#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/01/2010 18:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Διάβασαν καλά την ατζέντα του Χριστοφοράκου στο ΠΑΣΟΚ;



Σε προηγούμενο δημοσίευμά μας (Κοιμάται η Ρηγίλλης;) γράφουμε ότι ενώ τα δημοσιεύματα του Τύπου στρέφονται (και καλά κάνουν) στο σημείωμα του Καραμανλή προς τον Χριστοφοράκο αποσιωπάται εντελώς το γεγονός ότι ο μεν συντονιστής του Μαξίμου κ. Παμπούκης αναφέρεται ως «άτυπος νομικός σύμβουλος του Χριστοφοράκου¨, ή δε άλλη σύμβουλος του κ. Παπανδρέου, η κ. Σιούτη έχει αναφερθεί επανειλημμένως ως νομικός σύμβουλος του Χριστοφοράκου.

Η σημερινή «Ελευθεροτυπία», όμως αναφέρεται και σε άλλα ονόματα:

 «Seeger (πρόκειται για τον Κάρολο Σίγκερ της D&Ρ) προτείνει Τετάρτη 12 Σεπτεμβρίου να 'ρθει εδώ Ελλάδα για ραντεβού (Μήτρου, Σιούτη, Seeger, Ταλεδάκη). Η Σιούτη (πρόκειται για τη Γλυκερία Σιούτη, σημερινή νομική σύμβουλο του πρωθυπουργού Γ. Παπανδρέου) προτείνει να γίνει η συνάντηση στο γραφείο Ταλεδάκη(δικηγόρο της Siemens)».

Ρωτάμε: Η κ. Μήτρου είναι ή ίδια με την προϊσταμένη  οργάνωσης και διοίκησης Μεγάρου Μαξίμου επί Κ. Σημίτη;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 28/01/2010 18:41:48

    Μπάχαλο!

  2. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 28/01/2010 18:53:59

    Μήπως κάποιοι σύμβουλοι, λέω μήπως, διέρρευσαν τα έγγραφα και έχουν τις ατζέντες;;;

    και αν ναι που τα βρήκαν;

    το ότι βγήκαν ονόματα της ΝΔ δείχνει συγκεκριμένη πλευρά διαρροής.

    δεν μπορεί οι πασόκοι που υπέγραφαν τα συμβόλαια να είναι στην απέξω για δείτε καλά τα ονόματα.

  3. kalathos avatar
    kalathos 28/01/2010 19:34:50

    Το τι παιχνίδια παίζουν τα μπλογκς είναι απίστευτο και σκανδαλώδες. Ψέμματα, εκβιασμοί, λάσπη, πόλεμος για πρόσωπα που δεν μπορούν να αμυνθούν, καθότι δεν υπάρχει η δυνατότητα να σχολιάσεις κάτω από την ανάρτηση.
    Σήμερα για παράδειγμα το Nonews δημοσίευσε ψευδέστατη είδηση ότι χτες το βράδυ ο Γιώργος Νταλάρας έτρωγε στο Λα Στράντα με βουλευτές του ΠΑΣΟΚ και μίλησε με τον Γ. Ορφανό.
    Το διάβασα τυχαία και έμεινα άναυδος.
    ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΤΡΩΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΧΘΕΣ!
    Ο Γιώργος Νταλάρας έτρωγε με ένα φίλο του, μόνοι τους, οι δύό τους.
    Ο φίλος τους τον περίμενε, ο Γ.Ν. μπήκ, χαιρέτησε τον υπεύθυνο του καταστήματος, και έκατσε με τον φίλο του, έφαγαν, συζητούσαν συνέχεια και αποχώρησαν μαζί λίγο πριν τις 12.
    Πόσο ψέμμα λοιπόν και γιατί;

    Τα μπλογκς έχουν γίνει από δημοκρατική διαδικτυακή κατάκτηση, ένας φασιστικός μηχανισμός εκβιασμών, ψευδών ειδήσεων και σκοπιμοτήτων.
    Σκέφτομαι το απλό: Αφού με τα ίδια μου τα μάτια έιδα ένα γεγονός και διάβασα σήμερα το ψέμμα, φανταστείτε πόσα άλλα ψέμματα μας σερβίρουν κάθε μέρα και επειδή δεν έχουμε ιδία αντίληψη τα καταπίνουμε κανονικά!!!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ kalathos 28/01/2010 19:42:07

      Τέτοια ψέματα σερβίρουν και οι εφημερίδες. Τα μπλογκς όμως είναι η μοναδική πηγή που μπορείς να μάθεις και την αλήθεια. Αν δεν έγραφες τώρα εσύ εδώ (όσο και αν το antinews, από όσο ξέρω, δεν αυτοχαρακτηρίζεται ως μπλογκ), πού θα έγραψες; Πώς θα μαθαίναμε το ψέμα;

      Απλώς, όπως κάθε καλό πράγμα, τα μπλογκς είναι μαχαίρι δίκοπο.

    • Alkimos avatar
      Alkimos @ kalathos 28/01/2010 19:59:09

      Μου κάνει εντύπωση φίλε μου η καυστική σου δήλωση: "Τα μπλογκς έχουν γίνει από δημοκρατική διαδικτυακή κατάκτηση, ένας φασιστικός μηχανισμός εκβιασμών, ψευδών ειδήσεων και σκοπιμοτήτων."
      Είναι γνωστό, πως κάποιοι γνωστοί δημαγωγοί των ΜΜΕ έχουν διεισδύσει στο χώρο της μπλοκόσφαιρας, φέρνοντας μαζί τους τη σαπίλα του «χώρου». Αυτό δεν δίνει όμως σε εσένα -ή σε οποιονδήποτε άλλον- το δικαίωμα να απαξιώνεις το σύνολο των 30.000 και πλέον ελληνικών μπλοκ… Χαλάρωσε και σκέψου ποιο ψύχραιμα πριν προβείς άλλη φορά σε χαρακτηρισμούς. Μην απαξιώνεις τον χώρο απ’ όπου έχει ξεπηδήσει η σύγχρονη κοινωνική επανάσταση, διότι κόβεις έτσι το κλαδί όπου κάθεσαι και εσύ - αν είσαι απλός πολίτης και όχι προβοκάτορας σε διατεταγμένη υπηρεσία.

    • yangoolas avatar
      yangoolas @ kalathos 28/01/2010 20:11:30

      καλαθε με έφτιαξες με τα στιβαρά επιχειρήματα Χαζτηαβάτη. "Ο Νταλάρας έτρωγε μόνος του, άρα η Σελήνη είναι πράσινο τυρί"

    • mpaxalo avatar
      mpaxalo @ kalathos 28/01/2010 20:54:18

      αναφερεσαι σε τρια τεσσρα μπλογκς δημισογραφικών παπατζηδων και αγνοεεις δεκαδες χιλιάδες αλλα. Αλλα κι αυτα τα ελάχιστα δείγματα προς αποφυγην ειναι προτιμότερα απο τα παραπολιτικά των εφημερίδων. Κράχτε τους όλους. Και ποιος νοιαζεται που εραγε ο Νταλάρας και η Νταλάραινα;

  4. kanis avatar
    kanis 28/01/2010 19:49:16

    ΠΗΓΑΣΟΣ ????????

  5. Spm avatar
    Spm 28/01/2010 20:16:35

    Ε, ρε γλέντια που θα εχουμε!!!
    Φακτορα, πολυ καλο αυτό.

  6. krasnajia zvezda avatar
    krasnajia zvezda 28/01/2010 20:20:43

    Ταζεδάκη Φάκτορα, οχι Ταλεδάκη

  7. ΜΗΤΣΟΣ avatar
    ΜΗΤΣΟΣ 28/01/2010 22:35:47

    Εσύ καλά τα γράφεις ,στη ΝΔ ακούει κανείς;

  8. sirmar avatar
    sirmar 28/01/2010 23:19:08

    θα μας πη ο φίλος ότι και η Άννα Νταλάρα δεν είχε πολιτικό γραφείο στα γραφεία του Sui το λαμογιο που έφαγε τα λεφτά από την συναυλία του Παπαδοπούλου.
    Ο ΓΑΠ και οι πέριξ αυτού μας έχουν ακόμη στη δεκαετία του 80 έλεγε στην Τουρκία κάνε θέμα να στρέψουμε την προσοχή τον μαμακιδων ΜΜΕ ώστε να μην περάσουμε της μαλ….. που τάξαμε για να περάσουν τα μέτρα
    Εδώ οποία πέτρα και να σήκωσης το γνωρίζουμε τα αποτελέσματα από της εξεταστικές μια τρύπα στο νερό θα είναι ότι κάθε κώμα δικό του αποτέλεσμα.
    Το μονό που τους ενδιαφέρει πως θα τα κονομήσουν.
    Εάν είναι παλικαράκια να μην πάρουν φράγκο

  9. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 29/01/2010 22:32:03

    Μπας και είσαι ο Νταλάρας; Έτσι αντιδρά κι αυτός. Μου τόπε ο Πανούσης....

  10. kalathos avatar