22/06/2011 15:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δοκιμές για την εκκένωση της πλατείας Συντάγματος (βίντεο)



Γράψαμε ήδη για τα χθεσινά επεισόδια στην πλατεία Συντάγματος

Στόχος των ΜΑΤ ήταν να δημιουργήσουν ασφυκτικό κλοιό στην πλατεία και εάν ήταν δυνατόν να μπουν μέσα. Δεν υπήρχαν εκείνες τις ώρες εκεί δεκάδες χιλιάδες διαδηλωτές. Θα τους ήταν εύκολο, λοιπόν. Χάρις όμως στην οργανωτική επιτροπή εκτονώθηκε η ατμόσφαιρα. Είναι το προβοκατόρικο σχέδιο Νο2 για να σπάσει η πλατεία. Θα πρέπει να περιμένουμε και πολλά άλλα αντίστοιχα τις επόμενες μέρες.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ApoTel avatar
    ApoTel 22/06/2011 15:22:00

    Η Δημοκρατία του Παγκάλου σε δράση.
    Αν ήταν καμιά άλλη κυβέρνηση θα μας είχανε φάει για το φασιστικό κράτος της Δεξιάς κλπ κλπ

  2. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 22/06/2011 15:52:09

    Αντίδοτο!
    http://www.youtube.com/watch?v=5Byj8KWArDs&feature=related

  3. Panagiotis avatar
    Panagiotis 22/06/2011 15:58:14

    Προβοκατορικα είναι τα σχεδια και οι παραινέσεις "ειρηνικής διαμαρτυρίας" Ποιό καθεστώς άλλαξε ποτέ ειρηνικά? Οσοι μιλάνε για ειρηνική διαμαρτυρία δρουν προβοκατόρικα ενάντια στο κινημα και προσβλέπουν στην παρέλκυση του θεματος μεχρι το βαθύ θέρος οταν αναγκαστικα θα ξεφουσκώσει

  4. Φωφώ avatar
    Φωφώ 22/06/2011 17:00:29

    Μία ερώτηση: Το άρθρο 28 που μιλάει για τις διεθνείς συμβάσεις κ ότι απαιτούνται 180 βουλευτές, πως παρακάμφθηκε????? Το ψήφισαν δλδ 180+ ή δεν είναι το μνημόνιο διεθνής σύμβαση????? Ας μου απαντήσει κάποιος!

  5. K. Kapadoks avatar
    K. Kapadoks 22/06/2011 17:43:57

    @Φωφώ 22/06/2011 στις 5:00 pm
    "δεν είναι το μνημόνιο διεθνής σύμβαση????? Ας μου απαντήσει κάποιος!"
    ===============[[[[[[]]]]]==================
    Έτσι είπε το Σ.τ.Ε. . Δεν είναι διεθνής σύμβαση . Όλα τα είπαμε και τα αποφασίσαμε μόνοι μας, έτσι , ένα πρωί γεμάτοι έμπνευση !!
    Ούτε Αγγλικό Δίκαιο ούτε τίποτε . Και το γράψαμε στα Αγγλικά , έτσι
    για γκλαμουριά !!!!

    • Φωφώ avatar
      Φωφώ @ K. Kapadoks 22/06/2011 19:16:00

      Αμάν έχεις δίκιο, θα σκαζα!!!!!! Δεν είναι τράπεζα το ΔΝΤ!!!! Ναι έτσι είναι ο μεσολαβητής που τον διάλεξε το ελληνικό κράτος για να το βοηθήσει να ξεπουλήσει την ελληνική περιουσία έναντι αμοιβής! Δλδ θα ξεπουλάμε εμείς κ τα χρήματα θα πηγαίνουν για να πληρωθεί το ντεμέκ δάνειο τους, γιατί δεν μας δίνουν λεφτά, απλά εγγυώνται ότι θα πουλήσουμε για να ξεχρεώσουμε!!!!!!! Να το θυμάστε η δόση που λέει η Ευρώπη κ το ΔΝΤ δεν είναι λεφτά, αλλαγή των ομολόγων μας είναι (αλαξοκωλιές) και μας χρεώνουν με παραπάνω επιτόκια, για να αναγκαστούμε να ξεπουλήσουμε!!!!!!!! Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΑΤΗ που έγινε ποτέ!

  6. Ήρεμος avatar
    Ήρεμος 22/06/2011 23:00:40

    Έλα ηρέμησε μεγάλε.