12/11/2009 16:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Διακήρυξη αρχών ετοιμάζει και η Ντόρα



Γράψαμε και προηγουμένως ότι παρά την μεγάλη κινητοποίηση του μηχανισμού της (αλήθεια στο Δήμο Αθηναίων ξέρουν τίποτα για πούλμαν με φοιτητές από την ….Βουλγαρία;) η κ. Μπακογιάννη ακολουθεί την πολιτική ατζέντα  που έβαλε πρώτος ο Σαμαράς και ως εκ τούτου να ετεροπροσδιορίζεται.

 Έτσι αφού αναγκάστηκε να δεχθεί την εκλογή από την βάση και όχι από το Συνέδριο και από Νεοφιλελεύθερη έγινε Κοινωνικοφιλελεύθερη, ετοιμάζεται τώρα να προβεί και σε «διακήρυξη αρχών» , στα πρότυπα εκείνης του Αντώνη Σαμαρά.

 Όπως επίσης πληροφορούμεθα θα την υπογράφουν «πρωτοκλασάτα στελέχη» και βουλευτές

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Blimblomblim avatar
    Blimblomblim 12/11/2009 16:23:24

    Η φωτογραφία με τη μαϊμού τα λέει όλα.

    Έχουν κι έτοιμο κείμενο τη διακήρυξη Σαμαρά-Αβραμόπουλου, για να μην κουράζονται να σκέφτονται - δεν είναι δα και το δυνατό τους σημείο.

    "Πρωτοκλασάτα στελέχη και βουλευτές" θα βρει για να την υπογράψουν; Συνεχώς μειώνονται οι υποστηρικτές...

    • Roulis avatar
      Roulis @ Blimblomblim 12/11/2009 16:34:37

      Παλι υπογραφές θα μαζεύει??Μας έπεισε ήδη μια φορά όταν μια εβδομαδα μετά τις εκλογές,είχε 1000 υπογραφές για την καταλλαλότητά της...Αλήθεια αυτές οι υπογραφές ήταν τελικά ο προεκλογικός της αγώνας και τίποτα άλλο?Εγώ πάντως έτσι νομίζω...

  2. ANDREAS MKO avatar
    ANDREAS MKO 12/11/2009 17:20:28

    OI 1000 YPOGRAFES HTAN ΑΠΟ ΠΡΩΤΟΚΛΑΣΣΑΤΑ ΣΤΕΛΕΧΗ -ΣΥΝΕΔΡΟΥΣ-ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ ΤΗΣ ΝΔ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;
    ΜΟΝΟΝ Η ΝΤΟΡΑ ΜΠΟΡΕΙ!ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΣΟΚΟΥΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΓΙΑ ΑΡΧΗΓΟ...
    ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ...

    • loretta avatar
      loretta @ ANDREAS MKO 12/11/2009 22:07:52

      ελα βρε μην περνας και φευγεις κατσε να τα πουμε...!! ολοι οι νεοι της θεοδωρας αλεξιπτωτιστες ειστε?...

      η..φοβαστε το διαλογο?

    • Ευτέρπη Πολυξένους avatar
      Ευτέρπη Πολυξένους @ ANDREAS MKO 12/11/2009 22:11:17

      ANDREAS μου έχω συνεργαστεί με τους τρισκατάρατους (με νόμιζαν για κρυπτοδεξιά) και μπορώ να σου πώ προτιμούν Ντόρα... Τους θυμίζει τον ανένδοτο αγώνα και το 114

  3. poiesarxes avatar
    poiesarxes 12/11/2009 17:41:59

    Ο Σαμαράς δεν μπορεί να μιλάει γι αρχές και την επομένη να κάνει συμμαχία με τον Αβραμόπουλο που ούτε αρχές, ούτε ήθος έχει, ούτε τίποτα. Αυτό λέγεται καιροσκοπισμός και μειώνει πολύ τον Σαμαρά. Κρίμα γιατί είχε το momentum και το έκαψε.

    • Blimblomblim avatar
      Blimblomblim @ poiesarxes 12/11/2009 17:50:58

      Αγαπητέ φίλε, κι εγώ σκεφτόμουν ακριβώς έτσι στην αρχή και το έγραψα αμέσως μάλιστα. Νομίζω όμως ότι αδικούμε αυτή τη στιγμή το Σαμαρά, που δίνει μια μάχη εναντίον ενός πανίσχυρου συστήματος και έχει ανάγκη την κάθε υποστήριξη, ειδικά από έναν άνθρωπο με μεγάλη επιρροή στην εκλογική βάση. Μακάρι να ήταν ο κόσμος όμορφος, αγγελικά πλασμένος. Δεν είναι. Ο Αντώνης παίζει σε πολύ βρώμικο γήπεδο και δεν μπορούμε να απαιτούμε αυτό που για να μπορεί κανείς να το κάνει χρειάζεται ιδανικές συνθήκες.

      • Κεραυνός avatar
        Κεραυνός @ Blimblomblim 12/11/2009 21:11:14

        Ποιά μάχη εναντίον ποιού πανίσχυρου συστήματος μας λές τώρα? Το ίδιο πανίσχυρο σύστημα που με δόλωμα την δήθεν ισχυρή προσωπικότητα του αδιάφορου για όλα Καραμανλή ήταν παντοδύναμο τα τελευταία 5,5 χρόνια το ίδιο σύστημα προωθεί σήμερα με τα χίλια τον Σαμαρά.

        • archaeopteryx avatar
          archaeopteryx @ Κεραυνός 12/11/2009 21:15:36

          Νομίζω αναφέρεται στο σύστημα που έχει ταϊσει και έχει ταϊστεί από την Οικογένεια, το σύστημα που επιθυμεί ευμετάβλητα και ελεγχόμενα πολιτικά κόματα, που πληρώνει για αποστασίες και μετονομασίες και τέτοια.

        • loretta avatar
          loretta @ Κεραυνός 13/11/2009 02:04:03

          Ο πιο κοινος νους ξερει οτι ο τροπος να βγαλεις απο την μεση τον εχθρο σου ειναι να θρεφεις καθημερινα το εγω του...και οταν γιγαντώσει...τοτε αφηνεις να τον κατασπαραξει!!

          το καλυτερο δωρο του ΚΚ προς την θεοδωρα και οχι των ΜΜΕ.

          Καληνυχτα σας.

        • Υ. avatar
          Υ. @ Κεραυνός 13/11/2009 02:29:04

          Γειά σου συντρόφισσα Λορέττα.

          Πρέπει να το καταλάβουν όλοι. Κρίνεται το μέλλον της παράταξης. Η 29 είναι σταθμός. Ή πάμε μπροστά και ξεφεύγουμε από τη σαπίλα, τη παρεούλα και την οικογενειοκρατία, ή μένουμε στα ίδια, και η ΝΔ πάει για το 25%.

          Ο Σαμαράς είναι η μόνη λύση για το μπροστά.

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 12/11/2009 17:45:07

    η λογικη θα συναντησει το Αλτσχαϊμερ κ θ' αποκοιμηθει κ ο Αγγελοπουλος...

    ΠΠ

  5. fatfat avatar
    fatfat 13/11/2009 01:52:45

    όταν κάποιοι αναφέρονται σε πανίσχυρο σύστημα εναντίον του κυρίου Σαμαρά εκτείθονται ανεπανόρθωτα........ένα ενδεικτικό παράδειγμα θα αναφέρω....άραγε ο ΑΝΤ1 είναι μέρος αυτού του "πανίσχυρου συστήματος"?

    • loretta avatar
      loretta @ fatfat 13/11/2009 01:56:57

      Αστο ΦΑΤ ΦΑΤ μην το παιδευεις...δεν θα της βγει...οτι και να πεις.
      Πες μας τωρα για τον ΚΑΚΛΑΜΑΝΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΑΘΗΝΑΙΩΝ...!!

    • Aris M. avatar
      Aris M. @ fatfat 13/11/2009 01:59:33

      Η Ντόρα μπέρδεψε το γεγονός ότι όλοι την εγκαταλείπουν επειδή χάνει με πόλεμο συμφερόντων... βρίσκεται σε σύγχυση

  6. fatfat avatar
    fatfat 13/11/2009 04:50:30

    ας σταματήσουμε να μιλάμε για τις εκθέσεις ιδεών και των 2 κυριότερων υποψηφίων και ας απαιτήσουμε να μας ενημερώσουν άμεσα για συγκεκριμένες προτάσεις και στοχευμένες πολιτικές σε θέματα που αφορούν την κοινωνία και το κόμμα.....

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ fatfat 13/11/2009 07:13:25

      βάλε την μαϊμού να γράψει τις δικές σου εκθέσεις... με πλαστικό μελάνι

  7. fatfat avatar
    fatfat 13/11/2009 15:20:55

    @ archaeopteryx.........και τι καταφέρνεις με το να με ειρωνεύεσαι? Τον εαυτό σου μόνο εκθέτεις σχετικά με το ήθος σου και την πολιτική κουλτούρα που σε διέπει......αν δεν μπορείς να συζητήσεις μαζί μου σε πολιτικό επίπεδο,πάω πάσο.....δικό σου πρόβλημα,όχι δικό μου!!!!!

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ fatfat 13/11/2009 15:44:50

      κοίτα να δεις fatfat: Πριν κάτι μήνες είχα κάνει η ισοσελίδα ένα survey για το προφίλ των αναγνωστών του. Κανένας δεν δήλωσε "συζητητής σε πολιτικό επίπεδο". Να πας να το δεις, έχει ενδιαφέρον. Δεν μιλάς σε ανεγκέφαλους και ανιστόρητους (αν και εγώ είμαι). Εδώ και μέρες κάνεις, εδώ, μια δουλειά: Προσπαθείς να με πείσεις ότι η Ντόρα είναι καλή, και ότι ο Σαμαράς είναι λιγότερο καλός (ή ότι ο προπροπάπους του έκανε κακά πράγματα). Πρώτον, δεν γουσρω επίμονους πλασιέ. Δεύτερον, αν προτεραιότητά μου είναι το ήθος, το ύφος, η τιμιότητα και η δημοκρατία (κάτι που συμμερίζομαι με πολλούς), η Ντόρα χάνει. Δεν μου αρέσει το ύφος, δεν εγκρίνω το ύφος, για την τιμιότητα ζήτα της το πόθεν έσχες και έλα να στο αναλύσω, και για την Δημοκρατία, αν ο μπαμπάς είναι ο Αποστάτης και αυτή είναι η κληρονόμος, _άμησέ τα... Εκτός αν ο μπαμπάς ζητήσει δημόσια συγγνώμη. Όχι αδερφίστικα, καθαρά, κρητικά, αντρίκια.

      Γράψε τα: Ύφος, Ήθος, Τιμιότητα, Δημοκρατία. Όλα τα άλλα είναι αρλούμπες για να βγάζεις εσύ το μεροκαματάκι σου.

  8. fatfat avatar
    fatfat 13/11/2009 15:24:46

    @loretta....χτες σε ρώτησα αν ο ΑΝΤ1 ανήκει στο περιβόητο "πανίσχυρο σύστημα εναντίον του κυρίου Σαμαρά".......σήμερα σε ρωτάω.....σε αυτό το σύστημα ανήκει το ειδησεογραφικό site "ΖΟΥΓΚΛΑ.gr"?

    • loretta avatar
      loretta @ fatfat 13/11/2009 16:21:19

      το οτι εδωσαν μια μετρηση που συμφωνει και με ολες τις αλλες που θα βγουν μεχρι την κυριακη αυτο δεν σημαινει οτι ειναι συστημα ΣΑΜΑΡΑ και δευτερον στην ζουγκλα προσκομίσανε εγγραφα που αποδεικνυουν το μηχανισμο θΕΟΔΩΡΑΣ και πως λειτρουγει με ΜΠΡΟΣΤΑΡΗ ΤΟΝ ΔΗΜΑΡΧΟ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΘΗΝΑΙΩΝ !!! Αυτη που ΒΡΟΝΤΟΦΩΝΑΖΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΦΕΟΥΔΑ!!

      σε καλυψα??

    • loretta avatar
      loretta @ fatfat 13/11/2009 16:51:04

      ΦΑΤ ΦΑΤ διαβασε και αυτο...απο εναν οννεδιτη του 80

      http://press-gr.blogspot.com/2009/11/blog-post_4716.html

  9. fatfat avatar
    fatfat 13/11/2009 15:31:21

    @Aris M....επειδή ισχυρίζεσαι ότι όλοι εγκαταλείπουν τώρα την κυρία Μπακογιάννη, πες μου τουλάχιστον ένα σημαντικό στέλεχος της ΝΔ(βουλευτής,πρώην υπουργός,μέλος της Κ.Ε του κόμματος) που την εγκατέλειψε τις τελευταίες μέρες και δήλωσε δημόσια την υποστήριξή του για τον κύριο Σαμαρά......και μην ισχυριστείς ότι την εγκαταλείπουν οι απλοί ψηφοφόφοι, γιατί κανένας μας δεν ξέρει με ακρίβεια ποιοι και πόσοι νεοδημοκράτες θα πάνε να ψηφίσουν.......

    • loretta avatar
      loretta @ fatfat 13/11/2009 16:15:16

      Οι πολιτικοι αγαπητε ΦΑΤ ΦΑΤ οταν αποσυρουν δημοσιως την στηριξει τους απο εναν ΠΟΛΙΤΙΚΟ και ποσο μαλλον οταν παει για να παρει την προεδρεια του κομματος ...ε...ολο και κατι σημαινει...το σιγουρο ειναι οτι την αποσυρουν συνεπως...στελνουν ενα μυνημα οχι θετικο...προς αυτον που υποστηριζαν και ποσο μαλλον στους οποδους του...παρδειγμα προσφατο..ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ.

    • Giorgos_T avatar
      Giorgos_T @ fatfat 13/11/2009 16:37:36

      παρανομες ελληνοποιησεις το 1993 ...

      Σου θυμιζει κατι;

      οντως οπως λες, δεν εφυγε κανεις σπουδαιος, αν υπαρχουν σπουδαιοι αναμεσα σε αυτους τους τυπους, αλλα...,

      "κανένας μας δεν ξέρει με ακρίβεια ποιοι και πόσοι νεοδημοκράτες θα πάνε να ψηφίσουν……"

      σιγουρα κανεις μας δεν ξερει με ακριβεια ποσους θα φερει ο κ. Κακλαμανης με λεωφορεια

      Ετσι και ανατρεψει τα προγνωστικα η Μπακογιαννη , να το εχεις στο μυαλο σου και αυτο

      αλλωστε τις πρωτες μαζικες ελληνοποιησεις δεν τις εκανε ο Σημιτης αλλα ο Μητσοτακης

      απλα, οι ΠΑΣΟΚΟΙ ανταπεδωσαν οχι με το "οφθαλμον αντι οφθαλμου" αλλα με το ενα μου βγαζεις, δεκα θα σου βγαλω για να κατσεις ησυχος.

      ΠΑΣΟΚΟΙ...