#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/06/2013 21:09
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Διέκοψε από την εξάντληση την ομιλία του στο Συνέδριο ο Αντ. Σαμαράς !!!



Ενώ βρισκόταν προς το τέλος της ομιλίας του στο 9 Συνέδριο της ΝΔ ο Αντώνης Σαμαράς ζήτησε συγνώμη από τους συνέδρους λέγοντας "πρέπει να καθίσω για λίγο" και ...κατέρρευσε. Οι συνεχώς καταιγιστικοί ρυθμοί δουλειάς ήταν φυσικό να οδηγήσουν κάποια στιγμή τον οργανισμό του Πρωθυπουργού στην εξάντληση, σε συνδυασμό με μια ίωση που τον ταλαιπωρεί μέρες. Αρκεί να αναφέρουμε ότι αυτήν την εβδομάδα ύστερα από ένα βαρυφορτωμένο πρόγραμμα συναντήσεων στην Αθήνα με επενδυτικούς παράγοντες πήγε χθες στην Σύνοδο Κορυφής και επέστρεψε σήμερα στην Αθήνα για να πάει εν μέσω καύσωνας κατευθείαν στον συνέδριο.

Τελικά ο πρωθυπουργός συνήλθε, ανέβηκε πάλι στο βήμα και ολοκλήρωσε την ομιλία του.«Στους αγώνες μένουμε πάντοτε όρθιοι» είπε μετά τη μικρή διακοπή

Ανακοίνωση Γραφείου Τύπου του Πρωθυπουργού


 Ο Πρωθυπουργός κ. Αντώνης Σαμαράς την τελευταία εβδομάδα ταλαιπωρείται από ιογενή γαστρεντερίτιδα. Η ίωση, σε συνδυασμό με το επιβαρυμένο του πρόγραμμα, είχε ως αποτέλεσμα να αισθανθεί προσωρινή αδιαθεσία στο Συνέδριο της Νέας Δημοκρατίας και να διακόψει την ομιλία του για λίγα λεπτά.  Στη συνέχεια, ολοκλήρωσε την ομιλία του και επέστρεψε στην οικία του.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Συριζαλβανία του Χότζα avatar
    Συριζαλβανία του Χότζα 28/06/2013 21:15:24

    Μια χαρά είναι ο Πρόεδρος, επανήλθε στο βήμα!

  2. Κωνσταντίνος Σπ avatar
    Κωνσταντίνος Σπ 28/06/2013 21:16:46

    Πρόεδρε, να είσαι πάντα γερός και δυνατός! Η Πατρίδα σε χρειάζεται ακόμη πολύ....

  3. ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
    ΗΛΕΚΤΡΑ 28/06/2013 21:22:44

    ΜΑΣ ΛΑΧΤΑΡΗΣΕΣ
    ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ
    ΟΙ ΠΥΡΓΟΙ ΣΤΕΚΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ
    ΕΤΣΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΜΑΡΩΝΟΥΜΕ
    ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ

  4. airman avatar
    airman 28/06/2013 21:32:35

    Καμιά ανησυχία, ''μάτι'' είναι!

    • Κωνσταντίνος Σπ avatar
      Κωνσταντίνος Σπ @ airman 28/06/2013 21:56:52

      ωχ.... μπορεί να μη βλέπει τηλεόραση, λόγω ΕΡΤ, αλλά κάποιος κάνει παρέα τελευταία με bloggers δίνοντάς τους και συνέντευξη....
      Συμπέρασμα, είναι δικτυωμένος και παρακολουθεί!!!!!

  5. Χμμμμ avatar
    Χμμμμ 28/06/2013 21:32:53

    Ένας άνθρωπος με απίστευτη θέληση δύναμη και κουράγιο.
    Δεν φοβάμαι πια τίποτα.
    Η Ελλάδα έχει σκληροτράχηλο καραβοκύρη που θα την φέρει σύντομα σε ήρεμα καταγάλανα νερά.

  6. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 28/06/2013 21:40:14

    Γερα Προεδρε, σε χρειαζομαστε στη πρωτη γραμμη της μαχης για τη Πατριδα, για πολλα χρονια ακομα!

  7. Α avatar
    Α 28/06/2013 21:45:19

    Πρόεδρε επειγόντως ξεκούραση! Μείωσε λίγο τους ρυθμούς.
    Όλα αυτά που θέλεις θα γίνουν μόνο αν είσαι καλά.

  8. S. avatar
    S. 28/06/2013 21:54:19

    Περαστικά στον πρωθυπουργό.

  9. fitsoulas avatar
    fitsoulas 28/06/2013 21:58:26

    Θέλουν προσοχή οι Παρασκευές πρόεδρε, είναι η πιο δύσκολη μέρα της εβδομάδας! Νομίζω πως από την κούραση ούτε ο Βενιζέλος έκανε δηλώσεις σήμερα!

  10. Σαρακατσανος avatar
    Σαρακατσανος 28/06/2013 22:05:02

    ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΟΛΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΞΙΟΙ ΣΠΑΝΙΖΟΥΝ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ..........

    • Jay Gatsby avatar
      Jay Gatsby @ Σαρακατσανος 28/06/2013 22:23:58

      Είμαι στην διάθεση του αν θέλει να με αξιοποιήσει.

  11. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 28/06/2013 22:21:16

    ... και γνωστό να προσθέσω!

  12. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 28/06/2013 22:22:02

    Αυτή είναι μια απλή απόδειξη του πόσο δουλεύει. Και έχουμε τους γελοίους λαϊκιστές να απαξιώνουν τα πάντα.

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ Γεώργιος Τ. 28/06/2013 23:00:21

      Πραγματικά είσθε άξιος θαυμασμοῦ, κ. Σαμαρᾶ! Σάν τήν ὲργατική μέλισσα δέν ξεκουράζεσθε καθόλου! Please take of yourself because WE NEED YOU, GREECE NEEDS YOU!

  13. Γιάννης ο όμορφος avatar
    Γιάννης ο όμορφος 28/06/2013 22:22:47

    Bασικά, ετοιμαζόταν να πάει στο Ζάππειο για να δηλώσει "παρών", αλλά ευτυχώς ξανασηκώθηκε ο Πρόεδρος. Περαστικά!!

  14. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 28/06/2013 22:41:33

    Περαστικά Πρόεδρε! Κράτα γερά!

  15. Σ.Κ.Μ. avatar
    Σ.Κ.Μ. 28/06/2013 22:44:53

    Κάποιος επίτιμος θα είπε : "Μα τι ωραία τα λέει ο Σαμαράς !!!"
    "Μόνο λίγο καιρό ξαποσταίνει
    και ξανά προς τη δόξα τραβά."

    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ !!!

  16. Ρηνα avatar
    Ρηνα 28/06/2013 23:22:23

    Ειναι δουλευταρας!

  17. roadrunner avatar
    roadrunner 28/06/2013 23:35:47

    Ολοι καταλάβαμε την υπερπροσπαθεια που καταβάλει ο Πρωθυπουργος μας.Ομως,καλυτερα ειναι να μην ξεπερνιουνται σε μονιμη βαση οι ανθρωπινες αντοχες.Παν μετρον αριστον..Περαστικα..

  18. monson avatar
    monson 29/06/2013 00:09:05

    Μαρα δεν εχεις ορια ....!

  19. KALIOPI VRANA avatar
    KALIOPI VRANA 29/06/2013 00:22:04

    Αντωνη! κοιτα το Ντορακι τι υφος ειχε τη στιγμη της αδιαθεσιας σου!!θα γινει πρωθυπουργος του Αγιου ποτε!! να εισαι δυνατος και να νοιαστεις συντομα για τους νεοδημοκρατες που ποτε δεν τους υπολογισαν οσοι κατειχαν και κατεχουν τις καρεκλες! δε θα διστασουν να εκδικηθουν να εκδικηθουν στηριζοντας......τον ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ!!

  20. Αντικαθεστωτικός avatar
    Αντικαθεστωτικός 29/06/2013 00:30:52

    Είσαι άψογος στα καθήκοντά σου μέχρι τώρα πρόεδρε, αλλά για να συνεχίσεις να είσαι σωστός πρέπει να προσέχεις τον εαυτό σου. Η υπερβολή δεν κάνει καλό. Περαστικά. Καλή δύναμη!

  21. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 29/06/2013 02:42:33

    Αντώνη, φαίνεται πως έχεις χαράξει τη ρότα για την Ιθάκη! Μα πιο πολύ φαίνεται πως έχεις όραμα, για μια Νέα Ελλάδα ελπίδας και προοπτικής.
    Στάσου λοιπόν όρθιος γιατί, αφού βγήκες στο δρόμο, πρέπει να μείνεις στο τιμόνι για να το κάνεις το ταξίδι! Και πρόσεχε γιατί τους Λαιστρυγόνες και τους Κύκλωπες και τον άγριο Ποσειδώνα, είναι παραπάνω από βέβαιον πως θα τους συναντήσεις !

  22. jimmys avatar
    jimmys 29/06/2013 08:44:04

    ΑΡΧΗΓΕ !!!!!!! ΙΣΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΣΟΥ .. ΝΑ ΑΤΕΝΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΟΝΗ ...ΜΕ ΦΟΝΤΟ ΤΟΝ ΤΑΥΓΕΤΟ ..ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΥΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΥΛΟ....... ΕΤΣΙ ΜΟΝΟ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΔΥΝΑΜΗ !!!!!!!!!!!!!
    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΥΓΕΙΑ