#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/01/2014 18:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Διαμαντόπουλος για Τατσόπουλο: "Μαλ...ας ή προβοκάτορας..."



Τελικά στον ΣΥΡΙΖΑ θα αρχίσουμε να αναρωτιόμαστε αν ορισμένοι είναι μαλ...ες ή βλάκες. Δεν το λέμε εμείς από κακία, το λένε οι ίδιοι οι βουλευτές του Τσίπρα που τσακώνονται μεταξύ τους για το ποιος είναι τι.

Φανταστείτε, μέχρι και ο παπα-Σούρας, Βαγγέλης Διαμαντόπουλος εξεμάνη με τις δηλώσεις Τατσόπουλου περί «συμπαθούντων» της «17Ν» μέσα στο κόμμα. Και τι είπε λέτε ο γίγαντας βουλευτής Καστοριάς για τον συνάδελφό του;

Εγραψε στο προσωπικό του προφίλ στο facebook: "Είχα πει παλιότερα πως πρόκειται για μαλ...α ή προβοκάτορα, είχα φτάσει να τείνω προς το δεύτερο, μετά και από το αποψινό είμαι σίγουρος για το δεύτερο...".

Τα συμπεράσματα δικά σας για το κόμμα της χαράς.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 09/01/2014 19:01:29

    Συχνά τα Ελληνικά κόμματα (φυσικά και ο τυπικά Ελληνικός Σύριζα), όποιον περνάει έξω απο τα γραφεία, βλέπει φώς και μπαίνει, τον χρίουν υποψήφιο βουλευτή.
    Άς πρόσεχαν (το ίδιο και άλλοι).
    Το 2012 τραγουδούσαν άσματα θριαμβευτικά, τώρα ας χορεύουν.

    • Eva avatar
      Eva @ Uncle Stgm 09/01/2014 20:16:15

      Χα,χα...στον σύριζα δεν χρίουν μόνο όποιον περνάει απ έξω.
      Χρίουν τον πιο άσχετο...ευτυχώς.
      (μια ματιά στην περιφέρεια θα σας πείσει.)

  2. νικος π. avatar
    νικος π. 09/01/2014 19:03:44

    οι αριστεροι παντα διακρινονταν για την επιχειρηματολογια τους.

  3. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 09/01/2014 19:05:00

    Άλαλα μπάλαλα.
    Προβλέπω ότι θα γίνουν και αυτοί οι "παλιοί φίλοι" σαν τον τέως αυτοσχέδιο τσέκουρα με τον ψε-καμμένο, ένα πράμα.

  4. aris avatar
    aris 09/01/2014 19:05:14

    Η διαφορά είναι πως αυτή τη φορά ο Διαμαντόπουλος εκφράζει την άποψη του κόμματός του με την οποία συμφωνεί και ο κάθε Ελληνας αφου ξέρει οτι το άτομο αυτό έχει π@δ@ξει τη μισή Αθήνα και βάλε...
    Δυστυχώς και οι δύο αυτές ιδιότητες για κανένα κόμμα δεν αποτελούν αιτία διαγραφής και όλα τα κόμματα διαθέτουν Τατσόπουλους...

    • ΝΑΥΤΗΣ avatar
      ΝΑΥΤΗΣ @ aris 09/01/2014 19:46:03

      Σιγά την πόλη ! που λέει και το ανέκδοτο ...

  5. Θόδωρος 17.06.2014 avatar
    Θόδωρος 17.06.2014 09/01/2014 19:07:34

    Πετράν, πρόσεχε, γιατί στο τέλος θα σε γαμ@#$σουν οι σύντροφοι σου!..
    Χαα, χα, χα!

    Άλλαξες προς το καλύτερο τελευταία οφείλω να ομολογήσω πάντως, εμένα έτσι μου φαίνεται. Πιστεύω δεν είσαι ούτε το ένα ούτε το άλλο, που λέει ο σύντροφος σου.
    Είσαι απ' αυτούς που αρχίζουν και καταλαβαίνουν καλύτερα τελευταία, αυτό νομίζω..

  6. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 09/01/2014 19:07:55

    Τώρα δηλαδή αυτοί οι δυό μαλώνουνε για το ποιός είναι πιό μ*λάκας? Συλεκτικό!!!

  7. Γιάννης Αυλακιώτης avatar
    Γιάννης Αυλακιώτης 09/01/2014 19:08:37

    μαρξιστικές λενινιστικές σεχταριστικές δηλώσεις. λέγανε μεταξύ τους οι αριστεροί παλιά: πρώτοι στον αγώνα, πρώτοι στα γράμματα. μετά αφαίρεσαν το "ρ" από το δεύτερο σκέλος.

  8. k. avatar
    k. 09/01/2014 19:14:33

    είχε "φτάσει να τείνει προς το δεύτερο" ο Διαμαντόπουλος.
    ωραία ελληνικά τρομάρα του.

  9. Αντιγραικύλος avatar
    Αντιγραικύλος 09/01/2014 19:27:37

    Πριν από λίγο ο Σκουρλέτης, νομίζω στον Παυλόπουλο, είπε πως οι δολοφονίες της 17Ν είχαν ''πολιτικό υπόβαθρο''..

    • Mourouzis2005 avatar
      Mourouzis2005 @ Αντιγραικύλος 09/01/2014 20:05:28

      Είναι μειονότητα, σίγουρα όπως είπε ο Τατσόπουλας

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Αντιγραικύλος 09/01/2014 23:10:12

      Το λέω καιρό: ξυπνάτε Έλληνες είναι επικίνδυνοι στο σύριζα. Ο Τατσόπουλος απλά θέλει να τον διώξουν αντί να φύγει μόνος του επειδή ξέρει που το πάνε και δε θέλει να είναι συνένοχος σε ότι κάνει ο σύριζα. Πολύ πονηρός για να τον καταλάβει ο Διαμαντόπουλος...

      • roadrunner avatar
        roadrunner @ Γεώργιος Τ. 09/01/2014 23:49:51

        Στημένο είναι ... ο παπα-σούρας
        βρίζοντας τον Πέτρο προσπαθεί να παρηγορήσει τον Λύκο (τις ακραίες συνιστώσες τύπου Ανταρσύα) ,
        που καραδοκεί να τους χιμήξει όλους μέσα στο Συριζαίικο,
        καθώς τους βλέπει να ευπρεπίζουν,
        με Προεδρικό μακιγιάζ το κουφάρι του παρά-τρίχα επαναστατικού ΕΚΜ... ...

  10. Θόδωρος 17.06.2014 avatar
    Θόδωρος 17.06.2014 09/01/2014 19:28:53

    Πετράν, πρόσεχε, γιατί στο τέλος θα σε... οι σύντροφοι σου!
    Χαα, χα, χα!

    Πάντως τελευταία έχεις αλλάξει προς το καλύτερο, πιστεύω προσωπικά. Αρχίζεις και καταλαβαίνεις κι εσύ.
    Μιλάς και για Έθνος, εύγε!

  11. Ανόμιμα avatar
    Ανόμιμα 09/01/2014 19:33:25

    Είναι ο ένας, είναι κι ο άλλος, ο Θεός να μας φυλάει!

  12. ΝΑΥΤΗΣ avatar
    ΝΑΥΤΗΣ 09/01/2014 19:44:34

    Ε ! καλά τώρα ! Θέλεις μαργαριτάρια επιχειρημάτων και από άλλες παρατάξεις ?
    Θα μελαγχολήσεις...

  13. Αιρετικός avatar
    Αιρετικός 09/01/2014 19:58:59

    Για τα καρναβάλια...

  14. kritwn avatar
    kritwn 09/01/2014 20:10:18

    Αν κρίνω από τους "εχθρούς" του, ο Τσατσόπουλος αρχίζει να μου γίνεται όλο και πιο συμπαθής.

  15. Andy Nik avatar
    Andy Nik 09/01/2014 21:00:47

    Ο Τατσόπουλος ανήκει και θα παραμείνει στο Σύριζα εκφράζοντας απόλυτα το 26 από τα 27 % των ψηφοφόρων του κόματος και κανείς δε θα τον διαγράψει. Αυτά στο ΣΥΡΙΖΑ δε γίνονται.

  16. Βαγγέλης, Πειραιάς avatar
    Βαγγέλης, Πειραιάς 09/01/2014 21:25:18

    Ο ΣΥΡΙΖΑ θα αποπέμψει το Τατσόπουλο… μέγα δράμα για τον Βερέμη (σ.σ. ένας είναι ο Βερεμάκος είτε με την ΝΔ είτε με το ΠΑΣΟΚ είτε με τον ΣΥΝ ) και μέγα δράμα την πρεσβεία (σ.σ. μια είναι η πρεσβεία).
    Και τώρα τι θα κάνει ο Βερέμης χωρίς Ταστόπουλο, ήταν και αυτός ένας χρήσιμος «συγγραφέας». Τώρα θα πει κανείς συγγραφέας με ένα και μόνο βιβλίο το οποίο να διαβάζεται δεν τον λες, αλλά στην Ελλάδα ο καθένας είναι ότι δηλώσει σε αυτήν την χώρα.
    Όσον αφoρα τον ΣΥΡΙΖΑ ισχύει η φράση « καλά εσείς το καταλάβατε αργά»… πολύ αργά.
    Bon voyage Τατσόπουλε. Νe désespérez pas Thanos Veremis. Νe désespérez pas.
    Τραγική η ΝΔ εάν προσπαθεί να πιάσει από τον Ταστοπουλο. Τραγική καθώς μόνο πατριωτική δεν είναι αυτή η στάση. Και τέλος, ο Διαμαντόπουλος έχει δίκιο. Και ευγενικά τα λέει. Ευγενικά.

  17. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 09/01/2014 21:29:32

    Ὁ ἕνας ἀνήκει στήν ἱερατική συνιστῶσα ''ὁ ἅγιος ὀνούφριος'' ,ὁ ἄλλος ἀνήκει στή συνιστῶσα ''sex and the pistols'' καί οἱ δυό μαζί στό Ενωτικό Κοινωνικό Μέτωπο.
    Αὐτό δέν εἶναι κόμμα, οἱ puSY RIZAriot εἶναι...

  18. GJ avatar
    GJ 09/01/2014 21:53:38

    Καλά αυτό το καρναβάλι από την Καστοριά πληρώνεται και σαν βουλευτής? Θα μου πεις βέβαια, είναι το μοναδικό 'νούμερο' στο 'τσίρκο' που παίζει?

  19. Καθαρός ουρανός avatar
    Καθαρός ουρανός 09/01/2014 22:02:47

    Σε όλα τα κόμματα υπάρχουν (κυρίως) καραγκιόζηδες και σκουπίδια, γι αυτό πηγαίνουμε κατά διαβόλου. Δεν είναι τυχαίο.

  20. Καθαρός ουρανός avatar
    Καθαρός ουρανός 09/01/2014 22:03:47

    Σε όλα τα κόμματα υπάρχουνε (κυρίως) καραγκιόζηδες και σκουπίδια, γι αυτό πηγαίνουμε κατά διαβόλου. Δεν είναι τίποτε τυχαίο.

  21. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 10/01/2014 01:09:05

    Αυτος ο Διαμαντοπουλος, εξελισεται σε μεγαλο λαχειο για τη ....ΝΔ. Λιγο ακομα να το παρει πανω του το παλικαρι, κι ο ΣΥΡΙΖΑ θα παει κατω από 25% στις Ευρωεκλογες.

    Ανασα για τη ΝΔ, τετοια ....λαμπρα στελεχη του Αλεξη. Αλλα και δωρο για τη ΔΗΜΑΡ και το ΠΑΣΟΚ που θα αρχισουν να τσιμπολογάνε κανα ψηφαλακι απ την ....τρυπια δεξαμενή του ΣΥΡΙΖΑ :-)

  22. Marsal avatar
    Marsal 10/01/2014 10:55:06

    Άντε τώρα εσύ να μπεις στην διαδικασία να τους κρίνεις... Τι να κρίνεις; Ανατριχίλα μου προκαλεί και μόνο η σκέψη ότι η Ελλάδα μπορεί να κυβερνηθεί απο αυτούς...

  23. Leyla avatar
    Leyla 10/01/2014 11:00:59

    Ότι και να είναι από τα δύο, είναι απλά... ΣΥΡΙΖΑΙΟΣ!

  24. Avariel avatar
    Avariel 10/01/2014 11:04:10

    Ντροπής πράγματα για... ιερωμένο να ξεστομίζει τέτοιες κουβέντες. Που είναι ο Ιερώνυμος;

  25. Ήρων avatar
    Ήρων 10/01/2014 11:08:36

    Μαλ... σίγουρα δεν είναι ένας άνθρωπος που έχει πηδήξει την μισή Αθήνα Διαμαντόπουλε...!

  26. Vice avatar
    Vice 10/01/2014 11:13:38

    Αλήθεια, γιατί δεν τους διαγράφει ο Αλέξης; Τι φοβάται; Μη χάσει την... πλειοψηφία; Κάτι δεν πάει καλά... Μάλλον βαλτοί είναι οι άνθρωποι για να ασχολούμαστε μαζί τους...

  27. Nana avatar
    Nana 10/01/2014 11:17:24

    Αυτό είναι ένα μόνο μικρό δείγμα για την μπαχαλοποίηση της πολιτικής ζωής του τόπου που αποτελεί την μοναδική πολιτική θέση του ΣΥΡΙΖΑ. Να τους χαιρόμαστε!

  28. Vivi avatar
    Vivi 10/01/2014 11:23:22

    Τρέμω μόνο και μόνο στην ιδέα να μπουν στο παιχνίδι η Κωνσταντοπούλου με την ντουντούκα της, η Δούρου με το νεσεσέρ της, ο Βαρεμένος με την γκλίτσα του και η Φρόσω, η καθαρίστρια της Κουμουνδούρου! Φανταστείτε τους όλους αυτούς στο Μαξίμου... Tragic!

  29. Γιάννης Κιαπέκος avatar
    Γιάννης Κιαπέκος 10/01/2014 12:15:03

    Εγώ σε αντίθεση με τον Διαμαντόπουλος τείνω προς το πρώτο !