#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/04/2011 17:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Διαψεύσεις και φήμες για ανασχηματισμό και εκλογές



Με ανακοίνωση η προεδρία της Δημοκρατίας διαψεύδει δημοσιεύματα που αναρτήθηκαν στο διαδίκτυο σύμφωνα με τα οποία υπήρχε τηλεφωνική επικοινωνία για κατεπείγουσα συνάντηση του Προέδρου της Δημοκρατίας με τον Πρωθυπουργό.

«Ο Διευθυντής του Ιδιαίτερου Γραφείου του  Προέδρου της Δημοκρατίας κ.Κ. Μπίτσιος δήλωσε ότι σε κείμενο που επιπόλαια αναρτήθηκε σε ιστοσελίδα δεν έχουν καμία βάση  ‘οι πληροφορίες’ που μεταδόθηκαν για δήθεν τηλεφωνική επικοινωνία και δήθεν πρόσκληση σε κατεπείγουσα συνάντηση του Προέδρου της Δημοκρατίας κ.Κ.Παπούλια με τον Πρωθυπουργό κ.Γ.Παπανδρέου.»

Παρόλα αυτά οι φήμες κυκλοφορούν έντονες και κάνουν λόγο για επικείμενο ανασχηματισμό της κυβέρνησης.

Στο ΠΑΣΟΚ το κλίμα είναι βαρύ και οι βουλευτές συνεχίζουν το ιδιότυπο αντάρτικό τους απέχοντας από τις εργασίες της Βουλής, απόντος του Πρωθυπουργού στο εξωτερικό

Ο πρωθυπουργός Γ. Παπανδρέου φέρεται να είναι έντονα προβληματισμένος και να ψάχνει να βρει τον καλύτερο τρόπο εκτόνωσης της κρίσης με την κοινοβουλευτική ομάδα, πριν αποβεί μοιραία για την κυβέρνηση του και τον ίδιο.

Είναι όμως προφανές ότι αν δεν βρεθεί σύντομα ένας εσωκομματικός συμβιβασμός, αυτή η κυβέρνηση δεν θα μπορεί να νομοθετήσει επειδή κάθε νομοσχέδιο θα κινδυνεύει να καταψηφιστεί απο τους ίδιους τους βουλευτές της.

Στις 15 Απριλίου, στην επέτειο δηλαδή της βύθισης του ...Τιτανικού, έχει προγραμματιστεί η παρουσίαση του νομοσχεδίου για τα νέα μέτρα που έχουν συμφωνηθεί με την Τρόικα. φανταστείτε δηλαδή τι έχει να γίνει αν απορριφθεί.

Και να φανταστείτε μέχρι πρότινος το ΠΑΣΟΚ προωθούσε τα σενάρια της Ντόρας περι διευρυμένης ψηφοφορίας των 180 βουλευτών. Και τώρα ούτε τους δικούς του δεν μπορεί να μαζέψει.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. SPYROS T. avatar
    SPYROS T. 08/04/2011 17:33:30

    Μακάρι οι Πασόκοι που διαφωνούν να διαφωνήσουν και την κρίσιμη ώρα της ψηφοφορίας των νομοσχεδίων...

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 08/04/2011 17:37:55

    Αν διευρυνθεί λίγο η μοιρασιά της πίτας και των ασημικών, πριν τη βύθιση του Τιτανικού, δεν θα έχει πρόβλημα συσπείρωσης των εθνοπατέρων του το κίνημα.
    Οι χάντρες και τα καθρεφτάκια δεν αρκούν πια.
    Κοσμήματα θέλουν τα παιδιά, για να συναινέσουν στο βούλιαγμα.

  3. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 08/04/2011 18:21:21

    Η Κυριακή 8 Μαίου είναι SOS για εκλογές. Απομένουν 30 μέρες και η ΝΔ είναι ώρα να ξυπνήσει λίγο...Ακόμα κι αν δεν γίνουν εκείνη την ημέρα θα γίνουν μέχρι τέλη Ιουνίου το αργότερο καθώς ο ΓΑΠ κατάλαβε πως η Κοινοβουλευτική του ομάδα δεν θα αντέξει στα χειρότερα που έρχονται.

  4. man8os avatar
    man8os 08/04/2011 18:52:16

    Ισως εχουμε εκλογες μεσα Μαιου αρχες Ιουνιου. Ειναι ενα πολυ σοβαρο ενδεχομενο.

  5. anonymous avatar
    anonymous 08/04/2011 19:41:35

    Οι τελευταίες μέρες της Πομπηίας.

  6. kiki avatar
    kiki 08/04/2011 19:52:02

    Που εχει παει παλι αυτος , δεν ειχε ανακοινωθει ταξειδι,
    τιποτα δεν τηρηται στην χωρα, οποτε θελει φευγει , παει και ερχεται χωρις να το λεει πουθενα, τι ειναι αυτοι, τι τσιρκο.
    εγραφε το ΠΑΡΟΝ νομιζω οτι καθε τρεις και λιγο παει Παρισι μπαινει στο αεροπλανο επιχειρηματια φιλου του και χανονται προς αγνωστη κατευθυνση.
    Και καλα παει βολτες, μην μας φυγει και δεν τον προλαβουμε φοβαμαι.

  7. βασίλης avatar
    βασίλης 08/04/2011 20:35:09

    ΜΕ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟ ΤΟΝ Γ.Α.Π ΚΑΙ ΤΙΜΟΝΙΕΡΗ ΤΟΝ ΓΕΡ. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Ο ΤΙΤΑΝΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ
    ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΑ ΠΟΝΤΙΚΙΑ ΑΠΟΤΑ ΑΜΠΑΡΙΑ.

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ βασίλης 08/04/2011 22:10:52

      Παρε ναυτάκι ...ναυτάκι Συριανό...λοστρομο Πειιιιραιώωωωτηηη...μηχανικο Μυτιληνιό...τιμονι Καλαματιανό...και καπετάαααανιο Αμερικανιώτη!!!

      Βοήθεια μας!

  8. Greece Pleading avatar
    Greece Pleading 08/04/2011 22:06:01

    Τι ωραιο προφιλ που εχει ο ΓΑΠ μας με το μουστακακι του. Σκετος Αμερικανος ειναι παναθεμα το. Φτου του!
    Δηλαδη αν δεν ηξευρα οτι διατελουσε πρωθυπυργος μας θα πιστευα οτι ηταν Αμερικανός τουριστας που ηρθεν στην Ελλαδα για διακοπες.
    Απο το δε σοβαρο και μετρημενο του υφος θα πιστευα οτι επρόκειτο για καριεριστα του Στεϊτ Ντιπάρτμεντ εις την Αμερικήν.

  9. manos avatar
    manos 08/04/2011 22:18:37

    Το κερί γιατί τ'ανάβει ο μασόνος?
    Για να τον βοηθήσει αυτόν ή εμάς ο Θεός?
    Οσο για τον πρόεδρο ένα έχω να πω. Εχει ο καιρός γυρίσματα κυρ πρόεδρε.
    Είσαι τυχερός που σε ψήφισαν άλλοι. Αν ήταν στο χέρι του λαού σου έλεγα εγώ. Ούτε στα φανάρια με στουπί δεν έκανες.

  10. η Dimi avatar
    η Dimi 08/04/2011 22:27:57

    Aναψε τ' αγίου δυο κεριά και του διαβόλου πέντε.

    Γιά ποιό λόγο άραγε ο «εκ πεποιθήσεως άθεος»
    επιμένει on camera εκκλησιαστικά;

  11. Κώστας avatar
    Κώστας 08/04/2011 23:36:55

    Μας δουλεύει όλους ΓΑΠ!!!!! έτσι έκανε και οπατέρας του με την Μιμή δίπλα του...

  12. Greece Pleading avatar
    Greece Pleading 09/04/2011 04:09:04

    για να εχει αλλοθι οταν θα τις καιει το παρακρατος του.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Greece Pleading 10/04/2011 10:36:50

      !!!