#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/05/2010 15:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν του βγήκε του Γιώργου...



Δεν του βγήκε του Γιώργου τυο παιχνίδι με την πλειοψηφία 3/5.

Ψάχνουν να βρούν ποιός του πρότεινε να παίξει αυτό το παιχνίδι...

Μπάχαλο σε κυβέρνηση και ΚΟ του ΠΑΣΟΚ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 15:53:56

    Τώρα μπορούν να πάνε όλοι στις εκλογικές τους περιφέρειες.

    Έχει να πέσει χοντρή σφαλιάρα.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Orestios 06/05/2010 15:56:12

      Καλά, ήδη στην επαρχία που νομίζει ότι ετοιμάζεται για τις εκλογές της τοπικής αυτοδιοίκησης, αν ρωτήσεις πασόκο "τι είναι" σου λέει μπβρδχσντπμγκ.

      • Orestios avatar
        Orestios @ archaeopteryx 06/05/2010 15:57:37

        Το ξέρω αρχαίε. Αυτοί το αγνοούν.

      • otiprepei avatar
        otiprepei @ archaeopteryx 06/05/2010 18:07:28

        Χαχαχα!
        Όντως!!!

  2. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 15:56:48

    " Να πάει η Ελλάδα μπροστά. Ακόμη πιο βαθια"!!!!!!!!!!!

    χο! χο!

    Έχασε τα λόγια του.

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Orestios 06/05/2010 15:58:45

      Η μετάφραση φταίει...

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Orestios 06/05/2010 16:01:33

      Μπορεί να το πέρασε για βαρκάδα με κανό, πού ξέρεις.

      Τώρα είπε "θα κριθούμε από το πώς θα προστατέψουμε τον άνεργο"!!!

      • otiprepei avatar
        otiprepei @ Επώνυμος 06/05/2010 18:11:43

        Οι "ζητήσεις" στις αγγελίες, δηλαδή άνθρωποι που βάζουν αγγελία μήπως κάποιος τους πάρει στη δουλειά του έχουν χτυπήσει ταβάνι.
        Τα παπαγαλάκια ΠΑΣΟΚ οσο καιρό καθυστερούσαν με το ΔΝΤ έλεγαν στο κόσμο οτι δεν έχει δουλειές επειδή δεν είχε ανάψει ακόμη πράσινο φως για τις επιδοτήσεις απο τον ΟΑΕΔ στις επιχειρήσεις, οι οποίες σταμάτησαν τη περίοδο των εκλογών. Τότε οι ζητήσεις είχαν χτυπήσει οροφή. Μετά τις επιδοτήσεις πέρασε ένας μήνας και οι ζητήσεις χτύπησαν ταβάνι. Κανείς δεν προσλαμβάνει.

    • zonitis avatar
      zonitis @ Orestios 06/05/2010 16:29:05

      Κατι απο Πατακο θυμησε η εκφραση Ορεστιε

      • Orestios avatar
        Orestios @ zonitis 06/05/2010 16:47:38

        Ίδια ιδεολογική κατεύθυνση είχαν.

      • zonitis avatar
        zonitis @ zonitis 06/05/2010 16:50:01

        Γι αυτο το ανεφερα. Να ακουγονται μερικα πραγματα

  3. tzager avatar
    tzager 06/05/2010 15:58:26

    Με 3/5 ή χωρίς το παιχνίδι για τη ΝΔ είναι χαμένο και κοινοβουλευτικά και ηθικά.

    Για ποιό μπάχαλο μιλάς;

    Εδώ διαλύεται μια μεγάλη παράταξη και εσύ στα 3/5 σου!

    • asterix avatar
      asterix @ tzager 06/05/2010 15:59:58

      κ σε πηρε ο πονος?

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ tzager 06/05/2010 16:01:28

      έλα τώρα, το 1965 διαλύσαμε την μία παράταξη, το 20?? την άλλη. Αυτή είναι δουλειά της οικογένειας. Αμοιβόμενος μπαλαντέρ. Το έμαθε και ο Καρατζαφέρης.

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ tzager 06/05/2010 16:01:41

      Τέτοια που την κατάντησε ο ακατανόμαστος και οι συγγενείς του να διαλυθεί.Από την αρχή όλα. Δεν μπορείς να κτίσεις με υλικά κατεδαφίσεως...
      Τον φοίνικα τον έχετε ακουστά;

    • BlueSky avatar
      BlueSky @ tzager 06/05/2010 16:33:09

      πασοκάκια ανοίξτε την πόρτα, έρχεται η ντόρτα......

      • zonitis avatar
        zonitis @ BlueSky 06/05/2010 16:43:26

        Να προσεξουν ομως τα ρευματα, γιατι απο την αλλη μερια ειναι ανοιχτα τα παραθυρα και μερικοι αρχισαν να το στριβουν απο εκει

      • Orestios avatar
        Orestios @ BlueSky 06/05/2010 16:48:09

        χα χα χα

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ tzager 07/05/2010 12:12:11

      Γκα-γκα-γκα-γκα.

  4. gekapsa avatar
    gekapsa 06/05/2010 15:59:17

    Μόλις ειπε ο Γιωργιος στη Βουλή:
    "Δεν με ενδιαφέρει εαν αυτή θα είναι η μοναδική μου θητεια ως Πρωθυπουργός"

    Αυτός είναι ηγέτης!

    • Stasa avatar
      Stasa @ gekapsa 06/05/2010 16:01:46

      NAI!!! Ας μας λυπηθεί pleaseeee!!

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ gekapsa 06/05/2010 16:03:30

      Αυτό δεν είναι ηγέτης. Οι Ιάπωνες το λένε καμικάζι...

      • Lewnidas avatar
        Lewnidas @ (A)θανάσης 06/05/2010 16:08:25

        πολυ καλο

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ (A)θανάσης 06/05/2010 16:14:05

        Σωστός!

      • zonitis avatar
        zonitis @ (A)θανάσης 06/05/2010 16:30:26

        Εμεις παλι στο χωριο μου το λεμε διαφορετικα. Χαζοχαρουμενος

      • otiprepei avatar
        otiprepei @ (A)θανάσης 06/05/2010 18:14:01

        Χαχαχα!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ gekapsa 06/05/2010 16:04:19

      Εκ του ασφαλούς μιλάει γιατί έτσι κι αλλιώς το ξέρει ότι θα είναι η μοναδική του θητεία. Αυτό που δεν ξέρει, ούτε κι εμείς το ξέρουμε, είναι πόσο θα κρατήσει αυτή η μία θητεία.

      Εγώ έπεσα ήδη έξω, είχα πει πέντε-έξι μήνες, όταν είχαν ξεκινήσει, ακούω άλλες τοπθετήσεις. Μπορούμε να το κάνουμε και σε "Πάμε Στοίχημα". Πόσα θα βάλει ο μπουκ για τους εφτά μήνες, τους οκτώ, τους εννιά, κλπ.

      • Stasa avatar
        Stasa @ Επώνυμος 06/05/2010 16:06:26

        Σεπτέμβρη??? :p

    • zonitis avatar
      zonitis @ gekapsa 06/05/2010 16:04:27

      Ειναι και προφητης...χιχι. Περιμενε να εκλεγει ξανα;

    • Bodinus1576 avatar
      Bodinus1576 @ gekapsa 06/05/2010 16:06:05

      Ενδιαφέρει εμάς όμως να είναι η τελευταία του

    • gekapsa avatar
      gekapsa @ gekapsa 06/05/2010 16:08:28

      Ωστόσο επαναλαμβάνω: Ο Γιώργος έχει τρεις (3) τετραετίες άνετα.

      Αν διαγράψετε τη Ντόρα , μορουμε να αρχισουμε σιγα σιγα να μιλάμε και για 4η.

      Σε 16 χρόνια θα έχουν πάρει σύνταξη και οι σημερινοί βουλευτές ΝΔ-παιδιά των Βαρώνων της ΝΔ

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ gekapsa 06/05/2010 16:15:25

        Αν το παίξεις στο στοίχημα θα ξεχρεώσουμε το χρέος...

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ gekapsa 06/05/2010 16:16:28

        Αχ, καλά να είσαι. Να γελάσουμε και λίγο με τόση θλίψη αυτές τις μέρες.

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ gekapsa 06/05/2010 16:19:13

        Αμ πές μας ότι σπας πλάκα... Είπα κι εγώ...
        Αλλά αφού είναι τζάμπα, βάλε καμιά δεκαριά τετραετίες ρε παιδί μου...

        Εντωμεταξύ, πίσω, στον πραγματικό κόσμο, βγαίνει δε βγαίνει η χρονιά...

      • anonymous avatar
        anonymous @ gekapsa 06/05/2010 16:33:01

        Ο Γιώργος έχει στην πλάτη τρεις νεκρούς.

      • Σαος avatar
        Σαος @ gekapsa 06/05/2010 16:35:06

        Με την δημογραφική αύξηση των παπανδρελλήνων από την Αλβανία, το Πακιστάν και το Σουδάν, μη σου πω πως θα έχετε και 5η τετραετία πριν υπερισχύσουν οι φανατικοί ισλαμιστές...

      • BlueSky avatar
        BlueSky @ gekapsa 06/05/2010 16:35:58

        δε μου λες πασόκι, πότε διορίστηκες υπαλληλάκο του πασόκ; γιαυτό μιλάς έτσι;

      • Χρήστος Π. avatar
        Χρήστος Π. @ gekapsa 06/05/2010 17:00:30

        σε λίγους μήνες ο γαπ θα κάνει διαπραγματεύσεις να παραδώσει την εξουσία με αντάλλαγμα να μην πάει φυλακή κι εσυ μιλάς για 3η τετραετία; κάποιοι δεν κατάλαβαν ακόμα που οδηγείται η χώρα.

      • Αρράκις الراقص avatar
        Αρράκις الراقص @ gekapsa 06/05/2010 18:10:52

        Ποιά φυλακή Χρήστο Π;
        Δεν κατάλαβες γιατί ο Σαμαράς τόνισε ως κόκκινη γραμμή τη διαπραγμάτευση γιά τα εθνικά υπό τις παρούσες συνθήκες; Μάλλον ο Γιώργος έχει εντολή (;), έχει αποφασίσει (;) να ξεκινήσει το απονενοημένο. Σε λίγους μήνες προβλέπω ο ΓΑΠ θα φεύγει με ελικόπτερο γιά να γλιτώσει το Γουδή (ή ό,τι αντίστοιχο υπάρχει)

    • ΣΟΦΙΑ avatar
      ΣΟΦΙΑ @ gekapsa 06/05/2010 16:40:07

      Θεέ μου,ούτε αυτή τη θητεία να μην ολοκληρωθεί! Θέλουμε ελπίδα, όραμα, χαρά!

    • Σπάρτακος avatar
      Σπάρτακος @ gekapsa 06/05/2010 18:54:31

      Κατά τον ηγέτη και οι οπαδοί του.

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ gekapsa 07/05/2010 12:14:14

      Το λέει επειδή ξέρει ότι δεν θα έχει άλλη. Άσε που και η πρώτη του θα είναι σύντομη...

  5. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 06/05/2010 15:59:41

    Περιμένω να μας πει, πότε κατάλαβε ότι τα λεφτά δεν υπάρχουν.

  6. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 06/05/2010 16:02:32

    Φάκτορα, επειδή δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς παίζει, πες μας γιατί ο Βγενό δεν κατέληξε με την Ντόρα ως επόμενη μορφή διακυβέρνησης?
    Από πότε τελικά συμπορεύεται με τον Σαμαρά?

    Αυτό που έκανε ο Σαμαράς, να αρπάξει μια ακόμη διακυβερνητική περίοδο κάτω απ'τη μύτη των Bilderbergians είναι μάλλον καλό για τον τόπο, αλλά που θα βγει?

    Είναι ώρα (αν θέλετε να διευρύνετε την δεξαμενή ψήφων του) να αρχίσετε να λέτε περισσότερα εσείς οι από μέσα...

  7. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 06/05/2010 16:04:04

    Κόλωσε...

  8. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 16:06:00

    Αυτόν τον σαχλαμάρα στηρίζει το ΠΑΣΟΚ?

    Κρίμα. Τέτοιο δυναμικό σε αυτή την παράταξη να πάει χαμένο για το GAP και τη Ντόρα.

  9. SoToS avatar
    SoToS 06/05/2010 16:09:29

    24 Μαιου θα είναι η τελευταία του μέρα σαν πρωθυπουργός της Ελλαδος γιατί ΩΣ πρωθυπουργός μας χαντακωσε ...

  10. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 16:15:07

    Τον ξεφτιλίζει ο Σαμαράς κανονικά.

    • Lewnidas avatar
      Lewnidas @ Orestios 06/05/2010 16:21:36

      απιστευτα ομως.

  11. SoToS avatar
    SoToS 06/05/2010 16:18:58

    Καλά τον κάνει τον θουστη ... Ετσι το λέμε εμείς στη Θελοθονησο ...

  12. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 06/05/2010 16:19:04

    Ο Σαμαράς μιλάει σαν πρωθυπουργός, ενώ ο άλλος κάνει ακόμη αντιπολίτευση στον Καραμανλή!

    • Lewnidas avatar
      Lewnidas @ Επώνυμος 06/05/2010 16:22:41

      πολυ σωστο αυτο που ειπες! ο ενας βγηκε να μας πει οτι φταιει η νεα δημοκρατια και ο αλλος μας λεει τι πρεπει να κανουμε για να βγουμε απο την κριση

    • Orestios avatar
      Orestios @ Επώνυμος 06/05/2010 16:23:32

      Έτσι είναι!!!!!!!
      Το GAP αποδεικνύεται πόσο λίγο είναι.

      • ataktos avatar
        ataktos @ Orestios 06/05/2010 16:28:38

        αι αι αι και σιιιι τι είναι αυτά που λες...

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 06/05/2010 16:29:34

        :P

      • ataktos avatar
        ataktos @ Orestios 06/05/2010 16:30:41

        θα σε ακούσει η Μάργκαρετ με τον tiramola.. για να δεις μετά ..

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 06/05/2010 16:31:51

        Πού είναι αυτή η ψυχή?
        Μήπως απελείθη?

  13. Nikoς avatar
    Nikoς 06/05/2010 16:26:12

    Γιώργο η διαφορά σου φαίνεται εσυ ακόμα και την ώρα που ξεπουλάς την Ελλάδα μιλάς μονο με λασπολογία και ο Σαμαράς σου απαντάει τεκμηριωμένα τι θα μπορούσες να είχες κάνει...αντε στο καλο λοιπόν και γρήγορα μηπως γλιτώσουμε τον εμφύλιο αναμεσα σε σενα (με τους γλύφτες σου βεβαιωσ βεβαιως) και των Ελλήνων

  14. SoToS avatar
    SoToS 06/05/2010 16:29:27

    Ειδικά στην Ουγγαρια οι Σοσιαλιστες πανε για 10 τετραετίες ....

    • Orestios avatar
      Orestios @ SoToS 06/05/2010 16:31:15

      Θρίαμβος σου λέει.
      Τους βλέπει ο κόσμος και δεν ξέρει τί να κάνει. Να τους δείρει ή να πετάξει σάπια ντομάτα?

  15. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 06/05/2010 16:32:31

    Τον έχει σκίσει. Πρώτη φορά λέει τέτοια κομματική προπαγάνδα μέσα σε νομοσχέδιο.

    Ναι! Του λέει για τα εθνικά θέματα! Γεια ρε Πρόεδρε!

  16. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 16:32:47

    Τον διέλυσε στα Εθνικά Θέματα.
    Ελλάδα δεν παθαίνεις ποτέ. Όσο και να προσπαθεί το GAP.

    • Stasa avatar
      Stasa @ Orestios 06/05/2010 16:36:37

      ..και πρέπει να πω πως προσπαθεί λυσσαλέα να το καταφέρει!!!!

      • Orestios avatar
        Orestios @ Stasa 06/05/2010 16:39:16

        Πράγματι.

  17. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 06/05/2010 16:34:40

    Έστειλε και το ΚΚΕ για ραδίκια. Με την Ακρόπολη.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Επώνυμος 06/05/2010 16:36:26

      Και το λιμάνι.

  18. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 06/05/2010 16:35:38

    Είπε και την μαγική λέξη και σάλταραν: Lasare

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Γιωργος Χ 06/05/2010 16:37:27

      Lazard

      • Orestios avatar
        Orestios @ Επώνυμος 06/05/2010 16:38:34

        Ο Πετσάλνικος τί ήταν αυτό που είπε? Άκου εκεί Λαζάρου!!!!!!
        Έλεος!!!

      • Γιωργος Χ avatar
        Γιωργος Χ @ Επώνυμος 06/05/2010 16:39:00

        Σωστά...
        Παγώσανε όμως...

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ Επώνυμος 06/05/2010 16:40:23

        Ο Πετσάλινκος νόμιζε για κάποιον Λαζάρου...
        Ότι να΄ναι...
        Άσχετοι και επικίνδυνοι...

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Επώνυμος 06/05/2010 16:46:04

        Ναι παγώσανε, σόρρυ κι εγώ για το ψείρισμα.

  19. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 06/05/2010 16:35:44

    Το έβαλε το ΚΚΕ στον τοίχο και το βαράει αλύπητα. Όχι θα άφηνε αναπάντητα τα 180...

    • Orestios avatar
      Orestios @ Επώνυμος 06/05/2010 16:40:14

      Οι σοσιαλιστές έχουν πάθει τρομακτική ήττα.

  20. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 16:41:29

    Το GAP είναι αστείο πια.

    Προσπαθεί να πετάξει τον λεκέ των μέτρων από πάνω του.

    χαχαχαχαχαχαχαχα

    Φωνάζει ο μωρός.

  21. trellokamperos avatar
    trellokamperos 06/05/2010 16:42:24

    το εξ απαλών ονύχων τον μάρανε

  22. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 06/05/2010 16:44:34

    Το ξανάπε ο πανέξυπνος...
    Λεφτά υπήρχαν...
    Δεν μπορώ. Θα πάθουμε τίποτα...
    Δεν υπάρχει...

  23. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 06/05/2010 16:44:45

    Φράση μνημείο:

    "Αν θέλετε να αξιολογήσετε τη γλωσσική μου ικανότητα κάντε την".

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Επώνυμος 06/05/2010 16:46:37

      Την πάσα;;;;;;

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ ΒΡΑΧΟΣ 06/05/2010 16:50:07

        Τι ψάχνεις; Μάλλον μετέφραζε το do it, αλλά δεν του βγήκε και πολύ σωστά.

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ Επώνυμος 06/05/2010 18:25:01

      Γιώργος Παπνδρέου..Πανδρέου..Παπανδρέου uncut στην 74η ΔΕΘ κι όποιος άντεξει...
      http://www.youtube.com/watch?v=6TXxbyG0sQ4

  24. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 16:46:21

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Το GAP εκτός εαυτού. Κατάστρεψε όλη την επικοινωνιακή εικόνα του ήρεμου, ευγενικού, κτλ.

    Η λέρα του ΔΝΤ είναι πάνω του και δεν φεύγει. χο! χο!

  25. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 06/05/2010 16:48:40

    "Αναδιάταξη" του χρέους. Ούτε καν να διαψεύσει τη λέξη αναδιάρθρωση δεν ξέρει.

    Καλά, τον έχουμε πρωθυπουργό; Δεν είναι δυνατόν.

  26. Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
    Πλούταρχος Λευκαδίτης 06/05/2010 16:49:01

    Αποδέχεται την ύπαρξη της Lazard, ως σύμβουλος του Ελληνικού Δημοσίου, αλλά δε μας λέει για ποιο πράγμα; Πάντως φαίνεται σα χεσμένος...

    • zonitis avatar
      zonitis @ Πλούταρχος Λευκαδίτης 06/05/2010 17:19:42

      Να ρωτησεις αυτους που καθονταν γυρω του αν τους ηρθε καμμια μυρωδια στη μυτη. :-)

  27. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 16:49:23

    "Θα βρούμε τους καλύτερους, τους καλύτερους"

    Η πολιτική αγυρτία στο μεγαλείο της. Παλιάς εποχής. Πού νομίζει ότι απευθύνεται το GAP? Σε χαχόλους?

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Orestios 06/05/2010 16:51:22

      Η πλάκα είναι ότι η Lazard ΕΙΝΑΙ οι καλύτεροι, στην... αναδιάρθρωση χρεών.

    • zonitis avatar
      zonitis @ Orestios 06/05/2010 17:01:36

      Ε βεβαια! Τοσα βιογραφικα σταλθηκαν ηλεκτρονικα. Ειναι ακομα στο ψαξιμο για τον καλλιτερο, αλλα επειδη εχει απεναντι του ενα καθρεφτη και βλεπει τον εαυτο του μεσα, δεν μπορει να αποφασισει ποιος ειναι ο καλλιτερος. Μηπως να ψαξουν για τον μακρυτερο;

  28. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 16:50:48

    Πετσάλνικε!!!!!!!!! ΛΑΖΆΡΟΥ!!!!!!!!
    ΧΟ! ΧΟ! ΧΟ!

  29. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 16:52:39

    Παραδέχθηκε ότι είναι υποτελής ο Πρωθυπουργός?????????????
    Περίπτωση ΤΣΟΛΑΚΟΓΛΟΥ???????

    http://olympia.gr/2010/05/06/%CE%BF-%CF%80%CF%81%CF%89%CE%B8%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%83-%CE%BC%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%83-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B4%CE%B5%CF%87%CF%84%CE%B7%CE%BA%CE%B5-%CE%BF%CF%84%CE%B9/

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ Orestios 06/05/2010 16:59:46

      Το ΔΝΤ έχει έτοιμα κείμενα για κάθε περίπτωση, αλλάζει μόνο το όνομα της χώρας που θα γίνει ΔΟΥΛΟΣ και τα ΠΟΣΑ !! [του δανείου και των μεσιτειών που εισπράτει το ΔΝΤ]

      Άραγε το κείμενο το μετέφρασαν σωστά πριν το παραδώσουμε στο λαό και το κάνει κουρελόχαρτο;

  30. Manos-England avatar
    Manos-England 06/05/2010 16:52:44

    Deuterologia tou Samara tsakizei kokala auti ti stigmi!!!!!!!!!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Manos-England 06/05/2010 16:56:43

      Τους διέλυσε. Πολιτικός νάνος το GAP.

  31. KD avatar
    KD 06/05/2010 16:52:52

    Exei kapoios to link tis Voulis na vlepoume??, eimai ektos ellados simera

    • Lgz avatar
      Lgz @ KD 06/05/2010 17:01:02

      http://www.parliament.gr/videoaudio/video/par/olo/vouliTVMP.asp

      • KD avatar
        KD @ Lgz 06/05/2010 17:06:33

        s'efharistw Lgz

  32. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 06/05/2010 16:55:27

    πάγωσαν με τη Λαζαρ !

    και που να ελεγε και την αλλη τη μαγικη λεξη Φελιξ Ροχατυν !!

    με 2 εκ. αμοιβή για κάθε μονολεκτική απάντηση που καταδέχεται να παραχωρήσει

    !!

  33. ataktos avatar
    ataktos 06/05/2010 16:55:30

    Πάντως οι 700 ναυτικοί του κρουαζιεροπλιου ήταν όλοι ανασφάλιστοι !!!!!!!!!!!!!!!

  34. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 16:56:09

    η Παπαρήγα αριστοτεχνικά καλύπτει τους Σοσιαλιστές.
    Δεν θέλει να μιλήσει, αφού θα πουν τα ίδια και τα ίδια. Προσπάθεια απόκρυψης.

    Τώρα έρχεται η ώρα που θα σας βγάλει το ΠΑΣΟΚ στην παρανομία ΠΑΛΙ κύριοι του ΚΚΕ.

  35. SOTHROPOULOS avatar
    SOTHROPOULOS 06/05/2010 17:00:31

    GAPOULI ο μπαμπας σου εφυγε με την βοηθεια των συνταγματαρχων........ημαρτον gapouli ψευταρακο

  36. KD avatar
    KD 06/05/2010 17:03:51

    Lgz s' efharistw

  37. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 17:12:30

    Φάκτορες, το GAP πάνω στον πανικό του έχει πεί πολλά.
    Είναι η ώρα που, έχοντας χάσει την ψυχραιμία, δίνει πολιτικό υλικό.
    Βρείτε το. Έχει λαυράκια.

  38. Κώστας avatar
    Κώστας 06/05/2010 17:13:09

    Tον έλιωσε! Τον εξαύλωσε!
    Αυτόν τον τζάμπα μάγκα, τον αστείο μπλοφατζή, τον δημοκόπο του "λεφτά υπάρχουν", τον κλοόουν με το πιστόλι που εκπυρσοκροτεί πάνω του και πάνω στην Ελλάδα.
    Αυτόν το αδύναμο ανθρωπάκο , που νωρίτερα προσπάθησε στέλνοντας τον Ρόβλια εκτός Βουλής και τον Βενιζέλο να προτείνει κοινοβουλευτική εκτροπή και καταπάτηση του κανονισμού να κάνει άλλη μια γελοιότητα ανάλογη του πνευματικού του επιπέδου. Αυτόν που προσπάθησε μέχρι τελευταία στιγμή να σώσει την Ντόρα με μπλόφες και μέσα στο Κοινοβούλιο.

    Εξαφάνισε ο Αντώνης και τον πιερότο, πρωην μέλος του ΔΣ του ΟΤΕ, που παριστάνει τον υπουργό οικονομικών.

    Από σήμερα η Ελλάδα έχει ηγέτη.
    Η Κεντροδεξιά καθαρίζει διαγράφοντας ότι αντιπαθέστερο, φαύλο και δολοπλόκο ανέδειξε η μεταπολίτευση. Την φίλη του αρχιλαδιάρη Χριστοφοράκου.Και να καθαρίσει άμεσα και από άλλους όπως υποσχέθηκε ο αρχηγός της.
    Το ΠΑΣΟΚ μένει με τον πρώην Πρωθυπουργό Σημίτη και νονό του ΓΑΠ(δακτυλίδι γαρ..)στις τάξεις του, τον κολλητό του Τσουκάτου. Με τον-σήμερα που μιλάμε-γενικό γραμματέα υπουργείου Ροβέρτο Σπυρόπουλο(τον κολλητό του Γεωργίου, που ήταν στη θέση του Χριστοφοράκου λίγα χρόνια πριν)σε κυβερνητική θέση. Με όλο τον "εκσυγχρονιστικό" συρφετό στις τάξεις του.

    Από τη μια η παρακμή(ΠΑΣΟΚ) με σύμμαχο το όνειδος της Δημοκρατίας(οικογένεια Μητσοτάκη).
    Από την άλλη ένα τραυματισμένο κόμμα, που ευτύχησε όμως να αποκτήσει Αρχηγό με γνώση και δύναμη.

  39. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 06/05/2010 17:28:43

    Πρωθυπουργός να διαφημίζει από το ελληνικό κοινοβούλιο ότι μια ξένη εταιρεία είναι η καλύτερη στον κόσμο;
    Ξέρει τι λέει;
    Αλήθεια έχουν αναρτήσει στο διαδίκτυο, στο πλαίσιο της διαφάνειας, τη σύμβαση με τo....Λαζάρου;
    Για να ξέρουμε τι πληρώνουμε για τις συμβουλές τους..

    • Orestios avatar
      Orestios @ Κώστας Ροδινός 06/05/2010 17:31:57

      Έχασε την ψυχραιμία του και κάνει τραγικά λάθη.
      Ο Σαμαράς τον έλιωσε τον θεατρίνο.

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Orestios 06/05/2010 17:33:03

        Ο ...εξόριστος του Harvard!

      • ΙΩΝΑΣ avatar
        ΙΩΝΑΣ @ Orestios 07/05/2010 12:20:55

        Εγώ,που σπούδασα στην Οξφόρδη,θεωρούμαιεξόριστος,ή όχι??

  40. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 06/05/2010 18:04:24

    @ gekapsa,
    Βρέ παιδάκι μου,αὐτοί πού τόν στείλανε τοῦ εἴπανε πώς μιά θητεία χρειάζεται γιά νά ξεπατώση τήν Ἑλλάδα.Γι΄αὐτό δέν ἐνδιαφέρεται γιά 2η θητεία·τί ἡγέτης καί κοραφέξαλλα,μᾶς τσαμπουνᾶς;
    Νά δοῦμε ὁμως ἌΝ θά τήν τελειώση καί ΠΩΣ;
    Ἄν καταφέρη νά βγῆ ἀπό ἐδῶ ἀτσαλάκωτος νά δῶ πῶς θά τόν τιμωρήσουν τά ἀφεντικά του,διότι φυσικά δέν θά μπορέση νά ξεπατώση τήν Ἑλλάδα.
    Ἁπλῶς θά τήν ταλαιπωρήση.
    Στό μέλλον ἡ Ἑλλάδα σάν Ἐρινύα θά τόν ἐπισκέπτεται τίς νύχτες.

  41. Dimi avatar
    Dimi 06/05/2010 19:05:23

    Πανάξιος! Αριστος!

    Ομιλία Ηγετική. Με Συναισθηματική Νοημοσύνη. Με Ανθρωποκεντρική Προσέγγιση. Με προοπτική. Ελπιδοφόρα. Ανθρώπινη. Δραματική. Ειλικρινής.

    Κύριε Πρόεδρε, η Ηγετική Ομιλία σας, αποδεικνύει την πολυεπίπεδη και πλούσια μόρφωσή σας.

    Κύριε Πρόεδρε, Σάς Ευχαριστούμε.

  42. mm avatar
    mm 06/05/2010 19:45:24

    ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΉΣΕΙ ΤΗ ΣΠΕΚΟΥΛΑ ΜΕ ΤΗ ΛΕΞΗ ΕΞΟΡΙΑ. ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ, ΠΕΙΝΑΣΕ ΠΟΤΕ? ΕΙΝΑΙ ΥΒΡΙΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΖΗΣΑΝ ΣΤΟ ΠΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΕΛΕΟΣ, ΑΝΙΣΤΟΡΗΤΕ, "ΕΞΟΡΙΣΤΕ" ΤΩΝ ΣΑΛΟΝΙΩΝ!

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ mm 07/05/2010 12:22:46

      Το ότι ο παππούς του έστελνε στα ξερονήσια τους κομμουνιστές,παρέλειψε να το πει. Ούτε για την Βάρκιζα είπε...