#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/11/2009 23:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Διασυρμός Σκυλακάκη στο δελτίο του Άλτερ





Αυτά που έγιναν απόψε στο δελτίο ειδήσεων του Άλτερ θα έκαναν και τον τελευταίο ψηφοφόρο του ΠΑΣΟΚ να τρίβει τα χέρια του από ευχαρίστηση. Ο κύριος Σκυλακάκης ήταν ίσως ο μόνος πολιτικός που κατάφερε σε λίγα λεπτά να τον αποκαλέσουν άθλιο” και άλλους βαρύτατους χαρακτηρισμούς, να επισύρει τη μήνι της Πιπιλή και να αφήσει έναν …σοκαρισμένο Παυλόπουλο να προσπαθεί να τον προστατεύσει.

Οι βαρύτατοι χαρακτηρισμοί μάλιστα δεν προήλθαν ούτε από τον  Κακαουνάκη ούτε από τον Τράγκα αλλά από τον Νίκο Φελέκη του “Κόσμου του Επενδυτή”. Ήταν ίσως η πρώτη φορά που ο Φελέκης έχασε την ψυχραιμία του δημοσίως όταν άκουσε έναν τριτοκοσμικό πολιτικό, να τον αποκαλεί “φίλο του ΠΑΣΟΚ”. Προφανώς με κριτηρια του 1985. Οφείλει βέβαια ο κύριος Φελέκης μία συγνώμη γιατί αυτή η συμπεριφορά αδικεί και τον ίδιο, αλλά ο εκνευρισμός του ήταν δικαιολογημένος. Απόδειξη ότι ο κ. Σκυλακάκης άκουγε τις ύβρεις με μία έκδηλη μαζοχιστική ικανοποίηση.

Ο διασυρμός όμως δεν σταμάτησε εκεί. Προσπάθησε να διακόψει τη ροή της Φ. Πιπιλή όταν η τελευταία ανέφερε ότι “φαίνεται πως η οικογενειοκρατία φτάνει στο τέλος της”, υπερασπιζόμενος την οικογενειοκρατία στα κόμματα!

Τέλος, στο παράδειγμα της Πιπιλή ότι οι ψηφοφόροι της στην Αθήνα τείνουν να ψηφίσουν Σαμαρά, ανταπάντησε ότι και οι δικοί του, έχουν άλλη άποψη. Δικαίως η Πιπιλή τον αποστόμωσε λέγοντας πως στις Βρυξέλλες δεν ψηφίζουν για τη διαδοχή. Σάκος του μποξ δηλαδή που όμως δεν έβλαπτε τον εαυτό του αλλά την κυρία Μπακογιάννη.

Τέλος, προκαλεί έκπληξη ότι ο Σκυλακάκης βγαίνει και μιλά για “αποστασίες”, όταν ο ίδιος έχει ιστορικό αποστασίας (απο το κόμμα του Μάνου)

http://olympia.gr/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 12/11/2009 23:10:32

    αλλη μια αποδειξη του ποσο χαμενα τα εχουν στον μπλοκ ΘΕΟΔΩΡΑΣ..
    εχουν γινει επικυνδινοι για τους ιδιους...δεν πειραζει ...θεριζουν οτι έσπειραν.!!!

  2. Justin Case avatar
    Justin Case 12/11/2009 23:15:45

    κι όμως αυτό τύπο τον έχουν στο Δήμο (νομίζω στα οικονομικά ήταν) και ευρωβουλευτή. Αυτά τα άτομα μας έχουν φορέσει

    • Υ. avatar
      Υ. @ Justin Case 13/11/2009 02:12:26

      Η ψηλή τον είχε ΓΓ στο Υπεξ για τις εξωτερικές Οικονομικές Εμπορικές Υποθέσεις.
      Αναπληρωτής ΓΓ με έδρα τη Θεσσαλονίκη ήταν ο Νίκος Ταχιάος, παλιός Οννεδίτης, αποτυχημένος πολιτευτής επί Μητσοτάκη, και Νο 1 της καμπάνιας Ντόρας στη Θεσσαλονόκη (με Νο2, τον Γεωργιάδη, της καφετέριας του Συντάγματος, για τον οποίο έχουμε γράψει παλαιότερα).

      Οι δύο αυτοί τύποι, διαχειρίζονταν τα κονδύλια του ΕΣΟΑΒ, την οικονομική βοήθεια που πήγαινε σε βαλκανικές χώρες.

      Μεγάλο το φαγοπότι!

      • ainsley hayes avatar
        ainsley hayes @ Υ. 13/11/2009 03:25:30

        Τα μεγάλα φαγοπότια μάλλον τα έκανε ο κύριος Αβραμόπουλος στην προκειμένη περίπτωση αφού απ'το ΠΟΥΘΕΝ διαμένει σε πολυτελή κατοικία στην Κηφισιά και παραθερίζει στην Ανάβυσσο κάνοντας βουτιές στην προσωπική του πισίνα.

        Η λασπολογία χωρίς το παραμικρό τεμκήριο, ίσα ίσα επειδή κάποιος ήταν σε μια θέση οικονομικής ευθύνης πρέπει να τελειώσει - αν οι κατηγορίες σας είναι βάσιμες δώστε συγκεκριμένα επιχειρήματα!

        Αλλά βέβαια, για τον Σκυλακάκη το μόνο που μπορείτε να κάνετε είναι να ανατρέξετε στο βιογραφικό του και να εντοπίσετε τις θέσεις στις οποίες θα μπορούσε θεωρητικά να βγάλει λεφτά. Αυτό μόνο ένα όνομα μπορεί να έχει και αυτό είναι συκωφαντική δυσφήμιση - αλλά βέβαια, τί άλλο ξέρετε να κάνετε απ'το να επιτίθεστε για να κρύψετε τη δική σας προσωπική ανεπάρκεια!

        Για άλλη μια φορά, κρίμα.
        Κρίμα που οι Έλληνες χαρακτηρίζονται από τύπους σαν κι εσας!

        • loretta avatar
          loretta @ ainsley hayes 14/11/2009 01:47:13

          + 5,2 % και ολο το ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ καλυτερα μην διαβασετε εφημεριδες...γιατι θα εχουν ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΕΙΣ...τις στιγμης χαχαχαχααχαα

        • Κώστας Θ. avatar
          Κώστας Θ. @ ainsley hayes 14/11/2009 01:51:57

          loretta , τι κάνεις? Πώς πάει ο αγώνας στη Θεσσαλονίκη μας? Αρχισαν τα μεγαλοστελέχη να το σκέφτονται?

        • loretta avatar
          loretta @ ainsley hayes 14/11/2009 01:55:40

          Κωστα

          η θεσσαλονικη εχει τρομακτικο ρευμα και μαλιστα ανοδικο...

          ειναι απιστευτο ποσος κοσμος στηριζει τον ΑΝΤΩΝΗ.

          Τα....περιφημα σαλονια...σιωπησαν..και...πολλα γυρισαν στον ΑΝΤΩΝΗ.

          Οσο για ονοματα...θα φανουν στην ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΙΣ 23 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ.!!

        • loretta avatar
          loretta @ ainsley hayes 14/11/2009 02:25:35

          Παντως αν συνεχισει αυτη την γραμμη η θεοδωρα πολυ πιθανον να προκαλεσει την παρεμβαση Καραμνλη.

      • Kώστας Θ. avatar
        Kώστας Θ. @ Υ. 13/11/2009 09:22:42

        Γειά σου φίλε ! Ξέχασες τον Λεωνίδα των Θερμοπυλών..
        Πως πάει ο αγώνας πάνω;
        Εξήγησε για το ΕΣΟΑΒ για να μαθαίνει ο κόσμος..

  3. σταμ avatar
    σταμ 12/11/2009 23:33:26

    ....ταλαιπωρηθηκαμε,,,για ναχουμε τυπους σαν τον σκυλακακη να τρωη και να πινη στις βρυξελλες,...συντομα θα παρετε το λογαριασμο .υπογραφη΄΄οι δουλοπαροικοι σας΄΄

  4. larisaios onneditis avatar
    larisaios onneditis 12/11/2009 23:57:06

    Ο τύπος είναι ανεκδιήγητος..δεν ξέρω αν θα πρέπει να γελάσω γιατί αυτές οι εμφανίσεις κάνουν καλό στον Σαμαρά ή να κλάψω που μας εκπροσωπούν τέτοιοι φελοί στην ευρωβουλή..

    • ainsley hayes avatar
      ainsley hayes @ larisaios onneditis 13/11/2009 03:31:01

      Εσύ αγαπητέ λαρισαίε οννεδίτη τί κάνεις με τη ζωή σου εκτός απ'το να κράζεις αβάσιμα! Υποθέτω ότι δεν θεωρείς τον εαυτό σου φελό εξού κ έχεις έτσι εύκολο τον χαρακτηρισμό για όλους τους άλλους. Δες τί έχει κάνει τους λίγους μήνες που είναι στην ευρωβουλή ο συγκεκριμένος και χαιρέτα μας τον πλάτανο! Μπήκα και στον κόπο να σου δέιξω και τον τρόπο... www.skylakakis.gr και παρεπιπτώντως οι μεγαλύτεροι φελοί είναι αυτοί που μιλούν χωρίς να ξέρουν!

      • loretta avatar
        loretta @ ainsley hayes 14/11/2009 01:50:32

        και οι μεγαλυτεροι καφροι ειναι αυτοι που καταβροχθιζονται απο την αλαζονια τους και το ΕΓΩ ΤΟΥΣ (μην κοιτα μακρια ) και δεν ξερουν να παραδεχονται τις ηττες τους!!

  5. aris53m avatar
    aris53m 13/11/2009 00:07:40

    κι εγώ που νόμιζα ότι ο Gerry είναι για τα μπάζα...

  6. αθανασιος avatar
    αθανασιος 13/11/2009 01:59:03

    πρεπει να πεσουν οι τονοι αν συνεχισουμε ετσι θα διαλυσουμε και θα μεινουμε στο περιθωριο να παρεμβει η οργανωτικη επιτροπη και να ζητησει να ηρεμησουν οσοι εν θερμω ζημιωνουν την παραταξη.το κακο ειναι οτι οι κοματικοδιαιτοικαι οι ωφελημενοι απο την ΝΔ αντι να σιωπουν προκαλουν

    • ainsley hayes avatar
      ainsley hayes @ αθανασιος 13/11/2009 03:38:16

      Οι τόνοι ανεβαίνουν γιατί είναι μια μάχη για την ψυχή αυτής της παράταξης - το debate ξέρετε δεν κάνει κακό, καλό κάνει και οι αλήθειες στην θέση των υπαινιγμών ακόμα καλύτερο!

      Οι ωφελημένοι της ΝΔ είναι οι ατελείωτοι ρουσφετολόγοι φανατίλες που δεν μπορούν να δουν πέρα από τη μύτη τους - ένας φιλελεύθερος πολιτικός με απόψεις και αρχές όμως πρέπει δυστυχώς να ευχαριστεί και έσας τους στερημένους σκέψης.

      Αυτή είναι η λυπηρή αλήθεια της ελλήνικης πραγματικότητας - εσείς είστε η αρρώστια της παράταξης!

      Και αν τελικά κερδίσει το golden boy σας να τη χαίρεστε τη ΝΔ σας γιατί θα σας αξίζει 100%. Αν πάλι όχι, πράγμα που είναι ακόμα εξαιρετικά πιθανό ελπίζω να ξεστραβωθείτε και να δείτε και λίγο παραπέρα!

      Διερωτώμαι τις τελευταίες μέρες πότε ακριβώς αποφασίσαμε ότι η Ελλάδα ΔΕΝ αξίζει ένα καλύτερο αύριο.

      Πότε ακριβώς συμφωνήσαμε όλοι μαζί ότι το μονοπώλιο στον πατριωτισμό ανήκει σε προσωπικότητες όπως ο Γιώργος Καρατζαφέρης και ο Αντώνης Σαμαράς.

      Πότε καταλήξαμε ότι το πιο σημαντικό μας πρόβλημα με έναν υποψήφιο αρχηγό της αξιωματικής αντιπολίτευσης είναι το ποιός έτυχε να είναι ο πατέρας του και τέλος πότε σταματήσαμε να κρίνουμε τους ανθρώπους με βάση την ατόμικη τους πορέια.

      Σε μια έσχατη προσπάθεια να πίστεψω ότι η Ελλάδα μπορέι να αλλάξει πρόσωπο, ότι μπορεί να κοιτάξει μπροστά και ότι μπορεί να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις μιας μοντέρνας κοινωνίας στηρίζω την Ντόρα Μπακογιάννη.

      • Kώστας Θ. avatar
        Kώστας Θ. @ ainsley hayes 13/11/2009 14:42:13

        Τα ρουσφέτια τα έκανε μια ζωή η Ντόρα στους δικούς της. Όλη η Ελλάδα ξέρει για αυτήν την κλίκα. Μη κάνεις πως δεν ξέρεις. 400 θέσεις είχε ο Σκυλακάκης δεξιά κι αριστερά. Μεχρι και στο ΔΣ της ΕΡΤ ήτανε ,όπως λέει και το βιογραφικό του.

      • ΑΦΡΟΔΙΤΗ avatar
        ΑΦΡΟΔΙΤΗ @ ainsley hayes 13/11/2009 15:01:52

        Μην παραλείψετε να "βγάλετε" το Σκυλακάκη και σήμερα στα κανάλια να γελάσουν και όσοι δεν πρόλαβαν να τον δουν εχθές.

      • Martingale avatar
        Martingale @ ainsley hayes 13/11/2009 18:53:34

        Η Μητσοκαναινα να υποθεσω πως ειναι ασπιλη και αμεμπτη απο ρουσφετια, ειδικα στην Ευρυτανια. Γιατι αραγε η Ευρυτανισσα κουμπαρα του πατερα μου ψηφιζει Μπακογιαννη δαγκωτο?
        Το οτι ειναι εργαζομενη στην Εφορια, προσληφθεισα προ ΑΣΕΠ εποχης ειναι απολυτα συμπτωματικο!!!!

      • Κώστας Μπ. avatar
        Κώστας Μπ. @ ainsley hayes 14/11/2009 01:29:30

        Αυτά που λες είναι για τους αφελείς. Μείνανε λίγοι δυστυχώς για όλους εσάς που μιλάτε για ιδέες και ενοείτε την τσέπη σας.
        Όσο για την Ντόρα είναι ενα μηδενικό που δεν αξίζει να ασχολείτε κανείς παρά μόνο αυτοί που την περιτριγυρίζουν και είναι οι επαγγελματίες της αρπαχτής. Τα χαμόγελα και τα κλισέ της δεκαετίας του ¨80 και του ¨90 δεν συγκινούν κανέναν πλέον.
        Αν και θα προτιμούσα κάποιον μετριοπαθέστερο του Σαμαρά προς το παρόν ελλείψει άλλης επιλογής θα τον ψηφίσω.

      • loretta avatar
        loretta @ ainsley hayes 14/11/2009 02:06:25

        ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ !! Οτι σε ολα αυτα τα συμπερασματα καταληγετε απο μονοι σας...αγνοειτε επιδεικτικα την φωνη ολων των αλλων που εχουν συστρατευθει με τον ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ η του ΨΩΜΙΑΔΗ που ειναι η φωνη του απλου κοσμου αυτων που θα στειλουν την θεοδωρα και ολους τους ομοιους της στο πυρ το εξώτερο.

        Ειναι η πρωτη φορα που η αυτου εξοχότης της διαπλοκης και του κλαδεματος αναγκαζεται να σκυψει στο λαο (και αυτο εξ αναγκης διοτι η κυρια δεν ηθελε την εκλογη απο την βαση,,δηλ τον λαουτζικο.. αλλα απο το ελεγχομενο συνεδριο) και να αφουγκραστη και δυστηχως παλι ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ .

  7. ainsley hayes avatar
    ainsley hayes 13/11/2009 02:30:28

    Δεν σας αρέσει φαίνεται όταν κάποιος επιχειρηματολογεί εναντίον σας και δεν σας αδικώ. Γιατί στην τελική το μόνο που φαίνεται να μπορείτε να προσάψετε στην κυρία Μπακογιάννη είναι ότι είναι η κόρη του πατέρα της. Είναι το μόνο σας επιχείρημα. Την κοινή ιστορία - τα κοινά χαρακτηριστικά του πακέτου Σαμαρά-Αβραμόπουλου την ξεχνάτε, αλλά διερωτώμαι ειλικρινά τί είναι πιο σημαντικό? Η ατομική μας ιστορία ή η ιστορία των μελών της οικογενείας μας? Ο κος Σκυλακάκης δεν είναι 'φελός', ούτε 'ανεκδιήγητος', ούτε 'βλάκας', ούτε 'άθλιος'. Αν όντως ήταν δεν θα μπαίνατε στον κόπο να προβείτε σε τέτοιους υβριστικούς χαρακτηρισμούς - θα ήταν περιττό. Και χάρη σας κάνει που ανήκει στην παράταξη σας - σας πέφτει πάρα πάρα πολλής. Και λέει αλήθειες και οι αλήθειες πονάνε. Εσείς είστε η αιτία που η ΝΔ χάνει και αν εκλεγεί ο κύριος Σαμαράς στις 29 του μηνός δεν θα κάνετε μόνο κακό στην μεγάλη φιλελεύθερη παράταξη αλλά στην ίδια τη χώρα μας. Το κρίμα στο λαιμό σας.

    • loretta avatar
      loretta @ ainsley hayes 14/11/2009 01:51:54

      βρε μπας και εισαι κολλητή/ος του ΦΑΤ ΦΑΤ???

    • Aris M. avatar
      Aris M. @ ainsley hayes 14/11/2009 01:56:15

      Δεν ξέρω αν είστε καινούργιος εδώ, αλλά κατά καιρούς έχουμε αναφέρει διεξοδικά γιατι δεν συμπαθούμε την Ντόρα, και είναι πολλοί αυτοί οι λόγοι... Θα έχετε την ευκαιρία να τους μαθετε αν μας τιμήσετε με την παρέα σας στο μέλλον και ίσως αλλάξετε γνώμη γι'αυτήν.
      Αλλά ναί και αυτό που αναφέρετε είναι ένας ακόμα λόγος. Δεν θέλουμε ένα κόμμα όπου ο παππούς της οικογένειας θα είναι Επίτιμος πρόεδρος, η θυγατέρα Πρόεδρος, ο αδερφός βουλευτής και εν δυνάμει Υπουργός και ο γιός εν δυνάμει βουλευτής. Για να μην αναφερθώ σε κουμπάρους... Ημαρτον φτιάνει πια....

  8. κατσικακιχοιρινο? avatar
    κατσικακιχοιρινο? 13/11/2009 09:09:27

    ΟΛΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ !!!

  9. «Κασσάνρδα» avatar
    «Κασσάνρδα» 13/11/2009 10:10:38

    Πωπω τι μητσοτακο-παλικαρο ήταν αυτό!

    Πρέπει να ξεμπαζωθεί η ΝΔ από το Μητσοτακεικο.-

  10. «Κασσάνρδα» avatar
    «Κασσάνρδα» 13/11/2009 10:18:39

    Μιας και το ξέχασα μιας και η Αγ. Θεοδώρα η μητσοτακομυροβλύτισα δεν μας λέει πως αυτή ήταν πάντα στο κόμμα και οι άλλοι τον πρόδωσαν;;;;

    Το Νο2 της Πολιτικής Άνοιξης δεν το περιμάζεψε και το Σκυλάκακη από τους Ταύρους του Μάνου και τώρα είναι πρωτοπαλίκαρα της;;; Δύο μέτρα και δύο σταθμά ή έχουν χάσει την μπάλα και δεν ξέρουν που πάνε τα τέσσερα;

    Υ.Γ.Συμφωνώ με το Τράγκα, ο ΑντιΜητσοτακισμός είναι πανελλήνια καθολική ιδεολογία.-

  11. Μιχαήλ Ψελλός avatar
    Μιχαήλ Ψελλός 13/11/2009 11:18:24

    Φίλοι ηρεμείστε. Η Lady GAGA δεν πρόκειται να βγεί. Δεν αφήνουμε τα "ιερά και όσια" της παρατάξεως στα χέρια ενός κλώνου μητσοτάκη. Πού ήταν η κυρία όταν την δεκαετία του '80 εμείς είχαμε εκδιωχθεί από το σύστημα Α.Παπανδρέου και είμασταν στο κατεψυγμένοι σε ένα ωραίο "ψυγείο" παρά τις περγαμηνές μας , παρά τη μόρφωσή μας και κάναμε πορείες με τα πόδια από την Ομόνοια μέχρι την ΕΡΤ για να διαμαρτυρηθούμε για τη "δικτατορία" Ανδρέα στο μοναδικό τότε ΜΜΕ που έδειχνε από το πρωί μέχρι το βράδυ τον σοσια-ληστή πρωθυπουργό.
    Τότε ήταν μια εξαιρετική νοικοκυρά στο πλάϊ ενός εξαιρετικού ανθρώπου του αειμνήστου Π.Μπακογιάννη, ο οποίος αν ζούσε θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα σε πολλούς τομείς. Γι΄αυτό μη μας το παίζει ότι πάντα ήταν μπροστάρισα.... Είχε τον μπαμπά, που καθάριζε (όλους) και για όλα. Αντε, και με σύγχυσε πρωϊ-Πρωϊ......

  12. Μάρκο Τ avatar
    Μάρκο Τ 13/11/2009 13:34:17

    Τις ικανότητες της Ντόρας Μπακογιάννη δεν τις αμφισβητώ. Στη σημερινή ωστόσο συγκυρία, όταν βλέπουμε τους αναθεωρητιστές (βλ. Θάλεια Δραγώνα) να καταλαμβάνουν την εξουσία και τους μουσουλμάνους λαθρομετανάστες να μας έρχονται κατά κύματα και να εγκαθίστανται εδώ, συνήθως παρασιτικά, χρειάζεται ένας πολιτικός με ευρωπαϊκό και ταυτόχρονα πατριωτικό λόγο. Η εγκατάλειψη του πατριωτικού λόγου στον Καρατζαφέρη συμφέρει μόνο τους αριστεροφιλελεύθερους πυ είναι τώρα στα πράγματα. Πολλοί πατριώτες από τον χώρο της κεντροαριστεράς είναι πιθανό να στραφούν προς ένα πατριωτικό κεντροδεξιό κόμμα στο προσεχές μέλλον. Εγγυάται η Ντόρα ένα τέτοιο κόμμα; Αν ναι, τότε γιατί την υποστηρίζουν μετά μανίας πρόσωπα όπως ο Στέφανος Κασιμάτης και ο Ριχάρδος Σωμερίτης; Απλή λογική χρειάζεται...

  13. mesaios daktylos avatar
    mesaios daktylos 13/11/2009 14:48:15

    Απο τα σχόλια μου θα έχεται καταλάβει ότι υποστηρίζω Σαμαρά και ότι έχω νοιώσει στο πετσί μου τον μηχανισμό της κυραθοδωρας. Γιαυτό μου έκανε εντύπωση η ευπρέπεια του fapfap. Σε κανένα σχόλιο του δεν υπήρξε υβριστικός. Η αντιπαράθεσή μαζί του ήταν πραγματικά απολαυστική. Οπως παλαιότερα με τον tiramola. Σε αντίθεση βέβαια με τον ainsley hayes που δείχνει το πραγματικό πρόσωπο του μηχανισμού της κυράθοδώρας.

  14. Kalesanos avatar
    Kalesanos 13/11/2009 16:35:28

    ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑΚΗ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΗ ΑΣΚΟΥΣΑΝ ΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ.

  15. χρηστος avatar
    χρηστος 13/11/2009 17:34:49

    Τέτοια "αβρότητα" μεταξύ υποτιθέμενων ομοϊδεατών, πίστευα ότι μόνο στό ΠΑΣΟΚ είχα δεί όταν κι' αυτοί πέρασαν τά ίδια.
    Πώ πώ πώωωωω. Τελικά ποτέ μή λές ποτέ καί γιά τίποτα.
    Από τό '81 ψηφίζω ανελλειπώς ΝΔ καί πρώτη φορά αρχίζω νά αισθάνομαι κομματικά homeless.
    Aλήθεια βρέ "σύντροφοι" πού (καί πώς) κρύβατε τόσα χρόνια, τόση ...ομοψυχία?
    Φρίκη......

    • Κώστας Μπ. avatar
      Κώστας Μπ. @ χρηστος 14/11/2009 01:12:29

      Τι ομοψυχία ψάχνεις , να κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας; Για τα φράγκα γίνεται η μάχη όλων των παρατρεχάμενων. Όλοι ονειρεύονται θέσεις σε οργανισμούς και συμβούλια , αυτοί δε που έχουν ήδη γλυκαθεί δεν σηκώνουν μύγα στο σπαθί τους για θέματα ..."ιδεολογίας"

  16. TEO avatar
    TEO 13/11/2009 18:39:54

    ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΑΦΩΝΟΣ,ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΚΙΝΟΥΑ ΓΑΥΓΙΖΕ ΤΑ..ΜΑΝΤΡΟΣΚΥΛΑ!!!

  17. Κώστας Μπ. avatar
    Κώστας Μπ. 14/11/2009 01:07:54

    Είναι και τσεβδός...........