27/02/2009 13:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Διέρρηξαν και το σπίτι του Αλέκου Αλαβάνου

Το σπίτι του Αλέκου Αλαβάνου, διέρρηξαν άγνωστοι τα ξημερώματα, στην οδό Βενιζέλου στην Πεντέλη. Οι άγνωστοι, μπήκαν στο σπίτι του κ. Αλαβάνου, ενώ ο ίδιος με την γυναίκα του, βρίσκονταν μέσα και αφαίρεσαν, σύμφωνα με πληροφορίες, κοσμήματα. Ο κ. Αλαβάνος διαπίστωσε την διάρρηξη το πρωί, όταν είδε παραβιασμένη την πόρτα. Σύμφωνα με τη δήλωση που φέρεται να έχει κάνει ο κ. Αλαβάνος στις αστυνομικές αρχές τα μόνα αντικείμενα που διαπιστώθηκε ότι έλειπαν από το σπίτι ήταν τρία δαχτυλίδια. Σύμφωνα με όσα έχουν γίνει γνωστά, εκτός από την οικία του προέδρου του ΣΥΡΙΖΑ, οι διαρρήκτες που κτύπησαν την νύχτα στην Παλαιά Πεντέλη άνοιξαν κι άλλα σπίτια που βρίσκονται στην ίδια περιοχή αποσπώντας αντικείμενα αξίας και χρηματικά ποσά

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 27/02/2009 14:04:18

    Ώπα !! Άντε, καί εις ανώτερα.
    Όλοι αυτοί οι επαγγελματίες λαολείχοντες, μέ τήν δημοκρατική χορηγία τών επαρκών Δίς € (αναλογία καλού μεροκάματου ανά στέλεχος), νομιζουν ότι θά τήν σκαπουλάρουν, επειδή γλύφουν τούς δήθεν "βίαιους" πρακτορο-μπαχαλάκηδες.
    Άμ δέ ! Η κανονική βία έχει μάννα τήν ανεργία.
    Υπομονή. Κι΄ αυτός ο Μπάτσος Γουρούνι Δολοφόνος απ' όξω, τόσες υπερωρίες παίρνει ο κερατάς, έκανε πώς δέν έβλεπε, γκαμώτρο...

  2. χαραμπάχαλος avatar
    χαραμπάχαλος 27/02/2009 14:43:16

    φταιει ο μπομπολας και ο λάτσης γιατι ο ΚΚ τους εχει δωσει όλα τα λεφτα και με μιζες τα κονομάνε οι παρακρατικοι. γιαυτο και οι μεταναστες πεινανε και απο αναγκη κλεβουν σπιτια και να φανταστης εφτασαν μεχρι και αυτο του προεδρου να ληστεψουν. που ειναι ρε η αστυνομια οταν τη χρειάζεσαι? παλι τα συμφεροντα του μπόμπολα και του κουρή εξυπηρετει? η ριχνει βόμβες στα στεκια των μεταναστων? αρε σορος που σας χρειάζεται...

  3. Giannis avatar
    Giannis 27/02/2009 16:28:42

    Αυτοί του ΣΥΡΙΖΑ θα ήτανε... Αυτοί του Αλαβάνου, οι αλήτες!
    Οι κουκουλοφόροι που έδειραν και τον καθηγητή Πανούση τον υποψήφιο του ΣΥΝ...

  4. Anonymous avatar
    Anonymous 27/02/2009 16:44:17

    γιατί να μη σκεφθούμε ότι στοχοποιήθηκε από τη αντίστροφη μεριά λόγω των απόψεών του ή μήπως οι άλλοι δεν έχουν παρακράτος και μεθόδους...για να δημιουργήσουν εντυπώσεις στην κοινή γνώμη οδηγόντας τα πράγματα εκεί που θέλουν και βάζοντας στη γωνία αυτούς που δεν θέλουν.

  5. Ψάλτης απορών avatar
    Ψάλτης απορών 27/02/2009 16:44:45

    Οι διαρρήκτες τη δουλειά τους έκαναν!

    Απλώς οι αστυνομικοί που είχαν βάρδια στο σπίτι του Αλαβάνου... σφύριζαν σαν τους Γερμανούς στις παλιές ελληνικές ταινίες.

    Το τερπνόν μετά του ωφελίμου δηλαδή

  6. ΑΦΡΙΚΗ avatar
    ΑΦΡΙΚΗ 27/02/2009 19:08:41

    YPERASPISOU TOUS LATHROMETANASTES KAI SE LIGO THA SOU PAROUN KAI TA SOVRAKA! H AFRIKH EINAI PIO ASFALIS APO TIN BANANIA POU LEGETAI ELLADA!

  7. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 27/02/2009 19:23:30

    Η είδηση της ημέρας!

    Τελικά, οι ευκολότεροι στόχοι είναι αυτοί πού περιστοιχίζονται από αστυνομικές φρουρές: αμερικανική πρεσβεία, αστυνομικά τμήματα, υπουργός Δ. Τάξης, ειδικοί φρουροί σε σκοπιές, αμαξοστάσιο ΜΑΤ, υπουργείο πολιτισμού και αυτό τώρα, το πιο εξωφρενικό.

  8. what avatar
    what 27/02/2009 19:59:07

    Δεν το πιάσατε.
    Οι μπάτσοι είχαν παρακολουθήσει τις προηγούμενες μέρες σεμινάρια ενάντια στην αστυνομική βία,
    δωρεάν από το ΣΥΡΙΖΑ της γειτονιάς.

    Προφανώς σκέφτηκαν πως ο ιδιοκτήτης του σπιτιού θα είχε πρόβλημα με συλλήψεις και απελάσεις και τα ρέστα.

  9. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 27/02/2009 20:21:46

    Που να μη τον φρουρούσαν τα σαίνια κιόλας. Θα τον βίαζαν;

  10. Mποτίλια στο πέλαγος avatar
    Mποτίλια στο πέλαγος 27/02/2009 20:42:34

    Δεν φτάνει που μια ζωή τον ψήφιζα. Τώρα θα τον ψηφίζω και χωρίς τα βραχιόλια.

  11. Κοντη Λιζα avatar
    Κοντη Λιζα 28/02/2009 00:52:07

    @10

    έγραψες!

  12. ataktos avatar
    ataktos 28/02/2009 11:42:28

    arhigos nomimou komatos o Kirios Alabanos den ine .Tora prepi na perimenoume tin diariksi sti Rafina i sto GAP,Aleka ,Kara.. nomoteliaka den ine ??

  13. mikrh_loulou avatar
    mikrh_loulou 28/02/2009 12:49:51

    kai eseis nomizete pws einai memonwmeno peristatiko? gia psaxte poses alles diarrhxeis exoun ginei ayth th bdomada se spitia bouleutwn..sumptwsh? kai h xeirobombida sumptwsh?