#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/05/2011 19:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Διαψεύδεται η φήμη ότι ο ΓΑΠ παρέδωσε στον Σαμαρά το μισό Μαξίμου

[caption id="attachment_103431" align="alignnone" width="600" caption="Από το http://antistachef.wordpress.com/"][/caption]

«Θα κάνω το καθήκον μου», δήλωσε από τα Καλάβρυτα ο πρωθυπουργός! Είμαστε σίγουροι ότι το αντιλαμβάνεται με τον ίδιο τρόπο που το αντιλαμβανόμαστε όλοι οι άλλοι;

Η Κριστίν Λαγκάρντ, δήλωσε σήμερα ότι η Ελλάδα έχει πάθει κόπωση. Δηλαδή έβαλε το Γιώργο στο διάδρομο και εκείνος τα έφτυσε;  Τζάμπα έχει άλλος τη ρετσινιά του κουρασμένου!

Νέα συνάντηση  με τον Σαμαρά σχεδιάζει ο Γιώργος. Δεν του παραδίδει του Μαξίμου να τελειώνει;  Η φήμη  ότι προσέφερε  τη μισή πτέρυγα για να μη χάνουν χρόνο στο πήγαινε- έλα, διαψεύδεται ως ανακριβής!

Ο Αντιπρόεδρος προτείνει στη Ν.Δ. να συμφωνήσει στην αλλαγή του εκλογικού νόμου ώστε το πρώτο κόμμα να κερδίζει μεγαλύτερη κοινοβουλευτική πλειοψηφία. Θα κουράστηκε ο Θόδωρος και μάλλον κάνει ότι μπορεί για να φύγει ο Γιώργος μια ώρα αρχύτερα!

Πολύ θα ήθελα να δώ τον Γιώργο Καρατζαφέρη υπουργό του Γιώργου, αλλά μια απορία την έχω: θα χωράει στο κανό για να φύγουν γιατί η βαρκούλα που ζωγράφιζε μάλλον δεν αντέχει!

Καλά, αυτόν τον δόλιο τον Κυριάκο τον άφησαν μόνο; Γιατί όλα τα άλλα μέλη της οικογένειας πήγαν στο συνέδριο της Θεοδώρας. Στην πρώτη σειρά ο Επίτιμος, προφανώς για την καλή τύχη!

Αλήθεια ο Επίτιμος γιατί φέρει ακόμα αυτόν τον τίτλο;

Ημέρα που διάλεξε και η Θεοδώρα να κλείσει τις εργασίες του Συνεδρίου της. 29 Μαϊου…Αποφράς!

Εκείνος ο Χαζημαρκάκης, που θέλει να κλείσει στη φυλακή τον Αλογοσκούφη και τον Καραμανλή, ήταν επίσης στην πρώτη γραμμή. Η Θεοδώρα, συμφωνεί με τις απόψεις του; Και ο γίγαντας Κοντογιάννης;

Ο Γιώργος λέει ότι είναι διατεθειμένος να  «θυσιάσει» ορισμένους στενούς του συνεργάτες του. Θα φύγει η Τίνα και θα πάθει μελαγχολία το Αρχαίος!

Αληθεύει ότι η Standard & Poors, προσέφερε συμβόλαιο συνεργασίας στην κα Δαμανάκη;

Δ. Ψάλτης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. o kyrios lefta yparxoyn avatar
    o kyrios lefta yparxoyn 29/05/2011 20:26:05

    αν καταλαβα καλα στο ΜΕΓΚΑ ειπανε πως ο Σαμαρας ειναι πολυ κοντα σε συναινεση, με μονο"αγκαθι"κατα τον Λαζαριδη το φορολογικο και επειδη ο ΓΑΠ δινει γη και υδωρ για συνδιαχειριση, ειναι πολυ κοντα στο να ενδωσει και να πανε μαζι να διαπραγματευτουν με τους τροικαδες....μαλιστα, απο συμφοιτητες,τωρα συνδιαχειριστες και λιαν συντομως αν κανει το λαθος ο Σαμαρας και συν-αναπηροι,γιατι με αυτο το μοντελο η βομβα θα σκασει στα χερια τους σιγουρα....απο την αλλη ομως το σχεδιο του ΓΑΠ αυτο δεν ηταν απο την αρχη;;να παρει στον ταφο του οσους μπορει περισσοτερους..

  2. Aggelos avatar
    Aggelos 29/05/2011 20:37:47

    'Ο Αντιπρόεδρος προτείνει στη Ν.Δ. να συμφωνήσει στην αλλαγή του εκλογικού νόμου ώστε το πρώτο κόμμα να κερδίζει μεγαλύτερη κοινοβουλευτική πλειοψηφία. Θα κουράστηκε ο Θόδωρος και μάλλον κάνει ότι μπορεί για να φύγει ο Γιώργος μια ώρα αρχύτερα!''


    αυτο ειναι αντιδημοκρατικο

    σε λιγο θα βγαζουμε κυβερνηση με το 20% του πληθυσμου..

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/05/2011 20:39:15

    Στο "Σχολειο Αιχμαλωτων"... μαθαμε με κοπο ιδρωτα και αιμα καποια βασικα, οσον αφορα στην ανακριση. Αλλαζαμε και ρολους.
    Βασικος κανονας ειναι αυτος που ακολουθω... οσοι με παρακολουθειτε.
    Ρωτας συνεχως την ιδια ερωτηση.
    Ο Ειληκρινης δεν αλλαζει ιστορια, με ( βασαζινστηρια ή μη)
    Ο Ψευτης, θα σπασει, και θα αλλαξει ιστορια ! απο κουραση κλπ κλπ
    Απλα πρεπει να προσεχεις τις λεπτομερειες!!!!!!!!!!!!!!!!!! τα παντα ολα !

    Εγω ερωτησεις δεν αλλαζω, οπως βλεπετε, οι απαντησεις ομως ποικιλουν και ΧΩΡΙΣ ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΑ !! χωρις καμια ταλαιπωρια του ανακρινομενου ! αχαχαχα

    Τι μας λεει αυτο?
    1. ειναι διπολικοι στην καλυτερη
    2. εχουν πει τοοοσα ψεμματα, και ΟΛΟΙ, οποτε ειναι αδυνατον να βρουν και μεταξυ τους την Αληθεια.

    Αυτααααααα

    ΠΠ - ο σταγονας

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/05/2011 20:41:39

    Η φωτο,μου θυμιζει ενα παλιο καλο...

    " Η μονη δουλεια οπου αρχιζεις απο την κορυφη, ειναι οταν σκαβεις τον λακο σου!"
    - το σωσα ΦΞ !! χαχα

    ΠΠ

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/05/2011 20:44:50

    Σας εχω τρελλά νεα !!!
    η Θοδωρα εξελεγη πανηγυριώτικα ! αχχαχαχαχααχααααααααααααα
    - κοριστι, πιασε ενα σάμαλι
    το βιντεο του ( ΣΑΠ ) Συνεδριου Απανταχου Πανηγυριωτών, ειναι μοναδικο!!!

    ΠΠ

  6. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 29/05/2011 20:55:10

    To ΜΕGA ανακοίνωσε οτι η Ντόρα εξελέγη ...πρόεδρος του Κόμματος της!!!
    Επιτέλους κέρδισε και αυτή μια εσωκομματική εκλογή ....χωρίς αντίπαλο!
    Τουλάχιστον να έβαζαν κάποιον...αντίπαλο για να είχε ενδιαφέρον η ...αναμέτρηση, αλλά μάλλον το έπαιξαν στα σίγουρα!

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ Κώστας Ροδινός 29/05/2011 21:08:40

      Οποιος καεί από τον χυλό φυσάει και το γιαούρτι.

  7. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
    ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ 29/05/2011 21:07:24

    Ρε συ, είσαι κακός ρε! Τι σού έκανε η (μεγαλο)κοπέλα;

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ 29/05/2011 21:14:16

      Πιγκουϊνε,
      Ισα-ίσα, αναδεικνύω την προνοητικοτήτά της!
      Ούτε ένα καλό λόγο δεν μπορεί να πεί κανένας.
      Ακούς εκεί, μεγαλοκοπέλα;
      Σκέτο δηλητήριο!

      • ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
        ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ @ Κώστας Ροδινός 29/05/2011 21:25:28

        Έλα ρε, με αδικείς. Ίσα - ίσα την είπα κοπέλα, δεν την είπα καμήλα.

        • Κώστας Ροδινός avatar
          Κώστας Ροδινός @ ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ 29/05/2011 21:29:00

          πας από το κακό στο χειρότερο...

  8. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 29/05/2011 21:18:30

    Μεγαλοκοπέλα με παπούτσι 45 νούμερο

  9. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 29/05/2011 21:32:25

    Αληθεύει ότι η Standard & Poors, προσέφερε συμβόλαιο συνεργασίας στην κα Δαμανάκη;

    xaxaxa και η Μαρία αρνήθηκε; Μάλλον γιατί θα ήταν σε δραχμές η αμοιβή.

  10. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 29/05/2011 22:31:08

    Κυβέρνηση ευρείας αποδοχής / συναίνεση / μετασχηματισμός / κατάρρευση...
    Εσείς θα κρίνετε (ΜΜΕ); Εγώ; ή όλοι;
    Δεν έχουμε Δημοκρατία;
    Δεν υπάρχουν 300 βουλευτές σε ένα κτίριο πίσω από τον Άγνωστο Στρατιώτη;
    Ας σχηματίσει το πρώτο κόμμα κυβέρνηση ας καταθέσει προγραμματικές δηλώσεις και ας πάρει ψήφο εμπιστοσύνης 156 /176 /206 ή 286 ή να καταψηφιστεί.
    Αυτό είναι Δημοκρατία.
    Αυτό που παίζουν τα ΜΜΕ τόσο καιρό είναι κατάλυση του πολιτεύματος.
    Γιατί είναι εθνικό συμφέρον, γιατί υπάρχει κίνδυνος, γιατί το απαιτούν οι δανειστές.... μας λένε.
    ΟΧΙ...πάνω από όλα υπάρχουν κανόνες, νόμοι, Θεσμοί ο Σύνταγμα, φτάσαμε ως εδώ γιατί πάντα υπήρχε λόγος ...λαστιχοποίησής τους.
    ΟΧΙ λοιπόν ιδού οι κανόνες ας εφαρμοστούν.
    Εκτός εάν οι όποιες σκοπιμότητες για άλλη μια φορά δεν το ...επιθυμούν.

  11. Orestios avatar
    Orestios 30/05/2011 01:05:23

    Με ποσοστό Κιμ Γιονγκ Ιλ η..........φιλελεύθερη.
    αχΟαχΟαχΟαχΟαχΟ