11/10/2010 20:13
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν φταίει ο Παπακωνσταντίνου...η ερώτηση ήταν σε λάθος βάση !!!!



To ακούσαμε και αυτό...


Δεν φταίει ο Παπακωνσταντίνου...η ερώτηση ήταν σε λάθος βάση !!!!




Φταίνε οι δημοσιογράφοι...




Η ερώτηση ήταν σε λάθος βάση, γιατί προφανώς κάποιοι συνάδελφοί σας δημοσιογράφοι του είπαν ότι ο κ. Γιούνκερ έκανε αυτή τη δήλωση. Άρα, η ερώτηση ήταν σε λάθος βάση.


Αυτά και άλλα πολλά είπε, στην σημερινή ενημέρωση των πολιτικών συντακτών, ο κ. Πεταλωτής

http://exomatiakaivlepo.blogspot.com/2010/10/blog-post_7602.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 11/10/2010 20:18:03

    Έχουν χάσει τα αυγά και τα πασχάλια.
    Αλήθεια εκείνο το "βαθύ λαρύγγι", που οδήγησε τα σπρεντς στα ύψη, το βρήκανε?
    Να ρωτούσαμε μήπως τον Γιούνκερ?

  2. Μακεδών avatar
    Μακεδών 11/10/2010 20:20:27

    Πράγματι τα έχουν χάσει και γελοιοποιούνται συνέχεια.

  3. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 11/10/2010 20:39:53

    Ωραίο Υπουργό για τα οικονομικά έχουμε, εύστροφο και με αντίληψη πχ δεν απαντά στην ερώτηση αλλά στη βάση της ερώτησης...βέβαια δεν υπάρχει πρόβλημα το κόμμα αυτό πάντα καταργούσε τις βάσεις ως αβάσιμες αφού απλά οι ίδιοι πάντα ήταν αιθεροβάμονες....βάζω στοίχημα ότι τον μπέρδεψα τον πεταλά και τον Κωνσταντίνο του παπά.....

    οι άνθρωποι δεν είναι ανεκδιήγητοι απλά ανέκδοτα είναι...

    • Orestios avatar
      Orestios @ Ο Ιθαγενής 11/10/2010 21:00:54

      Σκέψου Ιθαγενή, τί καζούρες του κάνουνε οι ξένοι.
      Με τέτοιο σπίρτο πώς μετά να μην κάνουν πάρτυ οι τραπεζίτες?

  4. zonitis avatar
    zonitis 11/10/2010 20:57:16

    Τι τους ακουμε Χριστε μου; Γιατι δεν τους πλακωνουμε στο ξυλο;

  5. denkserotipota avatar
    denkserotipota 11/10/2010 21:01:42

    τρία πουλάκια, τριά πουλάκια κάθονταν...

    Για πόσο ακόμα θα συνεχιστεί η ασυλία;;;


    Το έβγαλε ο ΣΚΑΙ το ηχητικό.......
    Είστε διεφθαρμένοι όλοι σας βρε
    :)

    Το πε ο γαπ, άρα ισχύει

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ denkserotipota 11/10/2010 21:08:51

      χαχαχα
      και χορτάτοι και φαγωμένοι το είπε ο ΠΑΓΚΑΛΟΣ οπότε όλα είναι ...πράσινα

  6. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 11/10/2010 21:03:56

    Και αυτός απήντησε : Αλογο βελάζει!!!!!!!
    Ο άνθρωπος είναι κόψε φάτσα και βγάλε συμπέρασμα.
    Πάντως το ποίημα του το έχει αποστηθίσει καλά. Δεν κομπιάζει.

  7. tsilivithras avatar
    tsilivithras 11/10/2010 21:07:43

    Καλέ Κυρία δεν φταίω εγώωωω...ο σκύλος μου έφαγε την εργασία μου Κυρίααααα...


    ...

  8. Y. avatar
    Y. 11/10/2010 21:11:09

    Θα μας τρελλλλλλλλάνουν όλοι ετούτοι. Ακόμη και σε αυτό έχει δίκιο ο Σαμαράς όταν μίλησε για λεξοτανίλ

  9. oddlabs avatar
    oddlabs 11/10/2010 23:05:52

    τελικά σε λάθος βάση ήταν η ερώτηση ή η απάντηση...;

  10. Orestios avatar
    Orestios 11/10/2010 23:45:02

    Θα περιμέναμε μια ποιό υπεύθυνη απάντηση από το ΠΑΣΟΚ.

  11. apostolis avatar
    apostolis 12/10/2010 00:09:16

    Καλά , για πόσο ¨χάπατα" μας περνούν ρε παιδιά , όλοι αυτοί οι γκεμπελίσκοι της πρασινοφρουρίστικης νομενκλατούρας? Μέχρι χθες , που ο Γιούνκερ μιλούσε για κάποιον πρωθυπουργό της Ελλάδας χωρίς να τον κατονομάζει , αυτοί ονομάτισαν τον Καραμανλή και το έκαναν και πρώτο θέμα . (οι πολιτικοί ανέντιμοι απατεώνες). Από την Αμερική χαμογελώντας χαιρέκακα , ο φωστήρας εκπρόσωπος της οικονομικής χούντας ΔΝΤ - Giorgo , (Παπακωνσταντίνου) , μας είπε ότι ο Καραμανλής είναι ο πρωθυπουργός που δήλωσε ότι κυβερνά μια διεφθαρμένη χώρα . Και σήμερα που η φούσκα ξεφούσκωσε , και αντί για Καραμανλής μας προέκυψε Giorgo , τι είδαν τα ματάκια μας και τι άκουσαν τα αυτιά μας? Ότι σιγά την δήλωση και την σημασία της ? Εδώ έχουμε να αντιμετωπίσουμε σοβαρότερα προβλήματα , με τέτοιες λεπτομέρεις θα ασχολούμαστε? Έβαλαν όλα τα παπαγαλάκια τους στους τηλεοπτικούς σταθμούς να υποβαθμίσουν το θέμα που χθες οι ίδιοι τους θεωρούσαν μείζον . Κατευθυνόμενοι και μάλλον πληρωμένοι κονδυλοφόροι- τηλεοπτικοί αστέρες της ηλεκτρονικής δημοσιογραφίας (Χατζηνικολάου , εκείνος ο κωμικοτραγικός Τράγκας , Τριανταφυλόπουλος , Μακρή , Κώνστας και λοιποί) , εκτελώντας εντεταλμένη υπηρεσία , ανέλαβαν ρόλους υπεράσπισης των Παπανδρέου - Παπακωνσταντίνου. Παπανδρεικότεροι του Παπανδρέου . Ιλαριτραγωδία !!!!Ξεπεσμός!!!!Σίγουρα για χαζούς μας θεωρούν όλους και νομίζουν ότι επηρεάζουν την κοινή γνώμη όπως αυτοί θέλουν . Κάθε μέρα μπορούν να την μεταπείθουν .Για παιχνίδι το βρήκαν φαίνεται . Και επειδή μάλλον φοβήθηκαν ότι κι αυτό δεν πιάνει , τι σοφίστηκαν τα σαίνια της παραπληροφήρησης? Συνταγή δοκιμασμένη και ξεθαμμένη από το παρελθόν .Ξέθαψαν τον ΜΕΓΑΛΟ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΗ , τον Μητσοτάκη , πατέρα της νέας αρχηγού νέου κόμματος ΝΤΟΡΑΣ και του νεοδημοκράτη ΚΥΡΙΑΚΟΥ και παππού του υποστηριζόμενου από τη ΝΔ υποψήφιου Δημάρχου Καρπενησίου ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ - υιού της εχθρού της ΝΔ ΝΤΟΡΑΣ , να κατηγορεί και να βγάζει χολή κατά του προέδρου ΣΑΜΑΡΑ , για να αποσπάσουν την προσοχή του κόσμου από τα καραγκιοζλίκια των κυβερνόντων και από τις τεράστιες γκάφες τους . ΔΟΞΑΣΤΕ ΤΟΥΣ .

  12. apostolis avatar
    apostolis 12/10/2010 00:43:37

    Για φανταστείτε , να ήταν ο Καραμανλής ο πρωθυπουργός που είχε κάνει τη δήλωση ότι κυβερνάει μια διεφθαρμένη χώρα , τι θα γινόταν σήμερα στα κανάλια και στις εφημερίδες? Πόσο εγκληματική δήλωση κατά της πατρίδας θα θεωρούνταν από τους υπερπατριώτες των καναλιών και των κομμάτων ? Χθες που δεν ήταν βέβαιοι για το ποιός ήταν ο πρωθυπουργός που έκανε αυτή την "αντεθνική" δήλωση , προσπάθησαν να τη φορτώσουν στον Καραμανλή και άφηναν και κάποιο ενδεχόμενο για Σημίτη . Ο νυν πρωθυπουργός στο απυρόβλητο . Θα έλεγαν αλήθεια , τα ίδια μ΄αυτά που ακούσαμε σήμερα ή θα μας πιπίλιζαν από το πρωί ως το βράδυ με επιχειρήματα που θα μας έπειθαν για να το πόσο καταστροφική ήταν για την οικονομία και την Ελλάδα γενικότερα η δήλωση του Καραμανλή ή άντε ακόμη και του Σημίτη?
    Πότε επιτέλους θα μιλήσεις ρε Καραμανλή , τουλάχιστον για μας που σε πιστέψαμε (εγώ σε πιστεύω ακόμη) , για να μάθουμε την αλήθεια ? Πρέπει να είναι κάτι πολύ μεγάλο που δεν σ΄αφήνει να τα πεις . Δεν είναι δυνατόν να είσαι αυτός που σήμερα σε παρουσιάζουν (βλάκας , τεμπέλης , να παίζεις playstasion και να μην ενδιαφέρεσαι για τίποτε) . Εγώ άλλον Καραμανλή γνώρισα (Πρωθυπουργό με κότσια που τάβαλε με το σχέδιο Ανάν , έκανε συμφωνίες με Ρωσία (Μπουργκάς - Αλεξανδρούπολη), έκανε οικονομικές συμφωνίες με Κίνα). Αυτά ενόχλησαν μάλλον τους "φίλους μας" πέραν του Ατλαντικού και βάλθηκαν να ξεφτυλίσουν το αγκάθι που έψαχνε και για άλλους φίλους . Αυτοί θέλουν να έχουν μόνιμα το μονοπώλιο της σωτηρίας μας . Νισάφι πιά . Γιαυτό μας βάλανε στο σβέρκο τα δικά τους τα παιδιά , να μας "σώζουν" , έτσι όπως πρέπει και όπως αυτοί θέλουν . ΜΙΛΑ ΡΕ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥΣ .(σε όποια πλευρά και να βρίσκονται)

  13. gram avatar
    gram 12/10/2010 09:58:56