζονται οι ηλικιωμένοι και τα παιδιά. Αν βάλουμε μέσα και τις γυναίκες, τότε η αναλογία "5.000 λάθρο προς 15.000 ντόπιους" θα είναι σχεδόν 1:1 όσον αφορά τους άντρες, ίσως μάλιστα σε μια τέτοια περίπτωση οι λάθρο να είναι και αριθμητικά υπέρτεροι.

  23. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 10/05/2011 14:58:59

    Μαζικές απελάσεις είναι η λύση.

    Κόστος 400.000 ευρώ νομίζω η κάθε πτήση ενός αεροσκάφους με περίπου 100 λαθραίους φυλασσόμενους από 200 αστυνομικούς.

    Αν αρχίσουν συστηματικά θα δοθει σήμα να σταματήσουν να έρχονται και θα αρχίσουν και οι εθελοντικοί επαναπατρισμοί.

    Θα τους πληρώσουμε τους ΦΟΝΙΑΔΕΣ ΑΚΡΙΒΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ.

    ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΟΛΕΜΟΣ.

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ αλλενάκι 10/05/2011 15:04:37

      για το κόστος των 400.000 δεν θυμαμαι μηπως ήταν 200.000 ευρω με αεροσκάφος, διοτι αυτοί ήταν διαπράξει αδικήματα και πήγαν συνοδεία

      υπάρχει και το πρόγραμμα του επαναπατρισμού όπου τους δίνουν 200 ή 300 ευρώ, τα έξοδα ταξιδιού και ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΘΡΑΣΙΜΙΑ!!!

    • SPYROS T. avatar
      SPYROS T. @ αλλενάκι 10/05/2011 15:05:37

      Αλλενάκι,

      όχι με αεροπλάνα.

      Με βάρκες όπως ήρθαν!

      Θα τους βάζουμε σε βάρκες και θα τους συνοδεύει ελληνικό πολεμικό μέχρι τα διεθνές ύδατα.

      Μ'εχρι εκεί και τέλος

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ SPYROS T. 10/05/2011 17:15:22

        Υπάρχει η απλούστερη λύση που την έχω προτείνει.
        Εξαφανίζεις επιλεκτικά μερικά κακοποιά στοιχεία από αυτούς, με απαγωγή και στη συνέχεια...τσιμέντωμα. Οι άλλοι θα φοβηθούν και θα αρχίσουν να λακκίζουν. Θα επικρέμαται η...αόρατος χειρ πάνω από τα κεφάλια τους.
        Κατάντησε οι Νιγηριανές με τους νταβατζήδες τους να ταξιδεύουν με το ΚΤΕΛ (σας λέω συγκεκριμένο περιστατικό, διαδρομή Βόλος-Αθήνα). Τίγκα το λεωφορείο στις μαύρες, ανήλικες πολλές, με δύο ομοεθνείς τους να τις επιτηρούν. Κατάντημα.
        Και η Ελλάδα αυτή τη στιγμή χρειάζεται επίσης τυραννοκτόνους... Διότι αυτό που ζούμε δεν είναι δημοκρατία, είναι τυραννία σε βάρος του ελληνικού λαού.

        • Dora avatar
          Dora @ ΒΙΣ 10/05/2011 18:14:03

          Τυρρανοκτονους παντως εχεις απο δω τρεις:
          Την φουκαροσυνη μου,την 50χρονη αλλα fit θεια μου(κι αυτη στην θεολογια,παρακαλω)και μια δικια μας στην Ρωμη.
          Οργανωση θελει το πραγμα,διαθεση αυτοθυσιας υπαρχει.

          • Dora avatar
            Dora @ Dora 10/05/2011 18:14:46

            τυραννοκτονους,ενταξει.

    • H pena tis orghs avatar
      H pena tis orghs @ αλλενάκι 10/05/2011 15:11:07

      400,000 κοστίζει επειδή κάποιοι φιλάνθρωποι σοσιαλιστές σε κάθε ένα από αυτούς τους δίνουν από 1000 ευρώ δωράκι για την επιθυμία τους να επαναπατριστούν. Δεν χρειάζεται να τους πληρώνεις! Απλά να τους διώξεις. Και αυτά τα περί κόστους είναι απλά ψέμα, προπαγάνδα για να μην προβάλλεται σαν λύση. Είναι η ίδια απάτη με τα μαχητικά που σου λένε ότι για κάθε ώρα πτήσης κοστίζει Χ ποσό χωρίς κανείς να σκέφτεται ότι το ποσό αυτό το έχεις πληρώσει είτε πετάξει είτε όχι καθώς μιλάμε για μισθούς πιλότων, υποχρεωτικές συντηρήσεις κτλ κτλ. Η λύση της απέλασης με αεροπλάνα είναι φτηνή αλλά οι φιλάνθρωποι Σοσιαλιστές δεν τους πάει στην καρδούλα τους. Και δεν είναι ανάγκη σε κάθε αεροπλάνο να βάζεις μόνο 100. Και 500 χωράνε άμα θες. Απλά πρέπει να θες! Να ΘΕΣ, να ΘΕΣ! Είναι τόσο απλό.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ αλλενάκι 10/05/2011 15:13:19

      Ένας... Καζάκος χρειάζεται, να κάνει μια καλή αρχή.

      Και δεν εννοώ τον Κώστα Καζάκο.

  24. jkr avatar
    jkr 10/05/2011 15:04:25

    "Σε ληστεία αποδίδει η αστυνομία τον θανάσιμο τραυματισμός ενός άνδρα τις πρώτες πρωϊνές ώρες στο κέντρο της Αθήνας και συγκεκριμένα στη συμβολή των οδών Γ' Σεπτεμβρίου και Ηπείρου.

    Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες οι δράστες ήταν τρεις και επιτέθηκαν στον άνδρα επειδή κρατούσε μια κάμερα."
    Ο ΣΚΑΪ είδε γενικώς κι αορίστως ...δράστες!!!

    Το θύμα πήγαινε να πάρει το αυτοκίνητο του από χώρο στάθμευσης, για να συνοδεύσει τη γυναίκα του στο μαιευτήριο προκειμένου να γεννήσει.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ jkr 10/05/2011 15:12:25

      Εμ βέβαια "γενικώς και αορίστως δράστες". Μην κατηγορηθεί και για... εχθροπάθεια!

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ Αυριανιστής 10/05/2011 15:23:00

        O επαίσχυντος ΣΚΑΙ επίσης είδε γενικώς και αορίστως, "άνδρα".
        ΔΕΝ είδε "Ελληνα άνδρα!"

        • Dora avatar
          Dora @ η Dimi 10/05/2011 17:16:32

          Dimi,ετσι ειναι το συνθημα της Ν.Ταξης κι εδω.Λενε γενικως και αοριστως για να μην "καλλιεργησουν μισος"!

          Τον "καποιο" και τον "Στεργιο" δεν ειδα να πουνε κατι.Ισως επειδη προκειται για μωαμεθανικα γουρουνια,γι'αυτο.

  25. giannis avatar
    giannis 10/05/2011 15:25:07

    Parakalo gia sovari apantisi.Pos pistopiite o kathe apografeas gia tin apografi pou arxizi?Anigoume ti porta se kathe pou diloni apografeas.

    • Χρηστος avatar
      Χρηστος @ giannis 11/05/2011 00:43:18

      Σε περίπτωση αμφιβολίας για την ταυτότητα του απογραφέα παίρνεις τηλέφωνο σε ένα νούμερο που το έχει μαζί του και το επιβεβαιώνουν. Το παραπάνω μου το είπε μια φίλη η οποία θα συμμετάσχει σαν απογραφέας.

    • noldor avatar
      noldor @ giannis 11/05/2011 02:12:02

      Έχει καρτελάκι με την στρογγυλή σφραγίδα του δημοσίου που αναφέρει το όνομα του , χαρτί απόφασης ορισμού του και την ταυτότητά του. Κατά πάσα πιθανότητα θα κρατάει λευκό, χοντρό χάρτινο φάκελο (σα βαλιτσάκι) που περιέχει τα έντυπα. Το επίσημο site είναι statistics. gr για να βρεις τα τηλέφωνα της υπηρεσίας και υπάρχει και ένα site αποκλειστικά για την απογραφή αλλά δεν το θυμάμαι. Θα είναι ένας αλλά στους καιρούς που ζούμε μπορεί να έχει και συνοδό αν και δεν προβλέπεται.

  26. demgroc avatar
    demgroc 10/05/2011 15:28:35

    Κανονικά ο Παπουτσής, αν διέθετε στοιχειώδες φιλότιμο και αξιοπρέπεια, θα έπρεπε να είχε ήδη παραιτηθεί. Σε λίγο θα μας δολοφονούν γιά μιά τυρόπιττα. Αλλά τους κοπρίτες της εξουσίας τους φυλάνε δέκα. Οπότε δεν τους ενδιαφέρει.

    • TIMAIOS avatar
      TIMAIOS @ demgroc 10/05/2011 18:39:13

      Ο Παπουτσης??? οπως παραιτηθει και με το Σαμινα???

  27. Kτησίας avatar
    Kτησίας 10/05/2011 15:35:56

    Μια και ο λόγος, για όσους γνωρίζουν ! Υπάρχει στα δικαστικά χρονικά περίπτωση, κάποιος, εβρισκόμενος σε αυτοάμυνα να αθωώθηκε από Ελληνικό δικαστήριο?

  28. antanistimi avatar
    antanistimi 10/05/2011 15:37:08

    Το Ελληνικο κρατος επιτρεπει την παρανομη εισοδο στη χωρα ατομων χωρις να γνωριζει την ταυτοτητα τους,το ποινικο μητρωο,την υγειονομικη κατασταση,τον τοπο διαμονης,κλπ της πλειοψηφιας αυτων ως οφειλε να κανει.
    Αντιθετως γνωριζει τι πειραιωση να πληρωσω,αν οταν πεθανε ο πατερας μου χρωσταγε 8 μερες στο ΤΕΒΕ,αν χρωσταω 2 τουβλα και μισο κιλο χρωμα στο ΙΚΑ κλπ.Τωρα θα ξερουν με την απογραφη και που κοιμηθηκα χθες το βραδυ.
    Το ατυχο θυμα ηταν συνομηλικος μου,ειμαι γονιος 2 παιδιων και τα λογια ειναι λιγα να πω πως νιωθω. ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΙ ΠΟΤΕ.....

  29. Theoprovlitos avatar
    Theoprovlitos 10/05/2011 15:37:33

    Για το φονο αυτό υπάρχουν και ΗΘΙΚΟΙ ΑΥΤΟΥΡΓΟΙ, από Κρήτης ορμώμενοι.

  30. Theoprovlitos avatar
    Theoprovlitos 10/05/2011 15:40:58

    Παρατηρηση: Ποσο κοντα από την βιλλα Υπατία εγινε άραγε το εγκλημα;

    • Kτησίας avatar
      Kτησίας @ Theoprovlitos 10/05/2011 18:17:38

      30m

  31. Kostas avatar
    Kostas 10/05/2011 15:41:52

    να τους βρουν και να τους εκτελεσουν μπροστα σε ολους αυτους με τον ιδιο τροπο ή καλυτερα να τους μαζεψουν ολους και να τους στειλουν με τη βια στις πατριδες τους κυριε ΓΑΠ , ΠΑΠΟΥΤΣΗ και ΚΑΜΙΝΑΔΑ αν συνεχιστει η πολιτική σας θα μας σκοτωνουν στο δρομο σε λιγο για τα ψωνια του σουπερ μαρκετ !!

  32. Πρώην δεξιός, νυν Ε/Σ avatar
    Πρώην δεξιός, νυν Ε/Σ 10/05/2011 15:42:41

    Η αστική δεξιά μας τελείωσε. Τώρα χρειάζονται ριζοσπαστικές λύσεις και μάχη στα πεζοδρόμια, όπου ο αριστερισμός κυριαρχεί. ΛΑΟΣ και ΝΔ προέρχονται από την ίδια παλαιωμένη ντιβανοκασέλα.

  33. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 10/05/2011 15:45:28

    Κατω τα μολυβια, κατω τα πληκρολογια.Τερμα οι πολλες ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ.
    Αυριο ολη η Ελλαδα πρεπει ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ.ΑΡΚΕΤΑ.
    Υ.Γ.Και ο Αλεξης Ελληνας ηταν οπως και ο σημερινος 44χρονος.Εδω να σας δω.

    • nestor avatar
      nestor @ ΧΡΗΣΤΟΣ 10/05/2011 16:28:18

      +1000000000000000

  34. SPYROS T. avatar
    SPYROS T. 10/05/2011 15:46:54

    Δεν είναι απορίας άξιον γιατί όλες οι ανακοινώσεις που έχουνε βγει από ΝΔ, ΣΚΑΙ, Καμίνη κ.λ. μιλάνε όλες για εγκληματικότητα αλλά δεν αναφέρεται πουθενά τίποτε για τους λαθρομετανάστες;;;;;;;;;

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ SPYROS T. 10/05/2011 17:11:39

      Γιατί προφανώς και η ΝΔ μέρος του συστήματος είναι.
      Φαήλο, πες στον Σαμαρά να ξυπνήσει. Ο κόσμος βράζει!

      • BTS avatar
        BTS @ ΒΙΣ 10/05/2011 19:54:37

        Η ΝΔ θα ξυπνήσει όταν θα είναι πιά αργά...

  35. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 10/05/2011 16:07:47

    Τα θερμά μου συγχαρητήρια στους Υπουργούς Δημόσιας Τάξης, Ασφάλειας, ΠΡΟ.ΠΟ ή όπως αλλιώς θέλουν να λέγονται, από το 1995 και μετά, με ιδιαίτερη μνεία στους δύο τελευταίους και πιο επιτυχημένους απ’ όλους, για το εξαιρετικό έργο που επιτελούν, αυτό δηλαδή της πάταξης της νομιμότητας και εμπέδωσης της ανομίας. Επίσης θα ήθελα να συμπεριλάβω και τους Υπουργούς Δικαιοσύνης, για την πολύτιμη βοήθεια που προσφέρουν στους ανωτέρω συναδέλφους τους, για την υλοποίηση αυτού, του τόσο δύσκολου έργου. Δεν θα σας ξεχάσουμε ποτέ…

  36. King Leonidas avatar
    King Leonidas 10/05/2011 16:39:03

    Αφού η αστυνομία είναι ανίκανη να μας προστατέψει, πρέπει να οργανωθούν πολιτοφυλακες, οι οποιες θα περιπολούν μέρα και νύχτα στις γειτονιές. Επίσης πρέπει η Αστυνομία να αποσύρει τους άνδρες που φυλάνε σήμερα τους διάσημους (δημοσιογράφους, πολιτικούς, κλπ) καθώς και τα γήπεδα, και να τους διαθέσει στην φύλαξη της πόλης. Έχει παραγίνει το κακό με την εγκληματικότητα. Δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση. Λυπάμαι την γυναικα και τα παιδιά της.

    • King Leonidas avatar
      King Leonidas @ King Leonidas 10/05/2011 16:41:42

      Οι ομάδες και οι διάσημοι μπορούν να προσλάβουν ιδιωτική security και να μην απασχολούν τους άνδρες της Αστυνομίας.

      • BTS avatar
        BTS @ King Leonidas 10/05/2011 20:08:36

        Χαζοί είναι να προσλάβουν, όταν η πολιτεία τους προσφέρει ΔΩΡΕΑΝ εργατικό δυναμικό?

  37. Απορία avatar
    Απορία 10/05/2011 16:43:54

    Από σχόλιο στο ίδιο θέμα στη ναυτεμπορική:

    "Σήμερα το πρωί σηκωθήκαμε με την σύζηγό μου 5:30 το πρωι, πήραμε βιαστικά τις έτοιμες βαλίτσες και κατευθυνθήκαμε στο μαιευτήριο. 6:15 είμασταν στην είσοδο και μαζί στάθμευσε ένα νοσ/κο ΕΚΑΒ. "Κοίτα!" είπα, "κάποιο μωρό είναι πιο βιαστικό!". Η αίθουσα ήταν άδεια. Μόνο εγώ που έκανα εισαγωγή στην σύζηγό μου, η μαία και μια μητέρα με την έγγυο κόρη και μια κοπέλα και νεαρός του ΕΚΑΒ εμφανώς συγκλονισμένοι. Χαμένοι πιο σωστά. Οι δυο γυναίκες κατέρεαν. Αμέσως διηγήθηκαν τί είχε συμβεί. Τις ώρες που ακολούθησαν πώς να πλησιάσεις αυτόν τον άνθρωπο, απλά να του κρατήσεις λίγο το χέρι; Μέσα σε λιγότερο απο 3 ώρες είχα στα χέρια μου τον υιο μου. Κάποια άλλη αγκαλιά είναι άδεια. Είναι περιττό να πω πως ακόμα δεν μπορώ να χαρώ όπως το φανταζόμουν για το 1ο παιδί μου. Με αυτόν τον άνθρωπο σηκωθήκαμε ίδια ώρα, κάναμε τις ίδιες κινήσεις τον ίδιο χρόνο αλλά σε άλλο τόπο. Εγώ έχω την γυναίκα μου και το παιδάκι μας γερά, ενώ σε κάποιον άλλο του τα στερήσαν όλα. Είμαι πραγματικά συγκλονισμένος. Μες''την ανονυμία ενός σχολίου προσπαθώ να ξορκίσω το κακό και να μοιραστώ αυτή την ιστορία που νομίζω με άλλαξε. Καλό ταξίδι να έχει και να προσέχει απο ψηλά την οικογένειά του. "

    τι άλλο μπορεί να σχολιάσει κανείς.

  38. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 10/05/2011 17:09:53

    Πριν λίγα χρόνια, ένας φίλος μου, νέος άνθρωπος, λεβέντης Αρβανίτης από τα Μεσόγεια, που τελειώνει γιατρός και ασχολείται και με τη μουσική, μου είχε πει ότι πρέπει στην Ελλάδα να επιτραπεί η οπλοκατοχή. Ηταν επί Σημίτη, την μακαρία εποχή του αυτοευνουχισμού μας, και είχα διαφωνήσει έντονα. Για να μην πω ότι είχα φρίξει. Πλέον, θεωρώ επιτακτική ανάγκη να επιτραπεί στους έλληνες πολίτες να φέρουν όπλα, κατόπιν φυσικά ψυχιατρικής γνωμάτευσης. Και ο νόμος να γίνει χαλαρότερος για τον αμυνόμενο. Αν ο άνθρωπος αυτός είχε μαζί του ένα όπλο, σήμερα θα ζούσε και τα τρία μωαμεθανικά σκυλιά θα βρίσκονταν στα πιλάφια του ψευτο-προφήτη τους.

  39. Μιχαλης avatar
    Μιχαλης 10/05/2011 17:33:26

    Θυμαμαι πριν λιγα χρονια μια φιλη μου βρεθηκε σε ληστεια τραπεζας στο κεντρο της Aθηνας. Οι γριες που ηταν κι αυτες μεσα φωναζαν οτι οι δραστες ειναι αλβανοι. Τελικα οι δραστες οχι μονο ηταν ελληνες αλλα μενανε και στη Κηφισια. Tο πιο ευκολο ειναι να κατηγορουμε τους ξενους για ο,τιδηποτε...

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Μιχαλης 10/05/2011 17:59:56

      Hello! Προφανώς δεν έχεις πάει ποτέ στην Ηπείρου να δεις τι κυκλοφορεί εκεί.
      Η λέξη " λαθρομετανάστης" ξέρεις τι σημαίνει; Λέω αν έχει ποτέ υποπέσει στην υψηλή σου αντίληψη...
      Δεν ξέρω αν έχεις ποτέ περπατήσει Λιοσίων, Ηπείρου, Γ΄Σεπτεμβρίου, αν δηλαδή καταδέχεσαι τέτοιες περιοχές. Και αν γνωρίζεις πώς ήταν μέχρι πριν από μερικά χρόνια, δηλαδή αν ο κοσμος εκεί φοβόταν να ξεμυτίσει. Μάλλον ο κόσμος έπαθε ομαδικά παράκρουση, κατά την αριστερίστικη "λογική" σου.
      Α, και κάτι άλλο: Κάτι μελαμψούληδες που είναι γεμάτη η περιοχή, δεν είναι από σολάριουμ. Ούτε ήρθαν στην Ελλάδα για τουρισμό ή σπουδές. Ούτε καν για δουλειά, θα έλεγα...
      Πληφοριακά απλώς....

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ ΒΙΣ 10/05/2011 18:08:25

        Οι σαλονάτοι ψευτοαριστεροί στην Ηπείρου; Mon Dieu, tres vulgaire! Μόνο Κωλονάκι (sic), Μετς, τέτοια...

    • Απορία avatar
      Απορία @ Μιχαλης 10/05/2011 18:04:02

      Σωστά τα λες.
      Τράβα σε 7-8 ώρες μια βόλτα μόνος σου. Βγές Ομόνοια πήγαινε πίσω από το θέατρο και βγες αχαρνών από βικτωρίας.
      Εαν είσαι σε θέση αύριο, έστω και από το νοσοκομείο, στείλε μήνυμα να μας πεις εαν ήταν έλληνες αυτοί που σε κομμάτιασαν ή ξένοι.

    • what avatar
      what @ Μιχαλης 10/05/2011 18:06:24

      Ναι φίλε μου. Όπως τα λες. Αχ τι κακοί που είμαστε αυτοί που λεγόμαστε Έλληνες (καλά το είπα;).

      Τελικά (ναι τελικά όπως το λες κι εσύ) αναζήτησε το αστυνομικό δελτίο ανά την επικράτεια και βγάλε τα συμπεράσματά σου.

      Και αν κατάλαβες καλά εδώ και πολλά χρόνια κατηγορούνται οι Έλληνες για ρατσισμό επειδή έχουν το θράσος να διαμαρτύρονται που τους σφάζουν. (Ναι, "σφάζουν").

      Άντε τώρα σε κανένα άλλο φόρουμ να επαναφέρεις τους μιαρούς ρατσιστές εις την τάξη.

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ what 10/05/2011 18:42:33

        Οι άλλοι δύο "θαμώνες" του φόρουμ, οι ομοϊδεάτες του, πού χάθηκαν άραγε; Μάλλον μυρίζει πολύ μπαρούτι τώρα και λούφαξαν προσωρινά, θα είναι σε πιο φιλικά τους γκρουπούσκουλα, συγγνώμη, φόρουμ ήθελα να πω.

    • TIMAIOS avatar
      TIMAIOS @ Μιχαλης 10/05/2011 18:41:54

      Μηπως ανηκαν και στον αντιεξουσιαστικο χωρο???

    • A.M. avatar
      A.M. @ Μιχαλης 10/05/2011 22:23:29

      Επειδή μου φαίνεσαι καλοπροαίρετος σου συστήνω βραδυνή βολτίτσα.
      Ντύσου τώρα και ξεκίνα.
      Κατά τις 11 θα βρίσκεσαι Ομόνοια.
      Πάρτο ποδαράτο 3ης Σεπτεμβρίου, Σολωμού, Πατησίων στο Πολυτεχνείο, ανέβαινε την Πατησίων χαλαρός και άνετος με την έτσι σου, φτάνεις Ηπείρου και συνεχίζεις μέχρι Αγίου Μελετίου.
      Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα.
      Εγώ σχετικά πρόσφατα έκανα αντίστροφα την μισή της παραπάνω διαδρομής περίπου τα μεσάνυχτα.
      Μια διαδρομή που όταν ήμουν 18 - πριν 30 χρόνια - την έκανα στο πολύ χαλαρό ότι ώρα του 24ώρου ήθελα .
      Και, εννοείται, δεν το ξανακάνω ποτέ ξανά!

      Αύριο, αν έχεις την καλοσύνη, ξαναποστάρεις εδώ τα ίδια.
      Και τις εν γένει εντυπώσεις σου.
      Εάν βέβαια έχεις επιζήσει απ την παραπάνω προτεινόμενη στρατιωτική επιχείρηση.

      • A.M. avatar
        A.M. @ A.M. 10/05/2011 22:24:26

        @Μιχάλης
        σε σένα απευθύνομαι

  40. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 10/05/2011 17:34:02

    Εγώ δεν τα βλέπω καλά; Προσπαθώ κι αναλογίζομαι ότι:
    1) Πέρυσι στη Marfin, τέτοιον καιρό, δολοφονείται μι α έγκυος υπάλληλος της τράπεζας. Συν τοις άλλοις..
    2) Το χειμώνα, από την εισβολή των ΜΑΤ μέσα στην πόλη της Κερατέας και το βομβαρδισμό της με δακρυγόνα, μια έγκυος παθαίνει σοκ (βλέποντας και τα άλλα δύο παιδιά της να λιποθυμούν από τα χημικά) και αποβάλλει... Ένα επεισόδιο που δεν πολυπαίχτηκε στα ΜΜΕ αλλά τσάντισε απίστευτα τους ντόπιους, οι οποίοι πεισμώσαν και γι' αυτό απαντούσαν με βία στη βία της κυβέρνησης.
    3) Σήμερα μια έγκυος χάνει το σύζυγο της από το κοινό έγκλημα, ευτυχώς δε χάνει το παιδί της...

    Όλες χτυπήθηκαν από το έγκλημα: καθεστωτικό, τραμπούκικο, αλλοδαπό, όλα παίζουν..

    Η προστασία της ανθρώπινης ζωής, στην πιο τρυφερή κι ευαίσθητη μορφή της, έχει καταρρεύσει στην Ελλάδα. Χρειάζονται άλλες λύσεις. Ποιές όμως...

  41. Tonia G avatar
    Tonia G 10/05/2011 17:54:36

    Φασισμός αγαπητέ... Φασισμός.
    Μέχρι τώρα ζούσαμε στο Φασισμό υπό το πέπλο της "Αριστεράς" και της Τρομοκρατίας.
    Τώρα θα περάσουμε στον αυθεντικό κρατικό Φασισμό.
    Το χειρότερο απ΄όλα είναι ότι θα τον ζητάμε εμείς επιτακτικά κιόλας.

    Κι όλα αυτά επειδή κάποια προδοτικά καθάρματα επί 30 συνεχόμενα έτη άφησαν την Ελλάδα να γίνει η Εθνική Οδός της Παρανομίας.
    Λες και ολα τα άλλα κράτη της Ευρώπης που διατηρούν στρατούς, σύνορα και πολιτικές εισόδου είναι άσχετα.... εμείς ξέρουμε!
    ή μήπως το άλλο τσιτάτο ότι οι Ελληνες ξέρουν καλά από μετανάστευση.... λες κι οι Άγγλοι, οι Σκωτσέζοι, οι Ισπανοί και οι Πορτογάλοι που μετανάστευσαν (ως φτωχοί άνθρωποι ή ακόμη και κατάδικοι) κατά εκατομμύρια σε νεοσύστατες χώρες πριν 100 ή 200 χρόνια δεν ξέρουν από μετανάστευση....

    • Orestios avatar
      Orestios @ Tonia G 10/05/2011 18:30:05

      Μάλλον δεν ξέρεις τί είναι Φασισμός και πετάς μπαρούφες για να περάσει η ώρα.
      Τον Κρατικό Φασισμό τον ζείς ήδη και όμως νομίζεις πως είναι κάτι άλλο.
      Περαστικά σου και πρόσεχε τον λαιμό σου όταν θα περπατάς τα βράδυα έξω.

  42. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 10/05/2011 18:03:54

    Το λέω ευθέως: Αν η ΝΔ αποτύχει να θέσει το θέμα σε βασική της προτεραιότητα και ακολουθήσει την πεπατημένη της " πολιτικής ορθότητας", τότε χρειάζεται εδώ ένα ισχυρό πατριωτικό εθνικό κόμμα, όπως το Εθνικό Μέτωπο της Λεπέν. Για να τινάξει στον αέρα το πολιτικό σκηνικό και να περιθωριοποιήσει, επιτέλους, την Αριστερά που κατέστρεψε την Ελλάδα.
    Ο Καρατζαφέρης είναι για τα μπάζα, δεν τον λογαριάζω καν.
    Είναι στο χέρι του Σαμαρά να προτάξει το θέμα της λαθρομετανάστευσης, δίπλα στο ζήτημα του Μνημονίου, και να γίνει η ΝΔ το μεγάλο εθνικό κόμμα, όπως είναι φυσικό για τον χώρο που εκπροσωπεί.

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ ΒΙΣ 10/05/2011 20:41:10

      μα η Αριστερα και ο Καραζταφερης δεν ειναι το προβλημα. Αυτοι ειναι ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.
      Το προβλημα ειναι η διαφθορα και πως κανεις αδιαφθορος ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΗ μεσα στο ΣΑΠΙΟ συστημα τους. Ειναι η κοινωνικη δομη που την υποστηριζει.
      Πρεπει να υπαρξει μια επανασταση των ΑΔΙΑΦΟΡΘΩΝ, ενας ξεσηκωμος των ΤΙΜΙΩΝ αλλα που να τους βρεις πλεον? Πατριωτης μπορει εισαι, αλλα μερχι ποσο θα μεινεις τετοιος και δεν θα γινεις λαμογιο μεσα σε ενα εκτροφειο λαμογιον που το αποκαλουμε το ΣΥΣΤΗΜΑ.
      Μια λυση ειναι η νεολαια αλλα κι αυτην επιστημονικα και μελετημενα την διωχνει το συστημα μερα με τη μερα ή στη ξενιτεια ή στην απόγνωση.

      • ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ avatar
        ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ @ Greece Pleading 11/05/2011 14:16:02

        Αν σεν το έχετε ήδη καταλάβει, Ηθικοί Αυτουργοί είναι όσοι τούς δίνουν δουλειές, ελεημοσύνη ή ψωνίζουν από αυτούς τούς υπανθρώπους.

        Η λύση είναι μία: ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ στους παράνομους μετανάστες!
        ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΕΛΕΗΜΟΣΥΝΗ στους παράνομους μετανάστες!
        ΔΕΝ ΨΩΝΙΖΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ από τους παράνομους μετανάστες!

        Απάντηση

    • ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ avatar
      ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ @ ΒΙΣ 11/05/2011 14:17:31

      + 1.000.000!

  43. Dora avatar
    Dora 10/05/2011 18:17:24

    Ρε παιδια,ασχετο.Ξερει κανενας να μου υποδειξει καμμια αριστερη ιστιοσελιδα για να δω πως το σχολιαζουν αυτοι εκει το γεγονος?
    Ευχαριστω εκ των προτερων.

    • what avatar
      what @ Dora 10/05/2011 18:33:39

      Δεν τα σχολιάζουν. Αν θες ένα δείγμα αντιμετώπισης αυτής της τραγωδίας δες τις δηλώσεις Μάινα μετά την επίθεση εναντίον του. (Τώρα ακούγεται ότι μετακομίζει από την "αγαπημένη" του γειτονιά.)

      Το πολύ πολύ αν τους ζορίσεις θα σου πουν ότι φταίει η ελλιπής αστυνόμευση και καθάρισαν. (Ναι αυτή την αστυνόμευση που θέλουν να καταργήσουν εννοούν.)

      • Γιώργος Μεσσηνία avatar
        Γιώργος Μεσσηνία @ what 10/05/2011 18:41:45

        Θέλουν ή δε θέλουν κλωτσιές όλοι αυτοί;
        Γελοίοι σύγχρονοι φαρισαίοι, μας πρήξανε τα συκώτια οι κηφήνες!

    • Απορία avatar
      Απορία @ Dora 10/05/2011 18:34:33

      Dora άσε θα σου πω εγώ τι γράφουν:

      "Εθνικιστής, υπερπατριώτης, μυερός έλληνας αφού αρνήθηκε να δώσει να δουν τη βιντεοκάμερα του τρεις εξαθλιωμένοι πολιτικοί προσφυγες, επειδή δεν είχαν δει ποτέ στη ζωή τους, τους κυνήγησε με μαχαίρι.

      Αυτοί άρχισαν να τρέχουν, στην προσπάθεια του να τους πιάσει και να τους σφάξει σκόνταψε, έπεσε πάνω στο μαχαίρι του και τραυματίστηκε 5-6 φορες στο λαιμό, στην πλάτη και στα χέρια.

      Η ελληνική πολιτεία στα πλαίσια που απαιτεί ο ευρωπαϊκός ουμανισμός οφείλει να παράξει ψυχολογική στηριξη στους τρεις άτυχους αλλοδαπούς που διάλεξαν την χώρα μας για να περάσουν την υπόλοιπη ζωή τους."

      Πιστεύω να σε κάλυψα...

  44. Κρης avatar
    Κρης 10/05/2011 18:40:55

    το κορίτσι που γεννήθηκε σήμερα μετά την δολοφονία του πατέρα του
    τι γεννέθλια θα τού κάνει μεγαλώνοντας, η μητέρα του ;
    τραγωδία είναι

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Κρης 10/05/2011 18:44:53

      Εγώ ήθελα να ξέρω ποιο κάθαρμα δικό μας θα αγοράσει την κάμερα....Τη ματωμένη κάμερα.

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΒΙΣ 10/05/2011 18:55:13

        Κάποιος θα την αγοράσει.

        • BTS avatar
          BTS @ Orestios 10/05/2011 19:50:36

          Τόσοι συριζαίοι υπάρχουν που θάθελαν με είκοσι ευρώ,
          να αποκτήσουν μια μεταχειρισμένη βιντεοκάμερα...

          • Χρηστος avatar
            Χρηστος @ BTS 11/05/2011 00:49:26

            Σωστά.
            Συριζαίοι αγοράζουν τα κλεμμένα των αλλοδαπών.
            Συριζαίοι πηδάνε τις αφρικάνες πουτάνες.
            Συριζαίοι νοικιάζουν διαμερίσματα σε Πακιστανούς.
            Συριζαίοι αγοράζουν από υπαίθριους πωλητές.

          • Γιώργος Μεσσηνία avatar
            Γιώργος Μεσσηνία @ Χρηστος 11/05/2011 01:11:22

            Το επίσημο Σύριζα έχει κρατήσει μια ύποπτη και φανερά μισάνθρωπη στάση απέναντι στους έλληνες φίλε Χρήστο, που δεν είναι κρυφή από κανέναν.
            Τώρα, για τα παραπάνω που ανέφερες, μετέχουν οι κλασικοί ελληνάρες, ανεξαρτήτως ιδεολογικής ταυτότητας...

    • Dora avatar
      Dora @ Κρης 11/05/2011 15:27:32

      Κρης,

      Δεν ευχηθηκαμε ακομα στην μπεμπουλα που γεννηθηκε απ' την κοιλια της μανας της ορφανη.Η αγανακτηση μας δεν αφησε χωρο γι'αυτο.
      Ας της ευχηθουμε να (δεν ξερω Θεε μου τι να γραψω),να εχει το Ελεος του Χριστου στην ζωη της, να εχει αγαπη και συγχωρεση(εγω δεν εχω ακομα αρκετη) στην καρδια της και να γινει Φως κι Ελπιδα στην χωρα μας και στην ζωη της μητερας της.
      Ας ευχηθουμε το ιδιο και για το αλλο παιδακι.

      Για οποιους απο μας μεγαλωσαμε χωρις εναν απ' τους δυο γονεις μας ξερουμε τι ανεκπληρωτα κενα αφηνει αυτο.Καμμια αγκαλια στον κοσμο δεν ειναι αρκετη για να καλυψη ενα τετοιο κενο και γινεσαι σκληρος μετα,καμμια φορα πολυ σκληρος και με τον εαυτο σου και με τους αλλους.

      Ας προσευχηθουμε ,οσοι απο μας ειναι πιστοι,ο Θεος να την ευλογησει και να ριχνει το Φως Του στον δρομο της,οπως και να δωσει δυναμη στην χηρα του ατυχου δολοφονηθεντος,γιατι τωρα πια τιποτα δεν θα ειναι οπως πριν...

      Ας με λυπηθει και μενα ο Θεος γιατι δεν εχω ελεος χθες και σημερα στην καρδια μου κι εχω μεγαλη οργη και πονο.
      Πονο γι'αυτον που ετσι εφυγε,πονο γι'αυτους που εμειναν πισω του,πονο για την πατριδα μου που βιαζεται,ληστευεται,φτωχευει κι εκπορνευεται και γινεται περιγελος στις φυλλαδες του κοσμου και παραδειγμα προς αποφυγην για ολους!

  45. Kostas K avatar
    Kostas K 10/05/2011 19:02:14

    http://www.youtube.com/watch?v=6nf1OgV449g

  46. factorx avatar
    factorx 10/05/2011 19:13:12

    Χωρίς επιπλοκές κατάφερε να φέρει στον κόσμο ένα κοριτσάκι η τραγική σύζυγος του 44χρονου, ο οποίος δολοφονήθηκε με μαχαίρι, τα ξημερώματα της Τρίτης στο κέντρο της Αθήνας, από στυγερούς εγκληματίες, που επιχειρούσαν να του αποσπάσουν την κάμερα, με την οποία θα βιντεοσκοπούσε τη γέννηση του παιδιού του.

    Η γυναίκα, που είδε με τα μάτια της το σύζυγο της νεκρό, διακομίσθηκε σε κατάσταση σοκ σε μαιευτήριο των βορείων προαστίων. Οι γιατροί, καταβάλλοντας μεγάλες προσπάθειες, την ηρέμησαν και γεννήσει χωρίς προβλήματα το δεύτερο παιδί της.

  47. Greece Pleading avatar
    Greece Pleading 10/05/2011 20:05:56

    "Η ασφάλεια έχει εξαπολύσει ανθρωποκυνηγητό σε όλη την Αθήνα για τον εντοπισμό και τη σύλληψη των δραστών."

    100.000 ευρω εδω και τωρα οτι δε θα τους πιασουν ποτε οι "ανθρωποκυνηγοι".
    Μισθο-κυνηγοι και λουφα-κυνηγοι ναι.
    Ο κοσμος πρεπει να παρει το νομο στα χερια του.
    Πινουν και τρων στην υγεια σας κοροϊδα χωρις να σας προστατευουν.
    Καθιστε να τους κοιτατε μεχρι κι ο τελευταιος απο εσας να εχει ενα νεκρο στο σπιτι του. Χτυπα ξυλο.

    • A.M. avatar
      A.M. @ Greece Pleading 10/05/2011 20:11:53

      Αν θέλουν αποτέλεσμα δεν έχουν παρά να τους επικηρύξουν για 50.000 € σε όποιον τους παρουσιάσει νεκρούς.
      Θα τους φάνε οι ίδιοι οι δικοί τους μελαμψοί αν αποκτήσουν τόσο οικονομικό «ενδιαφέρον» ως νεκροί.

      • Greece Pleading avatar
        Greece Pleading @ A.M. 10/05/2011 20:25:26

        Εγω δεν θα τους ονομαζω απο εδω και περα πολιτικους, η υπαλληλους της Δημοσιας ταξης.
        Θα τους ονομαζω ΠΡΟΒΟΚΑΤΩΡΕΣ και Δεσμωτες/Δημιους μας.
        Ο κοσμος πρεπει να ξυπνησει.

        ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙΤΕ οτι ουτε την ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ φοβουνται γιατι τα εχουν καλα μοιρασμενα τα τσανακια τους. ΟΛΟΙ αυτοι! Πρακτωρες, Αστυνομιες. Πολιτικοι.Εμποροι. λαθρεμποροι.

        Ναι μεν καθημερινοι πολιτες σαν κι εσας. Ναι με με δουνε και λαβειν και ζειν μαζι σας ΑΛΛΑη μασωνια τους παει συνεφο!
        Τα ΜΥΣΤΙΚΑ μονο μεταξυ τους!
        Ο ΘΑΝΑΤΟΣ μονο για σας και τα παιδια σας!
        Αυτοι ΕΧΟΥΝ ΤΡΟΠΟΥΣ να προστατευθουν και να σωσουν τους δικους τους. Ειναι στην "ΑΠΟ ΜΕΣΑ".
        Εσεις πολιτες τριτης κατηγοριας ειστε στην "ΑΠ'ΕΞΩ"

        Μονο αν θελουν να ξεφορτωθουν καποιον ενοχλητικο απ τους δικους τους ή να ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΜΥΝΗΜΑΤΑ τοτε ερχεται η "κακια στιγμη" για καποιους. Οπως τα παιδια της ΔΙΑΣ πριν ενα μηνα.
        ΑΜΦΙΒΑΛΛΕΤΕ?

        Ενα κρατος και οι λειτουργει του αν ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΚΡΥΨΟΥΝ ΤΙΠΟΤΕ απο το λαο, ΘΑ ΦΟΒΟΤΑΝ ΤΗ ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ!

        Σε αυτο το βουρκο ζειτε Ελληνες!
        Σε αυτο το βουρκο μεγαλωνετε τα παιδια σας!
        Σε αυτο το βουρκο παντρευεστε, κανετε σχεσεις, κανετε φιλους, κανετε ονειρα!

        Στο βουρκο ομως δεν μπορεις να ζησεις για πολυ!
        Πνιγεσαι απ το δηλητηριο!
        Ξυπνηστε και κοιταξτε γυρω σας ποσο συντηρειτε αυτο το βουρκο και εσεις οι ιδιοοι και πειτε ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ Greece Pleading 10/05/2011 20:15:31

      Ουτε καν την προβοκατσια φοβουνται.
      Κανεις τους!
      Ολοι βολεμενοι, κι "αργα τα ζωα μου".
      Αστυνομιες, πολιτικοι, κυβερνησεις, στρατιωτικοι.
      "Ελα μωρε", και "τι να κανουμε", και μοιρολατριες.
      ενω τα δουλικα τους ειτε σκοτωνουν το ποπολο, ειτε αυτοκτονουν τα παιδια του.

      Καλο το βολεμα ΡΕ αχαρακτηριστοι! Αλλα ο κοσμακις πεθαινει!

      Το αντιλαμβανεστε οτι ουτε ΚΑΝ ΤΗ ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ ΔΕΝ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ?
      Τοσο συγκεχυμενο ειναι το συστημα. ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!
      Πως εισαι σιγουρος οτι δεν θα γινει τιποτε κυριε κυριε πολιτικε του "αδιαφορω" κυριε υπευθυνε/υπαλληλε της Δημοσια Ταξης του "αργα τα ζωα μου"?

      Πως? Αν δεν εισαι μεσα στα σκ... πρωτος απο ολους ο ιδιος? Πως?
      Αν δεν εισαι ΕΣΥ που τους ελεγχεις ολους αυτους, αλλα απλως ο ΛΑΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ!?

      Πως να φοβηθεις την Προβοκατσια, ΟΤΑΝ Ο ΙΔΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ,
      κυριε της δημοσιας ταξης και κυριε της πολιτικης??

  48. BTS avatar
    BTS 10/05/2011 20:21:54

    Καλά τα λές, αλλά το θέμα για τη ΝΔ, δεν είναι απλά θέμα "ΘΕΣΗΣ" η απλούστερα ΛΕΞΕΩΝ ενάντια στην λαθρομετανάστευση η την εγκληματικότητα,
    αλλά είναι σαφώς ΘΕΜΑ ΕΡΓΩΝ!
    Και σ' αυτά τα θέματα -τα έργα δηλαδή- οι "περγαμηνές" της Νέας Δημοκρατίας τα προηγούμενα έξι χρονάκια, δεν ήταν -όπως όλοι γνωρίζουμε- και οι καλύτερες...
    ____________________________

    Φταίει βέβαια το γεγονός οτι και η Νέα Δημοκρατία είναι εντός του κατεστημένου "Συστήματος"...
    Άλλο ένα υπάκουο δηλαδή πολιτικό κόμμα...
    Την "υπακοή" τους όμως αυτή, θα την πληρώσουν στις "κάλτσες"...

  49. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 10/05/2011 21:28:46

    Aς μη περιμενει κανεις να εξαφανισθει ο ΛΑΟΣ οπως νομιζουν αρκετοι.
    Ουτε ειναι αυτο οπωσδηποτε κακο.Δεξιοτερα κομματα και οργανωσεις απο τη ΝΔ μπορουν να παιξουν το ρολο που επαιξε για χρονια η αριστερα ως προς το ΠΑΣΟΚ.Να ειναι τροφοδοτης και ιδεολογικος πολλαπλασιαστης ενω θα πιεζουν για να μετατοπισθει το ιδεολογικο στιγμα δεξια.

    • rally monkey avatar
      rally monkey @ ψυχραιμια 10/05/2011 23:15:26

      να δωσουμε και την εναλλακτικη θεωρηση για τον ιστορικο ρολο της αριστερας απο την μεταπολιτευση και μετα .. ο'τι λειτουργουσε ως αναχωμα κοβοντας ψηφους απο το ΠΑΣΟΚ επιτρεποντας ετσι στην ΝΔ να ερχεται στην εξουσια (ενω ειδαμε μεχρι και συγκυβερνηση ΝΔ-αριστερας!)

      οσο για το ΛΑΟΣ οι μασκες επεσαν
      το ΛΑΟΣ ευτελιζει με πλαγια μεσα την εννοια του πατριωτισμου και της Ορθοδοξιας και ο κοσμος το εχει καταλαβει
      (αν και καποιο ποσοστο θα το παρει δυστυχως .. θα μου πεις εδω υπαρχει μεριδα ψηφοφορων που θεωρει ΓΑΠ ως καταλληλοτερο...)

  50. O Άνθρωπος της μιας Γης avatar
    O Άνθρωπος της μιας Γης 10/05/2011 21:35:17

    O αδικοχαμένος χωρίς να καταλάβει έγινε στόχος των δολοφόνων,με τη βιεντοκάμερα που κρατούσε.Κατά μία περίπτωση θα βρισκόταν στην ζωή τώρα,αν πήγαινε να πάρει το αυτοκίνητό του με άδεια χέρια,και επιστρέφοντας για να παραλάβει την ετοιμόγεννη σύζυγό του, τοποθετούσε στο αυτοκίνητό του και την τσάντα με τη βιντεοκάμερα.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ O Άνθρωπος της μιας Γης 11/05/2011 02:20:12

      Δηλαδή, με λίγα λόγια, μας λες ότι τα'θελε και τά'παθε ε; Τυπικός αριστερούλης ανθρωπιστής θα΄σαι... Και οι κοπέλες, όταν τις βιάζουνε, αυτές φταίνε ε; Και όχι οι λαθρομετανάστες βιαστές....

      Άν οι δολοφόνοι του συνανθρώπου είχαν απελαθεί εγκαίρως, δεν θα γινόταν κανενός στόχος. Υπεύθυνοι για τον θάνατό του, εκτός από τους φυσικούς αυτουργούς, είναι όλοι όσοι δημιουργούν προσκόμματα, ιδεολογικά και πρακτικά, στην απέλαση των λαθρομεταναστών και την εφαρμογή του νόμου!

    • Dora avatar
      Dora @ O Άνθρωπος της μιας Γης 11/05/2011 15:54:02

      Ανθρωπε της μιας Γης,
      Δεν ντρεπεσαι καθολου,μα καθολου?
      Τι σοι τυποι ειστε σεις ρε?Τσιπα ντροπης δεν εχετε?????
      Δεν περιμενες τουλαχιστον να στεγνωσει το αιμα του δολοφονημενου πριν τον κατηγορησεις για το οτι "εξαναγκασε τους καημενους μουσουλμανους συνανθρωπους μας"να τον σκοτωσουν επειδη προκλητικα ειχε την καμερα που ο ιδιος αγορασε και δεν εκλεψε για ν'απαθανατισει την εισοδο του δευτερου παιδιου του στον κοσμο????
      Σε ποια σχολεια ρε γαλουχηθηκατε ανεγκεφαλοι προδοτες του ιδιου του λαου που σας γεννησε?
      Ρε φωναξτε καναν ειδικευμενο ψυχιατρο να σας εξετασει,σαν λεπρα εξαπλωνεστε στον κοσμο!

      • Dora avatar
        Dora @ Dora 11/05/2011 15:58:37

        Κι αν δηλαδη αυτοι που του πηραν την καμερα και την ζωη,γουσταραν να βιασουν εγκυες γυναικες,θα τον κατηγορουσατε μετα γιατι την εβγαλε απ' το σπιτι για να την μεταφερει στην κλινικη κι ετσι εξερεθισε τους καυμενους τους μεταναστες και την βιασαν,ενω θα μπορουσε απλα να φερει μαμη στο σπιτι για να την ξεγεννησει?

        Μα τι σοι αρρωστεια ειναι αυτη που σας δερνει ρε?

        Τυχερος εισαι που δεν εισαι μπροστα μου τωρα...πολυ τυχερος/η!

    • Tsigman avatar
      Tsigman @ O Άνθρωπος της μιας Γης 12/05/2011 15:54:49


      πρέπει δηλαδή να ζεις στη χώρα σου Υπό Συνθήκες;;; να ΜΗΝ κουβαλάω την κάμερα; να μην έχω το κινητό μου επάνω μου για να μη μου την πέσει κανένας βρωμιάρης; να μην κουβαλάω και πορτοφόλι, επίσης για να μην με κλέψουν τα σκουλήκια, ε;

  51. γιαννης avatar
    γιαννης 10/05/2011 21:56:19

    ειναι γνωστο τις πασει οτι τους λαθραιους τους διωχνει απο τις πατριδες τους και τους φερνει στην χωρα μας το κεφαλαιο για φτηνο εργατικο.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ γιαννης 11/05/2011 02:23:57

      Ναι ε; Εγώ την Aristera όμως βλέπω να κόπτεται, μην τυχόν απελαθεί κανένας τους, όπως οι ρημαδονόμοι επιτάσσουν. Άραγε, άν είναι έτσι όπως τα λες, γιατί το κάνει; Για να μην στεναχωρήσει το «κεφάλαιο» (sic); Α ρε φαρισαίοι...

      • Dora avatar
        Dora @ ΚΜ 11/05/2011 16:07:05

        ΚΜ,
        Δεν ειναι φαρισαιοι,οχι.Ειναι αυτο που ειπε ο Ναπολεων καποτε:
        " τιποτα δεν φοβαμαι εκτος απ' την βλακεια"
        Τι ν'απαντησεις σ'εναν ανεγκεφαλο,απο που ν'αρχισεις.
        Αν εισαι πιστος,προσευχεσαι για να εχεις εγκρατεια μην του χωσεις καμια στα μουτρα, καθως επισης και για σοφια,για να δεις πως θα φερθεις αν ειναι στο στενο σου περιβαλλον.
        Ειναι πολυ επικινδυνοι αυτοι οι ανθρωποι και για τον εαυτο τους αλλα και για το συνολο!

  52. Δον Κιχώτης avatar
    Δον Κιχώτης 10/05/2011 23:17:19

    Ο Θεός να προστατεύει τα 2 ορφανά του κ. Μανώλη και τη γυναίκα του.
    Οσο για τους λαθρομετανάστες:
    μία είναι η λύση ,όσο κι αν προξενεί ανατριχίλα:ένα απομονωμένο νησί,φυλασσόμενο καλά, όπου θα πηγαίνουν όλοι οι ξένοι που θα μπαίνουν στην Ελλάδα παράνομα,εκτός κι αν κάποιος τους προσφέρει δουλειά.Από το νησί αυτό μπορεί να φεύγει κανείς ΜΟΝΟΝ αν κάποιος του προσφέρει δουλειά-και για όσο χρονικό διάστημα διαρκεί αυτή – ή εάν κάποια χώρα (ευρωπαϊκή ή μη) δεχθεί να τον πάρει από εκεί δια παντός.Η Ευρωπαϊκή ένωση θα υποχρεωθεί να σιτίζει και καλύπτει όλες τις υπόλοιπες στοιχειώδεις ανάγκες των παρανόμως εισελθόντων στη χώρα μας.
    Είναι προφανές ότι οι πρώτοι κάτοικοι αυτού του νησιού θα είναι οι εκατοντάδες χιλιάδες των λαθραίων νταβατζήδων,πορνών,εμπόρων ναρκωτικών κλπ.
    Ξέρω ότι μπορεί να ακούγεται σκληρό αλλά θα δείτε ότι κάποτε εκεί θα καταλήξουμε ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ,εάν θέλουμε να επιζήσει η Ελλάδα.
    Εχουμε καθήκον να σταματήσουμε τον κατήφορο που έχει πάρει η πατρίδα μας όσο είναι (;;;) ακόμη καιρός.Το οφείλουμε στα παιδιά μας!

  53. Δον Κιχώτης avatar
    Δον Κιχώτης 10/05/2011 23:18:44

    Ο Θεός να προστατεύσει τα 2 ορφανά και τη γυναίκα του κ.Μανώλη.
    Οσο για τους λαθρομετανάστες:
    μία είναι η λύση ,όσο κι αν προξενεί ανατριχίλα:ένα απομονωμένο νησί,φυλασσόμενο καλά, όπου θα πηγαίνουν όλοι οι ξένοι που θα μπαίνουν στην Ελλάδα παράνομα,εκτός κι αν κάποιος τους προσφέρει δουλειά.Από το νησί αυτό μπορεί να φεύγει κανείς ΜΟΝΟΝ αν κάποιος του προσφέρει δουλειά-και για όσο χρονικό διάστημα διαρκεί αυτή – ή εάν κάποια χώρα (ευρωπαϊκή ή μη) δεχθεί να τον πάρει από εκεί δια παντός.Η Ευρωπαϊκή ένωση θα υποχρεωθεί να σιτίζει και καλύπτει όλες τις υπόλοιπες στοιχειώδεις ανάγκες των παρανόμως εισελθόντων στη χώρα μας.
    Είναι προφανές ότι οι πρώτοι κάτοικοι αυτού του νησιού θα είναι οι εκατοντάδες χιλιάδες των λαθραίων νταβατζήδων,πορνών,εμπόρων ναρκωτικών κλπ.
    ΥΓ.Ξέρω ότι μπορεί να ακούγεται σκληρό αλλά θα δείτε ότι κάποτε εκεί θα καταλήξουμε ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ,εάν θέλουμε να επιζήσει η Ελλάδα.
    Εχουμε καθήκον να σταματήσουμε τον κατήφορο που έχει πάρει η πατρίδα μας όσο είναι (;;;) ακόμη καιρός.Το οφείλουμε στα παιδιά μας!

    • Romios avatar
      Romios @ Δον Κιχώτης 10/05/2011 23:44:59

      Δον Κιχώτη
      Με βρίσκεις απολύτως σύμφωνο.
      Και γιά όσο χρόνο θα φιόξενούνται, διότι θα τους ταϊζουμε και θα τους ποτίζουμε, θα προσφέρουν κοινωνική εργασία σε όποιο χώρο τους έχουν Όταν δεν θα έχουν άλλη δουλειά δεν θα περιφέρονται σαν αλήτες.

  54. Romios avatar
    Romios 10/05/2011 23:41:19

    Ήθελα να ήξερα τι θα έκανε ο κ. Ραγκούση και ο κ. Παπουτσής εάν ήταν στην θέση του άτυχου αυτού πατέρα.
    ήθελα να ήξερα οι αντιρατσιστές, ψευτοηλιθιοπροοδευτικοί, οι σοσιαληστές, αυτοί που με τέτοιες ενέργειες "σπρώχνουν" τον κόσμο στα άκρα, αν ήταν στη θέση αυτής της οικογένειας θα ντρεπόντουσαν καθόλου; Θα ένοιθαν καμιά ενοχή;
    Και οι ηθικοί αυτουργοί: Ραγκούσης, Παπουτσής, και όλο το πολιτικό σκυ........ι
    Αν κάποιο από τα πολιτικά πρόσωπα βγει να συλληπηθεί την οικογένεια θα πρέπει να είναι μεγάλο κάθαρμα, ανόητος και βλαξ.

  55. BηταMη avatar
    BηταMη 11/05/2011 00:15:30

    Αίσχος, αυτό το χάλι και η κατρακύλα είναι προτοφανες. Συμβαίνουν οφθαλμοφανέστατα, τραγικά γεγονόντα ικανά να ενεργοποιήσουν νόμους και να μπούν όρια σε κοινονικές δομες. Και κανένας δεν κάνει τίποτα. Ασχολούνται ολοι πως θα βγουν στο βημα και θα πουν την σαχλαμαρα τους. Ξυπνήστε!
    Με τι μουτρα θα βγείτε να ζητήσετε την ψήφο μας?

  56. Γιαννης avatar
    Γιαννης 11/05/2011 04:48:05

    Λυπαμαι για την οικογενεια και για τη πατριδα μου. διαβαζω τα σχολια...μην σας φευγει το νοημα, η ουσια. Ανεκαθεν ειχαμε μεταναστες στη Ελλαδα, ποτε τοσους πολλους αλλα στα 45 χρονια μου παντα θυμαμε ξενους σε διαφορες πτυχες της κοινωνιας μας. Ποτε δεν τεθηκε θεμα ρατσισμου. Δεν ειναι οι Ελληνες ρατσιστες, τη πατριδα μας αγαπαμε οπως ο καθε πολιτης καθε χωρας. Ποτε δε πειραξαμε κανενα μεταναστη που ερχοτανε και ζουσε οπως ζουμε κι εμεις, αντιθετως ανοιγαμε τηε αγκαλια μας, το συμπαθουσαμε τον βοηθαγαμε. απο τοτε που το εισαγομενο εγκλημα εκανε τη χωρα μας αγνωριστη απο τοτε δε μπορουμε να διαχωρισουμε τον καλο απο τον κακο γιατι απλα δεν υπαρχει τετοιοσ διαχωρισμος. Οταν το παιδι μου πειναει δε θα διστασω να κλεψω οταν εχω ερθει απο τη κολαση και μαθημενος να ζω ετσι, τη κολαση θα δωσο.
    Αυτοι ολοι οι τρακοσιοι προδοτες ποτε θα καταλαβουν τη κανανε στη χωρα μας??? Οταν οι λθραιοι βιασουν και σκοτωσουν τα παιδια τους? Αλλα ξεχασα τα περισοτερα απο τα κανακαρια τους σπουδαζουν στο εξωτερικο η εχουν οδηγο και προστατες για να πανε στο γηπεδο....
    Αν ειμαι στην Ελλαδα στις εκλογες, Χρυση Αυγη θα ψηφησω οχι γιατι συμφωνο με μια ιδεολογια για ανεγκεφαλους αλλα για να δωσω μια γερη κλωτσα στους προδοτες.

  57. ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ avatar
    ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ 11/05/2011 14:14:22

    Ηθικοί αυτουργοί είναι όσοι τούς δίνουν δουλειές, ελεημοσύνη ή ψωνίζουν από αυτούς τούς υπανθρώπους.

    Η λύση είναι μία: ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ στους παράνομους μετανάστες!
    ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΕΛΕΗΜΟΣΥΝΗ στους παράνομους μετανάστες!
    ΔΕΝ ΨΩΝΙΖΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ από τους παράνομους μετανάστες!

  58. ΑΓΓΕΛΙΚΗ avatar
    ΑΓΓΕΛΙΚΗ 11/05/2011 22:41:54

    ΠΟΣΟ ΜΙΣΟΣ......ΓΙΑΤΙ;ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ;ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΑΥΤΟΙ ΑΛΛΑ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΠΟΥ ΕΝΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΕΙ ΑΦΗΣΕ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΣΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΓΙ'ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΑΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ;Η' ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΕΧΕΙ ΦΘΑΣΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΩΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ;ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΕΛΛΗΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ;

    • Dora avatar
      Dora @ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 12/05/2011 15:24:55

      Αγγελικη ειμαι κονωνικη λειτουργος.Ετσι ξερω πολυ καλα οτι οι ρελατιβισμοι οι δικοι σου προερχονται απο συγκεκριμενους χωρους.
      Κι εδω στην ολλανδια οπως και σε ολη την ευρωπη,οπου οι μεταναστες δεν ειναι λαθρο και περιορισμενων αριθμων,το βαρυ εγκλημα αντιπροσωπευεται ως 87 % απο τυπους που καταγονται απο αυτες τις χωρες,ασιατοαφρικανικες.
      Η αντιληψη που εχουν για την αξια της ζωης ειναι τελειως διαφορετικη απ 'την αντιληψη που εχουμε εμεις. Η δε ζωη των χριστιανων,εβραιων κι απιστων εχει ουτε την μιση αξια ενος μουσουλμανου. Η δε γυναικα,χρησιμευει οπως και η τουαλετα.Οταν σουρθει πας και διεκπερεωνεις την σωματικη σου αναγκη,δεν την ρωτας.Ο δε βιασμος δεν θεωρειται αδικημα.
      Ανοητοι συγκριτισμοι λοιπον, καλο ειναι να αποφευγονται. Για ρωτα και τον Κουνδουρο που πριν παθει ελεγε τις ιδιες ανοησιες που γραφεις τωρα κι εσυ...

      Επιπλεον εαν πεινας,ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ.Κλεβεις αρτοπωλειο η σουπερ μαρκετ(φαγητο). Προσεξε τι γραφεις ,γιατι η ζωη δινει και πρακτικα μαθηματα ,οταν τα αυτονοουμενα μετα απο πολλες διαρκεις επαναληψεις,δεν κατανοουνται.Πραγμα που βεβαιως,απευχομαι.

  59. Ικαρος avatar
    Ικαρος 13/05/2011 00:38:37

    Ευχαριστούμε τους αλλοδαπούς που επιλέγουν τη χώρα μας.......
    Προκόπης Παυλόπουλος.
    Για να μην ξεχνάμε.....