03/08/2009 21:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Διαψεύδεται η πληροφορία ότι σκύλος δάγκωσε το …Γιώργο

 

Η αναπληρώτρια εκπρόσωπος τύπου του ΠΑΣΟΚ, Μαρία Καρακλιούμη, διέψευσε σήμερα κατηγορηματικά την πληροφορία που δημοσιεύτηκε σε blog σύμφωνα με την οποία ο κ. Παπανδρέου δεν θα πάει στη Βηθλεέμ επειδή τον … δάγκωσε σκύλος στο νησί όπου έκανε ολιγοήμερες διακοπές. Μάλιστα, η αναπληρώτρια εκπρόσωπος του ΠΑΣΟΚ εξέφρασε τον προβληματισμό της για «τη συχνότητα με την οποία δημοσιεύονται την τελευταία περίοδο ανάλογες ανυπόστατες πληροφορίες, χωρίς καν να διερευνηθούν».

Επισημαίνεται ότι κατά τη διάρκεια της σημερινής ενημέρωσης των πολιτικών συντακτών η κ. Καρακλιούμη ρωτήθηκε αν ο κ. Παπανδρέου θα ματαιώσει το προγραμματισμένο ταξίδι του στην Βηθλεέμ, επειδή τον «δάγκωσε σκύλος». Η απάντηση της ήταν η εξής: « Εξ΄ όσων είμαι σε θέση να γνωρίζω, ετοιμάζεται να μεταβεί στη Βηθλεέμ . Αν έχω κάτι άλλο θα σας ενημερώσω».

Αργότερα, η κ. Καρακλιούμη εξέδωσε  ανακοίνωση στην οποία αναφέρει: «Σε συνέχεια απάντησής μου που μου ετέθη κατά την ενημέρωση των πολιτικών συντακτών, αλλά και με αφορμή συναφείς αναρτήσεις σε blogs σχετικά με τον πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ, διαψεύδουμε κατηγορηματικά την υποτιθέμενη πληροφορία που έχει αναρτηθεί σαν είδηση. Παράλληλα θα ήθελα να εκφράσω τον προβληματισμό μου για τη συχνότητα με την οποία δημοσιεύονται την τελευταία περίοδο ανάλογες ανυπόστατες πληροφορίες , χωρίς να διερευνηθούν»!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anonymos avatar
    anonymos 03/08/2009 21:28:16

    Ο σκύλος είναι καλά;

  2. occultist avatar
    occultist 03/08/2009 21:40:40

    ΚΟΥΙΖ
    Σε ποιό νησί οι σκυλοι είναι ....χορτοφάγοι;;;;

    • zaza avatar
      zaza @ occultist 03/08/2009 21:49:04

      Αφού σε απασχολούν σε ποιό νησι τα σκυλιά είναι χορτοφάγοι στην Χώρα των ΛΩΤΟΦΑΓΩΝ είσαι ευτυχισμένος πολίτης της :)

  3. τιραμολα avatar
    τιραμολα 03/08/2009 21:59:36

    Καλά κάνετε φάκτορες και τα ανεβάζετε όλα αυτά...
    Ποδήλατα , κανώ και τώρα σκύλος...
    Θα λυσσάξει μετά τις εκλογές και θα δαγκώσει πολλούς....

    • Factorx avatar
      Factorx @ τιραμολα 03/08/2009 22:16:01

      Να πάρουμε αντιλυσσικό; Δεν θα μας προσταύσεις εσύ; Κι εσυ Βρούτε;

    • zaza avatar
      zaza @ τιραμολα 03/08/2009 22:24:33

      Τιραμόλα εδώ ο ΚΚ γκρεμοτσακίστηκε μία φορά στο ποδόσφαιρο -μετά το έριξε στα εγκεφαλικα Νιτεντο- και έγινε Πρωθυπουργάρα και ο ΓΑΠ που περνά όλοκληρη Οδύσσεια με τις δραστηριοτητές του? Ε τον βλέπω μέχρι και Πλανητάρχη :)
      Μην μασας φίλε μου, δεν έχουν κάνει σε αλλο τόσο trainning εδώ μέσα όσο εσένα και είσαι πανέτοιμος να τους αντιμετωπίσεις στα ίσα όταν αναλάβετε την εξουσία!!!! και στο λέω με κάθε ειλικρίνια

      • τιραμολα avatar
        τιραμολα @ zaza 03/08/2009 22:45:29

        Δεν αποκλείεται να επιστρατευτεί και το φιδάκι του Διαμαντή...
        Επειδή όμως εγώ δεν υποχρέωσα κανέναν να γίνει πολιτικός , μόνος του ήθελε , θα κριθεί όπως όλοι.
        Χειροκροτητής δεν ήμουν ποτέ.

        Ο πατέρας μου μου έλεγε ότι αν του ζητούσε ο Ανδρέας να πάει με τα πόδια στη Λαμία θα είχε ξεκινήσει επι τόπου...
        Οι εποχές άλλαξαν και ορθώς.
        Όσο όμως θα υπάρχουν πολίτες οπαδοί που θα προσπαθούν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα τόσο η πολιτική εκπροσώπηση θα χειροτερεύει.
        Αυτά που ήξεραν να τα ξεχάσουν , για το καλό τους...

        • Factorx avatar
          Factorx @ τιραμολα 03/08/2009 22:52:31

          Μένω έκπληκτος

          • zaza avatar
            zaza @ Factorx 04/08/2009 00:29:53

            Γιατι??? Οταν ανεβάζεις τέτοια ποστ εμ σε τρώει......να έχεις "υψηλο" επίπεδο σχολιασμού και εμείς όπως βλέπεις δεν σε απογοητεύουμε, strong belivers :)

      • mareli avatar
        mareli @ zaza 04/08/2009 01:35:34

        Εχω απορίες:
        1. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα είχε φτάσει στη Λαμία;
        2. Τώρα που λες ότι άλλαξαν οι καιροί, εννοείς ότι ξεκινάει για τη Λαμία με κανώ;

    • zaza avatar
      zaza @ τιραμολα 04/08/2009 00:22:38

      εχω να δηλώσω μετά την τελευταία σου απάντηση Respect!!! και μακράν ο ποιο συμπαθής κομματικοποιημένος σχολιαστης μακράν

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 03/08/2009 22:03:17

    Τα ίδια λέγανε κάποτε που πέθανε ο τότε βασιλιάς της ελλάδας από δάγκωμα πιθήκου...

  5. aris lalidis avatar
    aris lalidis 03/08/2009 22:14:45

    ΓΑΠ η ΓΑΒ;
    Ιδου η απορια.
    Τιραμολα τα σεβη μου.Τουλαχιστον εισαι χιουμοριστας.

  6. Beyond The Stars avatar
    Beyond The Stars 03/08/2009 23:00:26

    Ειναι απολύτως αληθές οτι ΔΕΝ τον δάγκωσε ο σκύλος.
    Στην πραγματικότητα απλώς του γάβγισε λίγο...
    Ο σκύλος υποθέτω πως είναι ο Rebel,
    του γνωστού στους αναγνώστες-σχολιαστές του antinews,
    blogger Swell ο οποίος έχει κάνει και σχετική ανάρτηση...

    http://swell-swell.blogspot.com/2009/08/blog-post.html

  7. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 03/08/2009 23:07:29

    Αν στη θέση του ΓΑΠ ήταν ο Μπένυ και πεινούσε, και αν ο σκύλος είχε πιασίματα... τότε θα ήταν πραγματική είδηση καθώς ποιός λέτε να δάγκωνε ποιόν;

  8. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΟΣ avatar
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΟΣ 03/08/2009 23:27:36

    ο σκύλος ΘΑ τον δαγκώσει και θα είναι "Γερμανικός" Ποιμενικός.

  9. Tsertos avatar
    Tsertos 03/08/2009 23:33:37

    Μετα τα πρασινα αλογα, εχουμε τωρα και τους πρασινους σκυλους,
    με την διαφορα οτι μετα το στερητητικο συνδρομο της αποχης,
    για μια πενταετια απο την εξουσια, αγριεψαν και δαγκωνουν.
    Διαψεύδεται η πληροφορία οτι
    τα χερια στο video ειναι του Τζεφρυ.
    http://www.youtube.com/watch?v=oVOTQeK3EPc

  10. περίεργος avatar
    περίεργος 03/08/2009 23:36:15

    Κρύα αστεία και ανοησίες. προσπάθεια μερικών πονηρών να εμφανίζουν τον Παπανδρέου σαν γραφικό.πότε το ποδήλατο, πότε το κανό, τώρα ο σκύλος. Αμάν πιά, πολύ φτηνιάρηδες είναι. Και όσο έρχεται η ώρα τόσο ξασαλώνουν. Τα ίδια δεν έλεγαν και για τον Ανδρέα, μόνο που τώρα ο αρχηγός τους τον έχει για ίνδαλμα και τον κολητό του Ανδρέα που μόλις πριν 15 χρόνια χλεύαζαν σαν "δανειστή του Ανδρέα" για το πόθεν έσχες του, τον ΄εκανε πρόεδρο. συγχαρητήρια.

    • Περίεργος avatar
      Περίεργος @ περίεργος 05/08/2009 08:51:47

      Ναι αλλά αυτό το ψευδώνυμο το έχω κατοχυρώσει εγώ !!

  11. Αλεκος avatar
    Αλεκος 04/08/2009 00:04:28

    αχχχχ ρε ελλαδα.....δεν ασχολιεστε με τιποτα αλλο λεω εγω?

  12. Κασσάνδα avatar
    Κασσάνδα 04/08/2009 00:19:23

    Το καημένο το σκυλάκι!

  13. Κασσάνδα avatar
    Κασσάνδα 04/08/2009 00:25:45

    ΓΑΒ ή ΓΑΠ;

  14. rs avatar
    rs 04/08/2009 10:35:33

    ....ΤΟ...Γιώργο!!!!

  15. Orestios avatar
    Orestios 04/08/2009 15:33:55

    Μαζέψτε τον! Έλεος!

  16. Δωδωναίος avatar
    Δωδωναίος 04/08/2009 15:47:04

    Μια τελευταία προσπάθεα να δώ πόσο κομμένος είμαι

  17. Πυροπαθής avatar
    Πυροπαθής 04/08/2009 15:53:04

    Είναι γεγονός ό,τι οι οπαδοί της ΝΔ έχουν "σκυλιάσει" από πέρυσι το Σεπτέβρη με τα χάλια της Παράταξής τους. Τέτοιο σκυλί τον δάγκωσε; Τότε τι θα του κάνουν μετά τις επόμενες εκλογές που όπως όλα δείχνουν θα είναι Πρωθυπουργός;

  18. Vangelis avatar
    Vangelis 04/08/2009 17:11:49

    Eleos pia bre paidia, me ton GAP. Mia to podilato , mia to kano, mia o skilos, anti na 'askeitai' sobari kritiki ginestai kai eseis grafikoi.

    Anti na asxolouthoume me ta sobara problimata autou tou ethnous , xanoume to xrono mas me 'xazomares'. O 'dikos' sas pantos pou einai sobaros extes pige stou Maximou 8.30 kai stis 13.30 tin kopanise RAfina gia fagito & mpanio. Na ton xaireste.

    P.S: Toulaxiston na ektimate ston GAP oti paroolou pou ton polemane oloi akomi kai me xtipimata kato apo tin zoni antexei kai polemaei. San xaraktiras kati leei auto.

    Filakia & kales diakopes se olous.

  19. hypo avatar
    hypo 04/08/2009 19:04:29

    Τό ΠΑΣΟΚ διαψεύδει (τό δάγκωμα τού σκύλου ή γενικά τήν όλη ιστορία;) αλλά υπάρχουν δύο προβλήματα....

    Τό ένα πρόβλημα είναι ότι η διάψευση δέν είναι σαφής...Δηλαδή διαψεύδει τό δάγκωμα τού σκύλου στόν Γιώργο (πού άν δέν κάνουμε λάθος αυτό το έγραψε μόνο τό fimotro) ή διαψεύδει γενικά ότι υπήρξε επίθεση σκύλου?
    Τό δεύτερο πρόβλημα είναι ότι ο blogger πού πρωτοέγραψε τήν ιστορία (χωρίς δάγκωμα απλή επίθεση) ήταν αυτόπτης μάρτυρας ο άνθρωπος...

    Δικός του ήταν ο σκύλος...
    Ο διάσημος πλέον Rebel....
    Πιθανότατα η κυρία Καρακλιούμη διαψεύδει το δάγκωμα αλλά έτσι όπως είναι ασαφής η διατύπωση φαίνεται σάν να διαψεύδεται όλη η ιστορία πράμα πού φυσικά είναι ανακρίβεια εκ μέρους τής εκπροσώπου τύπου τού ΠΑΣΟΚ....
    Απο εκεί δηλαδή πού ήταν μιά απλή παραπολιτική ιστορία πάνε οι τού πασόκ να δημιουργήσουν θέμα σοβαρό...
    Ψυχραιμία...
    Διαβάστε τήν ανακοίνωση τής κυρίας Καρακλιούμη εκπροσώπου τύπου τού ΠΑΣΟΚ.
    Σε συνέχεια απάντησής μου σε ερώτημα που ετέθη κατά την ενημέρωση των πολιτικών συντακτών, αλλά και με αφορμή συναφείς αναρτήσεις σε blogs σχετικά με τον Πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ, Γ. Α. Παπανδρέου, διαψεύδουμε κατηγορηματικά την υποτιθέμενη πληροφορία που έχει αναρτηθεί σαν είδηση. Παράλληλα θα ήθελα να εκφράσω τον προβληματισμό μου για τη συχνότητα με την οποία δημοσιεύονται την τελευταία περίοδο ανάλογες ανυπόστατες πληροφορίες, χωρίς καν να διερευνηθούν. Αναρωτιέται κανείς αν στην εποχή που η τεχνολογία δίνει τη δυνατότητα της άμεσης πληροφόρησης η δημοσιογραφική δεοντολογία και τεκμηρίωση χάνονται στη δίνη της ταχύτητας.
    ΥΓ Στή φωτό ο συμπαθέστατος σκύλος απορεί ειλικρινά με αυτά πού γίνονται μέ τούς ανθρώπους καί αναρωτιέται πώς έμπλεξε έτσι με παλιοιστορίες στα καλά καθούμενα....


    http://jimmy278.blogspot.com/2009/08/blog-post_04.htmlhttp://jimmy278.blogspot.com/2009/08/blog-post_04.html

  20. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 05/08/2009 12:01:02

    Κρίμα...