#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/04/2010 22:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν σας το λέγαμε ότι σήμερα θα βρεθούν και τα όπλα;



Δεν πετάει τίποτα λόγω ηφαιστειακής σκόνης αλλά οι εκπρόσωποι του ΔΝΤ ήρθαν. Σαν τη γρίπη που δεν τη σταματούν σύνορα κι απαγορεύσεις

 Δεν σας το λέγαμε όμως ότι σήμερα Δευτέρα θα βρεθούν και τα όπλα του ΕΑ μαζί με την άφιξη του ΔΝΤ;

Τα συγχαρητήρια στον ρεπόρτερ μας «Αριστερό Ψάλτη»

Να μην παίρνει όμως θάρρος επειδή θα πληρωθεί όμως μετά τα 18.765 αποκλειστικά.

Επίσης όλως τυχαίως τα όπλα βρέθηκαν στην Κυψέλη, κοντά στις γιάφκες της 17Ν.

Ευτυχώς γιατί σε λίγο ο Μιχάλης θα με έκανε να πιστέψω ότι υπάρχει παρθενογένεση.

 Στο μεταξύ, εσύ Γιώργο διάλεξε πως θα πέσεις. Επειδή θα περικόψεις 130.000 θέσεις στο δημόσιο ή επειδή δεν θα περικόψεις και δεν θα σου δανείσουν;

Κι αυτό που σκέφτηκες να θυσιάσεις τον Πάγκαλο για να φυσήξει ούριος άνεμος στην οικονομία είναι μια λύση αλλά δεν θα πείσει.

Α ρε Λουκιανέ, τραγούδαγες τότε για νέα μέτρα που δεν μας τρομάζουν αλλά δεν είχες υπόψιν σου το ΔΝΤ.

Μόνο και μόνο που συμφωνούν με την προσφυγή σ’ αυτό η Ντόρα κι ο Μητσοτάκης, κρύος ιδρώτας είναι να σε πιάνει.

Ημεροδήκτης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΣΑΠΗΣ avatar
    ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΣΑΠΗΣ 19/04/2010 22:32:05

    Είναι πλέον τόσο προβλέψιμοι.

  2. ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ 19/04/2010 22:32:11

    ¨Μπράβο του Αριστερού Ψάλτη. Και εγώ που νόμιζα ότι το ΔΝΤ άργησε μια μέρα

  3. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 19/04/2010 22:33:19

    Ο ΠΡΟ ΠΟ ψάχνει πλέον για πυρηνικά. Με τα μέτρα που προτείνει το ΔΝΤ , το ANFO δεν κάνει πλέον τίποτα.

  4. Greenhorses avatar
    Greenhorses 19/04/2010 23:01:46

    Όντως από ότι φαίνεται τους την χάλασε η ηφαιστειακή σκόνη, είναι γνωστό ότι επισπεύσθηκαν οι συλλήψεις με το φόβο νέου τρομοκρατικού χτυπήματος από την άλλη ποιο τρομοκρατικό χτύπημα να έκαναν όλες οι κινήσεις τους δείχνουν ένα πανικό ως και τις ταυτότητες και τα χρήματα άφησε ο άλλος μέσα στο αυτοκίνητο γιάφτα, μα τόσο ατζαμήδες ποια;

  5. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 19/04/2010 23:17:32

    Όσο κι αν κάποια πράγματα μπορεί να είναι προβλέψιμα, τόσο ακριβής πρόβλεψη όπως αυτή επί του προκειμένου, δεν είναι δυνατή χωρίς ισχυρό πολιτικό αισθητήριο και διαίσθηση.
    Εύγε στη σελίδα. Κατέδειξε ότι σε συναφή θέματα "δεν παίζεται".

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ Μποτίλια στο πέλαγος 19/04/2010 23:33:19

      Εκομίσθη ακόμα μία γλαύξ εις Αθήνας.

      • Μποτίλια στο πέλαγος avatar
        Μποτίλια στο πέλαγος @ εναςάσχετος 19/04/2010 23:40:08

        Από τότε που μαζεύτηκε η επαρχία στην Αθήνα, τους ακολούθησαν και η κουκουβάγιες. Μόνο γαλοπούλες νομίζεις ότι κουβάλαγαν μέσα στα παντελόνια;

  6. tiramola avatar
    tiramola 19/04/2010 23:23:43

    Ρε σύντροφοι θα ασχοληθούμε άλλη μιά βδομάδα με τον ΕΑ?
    Το ΔΝΤ έρχεται για να μείνει καιρό...

    • Factorx avatar
      Factorx @ tiramola 19/04/2010 23:37:14

      tiramola σου υπενθυμίζω οτι δεν απευθύνεσαι σε βλάκες. Εμεις ανακινούμε το θέμα, ή οι δικοί σου;

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ tiramola 19/04/2010 23:51:01

      Το συγκεκριμμένο άρθρο, ασχολείται με τον αντιπερισπασμό στο ΔΝΤ που κάνει η κυβέρνηση.

    • SKAIs avatar
      SKAIs @ tiramola 19/04/2010 23:55:41

      @Τιραμόλα
      Μπορείς να αφιερώσεις ένα άρθρο στον FACTORA για την "3η του Σεπτέμβρη" και το συμβόλαιο με το λαό?
      Θα πρόκειται για ιστορικό κειμήλιο!
      Αλήθεια πιστεύεις ακόμα σ' αυτό ή σε έχει πιάσει κατάθλιψη?
      Μας ενδιαφέρουν οι σκέψεις σου!

  7. Greenhorses avatar
    Greenhorses 19/04/2010 23:43:56

    Από ότι λέγεται το ξέρανε την γιάφκα και παρακολουθούσαν αν θα εμφανιστεί κάποιος. Τελικά όντως ξέρουμε πολύ λίγα και έχουμε χάσει ακόμα περισσότερα.

    • Greenhorses avatar
      Greenhorses @ Greenhorses 19/04/2010 23:48:42

      Από ότι άκουσα το ΣΚΑΙ

  8. tiramola avatar
    tiramola 20/04/2010 00:20:13

    Από Κάλχες άλλο τίποτα , κάποιος θα βρεθεί , γεμάτη η χώρα..

    • παλιός αναγνώστης avatar
      παλιός αναγνώστης @ tiramola 20/04/2010 00:43:14

      ρε karximola δυο χρόνια είσια εδώ μέσα και μόνο κακία και κατινιά βγάζεις. Ανεπίδεκτος εντελώς. Όσους ΠΑΣΟΟκους ξερω κόβουν τις φλέβες τους με τον ΓΑΠ και την κυβερνηση, κι εσυ εκεί κολημένος.

  9. anonymous avatar
    anonymous 20/04/2010 00:39:40

    Μένω Κυψέλη μερικά στενά πιο πάνω. Την ημέρα που βρήκαν την άλλη γιάφκα στην Κυψέλη είχαν αποκλείσει και τη δική μας περιοχή παρόλο που η πρώτη γιάφκα ήταν από την άλλη μεριά. Μάλλον είχαν πληοφορίες ...

  10. fatfat avatar
    fatfat 20/04/2010 02:07:29

    την γιάφκα με τα όπλα και τα εκρηκτικά ήταν αναμενόμενο να την έβρισκαν, από την στιγμή που είχαν αρχίσει να ξετυλίγουν τον "μίτο της Αριάδνης" αυτής της τρομοκρατικής οργάνωσης......και αντί να αποδίδουμε τα εύσημα στην αστυνομία για την εξάρθρωση αυτής της τρομοκρατικής οργάνωσης (που βέβαια προήλθε από μια τυχαία συμπλοκή στην Δάφνη),κάποιοι γράφουν ή μιλάνε για "στημένα", άλλοι κάνουν αναφορά για αποπροσανατολισμό της κοινής γνώμης,άλλοι πάλι για το ΔΝΤ(!!!!!), και μερικοί σαφώς και έχουν "ενοχληθεί" για την εξάρθρωση της τρομοκρατικής οργάνωσης (επειδή θα την χρεωθεί την επιτυχία η συγκεκριμένη κυβέρνηση).

  11. Stasa avatar
    Stasa 20/04/2010 05:08:18

    Είναι τρομακτικό πάντως το, πόσο στρατευμένοι είναι από την αρχή τούτοι εδώ!! :S
    Μετά περιμένω να ακούσω και για "απαγόρευση των συγκεντρώσεων άνω των τριών ατόμων"..

  12. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 20/04/2010 09:41:39

    Oλα αυτα ομως παρα το επικοινωνιακο του θεματος ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΟΥΝ στο ερωτημα των ψηφοφορων της ΝΔ για το τι εκανε η προηγουμενη κυβερνηση και βεβαιως ο κυριως υπευθυνος αυτης Παυλοπουλος που φυσικα ακολουθουσε εντολες Καραμανλη.
    Ας υποθεσουμε οτι η αστυνομια ηξερε τα παντα για τον Ε.Α. και αποφασισαν να τον συλλαβουν τωρα για να αποπροσανατολισουν τον κοσμο απο την ελευση του ΔΝΤ.
    Αυτο ομως σημαινει οτι και οι Καραμανλης - Παυλοπουλος ηξεραν ή μπορουσαν να βρουν γιατι η ιδια αστυνομια υπαρχει.Γιατι δεν το εκαναν;
    Mηπως στα πλαισια του δογματος "σεβομαστε τους αγωνες της αριστερας" υπηρχε ΣΙΩΠΗΡΗ ΑΝΟΧΗ οχι μονο γνωστων - αγνωστων,αναρχικων,αριστεριστων,παραξενων τυπων κλπ αλλα και τρομοκρατων;
    Και τι εχουν να απαντησουν στα ΘΥΜΑΤΑ που κατα πλειοψηφια προερχονται απο το χωρο της ΝΔ;Oτι δεν επρεπε να πολυπιεσουν τους τρομοκρατες για τις "καλες σχεσεις" με την "Ελευθεροτυπια" που ετσι ή αλλιως τους εβριζε;

    • anonymous avatar
      anonymous @ ψυχραιμια 20/04/2010 13:39:15

      Αυτά τα ερωτήματα έχω θέσει κι εγώ σε άλλη σχετική ανάρτηση. Σε πολλές αναρτήσεις φωνάζω ότι η ΝΔ από το 74 και μετά το μόνο που έκανε ήταν να προδίδει το δεξιό και να τον κρατάει στο περιθώριο. Δε νομίζω ο Σαμαράς να μπορέσει να το αλλάξει αυτό εν μέρει διότι, σε αντίθεση με το ΠΑΣΟΚ, τα βαρίδια δεν καταθέτουν τα όπλα και δε φεύγουν.

      Δεν ξέρω επίσης αν η ΝΔ θα πρέπει να συνεχίσει να υπάρχει ή αν θα συνεχίσει να υπάρχει.

  13. Γιώργος avatar
    Γιώργος 20/04/2010 10:40:50

    To λέγατε...τελείως προβλέψιμη η virtual reality κυβέρνηση

  14. GreenHorses avatar
    GreenHorses 20/04/2010 15:29:57

    Ένας εισαγγελέας δεν υπάρχει σε αυτή την χώρα να ερευνήσει τι έκαναν 28 Ιανουαρίου η goldman sachs και αν συνεργάζεται παράλληλα με το ελληνικό δημόσιο; Αγόρασε ή όχι CDS; Έχει εσωτερική πληροφόρηση ή όχι; Δίνει συμβουλές ή όχι στην ελληνική κυβέρνηση;

    http://www.skai.gr/player/TV/?MMID=112209

  15. Stasa avatar
    Stasa 21/04/2010 04:50:59

    http://www.youtube.com/watch?v=ZcridvxfLBo

    Αλλά δεν είπα κουβέντα.. :-)