#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/08/2011 11:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν χάνει τα μπανάκια του με τίποτα ο ΓΑΠ



Τον κράζει και το  ΒΗΜΑ:

 «Αναχώρησε και πάλι για διακοπές ο πρωθυπουργός κ. Γ. Παπανδρέου. Μετά το πρώτο χαλαρωτικό τριήμερο της Σερίφου, και αφού πέρασε για μερικές ημέρες από την Αθήνα, χθες έβαλε εκ νέου το μπανιερό του στη βαλίτσα του και ποιος τον είδε! Πού παραθερίζει; Κάτι ακούστηκε για Σκιάθο... Εγώ όμως έμαθα ότι ξαναπήγε στη Σέριφο, όπου μακριά από τα αδιάκριτα μάτια (και τις αντιδράσεις) του κόσμου βρήκε εφέτος το ιδανικό ησυχαστήριο. 

 Θα επιστρέψει όμως στην πρωτεύουσα για την αυριανή κηδεία του Αναστάσιου Πεπονήκαι αμέσως μετά θα ξαναφύγει για την τρίτη δόση των διακοπών του, πάλι στη Σέριφο. Με δόσεις εφέτος η σωτηρία της πατρίδας (περιμένουμε την επόμενη, από την Τρόικα, το Σεπτέμβριο) με δόσεις και ξεκούραση του πρωθυπουργού… Πάντως, όπως και αν έχει, τα μπανάκια του δεν τα χάνει!» 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 10/08/2011 11:47:24

    Αχάριστοι...βρε δεν επικοινώνησε με Ευρώπη; δεν έβαλε το λιθαράκι του στην οικονομική κρίση; δε μείωσε τους μισθούς; δεν έβαλε χαράτσια; Τι άλλο θέλετε από τη ζωή του πια..

  2. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 10/08/2011 11:55:05

    Μα, γιατί μας εκπλήσσει; Ο ίδιος δεν ήταν που πέρυσι έδωσε εντολή (!) στους υπουργούς του, μέσα στο υπουργικό συμβούλιο, να κάνουν τουλάχιστον ένα μήνα διακοπές όλοι τους;

    • ΣΚΑΘΑΡΙ avatar
      ΣΚΑΘΑΡΙ @ Αυριανιστής 10/08/2011 12:44:28

      ο καραμανλής τζούνιορ έκανε μόνιμα διακοπές στη ραφήνα για αυτό και περνούσε τα διόδια της Αττικής Οδού από Ραφήνα κάθε μέρα γύρω στης 11.00π.μ. και 14:00 αυστηρά αναχωρούσε για να φάει και να ξεκουραστεί...

      • Ioannis avatar
        Ioannis @ ΣΚΑΘΑΡΙ 10/08/2011 13:39:28

        eisai ametanohtos !!!
        alithia eisai apo aytoys pou ta oikonomisan epi sosialistikwn kyvernhsewn ????
        exeis kai pisina????
        eisoun kai se epitropes ????

        Bravo sou ellhnara !!!!

  3. φωνη avatar
    φωνη 10/08/2011 12:37:41

    Σταματήστε να τον λέτε πρωθυπουργό, είναι ένας νεοταξίτης υπάλληλος τραπεζιτών που αποφασίζει για τη χώρα με το έτσι θέλω.

    • danaos avatar
      danaos @ φωνη 11/08/2011 18:56:03

      +1000000

  4. ανωνυμος avatar
    ανωνυμος 10/08/2011 13:07:28

    Ε ρε 100 χρόνια μνημόνιο που χρειάζεται εσένα ο κ....ς σου

  5. Βασίλης avatar
    Βασίλης 10/08/2011 13:26:38

    φίλε "σκαθάρι" κάθε φορά που ο Καραμανλής τολμούσε να κάνει ένα μπανάκι πεταγόταν κι ένας παπαράτσι για να εδραιώσει το μύθο του τεμπέλη πρωθυπουργού! Θυμάσαι ποτέ τον Κ.Κ. να παραθερίζει ολόκληρο καλοκαίρι, αδιαφορώντας για τα καθ' ημάς (υμάς για το Γ.Α.Π.); καλά που έχουμε πλέον τον υπερδραστήριο υπάλληλο να μας σώσει! Έχει δίκιο η "φωνή" στο χαρακτηρισμό που του αποδίδει, τώρα παίρνει και σε επιπλέον μέρες αδείας και το επίδομα παραγωγικότητας από τον εργοδότη του!

  6. armagedon avatar
    armagedon 10/08/2011 13:28:26

    το σκαθαρι μαλλον καποιος αργομισθος κηφηνας ειναι...

    • tampakiotis avatar
      tampakiotis @ armagedon 10/08/2011 16:56:12

      μπαααααααααααααααααααα...απλα ,ειναι ενας πασοκος!!!!!!!!!!!!

  7. cornelsen avatar
    cornelsen 10/08/2011 14:10:17

    Μάλλον δεν έχετε καταλάβει πως ο άνθρωπος απλώς προεδρεύει τής κυβερνήσεως. Πρωθυπουργός είναι πλέον ο Μπένι. Ο ΓΑΠ ξαναγύρισε στην αγαπημένη του συνήθεια: (τοκιστής και) σουλατσαδόρος. Εξάλλου αυτός δεν είναι για να ασχολείται με τα ταπεινά θέματα τής Ψωροκώσταινας. Είναι για να λύνει παγκόσμια προβλήματα (τα κορδόνια του δεν ξέρω αν μπορεί να λύσει...)

  8. anonymos avatar
    anonymos 10/08/2011 15:11:52

    Αυτός είναι ο ιδεολογικός φασιμσός πάνω στον οποίο στηρίχθηκε το οικοδόμημα της διαπλοκής και των λαμόγιων.
    Ο ένας δήθεν κάνει κουπί να σώσει τη χώρα και αν είναι σε μόνιμες διακοπές ενώ ο άλλος ήταν παχύδερμο που είχε το θράσος και τολμούσε να κατέβει στην παραλία.
    Ο ένας ζήταγε μέτρα πριν την κρλίση για να την αποτρ΄ψει και ο άλλος έλεγε λεφτά υπάρχιουν και κανόνιζε μυστικά παιχνίδια με το ΔΝΤ.
    Ο ένας μάχεται κατά της διαφθοράς ηγούμνοες ενός κόμματος που έφαγε 3 φορες το χρέος τις Ελλάδας σε κοινοτκά χρήματα, χρηματιστήριο και συμβάσο-μίζες ενώ ο άλλος την πάτησε από έναν ηγούμενο που είναι και νομικό πρόσωπου δημοσίου δικαίου , ανταλλάσοντας ακίνητα απο τη μία τσέπη
    του δημοσίου στην άλλη.
    Οι πράσινοι ψηφοφόροι πάντα μπετόν αρμέ και οι γαλάζιοι πάντα ανάδελφοι.
    Γιατρί δεν αρκεί μόνο η προπαγάνδα , χρειάζεται να υπάσρχουν και θύματα.
    και τα καλύτερα θύματα στην Ελλάδα είναι οι Νεοδημοκράτες!

  9. Astrahan avatar
    Astrahan 10/08/2011 15:57:57

    Τόσο καιρό αναρωτιέστε με ποιό ελικόπτερο θα φύγει βράδυ ο ΓΑΠ. Δυστυχώς, κάνετε λάθος διότι θα φύγει με το κανό του γι'αυτό και προπονείται συστηματικά για να έχει άριστη φυσική κατάσταση και να αντέξει το κουπί που θα τραβήξει για πολλά ναυτικά μίλια!!

  10. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 10/08/2011 17:09:08

    Της Παναγίας θα πάει στην Τήνο ή θα ψάξει για κανένα απόμερο ξωκλήσι?

  11. juliet avatar
    juliet 10/08/2011 20:54:24

    Γιατί σκάβουνε ο ένας το λάκκο του αλλού με ευκολία ,ενω είναι φιλαράκια με αριστερούς και ότι λάχει.Γιατί δεν ξέρουνε τι σημαίνει κομματική πειθαρχία.Γιατί ντρέπονται να πουν ότι είναι δεξιοί.Γιατί δεν ξέρουνε να αντιπαραθέτουν τις ιδεές του.Γιατί τους λένε ταγματασφαλίτες και δεν ξέρουνε να απαντήσουνε ότι σε έναν εμφύλιο αυτά συμβαίνουν,αλλά δεν κτυπήσανε άμαχους που διαδηλώνουν,δεν κτυπήσανε συνταξιούχους.
    Γι' όλα αυτά και για πολλά άλλα θα χώνονται στη τρύπα τους ,ενω τα πράσινα έρπετα θα τρώνε και θα τρυγάνε ότι απέμεινε απο την δύσμοιρη Πατρίδα.

  12. αεροπόρος avatar
    αεροπόρος 10/08/2011 22:59:43

    Σκαθάρι αν δεν είσαι κάποιος ΠΑΣΟΚοβολεμένο Λαμόγιο θα πρέπει να έχεις κάποιο κάλο στον εγκέφαλο . Τι σχέσει έχει ο ΚΚ με τον Jefry !!!!!!! Να είσαι σίγουρος πως πολύ γρήγορα θα αποκαλυφθεί ο πραγματικός ρόλος του ΓΑΠ στην προδοσία κατά της χώρας και όλοι αυτοί που τώρα κάνουν δεήσεις στο όνομάτου θα είναι οι πρώτοι που θα θέλουν την καταδίκη του ............