#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/10/2010 15:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δημαράς: « Η ψυχή και το μυαλό μου δεν παίρνουν διαζύγιο από το ΠΑΣΟΚ»



To ΠΑΣΟΚ είναι «ένας μεγάλος πολιτικός και κοινωνικός χώρος, από τον οποίο δεν παίρνει «διαζύγιο» το μυαλό και η ψυχή», δηλώνει στην συνέντευξη του στην Ηλεκτρονική Αυτοδιοίκηση, ο υποψήφιος Περιφερειάρχης Αττικής Γιάννης Δημαράς.

Τι γράφαμε εμείς;

Ο Δημαράς είναι εφεδρεία του ΠΑΣΟΚ!

Ανάχωμα Δημαρά, με φερετζέ Ντόρας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 20/10/2010 15:25:58

    λες και δεν το ξεραμε...οτι εισαι καθαρα υποψηφιος του ΠΑΣΟΚ!!

    ΚΟΡΟΙΔΑ ΑΘΗΝΑΙΟΙ...

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 20/10/2010 15:26:25

    Άλλα μας έλεγε όταν ήταν βουλευτής του ΔΗΚΚΙ!

  3. boanerges avatar
    boanerges 20/10/2010 15:28:01

    Αυτό ίσχυε και τότε που πολιτευόσουν με το ΔΗΚΚΙ κύριε Δημαρά;
    Α ρε ελληνικέ λαέ, φούμαρο που έχεις φάει στο κεφάλι!

  4. boanerges avatar
    boanerges 20/10/2010 15:32:40

    Τα αριστερά (ο Θεός να τα κάνει αριστερά δηλαδή) άλλοθι του ΠΑΣΟΚ.
    Καλά το έγραψε το ΑΝΤΙ. Οι χρυσές εφεδρείες του ΓΑΠ. Δημαράς, Κουβέλης και λοιπές προοδευτικές (μπου-α-χα-χα-χα) δυνάμεις.Ρε μαύρο που σας χρειάζεται!

  5. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 20/10/2010 15:32:54

    Απορώ τι άλλο περιμένει να ακούσει ο ψηφοφόρος της Αττικής, για να καταλάβει καλά τι θα κάνει στην πραγματικότητα αν ψηφίσει Δημαρά...

    • bromoskylo avatar
      bromoskylo @ Αυριανιστής 20/10/2010 15:54:23

      από που θα το ακούσει; στα δελτία των 8;

  6. Yδροκερος avatar
    Yδροκερος 20/10/2010 15:40:38

    Ψήφισε ή δεν ψήφισε ο κυρ Δημαράς τον λαθρονόμο ?
    Τον ψήφισε...!!!!....Εφόσον τον ψήφισε τι το διαφορετικό μπορούν να περιμένουν απο αυτόν οι βασανισμένοι κάτοικοι του κέντρου της Αθήνας ή της Αττικής?.... Να τους απαλλάξει από τον όλο και πιό εντεινόμενο λαθροεποικισμό ?
    από το ιδιότυπο κράτος των κουκουλοφόρων που έχει γίνει κράτος εν κράτει?...
    Από τους εγκάθετους Αναρχοφασίστες που ανεξέλενγκα καίνε το κέντρο της Αθήνας και δολοφονούν με το έτσι θέλω απολαμβάνοντας ιδιότυπο καθεστώς ατιμωρησίας?...
    Απο το ανεξέλενκτο λαθρο- παραεμπορίο,απο το εμπόριο των ναρκωτικών ,των κάθε είδους εκμεταλλευτών που φέρνουν ανάπηρους από ρουμανία και Βουλγαρία και τους στοιβάζουν στο κέντρο εξαναγκάζοντάς τους στην επαιτία?

    να καθαρίσει την Αθήνα απο την κατοχή που έχουν επιβάλλει οι ασιατοαφρικανοι λαθροεισβολείς και η κάθε είδους μαφία από την Νιγηρία, την Σομαλία, το Πακιστάν, το Αφγανιστάν ..που αυτοί έχουν συγκροτίσει?.Αφού ψήφισε την νομιμοποιήση, την μόνιμη εγκατάσταση και την ελληνοποιήση τους.

    Τι να κάνει μπροστά στα χαοτικά αδιέξοδα της Αττικής και της Αθήνας ο γερασμένος Δημαράς και ο Νάσος Αθανασίου με την χαμένη επαναστατικότητα της δεκαετίας του 60?Η πολιτική σ αυτήν την χώρα είναι γεμάτη απο καλά παιδιά με καλές προθέσεις που όμως στα διοικητικά απέτυχαν παταγωδώς.

  7. donaE avatar
    donaE 20/10/2010 15:40:59

    Kαι αλλος μοιχος...Κανενας μονογαμικος και κεραυνοβολα εωρωτευμενος,δεν υπαρχει;

  8. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 20/10/2010 15:42:20

    Πάλι καλά που 'δεν θα βαφτεί πράσινη η περιφέρεια' αν βγει ο Δημαράς!

    Όχι πράσινη, βαθιά πράσινη θα βαφτεί...

    • Orestios avatar
      Orestios @ Επώνυμος 21/10/2010 00:40:43

      Με την Ντόρα μαζί του είναι το μόνο σίγουρο πως θα βαφτεί πράσινη.

  9. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 20/10/2010 16:02:38

    Kατά τα άλλα, όμως, είναι υπερκομματικός!

  10. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 20/10/2010 16:15:38

    Όσο αφορά το τελευταίο σχόλιο του Επώνυμου ότι «θα βαφτεί βαθιά πράσινη η περιφέρεια Αττικής αν εκλεγεί ο Δημαράς», αυτά να τα βλέπει ο ίδιος και διάφοροι άλλοι που δεν θέλουν να παραδεχτούν ότι η ΝΔ ΔΕΝ πήρε την καλύτερη απόφαση για την περιφέρεια της Αττικής.....με την υποψηφιότητα του κυρίου Κικίλια η ΝΔ σχεδόν πέταξε "λευκή πετσέτα".....και πολύ πιθανό η ΝΔ να υποστεί εκλογική συντριβή στην μεγαλύτερη περιφέρεια της χώρας, αν τον υποψήφιό της ξεπεράσει ο κύριος Δημαράς και τον αποκλείσει από τον δεύτερο γύρο(κάτι που είναι πολύ πιθανό)....αν τελικά ο κύριος Δημαράς καταφέρει και αποκλείσει τον κύριο Κικίλια από τον δεύτερο γύρο των εκλογών, το χαστούκι θα είναι γερό για την ΝΔ και ο κύριος Σαμαράς θα υποστεί την πρώτη μεγάλη ήττα.
    Διότι δεν είναι δυνατόν να προσδίδεις στις επικείμενες εκλογές αντιμνημονιακό χαρακτήρα, να βάζεις υποψήφιο τον κύριο Κικίλια για την μεγαλύτερη περιφέρεια της χώρας και να περιμένεις να θριαμβεύσεις!!!!!!!!!

    2) όσο αφορά τον κύριο Δημαρά, επιβεβαιώνεται πλήρως προηγούμενο σχόλιό μου, στο οποίο έγραψα :

    “Πάντως τώρα που φαίνεται ότι υπάρχει ρεύμα υπέρ του κυρίου Δημαρά, δεν πρέπει να ξεχνάμε :
    - ο κύριος Δημαράς πολιτικά ανήκει στο ΠΑΣΟΚ

    - κάποια στιγμή προφανώς θα επιστρέψει στο ΠΑΣΟΚ(το θεωρώ πολύ πιθανό)

    - η υποψήφιότητά του θα δράσει σε πολλές περιπτώσεις ως αλεξικέραυνο την πρώτη Κυριακή των εκλογών(και ίσως και την δεύτερη, αν περάσει στον δεύτερο γύρο)……δηλαδή πολλοί δυσαρεστημένοι και απογοητευμένοι οπαδοί ή ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ θα τον ψηφίσουν στον πρώτο γύρο, θέλοντας έτσι να διαμαρτυρηθούν για την κυβερνητική πολιτική…”

    3) Την ΝΔ πρέπει να την προβληματίσει σοβαρά (αν επαληθευτεί βέβαια και το βράδυ των εκλογών) το ενδεχόμενο οι δυσαρεστημένοι και απογοητευμένοι ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ, (που μπορεί μάλιστα να πλήττονται άμεσα από τα σκληρά και επώδυνα μέτρα), να επιλέξουν να μην αλλάξουν (πολιτικό) στρατόπεδο……..να την προβληματίσει δηλαδή σοβαρά την ΝΔ το ενδεχόμενο να μην καρπωθεί καθόλου την δυσαρέσκεια των πολιτών.

    4) Ελπίζω να σοβαρευτούν όσοι προσπαθούν να γελοιοποιήσουν ή να απαξιώσουν μέσω ειρωνικών σχολίων τον κύριο Δημαρά.
    Γιατί όλα δείχνουν ότι θα τους κοπεί απότομα η διάθεση το βράδυ της πρώτης Κυριακής.
    Και τότε θα τρέχουν να υποστηρίξουν τον κύριο Δημαρά για να μην βγει περιφερειάρχης ο κύριος Σγουρός.

    5) Είναι κατάντια αν η κεντροδεξιά στην μεγαλύτερη περιφέρεια της χώρας έρθει τρίτη και καταιδρωμένη, και αποκλειστεί από τον δεύτερο γύρο....και αν τελικά συμβεί αυτό, κάποιοι θα ευθύνονται για αυτή την συντριβή(το μικρότερο μερίδιο ευθύνης μάλιστα θα έχει ο ίδιος ο κύριος Κικίλιας).

    • bromoskylo avatar
      bromoskylo @ δαιμονάκι 20/10/2010 16:28:07

      ....κι αν βγει πρώτος ο Κικίλιας κάποιοι θα ευθύνονται γι αυτή τη νίκη (και το μικρότερο μερίδιο ευθύνης θα έχει ο Κικίλιας)

    • loretta avatar
      loretta @ δαιμονάκι 20/10/2010 17:44:20

      ....το πες πες πες κατι θα μεινει ...δεν πιανει δαιμονακι...αστο..τοχεις εξαντλησει το θεμα.

  11. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 20/10/2010 16:16:58

    Mια φορά κι ένα καιρό ένας σκορπιός έφτασε στην όχθη ενός ποταμού και ενώ ήθελε να περάσει απέναντι δεν υπήρχε κανένας τρόπος. Εκεί παραδίπλα χαζολογούσε ένας βάτραχος. Τον πλησιάζει ο σκορπιός λοιπόν και το λέει:

    -Θα με περάσεις απέναντι? Θα πληρωθείς καλά!
    -Τρελλός είσαι, του λέει ο βάτραχος. Αφού θα με τσιμπήσεις και έτσι θα πνιγούμε και οι δύο.
    -Δεν πρόκειται να σε τσιμπήσω του λέει ο σκορπιός. Τη θέλω τη ζωή μου. Πέρασέ με απέναντι και μη φοβάσαι.

    Με τα πολλά πείθεται ο βάτραχος. Τον παίρνει λοιπόν το σκορπιό στην πλάτη του και αρχίζει να πηδάει από βραχάκι σε βραχάκι για περάσει στην άλλη όχθη του ποταμού. Δεν είχανε προλάβει να φτάσουνε μέχρι τη μέση της κοίτης και ξαφνικά ο σκορπιός τσιμπάει το βάτραχο.

    -Τι έκανες, τι έκανες, ούρλιαξε ο βάτραχος. Τώρα θα πνιγούμε και οι δύο!
    -Δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς του είπε ο σκορπιός. Είναι στη φύση μου!

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Γιάννης Φαίλτωρ 20/10/2010 16:29:08

      Χαιρετίζω τον άξιο μαθητή του Αίσωπου!

  12. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 20/10/2010 16:40:15

    @ bromoskylo....εύστοχη η παρατήρησή σου.....κανείς μας δεν ξέρει τι θα βγάλει η κάλπη την βραδιά των εκλογών....απλώς πιθανολογούμε το αποτέλεσμα βάση δημοσκοπήσεων.......

    • bromoskylo avatar
      bromoskylo @ δαιμονάκι 20/10/2010 16:50:21

      πιστεύεις ακόμη στις δημοσκοπήσεις;

      • loretta avatar
        loretta @ bromoskylo 20/10/2010 17:45:47

        να δεις ποσο τις πιστευε κσι στις εσωκομματικες εκλογες το δαιμονακι/εμμονακι...!!

        αστα να πανε....αθεραπευτη η κατασταση του.

  13. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 20/10/2010 16:43:29

    @ Γιάννης Φαίλτωρ...αν τελικά αποκλειστεί ο κύριος Κικίλιας από τον δεύτερο γύρο, θα μας γρέψεις τον μύθο του Αισώπου με την αλεπού και τα σταφύλια?

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ δαιμονάκι 20/10/2010 16:53:39

      @δαιμονάκι
      Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα! Ο μύθος του σκορπιού δεν σχετίζεται με τον Κικίλα αλλά με την απολύτως κατανοητή ψυχολογία ενός ανθρώπου να μη θέλει να απαρνηθεί την ίδια τη ζωή του. Ουδείς ψόγος έναντι αυτού. Απλώς, ας μην κοροϊδευόμαστε περί ανεξαρτήτων υποψηφίων, ανεπισήμως υποστηριζομένων κλπ.

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Γιάννης Φαίλτωρ 20/10/2010 17:51:29

        Ρε παιδιά, ακόμη διαβάζετε τι λέει και του απαντάτε; Εγώ δεν τον διαβάζω καν. Τα ίδια ξύλινα επιχειρήματα όλη την ώρα. Μόνο αν πάρει κάτι διαφορετικό η άκρη του ματιού μου μπορεί να τον διαβάσω. Αγνοήστε τον για να το βουλώσει και να σηκωθεί να φύγει.

  14. νεφέλη avatar
    νεφέλη 20/10/2010 17:09:28

    Τελικά ο εκβιασμός είναι μια αλάθητη τακτική προς κάθε αδύναμη εξουσία...

  15. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 20/10/2010 17:16:49

    @ Γιάννης Φαίλτωρ....1) θεωρώ έντιμη πράξη ότι ο κύριος Δημαράς παραδέχεται την σχέση του με τον ευρύτερο χώρο του ΠΑΣΟΚ, που δηλώνει ευθαρσώς ότι νοιώθει κοντά στο ΠΑΣΟΚ, την στιγμή που διαφωνεί σε κάποια σημεία με το κόμμα του....σε όποιον δεν αρέσει αυτή η θέση, ας μην τον ψηφίσει....

    2) Όλοι γνωρίζουμε που ανήκει πολιτικά ο κύριος Δημαράς....δεν περιμέναμε λοιπόν αυτή την δήλωσή του για να καταλάβουμε ότι είναι ΠΑΣΟΚ!!!!!

    3) Την ώρα που το ΠΑΣΟΚ θα κατέβει διασπασμένο στην περιφέρεια Αττικής και πολλοί δυσαρεστημένοι ψηφοφόροι του θα ψηφίσουν τον κύριο Δημαρά, τι κάνει η ΝΔ?
    Μήπως επιμένει μάταια σε μια επιλογή που πιθανότατα θα την οδηγήσει σε μια μεγάλη εκλογική ήττα?

    @ bromoskylo....οι δημοσκοπήσεις αποτυπώνουν μια τάση την συγκεκριμένη χρονική περίοδο διεξαγωγής τους......απλώς όταν ολοένα και περισσότερες δημοσκοπήσεις εμφανίζουν παρόμοια ευρήματα, τόσο αυξάνονται και οι πιθανότητες επιβεβαίωσής τους......μέχρι τώρα όλες οι δημοσκοπήσεις εμφανίζουν τρίτο τον κύριο Κικίλια....και λέω "μέχρι τώρα" γιατί τίποτα δεν είναι βέβαιο για το μέλλον.....πάντως αρνούμαι να συζητήσω ότι ΟΛΕΣ οι δημοσκοπήσεις είναι στημένες και κατευθυνόμενες.....

  16. kontin avatar
    kontin 20/10/2010 17:28:46

    Ώστε ο ΔΗΜΑΡΑΣ είναι στέλεχος που προέρχεται από την Αριστερά και ήταν Βουλευτής του ΠΑ.ΣΟ.Κ;
    Φοβερή αποκάλυψη.
    Το θέμα είναι ότι υπάρχουν και άνθρωποι που σχολιάζουν.
    Ο μόνος που μπορεί αύτή τη στιγμή, να σταθεί απέναντι στο Μνημόνιο και την πολιτική του, είναι ο ΔΗΜΑΡΑΣ. Το έχω γράψει και στο παρελθόν η επιλογή από την Ν.Δ και τον Κο Σαμαρά για στήριξή του θα δώσει την έναρξη για τις νέες εξελίξεις στην πολιτική σκηνή της Πατρίδας μας.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ kontin 20/10/2010 17:54:11

      Τστστσ, δεν λέει αυτό, λέει ότι ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣΟΚ. Εσείς του συστήματος Ντόρας πείτε κάτι καλύτερο, αυτα πιάνονται αμέσως και σας καρφώνουν, κι εσάς και την αφεντικίνα σας.

      • kontin avatar
        kontin @ Επώνυμος 20/10/2010 19:28:49

        Επώνυμος προβοκάτωρας.
        Ποια αφεντικίνα φίλε εγώ είμαι με το ΔΗΑΜΑΡΑ. Αν δεν φύγετε από το σύνδρομο του μητσοτακέικου δεν θα προκόψετε. Εξάλλου μην ξεχνάς ότι εσεις τον κάνατε πρόεδρό σας και πρωθυπουργό μην ζητάτε αλλού ευθύνες και συνομοσίες.
        Δεν υπάρχει ιδεολογία ΠΑΣΟΚ υπάρει κόμμα ΠΑΣΟΚ που πλέον έχει πάει σε άλλη γη σε άλλα μέρη.

  17. eleos avatar
    eleos 20/10/2010 17:59:26

    Το ζονκ του μνημονίου . Ο κόπρος που θα περισώσει το ΠΑΣΟΚ στις εκλογές από το λιντσάρισμα τώρα, θα το στηρίξει με την πρώτη ευκαιρία . Είναι μέρος του συστήματος για τον έλεγχο των αντιδράσεων του κόσμου. Γιατί δεν βγαίνει να πολεμήσει φανερά τον ΑΤΤΙΛΑ που μας κυβερνά, αλλά αντί για αυτό κάνει αυτοδιοικητικό προεκλογικό πισωγύρισμα. ΟΙ ΕΚΛΟΓΈΣ ΕΙΝΑΙ ΨΗΦΟΣ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ- ΞΥΠΝΗΣΤΕ.

  18. 2505 avatar
    2505 20/10/2010 18:10:30

    Και στις σημερινές κυλιόμενες ο Δημαράς είναι μπροστά. Καθαρά μάλιστα. Στη μεν μέτρηση του ΠΑΣΟΚ προηγείται στον πρώτο γύρο με 4% διαφορά (Δημαράς 26%-Σγουρός 22%), στη δε μέτρηση της Ρηγίλλης η...
    διαφορά είναι στο 3% (Δημαράς 25%-Σγουρός 22%). Φαίνεται ότι παγιώνεται η διαφορά του Δημαρά από τον δεύτερο Σγουρό. Και το χειρότερο για Ιπποκράτους και Ρηγίλλης είναι ότι ενώ θα έπρεπε όσο πλησιάζουμε στις εκλογές να ενισχύεται η συσπείρωση του ΠΑΣΟΚ και τη Ν.Δ. ενισχύεται η συσπείρωση του Δημαρά! Στον δεύτερο γύρο; Αναμένεται περίπατος με διαφορά κοντά στις 20 μονάδες διαφορά. Που βρίσκεται ο Κικίλιας; Αφήστε το καλύτερα. Κολλημένος στο 15%...

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ 2505 20/10/2010 19:02:43

      Αυτές τις ..κυλιόμενες από που τις αντιγράφεις;

      • loretta avatar
        loretta @ Κώστας Ροδινός 20/10/2010 19:54:32

        απο κατι εξαπτερυγιοτηκα σαιτς under cover...φιλτατε κε ροδινε διαρρεουν αυτες τις κυλιομενες...


        και εχω μια ευλογη απορια....ειναι δυνατον το 80% να αποδοκιμαζει το μνημονιο και οι δημοσκοπισεις του πασοκ να δινουν προβαδισμα σε ουλους τους υποψηφιους τους σχεδον???

        πως εξηγητε το παραδοξο αυτο??

      • klausevitz avatar
        klausevitz @ Κώστας Ροδινός 20/10/2010 20:03:03

        Κώστα, πρόκειται για ειδικού τύπου συνεύρεση προσώπων!
        Δεν είναι στημένοι απο το ΠΑΣΟΚ,ποιούς μπορεί να στήσει
        αυτό το ΠΑΣΟΚ;
        Ordinary Gamblers είναι, καθώς η στενή παρέα πίνει και ποντάρει! 'Αν κερδίσουν,αυτοί θα υποβάλουν όρους, προφανώς
        μή πολιτικούς. Ποντάρουν,επίσης,και στους τρέχοντες δεξιούς
        ψήφους,σκεφτόμενοι απλά: "τί θα κάνουν στο δεύτερο γύρο,
        Σγουρό θα ψηφίσουν;"
        Αυτά παθαίνει ένα πολιτικό σύστημα όταν ρετάρει: δέχεται
        εκβιασμούς απο απίθανους intruders..! To,ακόμη πιό
        περίεργο,είναι πως ο κόσμος πιστεύει ότι έτσι...εκδικείται!
        Ο Orson Welles θα το έκανε ταινία αναφοράς...κάτι σαν το
        Touch of Evil!

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ 2505 21/10/2010 01:28:38

      Μήπως τα ποσοστά είναι Σγουρός 23%, Κικίλιας 20%, Δημαράς 15%;

  19. δημητρης avatar
    δημητρης 20/10/2010 19:51:29

    ΔΕΝ ΞΑΦΝΙΑΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΟ ΒΛΗΜΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΕΜΑΣ.
    ΕΝΑΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΑΝΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚΙΚΟΥ ΚΑΤΑΕΤΗΜΕΝΟΥ ΣΥΝΤΗΡΟΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕΝΟΣ ΩΣ ΚΡΥΦΗ ΦΕΔΡΕΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΟΙ.
    Ο ΣΓΟΥΡΟΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΑΡΑΠΕΤΑΣΜΑ (ΜΑΙΜΟΥ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ)ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΠΡΟΒΑΛΛΕΙ ΟΠΙΣΘΕΝ Ο "ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ" ΚΑΙ ΑΡΓΟΣΧΟΛΟΣ ΔΗΜΑΡΑΣ

  20. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 20/10/2010 21:07:17

    Επώνυμε, συνέχισε να εκτίθεσαι.......

  21. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 20/10/2010 21:30:37

    Πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά το χούι.

  22. anonymos avatar
    anonymos 20/10/2010 21:47:28

    Γνωστό αυτό Γιαννακη γιαυτό και σε βαφτίζουμε ΠΑΣΟΚ ΙΙ. Ευτυχώς που κάνεις και αυτές τις δηλώσεις να σε στείλουμε γρήγορα σπίτι σου.

  23. CPT DIMITRIS DRAKOPOULOS avatar
    CPT DIMITRIS DRAKOPOULOS 20/10/2010 22:20:54

    KOPROSKYLA KAI POULIMENOI STON SOROS TOUS PREPEI TOUFEKISMOS STO GOUDI Den yperxei ENAS ELLINARAS se mia fregata or se ena MIRAGE na oplisei ola ta systimata kai na tous eksafanisei???MONON ETSI THA SWTHI AFTI I ANDREIA KAI TIMIMENI XWRA TWN MAKRIGIANNIDWN TWN IPSILANTIDWN k.a. kai tou MEGA KAPODISTRIA pou dolofonisame!!!

  24. Underdog avatar
    Underdog 20/10/2010 22:37:03

    Ξέρω αρκετούς (πρώην)Νεοδημοκράτες ( αφού θα πάνε στο νέο Κόμμα του Νοεμβρίου) που θα ψηφίσουν Δημαρά.
    Κατά διαβολική σύμπτωση όλοι είναι Ντοράκηδες!!!

  25. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 21/10/2010 00:31:00

    @ loretta....αν οι δημοσκοπήσεις είναι σωστές, η απάντηση είναι απλή.....δεν έχει πείσει ακόμα η ΝΔ και οι υποψήφιοί της, ούτε έχει καρπωθεί στο ελάχιστο την λαική δυσαρέσκεια......π.χ ποιος αλήθεια εκτός από τα κομματικά στελέχη της ΝΔ έχει πειστεί από τις υποψηφιότητες των κυρίων Μιχαλολιάκου και Κικίλια?

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ δαιμονάκι 21/10/2010 01:30:22

      Εντάξει δεν έχει πείσει εξ ολοκλήρου αλλά είναι σε καλό δρόμο. Οι παραπάνω δημοσκοπήσεις είναι κατευθυνόμενες και δεν λένε την αλήθεια

  26. giannis avatar