#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/10/2011 08:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν υπάρχει σεβασμός ούτε στον θεσμό του «αδελφού του Πρωθυπουργού»



Σύμφωνα με πληροφορίες του διαδικτύου μια ομάδα ....αγανακτισμένων μανάδων, συμμαθητών των παιδιών του Νίκου Παπανδρέου, φώναζαν στον αδερφό του Πρωθυπουργού "μας καταστρέψατε" μεταφέροντας ακόμα και στο κέντρο της Κηφισιάς την λαϊκή οργή για τις πολιτικές της κυβέρνησης και δείχνοντας με τον πιο χαρακτηριστικό τρόπο πως η εποχή που κανείς δεν θα γλιτώνει από την κριτική έχει φτάσει...

 

Από τη στιγμή που δεν υπάρχει σεβασμός στο θεσμό του «αδελφού του Πρωθυπουργού», τον οποίο ο Νίκος υπηρετεί με ζήλο και αυταπάρνηση είμαστε καταδικασμένη ως χώρα.

Που να φανταστεί ο δεύτερος στην  οικογενειακή ιεραρχία, ότι μανάδες βορείων προαστίων θα του την έπεφταν σαν «Κατίνες» δυτικών προαστίων; Βρε σεις αν δεν υπήρχε ο Νίκος, ο ΓΑΠ θα είχε παραιτηθεί από «σωτήρας». Ενώ τώρα θα κάνει τα πάντα για να μη ζήσουμε «μια χρεοκοπία». Θα ζήσουμε πολλές και  ατελείωτες. Από «δόση σε δόση», από «κούρεμα σε κούρεμα».  Αν και ψύχραιμος στα δύσκολα  ο Νίκος, σίγουρα θα σκέφτεται εναλλακτικούς τόπους ευχάριστης διαμονής. Σε μέρη που αποκλείεται κάποιος συγγενής του έως και τρίτου βαθμού να διαβιεί. Είμαστε  και αχάριστοι γιατί ο Γιώργος έχει αποσυρθεί αφήνοντας τον Βενιζέλο στο κουμάντο. Οι κουβανοί τον Κάστρο τον βλέπουν συχνότερα, από ότι εμείς τον Πρωθυπουργό. Πάντως ο Φιντέλ σέβεται περισσότερο την οικογενεική ιεραρχία. Δεν πήγε να βρει τον Κουβανό Βενιζέλο. Όμως η κοινή γνώμη ανησυχεί για τον ΓΑΠ: Μήπως τον έχουν κάπου κλείσει οι τροϊκανοί για να μην παραιτηθεί; Μήπως είναι όμηρος του ΔΝΤ;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 16/10/2011 09:10:00

    Α, μάλιστα! Στο θεσμό του πολίτη, του αδελφού, της αφελφής, του συζύγου, της μητέρας, του πατέρα του πολίτη για τί δεν δίνει τον προσήκοντα σεβασμό το καθεστώς του αδελφού του Νίκου;
    Καλημέρα σε όλους.

    • juliet avatar
      juliet @ Νίκος Αργεάδης 16/10/2011 09:40:51

      Καλημέρα,
      χάλασε ο κόσμος ,χάλασε η ιεραρχία ,μέχρι και τα βόρεια προάστεια τείνουν να γίνουν νοτιοδυτικά.Χα,μήπως ήτανε οι μαζί τα φάγαμε ;μήπως ήτανε οι έχοντες και κατέχοντες ;μήπως ήτανε αυτοί που πίστεψαν λεφτά υπάρχουν;
      Αμαν ,κ.Αργεάδη ,δύσκολα έβαλες του αδελφού ....,με τόσες σκοτούρες να του πεις ότι πάνε και οι θεσμοί,δεν μας λυπάσαι ...λες ,αύριο να μπει και χαράτσι στους φωνασκούντας κατά του αδελφού;
      Για την ιστορία έμενε Βριλήσσια αλλά όταν μαζεύτηκαν πολλοί ,μένει και ο Βούρος(γνωστός ηθοποιός) πήγε πιό βόρεια.

  2. Poisonous avatar
    Poisonous 16/10/2011 09:21:08

    Δεν το πιάσατε, Ο Νίκος είναι αδερφός όλων!

    • juliet avatar
      juliet @ Poisonous 16/10/2011 12:59:57

      To καταλάβαμε προ πολλού κάτι σαν Big Brother πασών των ανόμων(η μη πασόκοι) και ηλιθίων (αυτό για τους εναπομείναντες οπαδους) .

  3. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 16/10/2011 10:11:20

    Ιουλιέτα, τον Βούρ(ει)ο, αφού τον ταλάντωσε ενθεν κακείθεν της νοητής γραμμής της -πολιτικής- εντιμότητας ο πολιτικάντικος άνεμος (όχι της αλλαγής πλέον) πήγε στα Βο(υ)ρεια προάστεια.
    Καλημέρα και πάλι.

  4. ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
    ΝΤΑΝΤΟΝ 16/10/2011 10:46:03

    Συγχαρητήρια για τον ευρηματικό τίτλο...

    Θα πρόσθετα , ούτε στους θεσμό της ¨μητέρας του πρωθυπουργού¨ και στον ¨Καταστατικό Χάρτη της... Παγκόσμιας Διακυβέρνησης ¨ , στην ¨Καινή Διαθήκη της Οικογένειας Ροκφέλερ¨

  5. ΔημΒας avatar
    ΔημΒας 16/10/2011 12:14:51

    factorx: φοβερό, αλλά είναι κατευθειαν για δικαστήριο

  6. ΔημΒας avatar
    ΔημΒας 16/10/2011 12:32:53

    Δεν πειράζει για τη μη δημοσίευση.
    Μου αρκεί η αποδοχή...

    • factorx avatar
      factorx @ ΔημΒας 16/10/2011 12:33:59

      σπάω το κεφάλι μου να βρω άλλη διατύπωση που ...να γράφεται

  7. vaggelis avatar
    vaggelis 16/10/2011 13:49:56

    αυτο δεν ειναι political correct

  8. Poisonous avatar
    Poisonous 16/10/2011 15:14:11

    Εγώ λοιπόν μια και έχω πρόβλημα θα αποτανθώ στον αδερφό μου για να με βοηθήσει

  9. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 16/10/2011 19:17:24

    Θα ήθελα να μάθω το πόθεν έσχες των αδελφών, με τι απαγγελματικά ασχολούνται.
    Πρόκληση στη συντακτική ομάδα του Antinews
    Είναι χαρακτηριστικό τριτοκοσμισμού και φαινομένου περονισμού να διοικείται μια χώρα από οικογένειες.
    Ποιά η διαφορά με τη Βασιλευομένη Δημοκρατία;
    Διώξαμε το Βασιλιά για να γίνουμε βασιλιάδες;