22/09/2013 09:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Διαρκής και Χρόνιος ο Βιασμός της Δημοκρατίας & της Ισονομίας

Αν 30 Δεξιοί παίρναν στο κυνήγι έναν αστυνομικό με πολιτικά, αυτό θα ήταν προσβολή στη Δημοκρατία, προσπάθεια ανατροπής του Πολιτεύματος και πλήγμα στην Δημοκρατία μας. Θα κινείτο δε Γη και Ουρανός να βρεθούν οι διασυνδέσεις των 30 με άλλες οργανώσεις και να αποδειχθεί ποιος είναι ο ηθικός αυτουργός. Οι 30 θα είχαν συλληφθεί, διαπομπευθεί, ανακοινωθεί τα ονόματα τους, των γυναικών τους και των παιδιών τους. Εκτός από τις Αρχές Αστυνομία, ΕΥΠ, Εισαγγελίες θα είχαν κινητοποιηθεί όλα τα κανάλια, όλες οι εκπομπές αυτών και όλες οι δημοσιογραφικές τους ομάδες, οι οποίες θα ξετρύπωναν οποιοδήποτε φιλικό ή συγγενικό πρόσωπο των 30 δραστών και τις σχέσεις τους με δεξιές ιδεολογίες, ηθικές αυτουργίες κτλ κτλ.

 

Πρόσφατα όμως σε πραγματικό περιστατικό, οι 30 τραμπούκοι που καταδίωξαν τον αστυνομικό ήταν Αριστεροί, και ξέρουμε όλοι τι τελικά συνέβη. Ο νόμος παραβιάστηκε. Καμία σύλληψη. Κανένα αυτόφωρο. Καμιά διαπόμπευση των δραστών και των οικογενειών τους. Απολύτως ΤΙΠΟΤΑ! Ο αστυνομικός έφταιγε... που βρισκόταν στη Δάφνη, αφού ως γνωστόν η περιοχή αυτή όταν κάνει πορεία ο ΑΝΤΑΡΣΥΑ είναι εκτός επικράτειας για κάποιους άλλους πολίτες. Σε εκπομπές δε το ίδιο βράδυ "δημοσιογραφάρες" και πασοκοαριστεροί καλεσμένοι τους τολμούσαν και ζητούσαν τη δίωξη του αστυνομικού διότι πυροβόλησε στον αέρα, παρά το γεγονός ότι η συμμορία τον είχε στριμώξει και ήταν βέβαιο πως η ζωή του ήταν σε κίνδυνο...

 

Όταν μιλάνε για Δημοκρατία, μιλάνε για προστασία του ΠΑΣΟΚΟ-ΣΥΡΙΖΑΙΪΚΟΥ ΚΑΘΕΣΤΩΤΟΣ. Η ΝΔ δεν πρέπει να έχει καμιά δουλειά μ΄αυτό. Οι ΝΔκράτες ήδη δεν έχουν σχέση με το ΚΑΘΕΣΤΩΣ αυτό. Τριάντα χρόνια υποφέρουν και βασανίζονται από την τάξη πραγμάτων του Πασοκοσυριζαιϊκου Καθεστώτος. ΤΩΡΑ οι ΝΔκράτες ΦΩΝΑΖΟΥΝ για: Ελευθερία - Ισότητα - Αδελφότητα

Η ΝΔ για την Ιστορία, την Τιμή και το Μέλλον της ως κόμμα οφείλει να ακολουθήσει τη βούληση και την ιδεολογία του λαού της. Γρήγορα και άμεσα πριν να είναι πολύ αργά...

Cyclaminen Graecus Primulales

ΣΧΟΛΙΑ

  1. νικος π. avatar
    νικος π. 22/09/2013 11:02:22

    ξεχασατε οτι οπωσδηποτ θα μιλουσαν για παρακρατικους .

  2. thanos avatar
    thanos 22/09/2013 11:51:39

    Επιτέλους και μια σοβαρή άποψη αυτές τις μέρες της παραπληροφόρησεις και του εκθιάσματος των αριστεροαναρχικών....

  3. occultist avatar
    occultist 22/09/2013 12:17:31

    Στην Δάφνη το κύριο σύνθημα είναι "" Οι μπάτσοι δεν είναι παιδιά πολιτων, είναι σκυλιά των αφεντικών". Η ενοχική δεξιά -Δένδιας, είμαι σίγουρος, οτι θα τιμωρήσει τον αστυνομικό.

    • syriza.nkvd avatar
      syriza.nkvd @ occultist 22/09/2013 18:30:15

      Τον περιποιήθηκε δεόντως, στέλονοντας τον στον εισαγγελέα με κατηγορίες του νόμου περί όπλων.

  4. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 22/09/2013 12:19:13

    Πρέπει επειγόντως να αλλάξουν οι κανόνες εμπλοκής των αστυνομικών. Ας δούμε τι ισχύει σε άλλες χώρες του δυτικού κόσμου με σοβαρό πρόβλημα εγκληματικότητας. Οι τωρινοί κανόνες εμπλοκής είναι έργο της κυβέρνησης Σημίτη, δεν αποκλείω μάλιστα να "βελτιώθηκαν¨(υπέρ των κακοποιών...) έτι περαιτέρω επί κυβέρνησης ΚΚ-Αντώναρου-Σουφλιά-Πάκη, με τον τελευταίο στο ρόλο του Υπουργού Δημόσιας Τάξης-Χαρούμενου.

  5. popaia avatar
    popaia 22/09/2013 13:08:06

    "Όταν μιλάνε για Δημοκρατία, μιλάνε για προστασία του ΠΑΣΟΚΟ-ΣΥΡΙΖΑΙΪΚΟΥ καθεστώτος"! Καλά, μάγος είσθε;;;;; Κι η ΝΔ για να είναι αρεστή σ' αυτό το πασοκοσυριζοκουκουεδοαναρχοανταρσυακό καθεστώς -πιο χούνται πεθαίνεις-έχει μεταλλαχτεί σε αντιδεξιό κόμμα! Αποκυρήσσοντας σχεδόν στα ίσα τους δεξιούς ψηφοφόρους της που έχουν πια σχιζοφρενιάσει. Σου λέει αντιδεξιός δεξιός γίνεται;;
    Κι όμως, η τάση πλέον είναι ανταρσυοελευθεριακός δεξιός!

    (Ε, τί να πούνε μωρέ, νεοταξίτης;...)

  6. WY avatar
    WY 22/09/2013 13:20:59

    ## ....Αποκυρήσσοντας σχεδόν στα ίσα τους δεξιούς ψηφοφόρους της που έχουν πια σχιζοφρενιάσει. Σου λέει αντιδεξιός δεξιός γίνεται;;
    Κι όμως, η τάση πλέον είναι ανταρσυοελευθεριακός δεξιός!

    (Ε, τί να πούνε μωρέ, νεοταξίτης;…) ##
    ..................................................................................................

    Διά τούς απλούς αλλά βαθειά ουσιαστικούς λόγους/αιτίες πού αναφέρεις,ή Ν.Δ. στίς όποιες εκλογές θά είναι ή επισπεύδουσα ακόμη καί τών ΑΝ.ΕΛ.τού Ψεκα(σ)μμένου,στά εκλογικά αποτελέσματα.
    10% -.
    Οί ακραιφνείς-παραδοσιακοί Δεξιοί-Καραμανλικοί (Α΄),ακόμη καί τά εγγόνιά τους,τήν έχουν ήδη εγκαταλείψει, θεωρώντας εαυτούς πλέον,ότι δέν έχουν κανένα,μά κανένα,πολιτικο-ιδεολογικό σημείο επαφής,μέ τούς ένδοτικούς τής ηγεσίας τής Ν.Δ. !

  7. WY avatar
    WY 22/09/2013 13:25:39

    ## Η ΝΔ για την Ιστορία, την Τιμή και το Μέλλον της ως κόμμα οφείλει να ακολουθήσει τη βούληση και την ιδεολογία του λαού της. Γρήγορα και άμεσα πριν να είναι πολύ αργά…

    Cyclaminen Graecus Primulales ##.
    ----------------------------------------------------

    Είναι ήδη πολύ αργά!!!!
    Μά!!! πάρα πολύ αργά!!!!
    Άς αναζητήση ψηφοφόρους πλέον, από τούς δυσαρεστημένους τού ΠΑΣΟΚ,ΣΥΡΙΖΑ,ΚΚΕ,ΔΗΜΑΡ,ΑΝ.ΕΛ,Οικολόγους ή άλλους πρόθυμους ηλίθιους!!!!!

  8. MCA avatar
    MCA 22/09/2013 14:20:15

    Στο περιστατικό με τον αστυνομικό, δόθηκε για άλλη μια φορά να ξεβρακωθούν στα ΜΜΕ και το διαδίκτυο, αρκετοί ΄΄ευαίσθητοί΄΄, ΄΄δημοκράτες΄΄ , ΄΄προοδευτικοί΄΄ πολιτευτές και δημοσιογράφοι. Τόσο ρατσισμό για τους αστυνομικούς, ούτε η Χ.Α για τους Πακιστανούς δεν έχει.
    Υ.Γ .Πιστεύω ότι δεν είναι εποχές για να αλλάξουν οι κανόνες εμπλοκής της αστυνομίας. Θα αυξηθεί το μίσος και η βία.

  9. Μανώλης Πετράκης avatar
    Μανώλης Πετράκης 22/09/2013 14:36:21

    "Ελευθερία – Ισότητα – Αδελφότητα" - Κατά τα άλλα η ελαφρολαϊκή δεξιά μας τελείωσε υποτίθεται και διαβάζουμε τώρα ότι οι ΝΔτες φωνάζουν το σύνθημα των καθαρμάτων της Τρομοκρατίας και της τρισκατάρατης Γαλλικής Επανάστασης που οδήγησε σε δύο αιώνες πολέμων, στον κομμουνισμό και στον ναζισμό και σε 100 εκατομμύρια νεκρούς τουλάχιστον. Αυτά συμβαίνουν όταν σε ένα υποτίθεται φιλελεύθερο κόμμα μεγάλο μέρος του στελεχιακού δυναμικού, που θα έπρεπε να έχει και την ευθύνη της ιδεολογικής καθοδήγησης, είναι πρώην αριστεροί γαλουχημένοι με τα εκ Γαλλίας εκπορευόμενα επαναστατικά ιδεολογικά ξεράσματα και ονόματα όπως Frederic Bastiat, Locke, von Mises, Ayn Rand, Rothbard είναι άγνωστες λέξεις για αυτούς γιατί δεν έγραφε κάτι σχετικό το βιβλίο της "Αγωγής του Δημοκράτη Πολίτη" της Γ' Γυμνασίου (εκδόσεις ΟΑΕΔ) το οποίο είναι και ό,τι πιο "βαρύ" έχουν σε πολιτική φιλοσοφία έχουν στην βιβλιοθήκη τους . Η ελαφρολαϊκή δεξιά τελείωσε, έρχεται η Ροβεσπιεριακή δεξιά.

    • LV avatar
      LV @ Μανώλης Πετράκης 22/09/2013 17:22:04

      Ναι γιατί πριν τη Γαλλική Επανάσταση δεν γίνονταν πόλεμοι... Μετά ανακάλυψε η ανθρωπότητα τον πόλεμο! Μα τι γράφεις Χριστιανέ μου...
      Είσαι εναντίον της "Ελευθερίας";
      της Ισότητος;
      της αδελφότητας των ανθρώπων; Είσαι μήπως υπέρ των αντίθετων τους; Έλεος!!!

      • syriza.nkvd avatar
        syriza.nkvd @ LV 22/09/2013 18:32:46

        Προφανώς σύντροφε, σου άρεσε η περίοδος της τρομοκρατίας;

    • factorx avatar
      factorx @ Μανώλης Πετράκης 24/09/2013 01:51:20

      Με συγχωρείς αλλά τα έχεις μπλέξει άσχημα. Θα προτείνω στο Χρύσανθο να σου κάνουμε ένα φροντιστήριο μπας και καταλάβεις. Και να μην σε πειράζει τόσο που ορισμένοι πρώην κομμουνιστές διανοούμενοιθ έφεραν το φως στην δεξιά. Όπως έλεγε και ο Λένιν οι διανοούμενοι θα φέρουν τη συνείδηση στην εργατική τάξη. Ελείψει παρόμοιας στην Ελλάδα, είπαμε να αρχίσουμε από την αστικη ταξη

  10. GO avatar
    GO 24/09/2013 07:22:43

    Εμείς της πεφωτισμένης, ήμασταν ήδη αυτόφωτοι!!!