06/05/2010 15:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν το διακινδυνεύει ο Παπανδρέου

Θα πάμε για 151 είπε πριν από λίγο ο Πάγκαλος... φαίνεται ότι δεν το διακινδυνεύει ο Παπανδρέου...

Ραγούσης  και Ρέππας  λένε ότι ουδέποτε τέθηκε θέμα ψήφισης του νομοσχεδίου με 180 ψήφους διότι δεν προβλεπόταν...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. alfa2012 avatar
    alfa2012 06/05/2010 15:26:51

    ΦΩΤΙΑ ΣΤΑ ΜΠΑΤΖΑΚΙΑ ΤΟΥΣ....ΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΠΟΥ ΦΟΡΟΝΕ ΔΕΝ ΤΑ ΤΙΜΟΥΝ

  2. alfa2012 avatar
    alfa2012 06/05/2010 15:27:23

    κατι σαν σουλαρες !!!!!!!!!!

  3. donaE avatar
    donaE 06/05/2010 15:29:13

    Η 'αλλη'ομως απεδειξε οτι ισχυουν οι νομοι της κληρονομικοτητας.

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 06/05/2010 15:29:50

    με νευριάζει απίθανα που 7 μήνες τώρα το ΜΟΝΟ που κάνουνε είναι επικοινωνιακό. (Και καμιά ψιλοκουτοπονηρία με τους Ευρωπαίους και κανένα τζερτζελέ με τα ομόλογα). Μόνο επικοινωνιακό. Φαλιρίζουμε, επικοινωνιακό, πεθαίνει κόσμος; Επικοινωνιακό. Παραδίδουμε την διακυβέρνηση σε ξένους; Επικοινωνιακό.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ archaeopteryx 06/05/2010 15:35:20

      Στο μυαλό μου είσαι, Αρχαίε.

    • Orestios avatar
      Orestios @ archaeopteryx 06/05/2010 15:38:08

      Φούσκα είναι όλο.

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ archaeopteryx 06/05/2010 19:15:12

      coop

  5. alfa2012 avatar
    alfa2012 06/05/2010 15:30:15

    η αλλη ειναι δηλωμενη....

  6. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 06/05/2010 15:31:45

    Ξέρετε πόσο λεφτά έχει να ράψεις κοστούμια για το μέγεθος του Πάγκαλου;
    Τόση επένδυση για 7 μήνες; Μόνο;

  7. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 15:31:48

    Πάγκαλε, θα κρατήσεις την ίδια στάση μέχρι τέλους?

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Orestios 06/05/2010 15:38:27

      Γιατί μπορεί να κουνηθεί; Το παχύδερμο...

  8. maskaras avatar
    maskaras 06/05/2010 15:32:26

    δωστε τους στο ΛΑΟ

  9. ΣΟΦΙΑ avatar
    ΣΟΦΙΑ 06/05/2010 15:35:50

    Τρελαίνομαι από τη χαρά μου, που δημιούργησε τέτοιο πρόβλημα ο Αντωνάρας ο Σαμαράς!!!

    • peripeton avatar
      peripeton @ ΣΟΦΙΑ 06/05/2010 16:58:41

      Με συγχωρείς αλλά το προβλημα το δημιουργησε το ΚΚΕ με την εισήγησή του λέγοντας οτι όταν παραδίδονται εξουσίες σε ξένες δυνάμεις (κάτι το οποίο τό'χει παραδεχθεί η κυβέρνηση) τότε χρειάζεται πλειοψηφία 3/5.

  10. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 06/05/2010 15:37:29

    Τα είπαμε...Δεν ρισκάρουν οι προδότες...

  11. alfa2012 avatar
    alfa2012 06/05/2010 15:38:10

    δωστε μια ερμηνεια της λεξης "χεστης"

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ alfa2012 06/05/2010 15:38:52

      ΘΑΣΟΚ

  12. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 15:40:27

    "Εάν το κόστος δανεισμού της Ελλάδας απέχει από τις εκτιμήσεις των κρατών μελών, τότε μπορούν να παραιτηθούν της ελληνικής βοήθειας"

    Πάνε τα ΛΕΦΤΑ!!!!!!!!!!!
    Κλαμα το GAP!!!!!!

  13. ilias avatar
    ilias 06/05/2010 15:45:32

    Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2009. Είμαι σε φιλικό σπίτι και συζητάμε περί ανέμων και υδάτων. Ξαφνικά μπαίνει φουριόζα η αδερφή του γνωστού μου και με ύφος θριαμβευτικό μου λέει : Σκίσαμε στις εκλογές. 10 μονάδες μπροστά το ΠΑΣΟΚ. Τώρα οι αγρότες και οι υπάλληλοι θα φάνε γλυκό ψωμί. Τι επαγγέλεται ; Είναι ΔΑΣΚΑΛΑ. !!!!!!!!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ ilias 06/05/2010 15:51:00

      χο! χο! ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ ilias 06/05/2010 15:56:57

      Και το γλυκό αγγούρι καλό είναι...

  14. salmonellas avatar
    salmonellas 06/05/2010 15:49:28

    Ειτε με 150, ειτε με 180 ψηφους, ..το ωμοσχεδιο την ιδια καταληξη θαχει, στο σκουπιδοτενεκε. Οπως και οι εμπνευστες του.

  15. Stasa avatar
    Stasa 06/05/2010 15:50:35

    Αχαααχχαχααααα!!!!!!!!!! Τι κωμωδία-κουστωδία παρακολουθώ Θεέ μου!!

  16. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 06/05/2010 15:55:20

    "Τα κοινοβούλια των άλλων χωρών αποφασίζουν να στηρίξουν την Ελλάδα".

    Ναι, και το δικό μας αποφασίζει να καταστρέψει την Ελλάδα!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Επώνυμος 06/05/2010 16:29:38

      Κάτι παρόμοιο είπε και ο Αντώνης, πιο περιφραστικά. Καλά, δεν λέω ότι το διάβασε εδώ, αλλά οπωσδήποτε το καμαρώνω που το έγραψα πιο πριν.

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ Επώνυμος 06/05/2010 19:58:05

      χεχεχε

      Με τις διαδηλώσεις να δείς βρίσιμο που τρώμε.

  17. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 06/05/2010 16:02:03

    Φάκτορα, γράψε κάτι για την ομιλία Παπανδρέου στη Βουλή. ΄Η να περιμένω τον Λαζόπουλο;
    Το άτομο λέει ότι ποτέ δεν κοιταξε την καρριέρα του την πολιτική αλλά το καλό της πατρίδας του. Θα κριθούμε είπε για το πώς θα προστατεψουμε τον άνεργο, την Παιδεία την Υγεία.

    Αυτός δεν πρέπει να τιμωρηθεί για το δωσιλογισμό του. Θα πρέπει να τιμωρηθεί για το ΑΠΥΘΜΕΝΟ ΘΡΑΣΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΜΑΥΡΟ.
    Νάτανε και ικανός.....

    • Sta_a avatar
      Sta_a @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 06/05/2010 16:17:00

      Συγνώμη αλλά αφήστε με να εκφραστώ για αυτά που είπε ο ΓΑΠ : χα χα χα χα χα χα! "..πώς θα προστατεψουμε τον άνεργο, την Παιδεία την Υγεία.." χα χα χα χα!!. Αυτο και αν είναι αστείο. Μας δουλεύει κανονικά.

    • Τίποτα avatar
      Τίποτα @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 06/05/2010 16:39:46

      Την αλήθεια είπε. Την πατρίδα του προστατεύει. Εσείς γιατί θεωρείτε δεδομένο ότι έχετε την ίδια πατρίδα με αυτόν; Εβραιοαμερικάνοι είστε;

  18. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 06/05/2010 16:04:18

    την ήπιε την αυξημένη...

  19. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 06/05/2010 16:13:48

    Τον έχει διαλύσει ο Αντώνης. Μαυράκης, Χρηματιστήριο, Υποβρύχια!

  20. ataktos avatar
    ataktos 06/05/2010 16:19:26

    Ούτε πρώτη ούτε ..τελευταία φορά η μπαμπεσιά για τον «σύντροφο» Πάγκαλο…επαγγελματίας το παιδί στο είδος του ...

  21. ataktos avatar