#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/06/2011 00:06
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δοκιμαστική στο Σύνταγμα για την Τετάρτη



 

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Οργη avatar
    Οργη 13/06/2011 00:10:46

    ετσι ετσι...............θα ειμαι απο τα ξημερωματα την Τεταρτη...Βαρεθηκα τον καναπε,αηδιασα με ολα οσα μου κανουν............".Καλυτερα μια ωρας ελευθερη ζωη,παρα σαραντα χρονια σκλαβια και κατοχη"

    • Elxo avatar
      Elxo @ Οργη 13/06/2011 18:39:40

      ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑΣ ΩΡΑΣ ΣΚΛΑΒΙΑ ΚΑΙ ΦΥΛΑΚΗ
      ΠΑΡΑ ΣΑΡΑΝΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΚΛΑΒΙΑ ΚΑΙ ΦΥΛΑΚΗ
      {στα λίγα που συμφωνώ με το Τζίμη Πανούση}

  2. Γιώργος Μεσσηνία avatar
    Γιώργος Μεσσηνία 13/06/2011 00:19:53

    Πολλοί νέοι άνθρωποι μεταναστεύουν εξαιτίας της ανεργίας και της έλλειψης προοπτικής.
    Η δημογραφική κατάσταση της χώρας βρίσκεται σε μαύρα χάλια, και η δημιουργία οικογένειας φαντάζει σαν το πιο ριψοκίνδυνο τόλμημα, για επίδοξους κοινωνικούς κασκαντέρ, τους οποίους θα ζήλευαν έμπειροι επαγγελματίες των χολιγουντιανών παραγωγών.
    Οι παραγωγικές ικμάδες της πατρίδας παραμένουν ανενεργές, η οικοδομή ως εκ των βασικών πυλώνων της ελληνικής οικονομίας, καταρρέει.
    Η εισαγόμενη δυστυχία, από κύματα μεταναστών, που εισέρχονται στην Ελλάδα με κάθε θεμιτό και αθέμιτο τρόπο, επιβαρύνουν τη κατάσταση.
    Στο πλαίσιο αυτό καλλιεργούνται πολιτικές σκοπιμότητες έσωθεν και έξωθεν της Ελλάδας.
    Η διαφάνεια ζει χρυσές μέρες σε ονομαστικοποιημένο, θα έλεγα, επίπεδο αλλά υπογείως η διαφθορά ζει και βασιλεύει σε κεντρικό και περιφερειακό άξονα.
    Την ίδια στιγμή, μια κρίσιμη μάζα ψυχο-παλαβιάρηδων, επιδίδεται σε ασκήσεις επί χάρτου, που τάχα θα επιλύσουν τα δημοσιονομικά προβλήματα, υπό την οπτική μιας μονότονης πολιτικής αφαίμαξης και μεσαιωνικών φοροεπιδρομών, που θυμίζουν πειρατικό πλιάτσικο της πρώιμης παγκοσμιοποιημένης εποχής.
    Και όλη αυτή η τραγωδία υποστηρίζεται με μεθόδους νεο-γκαιμπελισμού, από οργανωμένα συμφέροντα των ολίγων, καλυπτόμενα από ένα πέπλο εμετικού ηθικισμού και σοβαροφάνειας.
    Τι άλλο να κάνει ο κόσμος;
    Να μη βγει στους δρόμους και στις πλατείες;
    ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ!!!!!!!!!

    • Οργη avatar
      Οργη @ Γιώργος Μεσσηνία 13/06/2011 00:49:23

      Αγαπητε Γιωργο απο την πατριδα(Μεσσηνια),δεν Μεταναστευουν μονο νεοι(Δυστηχως),αλλα και ποιο μεγαλοι.Και εγω ετοιμαζομαι να φυγω τελος του μηνα,για εξωτερικο,για επιβιωση και αναταξη.Ενα χρονο ανεργος,ηρθα στα ορια μου απο ΟΛΕΣ τις πλευρες.Εχω παρα πολλους ανθρωπους που θα αφησω πισω,και εχω δωσει υποσχεση στον εαυτο μου,οτι μεχρι να φυγω,θα τους κανω-αυτα τα ανθρωποειδη της βουλης-να νιωσουν την οργη μου,για την εξωση που μου κανουν,απο την οικογενεια μου και απο τη χωρα μου!!!!

      • Γιώργος Μεσσηνία avatar
        Γιώργος Μεσσηνία @ Οργη 13/06/2011 01:02:09

        Υπομονή πατριωτάκι μου, πιστεύω αργά ή γρήγορα πως όλα θα πάνε καλά.
        Τι να πω, κάνε τη προσπάθειά σου αν είσαι σίγουρος, σου εύχομαι ολόψυχα ό, τι καλύτερο!

        • Οργη avatar
          Οργη @ Γιώργος Μεσσηνία 13/06/2011 01:08:20

          Ευχαριστω...τι αλλο να πω.....μακαρι ολα να πανε καλα για ολους εμας,που υποφεραμε,πικραινομαστε,και δεν χαιρομαστε αυτο που μας εχει χαρισει η ζωη και η φυση.....την ομορφοτερη και τοσο πλουσια σε πολιτισμο ,χωρα του κοσμου.Προκαλεσαν την καταστροφη πολλων γενεων,και κοινωνικων ταξεων,ταυτοχρονα.Ολα ομμως θα τα βρουν μπροστα τους,εγω φευγω,αφηνω πισω μου ομμως παρα πολλους,με ενα κοινο γνωρισμα.......Την ΟΡΓΗ!!!!!!!

      • Γιώργης avatar
        Γιώργης @ Οργη 13/06/2011 16:31:49

        Δηλαδή, θά «πᾶμε» ἐκεῖ, θά τούς «δείξουμε» τήν ὀργή μας, θά τά «σπάσουμε» καί μετά θά «...τήν κάνουμε» μέ ἐλαφρά πηδηματάκια...!
        Ὤραία, ὠραία..., θαυμάσια...!
        Φοβερό παράδειγμα «ἀγωνιστή» δίνεις σ' αὐτούς τούς πάρα πολλούς ἀνθρώπους πού θά «ἀφήσεις πίσω...»

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/06/2011 00:46:05

    Leaked attendee list Bilderberg Conference June 9-12, 2011 in Suvretta House Hotel (St. Moritz, Switzerland)

    Greece

    David, George A., Chairman, Coca-Cola H.B.C. S.A.
    Hardouvelis, Gikas A., Chief Economist and Head of Research, Eurobank EFG
    Papaconstantinou, George, Minister of Finance
    Tsoukalis, Loukas, President, ELIAMEP Grisons

    Germany

    Ackermann, Josef, Chairman of the Management Board and the Group Executive Committee, Deutsche Bank
    Löscher, Peter, President and CEO, Siemens AG
    Steinbrück, Peer, Member of the Bundestag; Former Minister of Finance

    International Organizations

    Almunia, Joaquín, Vice President, European Commission
    Daele, Frans van, Chief of Staff to the President of the European Council
    Kroes, Neelie, Vice President, European Commission; Commissioner for Digital Agenda
    Lamy, Pascal, Director General, World Trade Organization
    Rompuy, Herman van, President, European Council
    Sheeran, Josette, Executive Director, United Nations World Food Programme
    Solana Madariaga, Javier, President, ESADEgeo Center for Global Economy and Geopolitics
    Trichet, Jean-Claude, President, European Central Bank


    H Tετραδα, ηταν αλλου!! ΞΑΝΑΛΕΩ !!... ( προχτες δεν με προσεξατε !!! ) επιτρεπεται??

    ΠΠ

  4. Ταλάντη avatar
    Ταλάντη 13/06/2011 01:02:10

    ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΗ

  5. Μάρκος avatar
    Μάρκος 13/06/2011 02:34:58

    Να υπενθυμίσω ότι το Μνημόνιο 2 δεν ψηφίζεται την Τετάρτη, αλλά στις 30 Ιουνίου. Η περικύκλωση της Βουλής λοιπόν δεν έχει καμιά ουσία να γίνει την Τετάρτη.

    • Theo avatar
      Theo @ Μάρκος 13/06/2011 08:40:08

      θα κανουμε δυο περικυκλωσεις!!!
      γι' αυτο νοιαζεσαι???????????

      • ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
        ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ @ Theo 13/06/2011 08:58:52

        Δουλειά δεν έχουμε άλλωστε.......

  6. aris53m avatar
    aris53m 13/06/2011 10:08:14

    γιατί Γουδή? τι έχει η πλατεία?

  7. Σπύρος avatar
    Σπύρος 13/06/2011 11:14:45

    Προς οποιονδήποτε βουλευτή του ΠΑΣΟΚ τυγχάνει να διαβάζει
    τα σχόλια στο παρόν:
    "ΨΗΦΙΖΕΤΕ ΜΝΗΜΟΝΙΟ... ΚΕΡΔΙΖΕΤΕ ΓΟΥΔΗ"!
    Προσοχή! Δεν είναι τρόπος του λέγειν!

  8. JOHN avatar
    JOHN 13/06/2011 18:33:50

    Πρεπει να παμε και να μεινουμε εως οτου αποσυρθει αυτο το τερατουργημα που μας παρουσιασε ο εντολοδοχος ΓΑΠ και η ληστοσυμορια που ηγειται.Τωρα προτου ειναι αργα,πρεοκειται για συνταγη καταστροφης!

  9. Γιαννης avatar
    Γιαννης 14/06/2011 01:13:08

    Ρε παιδια κατι μεγαλυτερο χρειαζετε απο το να μαζευωμαστε στη πλατεια. Αυτοι δε περνουν χαμπαρι. Μας βλεπουν να φωναζουμε και μας βαζουν κι αλλους φορους. Αυτοι εχουν χασει τη συναισθηση οτι τους βαλαμε εκει ΕΜΕΙΣ (που να μας κοβοντουσαν τα χερια οταν τους ψηφιζαμε) για να ΜΑΣ υπηρετουν. αν θυμαμε καλα Ελλας ειναι ολοι εμεις...
    Κανενας τους δεν εχει το ηθος να παραιτηθει αλλα ουτε και να ζητησει συγνωμη. Ελεος, οικογενειαρχης και φιλυσηχος ειμαι αλλα οχι για πολυ. Ξεπουλησαν κα ξεφτυλισαν τη χωρα μου, κλεβουν την οικογενεια μου και σε λιγο το γαλα του παιδιου μου. Το μονο που μου επιτρεπουν να κανω ειναι να με βλεπουν στη πλατεια να φωναζω επειδη δεν εχω φαϊ και αυτοι να τρωνε με χρυσα κουταλια. Οοοοππππςςςςς ο ραγιας δε βασταει αλλο το ζυγό!!!!!!!!!!!!