#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/11/2010 14:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Διαγράφηκε ο Αυγενάκης



Στο πειθαρχικό της ΝΔ για διαγραφή παραπέμπει ο Πρόεδρος της ΝΔ Αντώνης Σαμαράς τον βουλευτή Λ. Αυγενάκη.

Όπως μαθαίνουμε ο πρόεδρος της ΝΔ δεν είναι διατεθειμένος να ανεχθεί καμία υπονόμευση, ειδικά τώρα που το κόμμα βρίσκεται σε πορεία ανάκαμψης.

Μεταξύ άλλων δηλώσεών του σε ραδιόφωνα ο κ. Αυγενάκης είπε σήμερα ότι το κόμμα της Ντόρας «αφήνει ένα άρωμα ρεαλισμού το οποίο είναι χρήσιμο σήμερα….”

Είναι προφανές ότι ο κ. Αυγενάκης και οι ελάχιστοι που περιμένουν το νεύμα της Ντόρας για να πάνε στο κόμμα της επιλέγουν προσωρινά την τακτική του συνεχούς “ροκανίσματος” με την βοήθεια των πρόθυμων ΜΜΕ. Ως εκ τούτου η αποφασιστική στάση του Σαμαρά είναι η ενδεδειγμένη.

Χθες, εξάλλου, σε συνέντευξη σε ραδιόφωνο, παρόλο που ρωτήθηκε αρκετές φορές αν υπάρχει πιθανότητα να βρεθεί στο πλάι της κυρίας Μπακογιάννη, δεν ξεκαθάρισε τη θέση του δηλώνοντας ευθαρσώς ότι ανήκει και θα ανήκει στη ΝΔ αλλά ότι η μοναδική του έγνοια είναι να τηρεί την εντολή που έλαβε από τον λαό όσο το δυνατόν σωστότερα. Στην παρατήρηση, ότι δεν θέλει να δεσμευθεί για τη μελλοντική του πολιτική στάση, ο βουλευτής της ΝΔ είπε: «Είναι τόσο ρευστά τα πράγματα, που τι να δεσμευθείς; Τι να δεσμευθείς, όταν αυτή τη στιγμή, οι εξελίξεις, τα πράγματα, ο κόσμος, δημιουργούν νέες συνθήκες και νέα δεδομένα σχεδόν καθημερινά».

'Αλλες πληρ0φορίες αναφέρουν ότι την Παρασκευή ο Σαμαράς συγκαλεί την Κοινοβουλευτική Ομάδα.

Δήλωση Λυκουρέντζου

Ο Γραμματέας της Πολιτικής Επιτροπής της Νέας Δημοκρατίας, βουλευτής Αρκαδίας, Ανδρέας Λυκουρέντζος, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Ο Πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας, με απόφασή του, θέτει εκτός Κ.Ο. τον Βουλευτή Ηρακλείου κ. Λευτέρη Αυγενάκη.

Παράλληλα, με επιστολή του, ο Αντώνης Σαμαράς ζητεί τη σύγκληση της Επιτροπής Δεοντολογίας, στην οποία παραπέμπει τον Βουλευτή Ηρακλείου με το ερώτημα της οριστικής διαγραφής.

Και κάτι ακόμα:

Επειδή είναι σαφείς οι ενδείξεις ότι βρίσκεται σε εξέλιξη σχέδιο για να ανακοπεί η ανοδική πορεία της Νέας Δημοκρατίας και να στηριχθεί η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ, ο Πρόεδρος Αντώνης Σαμαράς θα τηρήσει, μέχρι τέλους, την εντολή την οποία έλαβε από τον Ελληνικό λαό για μια αναγεννημένη, δυνατή και υπεύθυνη Νέα Δημοκρατία, χωρίς εσωστρέφειες και αποπροσανατολισμούς, προσηλωμένη στο μεγάλο της καθήκον:

Να συμβάλει αποτελεσματικά στην έξοδο της χώρας από την κρίση».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΣΤΑΦ avatar
    ΣΤΑΦ 23/11/2010 14:35:00

    ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΥΡΙΟΥΣ

  2. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 23/11/2010 14:36:49

    Έτσι. Να τελειώνουμε σταλινοπρεπώς με τα ντοράκια. Άντε, σειρά έχουν και οι άλλοι γνωστοί ντοροκολαούζοι. Και ΣΥΝΤΟΜΑ, εντός μιας εβδομάδας το πολύ, να μη σέρνεται επί μακρόν το θέμα.

  3. BlueSky avatar
    BlueSky 23/11/2010 14:38:24

    Άρχισαν τα λαμόγια να ξεσκεπάζονται. Χαρείτε κουτσαβάκια της Αγίας οικογένειας! Όταν θα σας πουλήσει η Δρακουλίνα και θα σας ρουφήξει το αίμα, θα παρατήσει το πολιτικό πτώμα σας στο δρόμο. Έχει καλό δάσκαλο. Μετά θα παρακαλάτε να επιστρέψετε, αλλά το τρένο θα 'χει φύγει.......λαμόγια

  4. Έρεβος avatar
    Έρεβος 23/11/2010 14:41:21

    Ποιος είν'αυτός;

  5. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 23/11/2010 14:42:25

    Θα ματώσουμε αλλά θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση. Δεν μπορεί να σε ρωτάει ο Χ''λαλάκης αν θα μείνεις ή θα φύγεις από τη ΝΔ και να μην δεσμεύεσε. Να λες..'Ασε και βλέπουμε...'! Αυτά τελείωσαν. Οι αποστάτες στο Δρακουλόσπιτο και η υγιής κεντροδεξιά με τον Αντώνη..

  6. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 23/11/2010 14:42:54

    να πάει να μυρίσει το άρωμα από κοντά.

  7. nick avatar
    nick 23/11/2010 14:44:01

    έτσι...
    Οριστικό τέλος με όλους τους υπονομευτές της παράταξης. Στο καλό, να κάνει παρέα με τα υπόλοιπα εξαπτέρυγα...

  8. Enzo avatar
    Enzo 23/11/2010 14:44:04

    αντε ρε Σαμαρα ξεκινα επιτελους! και με 10 βουλευτες να μεινεις χιλιες φορες καλυτερα! ΚΟΨΕ ΚΩΛΟΥΣ! ΡΕ ΟΛΟΥΣ ΛΕΜΕ!

  9. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 23/11/2010 14:45:02

    Ελπίζω πάντως ο Αντώνης να διώξει και τον Τραγάκη από επικεφαλής του πειθαρχικού της ΝΔ. Μιλάμε για νούμερο...

    • Enzo avatar
      Enzo @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 23/11/2010 14:47:16

      οι παλιοι να φυγουν. να βαλει μεσα κικιλιες και ας μην εχουν πειρα μεγαλη.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 23/11/2010 14:48:07

      Νούμερο ξε-νούμερο, τη δουλειά που ανέλαβε την κάνει σωστά και με τόσους προδότες μέσα στη ΝΔ, καλύτερα τα νούμερα παρά οι προδότες.

      Κατάντια, να έχουμε να επιλέξουμε μεταξύ νούμερων και προδοτών, αλλά, δυστυχώς, πραγματικότητα...

      • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
        ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ @ Επώνυμος 23/11/2010 14:59:01

        Επώνυμε σύμφωνω μαζί σου για τους αποστάτες αλλά όχι και να ανεχόμαστε τύπους σαν τον Τραγάκη που στη Β Πειραιά στήριξε ανοιχτά όλους τους υποψήφιους δημάρχους του ΠΑΣΟΚ! Είναι γνωστά όλα αυτά στην περιφέρειά του. Δυστηχώς η κοινοβουλευτική ομάδα της ΝΔ αυτή τη στιγμή είναι για τα μπάζα. Πάνω από τους μισούς πρέπει να μας κουνήσουν μαντήλι. Αν δεν είναι αποστάτες, είναι άχρηστοι. Κι αν δεν είναι άχρηστοι είναι λαμόγια. Από τους 88, μπορώ να σου μετρήσω τουλάχιστον 35-40 που έχουν τα χαρακτηριστικά που αναφέρω. Το ανθρώπινο δυναμικό της παράταξης χρειάζεται ΓΕΝΙΚΟ ξεσκαρτάρισμα και ΤΕΡΑΣΤΙΑ ανανέωση!

    • ΒΟΡΕΙΟΣ avatar
      ΒΟΡΕΙΟΣ @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 23/11/2010 18:03:53

      Τι κάθεται και τον καμαρώνει τον Τραγάκη; Να τον διαγράψει....

  10. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 23/11/2010 14:47:51

    Να περάσει ο επόμενος...

  11. BlueSky avatar
    BlueSky 23/11/2010 14:49:32

    Όσοι εκ των βολευτών πλέον, που εξελέγησαν από τη ΝΔ και δεν υπηρετούν πλέον τις αρχές και την πολιτική του κόμματος, εάν έχουν παντελόνια και ήθος να παραιτηθούν από το αξιώμα του βουλευτού και είναι ελεύθεροι να ενταχθούν στην Δημοκρατική ΠΟΡΔΗ.
    Επισυνάπτω μια εξαιρετική ανάρτηση από το http://taxalia.blogspot.com/2010/11/21.html ,
    Κι όμως συνέλληνες! Θα μπορούσε να είναι και το πιο σύντομο ανέκδοτο της χρονιάς! Δηλαδή η συμμαθήτρια του Χριστοφοράκου, διάλεξε την ημέρα που γιορτάζουν οι ένοπλες δυνάμεις της Πατρίδας, για να ιδρύσει το δικό της κομματικό μαγαζάκι;
    Η κυρία Ντόρα, η οποία ως υπουργός εξωτερικών έστελνε συλλυπητήριο τηλεγράφημα στον Τούρκο
    αρχηγό στρατού, κάθε φορά που οι Κούρδοι αντάρτες του προξενούσαν …παράπλευρες απώλειες; Η αγαπημένη πολιτικός του συστήματος των ΜΜΕ και ιδιαιτέρως του καναλιού του ΔΝΤ του ΜΕΓΚΑ, η κυρία που πριόνισε με τη στάση της το ΟΧΙ στο σχέδιο ΑΝΑΝ του Κώστα Καραμανλή, διάλεξε τη γιορτή των ενόπλων δυνάμεων για να φτιάξει το κόμμα της;
    Ελάτε κυρίες και κύριοι! Πρώτο τραπέζι πίστα και το ουίσκι …κερασμένο!
    Και εγένετο νέον κόμμα!
    Με πολλούς Κρητικούς, λίγους Ευρυτάνες και πολύ …ρακόμελο.
    Το μεγαλύτερο όμως γέλιο το βγαζουν τα ΜΜΕ του ΔΝΤ, όταν μιλάνε για …τριώροφο!
    Δηλαδή σα να λέμε ο ΠΑΟΚ, μαζί με τον ΑΕΤΟ Τριανδρίας και την Πολίχνη…. ίσα κι όμοια! (Για να μη μας την λέει ο Φαήλος με τον Ολυμπιακό του..)
    Η κακομαθημένη λοιπόν συμμαθήτρια του Χριστοφοράκου, που όταν τα μέλη της Νέας Δημοκρατίας της είπαν το μεγάλο ΟΧΙ την 29η Νοεμβρίου του 2009, άρχισε το πριόνισμα του Σαμαρά και τη δημιουργία του δικού της κόμματος, συνεχίζει το πολιτικό της αυτομαστίγωμα.
    Το ΔΗ.ΣΥ. θα μείνει στην ιστορία, ως το πρώτο κόμμα στην Ελλάδα που δημιουργήθηκε από ένα…. καπρίτσιο ενός κακομαθημένου πλουσιοκόριτσου!
    Και μάλιστα με τις ευλογίες του πατέρα της…
    Επιστροφή στον κοινωνικό φιλελευθερισμό λοιπόν και στις αξίες του ιδρυτή της Νέας Δημοκρατίας Κωνσταντίνου Καραμανλή και ας αφήσουμε την κυρία ήσυχη με την παρέα της: τον Μπουτάρη, τον Μάνο και τα άλλα παιδιά…
    Αναστάσιος Καζαντζίδης

  12. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 23/11/2010 14:51:57

    Μα γιατί ο τόσος αλληλοσπαραγμός; Αφού όλοι είναι ιδεολογικώς φιλελεύθεροι, υπέρ της ελεύθερης αγοράς και με κοινωνική ευαισθησία!
    Θα μου πείς, και στο Σύριζα όλοι της "ριζοσπαστικής αριστεράς δεν ήταν";
    Σωστό κι αυτό, η επιδημία κατακερματισμού είναι χωρίς σύνορα και οι γιατροί χωρίς σύνορα έχουν σκορπίσει.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Ο Θείος 23/11/2010 15:01:05

      Θείο, πού ακριβώς την είδες την "κοινωνική ευσιαθησία" της κυρίας; Μήπως στο "μανιφέστο" του γκρουπούσκουλού της, όπου με το "καλημέρα" βγήκε να διακηρύξει την απόλυση του 30% των δημοσίων υπαλλήλων;

      Όσο για τη "ριζοσπαστική αριστερά" του πάλαι ποτέ ΣΥΡΙΖΑ, ρώτα τους σαλονάτους ψευτοαριστερούς του Κουβέλη να σου πουν πόσο "ριζοσπαστικά" αισθάνονται όταν ο Μπουτάρης που υποστήριξαν ευχαριστεί, αμέσως μετά από αυτούς, "τη Ντόρα τη Μπακογιάννη"...

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ Αυριανιστής 23/11/2010 15:41:48

        Διακήρυξε πάντως η κυρία, ότι έχει κοινωνική ευαισθησία.
        Είπαμε όμως, του λόγου μου κυττάω τα χέρια μόνον (εκ των υστέρων), και από αυτιά, είμαι θεόκουφος.
        Όσο για τους ΣΥΡΙΖΑίους, ναί έχουν κοινωνική ευαισθησία και ξεχειλίζει: ¨Οταν κινδυνεύουν οι μισθοί των ρετιρέ των ΔΕΚΟ. Και ξεχειλίζει τόσο, που μετά, για κανέναν δασκαλάκο ή εμπορουπάλληλο ή για καμμία γραμματέα, ή για τα "μπλοκάκια", δεν περισσεύει καθόλου.
        Τουλάχιστον ο Μπουτάρης ταϊζει μερικές ορφανές αρκούδες...

  13. Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
    Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 23/11/2010 14:53:12

    Πόσους ακόμα έχει άραγε η Ντόρα μέσα...

    Είναι προφανής η τακτική που έχουν επιλεξει μυστικά και ο Σαμαράς πρέπει να ψεκάσει άμεσα με αεροζόλ όσους μυρίζουν λίγο Ντόρα όπως ο Αυγενάκης (ποιός;;)

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ 23/11/2010 15:03:18

      Άλλοι4-5 είναι. Ας πάνε κι αυτοί στο καλό, να φτιάξει και "κόμμα" στη Βουλή η Ντόρα (μόνο 10 αποστάτες χρειάζεται). Μην ξεχνάμε ότι και ο Στεφανόπουλος, "κόμμα" είχε φτιάξει το 1985. Το τι πήρε -σε εκλογές- το 1989, επίσης το θυμάστε.

      • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
        ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ @ Αυριανιστής 23/11/2010 15:09:07

        Αυριανιστή αν μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω, προσωπικά το 1989 Στεφανόπουλο και ΔΗΑΝΑ θα ψήφιζα. Από τη ΝΔ του Μητσοτάκη, καλύτερος ήταν. Δυστηχώς το 1984 οι τότε βουλευτές της ΝΔ προτίμησαν τον 'κεντρώο' Δράκουλα από τον έντιμο δεξιό Κωστή Στεφανόπουλο..

      • Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ avatar
        Ο ΑΛΩΒΗΤΟΣ @ Αυριανιστής 23/11/2010 15:16:49

        Αυριανιστή μη ξεχνάς ότι το πολιτικό σκηνικό το 84 ήταν διαφορετικό από το σημερινό που τώρα φαίνεται ότι διαμορφώνεται. Μεσουρανούσε το "έξω από το μαντρί σε τρώνε οι λύκοι"..τώρα αυτό φαίνεται να αλλάζει... Θα δείξει. Πάντως ο κόσμος δεν ειναι χαζός, αντιλαμβάνεται την γελοία στρατηγική τους.

        Η ΕΛΛΗΝΟΦΡΕΝΕΙΑ βάζει συνεχώς (και σήμερα στη ραδιοφωνική της εκπομπή) ενα απόσπασμα από απαγγελία ποιήματος που είχε κάνει η Ντόρα και λέει "έκλασα" ... Ίσως τελικά αυτό να είναι το άρωμα που περιγράφει ο Αυγενάκης (ο ποιός;; - πάλι) ... Πορδή "ρεαλισμού"

  14. ΠΑΣΠΑΡΤΟΥ avatar
    ΠΑΣΠΑΡΤΟΥ 23/11/2010 14:54:52

    Η πρώτη 'μπαλοθιά' έπεσε...

  15. γιαννης αγιαννης avatar
    γιαννης αγιαννης 23/11/2010 15:00:08

    προχωρα δυνατα Αντωνη Παυλοπουλο και Τραγακη σε αμεση προτεραιοτητα..

    • ΒΟΡΕΙΟΣ avatar
      ΒΟΡΕΙΟΣ @ γιαννης αγιαννης 23/11/2010 18:10:40

      Εδώ που τα λέμε ο Πάκης την θέλει την διαγραφή του. Θυμάστε τη στάση του στα γεγονότε του Δεκέμβρη και τις ευχαριστίες του προς τους μετανάστες; Απλά απαράδεκτος. Τι ζητάει αυτός στην πατριωτική παράταξη;

      • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
        ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ΒΟΡΕΙΟΣ 23/11/2010 23:55:39

        Ο Παυλόπόυλος είναι αξιοπρεπής και ικανός παρά το λάθος που έκανε το Δεκέμβρη του 2008. Στηρίζει το Σαμαρά και δεν είναι ντοράκι. Απλά πρέπει να κάνει λίγο πίσω στη δημοσιότητα για λόγους ανανέωσης. Μην πυροβολούμε τα πόδια μας

  16. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 23/11/2010 15:03:41

    Είναι άντρες Κρητικοί αυτοί οι υπηρέτες του Μητσοτάκη; Δεν έχουν τα ...απαραίτητα να παραιτηθούν από μόνοι τους;

    • Tassos avatar
      Tassos @ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 23/11/2010 16:09:33

      Αμα ήταν άντρες ρε φίλε θα κουβαλούσαν κουμπούρια? Κάτι υποκαθιστά το όπλο. Κάτι που δεν έχουν (δεν γενικεύω. για το 90 % μιλάω)

  17. ataktos avatar
    ataktos 23/11/2010 15:04:17

    http://www.youtube.com/watch?v=-HRNHTJ44gc&feature=related

  18. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 23/11/2010 15:07:11

    Οι διαγραφές οφείλουν να έχουν και τις αναγκαίες αναπληρώσεις.
    Δε χρειάζονται ούτε χαρισματικοί πολιτικοί, ούτε ρουσφετολόγοι της πιάτσας.
    Πρέπει να γίνει η αναπλήρωση με νέους ανθρώπους που είναι μέσα στη κοινωνία.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Βανζέτι 23/11/2010 15:15:03

      Αχαχαχαχαχα, πλάκα κάνεις και αξιώνεις παραιτήσεις και αναπληρώσεις; Νομίζεις ότι θα έχει κι άλλη ευκαιρία ο Αυγενάκης να απολαύσει την κρυφή γοητεία της μπουρζουαζίας με το βουλευτηλίκι;

  19. O Mimikos o Giatros avatar
    O Mimikos o Giatros 23/11/2010 15:07:38

    Τα κόμματα διχάζουν τον λαό. Άθλιες συμμορίες αγυρτών, οι οποίοι ζουν από το επάγγελμα του πολιτικού, αμείβονται αδρότατα (εκτός απ'' αυτά που κλέβουν) κι έφεραν το κράτος στα σημερινά του χάλια. Η κατάργησή τους, είναι καθήκον κάθε νουνεχούς πολίτου.

  20. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 23/11/2010 15:13:29

    Δεν διαφωνώ μαζί σου. Και προφανώς δεν ανέφερα το παράδειγμα για να παραλληλίσω τη δρακουλοκόρη με το Στεφανόπουλο ως προς το... ήθος, αλλά μόνον ως προς την "τύχη" που θα έχει το απόκομμά της στις προσεχείς εκλογές.

    Μάλλον ουδέν εδιδάχθη η κυρία από τον Ευάγγελο Αβέρωφ και τη γνωστή ρήση του για το μαντρί. Δεν πειράζει. Θα το μάθει στον πράξη, όπως θα το μάθουν και οι σαλονάτοι ψευτοαριστεροί του Κουβέλη (που, έτσι κι αλλιώς, θα διαφωνούσαν με τον Αβέρωφ).

  21. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 23/11/2010 15:15:19

    Μασαει η κατσικα ταραμα??

    ΠΠ

  22. loretta avatar
    loretta 23/11/2010 15:16:41

    αντε μπραβο..αντε να παιρνουν σειρα οι επομενοι....πρωτη φορα οι νεοδημοκρατες θα ζησουν την πληρη ανανεωση του κομματος. Τον πουλο σε ολα αυτα τα.....εκολαπτομενα φιδια....!!

    δεν φοβομαστε θα μπουνε καινουργιοι να ανασανει το κομμα να αναστηθει.!!

    τελος στην καμαριλα...και στην ναφθαλινη.

  23. sauraki avatar
    sauraki 23/11/2010 15:21:12

    Άξιος ο Πρόεδρος. Δεν καταλαβαίνει τίποτα! Αυτός είναι Ηγέτης.

    • sauraki avatar
      sauraki @ sauraki 23/11/2010 15:31:03

      Και επιτέλους να σταματήσει αυτή η κωμωδία του να είναι ο Κυριάκος ακόμα στο κόμμα.

      • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
        ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ sauraki 23/11/2010 23:57:46

        Σωστό. Να του τεθεί άμεσα το ερώτημα αν θα πάει στο κόμμα της αδελφής του στο μέλλον. Αν πει κατηγορηματικά όχι, τότε να μην διαγραφεί. Αντιθέτως να πάει στην αδελφή του και να μας αδειάζει τη γωνιά

  24. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 23/11/2010 15:25:14

    Και κουμπάροι και βαφτιστήρια της Αγίας Οικογένειας να μην κάνουν μην μας πρήζει ένας ένας.

  25. Enzo avatar
    Enzo 23/11/2010 15:26:33

    προεδρε γινε τσαβες.

  26. Αδιάλλακτος Πολιτικάριος avatar
    Αδιάλλακτος Πολιτικάριος 23/11/2010 15:30:12

    Ρε πούλο λέμε, ΟΛΑ ΤΑ ΝΤΟΡΙΑ!!!
    Πρόεδρε ρίξε στεγνό καθάρισμα ΤΩΡΑ!!!

  27. spiros avatar
    spiros 23/11/2010 15:35:14

    Η κίνηση είναι πολύ καλή. Καλώς έπραξε. Ο Σαμαράς

  28. μια αλεπού στο παζάρι avatar
    μια αλεπού στο παζάρι 23/11/2010 15:35:50

    @ Επώνυμος...και με όσα καταγγέλει ο ΓΙΑΝΝΗΣ-ΑΛΙΜΟΣ για τον κύριο Τραγάκη, ότι δηλαδή στις πρόσφατες εκλογές στήριξε στη Β Πειραιά ανοιχτά όλους τους υποψήφιους δημάρχους του ΠΑΣΟΚ(!!!!!!!!!!!!), τι θα γίνει?
    Θα παραμείνει πρόεδρος του πειθαρχικού της ΝΔ?

    • oxi ki etsi avatar
      oxi ki etsi @ μια αλεπού στο παζάρι 23/11/2010 15:50:55

      @Αλεπού

      δεν μπορεί να πάρει δα και το φτυάρι...

      Κακά τα ψέμματα, άνθρωποι σαν τον Τραγάκη έχουν προσφέρει στο Κόμμα...
      Υπάρχουν άλλοι που έχουν προτεραιότητα για ΟΥΣΤ...
      Αυτο που με προβληματίζει εμένα δεν είναι τα ΟΥΣΤ που πρέπει να κάνει ο πρόεδρος στα Ντοράκια...
      Αυτό είναι εύκολο.
      Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι δεν αναπληρώνονται με Κικίλιες και Τζότζολες...
      Τουλάχιστον όχι για να πάρουμε την εξουσία στο άμεσο μέλλον...
      Πιό πάνω λέει κάποιος για καμιά 35αριά βουλευτες (δηλ. τους μισούς από αυτούς που έχουμε).
      Δηλαδή θα δικαιώσουμε τον Μητσοτάκη που έλεγε οτι έχει τις μισές μετοχές της Ν.Δ;;;;;;;;;;
      Ο Πρόεδρος πρέπει να κινηθεί δυναμικά αλλά προσεκτικά και με σωφροσύνη.
      Αμα διώξει πατκιουτ 35 βουλευτές, ο καθένας από αυτούς 10.000 σταυρούς να έχει είναι 350.000 ψηφοφόροι!
      350.000 ψηφοφόροι είναι πάνω από 5% του εκλογικού σώματος!!!
      Δηλαδή δεν βλέπουμε Κυβέρνηση...
      Άμα ήταν έτσι θα είχε διώξει ήδη τον Γιακουμάτο των 43.000 Σταυρών και τον Κυριάκο των 63.000...
      Αυτοί οι δύο μόνοι τους είναι 100.000 και σας πληροφορώ οτι ειδικά ο Γιακουμάτος τους παίρνει μονοκούκι...

      Ο πρόεδρος πρέπει να κινηθεί δυναμικά αλλά προσεκτικά.

      Στόχος είναι η ανάληψη της Κυβέρνησης για να τελειώσει η "Κατοχή" κι όχι να μείνουμε οι μισοί και να συμφωνούμε πλήρως σε όλα...

      • Ηλίας avatar
        Ηλίας @ oxi ki etsi 23/11/2010 18:36:30

        Σιγά τον ογκόλιθο γιακουμάτο που παίρνει μονοκούκι τους χιλιάδες σταυρούς ρε μεγάλε. γιατί β' αθηνών είμαι κι εγώ και μάλιστα ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ στα μέρη του και σε πληροφορώ ότι τις επόμενες εκλογές αν τολμήσει να είναι υποψήφιος θα πάρει χιλιάδες @@ μονοκούκι.
        Τον λοπού όλοι οι υπονομευτές και τα κατακάθια.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ @ μια αλεπού στο παζάρι 23/11/2010 16:01:17

      Αυτά περί Τραγάκη μπορούν να μας τα επιβεβαιώσουν φίλοι από Νίκαια, Κερατσίνι, Κορυδαλλό, Πέραμα. Δεν είναι κρυφά. Όλοι τα ξέρουν στην περιοχή και έχουν γραφεί και σε Πειραιώτικα blogs. Ελπίζω να τα γνωρίζει και ο πρόεδρος.

      • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
        ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 23/11/2010 16:04:22

        Ο κ. Σταματάτος (Διευθυντής πολιτικού γραφείου του κ. Τραγάκη, βολεμένος υπάλληλος Βουλής, επικεφαλής της Δημοτικής παράταξης που στήριζε η Νέα Δημοκρατία στις προηγούμενες εκλογές στον Δήμο Ρέντη) χωρίς να τον ενοχλήσει κανείς και με τις ευλογίες του πολιτικού του προϊσταμένου, κ.Τραγάκη (θυμίζουμε πρόεδρος της επιτροπής δεοντολογίας της Νέας Δημοκρατίας) κατεβαίνει τσιρίζοντας τον ΠΑΣΟκικο συνδυασμό που τόσα χρόνια αντιπολιτευόταν (καταλαβαίνεται τι αντιπολίτευση έκανε)...PRESS.GR

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ μια αλεπού στο παζάρι 23/11/2010 18:45:05

      Αυτό πρώτη φορά το ακούω και, φυσικά, δεν μπορώ να πάρω θέση.

  29. γιωτα avatar
    γιωτα 23/11/2010 15:43:39

    Φιλες κ φιλοι ξεχνατε οτι αυτοι οι ανθρωποι που σημερα βριζουμε βγηκαν βουλευτες με τις ψηφους των ανθρωπων που στηριζαν κ ισως ακομα στηριζουν την ΝΔ. Δεν τους εδωσε το βουλευτικο αξιωμα κανενας Μητσοτακης. Κ αναρωτιεστε που θα πανε αυριο αν αποτυχουν με την Ντορα μα θα πανε οπου πηγε κ ο Σαμαρας οταν απετυχε με τη ΠΟΛΑΝ. θα γυρισουν πισω στη ΝΔ,θα διωξουν το Σαμαρα κ στη συνεχεια θα γινουν αρχηγοι κ θα κραυγαζουν οτι γυρισαν για να απελευθερωσουν το κομμα απο τα βαριδια της ομαδας Σαμαρα (γιατι αυτοι δεν ειναι ολοι μια οικογενεια!) που μεχρι τοτε θα εχει υποστει ολη τη φθορα. Κ το εργο θα συνεχιζεται με καποιους αλλους σαν εσας που θα φωναζουν ζητω ο νεος προεδρος!

    • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ @ γιωτα 23/11/2010 15:56:17

      Δεν χρειάζεται την ομάδα Μητσοτάκη ο Σαμαράς για να γίνει πρωθυπουργός. Ο Καραμανλής ο Α το 1974 χωρίς Μητσοτάκηδες πήρε 54,3% γιατί έπεισε πως ήταν ο μόνος που μπορούσε να βγάλει τη χώρα από τη δοκιμασία της χούντας, να στεριώσει τη δημοκρατία, να αποφύγει πόλεμο με Τουρκία λόγω Αττίλα,κλπ. Ο Σαμαράς μένει να αποδείξει πως θα είναι αυτός που θα μας γλιτώσει από το αδιέξοδο του μνημονίου και της εξαθλίωσης. Χωρίς Μητσοτάκηδες και υπόλοιπα βαρίδια. Περιμένουμε από τον ανηψιό του Εθνάρχη να στηρίξει έμπρακτα τον Αντώνη και να τον ελαφρώσει από τα βάρη του παρελθόντος για τα οποία δεν ευθύνεται. Μόνο έτσι θα διασώσει την υστεροφημία του ο κύριος Κώστας Καραμανλής. Και όχι φυσικά, ταυτιζόμενος με τους Μητσοτακαίους!

      • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
        ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 24/11/2010 00:02:50

        Ναι, ήρθε η ώρα να απαντήσει ο Καραμανλής ανοιχτά σε ό,τι τον κατηγορούν αυτόν και την ΝΔ ως παράταξη. Πρέπει να αποδομήσει εδώ και τώρα την προπαγάνδα ότι ήταν τεμπέλη, αδαής, ανίκανος στα οικονομικά και ό,τι άλλο του καταμαρτυρούν οι πασόκοι και το Μέγκα. Έτσι, θα αποκαταστήσει την υστεροφημία του αλλά θα στηρίξει με τον τρόπο αυτό ουσιαστικά και τον Σαμαρά

    • Tassos avatar
      Tassos @ γιωτα 23/11/2010 16:11:37

      Θες να σε μετρήσω ονομαστικά "περίεργους" που βγήκαν βουλευτές και ευρωβουλευτές επειδή είχαν ιδιαίτερα "στενές σχέσεις" με την Ντόρα?

  30. μια αλεπού στο παζάρι avatar
    μια αλεπού στο παζάρι 23/11/2010 15:45:05

    @ Επώνυμος...ένας βουλευτής της ΝΔ διαγράφεται με συνοπτικές διαδικασίες επειδή δήλωσε δημόσια ότι το κόμμα της κυρίας Μπακογιάννη "αφήνει ένα άρωμα ρεαλισμού το οποίο είναι χρήσιμο σήμερα….” και "θα εισέλθει σίγουρα στην Βουλή.....".

    Ενώ ένας άλλος βουλευτής της ΝΔ που έχει καίρια θέση μέσα σε αυτήν(πρόεδρος πειθαρχικού) και φέρεται στις πρόσφατες εκλογές να στήριξε στη Β Πειραιά ανοιχτά όλους τους υποψήφιους δημάρχους του ΠΑΣΟΚ, δεν αντιμετωπίζει κανένα απολύτως θέμα από το κόμμα.
    Δεν πρέπει λοιπόν να γίνει σχετική έρευνα από τα αρμόδια όργανα της ΝΔ και να καταλογιστούν τυχόν πολιτικές ευθύνες στον κύριο Τραγάκη ΑΝ αληθεύει όντως η συγκεκριμένη καταγγελία και όντως στήριξε υποψήφιους του ΠΑΣΟΚ?

    Και το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι ο δεύτερος βουλευτής προφανώς θα διαγράψει τον πρώτο.

  31. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 23/11/2010 15:45:59

    Η αγια οικογένεια επί τω έργω. Επιπρόσθετα, οι υπονομεύσεις των βαρώνων, των μετριοτήτων, των τζακιών, των ύπουλων συμμάχων του Μητσοτακέικου, αλλά και του πρώην αρχηγού της Νέας Δημοκρατίας, ναι καλώς διαβάζετε, του πρώην αρχηγού της Νέας Δημοκρατίας, δεν μπορούν να συνεχιστούν. Γίνονται παιδαριώδεις και γι'αυτό χρειάζεται δύναμη και χατζάρα άμεσα. Η Νέα Δημοκρατία δεν είναι οικογενειακή υπόθεση των ελαχίστων και, εν πάσει περιπτώσει, των ήδη τελειωμένων. Αντώνη Σαμαρά, προχώρα και μη νοιάζεσαι. Όλοι εμείς πολεμούμε στο πλευρό σου΄γιατί είσαι ΑΛΗΘΙΝΟΣ.

  32. Kenan avatar
    Kenan 23/11/2010 15:52:56

    Προσέξτε να δείτε πως γίνονται οι διαρροές απο το περιβάλλον του Σαμαρα.

    Γράφει γνωστό για την αγάπη του στην Κρήτη σάιτ:

    ".... η οριστική απόφαση για το πολιτικό μέλλον του κ. Αυγενάκη ελήφθη κατά την διάρκεια του "πρωϊνού καφέ" στη Ρηγίλλης. Εκεί οι συνεργάτες του κ. Σαμαρά, Γιώργος Μουρούτης και Χρύσανθος Λαζαρίδης εισηγήθηκαν την διαγραφή του βουλευτή Ηρακλείου. Ωστόσο, διαφορετική άποψη είχε ο εκπρόσωπος της ΝΔ Πάνος Παναγιωτόπουλος, ο οποίος εξέφρασε ορισμένες επιφυλάξεις".

    Ο καθένας αντιλαμβάνεται ότι η διαρροή δεν μπορεί να έγινε απο τον Λαζαρίδη και τον Μουρούτη.

    • Jemil avatar
      Jemil @ Kenan 23/11/2010 16:50:05

      Μόνο αυτοί ήταν παρόντες;
      Γιατί δεν είναι απαραίτητο η διαρροή να έγινε από την προφανή πηγή ...
      Το σημαντικό είναι να δείξει η Ν.Δ ότι δεν θα ανεχτεί κανέναν να παίξει το ρόλο του ρουφιάνου υπέρ άλλου κόμματος.
      Και το έδειξε με τον Αυγενάκη.

  33. Spm avatar
    Spm 23/11/2010 15:53:03

    Next...

  34. προδικος avatar
    προδικος 23/11/2010 16:12:29

    ουστττττττττ

  35. Kenan avatar
    Kenan 23/11/2010 16:15:31

    Τη σύγκλιση της κοινοβουλευτικής ομάδας της ΝΔ την Παρασκευή θα ανακοινώσει ο Α. Σαμαράς.
    Όπως όλα δείχνουν θα δείξει την πόρτα στους βουλευτές και θα τους πει όποιος θέλει να φύγει, να ανοίξει την πόρτα και να το κάνει τώρα…

  36. ΓΙΑΝΝΑ avatar
    ΓΙΑΝΝΑ 23/11/2010 16:32:07

    Ο Πρόεδρος είναι στιβαρός και δε θα ανεχθεί τα τσιράκια της Ντόρας μέσα στο κόμμα να του πριονίζουν την καρέκλα.Πέρα όμως απ' αυτό ο κόσμος της Ν.Δ. πρέπει να καταλάβει πως αυτοί οι συγκεκριμένοι τύποι στεναχωριούνται και αγχώνονται για το πολιτικό μέλλον της Ντόρας σε μια χρονική συγκυρία που ο κόσμος χάνει τα πάντα και το μέλλον των παιδιών μας μπαίνει υποθήκη. Αυτού του είδους τους βουλευτές δεν τους θέλουμε στο κόμμα μας. Ας πάνε στο καλό. Χάρισμά της. Και αν υπάρχουν κι άλλοι σαν κι αυτούς ας ακολουθήσουν κι αυτοί. Δε θα μας λείψουν καθόλου. Και επιτέλους θα μπορούν κι αυτοί τώρα πια να ψηφίζουν και να φωνάζουν απροκάλυπτα υπέρ του μνημονίου που τόσο ''καλό" και ¨συμφέρον¨ είναι για τη χώρα μας.

  37. eorge avatar
    eorge 23/11/2010 16:38:55

    Του Στέφανου Κασιμάτη από την Καθημερινή
    "Παιδιά που δεν μεγάλωσαν

    Από την Κυριακή, που παρουσιάσθηκε πανηγυρικά στο πανελλήνιον η «Δημοκρατική Συμμαχία», στη Ν.Δ. παίζεται ένα παιχνιδάκι άχαρο και ολότελα ανάξιο για ανθρώπους υποτίθεται σοβαρούς και υπεύθυνους. Μία μικρή ομάδα βουλευτών, που θεωρούνται ύποπτοι να αυτομολήσουν στην Ντόρα Μπακογιάννη, προκαλούν συστηματικά με δήθεν αθώες, υπαινικτικές δηλώσεις συμπαθείας προς το εγχείρημα της Ντόρας, αποφεύγοντας όμως να εκδηλώσουν ευθέως τη θέση τους. Κινούνται σκοπίμως στα όρια της γραμμής και το κάνουν επειδή επιδιώκουν να προκαλέσουν τη διαγραφή τους.

    Η στάση τους -όπως εν τέλει όλα τα ανθρώπινα- είναι κατανοητή. Ενώπιον μιας κρίσιμης απόφασης για τη σταδιοδρομία τους, προσπαθούν να ελαχιστοποιήσουν το ρίσκο που συνεπάγεται η μεταπήδηση. Αν η απόφασή τους αποβεί ολέθρια για τους ίδιους, να μπορούν τουλάχιστον να επικαλεσθούν ότι υποχρεώθηκαν από τις συνθήκες: «Δεν έφταιγα εγώ, οι άλλοι, οι κακοί με διέγραψαν». Με μια τέτοια παιδαριώδη δικαιολογία κάτω από τα σκέλια, ίσως κάποτε να μπορούν να επιστρέψουν στο κόμμα και τους ψηφοφόρους που άφησαν.

    Είναι κρίμα ότι αυτοί οι βουλευτές δεν αντιλαμβάνονται ότι με τη δειλή στάση τους υπονομεύουν, κατ’ αρχάς, την υπευθυνότητά τους. Γιατί να εμπιστευθείς την πολιτική εκπροσώπησή σου σε κάποιον ο οποίος διστάζει να εκφράσει εντίμως το φρόνημά του; Σε τελευταία ανάλυση, όμως, υπονομεύουν και το ηθικό περιεχόμενο του εγχειρήματος στο οποίο σκέπτονται να μετάσχουν. Αν πρόκειται το νέο ξεκίνημα που επαγγέλλονται να έχει νόημα, αυτοί που είναι έτοιμοι να το επιχειρήσουν ας το αποδείξουν πρώτα με τη στάση τους. Ας πουν ευθέως σε τι διαφωνούν με τη Ν.Δ. του Α. Σαμαρά, σε τι συμφωνούν με την Ντόρα και ας πάνε «πέρα στην τιμή και την πεποίθησή τους». Αλλά από υποψήφιους σωτήρες που κοιτάζουν πρώτα να σωθούν, οι ίδιοι έχουμε μπουχτίσει!"

    ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟΝ!!

  38. Enzo avatar
    Enzo 23/11/2010 16:54:23

    κρητικος ηταν αυτος?

  39. Kenan avatar
    Kenan 23/11/2010 17:30:29

    Ο Σαμαράς δεν "μασάει". Ηταν να δει σήμερα τον Γιαννόπουλο και τον Κεδίκογλο και ακύρωσε το ραντεβού. Σαν να τους λέει: δεν γουστάρω πίεσεις και ίντριγκες. πάτε όπου θέλετε.

  40. GIANNIS AGRINIO avatar
    GIANNIS AGRINIO 23/11/2010 17:30:36

    ΒΡΕ ΟΥΣΤ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝΕ!ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗ ΦΥΓΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΥΓΕΡΑΚΟΥ,ΜΕΤΑ ΤΟΝ ....ΚΙΛΤΙΔΗ!

  41. petros avatar
    petros 23/11/2010 18:09:24

    Είναι πασιφανές ότι το σύστημα, τώρα που καταρρέει ο Γιωργάκης, λόγω οικονομικής πολιτικής, έχει σκεφτεί δύο τρόπους για να αποδυναμώσει την αντίδραση του κόσμου, από τη διάλυση της μεσαίας τάξης και την προλεταριοποίηση των αστικών και αγροτικών στρωμάτων :
    1) Την πολυδιάσπαση της Κεντροδεξιάς, αρχής γενομένης με το Κώμα της Ντόρας, που θα ακολουθήσει αυτή την τακτική,εξωθώντας σε διαγραφές κάποια από τα Ντοράκια του διαπλεκόμενου συστήματος.
    2) Τη διάσπαση της Αριστεράς, με προφανή δεκανίκια του Παπανδρέου και της πολιτικής του, τη Δημοκρατική Αριστερά και τους Οικολόγους -πράσινους.
    Εδώ, πλέον, το λόγο έχει ο λαός στις νέες αποσταΣΙΕΣ που μηχανεύονται και υλοποιούν τα διαπλεκόμενα ΜΜΕ, οι αρχηγοί της λεηλασία του δημόσιου πλούτου εδώ και 30 χρόνια, οι βασικοί ΥΠΑΙΤΙΟΙ της οικονομικης κατάρρευσης της χώρας.

  42. tiramola avatar
    tiramola 23/11/2010 18:21:42

    Με τον βουλευτή Κορινθίας Κόλλια όπου η σύζηγός του συνέχιζε να αμοίβεται ως ανταποκρίτρια του ΟΓΑ τη στιγμή που ήταν αποσπασμένη στο πολιτικό γραφείο του συζήγου της με έσοδα τα οποία δεν δήλωνε καν στην εφορία, τι θα κάνει?
    Κανονικά πρέπει να τον διαγράψει και αυτόν.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ @ tiramola 23/11/2010 18:59:45

      Μια φούσκα του ταρζαν δεν είναι αιτία παραίτησης αφού τίποτα δεν αποδείχθηκε.

      • Στάθης Δ avatar
        Στάθης Δ @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 23/11/2010 19:30:55

        @ Γιάννης - Αλιμος

        Σύμφωνα με τον Λ. Παπαγεωργόπουλο (βουλευτή Ευβοίας της ΝΔ από το 1989 έως το 2004 και διοικητή ΟΓΑ από το 2004 έως το 2009) δεν πρόκειται για φούσκα πάντως, αποκαλώντας δημοσίως ψεύτες και τον βουλευτή και τον δήμαρχο

        Υπόθεση Κόλλια
        [http://www.isthmos.gr/article.php?news_id=21368] &
        [http://pietris.wordpress.com/2010/11/23/thleoptikh-antipara8esh-pneymatikou-kollia/]
        Βιογραφικό Λ. Παπαγεωργόπουλου
        [http://www.eviaportal.gr/content.asp?ID=2004]

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ tiramola 24/11/2010 00:06:32

      σύζυγος

  43. ΜΙΧΑΛΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΛΗΣ 23/11/2010 18:22:31

    Η νδ έχει ανάγκη απο ανθρώπους που πιστεύουν πραγματικά στις ιδέες της παράταξης και με λόγο φρέσκο.Έχουμε βαρεθεί να στρογγυλεύουμε τον λόγο μας .Επιτέλους ΝΕΑ ΑΞΙΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΑΓΩΝΙΣΤΕΣ.ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΟΚΡΑΤΙΑ.

  44. ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 23/11/2010 18:25:56

    ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΗΝ ΝΕΤ, Ο ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΕΛΑΓΕ ΠΟΝΗΡΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ...ΣΑΝ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΥΜΦΩΝΗΜΕΝΑ.

    ΕΝΑ ΞΕΡΩ....ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΑΞΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΜΕ ΘΑΡΡΟΣ ΑΛΛΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΜΕ ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΙΑ ΔΑΚΡΥΑ ...ΕΧΕΙ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΤΟΥ ΚΥΝΑΙΔΟΥ....

    ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΚΟΜΜΑ....????

    ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΤΩΝ ΚΥΝΑΙΔΩΝ.....ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΟΥΝ....

    • oxoxo avatar
      oxoxo @ ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 23/11/2010 23:38:57

      Ο Μαρκογιαννάκης δεν είναι αυτός που επί υπουργίας του κάηκε η Αθήνα; Μ' αυτόν θα σωθεί η Ελλάδα;

  45. deneho avatar
    deneho 23/11/2010 18:26:25

    Σε λίγο τα δυο μεγάλα κόμματα και κάποια μικρά, θα διαλυθούν εις τα ΕΞ ΩΝ ΣΥΝΕΤΕΘΗΚΑΝ.

  46. ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 23/11/2010 18:28:39

    ΛΑΘΟΣ ΚΟΥΜΠΙ....ΚΙΝΑΙΔΟΣ

  47. Ηλίας avatar
    Ηλίας 23/11/2010 18:43:30

    Τα πράγματα είναι απλά. Διαφωνείς με τον προεδρο και την επίσημη πολιτική του κόμματος; Ραντεβού με τον πρόεδρο και συζήτηση στα όργανα.
    Γουστάρεις αυτοπροβολή και ίντριγκα και υπονόμευση του προέδρου μέσω συνεντέυξεων και διαρροών;
    ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ και να το μαθαίνεις και από την τηλεόραση κιόλας. Και περιμένω και πιο καυστικές ανακοινώσεις διαγραφών. Να τσούζει.

  48. thanasis avatar
    thanasis 23/11/2010 18:55:24

    καιρος να καθαρισει η ειρα απο το σταρι.καλο ταξιδι κυριε
    βουλευτα αλλα παραδωστε την εδρα στον λαο της νεας
    δημοκρατιας με την ψηφο του οποιου εκλεγηκατε

  49. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 23/11/2010 19:27:46

    http://eamb-ydrohoos.blogspot.com/2010/11/blog-post_23.html

  50. Factorx avatar
    Factorx 23/11/2010 19:54:51

    σκέφτηκa ότι πρέπει να ακούσετε και μια ευχάριστη είδηση:

    ---------- Προωθημένο μήνυμα ----------
    Από: Afrodite Al Salech
    Ημερομηνία: 23 Νοεμβρίου 2010 7:38 μ.μ.
    Θέμα: Ευχαριστω!
    Προς:


    Στις εκλογές, στο Τομέα Αθήνας, με βγάλανε/τε πρώτη σε σταυρούς (1658). Δύσκολο
    να εξηγήσω πόσο πολύ σας ευχαριστώ. ... Λοιπόν, να δημιουργήσουμε μια ψηφιακή ομάδα για
    να είμαστε σε άμεση επαφή; Κάποια ιδέα; Υπολογίζω το τελευταίο 10ημερο του Δεκ. να
    κανουμε μια συνάντηση - ενα ποτό.

    Συναχωμένα φιλια απο το Λοντον
    --
    Αφροδίτη Αλ Σάλεχ
    Afrodite Al Salech
    MA Student, on Global Migration, City University of London

    British tel number: 0044 7979 305450
    Greek number: 0030 6944 461750

    email: alsalech@gmail.com

    Greek blog: http://afroditealsalech.blogspot.com/

    English blog: http://afroditealsalech2.blogspot.com/

    Facebook profile: http://www.facebook.com/afroditealsalech
    Facebook page:http://www.facebook.com/pages/Afrodite-Al-Salech/151431548221990?ref=mf

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ Factorx 24/11/2010 00:10:11

      "Στο τομέα". Το τομέα, του τομέα, το τομέα, ω τομέα. Τυπικό ουδέτερο ουσιαστικό. Κυρία μου χρειάζεστε φιλολογική επιμέλεια

  51. Enzo avatar
    Enzo 23/11/2010 20:00:07

    πες της να κατσει στο London που ειναι και πολυπολιτισμικο , ξερει αυτη, απο αυτα που της αρεσουν.

  52. ammos-mpaliagaios avatar
    ammos-mpaliagaios 23/11/2010 20:47:26

    O εν λόγω Κυριος μου εχει στείλλει 3 μυνήματα οτι τον διέγραψε ο ΣΑΜΑΡΑΣ
    στις εκλογές που πέρασαν ουτε ενα μύνημα στήριξης για τον Πλακιωτάκη .Οι αποστάτες της ΝΤΟΡΟΎΛΑς εχουν παλιά ιστορία να ξεφτιλίζουν την παράταξη που ανόρθωσε την Ελλάδα.

  53. ammos-mpaliagaios avatar
    ammos-mpaliagaios 23/11/2010 21:02:56

    Σας αποστέλλω ακριβώς το μήνυμα που με θυμήθηκε μετα τις εκλογές ο κος αυγενάκης.ΜΟΛΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ(!)ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ Κ.ΣΑΜΑΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ.Ο ΕΝΤΙΜΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΜΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ .ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΑΥΓΕΝΑΚΗΣ.
    Σας αναφέρω πάλι οτι στις εκλογές τηρησε σιγή ιχθυος.
    Ποιόν έντιμο αγώνα αυτόν που υπέσκαπτε δολίως την παράταξη.Αφου στην γύρω περιοχή του ουδεμία δυναμική παρέμβαση εκανε για να βοηθλησει την παράταξη που τον ανέδειξε, και τα εκλογικά αποτελέσματα αναδεικνύουν ποιον ακριβώς στήριξε. Απο την επαρχία καταγωγής του ηταν 80% υπέρ της ντόρας και 20% για την Ν.Δ.αλλοίμονο στους ανέντιμους.

    • Enzo avatar
      Enzo @ ammos-mpaliagaios 23/11/2010 21:08:45

      φιλαρακι απο την κρητη εισαι?

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ammos-mpaliagaios 24/11/2010 00:11:53

      Επιβεβαιώνουμε ότι 80% των ψήφων πήρε στο χωριό του ο Γιαννουλάκης

  54. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 23/11/2010 22:15:29

    ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ, ΜΕ ΠΥΓΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ, ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ..ΠΥΟΡΡΟΗ ΚΑΙ Η...ΝΕΟΠΛΑΣΙΑ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑ. ΕΞΩ ΟΙ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ, ΜΕ ΤΗ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΜΟΡΦΗ, ΠΟΥ ΛΕΙΟΤΥΡΓΟΥΝ ΩΣ ΦΡΑΞΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑ ΚΑΙ ΩΣ 5η ΦΑΛΑΓΓΑ. ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΑΧΘΕΙ ΕΝ ΤΗ ΓΕΝΕΣΕΙ ΤΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΔΗΛΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΘΥΓΑΤΡΟΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΕΒΕΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝΤΡΙΚΕΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΕΝΙΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑ. ΥΠΟΤΙΜΟΥΝ ΒΑΝΑΥΣΑ ΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ. Ο ΑΥΓΕΝΑΚΗΣ ; ΦΙΔΙ ΚΟΛΟΒΟ. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ..ΓΡΑΦΕΤΕ!

  55. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 23/11/2010 22:43:17

    http://dexiextrem.blogspot.com/2010/11/blog-post_1578.html

  56. deldio avatar
    deldio 23/11/2010 23:28:08

    Τον είδα τον Αυγενάκη στην τηλεόραση που τον δούλευαν όλοι μαζί και δεν το καταλάβαινε. Τεράστια μορφή!!! Καλά ρε ποιοί τον ψηφίζουν αυτόν; Δεν ντρέπονται; Τί κατάντια είναι αυτή; Με τέτοιους απίθανους τύπους θα γίνει ανανέωση; Τί είναι δηλαδή η ανανέωση, θέμα φάτσας; Αει σιχτίρ.

    • loretta avatar
      loretta @ deldio 24/11/2010 01:14:59

      ....ο μονος που γελουσε ηταν η αλεπου ο τραγκας ο οποιος προφανως ηξερε οτι η αλλη η μαιμου ο χατζηλλαλαλλακης μαζι με την θυγατερα στησαν το σκηνικο ...για να αρχισουν οι διαγραφες...εξου και η αμμεση αντιδραση του διεγραφεντα να στελνει μυνηματα στουν νεοδημοκρατες της κρητης οτι συνεχιζεται ο αγωνας.


      τυχαια δηλ ο χατζηλλλλαλλλακης σημερα το πρωι "ανεκρινε"τον διεγραφεντα??

      και γιατι σημερα κανενας δεν τον ρωτησε αν θα παει στην ΔΗΣΥ???

      Καλα θα κανει ο ΣΑΜΑΡΑΣ να παρει κεφαλια μια και εξω.



      .

  57. μια αλεπού στο παζάρι avatar
    μια αλεπού στο παζάρι 24/11/2010 00:43:35

    @ ammos-mpaliagaios......στις πρόσφατες εκλογές πάρα πολλοί βουλυτές και σημαντικά κομματικά στελέχη δεν ενεργοποιήθηκαν και δεν ασχολήθηκαν καθόλου.
    Υπήρξαν μάλιστα και κάποιοι που υποστήριξαν ανοιχτά υποψηφίους του ΠΑΣΟΚ(βλέπε παραπάνω καταγγελία για τον κύριο Τραγάκη, που δεν είναι όποιος και όποιος στην ΝΔ, αλλά ο πρόεδρος του πειθαρχικού).