#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/05/2010 19:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Διεγράφη η Ντόρα Μπακογιάννη απο τη Νέα Δημοκρατία



Ο πρόεδρος της ΝΔ Αντώνης Σαμαράς έθεσε εκτός κοινοβουλευτικής ομάδας τη βουλευτή Ντόρα Μπακογιάννη, μετά την απόφασή της να υπερψηφίσει το νομοσχέδιο.

Έστειλε επίσης επιστολή στο πειθαρχικό του κόμματος με το ερεώτημα της οριστικής διαγραφής

Ενημέρωση (21.00):  Συνεδρίασε και το το πειθαρχικό και διέγραψε την κ. Μπακογιάννη οριστικά απο τη ΝΔ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. alas avatar
    alas 06/05/2010 19:16:51

    epitelous telos.

  2. HOOLIGAN avatar
    HOOLIGAN 06/05/2010 19:17:34

    ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ

  3. Nktras avatar
    Nktras 06/05/2010 19:18:27

    Το σημερινό σενάριο το είχα προβλέψει πριν μια εβδομάδα..Στα Τσακίδια Ντόρα!

  4. ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΣΟΥΡΒΑΚΑΣ avatar
    ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΣΟΥΡΒΑΚΑΣ 06/05/2010 19:19:01

    Ουδέν κακόν αμιγές καλού

  5. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 06/05/2010 19:19:37

    Τώρα θ΄αρχίζουν να φοβούνται τα άλλα κόμματα, μην και τους προσκολληθεί.

    • ss_sk avatar
      ss_sk @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 06/05/2010 20:22:23

      Μπα, στον ΛΑΟΣ κόκκινο χαλί θα της στρώσουν!

      Έχουν μάθει να μαζεύουν όσα κατεβάζει το ρέμα.

  6. Penny Kondea avatar
    Penny Kondea 06/05/2010 19:19:39

    Επιτέλους!!! Καιρός ήταν να απαλλαγούμε από αυτό το καρκίνωμα μέσα από την παράταξη. Από 'δω και πέρα αρχίζει η αλματώδης και θεαματική ανάταση και αναγέννηση της Νέας Δημοκρατίας. Θερμά συγχαρητήρια στον Πρόεδρο για τα γρήγορα αντανακλαστικά!!! Μακάρι να την είχε κάνει και νωρίτερα αυτή την κίνηση, θα είχαμε προχωρήσει περισσότερο σαν παράταξη. Πάντα επέμενα ότι ο εχθρός είναι καλύτερα να βρίσκεται εκτός, παρά εντός της παράταξης!

    • loretta avatar
      loretta @ Penny Kondea 06/05/2010 22:03:54

      Η σημερινη μερα θα κυρηχθει η μερα ανεξαρτησιας της ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ

      ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ !!!

  7. Ttt avatar
    Ttt 06/05/2010 19:19:56

    Eπιτέλους ένα καλό νέο!!! Ουστ!!!!

  8. ΣΟΦΙΑ avatar
    ΣΟΦΙΑ 06/05/2010 19:20:16

    Τέλος εποχής!!!Αυτοί που θα μείνουμε, να είμαστε ενωμένοι και δυνατοί!Έχουμε δύσκολα μπροστά μας! Ο Κυριάκος πώς και ψήφισε "ΟΧΙ";

    • Penny Kondea avatar
      Penny Kondea @ ΣΟΦΙΑ 06/05/2010 19:24:13

      Είναι πιο έξυπνος, προφανώς!!! Ο Κυριάκος έχει όλη τη ζωή και το μέλλον μπροστά του, δεν είναι τρελός να αυτοκτονήσει πολιτικά. Προτιμά να μένει μέσα και να επιδεικνύει χαρακτήρα, ήθος και σεβασμό στην ηγεσία μας, καίτοι διαφωνεί με την καταψήφιση του νομοσχεδίου, να μην το ξεχνάμε αυτό. Είναι πανέξυπνος!!!

      • Μουά avatar
        Μουά @ Penny Kondea 06/05/2010 19:34:45

        Δεν μ΄αρέσει η παραμονή του.

        Αποτελεί γονίδιο του μητσοτακέικου.

        Θα δίνει πληροφορίες στην αδελφή του για εμπρησμό του κόμματος.
        Τον νοιώθω σαν ...κομματοπράκτορα.

        Πρέπει να βρει λόγο ο Σαμαράς να απολυμάνει το χώρο από την παρουσία του.

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Penny Kondea 06/05/2010 20:42:03

        Μην ανησυχείς κι όλα θα γίνουν. Η οικογένεια βρίσκεται μπροστά σε τεράστια κρίση στρατηγικής. Η Ντόρα θα μπορούσε να μείνει, να υποταχθεί, να γίνει το νο. 2, στυλ Βενιζέλου, Σουφλιά, Άκη, και να γίνει ένα τεράστιο βαρίδι για τον Αντώνη με την αρχιλαμογιά της και να μην ξέρει και πώς να τη χειριστεί χωρίς να δώσει λαβή να κατηγορηθεί για ρεβανσισμό. Τον διευκόλυνε πάρα πολύ.

        Η παρουσία του Κυριάκου στη ΝΔ είναι βραχυπρόθεσμα καλό νεό γιατί εξουδετερώνει το Μητσοτάκη, που είναι ο πιο επικίνδυνος και ο μόνος που έχει τά φόντα να κάνει ουσιαστική αντίπραξη στον Αντώνη, παρά την ηλικία του. Μεσοπρόθεσμα, με δεδομένο ότι η ΝΔ κάποια στιγμή αναπόφευκτα θα ανέβει δημοσκοπικά, δεν μπορεί να είναι πολύ επικίνδυνη, διότι εκεί θα επενδύει η οικογένεια για το αύριό της. Μακροπρόθεσμα, είτε θα εξουδετερωθεί, είτε θα εκλείψει. Αν ο Αντώνης δεν τον κάνει ποτέ υφυπουργό, τι θα κάνει; Θα βγει στα κανάλια να κλαίγεται; Θα φάει μια διαγραφάρα τότε, αλλά το τρένο για τη Ντόρα θα έχει περάσει, θα είναι ήδη στην εφεδρεία.

        Το πρόβλημα είναι όλο των Μητσοτάκηδων, όχι του Αντώνη. Έχουν ευνουχιστεί πλέον. Αυτή είναι η δική μου εκτίμηση. Η μόνη τους ελπίδα είναι να πριονίσουν τώρα τον Αντώνη, αλλά δεν μπορούν να κάνουν κάτι περισσότερο από ότι κάνουν ήδη.

  9. Astefan avatar
    Astefan 06/05/2010 19:20:18

    Συγχαρητήρια.
    Τώρα μπορείτε να φέρετε στο κόμμα και τον κύριο Συμπιλίδη.

    • Ηλίας avatar
      Ηλίας @ Astefan 06/05/2010 19:22:05

      Εσύ έχεις βάρδια τώρα;

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Astefan 06/05/2010 19:24:53

      Απόλυτη διαγραφή. ΄Ισως θα πρέπει να δείτε πολλές φορές από τώρα την ταινια.

  10. ακις avatar
    ακις 06/05/2010 19:20:21

    Ειμαι περιεργος τι θα κανει τωρα?

  11. tartan girl avatar
    tartan girl 06/05/2010 19:20:23

    Λες να ξεβρωμίσαμε;
    Άντε, και καλό κουράγιο!

  12. alejandro avatar
    alejandro 06/05/2010 19:20:54

    bye bye Doroula. Επομενος παρακαλω!

  13. TARAMAS avatar
    TARAMAS 06/05/2010 19:21:25

    Επιτελους, τώρα καιρός είναι να ηρεμήσετε και να ασχοληθείτε και με τα ασήμαντα όπως π.χ. η χρεωκοπία της Ελλάδας.

    • alas avatar
      alas @ TARAMAS 06/05/2010 19:22:16

      i texniti xreokopia thes na peis..

      • TARAMAS avatar
        TARAMAS @ alas 06/05/2010 20:11:58

        Δηλαδή έχουμε πουθενά 8-9 δις να ξεπληρώσοτυμε το ομόλογο μεθαύριο και δεν το ξέρουμε; θα τρελλαθούμε τώρα;

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ TARAMAS 06/05/2010 19:26:32

      Η χρεωκοπία στο μυαλό και στις επιθυμίες ΓΑΠ θέλεις να πείς

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ TARAMAS 07/05/2010 13:20:25

      Με την χρεωκοπία ασχολείστε κυρίως εσείς,που την προκαλέσατε κατά διαταγήν των αφεντικών σας. Αμερικανοτσολιάδες... ΜΠΑΙ ΜΠΑΙ Ντορούλα... και να μην μας γράφεις

      • TARAMAS avatar
        TARAMAS @ ΙΩΝΑΣ 07/05/2010 13:49:59

        Καλά που μας κατάλαβες ρε Γλέζο;

  14. Τέλος στην εσωστρέφεια επιτέλους avatar
    Τέλος στην εσωστρέφεια επιτέλους 06/05/2010 19:21:33

    Επιτέλους! Επιτέλους! Επιτέλους και πολυ άργησε.

  15. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 06/05/2010 19:23:14

    EPITELOYS TELOS !!!!!!!!!!!!!!!

  16. renos avatar
    renos 06/05/2010 19:23:43

    ΟΥΣΤ και αυτη και ολοι τους η φαρα!! δεν γινεται να διαγραφαουν ολοι τους??? ολοι οι σαπιοκοιλαραδες!

  17. KΠ avatar
    06/05/2010 19:24:04

    λέτε να ξεγκαντεμιαστούμε;

  18. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 19:24:22

    Πάμε για την Νέα Ελλάδα φίλοι μου. Με το Αντώνη.

  19. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 06/05/2010 19:25:14

    Πανηγυρίζω, αν και θα ήθελα να τη δω να φεύγει μόνη της, κάτι που θα γινόταν μέσα σε ένα μήνα το πολύ.

    Χρόνια πολλά, Ντόρα. Και περαστικά στο γόνατο (αυτά αληθινά).

  20. οριακός avatar
    οριακός 06/05/2010 19:25:49

    Διαγραφή και από το κόμμα!

  21. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 06/05/2010 19:25:51

    Αν έχει στοιχειώδη εντιμότητα πρέπει να παραιτηθεί και από τη βουλευτική έδρα.

    • Ermippos avatar
      Ermippos @ Κώστας Ροδινός 06/05/2010 20:00:46

      1.
      Γιάννης Σ. says:
      06/05/2010 at 19:15

      Δεν τους ψήφισε ο Παπανδρέου, αλλά ο κόσμος. Να μην εγκαταλείψουν τίποτα.
      Reply


      ????????????????????????????????????????

      • Γιάννης Σ. avatar
        Γιάννης Σ. @ Ermippos 06/05/2010 20:17:01

        Αναφέρομαι στους 3 του ΠΑΣΟΚ. Του ζητήθηκε η έδρα.

  22. fon avatar
    fon 06/05/2010 19:25:56

    anastasi irthe i wra na paei o topos brosta..
    aisxati prodosia dora mou..
    antwni gera to neobri i prwtia..

  23. nasos avatar
    nasos 06/05/2010 19:27:57

    Με την Έλσα Παπαδημητρίου τι γίνεται;
    Σήμερα ήταν απούσα,μάλλον την κρατάνε για να προσχωρήσει ύστερα στο νέο κόμμα.

  24. Γιώργος avatar
    Γιώργος 06/05/2010 19:32:08

    Επιτέλους .... αρκετά πια με τις δολοπλοκίες της !!!!! άντε καλή συνέχεια με τον Κούλη .....

  25. giorgos avatar
    giorgos 06/05/2010 19:33:40

    προδοσε το 40 τις εκατο των νδημοκρατων.νιωθω ντροπη που ψηφησε την συμφωνια διαλυσης της χωρας.

  26. Κώστας avatar
    Κώστας 06/05/2010 19:34:00

    Η οικογένεια που δίελυσε την Ενωση Κεντρου...
    Η οικογένεια που μόλυνε με την παρουσία της την Νέα Δημοκρατία....
    Σήμερα τελείωσε!

    Σήμερα ο Αντώνης Σαμαράς διόρθωσε το λάθος του Κωνσταντίνου Καραμανλή το 1978, να μαζέψει το φάντασμα του 1965 στην Κεντροδεξιά.
    Σήμερα ο Αντώνης Σαμαράς διόρθωσε το λάθος του Κ.Καραμανλή να αναθέσει το Υπουργείο Εξωτερικών στην πιο ύπουλη πολιτικό.

    Τίποτα δεν τους σώζει. Ολος ο λαός, στόμα-στόμα θα μάθει για τη Λάζαρ.
    Θα ξεβρωμίσουμε.

  27. Δημητρης Κ avatar
    Δημητρης Κ 06/05/2010 19:35:06

    Ντορούλα αντε γειααα..

  28. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 06/05/2010 19:36:50

    Ησουν γλυκειά,ήσουν καλή κι είχες τις χάρες όλες...
    Πολύ λυπάμαι, πολύ λυπάμαι...

  29. Αναστάσιος Καζαντζίδης avatar
    Αναστάσιος Καζαντζίδης 06/05/2010 19:37:06

    ΥΠΕΚΥΨΕ ΣΤΙΣ ΠΙΕΣΕΙΣ Η ΝΤΟΡΑ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΚΑΙ ΨΗΦΙΣΕ ΝΑΙ

    Διαβάζοντας τα μηνύματα και τα σχόλια των οπαδών της κυρίας Μπακογιάννη στο facebook, στο twitter και στα μπλογκ, ένας ανεξάρτητος παρατηρητής βγάζει αβίαστα το συμπέρασμα, πως το μόνο που τους νοιάζει άμεσα, είναι να φύγει η Ντόρα από τη Νέα Δημοκρατία!
    Την παροτρύνουν, την εκλιπαρούν σχεδόν γονατιστοί όλοι τους, να διασπάσει τη ΝΔ τις δύσκολες αυτές ώρες που περνάει η χώρα. Την παρακαλούν να συμπαραταχθεί

    μαζί με τον Γιώργο Παπανδρέου, τον Καρατζαφέρη, το ΔΝΤ, τους μεγαλοκαρχαρίες διεθνείς τραπεζίτες κερδοσκόπους και να τους στηρίξει στη μάχη που δίνουν για την αποδόμιση και διάλυση της χώρας.
    Αυτοί οι οπαδοί, τυφλωμένοι από το κόμπλεξ και το πάθος τους εναντίον του Αντώνη Σαμαρά, μη μπορώντας να δεχτούν το αποτέλεσμα των δημοκρατικών διαδικασιών της 29ης Νοέμβρη του 2009 και έχοντας μάθει να υπακούουν στον άθλιο κοτζαμπασισμό που καταδυναστεύει την πατρίδα μας τόσα χρόνια, την έσπρωξαν απέναντι.
    Την έσπρωξαν απέναντι από τον ελληνικό λαό, απέναντι από την ελπίδα.
    Η κυρία Μπακογιάννη βρέθηκε σήμερα στο πιο σημαντικό πολιτικό δίλλημα της ζωής της: να συμπαραταχθεί με το κόμπλεξ των φανατικών οπαδών της ή να συμπαραταχθεί με τη Νέα Δημοκρατία.
    Επέλεξε το πρώτο.
    Η ιστορία και ο λαός της παράταξης θα την κρίνουν.
    ΞΕΚΑΘΑΡΑ

    Αναστάσιος Καζαντζίδης




    Διαβάστε περισσότερα: http://taxalia.blogspot.com/2010/05/blog-post_322.html#ixzz0nASWr3h5

  30. Anonimi avatar
    Anonimi 06/05/2010 19:37:29

    Η φωτογραφία Φάκτορα είναι όλα τα λεφτά...

  31. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 06/05/2010 19:39:58

    Τι μυστήριο κι αυτό, στο κόμμα αυτό, όσοι χάνουν ψηφοφορία για την Προεδρία του, σε 3 - 6 μήνες ή διαγράφονται ή αποχωρούν! Στεφανόπουλος, Σουφλιάς, Μπακογιάννη, μήπως ξεχνώ κανέναν στη σειρά; Πρόκειται για πρωτοτυπία, πανευρωπαική ή και παγκόσμια.
    Παράξενα και μυστήρια αυτού του κόσμου! Ζω απο περιέργεια, και σίγουρα αξίζει!

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ Sic transit gloria mundi 06/05/2010 19:41:57

      Κι αυτοί οι Καραμανλήδες, μανία να παίρνουν Μητσοτάκηδες μεταγραφή ή να τους αναθέτουν ρόλους, άλλο μυστήριο!

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ Sic transit gloria mundi 06/05/2010 19:45:47

      στο κόμμα αυτό ο καθένας νομίζει ότι αυτός είναι και άλλος δεν είναι γι αυτό stgm, είναι γαλαζοαίματο το κατάλοιπο

  32. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 06/05/2010 19:42:15

    Πενθει ολοκληρη η Τρανσυλβανια...

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ Aris lalidis 06/05/2010 19:44:12

      χα χα χα χα

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Aris lalidis 06/05/2010 19:48:46

      Άψογο!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Aris lalidis 06/05/2010 19:50:40

      Πολύ καλό!!!!
      χαχαχαχαχα

    • donaE avatar
      donaE @ Aris lalidis 06/05/2010 19:54:35

      the best...

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ Aris lalidis 06/05/2010 19:57:36

      Έχει ζήσει πολλές πίκρες ο κόμης, αλλά η κομητεία να είναι καλά, πάλι με χρόνια με καιρούς...

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ Aris lalidis 06/05/2010 19:59:56

      Στα Καρπάθια και στον Ψηλορείτη, Καλαματιανός δεν πατάει!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Aris lalidis 06/05/2010 20:18:14

      Και στο Μεγκα θρυνούν

  33. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 06/05/2010 19:45:18

    Μόλις έμαθα ότι διαγράφηκε κι από το κόμμα. Από την επιτροπή δεοντολογίας.

    Καλά έτοιμα τα είχαν τα πρακτικά;;;!

    Ζήτω το έθνος! Ζήτω η Ελλάδα!

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ Επώνυμος 06/05/2010 19:54:28

      Δεν διαβάζεις αντινιουζ;

  34. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/05/2010 19:45:22

    Θα κανει δηλωσεις στα Γερμανικα η Θοδωρα??

    ΠΠ

  35. EtsiMareSei avatar
    EtsiMareSei 06/05/2010 19:45:22

    Ξεβρωμισαμε τελικα!! ειναι τοσο ευχαριστο το κενο που μας αφησε η ντορα, μας κερασε κατι για τα γενεθλια της..αντεε γειαα!

  36. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 06/05/2010 19:46:44

    Επιτέλους εκτός πολιτικής

  37. ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ 06/05/2010 19:48:02

    Και τρισέλιδη ανακοίνωση έτοιμη. Πάντα οργανωτική

  38. SAM avatar
    SAM 06/05/2010 19:48:19

    Γειά σου Ντορούλα, δε θα μας λέιψεις καθόλου...

  39. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 06/05/2010 19:50:31

    Maximus Maximus Maximus

  40. sawas avatar
    sawas 06/05/2010 19:51:11

    Καιρος ητανε.

    Να συνεχισει το σκουπισμα, εχει πολυ βρωμια ακομη....

  41. Julia avatar
    Julia 06/05/2010 19:51:52

    ΑΞΙΟΣ ΑΞΙΟΣ

  42. kuk avatar
    kuk 06/05/2010 19:52:19

    EXETE PLAKA

  43. Δημητρης Κ avatar
    Δημητρης Κ 06/05/2010 19:54:00

    Δεν Θα μας λείψεις καθόλου!

  44. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 06/05/2010 19:54:34

    αλλά σαν καλοί διαχειριστές της πίττας, άφησαν ένα τοποτηρητή για ποσοστό που "έχουν".

    Σαν μια οικογένεια επιχεηρηματιών που ξέρω, τρία αδέρφια, ο ένας λαύρος δεξιός (ξυρισμένος), ο άλλος λαύρος πασόκος (μουστάκιας) και ο τρίτος ΚΚΕ (γένεια και μουστάκι). Οι πρώτοι δύο ροκανίζουν εκ περιτροπής, ο τρίτος πάντα (αλλά σεμνά).

    Δεν είμαι υπερ εκτελέσεως ανηλίκων, αλλά όταν μεγαλώσει Μάξιμε...

  45. rebel avatar
    rebel 06/05/2010 19:56:00

    ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΛΑ.Ο.Σ. Α.Ε. ΜΕ ΚΑΡΑΤΖΑΦΥΡΕΡ ΚΑΙ ΡΟΝΤΟΥΛΗ...

  46. Wolf avatar
    Wolf 06/05/2010 19:59:06

    Τον Κυριακο, τώρα με την διαγραφή της αδελφής του, μπορεί να τον δώσει και ως bonus?

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Wolf 06/05/2010 20:26:40

      ...ή ως κατιμά.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Wolf 06/05/2010 20:35:10

      Είναι καλύτερα που έμεινε ο Κυριάκος. Ο πατέρας, που είναι το βαρύ πυροβολικό, θα επενδύσει στον Κυριάκο. Οι πάντες θα είναι καχύποπτοι μαζί τους. Η κόρη θα αποχωρήσει από την πολιτική, αναγκαστικά. Δεν θα έχει τι να κάνει. Ο πατέρας με ποιον θα είναι; Με τον Κυριάκο ή με τη Ντόρα; Όλοι οι εσωκομματικοί προβολείς θα είναι πάνω του. Δεν θα μπορέσουν να πολεμήσουν το Σαμαρά περισσότερο από όσο τον πολεμάνε τώρα, το κόμμα έρχεται όλο και περισσότερο υπό τον έλεγχό του. Οι δημοσκοπήσεις κάποια στιγμή, θέλουν δε θέλουν, θα ανέβουν. Και για τότε, για να πάρει ο Κυριάκος υφυπουργείο και να κρατήσει η οικογένεια λίγο από το μαγαζί που με τόσο κόπο έστησε, θα αναγκαστούν να γίνουν πατέρας και γιος σαμαρικότεροι της... Λορέττας!

      Άντε, να φάει και ο Ισίδωρος λίγο σπιτικό φαϊ! Ο άνθρωπος δεν πρέπει να ξέρει τι είναι αυτό από την τελευταία φορά που του μαγείρεψε η μανούλα του... Τελικά, όλα για τον Ισίδωρο έγιναν.

  47. fitsulas avatar
    fitsulas 06/05/2010 20:01:25

    Παρ' το στεφάνι μας
    παρ' το γεράνι μας
    στη Φιλοθέη πια
    δεν έχουμε ζωή...

    Κράτα το χέρι μου
    και πάμε Καρατζαφέρη μου
    θα κυβερνήσουμε
    κι ας είμαστε βαλτοί...

  48. Κυριάκος avatar
    Κυριάκος 06/05/2010 20:06:28

    Φάκτορα σε εκλιπαρούμε! Το βίντεο με τον Πετσάλνικο να ανακοινώνει τη διαγραφή της! Έλεος! Κάνε κάτι!

  49. otiprepei avatar
    otiprepei 06/05/2010 20:07:04

    ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!
    Το θέμα πλέον είναι, να αποφευχθεί η πολυδιάσπαση ή αν γίνει (χτύπα ξύλο) ποιός θα πάρει την Εκκλησιαστική ψήφο μαζί του.

    ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΤΟ GAME!

  50. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/05/2010 20:09:32

    Ελαφρυ τ κλιμα στην ΚΟ της ΝΔ... το κακο ειναι οτι δε γελανε, ειναι σοβαροι.. ακομη φοβουνται την οικογενεια.. φανταστειτε να ηταν αρχηγος η να εμενε γι αργοτερα...

    Ουτε οι πατεριτσες δεν τη στηριζουν. Λετε ν αλλαξει και το επιθετο τωρα?? να γινει επιτελους Κουβελου ή Μητσοτακη ?? χαχαχαχα με την καμια.. τριζουν τα κοκκαλα του αημνηστου Παυλου.

    ΠΠ

  51. mara avatar
    mara 06/05/2010 20:12:38

    Ξεβρόμισε ο τόπος!!!! (εν μέρει... έχουν μείνει ακόμα κάποια σκουπιδάκια...)

  52. Ωκεανός avatar
    Ωκεανός 06/05/2010 20:15:27

    Θα δείτε κυβέρνηση σε 30 χρόνια κύριοι της ΝΔ.
    Υπομονή.

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Ωκεανός 06/05/2010 20:28:33

      Δηλαδή χάσαμε τον στυλοβάτη μας. Να φύγει να πάει αλλού. Αλλά ν΄αφήσει την έδρα της εκεί απ΄όπου την πήρε. Δεν θα μας λείψει.

    • Quicky avatar
      Quicky @ Ωκεανός 07/05/2010 10:06:07

      Ωκεανέ,
      εάν αυτά τα 30 χρόνια που λες,κυβερνάει το ΠΑ.ΣΟ.Κ.,δεν θα προλάβουμε να δούμε καθόλου τη ΝΔ στην εξουσία.Διότι δεν θα υπάρχει εξουσία,αφού δεν θα υπάρχει Ελλάδα.Εδώ χρειάστηκαν 6 μήνες για να βυθιστούμε,φαντάσου 30 χρόνια..

  53. lpap avatar
    lpap 06/05/2010 20:16:29

    Παρακολουθώ καιρό το μπλογκ και το βρίσκω ενδιαφέρον. Ανήκω στον κεντρώο χώρο και παρακολουθώ τα τεκταινόμενα με ενδιαφέρον και προσοχή, ιδιαίτερα τελευταία, που με έχουν ξεζουμίσει κυριολεκτικά..Λυπάμαι για το χάλι της χώρας μου κι αναρωτιέμαι αν αύριο γίνονταν εκλογές εγώ τι θα ψήφιζα;;ΠΑΣΟΚ; ποτέ των ποτών! ΚΚΕ;; ζω σε πρώην ανατολική χώρα, εδώ και τρεις μήνες,και χαίρομαι που στο μοίρασμα το κόσμου συμπεριληφθήκαμε στη Δύση..ΣΥΡΙΖΑ; ΛΑΟΣ; Θεός φυλάξοι!!!Τι απέμεινε;; ΝΔ..μμμμμμ....Πολύ σκέψη θέλει.. Προσωπικά με ενοχλεί όλη αυτή η υπερβολή, θετική, στα σχολιά σας για το Σαμαρά.. Νομίζω πως ο ελληνικός λαός δεν θέλει πια ηγέτες, με την έννοια που δίναν παλιότερα. Χρειάζεται έναν άριστο διαχειριστή των υπαρχόντων δεδομένων κι αυτή η διαχείριση είναι ανάγκη να στρέφεται υπέρ του πολίτη κι όχι εναντίον.. Κουραστήκαμε όλοι.. Δεν με ικανοποιούν όλες οι κινήσεις του. Δεν μου αρέσει ένα κόμμα που εκτός της Ντόρας, αυτή έφυγε νωρίς σχετικά, θα χει μέσα όλα τα παλιά πρόσωπα που προσωπικά σιχαίνομαι να βλέπω.. Φτάνει πιά. Αν ο Σαμαράς δεν αποβάλλει από το κόμμα όλα τα παλιά στελέχη και δεν αναδείξει νέα αφθαρτα πρόσωπα είναι χαμένος από χέρι. Δεν θα τον ψήφιζα βλέποντας να πρωταγωνιστεί ο Αβραμόπουλος, ο Σπηλιωτόπουλος, ο Ψωμιάδης(ντρέπομαι γι αυτόν πολύ)κι ένα σωρό άλλοι παλαιοκομματικοί που ενοχλεί η παρουσία τους και θυμίζει έντονα το χτες. Κι είναι πολλοί αυτοί και θεωρούν τσιφλίκι το κόμμα τους και κληρονομικό δικαίωμα το βουλευτιλίκι(πχ Βαρβιτσιώτης κα..)..
    μακάρι να πείσει πως μπορεί, είμαστε σε ένα σημείο που μόνο όποιος τολμήσει θα πάρει το λαό με το μέρος του. Μακάρι για τον τόπο και την προσωπική του υστεροφημία να το κάνει..
    Όσο για την Ντόρα, υπέγραψε σήμερα το πολιτικό της τέλος, τελικά μπορεί να είναι και θύμα των επιλογών του πατέρα της και του περιβάλλοντος στο οποίο έζησε και ζει..
    Ευχαριστώ..
    ΥΓ. Σήμερα το ΔΝΤ ζήτησε περικοπές στους μισθούς των Ρουμάνων κατά 25%.. Εδώ ένας εκπαιδευτικός αμοίβεται με 100 Λει δηλαδή 245Ε..Τι να μειώσει, θα τρελαθούμε τελείως;;Και να σκεφτεί κανείς πως η Ρουμανία ζήτησε μόνο 20εκ Ε δάνειο..Αλίμονό μας!!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ lpap 06/05/2010 20:25:59

      Να είσαι βέβαιος ότι η παρέμβασή σου θα συμβάλει στο να πάνε τα πράγματα προς την κατεύθυνση που θέλεις. Οι περισσότεροι από εμάς που μας βλέπεις εδώ σαμαρικότερους του Σαμαρά ούτε τον ξέρουμε ούτε στελέχη της ΝΔ είμαστε. Απλοί πολίτες είμαστε που εκφράζουμε την άποψή μας. Κάποια στιγμή αποκτήσαμε αυτή την άποψη υπέρ του Σαμαρά, που μην ξεχνάμε ότι ήρθε από το πουθενά πίσω στην πολιτική σκηνή, αλλά τίποτε δεν είναι θέσφατο, όλα είναι υπό αμφισβήτηση κάθε στιγμή. Αν νομίζεις ότι έχεις κάτι να πεις σε εμάς εδώ που γράφουμε ή κάτι να πεις έτσι γενικώς που να διαβαστεί από πολύ και αξιόλογο κόσμο, τότε εδώ είναι το κατάλληλο μέρος. Δεν είναι ανάγκη να είναι υπέρ του Σαμαρά. Για να μιλήσω για τον εαυτό μου, την πέφτω σε πληρωμένους εγκαθέτους που μπαίνουν για να κάνουν τζερτζελέ, αλλά με τη διαφορετική άποψη μπορεί κανείς πολύ απλά να συνομιλήσει.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Επώνυμος 06/05/2010 20:29:58

        +1000

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ lpap 06/05/2010 20:31:03

      και θα δείς χειρότερα. Πρέπει να υπάρχει η αναλογία για να εξασφαλίζεται η ροή που επιθυμεί ο Ατλαντικός μας γείτονας.
      500 ευρώ εμείς? 150 οι Ρουμάνοι. 400 εμείς? 100 οι Ρουμάνοι. Μέχρι τελικής οχι εξαθλίωσης, αλλά εξαφανισμού.

      welcome to the New World Order.

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ lpap 06/05/2010 21:07:46

      @ lpap το σχόλιο σου είναι ιδιαίτερα σημαντικό.
      Όπως σού τα είπε ο Επώνυμος. Όλοι είναι κριτικοί υποστηρικτές.
      Απλά έχουμε μεγάλη (αρνητική) πείρα από τον πασοκισμό και κάναμε επιλογές.
      Στείλε μας ανταποκρίσεις από τη Ρουμανία.

  54. γιαννης αγιαννης avatar
    γιαννης αγιαννης 06/05/2010 20:24:20

    σφηνα στην καρδια των βρυκολακων...forever! εμπρος για μια ελλαδα περηφανη με ελπιδα..και αξιοπρεπεια....

  55. Uncle Sam avatar
    Uncle Sam 06/05/2010 20:26:02

    Κλαψ κλαψ....

  56. mara avatar
    mara 06/05/2010 20:39:51

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΝΤΟΡΑ! ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ! (αν και τα 100 χρόνια για το σόϊ σου είναι λίγα...)
    ΔΩΡΟ ΟΜΩΣ Ο ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ....
    ΣΤΟ ΦΥΛΑΓΕ ΑΠΟ ΤΟ ΄93....

  57. mitikas avatar
    mitikas 06/05/2010 20:43:03

    Απολύτως συνεπής ο Αντώνης Σαμαράς.Τώρα προέχει η στήριξη σε όλα τα επίπεδα και πάνω απ'όλα η διάχυση του καθαρού μηνύματος στην κοινωνία.

  58. Τι μου λες τώρα... avatar
    Τι μου λες τώρα... 06/05/2010 20:43:07

    Αμήν!

  59. otiprepei avatar
    otiprepei 06/05/2010 20:49:17

    Γκούχου γκούχου...

    λέει κάποιο blog:

    Ραγδαίες οι πολιτικές εξελίξεις έπειτα από τις σημερινές διαγραφές βουλευτών των 2 κομμάτων.
    Προβλέπω την δημιουργία ενός νέου δεξιού πόλου με αρχηγό την Ντόρα.
    Και πιστεύω ότι θα ενισχυθεί σημαντικά και με στελέχη "πουλέν" από τον επιχειρηματικό κόσμο.

    τι ειν αυτό τώρα? θα σχολιάσει κανείς ποιό ενημερωμένος?

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ otiprepei 06/05/2010 20:50:40

      είχε φωτό κολάζ τη ντόρα με τους διεγραμμένους του ΠΑΣΟΚ

  60. ψιλιασμενος avatar
    ψιλιασμενος 06/05/2010 20:57:05

    Την ωρα που έφευγε η Ντόρα από τη Βουλή, μου είπαν ότι τη συνόδευε μέχρι την πόρτα ο Παπαμιμίκος?
    Έχουμε τρελαθεί τελείως!!!

  61. Δημητρης avatar
    Δημητρης 06/05/2010 21:15:55

    Ειστε για τα μπαζα ολοι ρε, για τα μπαζα, τερμα δεν υπαρχει μελλον εδω σε αυτη τη χωρα, μια ζωη σαν προβατα θα τρεχετε για τα ρουσφετια απο πισω τους μια ζωη, το καρκινωμα ειστε εσεις, καντε μας τη χαρη και παρτε τα κομματα σας και εξω απο εδω, σαν δεν ντρεπεστε, δηλαδη ο Σαμαρας ειναι καλυτερος απο τον Καραμαλεα ε?

    • EtsiMareSei avatar
      EtsiMareSei @ Δημητρης 07/05/2010 00:12:12

      Εισαι κομματακι ισοπεδωτικος νομιζω φιλε μου, και λιγο αδικος με τους παντες..δλδη, ολοι εδω μεσα που ανταλλαζουν αποψεις ειναι βολεμενοι και κομματικοι νομιζεις??..
      Προσωπικα νομιζω οτι απλα γινεται μια προσπαθεια μεσα απο την κριτικη σκεψη του καθενος να αποτυπωθουνε τα τεκταινομενα που πραγματικα τρεχουν με απιστευτο ρυθμο στις μερες μας.. αυτο ειναι που εχω αντιληφθει και χαιρομαι που ανακαλυψα το συγκεκριμμενο site(εχει μονο 2 μερες που to παρακολουθω, k χωρις να ειμαι καν οπαδος της παραταξης!) Χωρις να θελω να σε θειξω λοιπον,θαλεγα οτι μεσα απο προσωπικες σου εμπειριες σιγουρα εχεις υιοθετισει και εσυ την δικια σου σταση,αλλα.. πολλες φορες αγνοουμε ιδεες και πληροφοριες,που ισως θα μπορουσαν να προαγουνε προς το καλυτερο την ερμηνεια των γεγονοτων και να αποσαφηνησουν πραγματα και καταστασεις.Γιαυτο και η καθε αποψη εδω μεσα ειναι απλα "πολυτιμη"...

    • kuk avatar
      kuk @ Δημητρης 07/05/2010 01:33:50

      ++++ETSI

      • kuk avatar
        kuk @ kuk 07/05/2010 01:34:35

        @Δημητρης
        ++++ETSI

  62. Factorx avatar
    Factorx 06/05/2010 21:16:08

    Συνεδρίασε και το το πειθαρχικό και διέγραψε την κ. Μπακογιάννη οριστικά απο τη ΝΔ.

    • χελιδόνι avatar
      χελιδόνι @ Factorx 06/05/2010 21:44:43

      Tον Κούλη και τα εξαπτέρυγα πότε θα τους διαγράψει ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΑΣ;

      • tzager avatar
        tzager @ χελιδόνι 06/05/2010 23:14:04

        χελιδόνι,

        και τώρα μπορείς να μεταναστεύσεις σε άλους τόπους με το μωρό σου... Καλό σας ταξίδι και να μας γράφεται!

        Ποντάρετε σε λάθος στιγμή να κοροιδέψετε τον κόσμο ο,τι τάχα είστε δίπλα του, το ίδιο προσωπικό που πριν 7 μήνες σφύριζε κλέφτικα! Πλάκα μας κάνετε και το παίζετε Ρομπέν των... ασχέτων;

  63. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 06/05/2010 21:17:01

    Το καημενο το κοριτσι, δεν φταιει αυτο αλλα το καταραμενο DNA που κουβαλαει! Να δουμε τωρα και τα "μεσα". Οχι φυσικα σημερα και αυριο. Αλλα σε λιγον καιρο, θα συνεχιζουν να υποστηριζουν αυτο το μηδενικο, που θα εκπροσωπει τον αδελφο, αντε και εναν - δυο αλλους? Οι νταβατζηδες που δεν ειναι κορόιδα, οπως εχουν αποδειξει, ασχολουνται με την πτωμαίνη οταν φερνει θεαματικοτητα και κατα συνεπεια και διαφημιση, η πολιτικη πτωμαινη δεν συγκινει το φιλοθεαμον κοινο. Εξ αλλου και ο πολυμηχανος daddy εχει γερασει πλεον πολυ και δεν μπορει να καταφερει (και να επηρεασει) πολλα πραγματα.

  64. nessuno avatar
    nessuno 06/05/2010 21:37:28

    να και κάτι καλό σήμερα

  65. I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
    I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 06/05/2010 22:18:01

    Δεν πειράζει κοπέλλα μου, μη στενοχωριέσαι, η ζωή συνεχίζεται. Πάρε το αεροπλάνο και πήγαινε μιά βόλτα στο U.S.A. (προς Τέξας μεριά). Υπάρχουν καλοί άνθρωποι εκεί που σ' αγαπάνε και όχι όπως οι αλήτες εδώ. Και μετά πέρνα και καμμιά βόλτα από την πρώην προϊσταμένη σου την Κοντολίζα να σε κεράσει πικρό καφέ και παξιμαδάκι, να σου πει και κανά παρηγορητικό λόγο.

  66. NAYTHS avatar
    NAYTHS 06/05/2010 22:56:53

    Λέτε να ανέβουν τα παγκόσμια χρηματιστήρια ?
    Πάντως για καλό και για κακό να φυλαγόμαστε από τα φίδια τα κολοβά...

  67. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 06/05/2010 23:10:18

    Κυκλοφορεί η φήμη ότι στην Τουρκία και στα Σκόπια έχουν από το απόγευμα, μεσίστιες τις σημαίες τους!!!
    Επίσης πως ο πρώην πρόεδρος Μπους, ρωτάει επιμόνως αν η 6η Μαΐου είναι κάτι σαν την Πρωταπριλιά και διπλογιορτάζουμε τα ψέματα στην Ελλάδα και πως η Κοντολίζα μαυροφορέθηκε σε ένδειξη σεβασμού προς την πρώην συνάδελφό της!
    Και εγώ ρωτάω στα σοβαρά, είναι σωστό με τόση «θλίψη», να τσουγκρίζουμε ποτήρια γιορτάζοντας την λευτεριά μας ή μήπως πρέπει να πέσουμε σε βαθιά περισυλλογή, αναλογιζόμενοι τί είχαμε και τί χάσαμε;

  68. Στέργιος avatar
    Στέργιος 06/05/2010 23:33:02

    Αμάν ρε Φάκτορα με αυτή τη φωτό.

    Σκιάζομαι!

    Πάλι θα κοιμηθώ με τα φώτα αναμμένα;

  69. Νικηφορος Φωκας avatar
    Νικηφορος Φωκας 07/05/2010 00:07:14

    ΘΑ ΛΕΙΨΕΙ ΣΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ - ΘΑ ΤΗΝ ΚΛΑΨΟΥΝ ΟΙ ΣΚΟΠΙΑΝΟΙ - ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ - ΘΑ ΧΑΣΟΥΝ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΥΣ ...ΘΑ ΤΗΝ ΘΡΗΝΗΣΟΥΝ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ . αλλα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΘΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΟΥΝ με την οριστικη αποσυρση ΤΗΣ ΝΤΟΡΑΣ - ΚΑΤΗΦΟΡΑΣ...

    ΟΥΣΤ - ΣΤΟΝ ΑΓΥΡΙΣΤΟ - ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΙΚΟΣΥΣΚΕΥΕΣ ΤΗΣ SIEMENS φευγοντας..

  70. diasapollon avatar
    diasapollon 07/05/2010 00:13:15

    ...χαίρε ω χαίρε λευτεριά

  71. kuk avatar
    kuk 07/05/2010 01:36:45

    To IMF einai edw omws....BOOO

  72. rally monkey avatar
    rally monkey 07/05/2010 01:52:42

    αν το δεις με ψυχραιμια μοιαζει περισσοτερο με δικη της επιλογη παρα με γκολ Σαμαρα - δεν του αφηνε περιθωριο να κανει κατι αλλο απο το αυτονοητο

    αποφευγει μεν εσωκομματικες δυσκολιες αλλα θα πρεπει να παλεψει για να αναπληρωσει (κι αλλες) απωλειες στην εκλογικη βαση και να διατηρησει ερισματα

  73. Quicky avatar
    Quicky 07/05/2010 10:08:34

    Άντε να παίρνουν σειρά Καραμανλής,Αντώναρος,Ρουσόπουλος,Παυλόπουλος,Βουλγαράκης,Αλογοσκούφης,Κοντός,Λιάπης-να τ'αφήσω ή θέλετε κι'άλλους??

  74. sofias avatar
    sofias 07/05/2010 10:26:28

    Yessss!!!!

  75. debbie avatar
    debbie 07/05/2010 15:39:08

    Φάκτορα Δυστυχώς η κατάσταση δημιουργικής ανικανότητας δεν εμποδίζει να δημιουργείς...
    Η κ. Μπακογιάννη τόσα χρόνια αξιοποποίησε το ταλέντο της να πουλάει ταλέντο που δεν έχει, γιατί απευθυνόταν όπως όλοι , σε ακροατήριο χαχόλων. Όμως οι πολίτες έχουν πλέον ξυπνήσει.
    Το νέο κόμμα που ονειρεύεται να κάνει για να ...σώσει την χώρα από αυτά που δημιούργησαν οι κυβερνώντες μεταξύ των οποίων και η κυβέρνηση του πατέρα της και η ίδια η οποία συμμετείχε, θα είναι τόσο χρήσιμο για τους πολίτες αυτής της χώρας, όσο μια στριπτιτζού στη πλαζ των γυμνιστών ...

    Όπως έλεγε και ο Αμπού Ταμάν ,όπως δεν μπορείς να βαδίζεις ταυτόχρονα και προς την ανατολή και προς τη δύση, έτσι δεν μπορείς να κρατάς στο ίδιο χέρι χρήμα και δόξα.
    Υπάρχουν και άλλες κουρτίνες αξίας μερικών χιλιάδων ευρώ οι οποίες μάλιστα αλλάχθηκαν 5 και 6 φορές στο υπουργείο της κατά την διάρκεια της θητείας της μαζί με την διακόσμηση του γραφείου...Ούτε την προίκα της να έφτιαχνε!!! Αυτά δεν τα ανακάλυψε ο Γιωργάκης να τα στείλει στον Εισαγγελέα;
    Ατυχία και αυτό το παιδί πάνω που ίδρωσε να γίνει Γιώργος , στην κρισιμότερη ψηφοφορία της κυβέρνησής του, έφαγε τρία παρών και ξανάγινε Γιωργάκης ...