#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/05/2011 08:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Διαβάζοντας πίσω από τις λέξεις του Λοβέρδου



ΕΙΠΕ

Σε νεφελώδεις και αντιφατικές πολιτικές δεν νομίζω πως έχω θέση. Σε κάθε περίπτωση, είμαι στη διάθεση του πρωθυπουργού.



ΕΝΝΟΕΙ

Αν ο πρωθυπουργός συνεχίζει να δίνει αντιφατικά μηνύματα εντός και εκτός Ελλάδας και να μη διοικεί, εγώ θα παραιτηθώ.





ΕΙΠΕ

Τα 3/5 ή τα 2/3 μπορούν να αποτελέσουν τη διευρυμένη πολιτική νομιμοποίηση του σχεδίου νόμου



ΕΝΝΟΕΙ

Να προκηρύξει ο Γ. Παπανδρέου πρόωρες εκλογές. Άλλωστε, με δεδομένη τη στάση της Ν.Δ., η αναζήτηση 180 ψήφων υπέρ του μεσοπρόθεσμου δημοσιοποιημένου προγράμματος ισοδυναμεί με πρόωρη προσφυγή στις κάλπες.

 



ΕΙΠΕ

Πρέπει να άρουμε αμέσως τις λανθασμένες εντυπώσεις που έχουν δημιουργηθεί εκτός συνόρων και να συνειδητοποιήσουμε εντός συνόρων πως ο αγώνας είναι μπροστά. Θα κάνουμε ό,τι χρειάζεται η χώρα, αυτός πρέπει να είναι ο κανόνας.



ΕΝΝΟΕΙ

Το οικονομικό επιτελείο έχει την ευθύνη της κακής εικόνας της χώρας έναντι της Τρόικας και έχει αποτύχει. Ο πρωθυπουργός πρέπει να δείξει ότι είναι αποφασισμένος να εφαρμόσει όσα έχουμε δεσμευθεί, ανεξαρτήτως πολιτικού κόστους.

 

ΕΙΠΕ Ενοχικές στάσεις και αμφισημίες δεν χωρούν. Ο επαναπροσδιορισμός των μαχητών στην πρώτη γραμμή πρέπει να γίνει σήμερα. Το νέο κείμενο προτεραιοτήτων πρέπει να υπογραφεί από όλα τα μέλη του υπουργικού συμβουλίου.



ΕΝΝΟΕΙ

Ο Παπανδρέου πρέπει να συγκροτήσει ένα μικρό υπουργικό συμβούλιο προθύμων και να αφήσει πίσω όσους αντιδρούν. Αυτοί που θα εφαρμόσουν κατά γράμμα το Μνημόνιο θα πρέπει να είναι μαχητές στην πρώτη γραμμή.

(από τον "Ελεύθερο Τύπο")

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Τζαμπακερας avatar
    Τζαμπακερας 10/05/2011 09:26:13

    ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΣΙΓΑ -ΣΙΓΑ ΟΙ ΥΠΟΥΡΓΟΙ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΦΤΥΣΙΜΑΤΑ, ΑΥΓΑ, ΓΙΑΟΥΡΤΙΑ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΔΟΕΙΔΗ!!! ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΕΝΕ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ Ο ΛΑΟΣ .
    ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑΝ ΣΑΛΑΤΑ!!!!
    ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΟΔΗΓΕΙ ΧΩΡΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑ ΣΤΟΝ ΩΚΕΑΝΟ!!!!!!
    ΕΔΩ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΠΟΔΗΛΑΤΟ!!!!
    ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΠΗΔΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΑΚΡΟΒΟΥΤΙΑ!!!
    ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΤΟ!!!!!!!!!!!!!!

  2. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 10/05/2011 09:31:16

    Και αυτό που εν κατακλείδι εννοεί:
    "Τεχνοκρατικές λύσεις με εξωθεσμικούς, δεν περπατάνε. Εγώ είμαι εδώ, τροϊκανοί, και είμαι ο άνθρωπός σας. Θέλω να γίνω χαλίφης στη θέση του χαλίφη."

    • ΒΟΡΕΙΟΣ avatar
      ΒΟΡΕΙΟΣ @ Αυριανιστής 10/05/2011 11:34:29

      Λάθος!
      Εννοεί "Δεν θα κάτσω στο σκαμνί χωρίς να μου πείτε τον λόγο από πριν!" = Όλες οι επικαιροποιήσεις θα έρχονται στο Υπουργικό Συμβούλιο + Βουλή = Νομιμοποίηση ενεργειών και παραλείψεων...
      Εκλογές ante portas... Δύσμοιρη Ελλάς.

  3. popolaros avatar
    popolaros 10/05/2011 09:41:32

    Ο κύριος 'δεν υπάρχει σάλιο' είναι ένας νεοφιλελεύθερος ταλιμπάν της κατηγορίας homus neopasokous.

  4. ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ avatar
    ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ 10/05/2011 10:21:34

    ΣΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΦΑΓΑΝ 110 ΔΙΣ ΟΙ ΑΘΕΟΦΟΒΟΙ ,ΣΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ ΜΑΣ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ!

  5. kiki avatar
    kiki 10/05/2011 10:59:55

    Επισης μια δευτερη σκεψη, τι επιπτωσεις σε αυτον τον αρριβιστα ειχε η αποφαση του ΔΣΑ, και οτι ολοι οι Παν/κοι και ειδικα οι συνταγματολογοι ειναι εναντιον του Μνημονιου και το χαρακτηριζουν ως αντισυνταγματικο, ετσι και αυτος τωρα ζηταει ψηφιση απο την βουλη με 180,
    μηπως λεω μηπως σφιξαν τα ζουμια,
    γιατι εκτος του οτι στην μετα ΠΑΣΟΚ εποχη θα διωχτει για τις παρανομες υπογραφες και προεδρικα διαταγματα,
    εχει υπ οψιν οτι δεν θα μπορει ουτε να διδαξει, και να ακησει επαγγελμα.
    Λεω μηπως.

  6. Εκτοράς Παπανικολάου avatar
    Εκτοράς Παπανικολάου 10/05/2011 11:04:49

    Βρήκαμε τους λαγούς ψάχνουμε τα πετραχήλια...

  7. KillTheKing avatar
    KillTheKing 10/05/2011 11:12:49

    ΕΙΠΕ:
    Τα καναμε σκατα γιατι ειμαστε ξεπουλημενα τομαρια
    ΕΝΝΟΟΥΣΕ:
    Τα καναμε σκατα γιατι ειμαστε ξεπουλημενα τομαρια
    TheKing

  8. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 10/05/2011 11:15:38

    Μεγαλυτερη σουπια απ αυτον τον ανθρωπο δεν μπορει να υπαρξει.
    Εβαλε σε ταξη το υπ.εργασιας,το υγειας και τωρα θελει να βαλει σε ταξη και την χωρα αμ δε,η βαλτος ειναι(το και πιθανοτερο)η θυμιζει τον Γκιωνακη στην ταινια "ΟΦΑΤΑΟΥΛΑΣ"

  9. Roter Platz avatar
    Roter Platz 10/05/2011 11:30:08

    Δεν μας χεζεις ρε Νταραλα;!!!!!!
    Μια ωρα αρλουμπες με το ΜΕΓΚΑΠΑΣΟΚ χωρις να απανταει σε υποτυπωδεις "δηθεν" ερωτησεις, με ενα παραληρημα δικολαβιστικων αμπελοφιλοσοφιων.
    Συνεχως ΕΓΩ και αντε μαναμ παπανταμ παλι ΕΓΩ και ΕΓΩ. Σιγα μωρη κουλη που θα ελεγε και Ψιψινακης. Που ησουν τοσα χρονια και ηλθες τωρα να μας σωσεις;
    Καλα το ειπες πριν καιρο. Θα μας στεισουν στο ΓΟΥΔΗ.

  10. salmonellas avatar
    salmonellas 10/05/2011 11:44:28

    Prosexoume ti psifizoume.

  11. pipirlipis65 avatar
    pipirlipis65 10/05/2011 11:46:57

    Ο Βασιλακης Καιλας ειχε πει οτι αν μεχρι 30 Μαρτιου 2011 δεν ειχε να επιδειξει προοδο στα της Υγειας θα εφευγε.Για να τον βλεπω να σκαβει το λακκο του Τζεφρι σημαινει οτι τη μπαχαλομπουρδελοποιηση του ΕΣΥ την θεωρει επιτυχια του.

  12. Βατάτζης avatar
    Βατάτζης 10/05/2011 11:51:37

    Πάλι θέλει το ΠΑΣΟΚ να αποσπάσει την προσοχή από το Ζάππειο ΙΙ. Δεν είναι τυχαίο ότι και η άλλη βουβουζέλα, η Αννούλα, έκανε "ύποπτες", εντυπωσιακές δηλώσεις... Αν υποψιαστώ, ότι την ώρα που ο Σαμαράς την Πέμπτη θα ανακυρήσσει την νέα πρόταση της ΝΔ στο Ζάππειο, τα κανάλια θα ασχολούνται με Λοβέρδο, Αννούλα, Ραγκούση και Βενιζέλο, θα...πεθάαανω!!! ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΠΑΛΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΗ ΠΑΓΙΔΑ!!! Θα μας βγεί "σωστός" ο Λοβέρδος, που "τα λέει ωραία".... Ο καταστροφέας των εργασιακών δικαιωμάτων και της Υγεία μας, πουλάει μούρη!! Αν είναι δυνατόν....

  13. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/05/2011 12:45:13

    οταν ακουσα το "αμφησιμιες" μ επιασε ενα σφιξιμο... αγχωθηκα!! η δε μανα μου τρελλαθηκε στα 75... "βλαστημησε τωρα?"

    ΠΠ

  14. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 10/05/2011 13:03:53

    Ασχετο.Το βραδυ περιμενω Λακη πως και πως να τους τα χωσει με αυτα που ειπε ο γκαουλα΄ι΄τερ του Πασοκ.

  15. ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΑΣ 10/05/2011 13:11:43

    ΣΤΗΜΕΝΟ ΕΡΓΟ. Ο ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΟΝ ΨΕΥΤΗ ΤΟΝ ΛΟΜΒΕΡΔΟ ΝΑ ΘΟΛΩΣΕΙ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!

  16. Aggelos avatar
    Aggelos 10/05/2011 14:06:28

    Εγκαταλείψτε το πλοιοοοοοοοο!!!!!!!

    τα ποντικια προηγουνται..

  17. nora avatar
    nora 10/05/2011 23:42:05

    Ένας καραγκιόζης πολιτικάντης είναι, μην το ψάχνετε. Θυμηθείτε πόσες φορές του έστειλε πίσω η τρόικα το ασφαλιστικο νομοσχέδιο