#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/11/2010 21:09
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Δημοκρατική Συμμαχία» με το ... ΠΑΣΟΚ !



Όπως ακούσαμε στην τηλεόραση του Alter, το νέο κόμμα της κ. Μπακογιάννη θα αποκαλείται «Δημοκρατική Συμμαχία».

Νομίζω ότι κάτι λείπει από τον τίτλο για να ανταποκρίνεται καλύτερα στην πραγματικότητα: «Δημοκρατική Συμμαχία με το ΠΑΣΟΚ».


Να προσέξουν επίσης ποιό θα είναι το ακρωνύμιο. Γιατί αν το λένε


“ΔΗ.ΣΥ” θα τους μπερδεύουν με τον Δημοκρατικό Συναγερμό της Κύπρου.

Με την ομώνυμη “Δημοκρατική Συμμαχία” της Ναμίμπια δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα. Εκεί είναι Αφρική κι εδώ είμαστε Ευρώπη (ακόμα)



Ημεροδήκτης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 18/11/2010 21:12:59

    δειτε το οπωσδηποτε!! ΠΡοφητικο και διασκεδαστικο !!!
    ΔΙαβαζστε και την εισαγωγη τι ελεγε ο ΑΓΠ χαχα κλπ

    PIRELLI HELLAS 1986
    http://www.filefactory.com/file/b453ha6/n/PIRELLI_HELLAS_1986.pdf

    ΠΠ

  2. Ηλίας avatar
    Ηλίας 18/11/2010 21:13:21

    Δημοκρατική Ανανέωση είπατε;;;

  3. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 18/11/2010 21:21:26

    Εμενα πηρε τ αφτι μου οτι το νεο κομμα θα ονομαζεται ΜΠΑ-ΧΑ-ΛΟ.
    Απο το ΜΠΑκογιαννη -ΧΑτζηνικολαου-ΛΟΙποι .Υπομονη 3 μερες εμειναν για να δουμε ποιος θα εχει δικιο.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 18/11/2010 21:23:21

      !!!!!!!!!!!!!!

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 18/11/2010 21:25:57

      πώς δεν βγήκε στον νικολάκη μας αλήθεια, να μου πεις και αύριο μέρα του θεού είναι.

      • ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
        ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ @ Σοσιαληστής 18/11/2010 21:33:38

        Ε ναι να ειναι κοντα στο γεγονος η συνεντευξη.Αν και πιστευω οτι η εκπομπη της Δευτερας που εχει ο Χατζ θα ειναι για κεινη.

        • man8os avatar
          man8os @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 18/11/2010 22:15:03

          Βγηκε το αποκελιστικο ρεπορταζ για το ονομα.

          • ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
            ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ @ man8os 18/11/2010 22:21:45

            Εχει και πολλα τέκνα η μανταμ στα μμε.Δεν ξερεις ποιον να πρωτοδεις.

    • anonymos avatar
      anonymos @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 18/11/2010 23:53:54

      Καλό αλλά κάπου πρέι να βάλουμε και τον Πρετεντέρη

  4. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 18/11/2010 21:24:31

    Φάκτορα,

    Εκείνη η "Συμμαχία των Προοδευτικών Δυνάμεων" στις εκλογές του 1977 τι ποσοστό πήρε;

    • dmtrs avatar
      dmtrs @ Κώστας Ροδινός 18/11/2010 21:38:05

      2% (υψηλός πήχυς για το κορίτσι μας)

  5. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 18/11/2010 21:24:38

    Δημοκρατική Αποστασία & ΣΙΑ Ο.Ε.

  6. Kostas D avatar
    Kostas D 18/11/2010 21:25:07

    Πολλοί "Δημοκρατες" του ....πασοκ...
    - Δημοκρατική αριστερα
    - Δημοκρατική ... συμμαχία (με το Λαος και το πασοκ)
    ακόμα και τα ονόματα τους είναι της πλάκας.

    • BIΣ avatar
      BIΣ @ Kostas D 18/11/2010 21:32:21

      "Νίκησαν οι δημοκρατικές διαδικασίες"
      Ανδρέας Παπανδρέου.
      Το θυμάστε αυτό;

  7. lampros avatar
    lampros 18/11/2010 21:25:58

    Να προσέξουν επίσης ποιό θα είναι το ακρωνύμιο. Γιατί αν το λένε

    “ΔΗ.ΣΥ” θα τους μπερδεύουν με τον Δημοκρατικό Συναγερμό της Κύπρου.

    Μπα, η Ντόρα μάλλον το πήρε από την «κυβέρνηση του Βισύ»

    • man8os avatar
      man8os @ lampros 18/11/2010 22:16:10

      Αν μου επιτρεπεις, το δανειζομαι, το συνθηματακι να το λεω κι εγω.

  8. BIΣ avatar
    BIΣ 18/11/2010 21:31:27

    "Δημοκρατική Συμμαχία", το κόμμα που μας έλειπε για να ολοκληρωθεί η ευτυχία μας.
    Μετά από αυτό, θα κλείσουμε ως δημοκρατία...
    Βοήθειά μας!
    Αναμένω τις ενθουσιαστικές κραυγές του Αρη Πορτοσαλταρισμένου.

    • anonymos avatar
      anonymos @ BIΣ 18/11/2010 23:58:15

      Γιαυτό δεν μπορώ να κοιμηθώ τα βράδυα. Τώρα που η Ντόρα έκανε κόμμα θα κοιμάμαι με το κεφάλι μου ήσυχο. Οι Ηρακλείς της οικογένειας επίλεκτοι της δημοσιογραφικής καμαρίλας θα φροντίσουν το πλασάρισμα του νέου κόμματος

  9. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 18/11/2010 21:34:45

    Εις την βαρβαρικήν, θα προφέρεται Ντιμ-Σιμ, όπως λέμε ντιμ σαμ.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Dim_sum

    Καλοφάγωτο.

  10. Ηλίας avatar
    Ηλίας 18/11/2010 21:35:13

    To κομμα να υποθέσω θα ανήκει και στην "δημοκρατική παράταξη";;;

    • BIΣ avatar
      BIΣ @ Ηλίας 18/11/2010 21:52:59

      Oχι ακριβώς, θα είναι κάπου στο μέσον . Ντεμί σαιζόν, που λένε. Η Ελληνίδα Βεστερβέλλαινα (όπως λέμε Τζαβέλλαινα).

  11. Petros avatar
    Petros 18/11/2010 21:38:00

    ΠΡΟ. ΔΟΣΙ. Α.
    Πρόταση Δοσιλογικής Ανασύνταξης.
    Έκλεισε.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Petros 18/11/2010 21:47:55

      Καταπληκτικό!

  12. Φαινότυπος avatar
    Φαινότυπος 18/11/2010 21:42:24

    ΔΗΜΟ.Σ.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Φαινότυπος 18/11/2010 21:47:23

      Έχεις εσωτερική πληροφόρηση;

      • BIΣ avatar
        BIΣ @ Επώνυμος 18/11/2010 21:54:02

        Καμία σχέση με τον Νίκο Δήμου;

        • Φαινότυπος avatar
          Φαινότυπος @ BIΣ 18/11/2010 22:06:58

          Μακρινός πρωτοξάδελφος.

          • ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
            ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ @ Φαινότυπος 18/11/2010 22:08:41

            Σαν να λεμε δευτερα αδερφια;

          • Φαινότυπος avatar
            Φαινότυπος @ Φαινότυπος 18/11/2010 22:20:08

            Μνημονιοποιτοί, Συκοφάντα

          • ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
            ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ @ Φαινότυπος 18/11/2010 22:26:40

            Αμαν ρε αδερφακι μου, πανω που σε συμπαθησα.Δεν πειραζει . Ο καθεις με τα πιστευω του....

      • Φαινότυπος avatar
        Φαινότυπος @ Επώνυμος 18/11/2010 22:06:39

        Είδα το χαρτάκι που γλιστρούσε ο νονός στα χέρια του παπά.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Φαινότυπος 19/11/2010 00:39:02

      Παλιός γκόμενος?

  13. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 18/11/2010 21:46:48

    Παιδιά, θυμάστε που είχαμε μια ανάρτηση στο antinews και δίναμε ονόματα στο Ντοροκόμμα;

    h__p://www.antinews.gr/?p=67488

    Η καλύτερη ιδέα, κατά τη γνώμη μου, ήταν της Αφροδίτης:

    ΛΥΣΣΑ : Λαϊκή Υπονομευτική Συσπείρωση Συμπαθούντων Ατυχήσασας!

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Επώνυμος 19/11/2010 02:16:58

      Σ' ευχαριστώ Επώνυμε που το θυμήθηκες. Ήλπιζα ότι ο Φάκτορας θα προκήρυσσε μεγάλο διαγωνισμό, για τον άξιο νονό του νέου πολιτικού σχηματισμού! Και θα δίναμε την ευκαιρία στη μαμά του, να επιλέξει μεταξύ καταπληκτικών προτάσεων!!!

  14. Kostas D avatar
    Kostas D 18/11/2010 21:52:03

    http://www.antinews.gr/?p=72166

  15. ANEMOS (PARAPOLITIKA SERRON GIA TO DOROKOMA) avatar
    ANEMOS (PARAPOLITIKA SERRON GIA TO DOROKOMA) 18/11/2010 21:59:27

    http://www.tsepelasmedia.gr/index.cfm?action=details&id=12432
    Παραπολιτικά από τον… Νέστορα 18-11-2010
    18/11/2010

    Χαμός γίνεται στο forum της Ντόρας. Οι αρνήσεις πάρα πολλές και μάλλον προβλέπεται την Κυριακή στην Αθήνα να δούμε ελάχιστους, λιγότερους απ’ τα δάκτυλα του ενός χεριού για να συμμετέχουν με την υπογραφή τους στην ιδρυτική διακήρυξη.

    Μάλλον δεν υπολόγισε σωστά και δεν του βγαίνουν τα καρύδια σε γνωστό ΜΜΕ. Υπολόγισε, αλλά χωρίς τον ξενοδόχο.

    Οι πρώτες δυσκολίες για τον Παύλο Βασιλειάδη άρχισαν πριν ακόμη δηλώσει ότι αλλάζει κόμμα. Το μέλλον του μάλλον ζοφερό προδιαγράφεται.

    Η Αγνή Δουβίτσα και η Μιμή Παναγιωτάκη είπαν το αυτονόητο. Παραμένουμε στην Ν.Δ., την στηρίξαμε για πρόεδρο, αλλά δεν θα γίνουμε και η ουρά της. Η χώρα μας έχει ανάγκη από άλλα πράγματα και όχι από κόμματα.

    Μαθαίνω ότι έγιναν πολλά τηλεφωνήματα από τηλεοπτικό σταθμό σε άτομα που στήριξαν την Ντόρα, για να βγουν για συνέχεια στήριξης. Η απάντηση που εισέπραξαν είναι ότι «θα βγούμε ταϊκούκ».

    Το είδαμε κι αυτό!!! Ο Γιάννης Μωυσιάδης στο ΔΙΚΤΥΟ!!! Μπράβο Πέπη. Με τον Παύλο, από σύμβουλοι “υψηλής επικοινωνίας” του Φωτιάδη, μετά τον Αποστόλου και τον Παρίση, το κάνατε πρώτο θέμα και μετά τις εκλογές. Όπως την περιβόητη ψήφο κατά συνείδηση προς Ψωμιάδη;.. το βράδυ της Πέμπτης, με θύμα… την ξαδέλφη της Πέπης.

    Παύλο και Πέπη, περιμένω να δω πόσοι Σερραίοι θα παραβρεθούν στην Αθήνα στο νέο κόμμα της Ντόρας. Μαθαίνω το ΔΙΚΤΥΟ θα είναι σε απευθείας σύνδεση κατόπιν εντολής του Παύλου και της Πέπης. Μπράβο Πέπη!!! Διαστροφικό μυαλό σαν του Μπατοτάκη. «Σαν» είπα… όχι «όπως». Πέπη έμαθα ότι δεν θα πας. Να αφιχθούν περιμένεις πρώτα τα πρόβατα από τη Χίο.

    Ποια τοπική εφημερίδα προανήγγειλε το Σάββατο ότι το «Βήμα της Κυριακής» θα αναφέρει τον Παύλο ιδρυτικό μέλος του νέου κόμματος;
    Αντιγράφω από την παραπολιτική στήλη της εφημερίδας «ΤΥΠΟΣ» που εκδόθηκε στις 27-10-2010 το παρακάτω παραπολιτικό, πλην όμως, πολύ διαφωτιστικό για τις μέρες που τρέχουν, σχόλιο.-
    «Εσύ Αντώνη Πουλικίδη, Θόδωρε Καμπούρη, Λάκη Γεωργιάδη, δεν εντοπίσατε το Δούρειο Ίππο? Τον χαϊδεύετε τόσο καιρό;
    Ο Ευγένιος και η Πέπη ποιον στήριξαν στις εσωκομματικές εκλογές;
    Θέλουν να εκλεγεί ο Θόδωρος ή όχι; Αν δεν εκλεγεί, η ευθύνη στους τρεις τοπικούς βουλευτές δεν θα πέσει; Τι θα πείτε τον Αρχηγό; Κυνηγούσαμε τον Μπατοτάκη που στήριξε Ντόρα, αλλά δεν πήραμε χαμπάρι τον Ευγένιο και την Πεπη που έφυγαν στο νέο κόμμα, ενώ ο Μπατοτάκης έμεινε με εμάς;»

    Ποιος τηλεοπτικός σταθμός προχθές έπαιζε πλάνα από την επίσκεψη της Ντόρας να έχει δίπλα της τον Ευγένιο? Ποιος ήταν αυτός που είπε ότι τον αποκεφάλισε η Μαφία και οι υποτακτικοί ενός Μ.Μ.Ε.; Μπράβο Πέπη, συντονίστρια εκ του παρασκηνίου, όλων των τοπικών τηλεοπτικών σταθμών..Ούτε ο Δήμήτρης Ζαφειριάδης, να ήσουνα…

  16. ANEMOS (PARAPOLITIKA SERRON GIA TO DOROKOMA) avatar
    ANEMOS (PARAPOLITIKA SERRON GIA TO DOROKOMA) 18/11/2010 22:00:56

    http://www.tsepelasmedia.gr/index.cfm?action=details&id=12399

    -Ντορικέ…Παύλο. Ντοράκια και Παυλάκια δεν βλέπω στις Σέρρες. Εκτός αν λόγω καλού Δικτύου για την μεταφορά και ασφαλή υποδομή πληρώσει η Ιπποκράτους τα έξοδα φορτωτικής και ο Δημήτρης σου εξασφαλίσει χιώτικα πρόβατα από τη Χίο. Αν επιχειρήσεις να συνεργαστείς με την Πέπη για να τα κάνετε αναπαραγωγή με τα Σερραϊκά θα πρέπει να ξέρεις ότι τα Σερραϊκά είναι πιο αυθεντικά από τα Χιώτικα, τα οποία μεν είναι πανάκριβα, αλλά πάρα πολύ ευαίσθητα. Ρώτα και το ΚΕΓΕ αν δεν πιστεύεις. Αλήθεια την προηγούμενη Παρασκευή που έτρεχες φουριόζος μισή ώρα πριν τα δελτία ειδήσεων; Φοβόσουν μήπως ο Στέφανος τον οποίο ψήφισες, ψήφιζε Μηλίδη ή Ψωμιάδη;

  17. BIΣ avatar
    BIΣ 18/11/2010 22:03:07

    Για να μην κατηγορηθεί το νέο κόμμα ως μεγαλοαστικό, η ονομασία τελικά θα έχει ως εξής:
    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΛΑΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΝ LIBERAL ΕΥΡΩΠΑΙΣΤΩΝ ΧΩΡΙΚΩΝ
    Το ακρωνύμιο:
    ΑΛ ΣΑΛΕΧ

  18. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 18/11/2010 22:06:41

    Και Δημοκρατικη Συναυλια να το ονομασει, κοσμο δεν θα μαζεψει.

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 18/11/2010 23:15:37

      lol

  19. Προφήτης avatar
    Προφήτης 18/11/2010 22:09:45

    Το κόμμα της Ντόρας : ΚΑΨΑ
    ΚΑκιά - Ψηλή - Άσχημη

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Προφήτης 18/11/2010 23:14:47

      Oλα τα λεφτά!!!

  20. Ο ΛΑΙΚΟΣ avatar
    Ο ΛΑΙΚΟΣ 18/11/2010 22:11:08

    Όταν η αρχομανία , η απληστία και η αναλγησία για την καρέκλα γίνεται , θεσμός η Δημοκρατική Συμμαχία για το γιουχάρισμα γίνεται καμιά φορά καθήκον μας ...

    Η κόρη του Μητσοτάκη δεν μπορεί να διαφέρει από τον ίδιο της τον πατέρα της
    ( οικογενειακό DNA ) και τα δράκουλα-μυαλά του …
    Η οικογένεια αυτή ποτέ δεν έδωσε κάτι στην Ελλάδα και στο γενικό της συμφέρον,
    Μονό πήρε απ’ αυτήν ! Αναρίθμητα τα κινητά και ακίνητα της οσίας οικογένειας.

  21. Ο ΣΥΜΜΑΧΟΣ avatar
    Ο ΣΥΜΜΑΧΟΣ 18/11/2010 22:40:49

    ΞΕΚΙNAΜΕ ΜΕ ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ ΜΑ...
    ΘΑ ΣΚΟΡΠΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΤΑ ΜΙΣΑ...

    Ύστερα από 25 χρόνια Ντόρο- κρατίας , οικογένειο-κρατίας και φαύλο –κρατίας η πρωθιέρεια της διαπλοκής Ντόρα , συνεχίζει να βάζει τις προσωπικές φιλοδοξίες της πάνω από το συμφέρον της καταχρεωμένης πατρίδας την οποία αφαίμαξε…

    Η Ντόρα Μπακογιάννη την ερχόμενη Κυριακή 21-11-10 θα ανακοινώσει την ίδρυση του κόμματος ( Δημοκρατική Συμμαχία το νέο Κίνημα Δήμο-κρατιας – της Νέας Ντόρο-κρατιας ). . .

    Ντόρα τώρα πέρασαν τα χρόνια, γέρασες και εσύ,
    σταμάτα επιτέλους να παλεύεις, σε άγονη γραμμή !!!.



    Ντόρα μου, άραξε στα αναρίθμητα αρχοντικά σου να λες στα εγγονάκια σου κανένα παραμύθι για τον εφιάλτη δράκουλα των Χανίων και την δρακουλίνα κοράκλα του και τους χρυσό- πληρωμένους υπηρέτες –υποτακτικούς του εσμού της Ντόρο- φαύλο- κρατίας .

  22. ANEMOS (PARAPOLITIKA SERRON GIA TO DOROKOMA) avatar
    ANEMOS (PARAPOLITIKA SERRON GIA TO DOROKOMA) 18/11/2010 22:49:48

    http://infoserres.gr/serres/index.php/politiki/2009-01-05-10-01-24/3239-meta-ton-vasileiadh-kai-o-avramidis-me-th-ntora.html

    Μετά τον πρώην αντινομάρχη Παύλο Βασιλειάδη και ο πρώην γραμματέας της ΝΟΔΕ Σερρών Γιώργος Αβραμίδης, προτίθεται να ακολουθήσει τη Ντόρα Μπακογιάννη και το νέο πολιτικό κόμμα το οποίο η ίδια θα ανακοινώσει στις 21/11 στην Αθήνα.

    Την Τρίτη (16/11) ο Γιώργος Αβραμίδης, παρέδωσε την επιστολή παραιτησής του από μέλος της Ν.Δ στα τοπική οργάνωση Σερρών, με αιχμές κατά της λειτουργίας του κόμματος από τον πρόεδρο Αντώνη Σαμαρά.
    Πέντες μέρρς πριν την ανακοίνωση του νέου κόμματος, οι Σερραίοι που πρόκειται να ακολουθήσουν το φιλόδοξο εγχείρημα της πρώην υπουργού Εξωτερικών μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού.
    Τοπικά στελέχη της Ν.Δ, που πριν από ένα χρόνο είχαν στηρίξει δημόσια την υποψηφιότητα Μπακογιάννη για την προεδρία της Ν.Δ, δηλώνουν απρόθυμα να την ακολουθήσουν στην επιχειρούμενη διάσπαση του κεντροδεξιού χώρου.
    Με δηλώσεις τους στα τοπικά ΜΜΕ ο αντιπεριφερειάρχης Σερρών Γιάννης Μωϋσιάδης, οι πρώην βουλευτές Κώστας Τσιπλάκης και Θεόδωρος Παπαδόπουλος, οι δήμαρχοι Τραγίλου Χρυσόστομος Γκαντίδης, Σιδηροκάστρου Αθανάσιος Σπάσης και Νιγρίτας Αγγελική Μήκα, οι πολιτευτές Αλέξανδρος Χρυσάφης, Αγνή Δουβίτσα και Δήμητρα Παναγιωτάκη κ.α απέρριψαν κατηγορηματικά πληροφορίες που τους ήθελαν να "φλερτάρουν" με το νέο κόμμα.

  23. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 18/11/2010 23:06:17

    ΔΗμοκρατική ΣΥμμαχία λοιπόν. Κάποιοι έσπευσαν να το αποκαλέσουν "δησύ". Εγώ πάλι νομίζω πως το απόκομμα πρέπει να το αποκαλούμε "δήσυ". Όπως λέμε δύση. Ειδικά αν έχει και τον ήλιο του ΠΑΣΟΚ δίπλα είναι ότι πρέπει.

  24. nick avatar
    nick 18/11/2010 23:17:33

    Άλλη πιθανή ονομασία του ντοροκόμματος:
    Δ.Ν.Τ. : Διαπολιτισμικό Νεοταξίτικο Τέλος (για την Ελλάδα)...

  25. hellasatt avatar
    hellasatt 18/11/2010 23:18:39

    Πω, πω, όλοι με το καλό το λόγο είσαστε... Ζηλιάρηδες! Η κοπέλα έγινε (επιτέλους) αρχηγός κόμματος και όλοι πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι. ¨Αντε και καλα κρασιά.

  26. I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
    I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 18/11/2010 23:20:30

    Δεν είναι τυχαίο το ΔΗ.ΣΥ. Το ανακοίνωσε η μιντιακή φιλιππινέζα της στο δελτίο του στις 8. Και παραπέμπει ευθέως στο αντίστοιχο κόμμα της Κύπρου. Σίγουρα θα γίνουν και αδελφωτά τα δύο κόμματα (έτσι κι αλλοιώς μαζί πήγαν να ξεπουλήσουν την Κύπρο το 2004). Και το κερασάκι στην τούρτα είναι τα χρώματα: μπλέ και πορτοκαλί. Μπλέ ότι (και καλά) είμαστε ολίγον δεξιοί και πορτοκαλί γιατί θαυμάζουμε και τις πορτοκαλί "επαναστάσεις", τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι. Μόνο που "εκείνοι", ύστερα από το κάζο που πάθανε στο Βουκουρέστι, δεν πείθονται πια. Κι έτσι έμεινε με τη στήριξη μόνο των ντόπιων νταβατζήδων. Για να στηρίζει με τη σειρά της τον ΓΑΠ και με μόνη φιλοδοξία να κόψει κάτι από τη ΝΔ. Και θα κόβει σιγά - σιγά όλο και πιο πολύ, αλλά virtually (δημοσκοπικά). Το υπαινίχθηκε και το άλλο φιλιππινεζάκι του δελτίου της φιλιππινέζας, που έχει και πρωινή εκπομπή στο ραδιόφωνό της (του). Αυτή είναι με λίγα λόγια όλη η ιστορία και περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Είναι θετικό όμως για τους φακτοραίους γιατί θα προσθέσει πολλές εύθυμες νότες στις στήλες του Antinews, η χαρά του μπλόγκερ και του σχολιαστή. Γιατί άμα πάνε να σου πλασάρουν για καινούριο το παλιό τι μπορείς να πεις; Γιούργια στα παλιούρια...

    • Orestios avatar
      Orestios @ I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 18/11/2010 23:28:02

      Γαλαζοπορτόκαλο, σαν ξεφτισμένο συνολάκι της Γιάννας.
      Από εκείνα που φορούσε όταν πήραμε την Ολυμπιάδα της αρπαχτής.

      • I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
        I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ @ Orestios 18/11/2010 23:37:15

        Και πως τη ζήλευεεεεε...

        • Orestios avatar
          Orestios @ I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 18/11/2010 23:54:02

          Τα κόμπλεξ μένουν Πιγκουΐνε. χα

  27. pipis avatar
    pipis 18/11/2010 23:24:56

    Αν ο "μπαμπάς" στείλει γλάστρα στα .... εγκαίνια, με κάρτα:
    "Ντορούλα μου επιτέλους αρχηγός κόμματος
    Καλή επιτυχία
    Ο μπαμπάς σου"
    Ε δε νομίζω οτι χρειάζεται να περιμένουμε τις εκλογές!!!!!
    Πάμε γι' άλλα

  28. antiochos avatar
    antiochos 18/11/2010 23:29:18

    Yπαρχει Θεος!
    Ο πρωτος που θα την παρει να της ευχηθει θα ειναι ο γνωστος κομης Μητσοτακουλας.

  29. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 18/11/2010 23:38:11

    Το νέο απόκομμα της μαυρο-οικογένειας θα κόψει περισσότερες ψήφους από τον GAP παρά από τη ΝΕΑ ΝΔ του Αντώνη.

  30. man8os avatar
    man8os 18/11/2010 23:39:42

    Μπου χου χου!!
    Εγω νομιζα θα ονομαζοταν Νεα Γελαδα...
    Ειμαι πολυ απογοητευμενος.

  31. ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ avatar
    ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ 18/11/2010 23:40:32

    Άντε σύντομα να δούμε ΑΚΕΛ, ΕΔΕΚ, ΔΗΚΟ κλπ.

  32. γαλαζιος avatar
    γαλαζιος 18/11/2010 23:56:07

    Όσοι δεν είναι γνησιοι νδ ξεχειλίζουν τελευταίο από νεοφιλελεύθερο βαμπιρισμο που τους τον κολληε αναδρομικά το μητσοδρακουλεικο. Δηλαδή πασοκοδημοκρατοαριστεροκεντρωοαντιδεξιοι είναι όλοι εν δυνάμει ψηφοφόροι της. Πλην των γνησιων νεοδημοκρατων ξεχωρίζουν κ οι κκεδες. Δυστυχώς οι υπόλοιποι εξελίσσονται σε ιδεολογική σούπα κ μαζί θα κυβερνήσουν . Δημοκρατική συμμαχία προδοτων

  33. παραέλληνας avatar
    παραέλληνας 19/11/2010 00:14:37

    μήπως ξέρει κανείς ποιο θα είναι το σύμβολο του κόμματος;

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ παραέλληνας 19/11/2010 00:35:41

      Μια ένεση κολλαγόνου χιαστί μ' ένα σεσουάρ SIEMENS.

  34. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 19/11/2010 00:29:12

    Ρε παιδιά, αισθάνομαι τύψεις... Της το χάλασα της κοπέλας. Με όλη εκείνη την καζούρα που έκανα για "Νέα Γελάδα", που θα την αρμέγουν με τον Σκυλακάκη και τ' 'αλλα Τζόβενα του παραΠΑΣΟΚ, της το "καψα" το όνομα.
    Περιμένω αγωνιωδώς την Κυριακή. Θα ξυρίσω το μούσι, θα βάλω καπέλο και γυαλιά και θα πάω στο Μπάντμιντον για να ΄της κάνω μπούγιο.
    Ροδινέ, ψήνεσαι να πάμε;

    • man8os avatar
      man8os @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 19/11/2010 00:32:56

      Θα εχει ελευθερη εισοδο?
      Ισως εχει τσεκ ιν .

      • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
        Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ man8os 19/11/2010 00:34:45

        Θα κάνει face control ο Χατζημινέρβας ο Βουτυράτος με πορτοκαλί φούτερ, πορτοκαλί κάλτσες και θα 'ρθει με πορτοκαλί πόρσε.

        • man8os avatar
          man8os @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 19/11/2010 00:37:28

          Τι να πω...
          Δυστυχως ειμαι Μυτιλινη, αλλοιως αν μαζευομασταν καμια 10αρια ατομα να παμε να την ακουσουμε θα πηγαινα.
          Πρεπει να εχει πλακα η παρασταση της Κυριακης.

        • Orestios avatar
          Orestios @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 19/11/2010 00:40:36

          Θα φοράει το ντε πιες της Γιάννας?

        • Δημητρης Κ avatar
          Δημητρης Κ @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 19/11/2010 14:40:17

          Χατζημινέρβας χαχαχαχαχα...
          Ας κάνουμε ένα διάλειμα με Minerva Benecol..

  35. oxoxo avatar
    oxoxo 19/11/2010 00:52:04

    Νομίζω θα ήταν ενδιαφέρον να γίνει μια ανάρτηση με τις θέσεις στον κρατικό μηχανισμό, τις αργομισθίες, το εν γένει ρόλο και πόσα έπαιρναν επί Κώστα Καραμανλή όσοι θα υπογράψουν για το "κίνημα" της θυγατρός. Όχι τίποτα άλλο αλλά να να ξέρει ο κόσμος ποιοί -ές, πως και γιατί μας οδήγησαν στην ταπεινωτική ήττα αλλά και στη χρεωκοπία της χώρας. Διότι τα νεοφιλελεύθερα πουλέν της θυγατρός ήσαν παντού. Μοιράζαν τις θέσεις, ήταν ο μηχανισμός που κυβέρνησε. Δεν προκύπτουν από παρθενογένεση.

    • Orestios avatar
      Orestios @ oxoxo 19/11/2010 00:55:19

      ο ΚΚ δεν μιλά. Την προστατεύει την θυγατέρα του Μητσοτάκη.

  36. petros avatar
    petros 19/11/2010 00:59:09

    Λαμπρή υποδοχή στο νέο κόμμα !!! Γιατί, βρε αχάριστοι ; Μήπως νομίζετε ότι το κάνει γιατί έχασε την αρχηγία ; Μήπως νομίζετε ότι το κάνει, μπας και τρυπώσει σε καμία Οικουμενική ;
    Δεν καταλαβαίνετε ότι κάνει για μένα και για σένα ; Δεν βλέπετε, βρε αχαϊρευτοι, που ξοδεύει τόσα λεφτά από αλτρουισμό ; Δεν βλέπετε που σαν Υπουργός Εξωτερικών έτρεχε σε όλη την Οικουμένη για να επιλύσει τα εθνικά προβλήματα και γύρισε και βρήκε μια οικονομία διαλυμένη και είπε στο Κ.Κ να κάνει εκλογές ; Δεν βλέπετε την αγωνία του γέρου πατέρα της να την δει πρωθυπουργό της χώρας ; Εδώ είδε η Μάργαρετ τον Γιωργάκη, να μη δει ο δύσμοιρος πατέρας τη κόρη του να "σώσει" την Ελλάδα ; Σας προειδοποιώ, ρεμάλια. Να την ψηφίσετε με τα δύο σας τα χέρια, αλλιώς ο άλλος θα βρυκολακιάσει και θα έχετε την "ευχή" του. Μπρρρ. Και μη διανοηθεί να πει κανείς ότι τα γονίδια της αποσταΣΙΑΣ είναι κληρονομικά, γιατί θα του κοπεί ο ΦΠΑ 25% και θα του αλλάξουν το πετρέλαιο θέρμανσης και τα φώτα από Γενάρη... Ντόρα, κόρη μου, φτου σου, να μη σε φασκάνει κανείς...Και όσα καλά έκανες και κάνεις για τους άνεργους, τους συνταξιούχους,τους Πολύτεκνους, τους μισθωτούς, στους νέους που θα παίρνουν 500 ευρώ και σύνταξη στα 80, κόρη μου, να τα πάρεις σε ψήφους. Εγώ στέλνω επιστολική ψήφο με τα δύο χέρια και ... δέκα δάχτυλα. Σου αρκεί ή να βάλω και ΦΠΑ ;

    • Orestios avatar
      Orestios @ petros 19/11/2010 01:03:49

      Είμαστε αχρείοι τελικά.
      lol

  37. stoxastis avatar
    stoxastis 19/11/2010 01:08:16

    Καλα ρε Φάκτορα πως επιτρέπεις να γραφονται τόσα πράγματα για το "κορίτσι". Ντροπή σου σε σένα αλλά και σε αυτόν τόν Φαήλο τον πως τον λένε....
    Αμα τα δεί ο ...ακατανόμαστος μ π α μ π α ς της ξέρει τί μπορεί να πάθεις εσύ και ολοι οι άλλοι?
    Αντί να κάνετε κανένα σταυρό που εφυγε και θα πάρει και τά βρυκολακάκια μαζί και θα γλιτώσουμε να δούμε και εμείς ασπρη μέρα πέσατε να την φάτε.
    Τό νέο τό αλλο το ξέρετε? Ο Βορίδης, η Ελσα, ο Κιλτίδης και άλλοι κυκλοφορούν με φυλαχτό και το σκέφτονται το βήμα για τήν "Δύστυχη Συμμαχία".

  38. προδικος avatar
    προδικος 19/11/2010 01:23:03

    ζηλευετε την ομορφια της..

  39. Orestios avatar
    Orestios 19/11/2010 01:28:44

    χιχιχιχιχι

  40. tiramola avatar
    tiramola 19/11/2010 01:30:51

    Ορέστιε βαρέσατε διάλυση

    • Orestios avatar
      Orestios @ tiramola 19/11/2010 01:32:32

      Σου είπα μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια

  41. NTINOS avatar
    NTINOS 19/11/2010 01:49:52

    ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ .

  42. blue nile avatar
    blue nile 19/11/2010 02:01:06

    Εδώ το καλό όνομα.

    ΔΗ.Μ.Ι.Ο.Σ.

    ΔΗμοκρατική Μητσοτακική Ιλαρή Οργάνωση Στασιαστών

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ blue nile 19/11/2010 09:38:03

      Eίσαι άπαιχτος!

  43. NTINOS avatar
    NTINOS 19/11/2010 02:45:03

    21 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ Η ΝΕΚΡΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΓΕΡΜΑΝΟΤΣΟΛΙΑΔΩΝ

  44. karamanlikos avatar
    karamanlikos 19/11/2010 03:00:41

    Μετά την 21 Νοεμβρίου θα ζητάτε, εκτός απ' τον Καραμανλή, να βγεί να μιλήσει και ο Σαμαράς!!!

    Θα δίνεται μάχη από τα ΜΜΕ ώστε να μαθαίνουμε όλοι την άποψη της Ντόρας και να απαξιώνεται η άποψη Σαμαρά...
    Νομίζω ότι θα φτύσει αίμα ο Σαμαράς για να κερδίσει την ψήφο του φοβισμένου Έλληνα...
    Άλλωστε, η ανάδειξη του άλλου δρόμου κρίνεται άφρων πολιτική από τους δανειστές και τους εγχώριους υπαλλήλους τους...
    Ο Σαμαράς δεν είναι καλός υπάλληλος!

  45. Φιλόσοφος avatar
    Φιλόσοφος 19/11/2010 05:50:45

    Με τρώει η περιέργεια πόσοι από τους νεοφιλελεύθερους της Νέας Δημοκρατίας, όπως είναι ο Κυριάκος Μητσοτάκης , ο Κωστής Χατζηδάκης και άλλοι, θα πάνε στο νέο κόμμα της Ντόρας. Επίσης και ποιοι από το ΠΑΣΟΚ μια και το κόμμα ασπάσθηκε και επίσημα τον νεοφιλελευθερισμό. Η Ντόρα εξάλλου μαζί με τον πατέρα της, τον Στέφανο Μάνο και τον Ανδριανόπουλο ήταν οι επίσημοι εκπρόσωποι (ορίτζιναλ) του νεοφιλελευθερισμού στην Ελλάδα, δεν το κρύβαν άλλωστε. Όλοι οι άλλοι ακολούθησαν μετά (ιμιτασιόν).

  46. nickname@taleftaiparchoun.gap avatar
    nickname@taleftaiparchoun.gap 19/11/2010 07:49:14

    Να μου το θυμηθήτε τώρα ισως ονομασθεί ΔΗ-ΣΥ ,ο κάθε ένας μπορεί να ταιριάξει ότι θέλει στην ακροστοιχίδα . Σε λίγο καιρό όμως θα γίνει ΔΥΣΗ και δεν μπορεί να ταιριάξει τίποτε άλλο από το ..βασίλεμα του ήλιου! δηλαδή την εξαφάνισή του από τον ..ορίζοντα.

  47. azxc avatar
    azxc 19/11/2010 08:38:35

    ΔυΣοίωνο κόμμα όπως και να το κάνουμε

    • azxc avatar
      azxc @ azxc 19/11/2010 08:39:39

      Επί της ουσίας, το Σύστημα την θέλει κόμμα κολαούζο, δεκανίκι συμμαχικών κυβερνήσεων, εξ ου και επέβαλαν αυτό το όνομα.

  48. Aggelos avatar
    Aggelos 19/11/2010 09:05:14

    " ο Κωστής Χατζηδάκης"

    μην το βαζετε στο ιδιο τσουβαλι..
    δεν προκειται να φυγει,,ειναι αξιος και τον εκτιμω καθε φορα που μιλαει..
    γιαυτο αυτον και τον Δενδια τους δεχτηκε-εμπιστευτηκε πληρως ο Σαμαρας σε υψηλες θεσεις..

    δεν ειναι προδοτες..

    ο Κυριακος να φυγει,να παει αλλου,,οσο μενει στο κομμα ζημια κανει ,,ειναι ξενο σωμα

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ Aggelos 19/11/2010 09:45:44

      Κανείς δεν θα φύγει, μόνο τίποτε ανεξόφλητα "γραμμάτια", θα πάνε και τίποτα ρετάλια του Μάνου, ο μέγας αναλυτής, αραβολόγος, ασιατολόγος, γεωπολιτικολόγος και πετρελαιολόγος Ανδρέας ο γύρω-γύρω, όσοι επιζώντες του "Μετώπου Λογικής" δεν απορροφήθηκαν από το ΠΑΣΟΚ και τους καμίνηδες και μπορεί και καμμιά τηλεοπτική κλώσσα που μεγάλωσε και θέλει να γίνει ψιλονταβαντζής, όπως ο Χατζημινέρβας. Άμα μπει ποσόστωση για φλώρους, θα εκλεγεί και στα...όργανα. Άντε ρε κάντε το, να 'χω έμπνευση για τους επόμενους μήνες! Άλλωστε έχω υποσχεθεί δώρο ένα κινέζικο μπρίκι για τον καφέ και εισφορά 29 Ευρώ και 11 λεπτά, εις ανάμνησιν της 29ης Νοεμβρίου, της αποφράδος του "μητσοτακισμού".

    • ένας Άμλετ avatar
      ένας Άμλετ @ Aggelos 19/11/2010 11:02:31

      Ο Κυριάκος δεν θα φύγει. Θα μείνει για «ουρά»….

  49. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 19/11/2010 09:34:24

    Μάλλον το «ΔΗμόσια ΣΥνωμοσία» μου φαίνεται πιο ταιριαστό, διότι την Κυριακή δημοσιοποιείται πια από την ίδια, η συνωμοσία που λειτουργούσε για πολλά χρόνια στους κόλπους της Ν.Δ.
    Και έτσι δεν της αλλοιώνεται και το ΔΗΣΥ! Τυχαίο; Δεν νομίζω!!!

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Αφροδίτη 19/11/2010 09:47:01

      Και παρακαλώ θερμά να μην φανταστεί κανείς φίλος, από την παρέα του antinews, ότι υπαναχωρώ από το Λ.Υ.Σ.Σ.Α. !
      Αναγκάζομαι εκ των πραγμάτων, αφού ο εξ απορρήτων της, κ. Χατζηνικολάου πρόλαβε και μαρτύρησε το μυστικό της. Έχει πάντα ασφαλέστατη πληροφόρηση και «διατί να το κρύψωμεν άλλωστε»!!!

      • Ιδομενέας avatar
        Ιδομενέας @ Αφροδίτη 19/11/2010 11:17:20

        Ο Σχοινας τι κανει;

  50. ΦΟΙΒΟΣ avatar
    ΦΟΙΒΟΣ 19/11/2010 10:27:42

    ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΗ ΓΕΥΜΑΤΙΣΕ ΜΕ ΚΑΝΑΛΑΡΧΕΙΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ
    ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑ; ΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ Η ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΝΟΔΕ ΚΑΙ ΣΤΕΛΕΧΗ ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΣΤΟ ΣΑΜΑΡΑ.
    ΑΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΛΟΙ.
    ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΣΚΟΙΝΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΡΕΜΑΣΟΥΝ
    ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΕΧΘΡΙΚΑ ΜΜΕ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ.

    ΦΟΙΒΟΣ

    ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΙ ΑΥΤΟ ΦΑΚΤΟΡΑ
    http://parapolitika.gr/el/%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%82/%CE%B3%CE%B5%CF%8D%CE%BC%CE%B1-%CE%BD%CF%84%CF%8C%CF%81%CE%B1%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CE%AC%CF%81%CF%87%CE%B5%CF%82-%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%B1%CE%B2%CE%AD%CF%81%CE%BD%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CE%B7%CF%86%CE%B9%CF%83%CE%B9%CE%AC%CF%82

    Γεύμα Ντόρας με καναλάρχες σε ταβέρνα της Κηφισιάς

    Με καναλάρχες περιφερειακών καναλιών γευμάτισε σήμερα η Ντόρα Μπακογιάννη. Το ραντεβού δόθηκε σε ταβέρνα της Κηφισιάς, ενώ το μενού της συζήτησης περιελάμβανε τόσο την εκδήλωση της ερχόμενης Κυριακής, όσο και τα αποτελέσματα των αυτοδιοικητικών εκλογών. Το επόμενο διάστημα, η «Ψηλή» θα πυκνώσει τις επαφές της με ανθρώπους του έντυπου και ηλεκτρονικού Τύπου, σε μια προσπάθεια να αναδειχθούν με τον καλύτερο τρόπο οι αρχές και οι στόχοι του νέου πολιτικού φορέα.

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ ΦΟΙΒΟΣ 19/11/2010 11:52:12

      Δε πα να κάνει ό,τι μπορεί. Πάλι Κόρη του Μητσοτάκη θα είναι. Αποστάτις του αποστάτη πατέρα κόρη της θα παραμείνει. Ξέρεις μόλις ο κόσμος ακούει το όνομα Μητσοτάκης τί κάνει.......

  51. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 19/11/2010 11:46:38

    Π.Λ.Ε.Μ.ΠΑ
    Πανελλήνια Λαίλαπα Επικίνδυνων Μητσοτακικών Παρασίτων.

  52. ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ avatar
    ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ 19/11/2010 20:20:49

    Δηλώσεις του μπάρμπα-Γιάννη που η Θεοδώρα Μητσοτάκη-Κούβελου στήριξε για Δήμαρχο Θεσσαλονίκης : "Παπά ξύρισε τα γένια σου και φτιάξε κόμμα" (για τον Άνθιμο!!!) (Ελευθεροτυπία 19/11/2010). Άλλο ήθος και πνεύμα από τον μπάρμπα-Γιάννη που αντανακλά πλήρως τα πιστεύω της κ. Θεοδώρας !!!